binnenlandT Tokio, 12 Any. De Japanse lie verliezen in den zeeslag van 10 dezer bedragen 170 man. Petersburg, 13 Aug. Men verzekert, dat de Japansche kruiser „Kasoega" bij den jong- sten zeeslag is vergaan met do gekeele be manning. Al ontbreekt er nog veel aan de inlich tingen over den uitslag, dien de vlucht van de Russische vloot uit Port Arthur heeft ge had, ook uit de onvolledige berichten, die tot dusver zijn ontvangen, blijkt, dat het doel, waarmee de vluoht is ondernomen, niet is bereikt. Voor eon deel schijnen de ge vluchte schepen naai- Port Arthur te zijn teruggekeerd. Andere zijn terecht gekomen in neutrale havens: in Tsjifoe, in Tsingtau, tot in Shanghai toe. Daar kunnen zij na tuurlijk niet blijven, tenzij zij zich willen laten out takelen, en als zij buiten komen, dan wachten de Japansche schepen hen op, om hen tot vechten te dwingen. Eene poging om de blokkade te verbreken, was vroeg of laa.t te wachten van de Russi sche schepen, die zich in den laatsten tijd meermalen buiten de haaren hadden ver toond. Dat die thans is beproefd, daarvoor bestond bohalvc de wc noch om de vloot naar eene veiliger plaats over te brengen, nog een andere reden. De batterijen, die de Ja panners in de nabijheid van Port Arthur aan de kust gebouwd hobben, hebben met hun vuur de Russische schepen bestookt, totdat het dezen te heet wend en zij een uitweg naar buiten zochten. Maar de Japansche vloot was op haar qui vive. Door draad looze telegra/ie waren hare wachtschepen ook dan in voortdurende verbinding met het gros van de vloot., wanneer dit zich naar zijn steunpunt bij de Elliot-eilanden had terug getrokken. Zoo lieten de Japanners zich de gelegenheid niet ontgaan om ideu vluchten den een spaak in het wiel te steken op den- zelfden dag, waarop de Russische vloot naar buiten was gekomen, werd haar een slag ge leverd. In het h-erboveu opgenomen bericht van stadhouder Alexejew staat vermeld, dat deu lOen de haven sedert drie dagen met belegeringsgeschut werd beschoten. De be schieting op 8 en 9 dezer, waarvan het dreu nen zelfs in Ihjifoe waarneembaar is ge weest, gaf de Neue Freio Presse aanleiding tot deze opmerking: ,.Hoe lang de belege ring nog kan duren, hangt geheel af van den toestand en het weerstandsvermogen der forten er kunnen tot aan do inneming altijd nog woken verloopen. Zooveel laat zich echter bepaald voorzien, dat de Oost- zeo-vloot, diie volgens bericht don 16en dezer met zestig schepen, waaronder acht pantser- schepen en negen pantserkruisers, naar het tooneol van den zeeoorlog zal afstoomen, tot redding vaai Port Arthur te laat zal komen. De Japansche vloot zal wellicht na den val van de zee vesting nog tijd hebben om met het. Wladiiwosfcök-eskader af te rekenen en zich (hui op de ontvangst, van de Oostzee- vloot voor te bereiden.'' Washington, 12 Aug. Ambtenaren van het ministerie van buiten 1 audschc zaken drukken de vrees uit, dat de aanval op de Rochitelni eene schonding is van de Chi- necsche onzijdigheid, die China in den oor log kan betrekken als bondgenoot van Ja pan. Er is geen twijfel aan of de Vcreentg- de Srixten doen met andere mogendheden de uiterste pogingen om eene oplossing te krijgen, waardoor de afspraak tot beperking van de krijgsverrichtingen tot Maudsjoerije en Korea, volledig van kracht blijft. Txjifae, 12 Aug. Uit- interviews met Chi- neesche zeeofficieren blijkt, dat toen dc eerste Japansche torpedojager de Chineesche oorlogsschepen passeerde, terwijl de andere torpedojager de Rochitelni in noordelijke richting sleepte, het. Chineesche vlaggeschip ..Saitsji" gereed werd gemaakt om op te tre den en den Japanschen bevelhebber waar schuwde dat de Rechitelni moest worden teruggebracht, omdat de neutraliteit klaar blijkelijk was geschonden. Do Japanners be loofden den torpedojager, die de Rcchnd- tolni wegsleepte, to zullen inhalen en deze naar Tsjifoe te zuilen terugbrengen. De Chineezon namen het. Japansche ecrewoord aan on lieten het Japauscho oorlogsschip pasBoeron. De Chineesche bevelhebber verzekerde, dat hij den Japanschen bevelhebber Inj het binnenkomen van do haven persoonlijk had medegedeeld, dat do Reohitelni ontwapend was. waarop de Japanners verklaarden niet do bedoeling to hebben do Russen aan te vallon. In het gevecht, dat bij de vermeestering van het Russische schip ontstemd, werden aan bedde zijden vele verliezen geleden. Zes tien Russen worden vermist. De Russische kapitein is gered, maar aan het been ge wond. Van de verplichtingen, die het binnenloo- pen van verschillende schepen der geslagen Russische vloot in onzijdige havens aan de neutrale regeeringen oplegt, geeft de Köln. Ztg. de volgende opsomming „Volgens een verklaring van Engeland, mogen zij in havens van Groot-Brittamiië en zijne koloniën tot 24 uren vertoeven, levens middelen en steenkool inladen, welke strek ken tot de volgende eigen of onzijdige har vens, maar zij mogen van dezelfde Engelsche haven maar eens in drie maanden gebruik maken. Zoo ook staat China een verblijf van ten hoogste 24 uren toe. Frankrijk heeft aan liet smaldeel van admiraal Wironius te Dzjiboeti voor onbepaalden tijd gastvrijheid verleend. Het. verbiedt alleen dat de oor logvoerenden zijne havens als operatie-basis of tot inlading van wapens en schietvoorraad gebruiken. Nederland staat herhaald bin- nenloopen toe en gedraagt zich verder als Engeland. Portugal legt geenerlei beperkin gen op. Men z et dat de meeste staten, die havens in de nabijheid van het oorlogster rein hebben, do oorlogvoerenden wel veroor loven, hun oorlogsschepen daar korten tijd te laten ankoren, maar zich verzetten tegen een langdurig verblijf. Do vraag rijst dus, wat met de schepen gebeurt, welke eene ouzijdige haven opzoeken, maar uit vrees voor een zekere vernietiging door een overmachtigen, op de reede wachtenden vijand niet woor wil len uitloopen. Dit geval heeft zich reeds in den tegenwoordigen oorlog voorgedaan. De Russische kanonneert t Mandsjoer werd te Sjanghai geblokkeerd en moest, daar het door China verleen.Ie respijt verstreken was, hare kanonnen en schietvoorraad aan de Chineesche overheidspersonen afgeven. Een kleine waoht bleef aan boord, overigens is de kanonneerboot voor den duur van den oorlog voor Rusland niet meer te gebruiken. Deze manier van doen is in overeenstemming met de gebruiken in den oorlog te land, waarvoor de veldtocht van 187071 voor beelden aan de hand doet. België, na den slag van Sedan, en Zwitserland, na den mis lukten aanval van Bourbaki op Werder, ontwapenden de over de grens gedrongen Frnnsche legers, die tot den vrede geïnter neerd werden. Een vervolging over de on zijdige grens is een inbreuk op het volken recht. en de Japanners hebben zich daaraan, als men aan de telegrammen uit Tsjifoe ge loof mag schenken, schuldig gemaakt." In de door de Köln. Ztg gegeven opsom ming ontbreekt Duitsehlaud, dat geen bepa lingen heeft uitgevaardigd op het aandoen van zijne havens en nu zich voor het geval geplaatst ziet. om handelend op te treden, omdat Russische oorlogsschepen, meer dan een nog wel, op hunne vlucht do haven van Tsingtau (Kiautsjou) zijn biunengeloopen. En blijkbaar uit de regeeringsbureau's te Berlijn afkomstig telegram van de Köln. Ztg. verzekert, dat het als van zelf sprekend beschouwd wordt, dat de gouverneur van Kiautsjou tegenover die schepen aan de be ginselen van de onzijdigheid streng de hand zal houden. Een Zwitserscdi officier komt- in de Bv.nd in een militaire beschouwing tot deze slot som „Het Russische leger te velde in Mant- sjocrije bevindt zioh in een zoo ongunstig mogelijke strategische positie. Het heeft zijn strategisch front langs de spoorlijn naar het Oosten toegekeerd, zijn étappen- en terugtocht! itiie in het verlengde van den linkervleugel, voor ziah het eerste Japan sche, in de rechterflank 'het oprukkende tweede en derde Japansche legercorps, ach ter zich de moerassige vlaikte van de Liao-h-. en de nog gevaarlijker Chineezen. Mocht liet eerste Japansdhe legercorps er in slagen, de Russen don terugweg naar Mockden af te snijden, dan zouden we een •lieriialing van Sedan kunnen verwachten. Daar Koeropat- kin doorgaat voor een scherpzinnig, militair zeer ontwikkeld en geschoold veldheer, moet men aannemen dat het Russisohc leger door invloeden van het Petersburgsohe hof in deze ongunstige strategische positie gedron gen is." Petersburg, 13 Aug. De vertegenwoordiger van Router's bureau verneemt, dat het ant woord van do Russische regeering op de ver- toogen van Engeland in de zaak van dc Knight Commander gisteren aan het Engel sche gezantschap ter hand gesteld is. Het.nt- woora is op zeer beleefden toon gesteld. Het wijst er op, dat de wettigheid van het in 1895 openbaar gemaakte Russische reglement, dat hierop betrekking heeft, gedurende al de sedert verloopen jaren niet betwist is en niet in twijfel kan worden getrokken, totdat eene nieuwe overeenkomst betreffende deze zaak tussohen de be'de landen is getroffen. Do bemanningen van de Knight Comman der en do Thea en dio van vier Japansche schepen, dio door de Russen genomen zijn, zijn vrijgelaten en hebben Japan bereikt. Allerlei vDe Duitse lie Keizer heeft ten behoeve van de slachtoffers van den brand te Dsfeld een gift van 10 0 0 Mark geschonken. vTe St. Peteraburg heeft men nog ver dere prooven genomen met het meermalen vermelde kogelwerende pantser von Bene- detti, waarvan de Russische regeering, gelijk mon weet, bij wijze van proef, een groote partij bestelde voor het leger in Mantch'e- rije. Op een afstand vaai 50 meter kon een ko gel der nieuwste Italiaansche geweren niet door het pantser heendringen, hetwelk slechts 8 millimeter dik was. Op 300 meter afstand ging zulk een kogel van een Engelsdhcn ordonnanoe-revolver af or een pantserband om een pet ter dikte van 10 millimeter. Men aiet nu met veel bc langste Hing de practische toepassing van de uitvinding op het slagveld tegemoet. vHet internationale mijmwerkerscongres te Parijs heeft, op voorstel der Fransche ge delegeerden, tal van hygiënische voorschrif ten vastgesteld, voornamelijk ter bestrijding van de wormziekte. vIn de AmerikaansChe „groote wereld" hebben in de laatste dagen aanzienlijke ju- weclen-diefstallen groot opzien en ongerust heid verwekt. In de badplaats Newport hebben inbre kers voor f 85,000 aan kostbaarheden gesto len uit dc villa van mevr Robert Hatt. Drie dames, die op eene partij bij Regi nald VanderbiLt waren genoodigd, ontdekten dat haar halssnoeren ran paarlen en dia manten, ter waarde van f 50,000 on f 150,000 waren ontstolen. Uit do villa van mevr. Ogden Goelet, te New-Port, was voor wel 500,000 aan kost baarheden ontvreemd. Maar hier heeft de nog onbekende dief of dievegge, verschrikt door hot opzien, hetwelk de' diefstal wekte, Jiet. gestoleue in mevr. Goeleto huis te Ncw- York terugbezorgd. Do millionnairsvrouwen laten zich nu, als zij schitterend van juweelen uitgaan, op kor ten afstand volgen door particuliere dctco- tivcs. vEen groot aantal slagere uit dè voor steden van Berlijn moeten betrokken zijn bij hei binnensmokkelen van min of meer {bedorven vlecsch. Het onderzoek der justi tie sdhijmt telkens nieuwe feiten van dien aard aan het licht te brengen; ook een stempelaar en een keurmeester zouden mede- priel» tig zijn. vOfficieel spreekt de Telegr. Agentuur tegen, dat er te Petereburg cholera zou zijn voorgekomen. v>De Russische consul in Astrabad heeft aan den gouverneur van Bakoe medegedeeld dat m de omstreken van Astrabad 29 ge vallen van cholera een doodelijk verloop ge had hebben. Volgens een te Bakoe ontvan gen bericht heeft de cholera zich ook te Mesohlied voorgedaan. vIn Engeland en Wales verdrinken, blijkens dc statistieken, jaarlijks ongeveer 3000 personen bij baden, zwemmen en varen. Naar aanleiding van dat hooge cijfer heeft de heer Grenfell in het Lagerhuis bij dc regeering aangedrongen op invoeren van zwcmondcrricht als verplicht leervak op de scholen. vDrie dorpen m het Hongaarsclie co- micaat Trentsehinbraunten zijn bijna ge heel afgebrand175 huizen met 330 bijge bouwen zijn in de vlammen opgegaan. vIn het dorp Stockum (Westphalen) verd een vrouw door een voorbijsnuivende automobiel gegrepen en een eindweegs mede- gesleurd. Daar ae rem weigerde, zag de be- stuurdor, teneinde een grooter ongeluk te voorkomen, zich genoodzaakt, het voertuig in de greppel langs den weg te sturen. De trouw werd als 't ware als een ineengefrom meld kussen te voorschijn gehaald. Hare ver wondingen zijn van dien aard dat men er aan twijfelt of ze er nog van zal opkomen. D? inzit tenden der automobiel kwamen er met lichte kwetsuren aan de hand af. vBij een hevig onweder te New-York zijn vier personen gedood. Een tramwagen geraakte in brand. Vele straten werden overstroomd. vIn de Japansche provincie Tchikusen, op het eiland Kiusohu, is de „Hakosaki Hat- chimantempelgewijd aan den vermaarden krijgsman Hatchimautaro Yosbkuye, die tot een soort van god is verheven. Toen daar, kort na het uitbreken van den oorlog, 5 Februari 1.1., zoo verhaalt liet blad „Kokumin," de priesters kwamen bidden voor de zegepraal der Japansche wapenen, waren ruim 700 duiven in troepen van 20 a 30 aan het baden in een vijver bij den tempel, 's Avonds 7 uur hoorde men een vervaarlijk ged rui sell boven het dak van den tempel en weldra vlogen honderden duiven na eenig rondzweven, in Noordelijke richting heen en keerden niet terug. Den volgenden morgen bleken er 50 of 60 duiven als reserve achter gebleven te zijnal de overige waren, gelijk het volk zeide. „op een strafexpeditie naar het Noorden" uit. Men beschouwde dit- als een gunstig voor teeken omtrent oen uitslag van den strijd met de Noordelijke Mogendheid. Bij het uitbreken van den oorlog met Chi na moet iets dergelijks zijn gebeurd. De Hatchiman-tempel op het eiland Kiu- scliu, ('het Zuidelijkste der vier groote eilan den), waar o.a. mannen van den stam Sat- suma de Spartanen van Japan, wonen wordt nog steeds druk bezocht door bedevaartgan gers. Wie eenigszins kan, gaat, vóór hij ten strijde trekt, even den tempel van dezen oor logsgod bezoeken, wiens geest den landsver dediger bezielen en hem kracht schenken moet. Uit de voorliefde, welke de groote krijger Hatch iman voor duiven koesterde, moet men opmaken, dat hij reeds de goede diensten dier gewiekte boden voor Het- overbrengen van be richten naar waarde wist te schatten. Aan de Staatscourant van Vrijdag 12 Augustvs 1904 ontleenen wij nog de volgen- do besluiten met ingang van 16 Sept. 1904 zijn bij de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam a. bevorderd tot eerste-klerk G. Heierman, H. K. van Leeuwen, A. J. van der Marei, F. van der Mey, J. J. van der Pol, II. Bossenbroek jr., 1'. G. Diepersloot, W. Doorn, 0. J. W. van der Harst, Ph. M. Koons, G. Koopmans, W. K. Kroon, 1'. Kuyper jr., J. P. C. Meeuwse, A. G. C. Tielrooy, J. P. A. Vermeulen en C. L. Wolzak b. benoemd tot eerste klerk G. Damsté, journalist te 's Gravenhage J. van der Endt, ambtenaar bij het hoofd bestuur der posterijen en telegraphie te 's Gra venhage jhr. J. Burmania van Humalda van Eysin- ga, administrateur te 's Gravenhage, en J. H. Roeshart, secretaris-boekhouder bij het burgerlijk armbestuur te Zaandam H. J. Havik Hzn., boekhouder te Koog aan de Zaan J. E. Huizinga, beambte der Rijkstelegra- phie te Amsterdam mejuffrouw J. P. Jorissen. tijdelijk werkzaam aan de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam H. van Melle, ambtenaar bij de Maatschap pij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen te 's Hertogenbosch L. Oranje, ambtenaar bij de posterijen en te legraphie te 's Gravenhage P. van Pijlen, boekhouder te 's Gravenhage J. F. de Rooyboekhouder te 's Graven- haze P. van Velden, Rijksklerk der registratie te Groningen L. J. van Agthoven, onderofficier te Amster dam H. Buitenhuys, boekhouder-correspondent te Amsterdam J.^ S. C. Ciermans, kantoorbediende te Delft J.' J. H. Deckers, kantoorbediende te Roer mond J. A. C. Frohn, gegageerd sergeant-majoor van het Nederlandsch Oost-Indisch leger, te Gorinchem B. J. Groenhof, Rijksklerk bij de directe be lastingen te Amsterdam J. Leene, Rijksklerk bii de directe belastin gen te Meppel J. Lucas, candidaat-notaris te Apeldoorn H. A. J. Ninteman, ambtenaar ter gemeen te-secretarie te Hengelo (O.) J. Hulswit. kan too-bediende te Amsterdam J. F. O. Karros, kantoorbediende te Steen bergen S. Kromsigt, tijdelijk werkzaam bij de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam mejuffrouw S. do Matlia, tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam D. K. Meijcrs, chef in eene boekhandelszaak te Rotterdam mejuffrouw E. W. Siemens, tijdelijk werk zaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amster dam M. Stavast Jz., correspondent in de moderne talen te Culemborg H. J. Teunisseh, beekhouder te 's Graven hage L. H de Vries, tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam c. benoemd tot tweede klerk R. W. de Boer, te Workum mejuffrouw M. J. ten Bokkel, apoth.-bedien de te IJmuiden mevrouw H. L. Boogaardechtgenoote van de Veer. tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzeke ringsbank te Amsterdam H. J. Brokkel kamp, te Utrecht H. Coorengcl. tijdelijk werkzaam bij de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam Th. J. L. Corporaal, te 's-Gravenhage J. Duykers, lijdelijk werkzaam bij d eRijks- verzekeringsbank le Amsterdam J Dijkstra, lijdelijk werkzaam bij <le Rijks- verzekermgsbauk te Amsterdam H. Emous, correspondent, te Amsterdam J. J. Faro, tijdelijk werkzaam bij de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam J. Florisson. tijdelijk werkzaam bij de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam •T. F. Haustedt, tijdelijk werkzaam bij dc Rijksverzekeringsbank te Amsterdam R. Keizer, boekhouder te Groningen L. J. Lintjens, tijdelijk werkzaam bij de Rijks verzekeringsbank to Amsterdam .1. .T. Louworsheimer, tijdelijk werkzaam bij di Rijksverzekeringsbank to Amsterdam •T. H. Maan, tijdelijk werkzaam bü de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam J. Ph. Meessen, tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank le Amsterdam •T. H. A. Poestkoke. tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank to Amsterdam H. Pruyser, kantoorbediende te Amsterdam A. M. van Schenk Brill, correspondent-boek houder te Doesburgh A. van der Sluys, ambtenaar bij de Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen te Utrecht A. van Slijpc. boekhouder te Nijmegen D. .T. Smeetik, tijdelijk werkzaam bij de Rijks- verzekeringsbank te Amsterdam A. Smith, tijdelijk werkzaam bij de Rijksver zekeringsbank te Amsterdam M. A. G. F. Stolk, tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam 'li. Tondu, tijdelijk ambtenaar bij het hoofd bestuur der posterijen en telegraphie te 's-Gra venhage M. J. Th. Vas Dias, te Scheveningen J. Zaaijer. tijdelijk erkzaam bij de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam W. D. Arendsen, tijdelijk werkzaam bij dc Rijksverzekeringsbank te Amsterdam S. P. van der Beek, tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam W. Begeer jr., tijdelijk "rkzaam bij de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam C. Blom van Assendelft, tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank, te Amsterdam mejuffrouw C. de Bock, tijdelijk werkzaam b'j de Rijksverzekering:'>ank te Amsterdam .T. M. Boelsums, tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam T. Boer, klerk bij de vcsterijen en telegra phie te Amsterdam mejuffrouw M. Boerliave. tüdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam R. Buitenhuis Hz., werkzarm ter gemeente secretarie te Zevenhuyzen 0. J. Buysman jr., tijdelijk werkzar-i bi] de It ij'«verzekeringsbank te Amsterdam J. ten Camp, tijdelijk erkzaam bij de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam N. J. Cramer, tijdelijk werkzaam bij de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam Pascal Delahaye, te Amstelrade P. van Dongen jr., ldcrk op een deurwaar derskantoor te 's-Gravenhage mejuffrouw M. Chr. Ëgginlc, apothekers-as sistente te Amersfoort C. Ellerman, tijdelijk werkzaam bij de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam, wonende te Zaandam F. A. B. op 't Eynde, tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam mejuffrouw M. E. Fetter, tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam J. de Haas jr., tijdelijk werkzaam bij de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam A. M. Harmsen, tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam J. H. Jasper, klerk ter provinciale griffie in Limburg, te Limmel, gemeente Meerssen G. J. Kaak. klerk bij de directe belastingen te Terborgh F. van de Kerkhof, klerk ter gemeente secretarie te Woensdrecht A. G. Kuypers, werkzaam ten kantore der registratie en domeinen t Waalwijk, wonende t-" Vrijhoeve-Capelle C. van Lonkhuyzen, tijdelijk werkzaam aan de Rijksverzekeringsbank to Amsterdam J. J. van Loo, tijdelijk werkzaam aan de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam D. C. van Melsen, tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank to Amsterdam J. Moolhuyzen, tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam C. J. Peereboom, kantoorbediende te Amster dam mejuffrouw M. Pieterse, boekhoudster te Ois- terwijk J. F. E. von Reeken. tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank e Amsterdam J. J. Roering, klerk bij de directe belastin gen te Ylaardingen F. H. Schroter, tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam 'E. W. Sluyter, tijdelijk werkzaam bij de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam W. Smit, tijdelijk werkzaam bij de Rijksver zekeringsbank te Amsterdam A. A. van Yeelo, te Rotterdam H. van der Veen. tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam G. Verburg,kantoorbediende te 's-Graven- hage; G. Disser, te Deersum A. van der Vlies, tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam, wonende te Ottoland A. Voed, tijdelijk werkzaam bij de Rijksver zekeringsbank te Amsterdam J. Chr. Vunderinck jr., tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam P. van Woerden, tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam F. Wurpel jr.. tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam P. S. Wijnbeek, kantoorbediende te Amster dam Chr. C. Bender, tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam P. Boelsma, tijdelijk werkzaam bij de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam W. F. Bökenkam. tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam Th. B. M. Bonsen, kantoorbediende te 's-Gra venhage H. Bosch, tijdelijk werkzaam bij de Rijksver zekeringsbank te Amsterdam J. E. Bramer, tijdelijk werkzaam bij de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam mejuffrouw A. M. J. Brinkman, te Breda IJ. Buis Kzn.kantoorbediende te 's-Graven hage A. Cocliius, tijdelijk werkzaam bij de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam H. van Dalen, kantoorbediende te Assen C. J. van Drunen, boekhouder te Eindhoven Chr. F. Fetter, tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam L. J. Haan. tijdelijk werkzaam bij de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam M. F. Heierman, klerk bi» de directe belas tingen te Hilversum M. A. J. Kristen, kantoorbediende te 's-Her- togenbosch J. C. Kromsigt, ambtenaar ter gemeente secretarie te Aalten H. J. van Meel, kantoorbediende te 's-Her- tccnbosch W. J. Mulder, ambtenaar ter gemeente-secre tarie te Veendam K. H. Oly, tijdelijk erkzaam bij de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam J H. Chr. Oudraad. boekhouder te Roer- mond P. van Rijk, tijdelijk —erkzaam bij de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam J. van Santbrink, tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank le Amsterdam mejuffrouw E. C. M. Sepp, te Beverwijk J. M. Straub, kantoorbediende te Amster dam R. Verbeek, tijdelijk werkzaam bij de Rijks verzekeringsbank te Amsterdam G. B. J. Vermeulen, klerk bij de registratie^ en domeinen te Roermond •T. C. Vernimmen, te Utrecht A. Visser, tijdelijk erkzaam bij de Rijksver zekeringsbank te Amsterdam J. W. A. de Vliegh, tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam H. T. C. Werner, tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam J. Windermuller, kantoorbediende te Z—olie W. Wolven, tijdelijk —erkzaam bij de Rijks verzekeringsbank te Ai-sterdam J. Zuicïervaart, kantoorbediende te Amster dam mejuffrouw J. C. H. van der Veen te Almelo met ingang van 16 Sept. 1904, voor deu tijd van één jaar, benoemd tot ;.ssistent-bode bij de Rijksverzekeringsbank te Aniste-dam J. Couperus,"te Amsterdam O. Vh. T. Hey- nen, te 's-Gravenhage P. Hoogewoud, te Am sterdam G. A. Nachbahr, oud-bootsman bij de Kon. Nederl. marine, te Amsterdam J. Taal, tijdelijk werkzaam bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam B. Winkel, te Hoogezand, en C A. A. Wouters, te fAheveningen. Het Kon. bezoek aan Noord- Brabant. Bij de ontvangst van het Kon. Echtpaar te 's Hertogenbosch zullen aan t station in de ontvangst-salon tegenwoordig zijn de leden van Gedep. Staten met den griffier, de leden van 't Dagelijksch Bestuur der gemeente met den gemeente-secretaris en eenige autoriteiten. De Commissaris der Koningin, die H. M. tot. aan de grens der provincie zal tegemoet reizen, zal de verschillende autoriteiten aan de Hooge Gasten voorstellen, terwijl dc bur gemeester H. M. en Z. K. H. zal begroeten. Het bezoek aan de Kathedraal van St. Jan te 's IIcrtogenboGch door Hare Majesteit en Z. K. H. den Pi-ins op Vrijdag, zal plaats nebben ongeveer 10.15 uur. De Hooge Bezoekers zullen aan do luii- poort, die prachtig versierd zal zajn, ontvan gen worden door Z. D. H. Mgr. W. van de Ven, bisschop van 's Hertogenbosch, omringd door de Bossche geestelijkheid. Bij de omt- vaavgst zullen ook tegenwoordig zijn liet kerkbestuur, de commissie voor de uitwen dige restauratie der Kathedraal eat de ar chitect der kerk, de heer L. C. Hezenmajis. Bij de intrede en tijdens den rondgang der kerk zullen de klokken luiden en zal het orgel zich doen hooren. Naar met zekerheid wordt vernomen, zal niemand in de kerk worden toegelaten dan bovengenoemde personen. Het gevolg van Hare Majesteit de Koningin en Z. K. H. den Prins der Neder landen zal bij hun aanstaand bezoek aan de provincie Noord-Btabant bestaan uit Mevrouw de barones Van Hardenbroek van 's Heeraartsberg en Bergambacht, gebo ren gravin Van Limburg, grootmeesteres van H. M. de Koningin; jkvr. M. A. Snoeck, hofdame; jkvr. Schimmelpenninck van der Oye, hofdamemejuffr. M. J. van Overzee, lectrioe van xi. M.baron C. A. Bcntinck, opperstalmeester van H. M.jhr. P. J. Vege- lin van Claerbergen, directeur van het Kabi net der Koninginjhr. F. M. L. van Geen, waarnemend particulier secretaris van H- M. jhr. W. F. H. van de Poll, ceremoniemeester van H. M.graaf Dumonceau, adjudant van H. M.jhr. H. A. van Reigersberg Versluijs, ordonnans-officier van H. M.jhr. Van Such- telen van do Haere, kapitein-adjudant van Z. K. H. den Prins. Gedurende het verblijf van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins te 's Her togenbosch zal de bevelhebber in de 3de mili taire afdeeling te Breda, de generaal-majoor W. F. Ridder van Rappard, zich aldaar ves tigen met zijn adjudant den kapitein der infanterie J. J. E. Francken. De Erfprinses Von. Wied. is gisteren te 3 uur 16 m. te Apeldoorn aangekomen. De Koningin en de Prins begroetten haar opliet perron. In een a la Daumont bespannen rij tuig werd naar Het Loo gereden. De Erfpiinses Von Wied is heden morgen te 9 uur 10 min. vertrokken. Het Konink lijk Echtpaar deed haar uitgeleide en r id met haar in een a la daumont bespannen rijtuig naar het station. De burgemeester van Apeldoorn was op het perron aanwezig. Koninginnedag. De vereeni- ging D. E. S. tot viering van Konanginne- feesten te Nijmegen, zal ook dit jaar op 31 Aug. feestelijkheden organiseeren. 's Mor gens is er aubade op de Groote Marlet, be nevens carillon-bespeling's middags een bloemencorso en 's avonds fakkeloptocht met muziek. Omtrent het reeds vermelde bezoek van gouverneur-generaal Van Heutsz aan Venlo, deelt de Venl. Ct. het volgend© mede: J.l. Maandag bracht de pas benoemde gou verneur-generaal Z.Exc. J. B. van Heutsz ge heel onverwacht een bezoek aan onze stad. De generaal bezocht het stadhuis en de wel dadige stichting „Van Heutsz" en nam des- zelfs archieven in oogenschouw, op het stad huis begeleid door onzen nestor, secretaris Lienders. Zooals bekend is, woonde voorheen een zijtak der familie Van Huetsz alhier. U.'t deze zijlinie waren verschillende leden sche pen en burgemeester van Venlo; de latere leden van dezen talc waren officieren bij dc marine. Met eere mag genoemd worden de stichter van bovengenoemde weldadige stich ting, de gepensioneerde kolonel van de amrinc Joseph Johan Francis Heutsz, de dappere strijder op de Erudice, op ,;e Schelde in 1830 '31, alwaar hij de Militaire Willemsorde verkreeg. Op 9 April 1878 stierf hij aldaar, als laatste van dezen tak. Gouverneur-generaal Van Heutsz be zocht gisteren te Nijmegen het abattoir, waar bijl werd ontvangen door de leden van de sladhthuiscommissie uit den raad. De geheele inrichting met koelhuis en laborato rium. werd door hem onder geleide van den directeur met de meeste belangstelling be zichtigd. Huldeblijk van Heutsz. Na de jongste opgave is voor het nationale huldeblijk aan gouverneur-generaal Van Heutsz nog ontvangen een bedrag van f 3837.23, zoodat in het. geheel is ingeko men tot en met 10 Augustus f 22.230.63.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 2