i'. 151. 3d* Jaargang. Woensdag 30 November 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. MIJN GODFRIED AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per ,8 nmanden voor Amersfoortf 1.25. Idèm franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Doze Courant vorsobijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiên, raededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nnr '8 morgens bij do Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF 6 C». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÊN V.o 1—S reg.liX Elke regel meer 1 Ml. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeellge bepalingen tót het herhaald advertèören in dit Blad b|j abonnement Sine circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Oe Duitsche rijksdag. Na vijjf maanden rust heeft gisteren de rijksdag van liet Duitsche rijk zijne werk zaamheden hervalt. Den 14en Juni jl. wer den de zittingen eenvoudig verdaagd, en thans is men met stille trom weer bijeen gekomen de draad is eenvoudig weer op gevat- daar, waar men haar in den zomer had laten liggen. In de zitting van gisteren stond do behandeling van verzoekschriften op de agenda. Maai- weldra zullen onderwerpeu van meer gewicht aan de orde komen. In do eerste plaats do nieu.wo regelingen op militair ge bied. Met 1 April 1905 loopt de termijn af, waarvoor de sterkte van het legjar in vredes tijd is bepaald. Het ontwerp van de nieuwe regeling op dat gebied is juist vóór het be gin van de zitting bekend gemaakt. Uit de vroeger reeds bekend worden begroot in g voor het volgende dienstjaar had men afgeleid, «lat ditmaal de legen-sterkte niet zou worden verhoogd. Dat blijkt echter onjuist te zijn het verschil is alleen, dat de verhooging niet in eens maar geleidelijk zal geschieden, zoo- dat, aan het einde van het viilfjarige tijdperk, waarvoor deze regeling wordt, gemaakt, clo legersterkte ruim IO.jOO man hooger zal zijn dan in het begin. Den xen April 1905 zal cle sterkte zijn 495,500 man (soldaten en kor poraals); in 1909 moet zij gebracht zijn op 505,839 man on op oio hoogte zal zij blijl- vpn tot 31 Maart 1910. Tot deze legersterkt levert Pruisen, met inbegrip van de onder Pruisisch militair be stuur staande contingenten. 392,979 man, Beieren 55,424 man, Saksen 37,711 man en, Wurtemberg 19,725 man. In den loop van die jaren zullen de vol gende troepen-een lieden nieuw gevormd wor den 8 infanterie bataillons, 9 kavallerie- regimcivten elk van 5 escadrons. waarbij echter 17 reeds aanwezige escadrons jagers te paard zullen overgaan, zoodat het aan tal nieuwe escadrons bedraagt 28, verder 2 compagnieën artillerie te voet, 3 bataillons pioniers en een telegraaf-bataillom. Aan het einde van het iaar 1909 zullen bestaan bij cle infanterie 633 bataillons, bij de kaval- lerie 510 escadrons, bij d© veldartillerie 574 batterijen, bij de artillerie te voet 40 batail lons, bij de ver koerst roepen 12 bataillons, bij den trein 23 bataillons. In verband met dieze nieuwte regeling van de legersterkte, zal de lang gekoesterdo wenseli naar vermindering van den diensttijdl lnj het staande leger volledig in vervulling komen. Voorgesteld wordt art. 59 van de grondwet van het Duitsche rijik van 16 April 1871 te vervangen door de volgende bepa ling Ieder voor den militairen dienst go schikte Duitscher behoort zeven jaren lang. in den regel van het voltooide twintigste tot het beginneaide achtentwintigste levensjaar, tot het staande leger, de volgende vijf levens jaren tot de landweer der eerste categorie en daarna tot den 31en Maart van het kalen derjaar waarin het 39e levensjaar voltooid wordt, tot de landweer der tweede cate gorie. „Tijdiens den duur van den dienstplicht in het staande leger zijpi de manschappen van de k aval Ier ie en cle rijdende veld-artil- lerie de oerete drie, alle overige manschap pen de eerste twee jaren tot den onafge broken dienst oncler cle wapenen verplicht." Feitelijk bestond, clo kortere diensttijd reedis sints een aantal jaren. In 1893 word, bij wijze van proef, de diensttijd bij de in fanterie van drie tot twee jaren terugge bracht. De proeftijd is in 1899 en laatste lijk in 1904 verlengd. Maar ditmaal is hei- geen tijdelijko maatregel meer, die wordt voorgestelddie tweejarige diensttijd zal de wettelijke sanctie verkrijgen. Tot <le proef neming met den tweejarigen diensttijd is in dertijd niet overgegaan zonder dat tegelijk een aantal maatregelen zijn genomen, die deels tot verlichting van den dienst, deels voor de oefening van de manschappen onont beerlijk geacht werden. Die maatregelen zul len thans nog worden uitgebreid. De maatregelen ten behoeve van het leger zullen natuurlijk weder vermeerdering van de uitgaven ten giervoilgo hebben. Do sociaal democratische Vorwarts had aangekondigd, dat er na de vaststelling van de thans in gediende begrooting eene nieuwe marine voordracht te verwachten was. Dat is echter tegengesproken met de verzekering, dat de regeering zich stipt zal houden aan liet in 1900 aangenomen vlootprogramma. Trouu wens ook zander eene nieuwe verhoogiiig van de uitgaven voor de vloot, is de begroo- ting voor 1905 slechts sluitend gemaakt kun nen worden door opneming van eene groote leoning. waarvan 51 iflillioen besteed zullen moeten worden tot bestrijding van loopende uitgaven. Het zal dus noodig zijn het vraag stuk van de hervorming der rijksfinanciën grondig onder de oogeni te zien. Het derde gewichtige werk, dat de,n rijks dag wacht, is dó beslissing over de nieuwe handelsverdragen. Die zullen worden inge diend in de eerste helft van de maand De cember met- of zonder het handelsverdrag met Oostenrijk-Hongarije, al naar den uit slag van de onderhandelingen in Weenen Prinoipieele strijd is daarover niet te ver wachten die is twee jaren geleden gevoerd en beslist in den gedenkwaardigen nacht van Zondag 14 December 1902, toeai na een lang gerekte zitting het nieuwe tarief van invoer rechten met 202 tegen 100 stemmen werd aangenomen. Daarmede was de grondslag ge legd waarop hij de onderhandelingen over het sluiten van nieuwe handelsverdragen, die sints dien tijd gevoerd zijn, is voortgebouwd. Oe nieuwe vredesconferentie. Alle mogendheden, met uit zor de ring van Rusland en Japan, hebben nu aan de regee ring te Washington laten weten, dat zij pre sident Roosevelt's uitnoodiging tot het hou den eener nieuwe vredesconferentie aanne men. Roosevelt zal nu opnieuw een nota rondzenden, om de punten, die op de cofe- rentie ter sprake kunnen komen, uiteen te zetten. Duitschland. Berlijn29 Nov. Het nieuwe handelsver drag tusschen Duitschland en Servië is lie den cloor den staatssecretaris van buitenland se he zaken Von Richthof en en door den Ser- vischen gezant Militsdhewitsch geteekend. Frankrijk. Bar ijs, 29 Nov. In de kamerzitting van heden verweet Fernand Bru.n den minister van financiën Rouvier, dat hij geen voor stander is van de inkomstenbelasting De minister prosteerde tegen dit verwijt hij zeide dat hij in het ministerie is getreden om een goede financieele politiek te voeren en alle hervormingen, die mogelijk zijn, tot stand te brengen „Wanneer men meent, dat ik niet ver genoeg ben gegaan, laat men het dan, zeggen dan zal ik niet langer trach ten een last te dragen, die reeds te zwaar is voor mijn schouders." (Sensatie). Parijs, 29 Nov. De Kamercommissie voor de scheiding van Kerk en Staat behandelde heden het tegenontwerp van Devi lie, dat overeenkomt met het regeeri ngson t werp, en nam de beide eerste artikelen daarvan aan. Deze artikelen hebben betrek king op do opheffing van alle bogrootings- posten ten bate van de verschillende eere diensten en op het kosteloos gebruik van de verschillende voor den eeredienst bestemde gebouwen door de Kerkgenootschappen ge durende den tijd van. twee jaar. Na dit tijd vak moeten de gebouwen ter beschikking van het ministerie van eeredienst worden gesteld. De leden van dè Skandinavisclie parle menten, die thans te Parijs vertoeven als voorstanders van het denkbeeld van inter nationale arbitrage, vinden eene uitgezochte ontvangst. Bij hunne ontvangst door den minister-president Combes hield deze eene toespraak, waarin hij o. a. zeide„Voor dui- 2fend jaren zonden de Skandinaviërs ons ver overaars, nu zenden zij ons vrienden. Wan neer wij de Noormannen lief hebben, da.n is het omdat wij een weinig van hun bloed in onze aderen hebben." Op een feestmaal, dat ter hunner eere gegeven weid, verklaarde de minister-presi dent, dat dc taak van cle buitenlaudsche po litiek van Frankrijk, in tegenstelling tot zijlne vroegere geschiedenis, thans was do handhaving van den vrede. Diepen indruk maakten op de aanwezigen de woorden van den grijzen. Frédéric Passy, waarin hij hen opwekte tot vertrtouwen en tot verderen ar beid voor de gedachte van den vrede en van de internationale scheidsgerechten. Engeland. Londen, 29 Nov. Do graaf van Hardwioke, vic ^-staatssecretaris mn Indië, is heden mor gen overleden. Zwitserland. In het kanton Zurich is gisteren een voor stel, dat ieder vrij de zoogenaamde natuur geneeskunde zou mogen uitoefenen, bij volksstemming met 51,319 tegen 22,881 stemmen verworpen. Spanje. De Senaat heeft de tusschen do regeering en het Vaticaan gesloten overeenkomst over den rechtstoestand van de geestelijke orde met 94 tegen 51 stemmen aangenomen. Het Duitsch-Ooetenrijkeche handelsverdrag. De Köln. Ztg. bericht uit Weenen, dat de conferentie, die graaf Posadowsky Maan dag met de Oostenrijkse he en Hongaarscbe ministers gehad heeft., tot niets heeft ge leid, en voegt daaraan toe: „De toestand is zeer ernstig maar het schijnt niet dat de Oostenrijik-Hongaarsche negeering zich daar van ten volle bewust- is. Graaf Posadowsky zal bezwaarlijk in staat zijn, nog meei' tege moet te komen aan de overdreven eischen vaai Oostenri j k-Hangari je. Wanneer dus niet in den loop van heden iets bijzonders gebeurt, is liet naet onmogelijk, dat alle Duitsche onderhandelaars reeds morgen uit Weenen zuilen, vertrekken." Rusland- Volgens de berichten van Russische bla den heeft de minister van binnenlandsche zaken tegen Juni 1905 de bijeenroeping van een algemeen Russisch vrouwen-congres toe gestaan. Dit congres, het eerste van dien aard in Rusland, zal zich met vragen van weldadiglieid en van volksbeschaving bezig houden. Aan het hoofd van het comité van voorbereiding staat de Russische schrijfster Olga Scliapir. Thibet. De dal ai-la tna is te Urga {Transbaikalie) aangekomen, waar hij ontvangen is dooreen groot aantal Mongoolsohe monniken en be woners hij heeft zich begeven naar het boed dhisten-klooster van Gandain, dat op niet verren afstand van daar gelegen is. Zuid-Amerika. Alttico, 29 Nov. De vertegenwoordiging heeft het door den minister van financiën voorgestelde wetsontwerp tot hervorming van de muntwetten aangenomen. Zuid-Afrika Kaapstad, 29 Nov. De „Batavier VI" is heden bijna onopgemerkt hier aangekomen. Het lijk van Kruger is in eene rouwkamer opgesteld. Den 7en December zal het naar Pretoria overgebracht worden met een spe- cialen trein., die aan de meeste stations zal stoppen. Kaapstad, 29 Nov. Het is onzeker of dr. Leyds Kruger's lijk zal vergezellen naar Pretoria. Men heeft hem laten weten, dat hij den eed van trouw moet afleggen, als hij in Transvaal wenscht. te blijven. Wan neer zijn verblijf niet van eenigen duur zal zijn, dan moet hij een stuk teekenen, waar in de datum van zijn vertrek is bepaald. Oe oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten Tokio, 29 Nov. Men bericht, dat de aan val der Japanners tegen den 203 meter Imo gen heuvel gisteren avond is geslaagd. Naar schatting is 90 pet. van de volledige be zetting van Port-Arthur volbracht. Met deze hoogte in hun bezit blijft geen enkel ge deelte van de haven aan het vuub van de Japanners onttrokken. Petersburg, 29 Nov. De correspondent van de „Birshwija Wjedomosti" te Möekden be richt, dat een kozakken-officier, die door den generalen staf naar Port Arthur was ge zonden en heden van daar teruggekeerd is, tot hem heeft gezegd „Te Port Arthur vond ik overal een uitstekenden geest. Iedereen is er overtuigd, dat de vesting niet genomen zal worden. Generaal Stoessel zeide zelf tot mij„Ik ben overtuigd, dat Port Arthur jidet genomen zal worden. Wij zullen op ontzet wachten." Tokio29 Nov. Over den toestand voor Port Arthur is officieel het volgende over zicht bekend gemaakt De aanvalswerken tegen het. fort §oeng oesjan en zijne werken worden krachtig voort gezet en komen steeds dichter bij. De tijd voor den aanval is echter nog niet gekomen, Wij vernielen nu de kasematten en andere werken op den 203 meter hoogen heuvel. Door een reeks van aanvallen zijn wij er in geslaagd ons van de loopgraven van den vijand bij den top meester te maken. Onze troepen hebben thans de stelling bezet en trachten van daar het geheele fort te ver overen. Tsjifoe, 29 Nov. Chiueesche en Ja pansche berichten uit Dalny houden in, dat den 24en een nieuwe aanval is begonnen, die den 27en nog voortduurde. Het hoofd doel was het bezetten van loopgraven meer nabij den top van het glacis van verschil lende forten. Het schijnt, dat de forten zelf niet werden aangevallen. Een detachement van de elfde divisie be gon den aanval in den middag van 24 No vember, nadat de stelling vooraf eenige da gen was beschoten, en bestormde de schan sen, die het zuidoostelijke fort van de Kwi- kwansjan-groep verdédigen. I>e Japansche artillerie wierp te gelijker tijd een regen van projectielen op de forten Erloeng9jan en Antsoesjan. Na vier uren strijdens en na herhaaldelijk teruggeslagen te zijn, verdre ven de Japanners ten slotte de Russen uit hunne schansen en vernielde deze. De aan vallers droegen zandzakken mede, waarachter zij zich verschansten op de veroverde stel lingen. Te elf uur in den avond deden de Russen een uitval, doch werden afgeslagen na twee uren strijdens. Tusschen de Japanners en het fort ligt nog een linie van verschansingen, geduchter dan de thans veroverde. Volgens Cbineesch© berichten is te Dalny een trein van dertig wagons vol Japansche gekwetsten aangekomen. Er zijtn geen R.ua- son krijlgsgevangen gemaakt. Van graaf Katsoera, den Japanschen pre mier, vermeldt de correspondent van de Ti mes te Tokio de volgenae verklaring: „Alles draait oni den val van Port Ar thur, maar ik troost mij niet met de ge dachte, dat de verovering van die rampza- lige vesting een spoedig einde zal maken, aan den oorlog. De verovering van Port Ar thur zal Rusland gelegenheid veischaffen om een nieuw velditochtplan uit te werken. Ik wacht met spanning op de ontwikkeling van 's vijands plannen." In de berichten over het beleg van Port Arthur werd in den laatsten tijd meermalen melding gemaakt van het voorgebergte van Liautisjan, dat den zuidelijken uitlooper van het Kwantong-schiereiland vormt. Zoo dik wijls nieuwe vorderingen van de belegeraars de hoop verzwakken of de vesting zich zal kunnen staande houden tot aan de komst van de Oostzee-vloot, wordt het genoemd als de laatste wijkplaats voor de bezetting, waar deze, naar men zegt, in staat zal zijn niet alleen nog geruimen tijd den tegen stand voort te zetteüj maar ook tegen J* houden, dat de Japanners stad en haven in bezit nemen na den val van alle land en kustforten. Zuidwestelijk van Port Ar thur en ten zuiden van de Duivenbaai ge legen, maakt deze rotsmassa met haren tot 461 Meter omhoog rijzenden top schijnbaar den indruk van een onneembaar nkfuit. Aan drie zijden door de zee bespoeld, hangt het slechts door een laag gelegen landstrook met. het in noordwestelijke richting zich uitstrek kende vasteland samen, dat het beheerseht, zoodat een infanterie-aanval lou moeten plaats hebben uit de laagte tegen de hoogte over terrein, dat gemakkelijk te bestrijken i«. Over de fonnatio en de versterking van liet voorgebergte geeft een oud-Russische of ficier, Sacharow genaamd, die vóór den oor- log geruimen tijd in Port Arthur in garni zoen gelegen heeft en ook dienst beeft ge daan als commandant van den vuurtoren van Liautisjan, eenig© opmerkelijke bijzon derheden. Volgens zijne beschrijving is het een reusachtige rotsklomp, die Port Arthur beheerseht. Ofschoon, men sedert jaren de 44 |Near het| Eugelsch van JOHN STRANGE WINTER. Terwijl ik zoo in bewondering verzonken was, werd de deur geopend en kwam me vrouw Clement Warrington de kamer in. Op het eerste gezicht werd ik bijna stom van verbazing, het volgende oogenblilc had ik haar bijna in haar gezicht uitgelachen. Hoe was het mogelijk, dat. een vrouw1 zoo ver waand kon zijn. om. dat portret, neon dat model eener godheid, in haar vo.orkamer te hebben staan en zichzelf voor het orrigiueel daarnaast te vertoonen? Want ziji wél z'<kwam zeer rustig naast mij staan en zeide: „Kijkt gij naar mijn portret? Mijn echtgenoot, heeft het ge schilderd. Het lijkt sprekend." Zij vroeg mij niet naar mijne opinie en later bemerkte ik. dat Naturalisten dit nooit doen. Zij constateeren alleen een feit, want hun meening geldt in hun oogen voor die van de geheele wereld. Ik was dus niet in - de treurige noodzakeliikheid iets anders te antwoorden dan „Ja, ik keek er naar." ..Mijn echtgenoot is een groot schilder," zeide zij fluisterend, als sprak zij van een heilige, „eiken dag gevoel ik meer en meer de eer zijn vrouw te zijn." Ik mompelde iets ha'f onverstaanbaars over het schoone der schilderkunst. Mevrouw Clement Warrington zette zich neder op een lage rustbank met zeer hoogen rug. waar over een weelderig. Oosterseh. geborduurd antimacasser hing. „Kóm hier naast mij zitten," zeide zij. met eeu bijna onmerkbare beweging van de hand een tikje op de rustbank gevend, „dan kun nen wij. samen, eens praten. Lord Troherne heeft mij alles reeds van u verteld." „Maar ik geloof niet, aat hij alles van mij weet," zeide ik cenigszins grappig. „Ja. maar hij vertelde mij toch het voor naamste van uw familie. Gij moet weten, Juffrouw Nugent, dat. ik niet' erg sterk b.n, en Clement, mijn echtgenoot, moet als een gevolg van de omstandigheden veel in gezel schappen ver keer en, Hiji ziet graag menschen en de menschen zien hem graag, soms meer nog, zij vereeren hem. Zonder Clement kan een partijtje niet werkelijk amusant zijn. Nu ben ik niet. sterk en kan ik niet eiken avond uitgaan, dan wordt ik moe en Clement raakt afgetrokken. Ik zeide tot hem„Clement, het is goed voor u, dat men u overal ziet de rechten der maatschappij, moeten erkend worden een man kan zichzelf niet op sluiten en tegelijkertijd een macht in de we reld zijn. Gij gaat uit. zooals gij behoort, ik zal medegaan. als ik kan. en aan u denken, als ik niet kan." Ik zie. dat gii mij begrijpt gij hebt een sympatinek gezicht." Zij zeide dit alles zeer zachtjes cn op bij na éénzelfden toon, met een. treurige» stern- val aan het eind van eiken zinhet was een soort van fluisterend, heilige toon, alsof haar leven dagelijks gewijd werd door liaar hu welijk met den grooten schilder. Clement Warringtan. „Ik geloof wel, dat ik u begrijp," zeide ik vriendelijk. „Het is een opoffering voor mij, maar ik draag ze. zeide zii onderworpen:, „maar Cle ment voelt die zelfs meer dan ik. Eeu paar keer is hij zonder mij uitgegaan, en den heelen tijd heeft bij moeten strijden togen den wensch om, zijn vrienden aan hun lot over te laten en 'bij mij thuis t,e komen. Ein delijk heeft hij, Jim overgehaald eeu jonge dame te zoeken van vroolijk humeur, die voor mij een aangteuiaam gezelschap zou kun nen zijn en toch tevreden om bij mij, thuis te blijven." „Daar zou ik «eer tevreden mee zijn," zeide ik naar waarheid, want ik gaf niets om, gezelschap en had er part. nog deel aan. „Heeft Lord Treihe-rno u, gezegd, welk sa laris ik wide geven?'" vroeg zij. „Vijftig pond 's jaars." „O, ja; dat heeft hij gezegd," antwoordde ik. „Ik zou wel graug willo,n dat Clement u zag, voor wij iets Afspreken. Als hij u niet sympathiek is, behoeven wiï geen overeen komst te sluiten. Ik kan niemand in mijn huis hebben, wien jClement niet sympathiek is." Terwijl zij sprak, stak zii de hand uit en drukte op een. electrifcche schel. „Zeg aan mijnheer Warrington, dat ik hem gaamo oons spreken zou," zeide zij te gen de meid, die op liet. sohellen binnenge komen was. Zij, cleod haai' best niet om het gesprek levendig tc houden, maar stond op en begon in gedachten de ka,uier op en neer fe loopen. hier een bloem, daar een lecldje verschik keiid. met Grieksche gebaren, langzaam en heilig, als iemand, die onder eerbiedig bidden een altaar aanraakt. Ik sloeg in stille verwondering de vreem de kleine figuur gade. Bracht zij haar ge* hele leven door in deze atmosfeer van ver- eering en eerbied? Een ongerijmde en hoogst onverstandigo gedachte'kwam, in mij op: „Zou zij ook zoo in Grieksche houding zitten peinzen, als haar echtgenoot een te hard gebraden lamsbout voorsneed Of zouden zulke allcdaagscho za ken als lamsbouten enzoovoorts bij hen nooit voorkomen En terwijl mijn oogon dus die eigenaardige gestalte in haar oentendjapon door de kamer volgden, vielen zij plotseling op de lieftallige vrouw op de schilderij, waar- ouder de naam „mevrouw Clement Warring- ton" prijkte. Dat een goede gelijkenis van haar wel het leek geen zier. Zii was niet eens aardig, laait staan beminnelijk, als die liefelijke, lachende schoonheid met de amandel vorm ïge oogen. Ik was benieuwd, of Clement Warrington eeu blinde dwaas was, vooringenomen door zijn liefde, of slechts een bedrieger, die zijn vrouw verzot wilde maken op haar eigen beeltenis. Indien dit het geval was, dan wa ren zijn stoutste droomen verwezenlijkt, want mevrouw' Cleanent had mij zelf gezegd, dat, het een goed portret van haar was. Nu, de zachte kastanjebruine krullen waren eenvou dig fictie; het haar van het origineel was kleurloos als hooi, dc amandolvonnige oogen hadden veol van hot Kalmuksche type. de gezonde melk-cn-bloed-kleur was vaalbleek en de Ju no-gestalte was kort en ineenge drongen mei platten, houtaehtigen mg. En zulk ren vrouw kon met vertrouwbare op rechtheid zichzelf uitgeven voor het origi »eel yan liet ideaal van schoonheid, dat vanuit liet doek tegen den muur zoo vrien delijk tegenlachte! Dat was weer iets nieuw voor miji! De komst van Clement Warrington maakt - een einde aan mijn overpeinzingen. „He" ge mij laten roepen, lieve? zeide hij, terwij hij haar aanzag en oogenschijnlijk de tegen woordigheid van een vreemde niet opmerkte! „Ja, liefste," antwoordde zij. „Hier ia Jut frouw Nugent, ik had graag, dat ge haa eens zaagt." „O, ja. Het doet miji veel genoegen, j tc zien, juffrouw Nugent," zeide hij, en d kamer doorloopend, tot waar ik stond, schutj de hij mij vriendelijk de hand. Clement Warrington gaf een stevige ham Hij was een flink, krachtig, knap man e had groote zachte handen. Hij schudde mijne» eigenlijk niet-, maar drukt© zc stevi; doch niet te hard, met eeu geruststellend i beschermend air. Dit laatste bezat hij hooge mate, tevens hadjjjj een aangenan stem. „Onze vriend Lord Treherne is ook vriend van u zeide hij op gewichtige^, too „Ik vrees, dit niet te kunnen zeggen ik heb hem slechts tweemaal gezien," ar' woordde ik. „Maar hij is zeer vriendelijk vo miji geweest en hiji vond, dat zijn. whoo zuster mij slecht behandeld had. Ik gele wel, dat hij wist, wie ik was." „O, ja, want hij' heeft mij alles van vader verteld/' zeidie mevtouw Clement vur Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1