W6. 133. 8" Jaargang. Vrijdag 11 November 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. MIJN GODFRIED. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van 1 Zon- en Feestdagen. Advertcntiën, mededoolingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER AD YERTENTIÉN Van 1—B regel*f- O.TBL Elke regel meer 0.10. Groote letters naar plaatsruimte. r Voor handel en bedrijf bestaan voordëollge bepalingen;töl het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnemont ïena circulaire, bevattende de toorwaarden, vrordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De presidentsverkiezing in de Vereenigds Staten. 1 Terwijl overigens het geheel© regeering-s telsel in de Vereenigde Staten berust op ecktstreekscho verkiezingen, hebben do tichters van de Unie verordend, dat de ver- uezing van den president, het hoofd van iet, uitvoerend gezag, in twee trappen moot eschieden. Do grondwet van de Unie scihrijft oor, dat elke vier jaren, op den tweeden Jinsdag in November, in iederon staat wor- en gekozen door de stemgerechtigde bur- eres een aaaital kiezers, gelijk aan het ge- ai vertegenwoordigers van den staat in de eide huizen van het congres, met het man- aat den president te benoemen, die den en Maart van het volgende jaar zal optre- en. De oorspronkelijke gedachte was, dat e aldus door het vertrouwen van bunne ledeburgors vereerde kiezers in gemeen over ig zouden komen tot de aanwijizing van dien leest geroepene om het hoogste gezag in de in'© te bekleeden. Maar de praktijk heeft et zwaartepunt verlegd naar den verkieeings- ag van 8 Novemberde mannen, die dan Ejkozeu worden, hebben zioh vooraf verbon- cn te stemmen op den aangewezen candi- aat en liunne latere samenkomst is niets nu eene formaliteit tot inlevering van het oor af ingevulde stembiljet. Uit den uitslag er verkiezingen op 8 November kan men us precies berekenen hoe de verkiezing van en president en den vise-president zal uit dien, die op een lateren dag moet plaats ebben. Die uitslag is eene volledige overwinning eweest voor de nu heerschende partij, de E-publikeinen. De zuidelijke staten, „the >hd South", hebben, zooaïs te verwachten as, hunne stemmen uitgebracht op Parker, on candidaat der democraten. Maar alle vifelaohtige staten zijn gewonnen door den mdidaat van de republikeinen, Zoo komt et. dat do verkiezing van Rooxvelt met ïdru kwekken de meerderheid verzekerd is. Tan de kiezers, die den 8en November be- oerod zijn, zu" ~u 325 hunne stem uitbren- EBi op Roosevelt en slechts 151 op Parker, 'olgens een later bericht zal het stemmen- ijfer voor Roosevelt zelfs 343 zijn en dat oor Parker naar evenredigheid minder. De geslagen candidaat heeft aan zijn igenstander geseind„Het volk heeft door jne stemming uw bestuur nadrukkelijk oedgekeurd. Ik wensch u geluk." Nog een nder bewijs van de door de republikeinen ehaalde overwinning levert de uitslag van verkiezingen voor het huis van afgevaar- igden. die tegelijk hebben plaats gehad. Als evolg daarvan zullen in het nieuwe huis de ?publikeinen over 100 stemmen meer be- chikken dan de democraten. De strijd is ditmaal weder, gelijk vroeger, ovoerd tusschen de beide groote staiatlcun- ige partijen,, de republikeinen en de demo- raten. Oudtijds was het do groote kwestie fan de afschaffing der slavernij, die deze artijen verdeeld hield. Eene nawerking van it groote punt van verschil vindt men nog de bedreiging, die president Roosevelt iet lang geleden tegen de zuidelijke staten itsprak, dat het aantal van hunne stern- ten in het congres zou worden verminderd, fonneer zij volhardden in hun streven om an de negers die daar nog altijd als •ezons van lager orde worden beschouwd et kiesrecht te ontnemen. Aaht jaren ge leden was de kwestie van den muntstandaard het groote verschilpunt in den strijd bij de presidentsverkiezing. Nu was daarvan geen sprake moer. De gouden standaard is in de Vereenigdo Staten zoo deugdelijk gevestigd, dat er niet gemakkelijk meer een aanval op kan worden gedaan. Parker zelf, de candi daat van de democraten, heeft verklaard, dat aan den gouden standaard niet kan wor den getornd. Wat de overige prinoipieele verschillen betreft tusschen de beido par tijen, die bestaan en komen in de program ma's voorzij zijn ook onderwerpen van strijd in redevoeringen en dagbladartikelen, maar het onderscheid tusschen de beide par tijen is toch minder groot dan vroeger. Het is eene verdienste van Roosevelt, dat hlij als president aan rechtmatige grieven van de democraten het oor geschonken heeft zoo veel hij vermocht. Dat hoeft er ook toe bijgedragen, dat het persoonlijke element in dezen verkiezings strijd eene groote rol heeft gespeeld. De groote populariteit, die Roosevelt persoonlijk geniet, is aan het slagen van zijne candida- tuur ten goede gekomen. Vier jaren geleden nam Roosevelt aan den strijd deel als candidaat voor het vioe-presi- dentschap. Den 4en Maart 1901 aanvaardde hij dit ambt, waaraan lang niet de glans is verbonden, die van den president uitgaat. Maar de dood van president Mac Kinley, die den 14en September van dat jaar te Buffalo door moordenaarshand doodelijk werd getroffen, bracht hem op den presidents- actel. Ditmaal werd hij schier zonder strijd als candidaat gesteld, en het land heeft nu de keuze van zijne partijgenooten bekrach tigd. Over de wijze, waarop Roosevelt zijne taak als president heeft vervuld, schrijft de Köln. Ztg„ dat die natuurlijk ve l bestrijding heeft gev nden. „Maar zelfs velen van zijne tegen standers geven toe, dat hij hunne oorspron kelijke vrees, dat hij aan zijn vurig tempe rament meer dan goed is den teugel zou laten en do eene politieke fout na de ande re zou begaan, toch niet waar heeft gemaakt. En wie meer onbevangen oordeelt, zal zelfs moeten erkennen dat hij in eene reeks zaken van binnen- en buitenlandsche politiek eene zeer gelukkige hand heeft getoond. Hij waag de het, wat nooit een president vóór hem heeft gedaan, in de reusachtige werkstaking van de kolenmijnwerkers in te grijpen, en het gelukte aan zijne kracEtdadige bemoeiin gen weldra den noodlottigen strijd bij te leggen. Hij was de eerste republikeinsche president-, die zich verstoutte de almachti ge trusts met wettelijke middelen te lijf te gaan, en al kon hij hier nog niet doortas tend werken, dan heeft hij toch in ieder geval goede bedoelingen getoond. Op de Phi- lippijnen wist hij de vlam van het oproer te blusscben, door in Tatt, die nu zijn minis ter van oorlog is, den rechten man als gou verneur te kiezen. Ook in den Venezolaau- solien strijd bewees hij eene matiging, die voordeelig afstak tegen het strijdlustig op treden en de heftige taal van de mannen der jingo-pers. Het meest heeft men hem bestreden wegens zijne houding in de Pana ma-zaak. Maar ook hier doet men hem zeker onrecht-, wanneer men hem voorstelt als den aanlegger van het intrige-spel, dat leidde tot den afval van het isthmus-gebded van Colum bia en daarmee tot do mogelijkheid, dat de aanleg van het kanaal door de Unie werd overgenomen. Zeker heeft1 hij met aandacht den loop van de zaken op den isthmus ge volgd en is met opzet werkeloos gebleven maar mag hem in ernst er een vej-wijt van maken, dat hij het voldongen feit heeft aan vaard, omdat het plotseling de voor Noond- Amerika voordeeligste onlossing bood van eene sedert jaren hangende en betwiste kwesr tie De toestemming, die d? Senaat ten slotte verleende a?n het verdrag HayBunau Va- rilla, en de omkeering, die in de beoordeeling van de gebeurtenissen op den isthmus geko men is in een deel van ue pers, toonde dui delijk gènoeg, dat de openbare meening in de Vereenigdo Staten op de zijde van den pre sident was." Voor ons Nederlanders is het eene sympa thieke bijzonderheid, dat do wieg van het geslacht Roosevelt in ons vaderland heeft1 ge staan. De stamvader van het geslacht is Klaas Roosevelt, die in 1641 uit Nederland naar de nieuwe wereld verhuisde en in het toenmalige Nieuw-Amsterdam den grondslag legde van het geslacht1, dat onder de toon gevende familiën van New-York, die roem dragen op hunne afstamming van de eerste volksplanters, steeds eene aanzienlijke plaats heeft ingenomen. Frankrijk* Parijs, 10 Nov. Tijdens de beraadslagin gen in de Kanier over de Fraiiscih-Engelsche conventie zeide Jaurès, dat er volstrekt geen misverstand mag blijven bestaan. Deze over eenkomst is tegen niemand gericht, evenmin als de Fransch-Italiaans-che overeenkomst. Die verdragen mogen in niets afbreuk doen aan onze betrekkingen met Rusland en met Duitschland. Do Fransch-Engel^che overeenkomst brengt niet mee eene coalitie van Frankrijk's grie ven tegen Duitschland met Engeland's eco nomische belangen. Ik wensch te Duitsch land to doen begrijpen dat op de«n dag, waarop dit. land oprecht zxil werken aan de bevestiging van den vrede, Frankrijk het geen enkele prealabele quaestie in den weg zal leggen (gemor). Laten wij ons verstaan om eene misdaad, door gewold begaan, niet te beantwoorden door eene andere dergelijke misdaad. Minister Delcassé verdedigde de Engel9ch- Fransche overeenkomst. Do Kamer moet oordeelen over onze politiek, welker volhar dend doel is een verbond te stichten, dat een der machtigste middelen zaïl zijn voor het evenwidlit in Europa. Daarna gaf hij eeno opsomming van den inhoud der conventie en van de gedane cancessiën en verkregen vooirdeelen. Hij ontkende niet, dat groote of fers waren gebracht in Egypte, maar na 22 jaren kan men van Engeland geen ontrui ming verlangen. In ruil daarvoor werden, onbetwistbare waarborgen verkregen voor de houders van de Egyptische schuld. In Marokko was ons doel Frankrijk's overwicht te vestigen. De Fransche en de Engelsohe belangen zijn bevredigd. Wij heb ben onze handen vrij in Marokko. Het lEngelsch-Fransche verdrag zal de zaak van den vrede dienenhet zal de posi tie van Frankrijk in de wereld versterken en bijdragen tot de eensgezindheid tusschen alle volkeren. Minister Combes diende het wetsontwerp in, betreffende de scheiding van Kerk en Staat, onder toejuichingen van de meerder heid. Tot toelichting zeide hij: Het ontwerp, dat aan uw oordeel onderworpen wordt, be vat in den vorm van een wetsontwerp, do gevoelens die de president van den minister raad voor de commissie heeft uiteengezet. Wat de toelichting betreft, kunnen wij ver wijzen naar do jongste beraadslagingen in de Kamer, waarbij aangetoond werd, dat de bepalingen van het Concordaat stelselmatig door de geestelijke macht zijn geschonden. De regeering heeft u medegedeeld, dat het niet langer mogelijk scheen de oude regeling te handhaven, en heeft u aangegeven in T*el- ken geest en kradhtens welke beginselen zij besloten was eene nieuwe regeling, die van scheiding van Kerk en Staat, aan u ter vast stelling te onderwerpen. Gij zult hare inzichten duidelijk ontwik keld vinden in do artikelen, waarvan do tekst volgt. Dan volgen de 25 artikelen, welker inhoud de president van den minis terraad reeds meegedeeld heeft aan de com missie voor de scheiding van Kerk en Staat. De zitting is tot Zaterdag verdaagd. De toestand van minister André is niet zoo bevredigend als men aanvankelijk dacht. De verbetering, waarop de geneeobeeren ge rekend hadden, is niet ingetreden. Zonder dadelijk onrustwekkend te zijn, is de toe stand toch ernstig, omdat men vreest, dat hij verergeren kan. Parijs, 10 November. De afgevaardigde Syveton werd lieden morgen gevangen geno men op het terrein, waar zijn duel met d© Cail zou plaats hebben. Hst Duitsch-Oostenrijkschs handels verdrag* Over de onderhandelingen, die thans met persoonlijke medewei-king van de ministers Goluchowski en Posadowsky gevoerd worden over het Duitsch-Oostenrijksche handelsver drag, wordt bericht, dat de Duitschers zich onverzettelijk toonen wat de brou wersgerst betreftzij willen niet hoe ren van eene verlaging van bet cijfer van 4 mark invoerrecht, per 100 K.G. Iets handelbaarder zijn zij voor mout, waar voor intusschen hun tarief nog veel hooger is. Voorts verlangen zij eene verlaging van het tarief van Oostenrijk-Hongari je wat het invoerrecht op ijzer betreft. Men begint zich ongerust te maken over den uitslag van de onderhandelingen. Oostenrijk. De Neue Freie Presse bericht, dat de over leggingen van minister-president von Koer- ber met de leiders van de Czechen voorloo- pig ten einde gebracht zijn. De club van de Jong-Czechen za.l de obstructie staken met de verklaring, dat zij voorshands naar om standigheden zal bandelen. Uit Innsbruck bericht hetzelfde blad, dat de deken van de Italiaansohe faculteit aan de universiteit reeds Zaterdag tot den stad houder het verzoek heeft gericht, de ooi leges te mogen staken. De stadhouder ver klaarde, dat de staking van de colleges van zelf voortvloeide uit de omstandigheden. Rusland. Petersburg, 11 Nov. Volgens de Nowosti ontving de minister van binnenlandsche zaken gisteren eene deputatie van de Jood- sche gemeenten, aan wie hij verklaarde, dat naar zijne meenlng het ideaal, waarnaar moet worden gestreefd, hierin bestaat, dat er gelijk recht moet worden verschaft voor alle elementen der bevolking. Turk Ij Konslantinopel, 10 Nov. D© Koerden hebben een Armenisch klooster te Van aan gevallen, dat de zetel was van den katholi- koo. De vicaris en d© secretaris van den katholifeo© zijn gedood. Vereenigdc Staten* De Frankf. Ztg. bericht uit New-York, dat Roosevelt in het kiezersooi lege op 343 stem men kan rekenen, omdat ook Maryland en Missouri zich voor hem verklaarden. In de westelijke staten kwamen de vrou wen beslist voor Roosevelt op, wegens zijne houding in de Mormonenkwestie. De gro&te meerderheden, dié Roosevelt verwierf, hebben voor een aantal New-York- sche bladen iets onverklaarbaars. De Herald waarschuwt den president den weg van het imperialisme niet verder in te slaan; hij moet geen inbreuk maken op de functiën van andere regeeringemachten. De "World ver klaart, dat het volk de eigenaardige persoon lijkheid van den president bewondert en klaarblijkelijk ook niet vreest, dat hij met den „great stock" onheil kan aanrichten. De American meent, dat de democraten een© groote fout hebben begaan, door in de on middellijke nabijheid van Parker eenigen van de ergste oprichters van trusts te .alden. Zuid-Afrika Pretoria, 10 Nov. Het Nederlandscho or gaan „Land en Volk" bericht, dat koning Eduard den wensch heeft te kennen gegeven, dat de plaatselijke autoriteiten het konink lijke saluut zullen doen afvuren bij de aan komst van Kruger's stoffelijk overschot in Kaapstad en Pretoria, en dat er minuutsöho- ten gelost moeten worden van het fort, tij dens het- overbrengen van liet- lijk naar het graf. De oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten Tokio10 Nov. Het gerucht loopt, dat generaal Stoessel de Japanners om een wa penstilstand heeft verzocht. Het doel daar van wordt niet opgegeven. Men hoopt hier echter dat Stoessel zal capdtuleeren voordat de eigenlijke stad ingenomen is. Tsjifoe, 10 Nov. Volgens de verklaringen van Chmeezen blijkt Itzshan voor de Japan ners een kostbaar struikelblok te zijn. In den morgen van 5 en 6 November werden hevige stormaanvallen gedaan, maar teruggeslagen. Tijdens de tweede bestorming kwam een granaat in Patisjoeang neer in Itzshan, ver nielde het controlestation van de landmijnen en veroorzaakte eene mdj-nonCploffing. De Russen, die loopgraven bezet hadden aan den rand van het ondermijnde gedeelte, verloren 600 a 700 man aan dooden en gewonden. De Japanners die die plaats niet bereikt hadden, ontkwamen ongedeerd. De Japanners rukten de beide dagen ep in de volle sterkte, die het terrein toeliet, maar hadden lange afstanden onder het vuut van de maxims af te leggen, die hunne gelederen dunde. Tokio, 10 November. Van hot belegerings- ger wordt van den 9. gemeldHet arse naal van den vijand, dat gelegen is in het noordelijk gedeelte van Port Arthur, werd den 6. November beschoten met zwaar bele ger inga- en scheepsgeschut. Dit bombarde ment veroorzaakte een zwaren brand. In den namiddag van den 6. sprong het kruitmagazijn van de oude Soangsboesjan- batterij in de lucht ten gevolge van nze granaten. Tsjifoe, 10 Nov. (Daily Telegraph). Het kruitmagazijn van het fort Soengoesjan is 9 Naar het Engelsch vax JOHN STRANGE WINTER. Moeder, wat is er gebeurd?" riep ik wam- lopig. „Is er iemand ziek Nelly Oscar Gerard?" Volstrekt -niet, lieve, maar kom eerst lij, het vuur om te ontdooien, gij, lijkt wel wvroren," en ze koesterde mijn doode vin- jers tusschen haar warme handen. „Maar moeder waarom hebt ge mij dan och over laten komen?'" „Wel kind, daar zit mevrouw dl'Erie aeb ter. Natuurlijk kondt ge daar niet blij-- fen. Wat moet ge geleden hebben, a-rm kindEn hoe moedig van je, om dat alles te verdragen en er nooit met een enkel koord tegenover mij over te reppen." De toon, waarop moeder sprak, getuigde ^■an het diepste medelijden, en de tranen waren duidelijk te bespeuren niet alleen ia haar lie/ve oogen, maar ook in baar zachte stem. „Moeder, ge wilt toch niet zeggen, dat er niemand ziek is, en dat gij om mij gete legrafeerd hebt, alleen omdat Barones d'Ecie liet verlangde?" Alleen daarom, lieve kind O! ze heeft zoo'n naren brief geschreven. Er bleef mij geen andere keus over dan je zoo spoedig mogelijk naar huis te laten komen. Maar Barones d'Ecie heeft het mijzelf aangeraden, het op die manier te doen. Zij; scheen te vreezen, dat men je anders niet zou laten gaan." Ik was zeer koud, vermoeid en ongelukkig. Misschien was het zeer dwaas, maar ik kon mijzelf niet bedwingen, ik verborg mijn ge zicht in de handen en barstte in een hevigen tranenvloed uit. „Kom, kom, lieveling," riep moeder, mijl vast aan haar hart drukkend, „het is nu immers voorbijdenk er nu niet meer aan." Ik richtte mij ep en vermande mijl, ®>o goed ik kon. „Ik ben vreeselijk moe en koudzeide ik met bevende stem, „en hoewel ik blij ben thuis te zijn en u allen te zien, heb ik gedurende de reis den grootsten angst uitgestaan. En Barones d'Ecie heeft gelogen niets meer of minder." „Awty!" riep moeder. „Ja", zeide ik verontwaardigd. „Ik kwam bij dezo mcnschen, volkomen vreemd, en zij zijn de vriendelijkheid in persoon voor mij geweest. Ik heb zoo goed als niets te doen. Men behandelt mij met de grootste onder scheiding. Mevrouw PoplinBrowne heeft mij bijna overal, wiaar zij heenging, medege nomen de kinderen zijn engelen, de liefste, aardigste, zachtzinnigste kinderen van de wereld. Er valt niets op hen te zeggen zelfs niet in de oogen van Barones d'Ecie die oude kat dan dat mijnheer Poplin Browne een eenvoudig man van zaken is, niet zoo beschaafd, als wenschelijk ware. Ik stem toe, dat hij zijn h's weglaat en dat hij zich niet goed' in gezelschap bewegen kan maar, als ik een koningin geweest was, zou hij niet vriendelijker of beleefder tegen mij hebben kunnen zijn van het begin tot het einde. Ik zal morgen schrijven en vragen, of ik een paar dagen hier mag blijven, maar terug ga ik. Wat heeft Barones d'Ecie met mij te maken? Zij was vriendelijk voor mij en de kinderen, tot zijl hem zag. Ik veracht Barones d'Ecie." Het was de moeite waard om moeders gezicht te zien. „Awty, lieve kind," zeide zij ernstig. „Barones d'Ecie kan geen andere beweegreden gehad hebben dan uw „O", viel ik in, mijn tranen afvegende, „ik heb het haar onlangs eens goed gezegd. Ik had genoeg van haar afschuwelijkewe- reldeche levensopvatting. Al laat iemand zijn h's weg, dan blijft hij toch mensch, niet waar? Barones d'Ecie echter gelooft dit niet. Ik vertelde haar, dat hij zulk een goed echtgenoot en vader was, en zij"zeide, dat het niets gaf, of zulk soort menschen goede echt- genooten en vaders waren of niet, dat slech te, oude menschEn toen ik zeide, dat ik iemand, die zoo goed voor mij geweest was niet zoo in ongelegenheid kon brengen, schreeuwde zij met haar leelijke, spottende stem„Bahzulk volk hoeft geen ge voel voor ongelegenheid." Die afschuwelijke oude vrouw „Nu, ik begrijp er totaal niets van," riep moedor. „Maar doe nu je goed af, dan gaan wc thee drinken, lieveling. Of ik gedwaald heb of niet, het doet m© goed, dat ik je zie." Ik haastte mij naar boven, deed mijn man tel en hoed uit, wasdhte mijin gericiht en han den en kwam juist intijlds voor een over vloedige thee-lu/nch. waarvoor onze lieve oude keukenmeid verscheidene lievelingskostjes van mij had klaar gemaakt. En in weerwil van mijn kwaadheid, genoot ik toch werke lijk dat maal en trootste ik mijzelf met de gedachte, dat ik den volgenden dag een soort uitlegging zou schrijven aan mevrouw PoplinBrowne ofschoo-n ik eigenlijk nog niet goed wist, hoe ik mijin geheimzinnige op roeping naar huis 'verklaren zoon. Met- dat al was het zeer gezellig na ccn afwezigheid van bijna vij|f maanden weer eens thuis te rijn er was zooveel te zien, te vertellen en te hooren. Maar ik vond het hier fijntjes koud, vergeleken bij het lieve, kleine huisje in I*onden, en do ongewoon late sneeuw gaf alles een droevig en- som ber aanzien. En wat leek Dene tmijj thans ontzettend groot toe, het had in mijn oogen veel van een paleis! Ik amuseerde allen zeer met het vertellen van alles, wat ik gezien en gedaan had, en het verbaast me zelfs nu nog. dat ik er zoo goed in slaagde den naam van Godfried d'Ecie huiten net- verhaal te houden, enkele keeren uitgezon derd, waar bij) ik hem als toevallig noem de. Ik gfi-ng dien avond gelukkig naö-r bed', daar ik gevoelde, dat ik moeder volkomen overtuigd' had1, dat haar vrees omtrent dé PoplinBrowncs geheel ongegrond was Een paar maal veri>eelddö ak mij, dat zij over het een of ander ongerust was, dat rij iets op haar gemoed had; rij scheen soms op het punt iets te zeggen, maar het dan weer in te houden, als wilde zij mij ontwetend laten- blij:Ven van hetgeen haar herig hield. Den volgenden morgeni wlist ik het! Ik stond niet vroeg op; de keuken meid kwam miji zelfs eon kopjei thee met •warm geroosterd brooid op bed brengen, met den raad eens goed uit te vierenrij had zeker de vermoeienissen van mijn reis op het oog. Het was ongeveer half tien, toen ik in de eetkamer kwam, en het eerst, waar mijn oog op viol, was een enveloppe met moeders adres er op, waarin ik het groote schrift van mevrouw Poplini'Browne her kende. „Waarover heeft mevrouw PoplinBrow ne u geschreven?" vroeg ik. „Wel, de zaak is," zeide moeder een wei nig verlegen, „dat mevrouw d'Ecie mij zoo sterk overtuigd heeft, dat het geen geschik te betrekking voor je was, en zij, mijl zoo dringend hecfjt- aangeraden, haar dadelijk te schrijven, dat- rik je er wiet meer heen zou laten gaan, dat ik het gedaan heb." „Ik rie wiet in, waarom Barones d'Ecie zich hiermede bemoeien wil," zeide ik boos. „Wat ter wereld kan rij ©r mee winnen of verliezen, of gij den een qf anderen. d"ag schrijft, dat ik bij mevrouw PoplinBrow ne terug kom of niet? Ik ben geen kind, dat men naar school stuurt; ik zou zoo denken dait ik dok een stem in de quaestie had." Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1