„Voorwaarts", M. KAMERLING, Arts. Brik. NIEUWE CAPUCIJNERS, KINDER-LEDIKANTEN UTRECHT, Oude Gracht 2, Uit den omtrek. ADVERTENTIËN. Kinderziekten STADSNIEUWS. Voorloopig Bericht. INBOEDEL. Rijtuigen, Paarden, Tuigen, enz. Dakpannenfabriek WESTRAVEN, NOODHULP-KEUKENMEID, Kellner! W. F. A. GROENHUIZEN, per Liter 20 en 14 ct J. VAN GENDEREN, Mannfactanr- ea Beldei-Iaiaziji J. VAN GENDEREN, De Landbouwbank te Utrecht, Verkrijgbaar te (Stadhuisbrug). Int. Telefoon 591. heeft., doch1 do ambtenaren took en en onder verantwoordelijkheid van den minister, en bovendien de hier gevolgde practijk reeds 80 jaar is toegepast zonder eenig bezwaar, concludeerde hij toch tot verwerping van het cassatieberoep, omdat vorkeerde toepassing van bedoeld reglement, dat geen wetgcvenc; voorschrift is doch een zuiver administratie ven .maatregel, niet tot cassatie kan leiden. Uitspraak over 4 weken. Een oneerlijk rijksveld- wachter. De Haagsche rechtbank veroor deelde tot 4 maanden gevangenisstraf den geschorsten rijksveldwachter, beklaagd van diefstal van geld in een hotel aan het Huy- genspark te 's Gravenhage, waar hij eene vermeende drankwetovertreding kwam ver ba lieeeren. Zekere B., ambtenaar aan de gemeen telijke gasfabriek te Winschoten:, is gisteren gearresteerd. Hij was gesignaleerd in bet po litieblad. Een vechtpartij. Zondag nacht heeft aan de Gedempte gracht to Zaandam eene steekpartij plaats gehad. Omstreeks kwart voor drieën liep er een matroos van het in de haven liggende stoomschip „Arbu tus" te zwaaien met een dolk. Weldra werd hij daarom lastig gevallen door circa een dertigtal Zaankantcrs, die hem eindelijk aan vielen en met voeten en vuisten schopten en stompten. Onder een woedend gebrul scho ten daarop een viertal zijner makkers, even eens Noren, hem, gewapend met dolken en messen te hulp, rechts en links steken uit- deelende en dientengevolge verwondingen toebrengende. Een inwoner van Wormerveer kreeg een steek van 3 cM. breed in den rug, ter hoogte van het schouderblad. Hiji bloedde hevig, doch men hoopt dat er geen edele deolen zijn geraakt. Toch was voor hem heel kundige hulp dringend noodig. Een tweede kreeg een steek in de zij en anderen bekwa men lichtere kwetsuren. Toen het hun gelukt was hun makker te ontzetten, sloegen de Noren op de vlucht, achtervolgd door politie en burgers. Zij ble ven hun voorsprong behouden en bereikten met een bootje, en, naar men zegt, ook zwemmende, het schip, van waar zij de poli tie en burgers met wapenep, bedreigden. De zaak is thans bij de politie in onder zoek. Waarschijnlijk geen mis daad. Meer en meer blijkt, schrijft de N. R. Ct., dat de fantastische verhalen, door de stad te Rotterdam verspreid in verband met het ophalen van het lijk van het 16-jarig meisje Zaterdagavond, uit de Schie aldaar, reden van bestaan missen. Nadat gisterennamiddag uit de Schie voor het' gebouw de Yereeniging waren opgehaald een mouw van een gestreepte rose blouse en een stuk wit ondergoed, welke stukken vaa kleeding daarna door een familielid van h-ct verongelukte meisje zijn herkend als hebben de deel uitgemaakt van hare kleeding, bracht het verdere vanwege de aan het hoofdbureau van politie zetelende recherche ingestelde on derzoek meer bijzonderheden aan het licht. Haar bleek, dat Zaterdag a.l, door den kar pitein van een Delftsch bootje vóór nog het lijk werd gevonden, uit de schroef van zijn boot waren verwijderd eenige vrouwenkle dingstukken, die daarin verward waren ge raakt en weleen witte vrouwenzak, de helft van een onderbroek met een wit kantje, het voorstuk van een gestreepte rose blouse met een halve mouw er aan. een stuk van een witten rok met een band en een stuk van een tricot onderlijfje. Deze fragmenten van kleedingstukken waren door hem, als oud vuil, op den wal bij de aanlegplaats voor de Vereeniging gegooid, zijn daar eenigen tijd blijven liggen en toen1 vertrapt en onder de massa straatvuil verdwenen. In de schroef van een der andere Delftsche bootjes, de vaart i9 ter plaatse nog al druk, waarin het prikkeldraad met een gedeelte haar en sche delhuid van het meisje verward zat, blijkt ook gezeten te hebben het grootste gedeelte van het tricot onderlijfje, dat het meisje aanbad, terwijl haar hoed op den Sbhieweg bij de Heul is teruggevonden. Die hoed heeft blijk baar in het water gelegen, is hard geworden en gedeeltelijk vernield, waarschijnlijk door dat kinderen er mee gespeeld hebben. Als vrijwel vaststaand wint meer en meer het vermoeden veld dat het lijk, door in aan raking te komen met de schroeven van ver scheiden bootjes, is ontkleed nadat het meisje bij ongeluk was te water geraakt en ver dronken. Door den trein aangereden. Zaterdagavond omstreeks kwart voor tienen was de landbouwer G. van M., wonende aan de Schaapsdrift te Arnhem, bezig met het boonen lossen van het spoor ter hoogte van Heijenoord, waarvoor hij heen en weer over de rails moest loopen. Zonder dat hij het bef- merkte kwam er een losse locomotief aan, die in de machineloods moest worden ge bracht. Van M. werd door de machine gegre pen, zoodat hij onder de wielen geraakte, met liet ongelukkige gevolg, dat hem de linkerbil werd afgescheurd en hii een zeer ernstige hoofdwonde belrwaon. Door het spoorwegper soneel werd de man per brancard naar het Ddaconessenhuis vervoerd. Een spoorwegongeval. Uit Sneek wordt aan de „L. C." gemeld, dat daar Zaterdagavond de trein 1793 van Staf- voren, die van het eerste op het derde spoor moest worden gebracht, bij het rangeeren, volgens zeggen van den machinist ten ge volge van de vette rails doorschoot en de locomotievenloods binnenliep op een aldaar staande machine. Door den scnok geraakte deze in beweging, verbrak het dikke stoot- hout en had toen nog klacht genoeg om door den dubbelsteens dikken buiteumuui der remise te dringen aan de zijde van den Bolswarderweg. Beide machines werden licht beschadigd, o. a. zijn de buffers en buffer- balk gebroken. Door het perso'rieel is de machine weer op het spoor gebracht, met welken arbeid men s nachts te 12 uur gereed was. Stoomtramongeluk. Zondag avond wilde zekere \7. van Zj., wonende aan de Lange Nieuwstraat te Tilburg, de tram lijn oversteken, op het oogenblik, dat en trein vlak bij hem was, met het gevolg, dat hij door de machine werd gegrepen en weggeslingerd. Zwaar gewond werd hij op genomen en naar het gasthuis vervoerd. Overreden. Onder de gemeente Nieuwvliet is een 49-jarige voerman van een zwaar beladen wagen gevallen, waardoor een der wielen hem over hoofd, borst en been ging en de dood spoedig intrad. Een der kinderen van den heer R. L. te t Zandt begaf zich Zondagavond tus- sohen twee stroowagens, om daar een hoedje weg te halen dat een ander kind er heen geworpen h;. L Het kind struikelde, werd door den wagen overreden en was bijna on middellijk een lijk Een haohelijike positie. Zaterdagavond geraakte een schipper uit Hesg, even ten noorden van de haven van Stavoren met zijn tjalkschip in groote onge legenheid. Door den sterken wind toch be gaf zich het ijzerwerk aan den voorsteven, waardoor de mast zijn steun verloor en met een geweldigen slag neerplofte. De vijftien jarige zoon verd overboord geslingerd, doch had het geluk de fokschoot te grijpen. On geveer tien minuten bleef zijn positie hache lijk, waarbij hij belangrijke verwondingen aan het hoofd opliep door een slingerend blok, toen het den vader gelukte, hem te redden. Nadat het anker was uitgebracht, werd om hulp geseind naar den wal. Een vijftal visschers kozen met hun jollen zee en het mooht hun gelukken de tjalk behou den binnen de haven te loodsen. Het schip ;s geladen met aardappelen, kwam van Har- lingen en bad bestemming naar Amsterdam. De lading, welke intusschen woinig of geen schade bekwam, is verzekerd; het schip, dat eenige averij beliep, niet. Branden. Te 's Grevelduin CapelTe is Zondagavond laat de kapitale boerenhof stede van mej. wed. A. v. cl. H. met de schuren, waarin 50.000 kilo hooi en 50 vim koren lagen opgetast, totaal afgebrand. Het vee, met. uitzondering van 2 varkens, bleef behouden. Nog 2 flinke huizen brandden af. Verzekering dekt de schade. Te Maastricht heeft gistereu in de stalling van een landbouwer in de Raamstraat een brand plaats gehad, waarbij' o a. 4 varkens een prooi der vlammen werden. Ook veel ak kergereedschappen werden door het vuur verteerd. De oorzaak is onltekend. Brand te Rotterdam. Gisteren nacht om kwart voor vier ontdekte te Rot terdam een bakker brand' in den boekwinkel van Th. I. Nickel, aan den Lage Oostzee dijk, en maakte dadelijk alarm. In korten tijd sloegen de vlammen aan weerskanten uit het winkelhuis naar buiten, hetwelk geheel uitbrandde. De brand was met twee slangen om half vijf gebluscht. Het dienstmeisje, dat alleen thuis was, sliep in eene kamer achter den winkel en moest opzij van het huis uit het raam springen om zich te redden. De brand schdjtnt te zijm ontstaan doordat het dienstmeisje bijl hare thuiskomst in den winkel lucifers had gebruikt, zoodat waarschijnlijk goederen met eene vonk in aanrakihg zijn gekomen. Verzekering! dekt de schade. - De gisterenmiddag te IA ure in het Geb. voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht gehouden vergadering der vereeni ging „Trouw aam Koning em Vaderland, werd geopend door den voorzatter jhr. mr. E. Huydecoper van Maarsseveen en Nig- tevecht. Daarop werd door den secretaris-penning meester mr. W. Tb. Grothe van Schellach meoedeeling gedaan van de notulen, die wer den goedgekeurd en van het jaarverslag. Met leedwezen wordt hierin gewag gemaakt van het overlijden van twee verdienstelijke leden van het hoofdbestuur, de heeren L. G. E. Max en J. A. K. van Hasselt, successieve lijk secretaris-penningmeester van het comité in Noord-Brabant en Zeeland. Verder over leed jhr. mr. W. C. A. Alberda van Eken- stein, lid van het oomité te Groningen. De heer H. P, L Tutein Nolthenius te Apel doorn bedankte voor het lidmaatschap van het hoofdbestuur. Na het overlijden van de beeren Max en Van Hasselt werd bet verzoek gedaan de nog in de provinciën Noord-Brabant en Zeeland levende oü3-strijders voor rekening van het hoofdbestuur te nemen. Hiertegen was geen bezwaar, zoodat dienovereenkomstig ge handeld werd. Het aantal ondersteunde oud-strijders, dat in 1903 bedroeg: le categorie 70, 2e categorie 13, 3e categorie 3, totaal 86; be draagt thansle categorie 56, 2e categorie 3e categorie 3, totaal 67. De eerste categorie verminderde dus met 14 en de tweede met 5, hetgeen een totaal verschil maakt van 19. Bovendien overleed nog een oud-strijder, die onderstand ontving, terwijl twee nieuwe personen in ondersteuning werden opgenomen. De financiën der vereeniging verkeeren in goeden staat. De regeering stond een subsi die toe van f 15000 en gaf wederom vergun ning tot het houden eener collecte over het geheel© land. De opbrengst dier collecte was F 4905,42*. De rekening werd nagezien door do hee ren J. van der Scheer uit Leeuwarden en M. F. v. d. Oudendijk Pieterse uit Utrecht en aceoord bevonden-. Ontvangsten f 40489.64A, uitgaven 19128.10, batig saldo f 21361.54}. Hierop moet nog tot Maart 1905 geteerd worden. Naar aanleiding van eene met Z.E. den minister van Oorlog gevoerde corresponden tie werd besloten ditmaal geene machti ging aan te vragen tot het houden van eene collecte door het geheele Rijk. Besloten werd voor 1905 een Rijkssubsidie van f 10.000 aan te vragen, d. i. f 5000 min der dan het vorige jaar. Daarna werd de vergadering gesloten. aiConcours Hippique. Ondoi 'oorzitterschap van jhr. C. R. T. Krayenhoff, secretaris der Vereeniging tot bevordering vam het Vreemdelingenverkeer te Utrecht, werd Zaterdagavond in het hotel ..Kasteei van Antwerpen" aldaar eene vergadering ge houden ter bespreking van het houden van een tweede harddraverij op de korte baan en concours hippique op liet nieuwe Sportter rein. De vergadering werd bijgewoond door de heeren Van Baerle, v. Eijsden, Hoogland, Boelen, Harff, Van Rooi jen, Van Niekerken en Roskam. Besloten werd een concours hippique en handdraverij te houden op Woensdag 21 September. Verschillende belangrijke geldprijzen zul len worden uitgeloofd, alsmede medailles en diploma's. Spoedig zullen nadere bijzonder heden worden gepubliceerd. Het zal wel geen betoog behoeven dat dit van groote beteekenis kan worden voor Utrecht, want de bedoeling is bij welslagen dezer eerste pogingen, voortdurend dergelijke hardraverijen, wedrennen, concours hippique etc. te doen houden, hetgeen voor een stad als Utrecht veel beteekent, daar duizenden en duizenden vreemden bij die gelegenheden oe stad bezoeken. aGisterennamiddag had in het gebouw van het Provinciale bestuur te Utreohct, na mens het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid de openbare aanbesteding plaats van het beplanten van een gedeelte van le-i rijks-grooten weg van Zeist naar Wouden berg, begrooting f 730. Slecnts één inschrijvingsbiljet was voor der? aanbesteding ingekomen, nl. van den heer D. van Bruggen te Oud-Leusden die ingeschreven had voor f 715. Onder nadere goedkeuring van den minis ter van waterstaat werd deze aanbesteding aan genoemden heer Van Bruggen voorloo- pig toegewezen. B a a r n. Gisterenmorgen te elf uur ge raakten in een zijstraat van de Veldstraat drie huizen in brand, staande onder één rie ten dak. De huizen, zoomede een aangrenzen de woning brandden totaal uit. De inboedels, waarvan weinig kon gered) Worden, waren laag verzekerd. W e e s p. De vereeniging „Volksweer baarheid" alhier heeft- plan op 24 September a. s. in de omstreken een avondvelddienst- oefening te houden. Verschillende vereenigingen uit naburige gemeenten zijn uitgenoodigd daaraan deel te nemen. Barneveld, Door de geërfden in de maalschap van Kootwijk is een belangrijk be sluit genomen, dat ongetwijfeld van grooten invloed op de verdeeling der maalschap zal zijn. Op- voorstel van het bestuur is namelijk met algemeen© stemmen besloten om een stuk zandduinen nabij Kootwijk, ter grootte van bijna' 150 H.A., welke gronden zich niet voor een algemeen© verdeeling leenen, pu bliek te laten verkoopen. Is men nu eenmaal met de opmeting en het in kaart brengen der gronden, waarmede men reeds jaren bezig is en welk werk nu flink begint op te schieten, gereed gekomen, dan kan de door böj|na alle geërfden zoo zeer begeerde verdeeling tegemoet gezien worden. Milligen. Als datum waarop H. M. do Koningin bet vaandel van. het 9e regi ment infanterie in de legerplaats alhier zal uitreiken is vastgesteld! den 10. September. Gevestigd Lange Bergstraat 4. Amersfoort. SPREEKIIREST 8—9 nor voorm. l®Vs—2 uur Maandag en Donderdag van 2 2Vs uur namiddags. Dinsdag en Vrijdag van 9—98/t uur voor middags. (Kosteloos voor minvermo genden). Vergadering van den Raad der ge meente Amersfoort op Woensdag den 7. September 1904, desnamiddags ten 3 ure. Punten van behandeling: 1. Voorstel tot benoeming van een tijdelijk leer aar in de natuurkunde aan do inrichtin gen voor hooger en middelbaar onderwijs. 2. Benoeming van loden dier oommissie van wetgeving wegens periodieke aftreding van de heeren Geloss© en mr. Van Voorst Vader. 3. Samenstelling der afdeel ingen. D© ritmeester S. J. van Overveldt, van hlet le regL huzaren te Zutfen, is be stemd tot ritmeester-instructeur bij het De- pót-e6oadrou alhier. De le luit. der veld-artillerie D. J. Couvée behaalde op het internationaal con- oours-hippique te 's Gjravemhage een be st uursprijs bijl het concours voor jachtpaar den en een eersten prijs bij: het springcon cours. In dit laatste nummer verwierf de le luit. der huzaren G. J. Maris een eervolle vermel ding Dloor het 5ö regiment infanterie is bo den een nachtelijke oefening gehouden in vereeniging met artillerie en cavalerie. De troepen rukten te half twee uit en keerden te zeven uur voorm. in het. garni zoen terug- De extra-treinen, waarmede morgen de bataljons van het 5e regiment infanterie naar Noord-Brabant worden vervoerd ver trekken voor den staf en het le bataljon, het 2e, 3e en 4e bataljon respectievelijk te 7.33, 9.00, 9.48 en 2.10. De troepen worden per spoor vervoerd tot Boxtel en zullen van hier naar St. Oeden- rode marcheeren, ten oosten van Welke plaats morgenavond te 5 uur, door het le bataljon de voorposten moeten worden betrokken. Voor de benoeming van een tijdelijk leeraar in de natuurkunde aan de inrichtin gen voor H. en M. O. worden, aiainbevolen de heeren1. A. Winter; 2. W. G. A. Meijer, alhier; 3. dr. C. H. Brinkman, te Amster dam, en 4. dr. H. A. Naber, te Zierikzee. Voor rekening van den Staat werd gisteren door de H. IJ. S. M. aanbesteed be stek 1007/19, heb maken van perrons aan de Koppel, een draaischijf, rioleering, afras tering en beplantingen op het gemeenschap pelijk stationsemplacement. Raming f 30,200. Ingekomen 39 biljetten. Minste inschrijver J. B. de Blecourt, Nijmegen, f 27,590. De temperatutu* van het water in de Amersfoortsehe Blad- en. Zweminrichting op 6 September 1904, des ochtends 7 uur, was 58 graden Fahrenheit. Een geval van ergerlijke kindermis handeling is gisteren alhier ten huize van zekeren B. ontdekt. De dupe hiervan is een door bedoelden man aangenomen meisje uit Utrecht, omstreeks 8 jaar oud. Een oogge tuige deelt ons mede, dat toen het kind onderzocht werd, armen en rug geheel blauw waren tengevolge van lichamelijke tuchti ging. Thans is zij in het Doorgangshuis van de Maatschappij) tot opvoeding van weezen in het huisgezin alhier opgenomen, waar het haar aan een zorgvolle verpleging zeker niet zal ontbreken. Tegen B. is een strafvervolging ingesteld. J Kromme Nieuwe Bracht 46, Utrecht. Koopt en verkoopt EffectenCoupon* on Buitenlaudsch Geld eu Jtauk- I papiersluit prolongation tegen den koers van den dag en opent rekening- courant met rentevergoeding 3 pet. Neemt gelden in depót voor 3 maanden vast 3V* pet.. in met 14 dagen opzegging a 3 I 2 42VJ I voer één maand tegen de geno- i teerde prolongatie-rente in depót op langer termijn tegen nader overeen to komen conditiën, i in hare Spaarkas 13 Belast zich met het in bewaring nemen van waarden in hare brandvrije inrichting. De Directie J. J. VAN ASCII VAN WIJCK. G. J. W. HOOFT. Op Dinsdag 4 October e. k. en vol gende dagen zullen in het lokaal voor Ver- koopingenAchter St. Pieter No. 18te Utrochtzoowel als in de Winkelhuizen aan de Ganzenmarkt Nos. 4 en 6ten overstaan van den Notaris Mr. H. W. F. DUBOIS (om contant geld) word+n verkocht: (Wegens Likwidatie), de Magazijn- en Winkelgoederen, zoomede de Gereedschappen en Nieuwe Houtwaren uit sluitend behoorende tot de van onds be kende en gerenommeerde Meubel fabriek van den Heer JOH. DE ZWART, aan de Ganzenmarkt, benevens de Notitiën verkrijgbaar a 10 ete. van af Maandag 26 September e. k.aan het lokaal voor Verkoopingen Achter St Pieter 18. LUNTEREN. Notaris DINGER, te Lunterenzal Dinsdag 13 September 1904, te beginnen des voorm. 10 uur, op het landgoed „de Biezen", onder Lunteren, nabij Barneveld, publiek verkoopen PaardenalsSpan beste Werkpaarden Merrie en Ruin 5 6 jaargladtands Merrie- paard uitstekende Pony, Merrie 5 jaar. Rijtuigen, als: Winterbreack, nieuwe Zomer- breack met afneembare Tentbeiden met Koetsier onder den kapmet bespanning voor 1 en 2 Paarden, Sulkeij ponytentwagen. Tuigen 2 Spanstuig en 1 Paardstuig, splin ternieuw 2 Span en 1 Paardstuig, met Zilver gemonteerdWerkpaardentuigen en Stalarti- kelen St. Bernardshond (2 jaar), 100 jonge Kippengroote partijen RoggeHaver en Hooi, complete KarninstalDtie (voor 300 liter), Melk- en Bouwgereedschappen. Een Bascule compleet met gewichten enz. enz. Te bezichtigen910 en 12 Sept.van 9—4 uur. Te KOOP wegens verandering van De vau oud* bekende met groot HEERENHUIS, voorzien van Gas- en Waterloilingbevattende 12 Kamer»; Stal en Koetshuis, benevens groote Bloera- en Moestuin, gelegen aan den Vaartschen Rijn, een kwart uur gaans van de Stad Utrecht. Te samen groot 1.658 II .A. Te bevragen bij Gebr. RAVESTEIJN, Westraven, Utrecht. Gevraagd 1ste of 2de klas BRIK (winter- kap). Prijsopgaaf k. z. o. d. k. of buitengevraagd afzonderlijk op te geven. Adres: PEMAN KAKEBEEKE, Goes, Voorstad. Wegens ziokto van de tegenwoordige Keukenmeid wordt te Zeist ten spoedigste GEVRAAGD eene P. G.goed kunnende Koken. Zich onder lettor H to adresseeren bij DE HEUS Co. Boekhandel Zeist. Er biedt zich aan tegen 15 Sept. een bekwaam K.EJLLNER, de moderne talen machtig en van g. g. v. Brieven lett. Kbureau Betrekkinggids Gouda. OP REIS: Coussins hygiéniques. Zon- i Strand- I BRILLEN Auto- I Fiets- bij: InstrumentmakerLangestraat 42 Ontvangen: Teleph. 10*. Arnhemschestraat 35 Gegarneerde en Ongegarneerde zijn in groote verscheidenheid ver krijgbaar in het Lange Viestraathoek Vreeburg, UTRECHT. ÜV Tel. Int. 9S7. Gebrand Meel, KVOK'h Havermeel. KVOKn Panlrmeel. Slam-Sago. Parel-Sago. Taploca-Nago. Brniue-8ago. Flores-8ago. Macaroni. Vermicelli Gemalen Rijst. Griesmeel. Maïzena. Arrowrood, Pupdingpoeder. Kindermeel. Melksuiker. Teleph. 104. Arnhemschistr. 35 Oudegracht b d. Drieharingstraat68. Verstrekt Credieten enz. Neemt gelden in dépötmet drie dagen opzeggensrentevergoeding op heden 3A De Directie: 111. TH 1 88 EN. G. F. DE G E ER. fwl '/tl

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 3