3"® Juaremi::. Donderdag 11 Augustus 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. GRAAF W. 62. 41. MUERSFOOSTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS J<6t 3 maanden roor Amersfoort f 1.85. Idem franco per post- 1.75. Ifiónderlijke nummers- 0.05. Oese Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. dvertentiën, mededeetingen enz., gelieve men vóór 10 nor 's morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers! VALKHOFF C». Utiechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 60. PRIJS DER AJDVERTKNTIÈN Yam 1-j4 regels f fcCT» Elke regel meer- OME. Groote letten naar plaatsruimte. Yoor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonheriftfal Béne circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht- Waldeck Rousseau, f Gisteren is Waldeck Rousseau bezwekeu aan de ziekte, die hem in de laatste maan den van liet openbare leven verwijderd hield. De operatie, die nog is beproefd in dit geval het uiterste redmiddel heeft geen redding kunnen brengen kort nadat zij was verricht, overleed de lijder. De dood van dezen verlichten, onkreuk baar eerlijken, degelijke» staatsman op een leeftijd, die van hem nog gewichtige dien sten kon doen verwachten, laat in Frankrii': eene leegte achter, die zich wellicht nog smartelijk zal doen voelen in den politieken strijd, waarvan wij nu nog slechts het begin zien. In dien strijd, waarin de hartstochten tot toomelooze heftigheid kunnen worden opgezweept, kan een staatsman van onbetwist en algemeen erkend gezag aan zijn land on waardeerbare diensten bewijzen. Eenmaal is Waldeck-Rousseau in zulke omstandigheden aan Lrt hoofd der regeering opretreden. Dat was in Juni 1899, toen de strijd, dien de Dreyfuszaak had verwekt, het land gebracht had tot een staat van opwin ding, die qp een burgeroorlog dreigde te zul len uitloopen. In die moeielijke omstandig heden b"<?ft het kabinet Waldeck-Rousseau zeker niet volbracht wat het had willen vol brengen. Het heeft niet kunnen voorkomen, dat de Fran&ohe militaire justitie door Diey- fus ten tweede male te veroordeelen, zich een smet heeft aangewreven, die haar met schande belaadt in het oog van allen, die de gerechtigheid eer en. Maar het heeft de ge volgen van die daad verzacht; het heeft het herstel van het gepleegde onrecht voorbe reid, die nu in het verschiet isen het heeft daarbij, tevens de geschokte rust in het land doen terugkeeren. Het kabinet Waldeck-Rousseau heeft nog meer gedaan. In de wet tot regeling van het vereenigingsrecht, die het door de vertegen woordiging heeft doen aannemen, heeft het de macht van het gezag versterkt tegenover -ene bijzondere soort vereenigingen, die op eg waren een staat in den staat te vormen en wi°r rol in den strijd, die door de Dreyfus zaak was gewekt, de oogen had doen open gaan voor het gevaar, dat den staat dreigde, wanneer men hen ongestoord liet voortwer- werken- Toen Waldeck-Rousseau deze taak had vol bracht en de algemeene verkiezingen van 1902 hadden bekraohtigd Vat hij had tot stand gebracht, trad hij) terug van de regee ring en liet aan andere handen over voort te bouwen op het resultaat van den door hem verrichten arbeid. Misschien echter zal de dag nog komen, waarop men betreuren zal, dat de dood nu voor goed de hand krach teloos heeft- gemaakt, uie vedurende de veel bewogen jaren van 1899 tot 1902 het roer van staat zoo beleidvol heeft bestuurd. Dat de uitvoering, die zijn opvolger, Einile Com- bt3, geeft aan de vereenigingswet, voor zoo ver zij op de godsdienstige congregatiën van toepassing is, niet is overeenkomstig zijne be doeling. heeft hii zelf verklaard in eene rede, die den 27en Juni van het vorige jaar door hem gehouden werd. Pierre Mane Waldeck-Rousseau werd den 2en Decern oer 1846 te Nantes geboren en werd opgeleid voor de balie. In 1879 tot lid van de Kamer gekozen, trok hij als jong Kamerlid reeds de aandacht van Gambetta, die hem opnam als minister van binnenland- scho zaken in het kabinet, waarmee hijj den 14en November 1881 optrad. Met Gambetta trad hij den 30en Januari 1882 als minister af. Van 21 Februari 1883 tot 30 Maart 1885 was hij minister van binnenlandsche zaken in hel kabinet-Ferry. In 1889 stelde hij zich voor de Kamer niet herkiesbaar, maar in 1894 werd bij door het i'...:<arfcement van de Loire tot lid van den Senaat gekozen, waar van hij tot. zijn dood deel heeft uitgemaakt. Frankrijk. De oud-minister Waldeck Rousseau on derging gisteren middag eene operatie, die noodig was geworden, omdat zijn toestand verergerd wasde zwakte nam steeds toe en het hart werkte niet meer. De operatie duurde twee uren en om kwart voor drieën stierf de lijder. Engeland. In liet Lagerhuis antwoordde Balfour op eene vraag omtrent1 de voorgestelde koloniale conferentie ter behandeling van de fiscale kwestie, dat hij niet van plan was thans in dlat opzicht stappen te doen. In het lagerhuis is aan de regcering ae vraag gericht of er tussohen de Engelsdhe en de Chineesche regeering onderhandelingen hebben plaats gehad over eene wijziging van de voorwaarden, waaraan Engeland's bezit van Wei hal wei verbom-dien is, en of de En- gietlsoihe regeering voornemens is Weakaiwei door aankoop of op andere wijze te behou den, wanneer de tegenwoordige padht mocht ophouden. Vice-sitaatssecretaros lord Percy beantwoordde de eerste vraag met neen. Wat de tweede vraag betreft, verklaarde hij geen medodeelingen te kunnen doen over de poli tiek der regeering onder hypothetische om standigheden. Lord Curzon is opnieuw benoemd tot onder koning en gouverneur-generaal van Indië. Hij zal 30 September naar Indië scheep gaan. Bij de aanvullingsverkiezing voor het La gerhuis in Noordoost Lanark verkregen de radicaal Findlay 5619, de unionist Touok 4677 en de arbeiderscandidaat Robertson 3948 stemmen. Italië. Op den eereten verjaardag van zijne kro ning, 9 Augustus, heeft paus Pi us X op zijn troon in de basiliek van SinbPieter eene mis bijgewoond, die werd opgedragen door kardinaal Merry del Val. De Plaus kwam in sedia gestatoria de kerk binnen, bekleed melt den witten mantel en de tiara dragende. Bij het einde van de plechtigheid gaf de Paus zijn zegen. Turkije. Uit Washington wordt bericht Men ge looft hier, dat de mogendheden, die het ver drag van Berlijm hebben onderteekend, wel hun invloed zullen willen laten aanwenden om den Sultan over te halen die eischen van de Vereenigde otaten in te willigen, liever dan de zaken zoover te laten komen, dat de Vereenigde Staten het noodig zouden oor- deelen om geweld te gebruiken. Het Europeescihe eskader van de Ameri- kaansche vloot is op weg naar Smyrna, en te Washington heeft staatssecretaris Hay den Turkschen gezant verklaard, dat de Unie eene spoedige voldoening [verlangt van de gestelde eischen. Deze eischen zijn de vol gende 1. De manier van behandeling van de Amerikanen, die in het Turksclie rijk wo nen, moet dezelfde rijn als aie van de Euro peanen. 2. Eene krachtdadige bescherming moet worden uitgeoefend;, over de Amerikaansche godsdienstige instellingen en scholen in Turkije. 3. De Porte zial eene som van 50,000 Tunksctho ponden moeiten betalen tot- ver goeding van door Turksche onderdanen ver nielde goederen van in Turkije gevestigde Amerikaansche burgers. Thibet De Times verneemt uit LhassaDe Tibe- taansche soldaten hebben, ten getale van vier of vijf honderd, Dinsdagavond de stad verlaten. Denzelfden dag heeft Younghus- band een vruchteloos onderhoud gehad met de Tibetaansche afgevaardigden. „Dezen schijnen den ernst van den toestand niet te begrijpen." Te Lhassa hebben zij, de mark ten willen sluiten, maar toen de vertegen woordiger van Nepaul verzet aanteekende, zagen zij er van af. Zoid-Amerika. Blijkens bericht uit Lima hebben de ver kiezingen voor het presidentschap in het land een rustig verloop. De aanhangers van Pierola onthouden zich van stemming, waardoor de .verkiezing van Joslé Pardo, minister-presi dent en minister van buitenlandsohe zaken verzekerd is. De oorlog in Oost-Azië. Over den oorlog zijn de volgende berichten Het. laatste nummer van de te Port Arthur verschijnende Nowi Kraj, dat te Tsjifoe ont vangen is, 1 ?vat een boodschap van den Czaar, waarin deze zegt: „Ik hoop dat mijn volk Port Arthur met een dapperheid, '-ast- beradenheid en trouw zal verdedigen die de he.ligste overleveringen van het Russische ras waardig zal rijn. ik reken er op, dat de officieren de manschappen zullen aanmanen, om het vaandel hoog te houden oo dat k'°ine plekje Rusland, hetwelk thans van het moe derland gescheiden is. In mijn volk heb ik het vertrouwen, dat liet mijne soldaten zal helpen.'' Deze boodschap werd onder luide toejui chingen aan de troepen voorgelezen, evenals een telegram van Koeropatkin, de bevolking aanmoedigende zich goed te houden, omdat hij haar niet vóór Augustus te hulp kan komen. Een officier, die met eene bijzondere zen ding aan a lmiraal Alezejew en generaal Koeropatkin is belast, meldt dat de hoogten van Koesan tweemaal door de Japanners ge nomen eu tweemaal door de Russen terug- veroverd zijn. De Russen moesten 10 kanon nen in den steek laten. De militaire attachés van DiiitschUnci. Frankrijk en Amerika bin nen de vesting verheugen zich in den besten welstand- Tsjifoe, 11 Aug. Een Russisch torpedoja ger, die hier is aangekomen, bericht, dat zes Russische .inieschepen, vier kruisers en de helft van de torpedobooten gisteren morgen uit Port-Arthur zijn ontsnapt. Deze torpedo jager vertrok gisterenavond en bracht vijf passagiers aan, die verklaren, dat de Japan- scho vloot do Kussen vervolgt en dat een slag in volle zee wordt verwacht. Tokio, 11 Aug. Dé R/ussisoke vloot is Woensdagmorgen uit Port Artibur naar bui ten gekomen. Het geveohit duurde den ge- heelen dag. De Japanscthe torpedojagers vie len gedurende den nacht de vijandelijke vloot aan de uitslag is onbekend. Donderdag morgen werden de Ret-visan en de Pobjeda buiten Port Arthur gezien Een half jaar is sedert het begin van den Japansoh-Russisohen oorlog verloopen, maar tot een gr.oten veldslag is het tot dusver nog niet gekomen. Zulk een veldslag verwacht men bij Liaojang, dat de Japanners van het oosten, zuiden en zuid-oosten naderen hoewel er van eene insluiting nog geen sprake kan zijn. Den 2. Augustus is de hoofdmacht van Koeropatkin namelijk het le Siberi sche korps onder generaal Stackelberg, het 4e Siberische korps onder generaal Saroeba- jew, het Simoetsjeng-detachement van gene raal Alexejew en de cana1 erie-detaohemen- ten van dé generaals Ssamsonow en Mistsjcnko van Haitsjeng in de richting Ansjantsjau teruggetrokken, dat busschen Haitsjeng en Liaojang op ongeveer 28 K.M. afstand van laatstgenoemde plaats ligt'. Op dti oogenblik staat dus de hoofdmacht van Koeropatkin 40 K.M. ten zuiden van Liaojang; een sterk dekkingscorps staat aan de rivier Tangho, 18 K.M. ten oosten van Liaojang, en in Liao jang bevindt rich met den opperbevelhebber, de algemeene reserve van het Mandsjoerij- sche leger. Liaojang is door de Russen geducht ver sterkt, en er bevinden zich groote voorraden, die niet spoc-.g z( weg te voeren. Ook zou e< terugtocht van de Russen uit Liaojang naar het noorden eene zeer gevaarlijke zaak zijn, omdat zij in het gezicht van den vijand eene waterrijke rivier, de Taitsi-ho, zouden moeten overtrekken. Wanneer de Japanners eenmaal op den rechter oever van deze rivier zijn, dan zullen de Russen rich cok in Moek- den, dat niet verstrekt is, niet meer kunnen handhaven. Alles pleit er dus voor, dat de Russen 't in de buurt van Liaojang op een slag met de Japanners onder Koeroki, Nod- zoe en Okoe zullen laten aankomen. In eene proclamatie, die de Japanners te Nioetsjwang hebben aangeplakt, verklaren zij, dat zij ctrlog voeren, om het volk van de Russische dwingelandij te redden en Mantsjodrije, de bakermat van het keizer lijke huis, te bevrijden. Het stuk besluit met de opwekking, om de Japansche wetten trouw na te leven. Uit Berlijn -ordt aan de Frankf. Ztg. be richt dat de firma Gebr Polk, te Fort-Worth in Texas, van de Japaasch- regeering de op- d acht tot levering van 100,000 paarden, uit sluitend Texaansche mustangs, gekregen heeft. De schee/swerf Ansaldo heeft van den Ja- panschen minister van marine Yamamoto een telegram ut vangen met de mededeeling, dat de pantserkruisers Kasoega en Nishin in onberispelijken toestand actieven dienst doen. De Engelsche stoomboot „Kalebas" van de Ocean Steamship Coi-pany. die door het Wladiwostok-eskader is aangehouden, is met hare voor Yokohama en Hongkong bestemde lading van meel, balken en machinedei len. den Sstcn djzsr te W.adiwostok binnenge bracht. De Nowoje Wrem ja verneemt uit Wla- di woe tok van tien dezer, dlat het prijs- gerecht heeft verklaard, dat de in den nacht van 26 Juli in den grond geboor de stoomboot Theo met hare lading een wettige prijs was. Deze stoomboot was sedert 25 Maart voor negen maanden door de Japan sche maatschappij Hakoi Sannio Gossekoja gecharterd; zij voer tusschen Japansche ha vens en genoot alle aan Japansche handels vaartuigen verleende voorrechten, maar ver loor daarmede ook haar neutraal karakter. Do uit visschen bestaande lading was vijan delijk eigendom. Allerlei vTerwijl Paus Léo XIII op zijn laatsten jaardag twee millioen lire voor de Pieters penning ontving, kreeg Paus Pius X deze week niet meer dan 15,000. vGeneraal Booth, van het Leger des Heils, is Maandag, van Penzance uit, zijn automobiel tocht door Groob-Brdttannië be gonnen. De generaal wordt door tieai personen ver gezeld. Hij zal drie of viermalen per dag een toespraak houden in vooraf uitgekozen steden en dorpen. Zijn stoet bestaat uit vier motorwagens, van welke een voor de pers. vHet Sackinger slot onder den hamer. Op den 27en Augustus a.s. zal op het bureau van het Badensche nota riaat Saokingen het slot Schönau (het lie- roemde trompettersslot van Victor Soheffel) aan den meestbiedende worden verkocht. vHet grootste Warenhuis der wereld zal door John Mannamaker op deu len October van dit jaar te New- York geopend worden. Het beslaat eene oppervlakte van 314000 vierkante Meter, is 16 verdiepingen hoog en kost 8,400.000 gul den. De hoofdattractie er van is eene mu ziekzaal. die 9290 vierk. M. groot en 15 M. hoogj is en van de tweede tot de vijfde ver dieping reikt. Deze zaal zal 1550 zitplaat sen, een tooneel met kleedkamers enz. be vatten. In het nieu - warenhuis wordt na tuurlijk alles \erkocht. op confectie- en muziekinstrumenten wordt echter de bij zondere nadruk gelegd. vIn het uajaar zal te Berlijn een al gemeen oongres van den middelstand bij eenkomen, dat belegd is door den Bund der Handel- und Gewerbetreibenden en het Zen- tralverband der Gewerbetreibenden. Ham mer, lid van den Landdag, zal over de groote magazijnen het -.voord voeren, prof. Suohs- land uit Hallo over de verbruiksvereenagin gen Doel is een centraal bureau te stichten tot. bevordering van de belangen van den middelstand. vStakingen zijn in Amerika ook Ame- rikaansch, wat de getallen betreftin Chi cago staken 200.000 slagers en aanverwan ten. te New-York 38.000 kleermakers en 5000 ververs, in Nieuw-Emgeland 50.000 katoenspinners en 80.000 mijnwerkers staan gereed om ook te staken. En doze week zul len te New-York waarschijnlijk 30.000 bouw- vakworklieden in leeglooplieden veranderen v-Een kassier van het Londensohe huls Rothschild is, naar men bericht, gevlucht na groote sommen men spreekt van een paar millioen gulden op de Beurs te hebben verspeeld. De firma Rothschild moet evenwel niet voornemens zijn dezen ontrouwen dienaar te doen opsporen of vervolgen, waarvoor zij wel hare redenen hebben zal. ROMAN 41 VAN MORITZ VON REICHENBACH, DOOK HERMAN LIND. „Goed, dat wij onder 0119 rijn", meende luitenant Hellscherd, de zoon van een groot industrieel, die tevens millionnair was, „we kunnen nu wel een „fijntje" beginnende ouwe" dit was de overste Von Hock- witz ,,ziet. het tooli niet. Doe-je mee, Herzberg „Zeker, Fred is mij ook nog revanche schuldigHijj heeft voor oen jong getrouwd man bij het spel haast een compromiteerend geluk." „Stilte in 't gelid, HerzbergGeen afge zaagde uien! Hoeveel 't punt heeren?" Een nieuw spel werd begonnen, en al spe lend verliep het eene uur na liet andere. Na het vertrek der overige gasten was Wanda., gelijk zij dat meer placht te doen, in het ledig geworden salon bij den haard gaan zit ten om nog een kwartiertje uit te rusten, eer rij ging slapen. Nu evenwel stond Ferenzi tegenover haar. Met ten hemel geheven handen riep hij uit „Goddank, dat ik weer mij zelf kan zijn en mijn geest, geen acrobatische toeren meer be hoef te laten maken „Wie heeft dat ook van u verlangd, mijn heer Ferenzi?" „Niemand, mevrouw! 't Was alleen zucht tot zelfbehoud, want ik zou gestorven zijn van verveling, als ik niet spoedig al de cor recte gezichten heel incorrect had zien lachen. Of het van 't lachen komt, zou ik niet kunnen zeggen, maai- weet ge wel, dat ge er benjaald betooverend. uitziet, mevrouw O vergeving" hiji boog de knie voor Wanda „vergeef me, dat ik mij daar zoo incorrect uitdruk, ik zal 't niet meer doen." Onwillekeurig moest Wanda weder lachen. ,,Ga daar zitten en wees dan een oogeublikje verstandig als ge kunt", zeide zij. „Of ik dat kan Lieve deugd, hoe dikwijls heb ik al moeten bewijzen, dat ik daartoe in staat ben Heb ik u wel ooit iets verteld van mijn eerste schreden op de kunstenaars loopbaan Neen, natuurlijk niet, en mis schien interesseert u dat ook uiet eens.' „Welzeker, begin maar vast." ..Nu, bij die eerste schreden kwam heel veel verstand te pas en honger ook, want vol gens het verlangen van mijui voogd, zou ik schoolmeester worden, wat hij ook was. Ik wist, hoe de weinige spaarpenningen van miin moeder, een arme leeraars- wed uwe, aan mijn studies werden ten koste gelegd, en ik leerde dat mijn hoofd er van dampte, of schoon ik wel voelde dat ik nooit van mijn leven een goed onderwijzer zou worden, even min als ik zelf. een voorbeeldig leerling was. Langzamerhand ontdekte ik wat de kleuren voor mijl waren, en nu kwam er een tijd vol van nachtelijken arbeid, van privaat-lessen, die ik. zoo goed en zoo kwaad als het- ging, aan dezen en genen gaf om met hetgeen ik zoodoende verdiende, in 't- geheim les in hel schilderen te kunnen nemen. Toen volgde een vredebreuk met mijn voogd, moedertra- nen, die mij God weet hoe heet op het hart brandden, eu een werken en worstelen, zoo vermoedend en zoo erbarmelijk, dat ik nu niet meer begrijp waar ik den moed vandaan baalde om het vol te houden, 't Is ongeloof lijk, hoeveel ik bij mij» eerste werk wel heb saamgclapt en geïllustreerd, opdat het mijn moeder en mij althans niet zou ontbreken aan het dagelijksch brood. Maar toen het eerste succes O, 't was niet veel, slechts een paar bil jetten van honderd mark, die ik bij het huishoudgeld kon leggen, maar ik kan u niet zeggen, hoe gelukkig wij waren, mijn moeder en ik. eu welke heerlijke luchtkasteelen wij bouwden. Wij waanden ons den koning te rijk Hij zweeg een poos eu scheen het heden voor het verleden te hebben vergeten. „Loeft uw moeder nog?" vroeg Wanda zacht. Hij schudde het hoofd zonder haar aan te zien. „Zij stierf, toen mij .het leven werkelijk (■enigszins begon toe te lachen, en met haar heb ik het eenige eerlijke en onzelfzuchtige hart verloren, dat ik ooit bezeten heb!" Hij streek met de hand langs de oogen. „Ach, waarom vertel ik u dat eigenlijk? Wat gaat het u aan, dat er daar ginds in de wereld arme en lijdende menscheu zijn?" „Waarom beoordeelt gij mij, zoo hard?" vroeg zij. Het was of die vraag hein deed ontstel len ,,Ik?" riep hij, haar aanziende, uit. „Be oordeel ik u hard? - Zie mij niet zoo aan. mevrouw 1 ik beoordeel u niet hard. ik ken al liet goede, edele en groote. dat in uw ziel sluimert en dat nog niet geheel en al ver drongen is door het zelfzuchtige onkruid dei- zoogenaamde groote wereldMaar ik weet ook, dat gij ongelukkig zult worden, juist omdat ge zijt zooals ge rijt, of ge zult al het goede, dat iu uw binnenste woont, met wortel en al moeten verstikken en u zelf moe ten vervormen naar het model van al die anderen.' „Mijnheer Ferenzi!' „Ja, roep mij maar tot dc orde; zie mij maar vol ontzetting aan met uw oogen, die mij krankzinnig konden maken, als ze wil den Maar ze willen dat niet, o, ik weet het wel. De engel in u heeft deernis met mij, maar de voorname dame zegt schouderopha lend „Zie mij zoo n schilder eens aan Ja, ik ken uw gedachten, maar ge zult ook eens de mijne kennen, gc zult weten, dat ik als betooverd ben, dat ik tegen die betoovering heb gestreden en door haar ben overwonnen E-ii of ge nu trotseh uw lip opkrult dan wel of uw oogen mij met oen vriendelijken blik begenadigen ik heb u lief, lief als een waanzinnige Wanda was opgestaan. Afwerend strekte zij de hand uit naar den man. die met vlam mende blikken tegenover haar stond H maakte een snelle beweging, als wilde hij haar naar zich toetrekken. „Denk aan uw moedervoegde zij hem toe. Daar bedekte hij het gezicht met de beidé handen, wankelde terug cn stormde toon. zonder iets meer te zeggen, zonder om te zien, ijlings de deur uit Bleek, met luid kloppend hart. bleef Wanda bij den schoorsteen staan In 't vol gend oogenblik trad Fred binnen. „Wat is dat?" vroeg hij. „Jij nog wakker eu bij de deur stormt Ferenzi langi mij heen, zonder mijn vraag te beantwoorden, 't Is over tweeën!" Er lag in zijtn wijze van spreken iets tar- tends. iets dreigends, dat Wanda op dit oogenblik niet van hem velen kon. „Ja, het is over tweeën", herhaalde zij, „tijd voor u en voor mij om naar bed te gaan Zijn gezicht werd rood. „Wat was dat met Ferenzi?" vroeg hij. Scherp en hard als zijn blik wus, werd ook de hare. Alle smart en wrok, weken en maan den lang onderdrukt, vervulden op dit oogenblik haar hart, nu Fred haar op mees- terachtigeu toon ter verantwoording scheen te roepen. Met een stommen blik, zooals Frcd dien nog nooit in de oogen zijner vrouw had gezien, beantwoordde zij zijn uitdagende houding, maar hij was nu niet in een stem ming om zulk een blik te verstaan. „Wat was dat? Wat was dat tussohen u en Ferenzi?" vroeg hij, dicht op haar toe tredend. En nu kwam alles haar over do lip pen. waaraan zij tot nu toe nauwelijks had gewaagd te denken on waartoe zij nog min der woorden had kunnen vinden. „Ik ontzeg u hot recht- mij te ondervra gen. u. die sedert maanden geen oogenblik tijd meer voor uw vrouw hebt kunnen vin don' De gelegenheid om met u de meest alledaagschc dingen te bespreken, die ik voor hot' huishouden noodzakelijk weten moest, die gelegenheid heb ik u letterlijk moeten afstelen wat er omging in mijn hart. en in mijn ziel, daarnaar hebt ge mij zelfs nooit, gevraagd Wordt vetvolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1