M°. 71. »de Jaargang. Dinsdag 13 September 1904. "BUITEN LANDT FEUILLETON. FASTE FORLAND. MERSFOORT DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- O.Ö5. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertenticn, mededeelingen enz., gelievo men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in to zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 15 regelsf.OStL Elke regel meer - 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeeligo bepalingen tot het herhaald advertooren in dit Blad bij abonnement. Eeno circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hen, die met I October a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand September nog zullen verschijnen, KOS TELOOS toegezonden. Politiek Overzicht De kans op interventie. lioe gering de geneigdheid ook zij, di» door de beide oorlogvoerende partijen aan den dag gelegd wordt om op dit oogenblik vrede te sluiten, toch komen de geruchten niet tot rust, die gewagen van pogingen tot interventie, die zouden gaande zijn. In do Eugelsche pers werden die geruchten met zekere voorliefde vermeld. De Bir mingham Daily Post beweert, dat eeue dergelijke poging in goede aarde zou val len, en geeft zelfs een geheel lijstje van de voorwaarden, die voor Rusland aanneme lijk zouden zijn. De Daily News meent dit te kunnen bevestigen. De Duitscbe Keizer wordt aangewezen als de man, die in deze zaak het initiatief genomen heeft. In Berlijn lacJit men echter om die bewe ringen; toevallig is 't juist de Berlijnsche correspondent van de Daily News, d:e aan zijm blad seint, dat Keizer Wilhelm volstrekt niet van plan is zijne vingers te branden, door interventie te beproeven. Ook in Je Fransche pers tracht men het denkbeeld van interventie te propageeren. Mannen van gezag, zooals de oud-minister van marine De Lanesaan in de Siècle, treden daarvoor in de bres. Er is echter een groote leemte in hun optreden zij kennen aan Frank rijk en aan Engeland geen voldoend gezag toe om het initiatief te nemen. Dat moet, ook naar hunne meening, de Duitsche Keizer doen, wien zij daarvoor gaarne den steun van de andere staten in uitzicht stellen. Het Journal des Débat-s is daartegen op gekomen met het betoog, dat Frankrijk en Engeland, wanneer zij gemeenschappelijk op traden, ce eenige geschikte bemiddelaars zou den zijn, omdat zij daardoor eiken argwaan van Rusland en Japan zouden uit den weg ruimen, net blad is intusschen niet :n ge breke gebleven daaraan toe te voegen, dat thans net tijdstip voor zulk een optreden zeer ongunstig gekozen zou zijn en dat voor 't ooge ïblik niemand daaraan denkt, zoom'n in Frankrijk als elders. Deze laatste opmerking is voor de Nordd. Allg. Zeitung eene aanleiding om harerzijds met nadruk in 't licht te stellen, dat men zich aan illusiën overgeeft, wanneer me i van Duitschland verwacht, dat het zich voor 't1 herstel van den vrede zal bemoeien. Het officieuse blad schrijft: „Het Journal des Débat-s omvat met de laatste opmerking klaarblijkelijk ook Duitsch- land en kan dit met recht doen, niet al'een op grond van kennis van den toestand van liet oogenblik, maar ook met het oog op de in DliitschJand sedert jaren den toon aang&- vende mecningen. Met volledige duidelijk heid is de Duitsche opvatting op dit punt tijdens den Spaansch-Amerikaanschen oorlog in dien zin geformuleerd, dat eene bemidde ling slechts dan kan plaats hebben, wanneer beide oorlogvoerende partijen den wenscb daartoe te kennen gevenelk ingrijpen on der andere omstandigheden zou geen bemid deling zijn, maar interventie. De Oost-Azia tische crisis is, zooals voor ieder duidelijk zichtbaar is, nog ver verwijderd van' liet sta dium, waann van een optreden tot bemidde ling ook maar theoretisch sprake zou kun nen zijin. Z/oomin Rusland als Japan heeft de geringste geneigdheid om de wapenen neder te leggen, te kennen gegeven integen deel bewijzen manifestatiën van beide zij den, dat de oorlog zich eerst in de aanvangs- phase bevindt. En wanneer het nu klaarblij kelijk nog ver verwijderd oogenblik komt, waarop de wensch naar vrede zich zal doen gelden, dan blijft altijd nog de mogelijk heid open, dat de beide strijdende partijen er de voorkeur aan geven zich rechtstreeks met elkaar te verstaan, boven eene Jiemidde- ling doot derden. Derhalve hebben beschou wingen van de soort, die het Journal des Dé bats op het oog neeft bij zijin antwoord op de bespiegelingen van Fransche bladen, niet eens academische waarde." Duitschland. De Hainb. Naehrichten bericht „Wij moe ten heden tot ons groot leedwezen bevesti gen, dat prins Bismarck ernstig ziek is en dat- zijn toestand aanleiding geeft to bezorgdheid." Frankrijk. De „Presse' bevat een telegram uit Ajaccio meldende, dat sedert hedenmor gen de gendarmerie van Pila Canale, een d'orp van 1400 inwoners, 37 K.M. van Ajaccio verwijderd, in gevecht is met de bevolking. Men gelooft, dat het1 oproer ont stond ten gevolge van het vermoorden vaa een boer door een gendarme. Het aantal doo- den en gewonden onder de aanvallers is on bekend. Het parket is met 20 gendarmes te paard van Ajaccio naar Pila Canale ver trokken. Servië. De feesten bij gelegenheid van de kroning van Peter I als koning van Servië zullen dne dagen duren, van 20 tot 22 September. Vol gens bet nu vastgestelde programma- zullen den eersten dag de kromingsinisignes plechtig overgebracht worden naar de kathedraal vaai Belgrado om er te worden gewijd, en vervol gens teruggebracht naar bot paleis. Den tweeden dag zal de Koning in de kathedraal gekroond wordendeze plechtigheid zal bijna twee uren duren. Des namiddags defileer en de regeeringsorgancn voor den Koning in -de groote zaal van het paleis, des avonds is er galavoorstelling dm den schouwburg. Op den derden dag wapenschouwing, receptie aan het hof, volksfeesten, enz. Turkije. De Temps verneemt uit Konstantinope', dat het bericht der inneming van Van door het Armenische bendehoofd Andranik een puur verzinsel is geweest. De gezanten van Rusland en Oostenrijk hebben een stap gedaan bij den minister van buitenia-ndsche zaken, om zijne aandacht te vestigen op de komst van eenige houderden Albaneezen te Prizrend met het doel een opstand te verwekken, en om te vragen, dat dringende maatregelen zullen worden geno men om wanordelijkheden te voorkomen. Te Konia Hebben naar huis,gezonden sol daten demonstratiën op touw gezet voor den regeeringsüonak, om betaling te vragen van achterstallige soldij. De gouverneur moest naar Konstantinopel 9eineu. De oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn db voOgende berichten Petersburg, 12 Sept. (Köln. Ztg.) De in Port Arthur onlangs ontdekte verborgen voorraad, die door de Chineezen vóór den Chinecsoli-Japansolien oorlog was aangelegd, bevat 60 a 100,000 granaten, eenige hon derden oude Ivrupp-kanonuen die nog bruik baar zijm, en eene groote hoeveelheid kruit van goede hoedanigheid. Men zegt, dat ook geweren en patronen in groote hoeveelheden zijn gevonden. Tientsin, 11 Sept. (Daily Mail.) Men be richt, dat generaal Linewitsch met 50.000 man het noord-oosten van Korea is binnenge trokken en de gemeenschap van Koeroki met Fengwantsjeng heeft afgesneden. Liaojang5 Sept. (Van den correspondent van de Telegraph bij het hoofdkwartier van Koeroki). Het succes van Koeroki's flank beweging hing af van het bezit van den la gen, ronden heuvel van Haiyontai. De met gras begroeide hellingen van dien heuvel zij(n het tooneel geweest van het bloedigste gevecht van dezen oorlog. Koeroki maakte zich meester van den heu vel in een nachtelijken aanval met de .bajo net na een bloedig gevecht van verscheidene uren. Den volgenden dag werd de heuvel door een regen van granaten overstroomd, maar do Japanners hielden zich vastberaden staande. In den nacht besloten beide par tijen tot een nach te lijken aanval, de Japan ners om de Russische batterij te vermeeste ren, de Russen om Haiyent-ai te heroveren. Beide aanvallen mislukten. De Russen be klommen met niets ontzienden moed de hel lingen van den heuvel en bereikten bijna den top, maar zij werden weggevaagd door de kogels en neergestooten door de bajonet ten van de Japanners, totdat zij genoodzaakt waren terug te gaan met ontzettende verlie zen. Die Japansche aanval op de batterij werd aan 't licht gebracht door de zoeklich ten, die aan de Russen een juist- beeld ga ven van de stelling van de aanvallers. De Japan nors werden neergemaaid en vernie tigd. Men kan niet zeggen, dat de Japan sche aanval teruggedreven werd, want de manschappen stierven in hoopen in het front van de kanonnen. Ik bracht een bezoek aan Haiyent-ai toen het leger verder trok, maar ik heb nooit iets verschrikkelijkers gezien. Honderdon dooden lagen onbegraven. De groene hellin gen waren zoozeer met poelen bloed bedekt, dat het haast onmogelijk was te loopen zon der ear in te stappen. De góheele heuvel was bedekt met ongebroken wapenen, kleeding en cquipementstukken, behoorende tot de beide legers. Het verschrikkelijkste van al les waren de honderden met bloed bevlekte, gebroken of krom getrokken bajonetten, die in hoopen op elkaar lagen. Het bezit van deze weinige honderden meters oppervlakte heuvelgrond, had aan dooden en gewonden 3000 man gekost. Moekden, 10 Se])t. De correspondent van Reuter berichtWij zijn bezig terug te gaan naar Tuiing» De Japannors avainceeren lang zaam, De militaire toestand is niet ongun stig. Vele compagnieën bestaan slecht-s uit dertig man. Ondanks de tegenspoeden zijn de troepen op den terugtocht opgeruimd. Kaopantse, 11 Sept. De Japanners zijn zeer teleurgesteld, dat het plan is mislukt om den slag bij Liaojang tot een beslisseuden strijd te maken, waardoor het tegenwoordige Mandsjoerijsohe leger zou worden vernietigd Die Japanners zenden echter op alle moge lijkc mameren versterkingen en voorraden in noordelijke richting. Zij bedienen zic h van booten voor üct vervoer op do zijrivieren van de Liao, terwijl alle wegen en zijpaden vol zijn met inlandsche kruiwagens meo graan en ammunitie beladen. Maarschalk Oyama heeft zijn hoofdkwar tier te Liaojang gevestigd, dat langzamer hand in een moderne Japansche stad vcran derd wordt. Alles wijst er op, dat de Japan ners van plan zijn een beslissenden slag aan to nemen en zoo mogelijk af te dwingen op liet eigen gebied van Rusland. Zulk een slag zou aan waarschijnlijk plaats hebben od eenigen afstand ten noorden van Moekden in verband met den tijd, dien de Russen noo- dig hebben om zich te versterken. De Japanners, die reeds meenden, dat de Russen gebruik maken van dum-dum kogels op grond van den kwaadaaordigen aard van sommige verwondingen, beweren nu daarvoor bewijzen te hebben, omdat bij Liaojang meni ge dum-duins gevonden werden. Het bewijs is echter niet afdoende. De onafgewerkte staat van sommige vaste bruggen maakt den indruk, dat de Russen den spoorweg vernielden, doch de lijn is overal ongeschonden. De Russen zijn blijkbaar voor nemens terug te keeren. Zij hebben langs den spoorweg kennisgevingen aangeplakt, waan./ do Chineezen worden gewaarschuwd, dat zij straffen nebben te wachten, indien zij de lijn beschadigen. Tokio, 12 Sept. Heden morgen werden bij- zonderbeden ontvangen over de operatiën van Koeroki van 28 Aug. tot 5 September. Gedurende dien tijd zijn de troepen voortr durend in strijd geweest te midden van de grootste ontbering, aangezien de Russen Vrijdag de verbindingen hadden afgesneden van Koeroki, wiens troepen daardoor gedu rende 24 uur zander eten of drinken ble ven. Zij moesten met een weinig droge rijst genoegen nemen. Gedurende bet gevecht in den nacht van 30 Augustus bij Hsoschiakou bedienden do Russen zioh van zoeklichten om het terrein te verkennen, en richtten een moorddadig vuur op de Japansche stellingen. Vrijdagavond bezetten de Japanners, na dat een Russische aanval was afgeslagen, na bij de kolenmijnen van Yentai een heuvel reeks westelijk naar Tayao loopend. In den namiddag vain den volgenden dag vielen de Japanners met 16 kanonnen de Russen aan, die versterking gekregen had den. De Japanners zonden een colonne voor uit van Pensjihoe naar Pintaitsou, waar de tachementen lieten post vatten. Zij rukten in westelijke riichtiug op en bezetten Zondag middag Roeonentsoesjau. De mid den colonnedae 's middags de hoogten ten westen van Heiyintai bezettewas aan het geconcentreerde vuur der Russen bloot gesteld; zij leed zware verliezen en kon de stelling slechts met de grootste mooite be houden. De Russen beschoten de rechber- en midden-colonne van twee kanten tegelijk met hunne kanonnen De Japansche artillerie, die ongunstig was geplaatst, leed zware verliezen. Vrijdagavond vielen 3 Russische brigades liet centrum en den rechtervleugel aan, zij werden slechts teruggeslagen door de tijdige aankomst van de linker-colonine. Petersburg, 12 Sept. Sachorow meldt, dat door den generalen staf is vastgesteld, da' zich ten noorden van den spoorweg naar de steenkolenmijnen te Jentai geen aanzienlijke Japansche strijdkrachten ophouden. Verder zuidwaarts in de richting van Liaojang be vinden zich talrijke uitgestrekte bivakken. Tokio, 12 Sept. Ojama bericht, dat groote afdeclingon Russische cavalerie te Pintaitzoo verschenen ten oosten van Yentai. Af dee hui gen Russische ruiterij, en artillerie bevinden zich langs den spoorwteg tusschem, Yeoutof en Moekden. Ojama voegt hieraan toe, dat de Russen slechts voeling houden. Petersburg, 12 Sept. De correspondent van de „Birshewija Wjedomo6ti" seint uit Til ling, dat de Japanners, die heetten slechts langzaam op te rukken, nu zeer snel voor waarts gaan. Zij weten hun omtrekkende be wegingen uitmuntend verborgen te houden. Het helpt den Russen weinig of zij aq ver meerdering van troepen krijgen, want de Japanners krijgen versterkingen uit Inkou. Bovendien dreigt Koeroki door oen flank- marsch naar het noorden voortdurend onze verbindingen af te snijden. Op deze wijze zal het initiatief tot handelen in handen der Ja panners blijven, die deze manoeuvre steeds zullen herhalen. Londen, 12 Sept. De Japansche legatie maakt het volgende telegram uit Tokio be kend: Ons leger in Mandsjoerije bericht, dat twee soorten dum-dum patronen onder den oorlogsbuit van den slag bij Liaojang gevon den zijn. Zij lijten op de patronen voor de Russische geweren van het type 1890. Sommige wonden van Japansche soldaten zijn, naar men vermoedt, d!oor deze patronen veroor zaakt. Londen, 13 Sept. (Morning Post). Men be richt, dat officiëele Russische dépêches te Londen zijn gekomen, meldende dat gene raal Sassoclitseh, die een gedeelte van de Russische achterhoede ten zuiden van de Hoen-ho commandeerde, ernstig gewond is eu krijgsgevangen gemaakt is met 3000 van ie 5000 man, die hij onder zijn bevel had. Verder wordt gezegd, dat de generaals Za- roebajew, Konoratowitsch en Bilderling Koe roki's opmansch hebben gestuit. In den grooten strijd, die om het bezit van Liaojang gevoerd is, is Port. Arthur eenigszius op den achtergrond gekomen. Over den wcrkelijken toestand van de beide partijen, die strijden om de belegerde ves ting, heersoht eenige onzekerheid, zoowel ton gevolge van de schaarschte der officieele be richten als doordien de niet-officieele mede deelingen in oneigenlijke termen vervat zijn De Temp6 schrijft, tot toelichting hiervan „Alle verdedigingswerken, permanente of niet, worden gewoonlijk met den algemeenou naam van forten aangeduid. Daardoor kan het bezetten van een eenvoudig veldwerk door de Ja] anners de meening doen ontstaan, dat zij zich meester gemaakt hebben van eea der gewichtige steunpunten van de voornaam ste verdedigingslinie. Deze misvatting is honderd malen voor eens begaan sedert do eerste insluitingsoperatie, en toch getuigt de langdurige tegenstand van Port Arthur, dat tot dusver de Russen van al hunne forten meester gebleven zijn. „De gordel van deze groote werken wordt ten oosten van Port Arthur aangeduid door den kam van de Drakcnbcrgen, van de kaap Laoluitsjwi (Swainson Point op do Engelsche kaarten) tot het dal van de Loon-ho. De noordelijke sector op den reohler oever van de Loen-lio scheen eerst te bestaan uit per manente werken, aangelegd op den Tafelberg en op de Tsjao-miaomaar het is nu niet mev.r twijfelachtig, dat deze vooruitgescho- Uit het Noorsch 22 van JONAS LIE. „Beste Faste, je weet toch dat..." „Weet? Wat?" „Dat zij een baby verwacht." „Solvi? Neen, daar had ik geen ver moeden van." „Aau haar uiterlijk was dat toch al lang te zien," zeide mevrouw Forland. „Neen, ik heb er werkelijk niets van ge zien. Dus U zegt... datWel welDe familie ontluikt werkelijk in een vol gend geslacht. Zeldzaam een stamhouder... Bepaald erg zonderling, moeder!... Het is eigenlijk nooit in mij opgekomen aan zoo iets te denken," waarop hij., als gewoonlijk, zacht jes begon te fluiten en de deur in en uit te loopen... Zich zelf opnieuw te zien?Daar moet toch een soort genoegen in zijn, ssjch zelf weer te hooren stamelen en-praten in kin derlijken eenvoud verstandige dingen te zeg gen, zooals men ze later nooit weer kan be denken, wanneer iemands hersens en natuur bedorven en verknoeid zijn. Dat gaat dan zoo door totdat men vier, vijf jaar is gewor den Maar wil men dan ook opnieuw slaag en schoolwerk en al zijn leugentjes om best wil doormaken, en al zii|n eigen bitterheid en beleedigiug en zijn haat tegen de groote men- schen, wanneer de wereld, in de taal, die het kind zoo fijngevoelig verstaat, u laat be grijpen, dat gij niets anders dan een zeer overbodigen en lastigen vlegel zijt ...Of stel, dat er zoo iets als Ditlef te voorschijn komtdacht hij verder boven op zijm oude kamer. „Zou mijn vader hem het luim zijin* hebben willen geven?" Dat wil zeggen, dat uit de liefde-legende zoowel een prins als een bedelaar kan voort spruiten. Heb kan goed gaan en het kan ook misloopcn op aardeDat hangt er van af wat or zegepraaltMaar een man wil den prins hebben, dio het- rijk zat erven en voortzettenEn zijn koningin ook. De duivel hale de menschlieidHij sloeg op de tafel, midden tusschen de .papieren, stoof de trap af, stak alleen zijn hoofd door de deur bij zijn moeder. „Ik ga naar den dokter! wil eens naar Solvi gaan zienIk loop toch geen ge vaar van Bera daar te vinden. - VTH. Fasto zag eensklaps Laura Grolh om den hoek komen en in den boekwinkel verdwij nen hij wist, dat zij weer in de stad was gekomen, cn werd meer en meer verstrooid, terwijl John Berg van de firma Berg en Zoon, op hun weg naar do Havenstraat op gewonden praatte, uitlegde en vertelde. „Het is waarlijk of zij daar beueden in de Strandstraat „plaatsje wisselen" spe lenAlleen in deze week zijn de num mers zeven, negen en drie en twintig in an dere handen overgegaan, en om nummer twee met het bouwterrein beneden aan het strand wordt strijd gevoerd tussclicn Andries Beek en den groothandelaar MullerStel je voor, Faste, het smalle stukje moeras grond met den heuvel midden in, vol met hoefblad en monnikskruid en het oude, tan- delooze hekwerk er omheen, waarop de waschmeisjes daar beneden do wasch han- geu daar- niemand geld voor wilde bie den. En thans staat het op drie, vier dui zendJa, het valt niet te ontkennen, dat de toestand veel veranderd is! Onder ons, Faste, kan ik dat gerust zeggen, daar ik flink geboden heb ik speculeer waarlijk, ook. weet je Wordt Larsinelust, buiten aan den bocht, verbouwd en gemeubeld tot een mooie villa, dan kan men er wel op rekenen, haar 's zomers aan een van de vermogende bad gasten te verhuren zoo zeker als tweemaal twee vier is. Het stond op vijf duizend en ik bood achtHet wordt morgen afge mijnd." „Nu, dan heb je nog een weinig bedenk tijd, John," klonk Fasto's stern verstrooi^ Opnieuw stonden zij Btil voor <lcii Ix^T winkel. Kocht Laura Groth iets? Of was het een boek uit de leesbibliotheek, dat zij binnen op do plank zocht... ...En kijjk nu eens, Faste, alleen in dezen winkel hier al dadelijk groote spiegelruiten," betoogde John Berg. Hij vond goon reden om te blijven staan en trok Faste verder... „Nu hebben wij, geloof ik, minstens twintig zulke ramen in de stad, zoo groot, dat- een boer er met paard en wagen doorheen kan rijden en voor niets want zij zijn. ver zekerd. Wanneer ik bedenk hoe onze voor vaders zich moesten uitsloven om iets te verdienen, hoe moeilijk voor hen de weg was tot de verdienste, dan moet men zich ver wonderen over den nevel van onwetendheid en domheid in de eenvoudgiste handelsbegin- selen, waarin zij hebben geleefd 1 Ik moet er om lachen, niet langer geleden dan deze herfst werd de oude vreeselijk verschrikt, teen ik hem vertelde, dat ik voor tien aau- deelen geteckend had in de cellulose en voor vijf in deze badinrichting. Hij was op het punt van een beroerte te krijgenMaar nog vreemder keek hij op, toen hij hoorde, dat ik onmiddellijk daarop de aandeelen tegen een hoogeren koers verkocht had en hem het verschil vijfhonderd kronen op do tafel uitteldeZijn yéfttHhd streed blijk baar met een vermpeden, dat het geld op de een of andere manier moest gestolen zijn. Oude tijden én nieuwe tijden, niet waar „Merkwaardig," stemde Faste toe. „Maar t.ljyfh*ga ik u goeden dag zeggen, John ik moet weer naar boven," liet hij er on middellijk op volgenhij had Laura Groth uit den boekwinkel zien komen cn de straat opsnellcn. „Ziet men u weer eens in de stad, hoog hartige juffrouwbegroette hij haar, „ik hoordo gisteren reeds, dat u waart te ruggekomen." „Ja. ik verzeker u dat liet heerlijk is om weer hier te zijn," klonk het stralend „na daar bij oom en tante het druk te heb ben gehad met allerlei kleine bezigheden cn kleine gedachten. koffie en thee schenken, brood snijden, koekjes bakken, venster kus sens haken, verplegen en oppassen. Hier is het een ander levenalles loopt uit cn ont kiemt, alsof het- voorjaar in do lucht hangt." „Wat is dat? Een roman, juffrouw Lau ra—U?" riep Faste uit, terwijl hij oen boek half uit haar mof trok. „Dies dichters eerste vruchten, mijnheer Forland!" spotte zij. „Jawel, juffrouw Laura, hoe menigeen heeft zijn. gedachten loven met. iu de leesbi bliotheek in vailigheid gebracht of het daar verwoest. Wanneer de werkelijkheid te dor on, do piranhas ie te uitgehongerd is." „Ja maar ik verkeer, hoop ik, niet in dat 8°val-' „Neen, U hebt uw leesbibliotheek in u zelf. Ik voel dat steeds, zoodra ik u ontmoet. U stelt altijd iemand voor. Wie drom mol kon daar nu zoo als U vandaag op dio wim- 'ktelstcep staan en heinde en ver staan uit te kijken, voor dat U weer tot bezinning kwaamt en heel kalm over het trottoir schreed t?" „Kunt U niet don meer beleefden torm gebruiken van wegzweefde," wees zij hem met Verbolgen waardigheid terecht. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1