Instituut W ULLINGS nu ussone o 1, Voorschoten. 2 leerlingen voor Eindexamen H. 1 B. S. 5 i. c. 1 4 Cadet nut nummer 1 (Bellend)6 (Indié)ene 5 Msp. Mach. bd Marine. 1 leerling Posterijen. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Boomvruchten. Ambachtsheerlijkheid Buigzaam Staaldraadtouw. Tot heden slaagden van dezen cursus: Waterleiding-Maatschappij de Nieuwe Jams J. VAN GENDEREN, Botertabrieken Nijkerk en Putten. ii (i Ql UITSTAPJES H. VETTEWINKEL ZONEN, Copallak voor!iuitenwerk, Autogr. Drukinr. Fabriek Voor een lid-ouderling de heeren mr. J. van Wulfften Palthe to Arnhem, mr. E. E. van Riemsdijk te Goor en M. A. Gooszen te Leiden. Uit het eerste drietal wordt benoemd de heer Schuurman. Voor secundus van W. Schuurman wordt het drietal ingevuld met D. Eilerts de Haan, nred. te Borger, on 'benoemd de hoer Ph. U. Èdling. Wegens synodus contractu, heden voortzet ting. (Vad.) Feesten te Baarn. Men schrijft uit Baarn vam gisteren: Het is reeds oen traditie geworden, dat Baarn steeds op bijzonder feestelijke wijze den verjaardag van H. M. de Koningin-Moe der viert. Baarn toch heeft het voorrecht, dien dag niet alleen der Vorstin zelve, maar ook het Koninklijke Echtpaar tot verblijf to strekken, en duizenden vreemdelingen stroomen toe om de Vorstelijke Familie dien dag, zoo mogelijk, te zien Dit jaar heeft de feestcommissie al een bijzonder gelukkig plan ontworpen en uitgevoe. dmen wenschte zoo getrouw mogelijk een duidelijk beeld te ge ven van het leven en bedrijf onzer voor ouders in de 2. en 3. eeuw na Chr. Het was een heele onderneming, maar de oommissie mocht op veler steun en medewerking reke nen. Het bestuur, de lib. A. van Gemeren, A. G. de Heus en D. va.n der Grift, vonden den burgemeester bereid het eere-voorzitter- schap te willen aanvaarden, terwijl een kleine 40 ingezetenen in de commissie zit ting namen. Do leiding werd opgedragen aan den keer G. Bakker, den regisseur van de werklieden-tooneelvereeniging „De Vrienden kring", van wie het eigenlijk initiatief tot deze feestelijkheden was uitgegaan. Men wenschte een Getrmaansoh dorp voor te stel len, maar zocht naar een geschikt terrein. Door de welwillende medewerking van den intendant stond H. M. de Koningin-Moeder een gedeelte van het Baarnsclie Bosch af, en wel het terrein bij de Pekingkom, welk bosoh zich uitstekend tot het doel leent. Zoo begonnen reeds een veertien dagen te voren de werkzaamheden op dit terrein, en met medewerking van de hh. I. Goudswaard, decoratieschilder; J. G. Veldhuizen, timmer man, en J. Tuninga, rietdekker, verrezen langzamerhand die gebouwen, hutten, graf- terpen, offersteeneu enz., die than9 het ter rein in een bijna volkomen getrouwe afspiege- ling van het oud-Germaansche dorp herscha- 1 pen hebben. Gisterenmorgen te A zes begon, de drukte reeds. Meer dan 100 Germanen, zoo mannen als vrouwen en kinderen, werden door de heeren Helmhout 'en Co., costumiers te Am sterdam, in een Germaansoh costuum ge huld. Te negen uur ging het terrein open en reeds stroomde er een drom van belang stellenden binnen. De weg loopt langs de schilderachtig gelegen Pekingkom, zooeven door den priester tot een heilig meer gewijd. Al spoedig staan we voor de hoofdwoning der Marke, de havezate van den vrije. Zoo even heeft hij gasten gekregen en onder houdt zich nu met de mannen buiten op .het erf. Do hoeve zelve is van boomstammen ge bouwd en met riet gedekt. De ooievaar, de heilige vogel, staat op zijn nest op het dak. De woning van binnen heeft nog een afzon derlijk vertrek voor de vrouwen, die thans i.ruk aan het werk zij'nbroodbakken, be reiden van bier of mee, enz., terwijl enkele hoorigen eveneens arbeiden, zooals de hout hakker, de ijmker, die den bijenstal ver- orgt, enz. Links staan de veestallen, waarin het rund met een strooband is vastgebon den. In de woning zelve ontwart gij eenige ruwe meubelen en langs de wanden hangen schilden, speren, bijlen, schedels van wilde dieren, enz. De kinderen loopen buiten op hot- erf of liggen languit op het gras. Hier staat de leemen woning, waarin de onderhoorigen huizen. Gij kunt hun hoorig- lieid kennen aan de kortgeknipte haren en de minderwaarde van hun kleeding. Daar naast staat de strooien hut van den visscher, die in oen uitgeholden boomstam op den vijver vischt. Langs deze zodenbank heen komt go aan de zodenhut van een hoorige, waar eveneens de mannen en vrouwen bezig zijin en do kinderen lustig spelen. Verder, dieper het bosch in, wordt het tooneel ernstigerdaar in de laagte aan het heilig meer staat de offersteen. Zie, vier strij ders, gereed om ten oorlog te trekken, staan bij den priester, die het bloed van 't ge slachte lam op het witte kleed sprenkelt, en de krijgsdans voorspelt. Het geluk schijnt gunstig, want de priester loopt op de wach tende man non toe, spreekt eenige woorden tot hen, waarop de krijgslieden met opgewekten stap naai' het oorlogstoon eel vertrekken. Hier, in do schaduw vau deze hooge hoo rnen, staat dc grafterp met urnen, waarin de asch dor- voorouders bewaard wordt. Een vrouw zit eenzaam te treuren bij deze gewijde lustplaats der dooden. Nog verder het bosch in trekt een leven dig tafereel terstond uw aandacht. Daar wordt een rechtszitting gehouden naar oude zeden. Vóór den rechtssteen zit op een ver heven stoel van berkenhout de rechter in statige houding en eerwaardige kleeding. De bijzitters (schepenen) hebben zich ter weers zijden geschaard en rechts van hen staat on middellijk de ordeldrager (gerichtsbode). Aan de andere zijde vau den steen bevinden zich de klager en de aanklager, elk met twaalf eedhelpers (getuigen). Achter den boom luis tert de priester aandachtig toe, of de ding (de rechtszitting) wel naar regel en wet plaats heeft. Dit tafereel vooral boeit ons zeer. Hoor, daar begint de rechter te spre ken, in allerlei oud nules, en het rechts geding neemt een aanvang. De klager treedt op en beschuldigt den betichte van man slag; maar de beklaagde verdedigt zich. De zitting wordt geschorstde rechter en de bijzittere verwijderen zich om het vonnis vast te stellen. Is dit geschiedt, dan neemt men de plaatsen weer in de rechter spreekt het vonnis uit. Nog één tafereel wacht ons. Hier op deze laan is een Germaan bezig de jongens te oefenen in het schieten met pijl en boog op het gindsche doelwit. Ook dit is een aardig tooneeltje uit het leven der marke. Onze wandeling spoedt ten einde. Niet waar, de illusie is bijna volkomen geweest: het kost u geen moeöte meer een zestien eeuwen in uw gedachten terug te gaan en dat stroeve, ruwe, maar toch goedhartige en gastvrije Genuanongeslacht iu hun dage lij ksch leven en bedrijf te bespieden. Aan de commissie en vooral aan den ijverigen re gisseur, den heer G. Bakker, komt ongetwij feld een woord van lof toe voor de vele moei ten, die aan dit Germanenkamp besteed zijn. Tegen den middag werd het terrein ont ruimd, daar de Germanen hun mailtijd moes ten houdenvleesch aan 't spit gebraden, brood in den oven gebakken, visch in den vijver gevangen, boter, eieren, mede, gerste bier, enz. In verband met het overlijden van Harer Majesteits particulieren secretaris jhr. Van der Staal ging het verwachte bezoek van de Koninklijke Familie niet door. Wel werd door een tweetal hooge pereon- nages aan do Marke een bezoek gebracht, nl. door de prinsen van Assahan (Deli). Deze werden door de commissie rondgeleid. De commissie wilde den avond besluiten met het geven van een viertal tableaux-vi- vants, die eenige pakkende momenten uit het leven der Marke zouden voorstellen. Bij het vallen der schemering, tegen negen uur, begon de voorstelling, waaraan omstreeks 80 gccostumeerdepersoneu, zoo mannen als vrouwen en kinderen, deelnamen. Een breede j deuuenlaan in het Bosch had men tot too- u colzaal gekozenzeker oen prachtig milieu I voor deze vooretelling uit lang vervlogen eeuwen. Aan het einde der laan was een po dium opgeslagen van ongeveer een meter hoog, zoodat allen goed konden zien. Het geheel werd door electrisoh licht van 4000 kaarsen sterkte verlicht. Het eerste tableau stelde een lijkeubrand voor. Bij het openschuiven van het gordijn ziet men den brandstapel, terwijl eenige man nen den doode omhoog beuren. De vrouw en kinderen, benevens al de onderhoorigen staan in stomme smart bij de plechtigheid. Daarna ziet men hoe vier priesters de lieve lingsdieren van den doode afmaken, die met I zijn wapenen eveneens op den brandstapel 1 gelegd worden. Bij de derde pose wordt er j Rengaalsch vuur ontstoken, dat zeer bedrie- gelijk den brand zelf voorstelt. Het tweede tableau ieerde ons den Germaan bij zijn geliefd dobbelspel kennen. In de eerste afdeeling liggen eenige vrijen op den grond met de dobbelsteeneu voor zich. Maar liet spel is gestaakt; een der spelers heeft in zijn hartstocht vrouw en kinderen ver- speeld en de winner staat gereed de onge- Jukkigen weg te voeren. In radelooze wan hoop staart de verliezer op het onheil, dat hij heeft aangericht. In de tweede afdeeling ziet men de Germanen in al hunne woest heid. Uit het spel is een twist ontstaan en een heftig tooneel is het gevolg. Er wordt met speren gestoken en met bijlen geslagen, terwijl reeds eenige dooden op den grond liggen. Het derde tableau werd in drie tooneelen gegeven. Het eerste stelt een godsspraak voor. Twee priesters hebben een lam ge slacht en lezen uit het bloed den wil der goden. In angstige spanning wacht het volk op den achtergrond den uitslag af. Het twee de tooneel geeft een rechtszitting te aan schouwen, waarbij de beschuldigde veroor deeld wordt tot den dood. Ook dit is een pakkend tafereel. Het laatste tooneel ver plaatst ons op het slagveld. De stam heeft de overwinning behaald en de aanvoerder wordt op het schild geheven en in triumf rondgedragen, luide met wapengekletter der zijnen gehuldigd. Het vierde en laatste tableau was een fan- taisiestuk, toepasselijk gemaakt op den ver jaardag der Koningin-Moeder. Op den ach tergrond staan bijna 70 Germanen in aan gename wanorde dooreenzes mannen hef fen hun vorst op het schild. Iets naar voren staat de Nederlandsche Maagd in volle, blin kende wapenrusting. Vóór haar is op een piëdestal de buste der Koningin-Moeder geplaatst en vóór en boven dit beeld bevin den zich engelen (kinderen), die het beeld met witte bloemen bestrooien. Op verschil lende punten ia het bosch werd in zeven kleuren bengaalsche verlichting ontstoken, zoodat een grootsche apotheose ontstaat. De muziek viel met het oude Wilhelmus in en de geestdrift van het publiek steeg ten top. Zoo eindigden deze feesten werkelijk met een pakkend slot. Een woord van huid© aan al len, die meewerkten is hier zeker op zij'n plaats. Inmiddels heerschte in het dorp een© levendige drukte. Een massa vreemdelingen en dorpelingen bewogen zich in lange rijen door de straten, waar het wemelde van rij- tuigen. Op den Brink speelde Ulrioh's ka pel, terwijl het ook niet aan solisten ont brak, want overal, voornamelijk voor de cafés, zag men vioolspelers Den geheelen avond werd muziek gemaakt. Het heerlijke zomerweder hield de feestvreugde nog tot laat in den avond gaande. Do heer M. J. Koeken, aannemer van de in aanbouw zijnde nieuwe r. k. kerk te Baarn. waar Maandag een werkman van den steiger afviel, meldt aan het Hbld., dat dit niet het gevolg was van de slechte steigers, doch dat de werkman naar beneden stortte, doordat hij met een stapel steenon dat hij op den schouder had, 'ogen oen lat aanliep, dienende tot het. rechthouden der profielen, waardoor hi: wankelde en viel. Aan liet feit dat de overige werklieden het werk neor- logden, moet de beruchte „Maandag" niet vreemd geweest zijn. 's Middags meldden allen zich weer aan. Men meldt ons uit Elde dd. 2 Augus tus Do burgemeester dezer gemeente, de heer F. S. op ten Noort, verklaarde heden bij den aanvang der gemeenteraadszitting met ge noegen te hebben ontvangen het verzoek der raadsleden terug te willen komen op zijn besluit te bedanken als burgemeester. Hij kon er nu niet op antwoorden, maar ver klaarde nadrukkelijk, dat hij niet wilde af treden omdat er een onaangename verhou ding zou bestaan tusschen hem en den Raad. Integendeel gedenkt hij dankbaar de steeds ondervonden medewerking, die, indien bijt mocht blijven, hij vertrouwde dat zou blij ven voortduren. Het verwerpen van voorstel len toch gold steeds de zaak, nooit zijn per soon. De Raad besloot verder de openbare school te Geld.-Veenendaal niet te verbouwen, doch aan de Klomp een nieuwe school met drie lokalen en onderwijzerswoning te stichten, waarvan de kosten op f 16,000 zijn begroot. Besloten werd verder ten behoeve der gas fabriek een© geldleening aan te gaan, groot f 80,000 reëel, aflosbaar in 32 jaar, rentende '&h Ook werden B. en W. gemachtigd tijdelijk te leeneu een bedrag van f 26,000. Ede. Biji een hevig onweder, dat zich boven Let schietkamp Harskamp ontlastte, s'oeg de bliksem in don sedntoren, en deed den sergeant Eeuwij'k bewusteloos neerval- len. Een ander militair bleef ongedeerden.de sergeant kwam gelukkig met den schrik vrij. Harderwijk. Bij de firma I. Wedding is een tweedie, veel vermeerderde druk ver- scheneu van den geïllusterden wandlgids van het dorp Nunspeet en omstreken. Dit boekje met vele plaatjes is geheel opnieuw bewerkt door W. van Bentum, hoofd der school te Hulshorst en voorzien van twee wandelkaar- ten door B. Mulder, secretaris der gemeente Ermelo. Hilversum. Iteze week werd door de j HiIversumsche politie een man wegens droü- kenschap en verzet gearresteerd, die herhaal- j de malen weigerde zijn naam op te ge- veS. Dat hij hiervoor goede reden had bleekj toeni hij rijn waren naam eindelijk opgaf. De man, een zekere M., had nl. nog een jaar gevangenisstraf te goed, waartoe bij in 1895 te Leeuwarden wegens diefstal van eenden was veroordeeld. Door uit. te wijken naar Diiitschland had hiji zich zoo lang aan rijn straf weten te onttrekken. Naar de n. Een vrouw uit deze gemeente is gisteren in de Gooiscbe stoomtram plotse ling dood gebleven. Het lijk is per tram naar hier overgebracht. N u uspcet. 31 Augustus zal alhier door eenige openbare feesbelijikliedéni gevierd wor den. Een comité heeft zich gevormd dat de leiding op zich zal nemen voor volksfeesten, als wielrennen, zak- en boegsprietloopen, een vliegerwedstrijd, 's avonds een gecostumeer- dë optocht en daarna vuurwerk in den tuin van het hotel. Nunspeet. Tot onberaoldigd gemeente veldwachter is benoemd Hendricus Fidder alhier. De le. luitenant der huzaren jhr. Al. C. F. J. de Rotte, thans op non-activiteit, I heeft verzocht in werkelijken dienst te wor- 1 den hersteld. De le. luitenant dei- veld-antillerie U. J. N. Doornbos wordt, op 1 Nov. a.s. over geplaatst biji het le. reg. vest. artillerie tx> Utrecht. Biji liet 5e. regiment infanterie is aan gekomen de le luitenant der d. d. schutterij; Wierts, van Kampen. Dleze officier zal gedu rende een maandi de oefeningen bijl liet korps medemaken, met bet oog op een be noeming als reserve-officier bij de Land wed". De heer Chr. Kok slaagde te 's Gra ve uhagc voor de akte Engelsch (B) M. O. >Door de maatschappij der H. IJ. S. AI. werden gisteren ruim 1600 personen ver voerd uit onze gemeente, die in Baarn de feestelijkheden gingen bijwonen. Blijkens het eerste ontwerp voor de winterdienst regeling van de Ned. Centr. Spoor, rijn geen wijzigingen van belang voor genomen voor zoover het ,de lijnen Utecht ZwolleKampen betreft. Wel is er in de aankomst en het vertrek van de treinen iets veranderd, juiaar de verschillende bedragen niet meer dan eenige minuten. Wie rioh voor weinig geld eenige mooio prentbriefkaarten wal aanschaffen, vindt daarvoor een uitstekende gelegenheid door de nieuwe Gids voor Amersfoort en om streken te koopen, uitgave van Valkhoff en Co. Dit boekje bevat, behalve een beschrijving van do stad, een opgave van mooie wande lingen, rijtoeren, openbare gebouwen, belas tingen, schoolgelden, enz. en bovendien 10 prentbriefkaarten van de echoonste punten van Amersfoort en omgeving. Op het bijgevoegde wandelkaartje komen al de in den tekst genoemde wandel- en rij wegen voor. De prijs is zeer laag gesteld, ten einde ieder in de gelegenheid te stellen zich een gids, die van werkelijk handig formaat is, aan te schaffen. De temperatuur van het water in de bad- en zweminrichting op 3 Augustus 11)04 des ochtcns 7 uur, was 68 graden Fahren heit. Posterijen. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressotreereude hulpkantoren, werd ge durende de maand Juli 1904 in de Rijkspost spaarbank ingelegd f34898.31, terugbetaald i 23269.57. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 10767. Lijst van onbekende brieven en brief kaarten over de 2. helft der maand Juli: Brieven; J. J. Klimmen, 1C. v. Doorn, H. E. H. Putz, A. Evertse, allen te Amster dam; J. A. Genderen, J. H. de Ruij ter, bei- •dieu te Arnhean1; Vermeulen, Beuniugen; Mej. M. Jongkees, Bussuni; J. Schreuder, Rotterdam; Reduders, v. Rijn, Mevr. Wit- tenvrouweiistraat 47, allen te Utrecht;Be stuurder Gesticht Canuin, Weert. Briefkaarten; H. Nijjhuia, Matroos de Hom, beideu te Amsterdam; Mascr, Apel doorn; Mej. A. v. Schaick, Utrecht; Far- mentsen, Vlissiugen; Mej. T. Timmerman, Zwolle, AI. Frankenhuis, Zwolle. Üit het Buitenland terug ontvangen; N. A. Leonard Brunei, A. v. Gelder Tetsclien. staatsloteru. Hoogste prijzen der 2. klnsxe. Trekking van 3 Aug. Prijs t. f 20000 No. 1441 400 17694 4513 8407 200 7663 20792 299 100 16620 7198 5469 De Notaris A. N. J. VOS, te Amers foort, zal op Vrydag 5 Aiigualut* 1904, des namiddags 2 uur precies, ten huize van J. TEN KULVE in do Vodaan den Lagen- weg te Amersfoort, publiek verkoopen: Wagen met opzetPloeg MelkstelVeld- kar, Slijpsteen, Kruiwagen, Wanmolen, Bergaaf met Stoel, Tuigen met ketting, Zeefden, Katrol, Gereedschappen, 2 Jjaddevs, Jqk mèt ketting, Baikesiieten, een perceel Mest, Schuur voor afbraak, 15 vim Rogge, 8 perceelen Aardap pelen te yelde, 4 perceelen Haver te velde de 2* snede van een perceel Grasland, ep ejndelijk den IÏBOEDEt, bestaande yoornamplijk in Tafels, Stoelen, Schilderijen, Ledikanten. ServiezenGlas-, Blik-, Tin- en Aardewerk en hetgeen verder te vporschijn za) worden gebracht. Te bezichtigen pp deu dbg van den verkoop van ar 12 uur. N.B. De koopen tot en met ƒ10, benevens de onkosten, contantdaarboven op dag 1 Maart 1905, mits 2 solide den Notaris bekende borgen stellende De Notaris VAN REYST, te Wijk bij Duur stede, aal de gewone Verkaoplitgen van BOOMVRUCHTEN dit jaar houden: Te WlJk bij Dnnrstede, bij Afej. Wed. C. SPOOR, op VrUdag 5Angnstn», nam. 2 ure Te Vechten bij Mej. VAN DE VEGT op Zaterdag 6 Augustus, nam. 4 ure j 'fe Bniiulk bij H. VAN PER HORST pp Dinsdag 9 Augustus, nam. 5 ure; Te Langbroek bij J. KRONENBURG op Donderdag 11 Augnstus, nam. 3ure, Te Cotlien bij WALTJEN, op denzelfden dagnam. 5 ure To Werkboveu bij J. VAN LEEUWEN, op Vrijdag 12 Augustus, nam. 5 ure. Breeder bij notitiëndie na 20 Juli gratis en franco door voornoemden Notaris aan de koopers wordon toegezonden en te zijnen kantore verkrijgbaar zjjn. provincie Utrecht. Uit de liaiiil te koop: eene ambachts heerlijkheid in de provincie Utrecht met al hare titels, rechten, gerechtigd heden en praerogatleven met inbegrip van eeno bouwmanswoning met wei-hooi en rietlandeen schutsluiseen brug met woning5 woningen etc.geheel groot r^Tm 4 Hectaren. Inlichtingen ten kantore van de Notarissen VUYSTINGH oh LÉNSto Utrecht. a Lissone's Gejelschapsreizen. 10 Ang.Midden door den Harz, lijke natuurreis, duur 7 dagep. 15 Aug.naar hef Bprner Obeyland duur 10 dagen Schaffhaqsen's waterval, Rigij Puzerp, Interlaken, Wengernalp, Staubach's waterval, Grindelwald. 17 Aug. naar Noorwegen's trotsche West kust, de beroemde Hardanger. 18 Ang.Den Rijn en het lievelijke Ahijdal. 23 Aug.: hot Eiland Wight, met kórt bezoek aan Londen, duujj 7 öag'eii. 24 Aug,: naar "het Hart van Europa met bezoek aan Weenen, Praag, Dresden. 83 An»;.i naar Berlijn. 30 Aug.: Parö°Versailles, Ifontaiiicbleau met. hel fcpolen der Waterwerken. Begin September naar de Pyreneën en Noord-Spanje, Lourdes, Cauterets, Lucheon, Biarritz, Fontarabio enz- Goedkoop uitstapje naar Londen ongeveer half Augustus, duur 6 dagen. Men vrage de uitvoerige programma's A 10 ets. per stuk; LISNONE «fc ZOON, Singel 155Amsterdam. Alleen reizenden raden wij gebruik te maken van onze uitstekende Hótel-ooupons. naar Amerika en de Ten toonstelling te St. Louis, begin September. Uitvoerig program 10 ets. BUI.LI YANT's Gegarandeerde qualiteit. Concurroorondt- prijzen. HÓOGERWERFF A Co. KinderdijkVlaard,ingei\. De Utrechtsche maakt bare abonnés bekenddat de Waterleiding zal zijn afgesloten Vrijdag S Aug., des namiddags Van half twee tot half drie. Be Vertegenwoordiger, JJL VAN HOOGEVEST. ONTVANGEN per een-pondspot f 0.32. Uitgewogen per 5 ons f 0.25. Telepb. 104. Arnhemschestraat 35. Leveranciers var boter aan 's Rijks Zeemacht Aangesloten bij het officieel Botercontróle- station voor Gelderland en Overijssel. Noteering onzer prima gepasteuriseer de Koouibulergestempeld Nijkerk en voorzien van controlemcrk, is van af 6 Aug. tot 13 Aug. f 1.25 per K.U. franco. AdresBoterfabriek Nijkerk. Hef beste Jl=Mondwaler Ier Wereld Tafelperen 5 K.G. bro 2.00 Zure Tafelappelen 5 - 2.25 Roode en Blauwe Pruimen 5 - 2.10 Zilver Uitjes 5 l.ftO Kleine Augurken. 1000 stuks - 3.50 Oranje-Abrikozen, 50 A f 1.80, 100 A - 2.75 (met recept om in te leggen) 200 A f Ö.OO, 500 A 11.25. Perziken, 20 a 2.25, 40 A 4.99 wordon franco verzonden door J. GERRITSEN, te Andelst. Hofleverancier van H. M. de Koningin. in de provincie. IC Vergeet niet. indien ge een dagje naar buiten gaat. nova mede te nemen eene zeer fjjne. verfrisschende drank enzeer goedkoop. Overal verkrijgbaar. amsterdam. beter dau eenig ander fabrikaat. Goeddrogend. Glansrijk. Standhoudend. Vr(j van bersten. ONGEVOELIG VOOR ZEEWATER en daarom uitstekend: geschikt voor schepen. Stoomboten. Pleziervaartuigen. Attesten van bevoegde verbruikers en Monster op aanvrage. STARK's Tandpasta 12i/a cents. U KAM TEN (ongericht Anno *79). Fabrieksmerk .Ooievaar met A. D. F." Diploma Tentoemt. Dordrecht. Edison-, Map-, Non P. Ultra-Hectografen Compositie (specie), rollenvellen, inkten, alles van Superieure kwaliteit tot concurreer ends prijzen. Vraag prU»MJat en Attesten.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 3