46. :r,e juHr^Kiis. Woensdag 17 Augustus 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. FASTE F0RLAND. AMERSFOORISGH DAGBLAD ABONïïEMENTSPRIJS 3 maanden roor Amersfoort L25. Idem franco per post- 1.75. Ltionderlijke nummers0.05. léze Courant verschijnt Dagelijks, met nitzondering van Zon- en Feestdagen. dvertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF O C». Utiechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTlfiN: Sim Van 1—regels Elke regel lUeer Groote letters naar plaats ruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald advèrteeren in dit Blad bij aoonnenient. Béne circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De ondergang van Ruslands zeemacht in Ocst-Azifi. Langzaam, maar onverbiddelijk wordt het noodlot voltrokken aan de Russische vloot in de Oost-Aziatiscfhe wateren. Den lOen Augustus is het sedert het begirt van den oorlog in Port. Arthur opgesloten smaldeel naar buiten gekomen, om de Japansohe blokkade-linie door te breken. Die poging is mislukt. Een deel van de vloot moest terug- keeren naar de haven, die sedert de Japan ners hun belegeringsgeschut hadden opge steld, geen veilige schuilplaats meer kan bie den; de rest moest, verstrooid, een goed heenkomen zoeken. Tegelijk is het Wladiwostok-eskader de vloot van Port Arthur tegemoet gevaren, om te trachten zidh er ineo te vereeuigen. Maar in de nabijheid van het eiland Tsoesjima, derhalve in de straat tusschen Japan en Ko rea, is dit eskader den 14en dezer gestuit op eene Japansohe overmacht, en in den strijd, die op deze ontmoeting volgde, is de Ruirik in de grond geboordde beide andere schepen, de Rossija en de Gromoboi, hebben, waar beschadigd, hun heil moeten zoeken in do vlucht. Een gisteren uit Tsjifoe ontvangen be richt deed vermoeden, dat zich toen het derde bedrijf van dit vreeselijke drama af speelde. Het overschot van de Port Arthur- vloot heeft andermaal een uitval gewaagd. Voorzeker een heldhaftig pogen, maar ccu coup do désespoir. Onder de telegrammen van heden vindt men echter het bericht, dat 'het eskader in den avond van gisteren in de haven is teruggekeerd, zonder den vijand te hebben ontmoet. Het gisteren namiddag 1 uur uit Tsingtau verzonden teleg.'iim, dat luidde: „Vaisseaux russes désempares", heeft dus niet op dit eskader betrekking ge had, maar op de naar Tsingtau gevluchte schepen, waarbij „désemparé" niet moet wor den opgevat in de beteekenis van „redde loos geschoten maar in dien van „ont ruimd". Men vindt in deze berichten uit Tsjifoe de bevestiging van het vermoeden, dat na den slag van verleden Woensdag een deel van het Russische eskader naar Port Arthur is teruggekeerd. Dat deel zoekt zelfs nieu wen strijd. Maar dat kan niet te niet doen de conclusie, waartoe men komen moet op grond van den uitslag der gevechten van 10 en 14 Augustus, dat Ruslandi's zeemacht in Oost-Azië tot den ondergang gedoemd is. Het is nog niet mogelijk na te gaan, wat het lot geweest is van elk der tot deze vloot befooo rende schepen in 't bijzonder. Er zijn onder deze schepen, die de vernietiging zijn ontgaan. Laat ons zelfs aannemen, dat een paar schepen er in zullen slagen met een wijden omweg aan de Japanners te ontkomen en een toevlucht te vinden in Wladiwostok, de eenige haven waar zij kunnen komen, zonder zich bloot te stellen aan het gevaar hunne bestemming te verliezen. Maai- van eene Russisch© vloot kan geen sprake meer zijn. L-e bestaat niet meer. Wat van die vloot nog over is, is slechts een droevig overschot van de geduch te zeemacht, die bestond bij het begin van den oorlog. Daarbij 'komt, dat de schepen, die zich hebben weten te bergen in ouzijldige havens, voor de rest van den oorlog niet meer mee tellen. Duitschland heeft op de naar Tsingtau gevluchte schepen, het pai tserschip Cesare- witsch, een torpedojager en twee torpedoboo ten, de door de groote zeestaten voor der gelijke gevallen uitgevaardigde voorschriften toegepast. De schepen zijn ontwapend, de Russische vlag is neergehaald aan boord van deze schepen en hunne bemanning is geïnter neerd. Daarmede hebben zij, zoolang deze oorlog nog duurt, ihet karakter van oorlogs schepen verloren. Waar Duitschland zoo is voorgegaan, zal dit voorbeeld wel door de andere betrokken staten tot richtsnoer genomen worden. Iu Sjanghai is de Askold gedokt tien dagen zullen noodig zijn voor het verrichten van de herstellingen, om het schip zeewaardig te makenmoet het schip weer klaar gemaakt worden voor den strijd, dan wordt daarvoor een langere tijd gevorderd. De Daily News ziet hierin stof voor nieuwe internationale kwestiën. Zoodra dit schip, dat nu in eene neutrale haven is, weer in volle zee gaat, zal de Japansohe vloot er jacht op maken en zal het waarschijnlijk een gemakki'ijkc prooi worden. Zal het dit nagenoeg zekere lot onder de oogen zien, of zal het ;n de ha ven blijden totdat het weder voor den stiijdi is uitgerust? Zullen in het laatste geval de Ohineezen stejrk genoeg zijn om de interna tionale wet te doen eerbiedigen, of zullen de Russen in staat zijn hen te dwingen lan ger gastvrijheid te verleenen? In dat geval voorziet het Loudensche blad eene herha ling van het geval, dat te Tsjifoe is voorge komen met de Rechitelny; dat geval toxh wordt door de Japanners als eene daad be schouwd, die hun door zelfbehoud werd in gegeven zij konden aan de Chineezen de ontmanteling van het schip niet toevertrou wen en namen daarom aelf de zaak ter hand Het kan toegegeven worden, dat als dit geval zich herhaalde, er moeie 1 ijikheden van ernstigen aard uit zouden kunnen voort vloeien. Maar zal het zich herhalen? Het feit, dat den toestand thans domineert, is dat de Russische vloot in de wateren van Oost- Azië vernietigd is, en dat werkt als een voor behoedmiddel tegen oomplicatiën, waardoor het gevaar van verdere uitbreiding van 'het conflict zou kunnen ontstaan. Immers Ja pan's oppermacht ter zee is nu volledig ge vestigd en zooveel diplomatiek beleid mag men de Japansche regeeiing wel toekennen, dat zij zich nu verder zal onthouden van experimenten, waardoor de neutrale staten konden worden genoopt tegen haar positie te nemen. Middelen, die uit een oogpunt van internationaal recht aan bedenking onderhe vig zijn, behoeft Japan niet meer aan te wenden tot- handhaving van zijne ovennacht ter zee. Engeland. Minister B'alfour heeft verklaard, dat de regeering reden heeft om te geloo- ven, dat er geen schepen meer uit de Zwarte zee zullen worden gezonden om als kruisers te worden, gebruikt en dat er geen neutrale schepen meer in den grond geboord zullen worden. Italië. De bevalling van Koningin Helena wordt van den eenen dag op den anderen verwacht.. De ministerraad is tot het besluit gekomen, dat do amnestie, die den Koning bij deze gelegeniieid zal worden aanbevolen, uitgebrei der zal zijp dan de vorigen. Zij zal omvatten alle politieke veroordeelden en alle overtre- cungen tegen zegel en registratie, bovendien talrijke veroordeelden wegens overtredingen van het gemeene recht. Verscheidene honderd duizenden personen zullen van dezen maat regel profiteeren. Wanneer de jong geborene een prins is, dan zal hem n et terstond een titel gegeven worden. Het Vaticaan neeft de echtheid laten tegenspreken van een circulaire, waarin de Paus den bisschen zou verbieden om gods dienstige plechtigheden te laten -errichten ter eere van de koninklijke familie voor het geval, dat de titel prins van Rome zou wor den geschonken aan den toekomstigen erfge naam van de kroon. Oostenrijk. Keizer Frans Jozef kwam gisteren om half een te Mariënbad aan en werd begroet door Koning Eduard. Rusland. Koning Christiaan van Denemarken zal eerste peet zijn bij den doop van zijn achter kleinkind, den Czarcwitscli. De kroonprins zal naar Petersburg gaan om zijn vader te vertegenwoordigen Den naam va.n den pas geboren erfgenaam van de Russische keizerskroon heeft de Ozaiar, afwijkende van de tot dusver gevolg de gewoonte, gekozen uit Oud-Ruslandbij koos den naam Alexis, naar den tweeden Czaar uit het huis Romanow, die omstreeks het midden van de zeventiende eeuw gere geerd heeft. In de Russische geschiedenis is Czaar Alcxei Michailowitsoh als vergrooter van het Russische rijk door verovering van een deel der Ukraine en Lijfland, alsmede als de maker van het eerste Russische wet boek, de beroemde „Uloschenje" bekend. Turkije. Nu de Porte de voldoening heeft gegeven welke door Amerika geëiscfat ^was, heeft de gezant der Vereenigde Staten het incident gesloten verklaard. Niettemin zal het Amerikaansche eskader in de wateren van Smyrna blijven, tot het nadero bevelen zal hebben ontvangen. Op het gerucht, dat Grieksche benden voor nemens zijn de Macedonische grens over te gaan, heeft de x'orte de grensgamizoenen ver sterkt. Zuid-Amerika. Uit Buenos-Ayres wordt berichtDe bladen melden dat de toestand in Paraguay verer gerd is. De opstandelingen zijn meester van een groot deel van het land en willen Ascen sion omsingelen. De president van de republiek Esourra, heeft het bevel over de troepen op zich geno- De oorlog in Oost-Azië. Over den oorlog zijn de volgende berichten Tsjifoe, 16 Aug9 uur 's avonds. Het Russische eskader keerde naar Port-Arthur terug zonder de Japansche vloot te hebben ontmoet. Tsjifoe, 16 Aug. Een betrouwbaar bericht is hier gekomen, dat de Russische kruiser Pallada door een torpedo tot zinken is ge bracht in den nacht van den lOen. Volgens een telegram uit Tsingtau hou den de officieren van de Cesarewitsch vol, dat een Japansch linieschip gedurende den siag van 10 dezer op klaarlichten dag is ver gaan. Tsjifoe16 Aug. Do Japansche oorlogs schepen lagen gedurende den nacht op eenigen afstand van Port Arthur uit vrees voor een torpedo-aamval. Men gelooft hier, dat de slag zich zal voortslecpcn tot de buurt van Tsjifoe. Tsingtau, 16 Mig., een uur 's namiddags. De Russische oorlogsschepen zijn reddeloos geschoten. Tokio, 16 Aug. Admiraal Togo meldt, dat waarschijnlijk een schip van het „Pallada"- type in den slag van den lOden door een torpedo tot zinken is gebracht. Petersburg, 16 Aug. De generale staf van de marine deelt mede, dat do gezagvoerder van de kruiser-afdeeling, die zich te Port Arthur beivond, schout-bij-nacht Rcitzen- stein, bericht, dat de kruiser Askold tenge volge van de geleden schade in Sjanghai heeft moeten binnenloopen, waar zij den 13en Augustus aankwam. Tijdens het ge vecht zijn aan boord van den kruiser een adelborst en tien man geseuveld, drie offi cieren en een 'beambte gekwetst, 15 man zwaar en 29 licht gewond. Yokohama, 16 Aug. (Daily Mail). De No- wik is gezien in de Van Diemenstraat, zuide lijk van Japan, gaande naar Wladiwostok. Tsingtau, 16 Aug. Admiraal Ikadoeki kwam hedenmiddag aan boord van een Japan- schen torpedojager de haven binnen om een bezoe'. te brengen aan den havencomman- daut. Deze gaf hem de verzekering, dat de Russische oorlogsschepen buiten gevecht zijn gesteld, de kauonueu zijn onklaar gemaakt, de munitie is verwijderd. Daarop vertrok de Japansche admiraal en verliet de torpedoja ger de haven, gesalueerd door de Duitsche oorlogsschepen. Do Duitsche overheid heeft de Japanners laten weten, dat gevuurd zal worden op elk vaartuig dat des nachts zonder lichten op de haven binnenkomt. Alle maatregelen zijn ge nomen om eene herhaling van het „Retchi- teluy"-incident te voorkomen. Een Duitöcho kruiser i.oudt de wacht voor de haven, de andere Duitsche oorlogsschepen liggen in de haven. Er is hier een Japansche kruiser met vier torpedojagers. Berlijn, 16 Aug. De gouverneur van het KiautsCbau-gebied, de kapitein ter zee Trup- pel, meldt uit Tsingtau. dat gisteren mor gen de ontwapening plaats gehad heeft van alle daar in de haven liggende Russische oorlogsschepen, zijnd© het slagschip „Cesa- rcwitoh", de torpedobooten „Rezoumny" „Rezposdhtadry" en „Bezstratsckny". Tokio, 16 Aug. (Telegraph). Een officieel bericht, dat heden is uitgegeven, zegt., dat in een gevecht op de hoogte van Urusa de verliezen van de Japanners waren 100 man gedood en gewond. Tsingtau, 16 Aug. (Telegraph). Er wordt zwaar kanonvuur gehoord buiten Tsingtau De Duitschers laten vuurpijlen op en wer ken met zoeklichten. Tokio, 16 Aug. Admiraal Kamimura be licht. Toen het Wladiwostok-eskader den 14en vluchtte, bleef de Rurik, die de lang zaamste was, telkens achter eu werd een aanhoudend doelwit voor het vuur van de Japanners. De Rossija en de Gromoboi doden moedig verscheidene kceren eene poging om de Rurik te beschermen; zijl koerden bij herhaling terug en dan gingen de drie sche pen gezamenlijk de Japanners weer tege moet. Maar ten slotte werd de Rurik red deloos geschoten en moost door do beid© andere schepen prijs gegeven warden. Tokio, 17 Aug. Het uibod van den Keizer tot vrijlating van de niet-strijdenden m Port Arthur te verlaten, verbonden met de aanmaning om zich over ie geven, is giste ren overhandigd. Het antwoord wordt heden verwacht. Nioetsjwang, 16 Aug. (Daalv Express). De operation rondom Liaojang zijn feitelijk ge staakt ten gevolge van den regen. Generaal Koeropatkin brengt al zijne reserve-voorra den van Liaojang naar Moekden over, om den terugtocht in liet geval van eene neder laag te vergemakkelijken. Hij, heeft zijne voornaamste loopgraven gemaakt op acht mijlen van Liaojang, met het front naar het oosten, zuiden en westen. Het Wladiwostok-eskader is in zijn onge- lukkigen strijd vermoedelijk slaags geweest met de Japansche kruisers Adzoema, Idzoe- mo, Iwate en Takatsjjo. De Japansche sche pen hadden een kleinere tonuenmaat dan de Russische, maar het voordeel van een veel betere pantsering en bewapening. Het Wladi wostok-eskader schijnt het doel gehad te heb ben zich te veroen igon met de Russische schepen, die de b'okkadö van Port Arthur geforceerd hadden, en was daarom do straat van Korea genaderd. Daar de Bogatyr, die bij Wladiwostok op de klippen is geloopen, voor eenigen tijd reeds was afgevallen, be stond het nog uit de drie groote kruisers Groinowoj, Rossia en Rurikdeze zijn tot dusver, dank zij hunne groote snelheid, de schrik geweest van de handelsvloot; maar in den strijd tegen de beter uitgeruste Japan sche oorlogsschepen hebben zij 't moeten af leggen. De Rurik, die gezonken is, was het kleinste en langzaamste van de drie schepen. De bemanning bestond uit 683 koppen, van wie er 600 door de Japanners gered zijn. Admiraal Matoessewitsch, van wien werd gezegd dat hij aan de gevolgen van de be komen wonden zou bezweken zijn, is nog in leven Hij zelf vermeldde in zijn rapport, dat hij licht gewond was. De correspondent van de Daily Telegraph bericht, dat hij ernstige wonden beeft gekre gen aan hoofd en beenen, maar in het hospi taal te Tsingtau met goed gevolg geopereerd is en nu buiten gevaar is. De Cesarewitsch is, volgens dezen corres pondent. waardeloos geworden. De beman ning zal naar Rusland terugkeeren met uit zondering van een wachtoommando. De Rurik, de kruiser van het Wladiwostok- eskader die gezc''"" is, was 11.000 ton groot en is in 1894 van stapel geloopen. Hare snel heid was 18 1 -oopen. De Rossija en do Gro moboi, die naar het noorden ontkwamen, zijn modern uitgeruste kruisers van ruim 12.000 ton, respectievelijk in 1896 en 1899 gebouwd. D. beide schepen hebben eene snelheid van twintig kr.oopen. Een officieel telegram van den Russischen luitenant Rosjtsjakowski over het gebeurde met do Retchitelni, bevestigt dat deze tor pedo-jager belangrijke dépêches aan boord had. De luitenant zegt nog, dat- het sohip bij de Uit het Noorsch VAN JONAS LIE. I. „Tijden van vooruitgang, tijden van voor uitgang, jawel mijn beste CFaste. Maar in tijden van vooruitgang moet men ook zijn slede sturen remmen bij het afgaan van de hoogte." „Remmen, remmen men kan wel mer ken, dat gij verouderd, zijt, oom." „Zoo, vindt gij,? Gij bedoelt zeker in jaren? Wanneer zulke knapen als gij, loskomen, dan!"Oom Joël kreeg een van zijjn hoestbuien. „Dan verschafte ik mijm neef zooveel cre- diet, dat hiji iets kon beginnen. Ik heb zoo weinig noodig. Maar iets moet ik heUben, za,l ik de strook strand boven de beek, waar over ik u gesproken heb, kunnen krijgen als terrein voor een electrische fabriek. Iets moet ik hebben, men begint niet met niets. Eh de bouwgrond als onderpand „O, ilk daolit dat juist uw specialiteit was, zoo al niet om met niets te beginnen, dan toch om met niets te eindigen. Gij zijt om zoo te zeggen geboren met ontwerpen in het lijfhebt gij onlangs niet een volks theatertent beneden op het strand van de voorstad wi'len oprichten?" „Het plan is goed, oom, en duikt mis schien nog wel eens op in een vorm, waar door uwt bank er in bijften zal." „Hoor eens jongen, kort en goed, gij, krijgt geen duit van mij los. Eln uw moeders spaar- duiton worden door mij, beheerd." „Kom. oom Joël, nu zijt gij kleingeestig. Maar hebt gij ook niet eens ondervonden wat het, zeggen wil als de etenspot uitge- krapt is en men zich opnieuw moet opwer ken met niets?" „Wat Wat belief „In uvre jonge dagen zijt gij het land uit getrokken om in Kalifornischigraan te specu- lcoren, dat toen zulke ongeloofelijke kansen had op de wereldmarkt. Zijt gij toen niet als passagier op een Stille-Zuidzeevaarder naar San Francisco gegaan, met uw geheel© ver mogen in banknoten van vijf en twintig pond opgeborgen in de geldkist van den ka pitein Maar daar gij bang werdt voor de veiligheid of voor oen dieven hand, hebt- gij op een mooien morgen het aan den kapitein toevertrouwde geld plotseling teruggevraagd. En toen gij het ontvangen liadt en op weg er mede naar uw hut waart, gebeurde het toen niet. dat gij' bij de open poort in de reling stond, waar het. volk kolen en asch van de machine overboord wierp, en viel toen niet door een onvoorzienen stoot of schop, de tasoh met alles wat gij op deze aarde bezat, overboord?" De uitdrukking van oom Joëls gelaat was onzichtbaar door den zakdoek, waarmede hij ijverig zijn grooten. krommen neus snoot. „Ik zie u, oom. daar bij het open vak staan staren naar de taseh, die langzamer hand iu zee verdwijnt en naar de ongeluk zalige geldrolletjes. die onbarmhartig al die per en dieper zinken. Wat moet er in die oogenblikken in u zijn omgegaan, oom, toen alles zoo wegzonk en in het niet verdween." „Hoe hoe in 'shemels naam hebt gij..." „Maar nu komt het geniale, dat ik altijd bewonderd heb, oom. Duivels geniaalGeen kreet over uwe lippen, geen spier vertrok ken. En 's morgeus slentert gij met uwe lange, slingerende beenen en oen tand in do lip gebeten ja, neem mij" niet kwalijk: oom, maar ik zie zoo duidelijk uw ongeluk kig uiterlijk van toen vóór mij over het dek naar den kapitein, die in den waan moet blijven, dat gij nog steeds de man zijt, die met zijn kapitaal in den zak loopt, en biedt hem aan zijn geheele lading graan to koopen op twaalf maanden crediet met twee half jaarlij,ksche wissels." „Ik zeg, dat je een brutale kerel bent!" „En in die twaalf maanden speculeert gij en verdient iu de Stille-Zuidzeeliandel een groot fortuin met de graan vrachten ,,Och kom, wat een overdrijving." „En drie jaar daarna trekt gij weer naar hu;s als een man, die een paar tonnen gouds de brug oprolt. Of waren het er misschien drie, oom? Gij weet de fiscus „Zal het volk uitzuigen Gij wordt stapel gek, zoodra gij denkt dat iemand een beetje geld heeft. Maar ik beu meer dan verbaasd en moet u vragen, waar gij u in s hemels naam die rooverageschiedenis hebt laten wijsmaken „Ja, Want ik denk nu, oom, dat. zulk een zet een schitterend effect zou maken in de biographic van een of anderen Amerikaan sohen geld koning, zijn beeld met een helder romantisch licht omgeven, en ook op een van ons eigen handelsmannen een weinig van de glorie van een geldvorst doen afstralen." „Och, loop naar den duivel met uw glorie Wat een legende „Zij, ontleent haar luister aan de bekwaam heid' van het financieele genie in het uitvin den van buitengewone hulpmiddelen. Of go- looft gij misschien, dat uw groote concurrent, Bockmann, van de handelsbank hier tegen over, iets dergelijks zou uitvinden?" „Neen, dat geef ik u toe. Neen, zoo iets ligt niet in zijn aard, zelfs niet om iets uit. te vinden. Maar ik vraag u opnieuw. Faste, waar hebt ge dien gekken fabel opgedaan?" ,,Ja, ziet u oom I Vóór dat ik naar Zurich ging, snuffelde ik thuis in een pak oude pa pieren, die verbrand moesten worden, en daarin vond ik het verhaal in een brief van u zelf aan vader „Luister eens, FastcDien ouden brief hebt gij: dus verbrand?" „Neen, daar vond ik hem te interessant voor. Die heeft een heole rol voor mij ge speeld, moet gii weten. Hier is hij ter uwer inzage. Gij waart nog geen dertig jaar toen dat voorviel. Het. heeft zulk een indruk op mij gemaakt, ja ik moet. zeggen het zal mij mijn leven lang bijblijvenMij gingen plotseling de oogen open, wat een handels man voor een land kan beteckciien. wanneer hij zijn eigen weg baant en tevens iets nieuws voortbrengt. Sedert zijt gii' uit- den chaos hoe langer hoe meer verrezen als mijn ideaal en voorbeeld. En uw voetstappen wil ik druk ken, ik hoop niet alleen als een eenvoudig nmbnotrer. Zie mijn jas eens aan. zie mijn elleboog en mijoi kraag, ik geloof dat men er spoedig het vet zal kunnen uitwringen." „Gij denkt voor den drommel toch niet, dat ik u voortaan kleederen zal koopen. Gij maakt mij bepaald bang, jongen!' „Neen, ik bedoel alleen, dat ik mij geen nieuwe jas zoomin als een broek aanschaf, vóór dat ik ze zelf kan betalen. Ik wil mi; in de versleten kleeren opwerken. En zooals ik hier sta, ben ik handelsman van kop tot teen en niets anders!" „Nu. nu", oom Joël vocht tegen een nieuwe hoestbui, - „dien ouden brief wcr- jxmi wij in het vuur en daarmede is dc ge schiedenis uit." Hij, hield er oen lucifer bij1 nu liet hem op de kachelplaat verbranden. „Zie, hoe do stukken verkolen in dien tijd had men ander papier. .Ero luister nu eens, FastcGij waart altijd voor mij een onbegrijpelijk wezen, vol interest, gedachten en denkbeelden, die slechts allen de fout' haddeu van u buiten uw eigenlijke studiën en van het een tot het andere te brengen.' „Ja zeker, oom. maar nu heb ik mij zeil en mijn weg gevonden." „Hm, nu wij ons toch in het extraor dinaire bewegen, en «ij gelooft dat zulk: voor u den grondslag uitmaaktmaar denl er aan, het gebeurt nooit weer, al kondet gi ook met slechts tien kronen van een ban kroet gered worden! Maar al i-. liet ook me iets van een voorgevoel, dat ik het, geld ii zee gooi. ik zal de drie duizend vijf honden J kronen voorschieten, die gij zegt noodig t. hebben. Moge ik ze te ecnigertijd weerzien! Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1