3do JaargHiig. Zaterdag 13 Augustus 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. GRAAF W. 62. 3i". 43. Eerste Blad. DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS 8 maanden voor Amersfoort f 1.25. Idem franoo per post- 1.75. ITzonderlijke nummers- 0.05. leze Courant verschijnt Dagelijks, met nitzondering van Zon- en Feestdagen. ■1 dvertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur ?s morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utiechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERIENTIÉN Vu 1—B nnlif *.7*. Elke regèl moer Groote letters naar plaatsruimte. Yoor handel en bedrijf bestaan voordeeljge bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonneméht. Eóne circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicbt- Turkije en de Vereenïgde Staten. Dfe betrekkingen tussehen de Vereenigde Staten en Turkije zijn sedert vele jaren reeds niet bijzender vriendelijk. Van tijd tot tijd zendt do regeering te Washington aan de Porte eeno dreigende nota. Ook nu is dat weer gesohied. Staatssecretaris Hay heeft den Turkschen gezant te Washington, Sehekib bey, verklaard, dat het geduld van zijne regeering „bijna"' uitgeput is, en admiraal Jewell heeft met het Europa-eskader van de Unie bevel ontvangen zich naar Smyrna te begeven. De eischen, welker voldoening de Ameri kaansche regeering van de Porte verlangt, zijn van Iweeledigen aard. Vooreerst is het te doen om schadeloosstelling voor verliezen, die AmeriKaansche burgers bij de Armeni sche onlusten omstreeks het jaar 1896 gele den hebben, anderzijds om de erkenning van verschillende inrichtingen, die de zendings genootschappen inzonderheid in Klein-Azië hebben gesticht. De Porte heeft steeds pr'n- cipieel geweigerd hare verplichting tot schade vergoeding te erkennen, en zij is op dat standpoint blijven staan, ook wanneer de mo gendheden de betaling afdwongen. Zij is in den vorm niet daarvan afgegaandaarente gen werden aan de industrie van het betrok- kel land bestellingen gedaan, en op den prijs daarvan werden dan zekere sommen gelegd, om aan de aanspraken van de benadeelden tegemoet te komen. Na de Fransche vlootmanifestatie in het jaar 1902 werd verder door de mogendheden bedongen, dat de scholen, kerken en hospita len. die onder DescheTming van de ver schillende landen in Turkije waren ontstaan, zeer dikwijls zonder de wettige vergunning van de overheid, nu voor goed als rechtma tig bestaande zouden worden erkend. Het zelfde verlangden nu de Vereenigde Staten voor de zeer talrijke inrichtingen van hunne zendingsgenootschappen, en zij kon den zich daarbij beroepen op het voorbeeld van de Europeesche mogendheden. De Porte echter beschouwt juist de Amerikaansche in- riohfcingen als de kweekplaatsen van de Ar menische beweging. Volgens de Köln. Ztg. heeft zij daarin geen ongelijk. Dit blad schrijft„Wie in het binnenland van Ana- tolië met eigen oogen den toestand beeft waargenomen, moet toegeven, dat aan vele jonge lieden door de halve beschaving, waar in zij in de Amerikaansche scholen werden opgevoed, de onzinnigste politieke meeningen werden bijgeoracht, en dat zij de dragers zijn geworden van de beweging, die met dolk en dynamiet de Turksolie heerschappij ten val wil brengen. Vele Armeniërs zijn als land verhuizers uit Turkije naar Noord-Amerika gegaan, en hebben daar het burgerrecht ver worven, zonder de toestemming van de Turk- sche regeering te vragen. De Turksche wet verbiedt zulke personen terug te keeren. Wanneer nu de nieuwe Amerikaansche bur gers terugkeerden, dan wilde de Turksche politie hunne passen niet erkennen, en daar uit vloeide telkens op nieuw geschrijf en ge wrijf voort. Deze elementen waren het ook, die te New-York de geheime genootschappen stichtten, welker noodlottige werkzaamheid duizenden onschuldige landslieden tot eren de gebracht of hun dood berokkend heeft. Hunne afgezanten zijn herhaaldelijk in Turk sche handen gevallen, maar door het Amen- kaanscho gezantschap bevrijd, al verklaarden ook soms de gezanten, dat zij betreurden, djzen plicht te moeten vervullen. A'les wat n.et de Armcnsche beweging ook maar in de verte in verband kan worden gebracht, is voor do Porte en vooral voor de toongevende kringen een voorwerp van groot wantrouwen, cu menykan zich het verzet verklaren, dat eene uitbreiding van dezen zendingsarbeid ont moet. De zendingsgenootschappen echter heb ben ook nadeel Dij de onlusten geleden en, verlangen daarvoor schadevergoeding". De Porte heeft tegenover deze eischen tot dusver hare gewone dilatoire politiek in toe passing' gebracht. Nu heeft het staatsdepar- t eraent te Washington de puntjes op de i's gezethet wil geid zien en zich niet langer riet uitvluchten tevreden stellen de belofte, die nu aan den Amerikaanschen gezant te Konstantinopel is gedaan, dat de vorderin gen van zijne regeering terstond zouden wor den vereffend, heeft dus niet kunnen tegen houden, dat het eskader van de Unie te Smyrna verschenen is. Om intusschen het Amerikaansche optreden geheel te verstaan, moet men niet vergeten, dat wiji nu zijn in de voorbereiding van de presidentsverkiezing, die in XcvemDor a. s. moet plaats hebbenDe Sultan zou niet alleen voldoen aan een eisch der billijkheid, maar zich ook verdienste lijk maken jegens president Roosevelt als can- didaat voor het presidentschap in hot vol gende tijdvak, wanneer lui de Amerikaansche vordering vereffende. Frankrijk. De begrafenis van Waldeck-Rousseau, die heden plaats heeft, zal zeer eenvoudig zijn. De ministerraad had bcsloteu de nationale begrafenis op staatskosten aan te bieden, maar mevrouw Waldcck-Rousscau liet ant woorden, dat haar gemaal dikwijls den be paalden wensoh had uitgedrukt, zoo eenvou dig en bescheiden mogelijk te worden be graven en dat de familie ziah verplicht re kende ziclh naar den wenisch van den overle dene te gedragen; zij bedankte dus voor het eervolle aanbod. Het lijk is gasteren naar Pairijis overge bracht, enkel door do familie en do intiem ste vrienden vergezeld. In de kerk St. Clo- tilde heeft heden om 10 uur de kerkelijke plechtigheid plaats zonder elke officieele of militaire plechtigheid. De stoet begeeft zich daarop naar het kerkhof Montmarbre, waar de ter aarde bestelling op even eenvoudige wijze plaats heeft. President Louibet laat zicli vertegenwoordigen door de civiele en mi litair© secretarissen van zijn kabinet. Overi gens is de orde van advocaten to Parijs de ©enige corporatie, die officieel vertegenwoor digd is. De ministers wonen als bijzondere personen de begrafenis bij. Redevoeringen werden bij de plechtigheid niet gehouden en de familie beeft verzocht het zenden van bloemen achterwege to laten. Engeland. Het Lagerhuis heeft in derde lezing het wetsontwerp tot bekrachtiging van de En- gelsch-Fransche overeenkomst met algemeen© stemmen aangenomen. Bij de verkiezing van een lid van heb la gerhuis in Noordoost Lanarkshire, had de ge kozen liberaal 942 stommen meer dan de conservatieve candidaatmaar wanneer men de stemmen bij elkaar telt, die op den libe ralen candidaat en dien van de werklieden partij werden uitgebracht, dan bedraagt de meerderheid tegen protectie 5000 stemmen. De vorig© afgevaardigde wns een conserva tief. Deze nieuwe overwinning van de liberale partij heeft groeten indruk gemaakt en wordrt algemeen beschouwd als een nieuwe triomf van de vrijihandelsbeginselcn. De con servatieve Standard zegt, dat niets de unio nistische partij van eene volledige nederlaag bij de eerstvolgende algcanecnc verkiezingen voor het lagerhuis kan redden, dan een spoe dig, volledig prijsgeven van d© ongelukzalige politiek van Chamberlain, die haast alge meen door de kiezers verworpen wordt. Rusland. De Keizerini is gisteren van een zoon be vallen. (Het vijifdc kind van het Russische Kei zerpaar is de lang verwachte zoon. De vier eerst© kinderen zij l dochters). De gisteren om half een 's .namiddags ge boren troonsopvolgcr heeft den naam Alexis gekregen. In een door de hofartsen Ott en Hirsch on derteekend bulletin wordt medegedeeld, dat do toestand van de Keizerin en van den jong geboren troonsopvolgcr zeer bevredigend is. 4 uur. In een zoo juist openbaar gemaakt manifest geeft de Czaar kennis van de ge boorte van grootvorst Alexis. Hij noodigt alle Russische onderdaneu uit, met hem ver- eendgd gebeden op te zenden voor het welzijn van zijn eersten zoon, die de geroepen erfge naam zal zijn van de macht, die God den Keizer van Rusland heeft verleend. De titel van grootvorst-troonsopvolger, die aan grootvorst Michael was verleend, gaat thans, ingevolge de grondwet des rijks, over op den jong geborene. Uit Petersburg bericht de Köln. Ztg., dat de keuze van den opvolger van Plehwe op gewichtige bezwaren stuit. Zoowel de miuis- tcr van justitie Moc-rawjcw als de gouver neur van Moskou Kristi zijn weder van de candidatcnlijst afgevoerd.' Van nieuwe can didate» hoort men irets. Turkije. De Frankf. Ztg. verneemt- uit Konstanti- nopel, dat aan de doorvaart door de Darda- uellen van de zeven schepen der Russische vrijwillige vloot, waarvoor de toestemming daartoe is gevraagd, twee voorwaarden zijn vastgeknoopt. Vooreerst mogen zij „pendant leur cours" de handelsvlag niet voor eene an dere verwisselen. Verder mag de doorvaart slechts op zoodanig© wijze geschieden, dat het volgende schip eerst den Bosporus mag binnenvaren, wanneer het voorafgaande schip do Dardanelleu heeft verlaten. Men ge looft overigens, dat de vrijwillige vloot voor- loopig de Zwarte zee niet zal verlaten, maar het uitloopen van de Oostzeevloot zal af wachten, waarbij zij zich zal aansluiten met zes andere stoom booten van de Zwarte-zee- haudelsvloot om als kolentransportschepen dienst te doen. Men gelooft niet, dat Enge land moeielijiklieden in den weg zal leggen, omdat do door Rusland afgelegde verklaring Engeland wel zal tevreden stellen en de Porto in de tegenwoordige omstandigheden wel geen toestemming zou hebben verleend, zon der zich er van te vergewissen, dat die bij En geland op geen bezwaar zou stuiten. Uit Washington wordt medegedeeld, dat de onderhandelingen tussehen- de Vereenigde Staten en Turkije een gunstigeu keer heb ben genomen Eene bevredigende oplossing wordt spoedig verwacht. Smyrna12 Any. Een Amerikaansch es kader van drie ecihcpen is hier heden mor gen geankerd. Thibet. Kolonel Youngfhudband -heeft in een be zoek, gebracht aan den aanban, den öhinec- eclieu vertegenwoordiger, dezen medegedeeld, dat do schadevergoeding welke Tibet zal hebben te betalen, grooter zal worden naar mate de expeditie langer moet blijven om de onderhandelingen tot een goed einde te brengen. De kolonel reed door de verboden stad de bevolking toonde eöliter geen vijandige gezindheid. Aan Re» ter'9 bureau wordt uit Lhas9a van 5 Augustus bericht, dat de Dalai Lama gevlucht moet zijn in een klooster, dat op honderd Engelsche mijlen afstand aan den weg naar Peking gelegen is. Men zegt echter, dat hij het staatszegel heeft achtergelaten, zoodat zijne afwezigheid het sluiten van een verdrag niet ozu beletten. Kolonel Young- hu&band verzocht den amban de benoeming te bewerken van drie of vier Tibetaansche gemachtigden voor de onderhandelingen, dio echter n'et zouden mogen verwisselen. Zuid-Afrika. In -het Brits-olie Lagerhuis heeft de mi nister van koloniën medegedeeld, dat op dit oogenblik in Zuid-Afrika bij,na 3000 CShinec- sdho koelies zijn en dat nog *2000 onderweg zijn. De oorlog in Oost-Azië. Over den oorlog ziyii de volgende berich ten Tokio, 12 Aug. Men gelooft, dat de meeste schepen van dc Russische vloot naar Port Arthur zijn teruggekeerd. Londen12 Aug. Het Japansclie gezant schap ontving een telegra-m, berichtende dat vijf Russische linieschepen, een kruiser, een hospitaalschip en verscheidene torpedojagers don 11. weer te Port Arthur schijnen te zijn tei Jggekeerd. Men gelooft, dat de Japansche vloot ongedeerd gebleven is. Tsjifoe. 12 Aug, 2 uur namiddag. De Fürst Bifcinarck is zoo juist vertrokken iraar Tsing- tau (aan de baai van Kiautsjoe). De toebe reidselen tot het vertrek csohdedde in den grootste u haast. Tsjifoe, 12 Aug. Do komst vau Russische oorlogsschepen, te Tsingtau wordt bevestigd. Het zijn de Askold, de Diana cn een torpe dojager, maar de Novik niet-. De Duitsolie kruisers Fürst Bismarck en Thetis maken zich gereed om Tsjifoe fce ver laten, ten einde naar T^jingtau te gaan. Twee Russische torpedojagers snoeten aan de Qhdneeschc ki st genomen zijn. Men ge looft, dat de poging om Wladiwostok te be reiken, verijdeld is. Tsjifoe, 12 Aug. De Japansche torpedo jagers, die de Rec-htileni (Rechitelni) ver meesterden, zijn de Asashiwo en de Kasumi. De Japanners zonden een officier met een tolk aan boord, om de Russen te vragen naar buiten te komen en te vechten. De kapitein j antwoordde, dat zijn schip ontwapend en l zijne machines onttakeld warenhij voegde I ei bij, dat de geheel© zaak in banden van de Chineezen was. De Japanners verzochten, dat I hun zou worden toegestaan dit te verifieeren. Kapitein Rostjakowski gaf daarop op zach- ten toon een haastig bevel om het schip in de lucht te laten vliegen, wen9ohende met de vernieling van het schip een einde te mar ken aan zijn eigen leven en aan dat van zijn aanvaller. Terstond daarna vloog de kapitein den Ja-pa-nschen officier aan en sprong met dezou overboord. Volgens één bericht werd de kapitein gedood, volgens anderen werd hij ernstig gewond maar gered en wordt hij nu door een vriend schuil gehouden. Er volgde een gevecht, dat tien minuten duurde. Eeue plotselinge ontploffing ver nielde ie caiupngnebrugdo romp is onbe>- scbadigd. De werkloosheid van de Chineezen tijdens de schending- va-n de onzijdigheid, die de Ja panners gezegd werden te hebben gepleegd, is niet opgehelderd. Men gelooft, dat daar uit internationale verwikkelingen zullen volgen. Tokio, 12 Aug. (Officieel) Volgens de hier ontvangen ljerichten verliet het Rusische eskader dc haven van Port Arthurhet werd ten zuiden van Jentau door de Japan sche vloot aangevallen en verstrooid. De kruisers Askold, Nowik, een derde kruiser en een torpedojager namen den 1 len hunne toevlucht in de baai van Kiautsjoe, een andere torpedojager in Tsjifoe De Russische linieschepen, vijf in getal, een kruiser, waarschijnlijk de Diana, een hospitaalschdp en. verscheidene torpedoja- gei-s schenen den llen de haven van Port Arthur weder opgezocht te hebben. De Japansche vloot is, naar men gelooft, onbeschadigd. Tokio, 12 Aug. Admiraal Togo bericht, dat het- pantserechip Cesarewitsch waarschijnlijk den 10. Augustus gezonken is. Sjanghai, 12 Aug. Een Russische torpedo jager is lieden hier aangekomen. Vier Russi sche oorlogsschepen bevinden zich, naar men bericht, op tie hoogte van de Zadel-eilanden (niet ver van Sjanghai gelegen). Tsjifoe, 12 Aug. Men is nog in onzeker heid ten opzichte van de identiteit der Rus sische oorlogsschepen, die t© Tsjiugkau ziju aangekomen, doch er bestaat weinig twijfel of één er van is het pantserschip Gesaro witsch" of een schip van haar type. Twee van de grootere Russische oorlogs schepen, die daar aankwamen (te Tsjinkau) en een torpedojager vulden daar de voorraad Cardiff-kolen aan. Eén Russische kruiser en een torpedo jager naderen Shanghai. Er zijn aanwijzingen, dat het overschot der vloot naar Port-Arthur is teruggekeerd. De Japanners bewaken alle punten. Petersburg, 12 Aug. Een telegram van Alexejew aan den Keizer van den lleai meldt Naar de commandant van Port Arthur be richt, is het eskader den lOen in zee gegaan. De stoomboot Mongolia volgde het eskader. Aan den horizont waren drie Japansche krui sers le kl.. acht kleine kruisers en 17 torpe dobooten zichtbaar. De haven wordt sedert drie dagen met be legeringsgeschut beschoten. Keulen, 12 Aug. De Köln. Ztg. verneemt uit Berlijn Het wordt bevestigd, dat Rus sische oor'ogsschepen, uit den slag bij Port Arthur komende, Tsingtau zijn binnengeloo- peti. Het wordt als van zelf sprekend be schouwd, dat dc gouverneur van Kiautsjou tegenover dit schip de beginselen der neutra liteit strikt zal handhaven. ROMAN 43 VAN MORITZ VOS REICBENBACH DOOR HERMAN LIND. De sjVxjtbeambte was juist op. weg om- dit. briefje op Kronau te gaan bezorgen. Fied las de enkele, met potlood geschreven woor den „Amioe, doe mii 't genoegen en zend mij alles, wat ik op Kronau heb achtergelaten, zoo spoedig mogelijk aan het u bekende adres' te Berlijn op. Ik beu genoodzaakt dadelijk op* reis te gaan. Fercnzi." ,/t Is goed", zeide Frcd, stak het briefje bij zich en keerde op zijn schreden terug. „Óm zulk een kerel, die dadelijk 'het hazen pad kiest, heb ik zulke bange uren door leefd!"' Zoo was Fred's eerste gedachte en hij versnelde zijn tred in de richting van Kronau. Eensklaps begon Hij langzaam te loopen. Ferenzi stond daar voor 't. oog van zijn verbeelding duidelijker en scherper af- geteekend dan hij hem ooit in werkelijkheid had gezien. En met het beeld, dat daar voor hem stond, kwam hij tot de slotsom: „Neen, als alles was geweest, gelijk, ik dacht, dan z-ou Ferenzi niet zijn gevlucht! Het eenige, wat hem tot zulk een handelwijze- kon noo- p&n, was...." Fred bleef staan. Het was hem onmogelijk op dit oogenblik verder te gaan. Hij- moest den stroom van gedaohten, die hem plotse ling overweldigde, eerst over zich heen Laten bruisen. Ja, zóó moest het geweest zijn: Fe renzi had zich laten meesleepen om tegenover Wanda van zijn gevoel te spreken en zij had hem op zijn plaats gezet, hem binnen de per ken teruggewezen. Dat was de aanleiding geweest van zijn onmiddellijk vertrek, zon der dat hij zich had bekommerd over de vraag, tot welk opzien zulk een vlucht zou aanleiding geven; hij was beschaamd, wel licht gekwetst in een diep en hartstochtelijk gevoel en daarom had hij zelf op eens ae brug achter zich afgebroken. En F*cd had Wanda hare woorden toegevoegd in zijn blinde jaloezie had hij haar belecdigdMet martelende duidelijkheid klonk hem haar aanklacht weder in de ooren, want het was een smartkreet geweest, uit het diepst v an haar hart opgeweld, toen zij hem had opge roepen, dal zij ongelukkig was. ..Ongelukkig door mij?" vroeg Fred nu zichzelf af. „Ka-n ik anders leven dan ik leef? „Noble.-se oblige en rijkdom legt ook ver plichtingen op! Neen, neen, zij heeft onge lijk, zij kan niet ongelukkig zijn." Hij kwam langs een groepje landlieden in hun Zondagspak. Ze waren naar de kork te Halbstadt geweest. Een paar mannen bleven aarzelend achter de anderen terug. Zij spra ken zacht- met elkander, terwijl zij naar Fred om-zagen. Eindelijk kwam een hunner op hem af. „Me dacht zoo, dat het mijnheer toch maar moest gezegd worden", begon liij-,. „want hiji was, dat weten we wel, een goede vriend van mijnheer den graaf „Wat meen je, Pogoda? Over wien heb je 'tvroeg Fred. De man sloeg een geheimzinnigon toon aan „Er is een ongeluk gebeurd, mijnheer, met den jongen luitenant von Herzberg. „Wat danSpreek op!" „Gisteren was hij nog bij ons op Kronau en van morgen vroeg komt zijn oppasser dat's de zoon vau mijn zwager, weet u op zijn kamer, wil den luitenant wekken daar was geen wekken meer aan, mijnheel de graaf, 't was al met hem afgeloopcn." .Mijn God, Pogoda, wat zeg je daar?" ,Do waarneid, mijnheer! De luitenant had zich voor den kop geschoten." Het was een onduidelijk woord, een half gesmoorde kreet, die zich aan Fred's keel ontwrong. „Naar huis! Loop wat je loopen kunt, PogodaMijn paard het vlugste de Luchtschipper laat Johan het oogenblik- kelijk opzadelen en mij: er mee te gemoot komen Gauw maar V' En zelf haastig den weghollcnden boeren arbeider volgend^ mompelde liij: bij zichzelf „Herzberg dood dood mijn God 1" Het denkbeeld, dat Herzberg een zelfmoord had begaan om de groote som geids, die hij den vongen nacht Fred bij het spel was schuldig gebleven, deed hem huiveren. Hij verzette zich tegen die gedachte. Neen, dat- kon, dat mocht het niet zijn geweest, er moest een andere reden voor hebben bestaan, er •noest een andere verklaring voor gevonden worden. Nu maar dadelijk naar hem toe, zoo gauw mogelij-kMisschien was hij nog niet- dood! Hardloopend legde Fred heb laatate gedeelte van den weg af. Gelukkig, daar was Johan met het paard. Fred sprong 'n 't zadel en daar ging het, in razenden ren, dwars door akkers en velden heen, naar Halb stadt too. HOOFDSTUK XXXII. Tegen den morgen was Wanda ingeslapen en de zon stond reeds hoog, toen zij wakker werd. Dc natuur en haar jeugdig gestel had den door den vasten slaap hun rechten laten gelden, maar nauwelijks had ziji do oogen geopend, of het leven met al -ziju eischen stond weer voor haar. Het was, of do slaap haar slechts vergetelheid had geschon ken, om haar nu met verdubbelde heldorheid de gebeurtenissen van den afgeloopcn nacht te doen herinneren. Ziji vroeg naar den heer Forenzi. Hij was weg, niemand wist waar heen Zij vroeg ook naar Fred. Hij was uit gereden, zeide men liaar. De kamenier had een geheimzinnig voorkomen, terwijl zij hare meesteres dit laatste antwoord gaf en weldra wist Wanda, waarom hiii was weggereden Rusteloos liep zii van dat oogenblik af de kamer op en neer, Fred's terugkomst verlan gend en tegelijk vreezend, in zorg voor Fo renzi on vol ontzetting over hetgeen Herz berg had gedaan. En de schaduwen, die bij df eerste schemering van den dageraad be gonnen te verdwijnen, groeiden weder aan en verduisteren het licht harer ziel. Welk con leven was 't. dat ziji leidde, zij, dc rijke. lxniijÜe vrouw? Waarom word zij benijd? Om don man. dien zij eens had liefgehad en wiens' hart zich van haar had vervreemd? Om haar stand, die haar dwong voortdurend iu aanraking te komen en omi te gaan met menseheu. die haar innerlijk vreemd bleven, en om zichzelf te moeten wringen in oen keurslijf, dat zij verafschuwde? Om het „druk ke niets doen gelijk Ferenzi haar leven had genoemd? ja, hij had wel gelijk gehad, die arme FerenziRijkdom en vooroordeelen van stand hadden de reine vreugde, waarnaar haar hart zoo verlangde, nagenoeg geheel ver giftigd, haaden het familieleven verstoord en haar reeds nu tot een verlaten vrouw ge maakt. Luid geschreeuw voor 't huis en haastige schreden door de gang deden haar plotseling opschrikken. /jij maakte do deur open. ..Wat gebeurt er toch?" vroeg zij aan een bediende, die met een ontdaan gezicht de trap opkwam. ,.Oeh God, mevrouw de gravin een on geluk daar is een ongeluk gebeurd!" ..Maar wat dan toch?" ..Mijnheer is met het paard gevallen, tegen den grond gesmakt." „Waar? Waar?" „Op den straatweg. Ze zijn nu weg om hem te. ha-len en het- praatje gaat, dat de Luchtschipper dood is!" „Dood -Maar nvijlnheer Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1