„Dennenburg" Phoenix-Brouwerij B G. Pil. L Amsterdamsch Wisselkantoor. Voorloopig Bericht. Kapitale Boerderij. „DE SCHRIEK" Zijden Avondblouses en Witte Blouse Jakjes, STADSNIEUWS. Uit den omtrek. ADVERTENTIEN. De Buitenplaats Paarden, 3 Tram-OMNIBUSSEN Een Voorhuis GENEESHEER - Blokzijl. Keukenmeid als Meid-Alleen, openbaar verkoopen: Amersfoort. verkrijgbaar, zoolang de voorraad strekt. Ontvangen eene groote sorteering Gez. VAN GELDER, ROODKAPJE PIANO'S ERNST KAPS. P. BLAD, Orgel- en Pianohandel. trek van het gemeente-ziekenhuis en op de Brouwersgracht opgesteld, om tegenwoordig te zijn bij het vertrekken van den lijkstoet, die het stoffelijke overschot van mevrouw Krusman-Pot, net slachtoffer van den in de Schevemngsche Roschjes gepleegden moord, naar de begraafplaats Nieuw Eijtk en Duinen zou overbrengen. De meesten der toeschouwers ontblootten bij het voorbi-trekken van den lijkwagen, die door een drietal rijtuigen gevolgd werd, eer biedig het hoofd. Velen bege'eidden den stoet naar de be graafplaats, waar eveneens een groote men- sohenmassa aanwezig was. De lijkbaar was bedekt met een achttal kransen. Nog een aanranding in de Scheveningsche boschjes. Men •schrijft uit 's Gravenhage Vrijdag moet in de Scheveningscho Bocch- jes weer een brutaal feit gepleegd zijn. Een wandelaar zou daar aangesproken zijn eerst door één individu, later door een tweeden per soon, die toen tot een aanranding overgin gen, waarbij den wandelaar de schoenen van de voeten werden gerukt, (sommigen zeggen gesneden.) De aangerande moest toen op z'n kousen naar huis gaan. Do politie schijnt met het feit in kenn's te zijn gesteld. Een brutale aanranding is gepleegd onder Dodewaard op surveilleeren- de belasting-ambtenaren. Een hunner wer den met een flesch zulke zware hoofdwonden toegebracht, dat hij, door bloedverlies uit geput, zich slechts met moeite naar den ge neesheer kon sleepen, ora verbonden te wor den. Zijn collega kon hem niet ontzetten. Men meent de aanranders op het spoor te zijn. De moord op den Haagschen kastelein. Men schrijft uit 'sGraven- hage Door de politie is op verschillende plaat sen in de Residentie aangeplakt het facsi milé van een briefkaart, den heer Olivier, commissaris van politie alhier toegezonden, door iemand, zich noemende Van Zaaien, betrekking hebbende op den moord. Zondag jl. gepleegd op een kastelein, wonende aan de Groote Markt» in Den Haag. Ernstige mishandeling. Vrij dagavond laat heeft, nadat in dien voor avond een woordenwisseling had plaats ge had, een schippersknecht een kastelein aan het Spui te 's Gravenhage met een mes ern stig, doch niet levensgevaarlijk aan het hoofd verwond. De kastelein werd na voorloopag aan het commissariaat van politie aan de Nieuwe Haven verbonden te zijn, naar het zieken huis overgebracht. De dader werd in arrest genomen. Het mes, waarmee de daad gepleegd was, werd door de politie in beslag genomen. Do dader had het mes op het Spui weg geworpen. Diefstal van f 17.000. Zaterdagavond omstreeks 8 uren zat de heer Stevens, te Schiedam woonachtig, nie tig op het kantoor van den heer J. Grewen, in effecten, aan de Wijnhaven -no. 5 te Rot terdam, waar hij werkzaam is. Hiji was daar zegt d© N. R. Ct. op dat oogenblik geheel alleen, daar de bediende, die er mede werkzaam is, juist even uit was om een boodschap te doen. Om op het kantoor van den lieer Grewen te komen, moet men van de zijde der Wijn haven af, juist naar het Witte Huis, een lange gang ten einde kopen, want het be wuste kantoor heeft zijue ramen aan de Wijnstraat. Gelijkvloers in het voorgedeelte op de Wijnhaven is het kantoor der firma Jj. Maier en C'o. De bediende, die eene boodschap was gaan ,doen, was maar kort weg geweest, toen hij., -op het kantoor terugkomende, aan het einde der gang den heer Stevens hevig kennende en half bewusteloos op den grond vond lig gen. Een blik op het kantoor overtuigde hem dat daar wanorde heerschte, want een porte feuille en papieren lagen op den grond. Zijn eerste zorg gold natuurlijk den heer Stevens en daarna ging hij op een draf naar den politiepost aan de Beurs, om van het ge beurde kennis te geven. Een agent van poli tie ging er heen, vergezeld van dr. De Brume om eventueel geneeskundige hulp te ver- leenen. De heer Stevens, inmiddels weder eerngs- <ans tot bewustzijn gekomen, deelt mede, dat, terwijl hij alleen op het kantoor van den heer Grewen zat, daar plotseling een lange kerel, hem geheel onbekend en van wien hi) ook geen beschrijving wist te geven, was bin nengekomen. die hem dadelijk den inhoud -van een zak met- peper in het aangezicht wierp en hem daarop een paar hevige stom pen ter hoogte van de maagstreek toebracht. Van pijn ineenkrimpende, viel 8. op den grond aanvankelijk trachtte hij nog hulp te roepen, doch hij kon het niet verder bren gen dan juist bij den ingang vóór het loket, en zakte toen inéén De onbekende kerel sloeg in de® enkele ©ogenblikken zijn slag en ledigde een met bank- en muntpapier gevulde portefeuille, die op een der lessenaars lag en naar ruwe schatting ongeveer f 17,000 moot ingehouden hebben. Die portefeuille is ledig op het kan- toor teruggevonden. Nadat dr. De Bruine hulp verleend en de heer Stevens, een man in de kracht van zijn leven, weder eenigszins op zijn verhaal ge komen was, is hij naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Zijn jas en vest, geheel met peper bestrooid, zijn dooi de politie in beslag genomen overigens heeft hij daarvan geen hinder ondervonden. Van den dief intusschen geen spoor, al leen meent eene juffrouw opgemerkt te heb ben, dat omstreeks den tijd, waarop deze brutale diefstal plaats had, een man van de "VCTjnhaven af de gang, loopende naar het kantoor van den l eer Grewen, is binnenge gaan, als het ware kruipende, vermoedelijk om niet gezien te worden, uit het kantoor van de firma L. Maier en Co., dat hij moest passeeren en waar licht brandde en bedien den werkzaam waren. De juffrouw had verder op den man geen aclit geslagen. De politie stelde een voorloo- pig onderzoek in ten kant-ore waar de dief stal plaats greep en zet verder daarbuiten het onderzoek voort. Nader wordt omtrent het gebeurde ge meld: Door den substituut off:cier van justitie, mr.-H. M. Cohen Tcrvaort cn den rechter van instructie mr. L. R. Telting werd Zondagmid dag een onderzoek in het effectenkantoor van den heer Grewen ingesteld. Het vermiste bedrag aan bankpapier be draagt f17.465. Dc nummers der diverse bil jetten zijn onbekend. De toestand van den kantoorbediende J. F. M. Stevens, oud 29 jaar, en wonende aan den Singel 154 te Schiedam, was Zondag zeer goed, zoodat hij vermoedelijk dien dag nog het Z'ekenhiiis zou verlaten*. Het signalement van den verdachte luidt rossige ringbaard, zwart jasje, blauwe boeze roen en een schipperspet op het hoofd. Het verdwenen meisje. In ver band met het spoorloos verdwijnen van de vijjfti en/jarige Bertha Brouwer te Amster dam, waarvan de bijzonderheden door ons zijn vermeld met de mededeeling, dat de vader f 100 uitlooft voor hem of haar. die het meisje levend of dood terugbrengt, kan men nog het volgende mededeelen: Het meisje had kort vóór zij| naar de cate chisatie zou gaan eene ernstige vermaning gehad van hare moeder. Er waren toch eenige malen prentbriefkaarten voor Bertha uen, waarvan de laatste met afbeeldin gen en onderschriften als„Ben je boos" moeilijk konden zijn gezonden door een der vriendinnetjes, naaimeisjes, zooals Bertlia wilde doen geloovem. Moeder ging eens op verkenning uit bij de juffrouw van de naaischool en deze stelde haar oen brief ter hand, haar door Bertha in bewaring gegeven. Dezse brief was afkom stig van een aan de overzijde van de libe lant iersgraoht wonenden vijftigjarigen man, die daar oen soort boekwinkeltje heeft. De juffrouw vertelde ook nog, dat Bert-ha reeds sr twee dergelijke minnebrieven had ontvangen, die zij had ver9aheurd. Toen Bertha 's avonds thuis kwam werd zij door haar moeder, juffrouw Brouwer, ge ducht anderhanden genomen en haar onder het oog gebracht, dat moeder tooh eerder in het vertrouwen had moeten worden genomen dan de juffrouw van de naaischool. Het meisje zou daarop naar de catechisatie gaan, maar is daar niet geweest en sedert er nergens een spoor van haar meer ont dekt. Gisterennacht is de geheele Egeilantiera- graoht door de politie afgedreigd doch zan der resultaat. Gisteren kwamen vele nieuwsgierigen op de Egelantiersgracht naar het huis van de familio Brouwer kijken, terwijl in de Egelan- tier&dwarsstraat, waar de bewuste boekhan delaar woont, die het meisje brieven heeft geschreven, minder vleiende uitdrukkingen aan diens adres werden gedebiteerd. Ongelukken bij den arbeid. Vrijdagmiddag vield een 26-jarige bootwerker van een spoorwegwagon op den lichter Griendfcsveen, liggende in do Spoorweghaven te Rotterdam. Per brancard werd hij naar het ziekenhuis gebracht, waarbij tengevolge van schedelbreuk is overladen Zaterdagmiddag ig eeni mam, werkzaam aan een boot van de maatschappij „Oceaan" aan de Handelskade te Amsterdam, van dien bodem jn het water gevallen. Bewusteloos werd hij opgehaald en in een brancard naar het O. L. Vrouwe-Gasthuis ge braciit. Bij aan komst bleek hij overleden te zijln. Door den trein aangereden. Dtoar den eereten trein van Ziitphen is Zaterdagmorgein op een overweg nabij) het station Dieren een jongen van 14 jaar aan gereden en ernstig verwond. Noodlottige val. Een bewoon ster van de Gover-Flinckstraat te Amster dam viel Vrijdag uit liet raam van dè vierde verdieping op een binnenplaats. Naar het gasthuis gebracht bleek zij bij aankomst reeds te zijn overleden. School- en Kerknieuws. Examens BoekhoudenK XTT, M. 0. 's-Gravenhage 11 Nov. Opgeroepen en opgekomen 9 cand. Afgewezen 5. Geslaagd de heerenC. van Beek Jr., uit Hilversum; A. Meester, uit Amsterdam, en J. Bloksma Pzn.uit Meppel, en mej. G. Bekker, uit Leeuwarden. Examens Wiskunde, L. O., arts 66. 's-Gravenhage 11 Nov. Opgeroepen en opgekomen 3 oandidaten. Geslaagd de heeren B. Brouwer, uit Deventer J. <J. Choufaer, uit en A. J. Drewes, uit Utrecht. aHeden herdenkt de hoer A. J. van Munster, hoofd-commies bij het provinciale bestuur van Utrecht, den dag waarop hij voor vijftig jaren als ambtenaar zijne betrek king aanvaardde. Bij zijne komst ter griffie met echtgenoote en zoon onmiddellijk bij den heer Commis saris der Koningin ontboden, deelde Z.H.E.G. den jubilaris met een gevoelvolle toespraak en gelukwensch zijnerzijds mede, dat het Hare Majesteit de Koningin heeft behaagd, hem te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Iu de kamer, waar het bureau van den jubilaris is gevestigd, thans smaakvol versierd en gedrapeerd, wachtten, van hoog tot laag al la ambtenaren, den jubilaris en bood de heer jhr. W. H. P. Calkoen deze in eene zeer waar- doerende rede namens hen en de oud-ambte naren jhr. mr. Röoll en mr. Baert een fraai eikenhouten schrijfbureau met leuningstoel aan. De concierge van het Provinciale bestuur vereerde met een hartelijk woord den heer Van Munster namens de boden een daarbij passende studeerlamp. De heer Van Munster zal morgen in eene bijzondere vergadering van Gedeputeerde Staten dezer provincie worden ontvangen. B aarn, 11 Nov. Door het Nutsdepar- tement alhier worden ernstige pogingen aan gewend om de bestaande Nutstockensehoöl te reorganiseeren, met het oog op het ambaohts- onderwijs en om in ver. nd daarmee eon eigen Nutsgebouw te stichten. Tot meentmeester is door B. en W. der gemeente Hilversum benoemd de heer A. L. de Jong Phz. Genoemde heer heeft de benoeming aangenomen. Wij vestigen de aandacht van H.H. veeartsen, landbouwleeraars, zuivelconsulen ten, bestuurders van landbouwvereenigingen 1 pluimveehouderijen, konijnenfokkerijen etnz op de kennisgeving van den heer burgemees ter dezer gemeente aan het hoefd van dit nummer, betreffende het grali om'erzo.k naar ziekton onder het vee, de huisvogels en ko nijnen, waarvan de oorzaak niet bekend i; of dè aard niet met zekerheid kan werden vastgesteld. U. D. L trok Zondagmiddag naar 't Nieuwe Sportterrein in Utrecht, om zich al daar te moten met U. F. C. Onder een zware mist gaf de scheidsrechter 't sein tot den aanvang, en hoewel U. D. I. slechts met 10 man begon, wist zij het spel toch vrij goled te verplaatsen, ja zelfs na pl.m. 10 minuten to doelpunten (10). Door deze aanmoedi ging spande zij zich nog meen- in, en daar U. F. C. met alle geweld gelijk wilde ma ken, werd het spel zeer geanimeerd. Intus schen had ook U. D. I.'s elfde man 't veld betreden. Vele doorbraken volgden aan beide kanten, doch tot rust brachten ze geen ver andering in den stand. Na de hervatting van liet spel werden de aanvallen dier Stichtena ren heftiger., doch U. D. I.'s rechter-achter- hoedeman en de deel verdediger waren in optima forma en wisten overal 't gevaar af te wenden. De voorhoede benutte nog één kans (20), en toon eindelijk: „tijd" kwam, zag U. D. I. z'ch no. 1 van de 3e klasse N. V. B afd. A. Op 't Leusdlerveld verloor U. D. I. II van „billen Weerbaar II" nit Buesum met 21. Met rust stand 10 voor eerstgenoemde. Een „Versluiys" XI-tal verloor te Soester- berg van P. H. met 43. Morgenmiddag te 4 uur zal een leden vergadering van de vereeniging „Liefdadig heid" plaats hebben in de raadszaal ten stad hui ze. Het zal den lezers van ons blad, die met de Drankwet iets hebben uit te staan, zooals tappers en slijters, zeker aangenaam zijn te weten, dat de formulieren benoodigd voor de verlenging of het aanvragen cener vergunning verkrijgbaar zijn bij de Firma Erven B. van dier Kamp, Sintjansstraat te Groningen. De politie was gisterenavond te half tien genoodzaakt om de danszaal van v. d. H in de Krommestraat te ontruimen, het geen zander bijzondere voorvallen geschied- dé. Burgerlijke stand. De lieer E. H. Buijtenhuis slaagde voor het cixamen vrije- en ordèoefeningen. Geboren; Gijsbortha d. v. A. van dc.n Haan en W. Veen. Maria Johanna, d. v. H. Steen wijk en M. M. van der Vet. Overleden; Adrianus de Hoop, oud 1 maand. Do Hoor en Mevrouw W. H. E. VRIJDAG—Moll van Charantf betuigen Imn «lank voor de belangstelling onder vonden bij do geboorto van hun 'Zoon EDUARD ELISA. Kraamvisites worden bij voorkeur afgewacht Donderdag 17 November van 2'/s—4'/a uur. OPROEPING. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalaten schap van den Heer 11. H. B. F. NöLKEN laatst woonachtig te Amsterdam en aldaar 3 November 1904 overleden wordt verzocht daarvan opgave of betaling to doen ten kantore van Notaris J. Ph. VAN LOTTO if, Singel 270 te Amsterdam, vóór 15 December 1904. Naamlonzö Vennootschap. Kot te Niauwstraat 4, Utrecht. KAPITAAL f 1,000,000, wHiirvan geplaatst f 50(1,000. Directeuren Mr. F. S. VAN NIEROP C. H. F. CHRISTMANNF. X. M. H. KEL LER en Mr. G. VISSERING. Aan- en verkoop van Effectenbuiten- landscbe BankbiljettenMuntspeciën en Wissels. Verzilveren van Coupons, In- kasseering en disconteering van Wissels op het biiinen- en buitenland op zeer voor deel i ge voorwaarden. Opening van Kekeniugen- Couraut en Deposito-rekeningen, Voorschotten op fondsen en ander onder pand. Prolongation. Iteiscredielbrle*en en Reiswlssels op de voornaamste plaatsen ran de wereld. Coupons en losbare obligation, welke bij de A MST ER DA MSCHE BANK te Amsterdam betaald worden kunnen ook aan ons kantoor ter betaliug worden aangeboden. Ons dagelijkse!* fcoersblad voor hnitenlandscU papier en conpons wordt aan de relatiën op aanvraag gratis oegezonden. Do Notaris VAN HEYST, to Wijk bij Duwstedezal in April 19115 publiek verkoopen onder Driebergen, gelegen nabij do kom dior gemeente, bestaaudo uit voor enkele jaren nieuw gebouwd, zeer comfortabel ingericht Heerenhui", bevattende elf grooto Kamers, zoor groote Vestibulevoorts Mangelkamer, Dienstbodenkamers, Kou kon, Kelders, voor zien van centraio verwarming, Koetshuis met Stal voor 5 paarden, Koetsierswoning en Hof stede met Veestalling, Schuur Oranjerie- en Plantenkas, Moestuin met 3 druivenkasjes, Tuinmanswoning, enz. en ruim 24 Hectaren terrein van vermaak met zwaar opgaand ge boomte, HakbosschenWeiland, Moestuin, Water; enz., te zamen vormende eene Buiten plaats van den eersten rang. Inmiddels uit de liand te koop, te bevragen bij voornoemden Notaris. Notaris H. P. A. NABBE, to Gendringcn, zal Maandagen, 21 .November 1901. bij inzet, en 5 December d. a. v. bij toe slag, telken dage des voorin. 10 uur, in het Hotel „de Pelikaan" aldaar, publiek verkoopen De kapitale, vruchtbare Bouwhoeve, genaamd te Megchelen, onder de gemeente Gendringen, bestaande in hechte en sterke gebouwen, als woonhuis, achterhuis, stalling voor 40 kooien, paardenstal, varkenshokken en schuren met erven, tuin, boomgaard, bouw- en weiland alles bij elkaar gelegen, samen groot 49.97.82 Hectarente veilen in 9 perceelen, onder assa's en generale massa. Verhuurd de gebouwen tot 22 Februari, de hooi- en weilanden tot 1 Januari, de met winterkoren in te zaaien bouwlanden tot oogst- stoppelbloot 1906 en het overige bouwl. tot stoppelbloot 1905 voor 2000.per jaar. De koopers genieten de pacht ovor het laat ste pachtjaar. Betaling der kooppenningen 15 Maart 1905. Breeder bjj biljetten omschreven. Nadere inlichtingen verstrekt voornoemde N otaris. Notaris ROBBEMOND, to Harmolen zal op Woensdag 15 November 1901, des morgens ten II ure, in het koffiehuis „Het Wapen van Harmolen", aldaar, om contant geld publiek VERKOOPEN: voor den Heer A. J. M. VAN HOUTEN, ondernemer van den niouwon stoom-automo- bieldienst van Harmeien op Utrecht, 10 stuks uitstekend bij den weg in gebr .ik bij den thans gestaakt wordende tram-omnibusdienst, waaronder een met veulen. en allerlei daartoe dienende tuigen. Een flink MILJARD en hetgeen verder zal worden aangeboden. Alles daags te voren van 2 tot 4 uur te bezichtigen. V Notaris VAN NIEUWENHUIZEN, te Miuirssen, zal op Dlns- dan 29 *'ov. 1904, dos voorm. ten lOnre, bij II. VAN OOSTRUM, Achter het Gemeentehuis to Westbroek voor do Fam. BUDDING publiek verkoopen: met Schuren Moestuin, Boomgaard Weg en Water, to Westbroek aan den Kerkdijk No. 14 samen groot 14 aron40 centiaren. Breeder bij biljettenmot inlichtingen te bekomen ten* kantore van genoemden Notaris. Gevraagd te Blok/ijl een Oemeeute- Geneesliei r oj) een salaris van f 1000. per jaar. Infunctiotrcding 15 Maart a. s. Stukken in te zenden aan den Burgemeester voor 27 November e. k. Een not Jongmensch z. b. b. h. h. vraagt zoo spoedig mogelijk een Hamer met Pension, zonder bewasschingtegen billijke conditiën. Br. met prijsopg onder lett. B. ah Adv. Bur. van H. DE VROEDE, Utrecht. Leeraar in PIANO en ZANG, Utrechtsche straat, hoek Hellingstraat 36. e. k., e Gevraagd tcgon 1 Febr. alleszins bekwame z. g. g. onnoodig zich aan te melden. Ir. br., lett. G., Bureau Amersfoortsch Dagblad. den ge!d, Notaris A. VOSMAER, to Zeist, zal op Donder, dag 17 November 1904- des voormiddags 1 i uur. op den Huize „Schaer- weydete Zeistaan Utrechtschen straatweg, om contant in het Landauer, 2 Coupés, Victoria, allo met gummibanden groote Breack Tentwagen en een Panier. Voorts Complete Garoeltuigen voor 1 2 en 4 paarden losso borsten met lenderieraen, vierspanszweng, halsters, trenzen, disselriemon, stanyenbord met stangen zwoepen regen- zomer- en borstdekkenrijtuigkleeden pels en al hetgeen moor to koop zai wor den aangeboden. Uitgenoramerd to bezichtigen op Woensdag 16 November 1904, van 10—4 uur. ÏLUNtEN Fm*:VAN HASELENABOOM AMERSFOORT Wettig gedep. fabrieksmerk. Verkrijgbaar bij B. VAN 'T EIND. I. VAN DEN HOOFF. C. J. DE KONING. A. J. JANS. M. R. N. OOSTERVEEN. WATERSCHOT en Co. A. VAN DE WEG. Bock-Bier speciaal voor Sport en IJstollet, zeer geschikt voor 81. Xicolaas Cadeaus. Voorhanden eene groote sorteering pelterijen. Amersfoort. Langestraat 48. •M-H-H I I I I I I I I I I I I I I I I II I 11 14- del i de naam onzer beste qualiteit Hlndcrzccp. Menige huidongesteldheid bij I jonge kind wordt voorkomen door een geregeld gebruik dezer zeep, die zelfs voor 1 teerste kinderhuid geschikt is en uitsluitend voor dat doel door ons wordt vervaard gd, Zij is overvet en bijna reukeloos. Vraagt Uwen winkelier. Alom verkrijgbaar. GEBRS. DOBBELMANN, Zeepfabrikanten, NIJMEGEN. ERNST KAPS Sr., Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. PllSO'S F.RXST KAPS zijn instrumenten van den len rang. PIANO'S ER SST KA 1*8 hebben de wereldmarkt veroverd door hunne duurzaamheid on muzikale waarde. PliXO'S EIIS8T KAPN zijn bij 24 Europeesche vorsten in gebruik. PIAXfV^IJ|OST^^^T*S zijn in gebruik aan 50 Conservatoriums. PI 4XO's JRXNT Ktl'S met aanbevelingen van FRANS LISZT, VON BüLOW RUBINSTEIN WAGNER, e. a. 19p PIANO's ERNST KAPS verkrijgbaar bij: SCHOOLPLEIN, UTRECHT.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 3