mt Hi0. 59. 3de Jaargang. Woensdag 31 Augustus 1904. BUITENLAND. BINNENLAND. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 unr 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnumtner 66. PRIJS' DER ADVERTERÏEËIU I m'I. Van 1--5 regëla Elke.regel meer Qroóte letten naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voórdeeljge het herhaald advertèSren'in dit^Blad by abonnement: circulaire, bevattende de Voorwaarden, w'oratrop aanvraag toegezonden. foutiek Overzicnu Hat gratie-manifest van den Cxaar. Het gratie-manifest van den Czaar is door de Russische bladen zeer koel beoordeeld, het geen een bewijs is, dat het niet beantwoord neeit aan de door de vrijzinnige elementen in Rusland gekoesterde verwachtingen, biechts één punt is er, dat onvoorwaardelijk instemming verwierf; dat is de afschaffing van de hjjstraf. Hiervoor heeft men woor den van warme waardeering gevonden. De Nowosti noemt deze beschikking „eene over winning der rechten van den mensch", de Nowoje Wremja kenschetst haar als „<Ie ver nietiging van het laatste overblijfsel der slavernijen de Russj begroet haar als de vervulling van den wensch van alle beschaaf den in Rusland en het verdwijnen van de voor het Russische gevoel beleedigende bena ming van Rusland als „het land van den knoet". Die Russj doet hierbij eenige mededeelin gen, waaruit de oinrvang en de beteekenis van den maatregel kan worden beoordeeld. Het blad schrijft„De Russische cultuur heeft een grooten stap vooruit gedaan, en men mag van den Hen Augustus (oude stijl) het begin dateeren van een rechtstoestand in het Russische dorp, dis vóór de afschaffing van het „kwaad in christelijk, zedelijk en maatschappelijk opzicht", dat tot dusver be stond, ondenkbaar was. De opheffing heeft betrekking op de volgende vormen van de straf voor mannen (zooals bekend is zijn bij ons de vrouwen geheel van de lijfstraf bevrijd) 1Lijfstraffen krachtens vonnis, door den land-hoofdman bekrachtigd, van het gemeente gerecht tot twintig slagen toe voor boeren zonder attest van genoten onderwijs, die geen ambt bekleeden, niet in den militairen dienst gestaan hebben, niet ziek en jonger dan 60 jaren zijn. 2. Lijfstraffen voor de opgeslote- nen in huizen van verbetering tot honderd slagen toe met toestemming van den gouver neur. 3. Lijfstraffen voor veroordeelden tot dwangarbeid en tot vestiging in Siberië bij „kleine vergrijpen", en wel met honderd sla gen voor de eerstgenoemden en dertig voor de laatsten als maximum. Bovendien waren in de wetten nog twee artikelen, die de 'ijf- straf toelieten, blijven staan: art. 1261 van het strafwetboek, dat vijf slagen voor matro zen bepaalt., en art. 1377, dat de tuchtiging van minderjarige handwerksleerlingen be paalt. „Hoe nadceiig en stuitend voor het zede lijke gevoel alle liifstraffen, die tot dusver bij ons bestonden, mochten zijn, het nadee- ligst was toch de handhaving van de roede in het dorp, waar de door onbeschaafde en gewetenlooze dorpsrechters gehandhaafde straf eene waarlijk demoraliseerende rol speelde. Wel toonde do geest van den tijd zich hierin, dat de meerderheid van de von nissen. waarbii de lijfstraf werd opgelegd, niet bekrachtigd werden door de landhoofd- 1 iedenmaar de leelijko bedreiging met de ontcerende straf hing als een zwaard van Damocles boven het Russische dorp, en het gebeurde zeker niet zonder reden, dat haast alle landschappen aanhoudend hunne verzoe ken om afscliaffing van de lijfstraf voor den boer hernieuwden. Een van de laatste rechts- overblijfselen uit den tijd van de lijfeigen schap verzinkt nu in de welverdiende verge telheid. Eindelijk erkent de wet de onschend baarheid van den persoon ook bij den boer." D«e beteekenis van d© aan de boeren-bevol- king verleende kwijtscheldingen van belastin gen kan men meruit opmaken, dat het be drag van de kwijtgescholden landbouw- belasting alleen 127 millioen roebel is. Maar men schijnt in Rusland veel meer van liet gratie-manifest van den Czaar verwacht te hebben, vooral de verzachting *-an het zwar© politie-régime. Een indirect bewijs daarvan is, dat de bladen alleen voor de be spreking va.n de opheffing der lijfstraf war mere tonen vinden. Duitschland. Volgens de Franf. Ztg. zijn de onderhan delingen over een compromis tusschen de NoordijAtlantische stoomvaartlijnen niet ten oindo gebracht. Het bleek echter, dat men van beide kanten gezind was tot een behoor lijk vergelijk. Do vertegenwoordiger van de Cunardlijn, lord Inverclyde, nam het antwoord van de verbonden maatschappijen op zijne oompro- mis-voorstellen in ontvangst. Dit zal nu door do Cunardlijn onderzocht worden. Frankrijk. De Os9ervatore Romano bevat het volgende berichtDo bisschop van Laval, Geay, i9 I te Rome aangekomen, gehoorzaam aan het l»evol van den Heiligen vader. De katho lieke pers van Italië en van het buitenland zal goed doen zich van de besproking van deze zaak te onthouden en de beslissing af to wachten, die de Heilige stoel zal ne men. Italië. De minister van justitie heeft Koning Vic tor Emanuel reeds twee ontwerpen toege zonden van het amnestie-decreet, dat na de bevalling van koaiiugin Helena za] verschij nen. De beide ontwerpen zijn zeer uiteenloo pend; het eene is bestemd voor het geval, dat de Koningin weder een medsje ter wereld breugt, het andere zal worden gebruikt wan neer het kind, dat wordt verwacht, een zoon 13. Het ontwerp voor het eerste geval komt overeen met het amnestie-decreet, dat bij de geboorte van prinses Mafalda uitgevaardigd werd; dat voor het tweede geval komt over een met het decreet, dat verscheen na de geboorte van prinses Jolande, echter met eene uitbreiding, namelijk met kwijtschel ding van straf van drie tot zes maanden voor zekere vergrijpen en van zes tot twaalf maan den voor minderjarigen, vrouwen en grijs aard. Bovendien zal in ruime mate gunstig beschikt worden op persoonlijke verzoeken om gratie met het oog op het gedrag van de betrokken gevangenen en op den economi- schen toestand van hunne gezinnen. Ook omtrent den titel van den manne- lijken telg, waarop men hoopt, moet reeds eone beslissing genomen zijn. De Patria be richt althans, dat men er van terug gekomen is hem prins van Rome te noemen en hem kroonprins van Italië wil noemen. Dat zou eene concessie zijn aan het Vaticaanhet zou althans in Italië veelvuldig als zoodanig worden opgevat. Rusland. Uit den tekst van het gratie-manifest blijkt, dat in art. 32 al. 8 op de volgende wijze gewag gemaakt wordt van de verban nen Finlanders„Daar personen, die de staatsorde en do openbare rust binnen de grenzen van Finland hebben geschonden, van de in punt 5, 6 en 7 van art. 29 van dit ma nifest opgenomen begunstigingen niet uitge zonderd zijn, dragen wij den gouverneur-gene raal van Finland op zijne overwegingen tot verzachting van het lot van de personen, wien het verblijf binnen de grenzen van het grootvorsten dom Finland verboden is, bij ons in te dienen en aan onze beslissing te on derwerpen." Turkije. De gewezen Sultan Moerad is overleden. (Sultan Moerad V kwam na den val van zijn oom Abdoel Azis den 30en Mei 1876 aan de regeering, maar werd wegen9 krankzinnig heid den 31en Augustus van dat jaar door de Sjeik ul Islam onbekwaam verklaard om te regeercu en door zijn broeder Abdoel Ha- mid vervangen). De redifs uit Klein-Azië, die naar huis teruggezonden zouden worden, blijven, vol gens een telegram uit Saloniki, nog in Euro pa. Men schrijft dit toe aan nieuwe roerig heid onder de Albaneezen. Thibet. Uit Lhassa wordt over de onderhandelin gen met de Tibetanen gemeld, dat er voor- teekenen zijn van het tot stand komen eener schikking binnen korten tijd. De oorlog in Oost-Azië. Over deen oorlog zijn de volgende berich ten: Liaojang80 Aug., zes uur 's morgens. Van vijf uur heden morgen af wordt hier geweervuur gehoord in zuidelijke rich ting. Er volgde eene kanonnade, die op dit oogenblik nog voortduurt. Eene sterke macht Japanners bereikten gisterenavond een punt, gelegen vijf mijlen ten westen van het station; zij werd echter uiteengedreven. Men gelooft dat de groote slag, die heden morgen verwacht werd, reeds begonnen is. Petersburg80 Aug. Een telegram van lui tenant-generaal Sacharow aan den generalen staf van heden berichtIn den nacht van 29 op 30 Aug. stelden de Japanners tepn al onze stellingen eene aanzienlijke maent ar tillerie op en begonnen de voorst© stellin gen bij Liaojang aan te tasten. Sedert vijf uur 's morgens woedt er een bijzonder he vig artilleriegevecht. Tot negen uur 's morgens kon worden vast gesteld, dat de hoofdaanval der Japanners op het centrum van onze stellingen was ge richt. De verliezen door het granaatvuux wa ren bij eenige troepenafdeelingen aan zien1 ijk. Op het oogenblik, negen uur 's morgens' bevinden de Japanners zich in de onmiddel lijk? nabijheid van onze voorhoede. Petersburg, 30 Aug. Het Russisch telegraaf- agentschap bericht heden uit MoekdenVol gens geruchten wordt sedert den vroegen morgen om Liaojang hevig gevochten. Alle aanvallen van den vijand tegen onze flanken werden afgeslagen. Men zegt, dat de Japan ners meer dan 10 kanonnen verloren hebben. Bijzonderheden ontbreken nog. Londen31 Aug. Het Japansche gezant schap ontving het volgende telegram uit Tokio van den 30. De berichten van de gevechten in de rich- ting van Liaojang melden, dat het eerste lager den 25. den aanval begon tegen den vijand, die in eene sterke stelling stond op steile berghellingen 23 mijlen zuidoostelijk van Liaojang. In den avond van den 25. maak te do midden-colonne na een bajonet-aanval van do infanterie zich meester van de vijan delijke stellingen aan die zijde; de rechter en linker vleugels van den vijand gingen voort een hardnekkigen tegenstand to bieden. Den 26. werd de ernstige strijd hervat; het verzet van den vijand bleef onverzwakt. In don avond van dien dag versloeg onze rechtercolonne dien vijandelijken linkervleu gelen nam acht kanonnen. Den 27. hervatten al onze colonnes den aanval en vermeesterden tegen zonsondergang de geheele linie van de vijandelijke stellin gen. Onze verliezen waren omstreeks 2000 man. Terzelfder, tijd marcheerden onze andere legers naar Ash an tien, vanwaar de vijand zonder verzet zich terug trok. Onze legers vervolgden den vijand, terwijl detachemen ten den weg van zijn terugtocht onderschep ten. De Russen vluchtten daarop in groote verwarring naar Liaojang. Zij leden blijkbaar zeer door ons vuur. Wij maakten 0113 mees ter van acht veldkanonnen en van vele mu- nitiekarreu. Liaojang, 30 Aug. (Telegraph). Om ze9 uur 's morgens openden de Japanners een verschrikkelijk bombardement. Eene menigte inboorlingen beklommen dé daken en andere uitstekende punten, om getuige te zijn van den strijd. De losbarstende projectielen vlo gen in het rond. De Russen leggen eene prach tige vastberadenheid aan den dag in hunne pogingen om dén Japanschen opmarsch te weerstaan. Men bericht, dat de stad vol ver- kleede Tsoengoezen is. De hoofdaanval is gericht over de Taitse-rivier. De vijand ge bruikt zware kanonnen. Tokio, 30 Aug. De verliezen der Japan ners in den slag bij An ping beliepen 2000 man aan dooden en gewonden. Die der Rus sen zijn eveneenszeer groot geweest. De Ja panners hebben acht kanonnen bij Anping en acht bij Antsjantsjan buitgemaakt. De generale staf to St-. Petersburg erkent thans, dat de Japanners de hoogten van Oeglawaja en Itssjan hij Port Arthur bezet hebben, maar voegt daarbij, dat zij daar mede nog lang niet. tot- verovering van de vesting kunnen overgaan. Itssjan ligt op meer dan drie kilometer van de binnenste forten. Het zou een goede plek zijn voor een aan val, indien zij daar belegeringsgeschut kon den brengen, maar men kan onmogelijk in korten tijd wegen daarvoor aanleggen, en dus hebben de Japanners er weinig aan, daar de Russische artillerie gemakkelijk de stel ling kan beschieten. Men wil met dat be toog misschien wel wat veel bewijzen, want de spoorweg naar het noorden, die nu in handen van de Japanners is, loopt op kor ten afstand ten oosten van Itssjan. Men maakt zich in Petersburg blijkbaar ongerust over de gevolgen van het bombar dement van vesting en haven, dat dag en nacht wordt voortgezet, ook voor het in de haven vertoevende eskader. Wanneer het waai* is, dat de zware kanonnen van de oor logsschepen zijn gebracht naar de forten op de landzijde, dan zou dat neerkomen op eene vrijwillige ontwapening van de soliepen. Zij zouden dan verder buiten aanmerking blij ven. Sjanghai, 30 Aug. De ontwapening van de Askold en de Grosovoi werd heden vol tooid. Volgens een bericht uit Sjanghai heeft Ja pan geweigerd de manschappen van de As kold en de Grozowoi op hun oerewoord naar Rusland ie laten vertrekken. Als reden daar voor wordt opgegeven, dat men te Tokio ver nomen heeft, dat de bemanningen van de Warjag en de Korjets hun woord gebroken hebben en nu weer op de Oostzeevloot dienst doen. Petersburg30 Aug. Op eene vraag om! inlichting, door het Telegraafagentschap naar aanleiding van in het buitenland verspreide geruchten te Reval gedaan, werd het ant woord ontvangen, dat het pantsersch'p Prins Soewarow de schietoefeningen volkomen be vredigend ten einde bracht, en op 29 Augus tus 's avonds met het eskader naar Libau is vertrokKcn. De geruchten omtrent eene ontplofling aan boord van dit pantserschip zijn volkomen verzonnen. Kroonstad, 30 Aug. Het Oostzee»-eskader is de haven binnengeloopen. Allerlei vDe eerste wedstrijd van bestuurbare luchtschepen te St.-Louis, had ten doel uit te maken, welke der deelnemers het snelst den afstand van St.-Louis naar Washington aflegde. Ei- waren slechts twee deelnemers: Tom- linson met een ballon van 12,000 kub. voe ten, en Meyers met een vau 5600 kub. voe ten. De tweo luchtschepen stegen op onder luide toejuichingen. Zij bloven ongeveer een half uur nog zichtbaar en verdwenen toen aan den gezichteinder. De prijs in dezen wedstrijd is 5000 dollars. De ballon van Meyers had, volgens de na dere berichten, een ongeluk op 35 kilometer afstand van St.-Louis, maar hij kon do schaile horstellen en vervolgde zijn weg naar Washington. Van Tomlinsons ballon heeft men geen be richt; maar men gelooft, dat hij uit den koers is geraakt-. De twee ballons namen levensmiddelen mede voor twee dagen. vIn den toestand te Marseille is nog weinig verandering gekomen. Er heeft een ministerraad plaats gehad. Het stoomschip Egypt van de Peninsular on Oriental, komende van Australië en En- gelsoh-Indië, is Zondag te Marseille aange komen met 185 passagiers. Het schip kon 450 ton lading gelost krijgen. Minder geluk kig was de Massilia van de Anchor-Lijn; deze zette wel haar passagiers af, maar mocht niet aanleggen en kon geen stuk van haar lading losen. De Benhead, met kool van Liverpool, kan evenmin lossen. Bij gebrek aan kolen kunnen verscheidene booten niet uitloopen. De compagnie des transports maritimes, de Compagnie Fraissinet en de Compagnie Mixte hebben hun personeel ook tot nader order naar huis gestuurd. Corsica ondervindt veel last van do sta king. Levensmiddelen, als suiker en koffie stijgen reed3 in prijs, terwijl de bladen we gens gebrek aan papier op kleiner formaat moeten verschijnen. vTe Riga (R.) hebben Maandag ern stige opstootjes plaats gehad. Wat de oor zaak was wordt niet gemeld. Ben groote me nigte liep te hoop voor de gevangenis, en toen de politie het volk sommeerde uiteen te gaan, werd er op haar geschoten. De pre fect van politie en zijn adjunct werden ge wond, benevens twee agenten; de adjunct is zwaar gekwetst. De politie slaagde er ten slotte in de menschen te verstrooien en de orde te herstellen. vVolgens een bericht uit Baku neemt do cholera-epidemie aldaar toe. Er zijn ruim 500 gevallen. vHet in de kerk van den heiligen Gre- gorius te Bari staande beeld van St. Niko- laas is van zijn juweelen beroofd. Maar de dieven hebben niet veel pleizier van hun daad gehadde gestolen stoenen waren niet echt; de echte lagen veilig opgeborgen. Twee personen zijn in hechtenis genomen. aDe schade van den grooten petrole um brand te Hoboken nabij Antwerpen wordt op ruim 4 millioen geschat. vHet groote hotel te Knocke in West- V laan deren is geheel door brand verwoest. Verscheidene naburige villa's en hotels zijn eveneens vernield. Daar er bluschmiddelen te kort kwamen, zijn uit de naburige steden brandweermannen ontboden. Het vuur is bedwongen; verdere uitbrei ding is niet te duchten. De materieele schade is zeer aanzienlijk. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. vDe petroleumbrand te Hoboken nabij Antwerpen is, hoewel het grootste gevaar voorbij is, nog niet geheel geëindigd. Een kleine tank, die reeds eenige dagen gebrand heetf, blijft onophoudelijk langs een kleine opening rook en vlammen uitspuwen, zonder dat hierin eenige verandering is waar te ne men. Behalve die kleine tank staan ook de ope ningen in de verbindingsbuis in brand. Men is teruggekomen van de meening, als zou het uitbranden der petroleum eene ontploffing kunnen veroorzaken. Immers de werking der buis is dezelfde als die van een lamp. Het gerucht wil dat behalve de 8 gevon den lijken er nog 8 personen vermist worden. Zelfs wil een nieuw vermoeden, dat het aan tal vermisten nog grooter is. Db Staatscourant van Woensdag 31 Augustus bevat o. m. de volgende kon. be sluiten benoemd tot minister van Staat mr. T. Asser, lid vau den Raad van State; benoemd tot ridder Neder 1. Leeuw jhr. mr. A. Citters, gezant te Peking; mr. A. graaf van Rechtereu Liinpurg Almelo, mi nister-resident te Bernmr. W. van Weide ren baron Rengers, minister-resident te Bu- carest; tot officier Oranje-Nassaujhr. dr. J. Lou don, gezantschapsraad to Parijs;. M. Caia- betran, eerste tolk gezantschap tb Oonstan- tinopel tot- ridder Oranie-NassauJ. Bowles, voorzitter der Nederlandscho weldadigheids- vereenïging te BrusselJ. Rypperda Wierdsma, voorzitter der Nederlandscho ver- eeniging to New-YorkS. S. Streliski, voor zitter der Netherlands club to Londen; jhr. F. Testa, rechter-bijzitter der consulairo rechtbank te ConstantinopelW. Kisker, consul te Stettin; J. Vaysou, vice-consul te Abbeville; P. Haagensen, vice«-oonsul te Gremsby; A. Rodde. consul te Pernau; E Geacopini, vice-consul te Spczzia; R. Isern- Maury, consul te Sevilla; W. Griinfeld, consul te BrünuMac Conde, consul te Bahia tot ridder Nederlandbchen Leeuw: jhr. mr. W. de Savornin Lobman, raadsheer van den Hoogcn Raad mr. J. baron Baud, pro cure ur-gc 11 era al to Amsterdam; mr. J. van Walré, vice-president der rechtbank to Utrecht; mr. C. baron Speijiart van Woer den, officier van justitie te Breda; mr. J. Romsbach, kantonrechter-plaatsvervanger te Rotterdam; mr. B. Cohen, dekon der orde van advocaten te Groningen; tot officier Oranje-Nassau: mr. W. Offer- haus, notaris te Nieuwolda; G. van Eerde, hervormd predikant te Huizingo; J. Graaf, deken en pastoor te Ouderkerk a/d. Amstel tot ridder Oranje-NassauJ. van Wal- sem, hervormd predikant te 's Gravendeel A. Kamp, idem te Zwolle; H. Hoekstra, gereformeerd predikant der kerk B. te Arn hem; J. Ver stege, pastoor te Nijkerk; dr. J. Jansen, pastoor te Bunnik; A. Hartogen- sis, lid der Centrale Commissie dér Israëli©- tische kerkgenootschap te 'a Hertogenbosch C. Swaving, politiecommissaris te Den Hel der; G. Boland, hoofdonderwijzer der rijks werkinrichtingen te Veenhuizen; tot ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw H. Fennema, Sneek, oud-lid Eerst Kamer; jhr. H. Bosch van Drakestein van Nicuw- Amelisweerd, Bunnik, lid Eerste Kamer; jhr. mr. J. Pompe van Meerdervoort, 's Gra ve nhage, lid Tweede Kamer; J. baron van Wassenaer vau Rosande, 's Gravenhage, oud- Gedeputeerde van Zuid-Holland; S. de Mon- chy, oud Statenlid van Zuidholland, Rotter dam dr. W. Kapteijn, hoogleeraar te Utrecht; dr. G. Wildeboer, hoogleeraar te Groningen; dr. C. Winkler, hoogleeraar te AmsterdamJ. van Deinse, arbeid-inspec- teur te Amsterdam; tot broeder in de orde van den Nederland- schen Leeuw Maurice Hageman, toonkunstenaar te Am sterdam bevorderd tot officier in de Or an je-Nassau- orde: J. Frederiks, architect te Middelburg; benoemd tot officier in de Oranje-Nassau- orde I. Vita Israël, majoor der schutterij te Amsterdamdr. H. Dentz, lector aan de rijks-universiteit te Utrecht; J. Grevers, pri vaat-docent aan de gemeentelijke universi teit te Amsterdamdr. F. Goslings, rector aan het gymnasium te Arnhemmr. R. Nieu- wenhuis, schoolopziener te Deventer; Louis Apol, kunstschilder te 'sGravenhage; tot ridder Oranje Nassau: Jhr. A. Mollerus, hoofd-commies prov. griffie. Arnhem; J. Arts, oud-burgemeester OpLoo; D. de Vries, burgemeester, Dokkum; C. van der Giessen, webhouder, Krimpen a/d. IJssel; P. Bergmans, wethouder Tilburg;' A. van den Bogert, gemeente-secretaris Bar- neveldl; W. Kromhout, hoofdcommies ge meente-secretarie, Gouda; J. Don, politie commissaris, RotterdamAdriana Timmer mans, moeder-overste wee©- en armenhuis, St. Jacob, Haarlem; dr. A. van Driel, genees kundige, Amersfoortdr. A. Sikkel Azn., voorzitter maatschappij geneeskunst, 's Gra venhage W. Brons, Wagenborgenmejuf. frouw Geertruida Griffijn, Steenbeek; H. Hermans, kapitein schutterij; Vlissingein; J. Pfaff, leeraar hoogere burgerschool, Helmond; S. v. Aken, gymnastiekleeraar Erasmus-gym nasium, RotterdamG. de Keyzer, directeur- rijksnormaallessen Wijk bij Duurstede, DoornA. Jongejan, oud-schoolhoofd, oud- Beyerland; J. Jansen, schoolhoofd, Rotter dam; A. Jansen, schoolhoofd Rotterdam;. G. de Handt, schoolhoofd Zuidland; J. Bak ker, schoolhoofd AmsterdamG. Buskeni Huêt, ambtenaar Nat. bibliotheek, Parijs; C. van Houten, voorzitter zangvereeaiging, afdeeling Toonkunst, Rottendam; Th. Koel man, hoofdredacteur Centrum, Utrecht; F. Coers Fzu., Utrecht, ds. D. Postma, predikant Voorburg; L. Vuyk, politic-commissaris, RotterdamTh. van Loo, commies kabinet Koningin tot ridder Nederland&chen Leeuw: kapitein ter zee J. Heyning, kapitein-lui tenant ter zee W. Cohen Stuart; officier ge zondheid le klasse A. Pulle; tot officier in do Oranje-Nassau-orde: kapitein-luitenant ter zee P. Swaan'ui- tenant-kolonel, intendant mariniers A. Bey- derls; officier van gezondheid 1ste klasse G. Kloeser tot ridder in de Oranje-Nassau-orde: de luoitenants ter zee le klasse J. Albar- da, J. Ra ru bon net, K. Karseboom, J. Hosang en A. Dunlop; officier-machinist 1ste klasse J. Gijzicu1ste Luitenant der mariniers J. de Koek van Leeuwenhoofdcommies de partement van marine A. Carrière Jr.; lid van het hoofdbestuur Vereeniging Neder landscho Zeewezen F. Eevers; secretaris sub commissie te 's Gravenhage der commissie van oppertoezicht en beheer kweeksohooi Zeevaart te Leiden, jhr. mr. J. de Jonge; bouwkundige loodswezen enz. W. Antheunis sen; tot ridder in de orde van den Nederland- «chen Leeuw: jhr. S. van Sitters, secretaris-generaal de partement van financiën; mr. A. Fokker, voorzitter Visscherijbestuur op Schelde en Zeeuwsche stroomen; P. van der Burg, Po lytechnisch hoogleeraar te Delft; tot broeder in d© orde van den Nederland- fechon Leeuw: J. van den Wildenborg, hoofdcommies be-

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1