r. 107. 3d" Jaargatig. Dinsdag 18 October 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. MIJN GODFRIED RSFOORTSCH DAGRLAD. p- ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. boze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Z011- en Feestdagen. Advertenticn, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nnr 's morgens bjj de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C«. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÉN f O. Ta. 0.10. Van 1—5 regel® Elke regel meer Oroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan roordeellge bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bjj abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. Do Burgemeester en Wethouders van Amers- >rt, Gelet op art. 264 der gemeentewet, gewijzigd de wet van 28 Juni. 1881 (Staatsblad no. 102), Doen te weten, dab heb Ie aanvullingskohier plaatselijke directe belasting over het dienst- .r 1004, goedgekeurd door Gedeputeerde Sta- i van Utrecht, in afschrift gedurende vij'f and en op de Secretarie der gemeente' voor een er ter lezing ligt. Amersfoort-, den 17. October 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, WIJ LJ TIERS. De Secretaris, VAN REIGERSBERG VBRSLUIJS, 1. s. 60?ds 106<4 Politiek Overzicht. Ue Russische armada. Zoo dikwijls i3 het vertrek van de vloot, werd u itgerust in de Russische Oostzee- vens, aangekondigd, dat men ten slotte er ii is gaan twijfelen of het wel ooit zou teuren. Den geheelen zomer door heette t, dat de vloot tot vertrekken gereed ind. Laatstelijk werd de le September [ïoemd a ls de on Herroepelijk voor het rtrek vastgestelde datum. Toen ook die tum verstreken was, zonder dat de vloot is uitgeloopen, dacht men, dat het plan om t te gaan, voor dit jaar was prijsgegeven. J bestond reden om dat te meenen, want j de lengte van de reis en het naderen van 34'% it winterseizoen moest men aannemen, dat le September hét uiterste tijdstip voor uitreis was waarop men kon verwachten, de vloot nog tijidig genoeg in de Oost- si atisc he wateren zou aankomen om de ssische havens te kunnen 'bereiken voor hun toegang door de wintervorst werd jesloten. 'u is het onwaarschijnlijke toch nog waar worden. In den nacht van Zaterdag 15 jtober is het Oostzee-eskader, of zooals de ficieele benaming is, het tweede eskadei Z?1'2 ,u de vloo' van den Grootén Oceaan, in e gestoken. Zondag passeerde het Born- 'lm, het oostelijkste van de Deensche eilan- n in de Oostzeede latere bcriohten over - reis vindt men onder de berioh- In elke zeereis is een element li onzekerheid. Wij Nederlanders wor- ]i door droevige ervaringen, misschien fcor dan eenig ander volk, telkens er ai herinnerd, dat het bevaren der zee offers irgt aan schepen en bemanning. Maar loit is er grootèr waagstuk ondernomen op aritiem gebied, dan dat, wat in den nacht n verleden Zaterdag begonnen is. Volgens de reeds in Maart jl. ontworpen ire de ba taille omvatte deze vloot es- der is eene wel wat al te bescheiden bena- ng voor de onder het bevel van admiraal i&jdestwensky vereenigde vloot acht note linieschepen met 32 zware kanonnen, 0 middelbare en 400 snelvuurkanonnen en 00 manzee kruisers met respectievelijk en 128 snelvuurkanonnen van middelbaar klein kaliber en 2400 man; vier kruisers gedeeld bij de torpedoflottille met 116 snel- urkanonnen en 1620 man; 20 torpedo- artuigenelf vaartuigen voor den trans- rtdienst. Déze opgave kan voor de vloot, e op de reede van Libau voor de uitreis jcen was, niet meer gelden. Heb getal Jinie- hepen wordt opgegeven als acht, dat van kruisers, groot en klein, op elf. Verdei 1 Ui bestaat de vloot uit een nog niet nader be kend aantal torpedo vaartuigen van allerlei aard, alsmede tot hospitaal en tot werkplaats ingerichte schepen, voorts patrouille-, ver- kennings- en dépêche-bootenBovendien zul len nog talrijke hulpkruisers en 60 a 80 'n Duitschland en Engeland gecharterde kolen- transportschepcn gedeeltelijk het eskader vergezellen, gedeeltelijk het op bepaalde punten opwachten om de oorlogsschepen van brandstof te voorzien. De uitgangspunten van deze kolenschepen zijn de havens Ham burg, Emden, Antwerpen en Cardiff, waar uit blijkt, dat zij meest met Duilsche en Engelsche kolen geladen zijn. Aan de trans portschepen zijn stations aangewezen aaji de Afrikaansche kust, in den Indischen oceaan en aan gene zijde van de Soenda-straat. Daarmede is de weg, dien de vloot zal ne men, bepaaldnamelijk om de Kaap de Goede Hoop. Als plaatsen van waar uit de aanvulling van den kolenvoorraad zal ge schieden, werden genoemdMadera, Kaap Verde, Ascension, Sint-Helena, Mauritius, Diego Garcia. De stations, die in de straat Soenda en in den Grooten oceaan gekozen zijn, zijn nog nieb bekend. De duur van Je reis tot in de Oost-Aziatische wateren wordt in Russische marine-kringen op 80 dagen berekend. De tocht van deze Russische vloot met haar nasleep van hulpvaartuigen is een van de uitgebreidste zeetochten, die dc geschie denis kent. Wat het aantal schepen en man schappen betreft, wordt hij slechts overtrof fen door de voorbarig als „onoverwinnelijk" gedoopte Armada, die in 1588 door Filips II van Spanje werd uitgezonden om de vloten van Engeland en Nederland te vernietigen, on den weg te bereiden voor het leger, dat in de Spaanse he Nederlanden gereed stond om Engelands macht te vernietigen. Men kent het lot vau deze vloot; wat aan den kloeken aanval van den vijana ontkwam, ging door de stormen op de kust van Ierland te gronde,: en s'echts een droevig overschot' van de Armada, die zoq trotsch was uitge zeild, kon de haven van Coruna weder be reiken. Eene vergelijking van de Russische vloot, die nu naar Oost-Azië onderweg is, met de Spaansche Armada uit de dagen van Filips II gaat mank op vele punten. Een enkele moderne pantserkruiser zou in staat zijn eene geheele Armada, te vernietigen. Maar de be zwaren, die aan den 13,000 zeemijlen bedra genden tocht naar Oost-Azië in den weg staan, zijn zeker niet geringer dan die, welke ruim drie eeuwen geleden de Armada op hare reis ondervond. Wel is heden eene vloot van moderne stoomschepen van wind en we der vrijwel onafhankelijk. Maar deze vloot heeft de bezwaren te overwinnen, aan de kolenverzorging verfxmden, waarvan het af hangt of zij hare reis zal kunnen volbren gen. Het is, minst genomen, uiterst onzeker of zij aan heb einde van de reis de havens open zal vinden, waar zij eene toevlucht kan zoeken. En, last not least, op het oorlogs- tooneel wacht haar een vijand op, wiens schepen zich met de beste Russische schepen kunnen meten en bemand zijn met in har den strijd geoefende mannen, ten volle ver trouwd met de hun vaderland omspoelen de zse. Wel is men dus gerechtigd te zeggen, dat de „Russische armada" eene zeer onzeke- ren, gevaarvolle toekomst tegemoet gaat. Duitschland. Naar het heet, zal de Duitsche regeering voorstellen dit jaar de vrcdessterkte van het leger met 20,000 man te versterken. Naar aanleiding van den erfopvolgings- strijd in het vorstendom Lippe, hebben som mige bladen bericht, dat voor het geval dat de Biesterfeldsohe lijm ,,unebenbürtig" werd verklaard, ook de erfopvolging-in Saksen- Mei ningon op losse schroeven zou worden gesteld. Dit wordt intusschen tegengespro ken. In geval van overlijden van den regee renden hertog George is diens oudste zoon Bernhard, de zwager van den Duitschen Kei zer, tot de erfopvolging geroepeh. Deze heeft intusschen geen zoon, en uit zijn meer dan 25-jarig huwélijjk zal wel een mannelijke na komeling niet meer te verwachten zijn. Na erfprins Bern hard fs echter diens tweede broeder, hertog Ernst, de naajstgerechtigde. Hertog Ernst nu is sedert acht jaren mor ganatisch gehuwd met de dochter van den schrijver Jensen, aan wie de titel barones van Sallburg verleend werd; zijne kinderen zijn dus niet tot de erfopvolging gerechtigd. Maar juist naar aanleiding van dit huwelijk, werd de erfopvolging in Meiuingen door de landswet van 9 Maart 1896 geregeld. Deze wet bepaalt uitdrukkelijk de lijm van de erf opvolging aldus: Eerst volgen naar hun leeftijd oo de drie zonen van don thans re geerenden hertog Pernhard, Ernst en Frede- rik, en daarna de zoon van prins Frederik, die sedert 25 April 1889 met gravin Adel- heid van Lippe-Biesterfeld, de dochter van den overleden regent van Lippe, getrouwd is. Daar dus eene landswet de erfopvolging in dezen zin geregeld heeft, die wet behoorlijk is afgekondigd en daartegen door niemand protest is aangeteekend, kan het geen af breuk doen aan het recht van den zoon van prins Frederik om op te volgen, wanneer er twijfel mocht ontstaan, dan de „ebenbürtig- keit" van prinses Adelheid. Frankrijk. In de Vrijdag gehouden vergadering van den Franschen ministerraad zou de houding bepaald worden in zake de aangekondigde interpellaties over de verhouding tusscken Frankrijk en het. Vaticaan. Daar de minis ters Chaumié en Rouvier, die met Delcassé niet zoo sterk voor het opzeggen van het concordaat zijn als Combes, afwezig waren, moest dc bespreking uitgesteld worden tot de- volgende vergadering. Combes deelde mede dat het in zijn be doeling lag deze interpellatie zoo spoedig mogelijk te doen plaats hebben. Portugal. Lissabon, 17 Oct. Na den heden gehouden Kabinetsraad deden geruchten van een mi- nisterieele crisis de ronde. Kort daarop werd bericht dat het Kabinet was afgetreden. Tweede bericht. Het kabinet heeft znjn ontslag ingediend). Rusland. Petersburg17 Oct. Admiraal Rosjdestwens- ky is tot adjudant-generaal van den Czaar benoemd. Petersburg, 17 Oct. Het- Russische tele- graaf-agentschap meldt uit Tabris dd. 15 de zer De cholera neemt met den dag toe. Tot dusver stierven 300 tot 400 lijders. De Ar menische bevolking verlaat de stad. Zuidwest-Afrika. Berlijn, 17 Oct. De gouverneur va,n Ka meroen bericht, dat kapitein Thierry, laatst resident van het district Garua, den 16en September bij Moebi door een pijlschot ge dood is. Politiek is alles rustig. Kapitein Langheid blijft voorloopig te Garua. Berlijn, 17 Oct (Officieel). Majoor Len- gerko meldt heden over Kaapstad het vol gende Sedert 5 October zijn de Witboois in op stand. Op denzelfden dag hebben sterke benden Hottentotten onder Morenga de compagnie van Wekle bij Hurneis, ten wes ten der r.arassbergen aangevallen. Zij wer den met verliezen teruggeworpen. Ik sta met 150 man en 4 kanonnen bij Warm-bad en Zandfontein. In Katmannschop zijn 100 man met 2 ka nonnen. De verbinding met het noorden is vebbroken. De Köln. Ztg. berekent, dat nu de Wit- bois gemeene zaak hebben gemaakt met de ander© in opstand gekomen inboorlingen van Duitsoh Zuidwest-Afrika, de Duitsche troe pen te bestrijden zullen hebbende Witbois met 300 geweren, de Bethaniërs met 600, de Bersebamenschen met 200, de Gocha's Hot- tentotten met 200, de Bondelzwarts met 200, Morenga. raet 100 tot 200, te zamen 1700 geweerdragenden. Voorts moet men aanne men dat Morenga, na het suoces dat hij te genover luitenant v. Steinpiel gehad heeft, een zeer grooten toeloop van volgers gekre gen zal hebben. De KöIil Ztg. troost zich echter met de overweging, dat deze opstandelingen, hoezeer goed bereden, vermoedelijk spoedig gebrek zullen hebben aan munitie. De oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten Londen, 18 Oct De correspondent van Reu ter bij het hoofdkwartier van het Japansche leger voor Port Arthur bericht van den 11. De Japansche verliezen tot 31 Juli waren 5000 man, die van de Russen 1500 man. Tsjifoe, 17 Oct. (Daily Telegraph.) Men ge looft dat de Japanners toebereidselen maken tot een verwoeden aanval op Port ^rthur op den 3. November bij gelegenheid van 's Kezers verjaardag. Moekden, 17 Oct. De veldslag is hervat en duurde voort gedurende den nacht. Bijzonder hevig was het gevecht omstreeks midder nacht. De Russen behouden hunne stelling rondom de Ihaho; zij deden veelvuldige aan vallen. Men bericht, dat zij zes Japansche kanonnen vermeesterden. Het oosterleger helpt de meer westelijk opereerende strijd krachten.. Heden morgen was het artillerievuur zeer hevig. Het gevecht is nu geconcentreerd op de vlakte. Tokio, 17 Oct. Men verhaalt, dat het ba- tailion van majoor Takashima gisteren 14 kanonnen heeft buitgemaakt bij Kanchiatzu hetgeen het aantal kanonnen, waarvan bil middenleger zich sedert 14 Oct. heeft mees ter gemaakt, op 34 brengt. Een telegram van het hoofdk vartier van het Mandsjoerijsche leger, laat in den nvr.d van gisteren ont vangen, bericht, dat de strijd op het front van het rechter- en het midden leger gestaakt is, maar voor het linker-leger hevig voortduurt. De Japanners onder gene raal Yamada maakten een kanon en twee munitiewagens buit tijdens een aanval op de hoogten van Sunbaokangtzu den 15en om 10 uur 's avond®. In de telegrammen van maarschalk Oya- ma worden de tot dusver ongenoemde ge vechten sedert den lOen October officieel ge- neen id de slag aan de Shaho. 'Vetersburg, 17 Oct. Generaal Sackarcff meldt, dat de Russen in den nacht van 15 op 16 October een overwinning behaald heb ben in het dal van Shakke. Do Russen veroverden een positie op den „berg van den eenzamen boom", en maakten 11 kanonnen buit. Zij vervolgden de Japan ners tot op 2 kilometer. Petersburg, 17 Oct. Een telegram van ge neraal Saoharow aan den generalen staf van 16 dezer te 1.40 u. 's nachts meldt: Giste- rennamiddag tastten de Japanners onzen reahtervleugel met grooten nadruk aan. Onze pogingen om op te rukken en het dorp Lioeshimpo te nemen misluktenonze troe pen in het centrum werden met aangeval len doch slechts door de artillerie bescho ten. In het algemeen was het een naar ver houding kalme dag; de verliezen kunnen niet groot geweest zijn. Een telegram van Saoharow van 16 dezer o: i 9.15 's avonds meldt, dat do vijand in den nacht op den 16en twee regimenten in het centrum van de Russische stelling aan greep, die op den z.g. bergtop met den Een zamen Boom, ten oosten van het dorp Nant- sjints stonden. De regimenten werden gedwongen zich achter de nabij zijnde Shahe-rivier terug te trekken. Nadat zij versterking uit de reserve gekregen hadden, gingen onze troepen tot den stormaanval over, die door de artillerie werd voorbereid. Na een harnekkigen bajo net strijd veroverden zij den bergtop en ver volgden den vijand tot achter dezen. Op den rechtervleugel had een hevig artilleriege vecht plaats. In den namiddag beschoten de Japansche batterijen onze stellingen met ver dragend geschut. Saoharow bericiht verder van heden 8.10 u. v.m.De nacht op 17 dezer is rustig verloo- pen. Tijdens de bestorming van gisteren van den bergtop van den Eenzamen Boom, nam de vijand een sterke stelling in, die hij vlug met groote handigheid versterkte. Het aan tal d' vijandelijke troepen is ons niet nauw keurig bekend, maar te oordeel&n naar den hardnekkigen strijd was het zeer belangrijk. Nadat de artillerie de bestorming met suc ces had voorbereid, gingen onze troepen tot den aanval over, veroverden de geheele stel ling van den vijand en rukten bij de ver volging ongeveer twee wersten voorwaarts. Eerst heden morgen eindigde de strijd. De Japanners verdedigden zich met groote hard nekkigheid zij aanvaardden den bajonet- strijd en werden in grooten getale afge maakt. Wij veroverden 11 kanonnen en 1 maxim. De troepen hebben heldhaftig gestreden. De'verliezen zijn nog niet vastgesteld. Op het oogenblik heeft over onze geheele linie een zwak artilleriegevecht plaats. De troepen, zijn zeer vermoeid, maar zijn goeds moeds. Petersburg, 17 Oct. De wel geslaagde aan val op den heuvel bij Nantsjints werd, zooals uit bevoegde bron gemeld wordt, door de troepen van Meyendorf uitgevoerd. Tokio, 17 Oct. 2 uur 's namiddags. De Russen vielen gisteren met kracht de linker colonne van Okoe's leger aan. Zij doden 0 jNaar het Engelsch van JOHN STRANGE WINTER. Er werd echter niets meer over dit onder werp gesproken. Moeder was niet een van iio' mensahen, die lang boos blijven. Zij zei- wat zij dacht, en dan was het ook 'uit. felly en ik begonnen dadelijk naar betrek ingen uit te zien. Hoe vreemd, dat de dar nes Nugent van de pastorie te Done een »ndiitie zochten, om nuttig bezig te zijn! Het was al te zot! Zooals Nelly gezegd had, -wu: zij gaarne op een school in den vreem de komen, waar zij Engelsch zou kunnen on derwijzen en Fransch leeren. Het gelpk dien de haar bijzonder, want zij kwam bijna da- i«lelijk klaar in Zwitserland. Het salaris i had niet veel te beduidend10 's jaars vrije reiskosten. •.Maar, lieve kindzeide moeder, toen Nelly haar den brief voorlas. »Ja, veel is het niet," zeide Nelly, lachend, ..maar denk eens aan de voordeelenIk ben al een weinig met hét Fransch bekend, en als ik daar bon, zal ik het in ©en jaar vloei end kunnen spreken. En mot 10 zal ik P6®!' toekomen, daar ik goed in mijn kleeren zit. Heb geen -torg over mij, moeder; ik zal mij gelukkig gevoelen, want ik zal mij be wust zijn, dat ik iets voor u doe.*' Zoo was Nelly bezorgd, en den lOen Ja nuari vertrok 'zij vol moed! en hoop, om haar nieuwe leven te beginnen. Zij maakte de reis niet alleeneen nieuwe leerling ont moette haar te Londen, en van daar af reisr den zij. samen verder. Ik miste haar in het begin vrecselijk; maar ik hadi de voldoe- ning, die Nelly moest missen, dat ik juf- frouiw Bates zag verschijnen, en den volgen den morgen de drie meisjes allen gedwee naar de leerkamer zag gaan, om werkelijk hard te gaan werken, zonder te rekenen op de min ste toegevendheid. Het scheem wel, of ik nooit iets krijgen zou. Ik gaf mijn naam op in verscheidene bureaux voor betrekkingen, steeds een kleine som betalend. Ik schreef aan al mijn vrien den. en verzocht hun aan hun vrienden te vragen, of zij niet iets geschikts voor mij wij ten, en ik schreef op advertenties, tot ik zoo goed als geruïneerd was. Maar alles bleek vruchteloos. Ik kreeg slechts weinig antwoorden, en dan nog zeer onvoldoende, terwijl ik van de bureaux nooit een teeken van leven veraam. Eindelijk ech ter las ik de volgende advertentie in de Daily Telegraph GOUVERNANTE Men vraagt een jonge dame, om de gehee le zorg voor tweo jonge kinderen op zich te nemen Een. weinig onderwijs en kennis van muziek aanbeveling. Salaris 14 boven kost en bcwassching. Adres, enz. Ik liet die niet aan moeder lezen- ik had dit al zoo dikwijls gedaan maar ik ging er dadelijk op schrijven. En tot mijn groote verbazing, kreeg ik er per omgaande het volgend antwoord op „Mevrouw PoplinBrowne heeft- over de 100 antwoorden ontvangen op hare adver tentie vóór Gouvernante. Zij is zeer ingeno men met den toorn van Jinffr. Nugent's brief en zou een persoonlijk onderhoud verkozeu hebben. Daar juffr. Nugent eéhter zoo ver van Londen verwijderd woont, zou Mevrouw PoplinBrowne daar wel willen over heen stappen, maar zou zij gaarne haar photogra ph ie willen, zien, informaties van haar ont vangen, enz. Het zou de taak. van juffr. Nu gent zijn, de geheele zorg op zich te nemen van twee meisjes, 4 en 6 jaar oud, haar de eerste beginselen te onderwijzen van lezen, schrijven, enz. Ooit zou Mevrouw Poplin Browne gaarne zien, dat zij haar muziek en dansen leerde en versjes liet opzeggen. Het zijn zeer lieve, mooie kinderen, en mevr. Po plinBrowne zou ze alleen willen toevertrou wen aan eene beschaafde dame van goeden huize, waarvoor zij Juffr. Nugent, naar haar brief te oordeelen, meent te mogen houden. Mevr. Poplin.Browne's huis is niet groot, maar staat in. een nette buurt. Als referentie geeft, mevrouw Poplin de firma, van bankiers, waarmee haar echtgenoot, de heer Poplin Browne, zaken doet. Mevrouw PoplinBrow ne verlangt een dame, die haar ook tot ge zelschap zou kunnen strekken, aangezien de heer PoplinBrowne zaken heeft in de stad, en zij veel alleen is. Het zal mevr. Pop linBrowne aangenaam zijn, zoo spoedig mogelijk antwoord van juffrouw Nugent te vernemen." Er was een kroontje boven aan het post papier en het adires was 21 Rosediamond Road, West-Kensington S. W. Ik beantwoordde den brief per omgaande en schreef, ook op aanraden van moederaan de bankiers, die de mevrouw genoemd had, en ofschoon het woord Poplin-Browne wat a! te druk in- den brief voorkwam, maakte ik er toch uit op, dat de schrijfster een ach tenswaardige vrouw was, misschien wat te geaffecteerd, om geheel te zijn, wat zij in haar gouvernante verlangdeeen ech te dame HOOFDSTUK V. Mevrouw PoplinBrowne. Spoedig waren mevrouw Poplin.Browne en ik het met elkander eena. De inlichtingen, die ik omtrent haar ontving, waren uitste kend, en die, welke zij van mij inwon, waar schijnlijk eveneens. Zij verlangde, dat ik zoo spoedig mogelijk: in den loop van de volgen de week, zou komen. Zij schreef altijd in den derden persoon, en ik ontving nog wel zeven of acht brieven van haar, den laatstern om te infonneeren over de mogerijkheid dat ik het roodvonk van Dene zou meebrengen. We moesten er allen om lachenhet roodvonk in Dene, het gezondste dorp in de heele wereld', waar meer oude grootvaders rondwandelen: dan waar ook in geheel Blankshire, en waar ze eigenlijk alleen sterven uitlouter onmogelijk beid om nog langer te leven. Moeder even wel meende, dat het heel verstandig van haar was; er bleek niets anders uit dan haar bezorgdheid omtrent dengenen, die bij haar in en uitgingen. Ik zeide miin lieve moeder vaarwel en vertrok "op een Dinsdagmorgen naar mijn nieuw tehuis. Eerst moest ik naar Blankhamptoni, vijf uur van ons verwijderd, en van daar met den trein naar Londen. Om vijf uur kwam ik aan het. station King's Cross aan, ver moeid en verreisd. Ik was wei meer in. Lon den geweest, natuurlijk, maar niet vaak ge noeg, om vertrouwd te wezen met de drukte en het gewoel ,die daar aan de ordie van den dag zijn. Hulpeloos stond ik to midden van de menigte; het schreien stond me nader dan het lachenhoe zou ik er in slagen mijn bagage te vindon en mijn weg naar 21 (Rosodaamond Raad, WjeA-Kensnigton Evenwel het volgende oogenblik trad een wielgekleede dame op mij toe en zoide „Is u niet juffrouw Nugent?" „Ja, die ben ik," was mijn aait woord, met een zucht van verlichting. „Hoe lief van u, mij te komen afhalen." Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1