W°. 17©. 3de Jaargang. Maandag 19 December 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. MIJN GODFRIED. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco.per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Doze Courant verschijnt Dagelijks, met nitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN Yan 15 regels 0.75. Elke regel meer 0.15. Groote lettere naar plaatsruimte. Voor handel en bedrjjf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie met I Januari a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand December nog zullen verschijnen, KOS TELOOS toegezonden. Kennisgeving. 'De Burgemeester van Amersfoort maakt be kend, dat in de gemeente Benschop een geval van miltvuur is geconstateerd. 'Amersfoort, 17 'December 1904. De Burgemeester voornoemd, WULFTTERS. Politiek Overzicbt Hieuw* ministers in Spanje. Sedert anderhalf jaar is in Spanje het derde kabinet opgetreden. Op het kabinet- Silvela volgde het ministerie-Villaverde, dat den 3en December 1903 viel op eene begrootingskwestie. Nadat toen generaal Azcarraga de opdracht om een kabinet sa men te stellen geweigerd had, werd de af getreden minister van binnen 1 andscko zaken Maura met de vorming van het nieuwe mi nisterie belast. De keuze was geen gelukkige, want bet kabinet-Maura heeft in het jaar van zijn bestaan weinig geluk over bet land gebracht. Het. hoofd van het kabinet heeft vroeger tot de gematigd liberale partij behoord en onder Sagasta het departement van koloniën bestuurd. Later geraakte hij met Sagasta in onmin en slooten zich aan bij de liberale dissidenten (Gamazisten), om na Gamazo's dood geheel tot de conservatieven over te gaan. Het conservatisme van Maura had een zeer clericalen bijsmaak. Dat heeft men ook ondervonden in de maatregelen,, die onder zijne regeering tot stand gekomen zij|n. On der zijn bestuur zijn de wenschen van de clericalen beschermd en bevorderd, zooals nog nooit te loren. De zaak-Nozalada bracht liet land in rep en roerdeze fanatieke monnik, die den Spaanschen naami op die Philippijnen gehaat gemaakt had, werd tot aartsbisschop van Valencia benoemd en op dien zetel gehandhaafd ondanks het hevige verzet van de bevolking. Het resultaat van de langdurige onderhandelingen met het Vaticiaan over een nieuw concordaat, was dat liet recht om zich in Spanje te vestigen, dat tot dusver aan slechts drie geestelijke orden toekwam, tot allen werd uitgebreid. Maura regeerde onder aanhoudende ontevredenheid in het land; nu eens gistte het hier, dan weer elders. In talrijke steden kwam het tot rustverstoringen en vijandige maarifestaitiën, die gewapenderhand onderdrukt werden. In den boezem van het ministerie zelf en in zijne verhouding tot die cortes hearschte reeds simts eenigen tijd eene crisis-stemming. Den Sen van deze maand had eene partieele verandering plaats; de minister van binneai- lamdsahe zaken, Sanches Guerra, kon zich niet langer handhaven en nam zijn ontslag. De partieele wijziging, die werd aangebracht om hem te vervangen, is echter de voorbode geweest van het aftreden van het geheeJe kabinet, dat weinige diagen later zijn ont slag heeft aangeboden. Van de nieuwe ministers is voorshands niet veel te zeggen. Minister-president is generaal Azcarraga, die in oonservatieve kabinetten meermalen minister vam ooi*log geweest is, laatstelijk in het tweede kaïbdnefc-Silvela van 18 April 1900. Toen Silvela in October van dat jaar aftrad, omdat hij de verantwoorde lijkheid niet op zich wilde nemen voor het huwelijk van de infante Meroedes met den graaf van Oaserta, dat bij de openbare mee ning op groot verzet stuitte, trad Azcarraga op de bres en nam de functie vam minister president op zich. Toen het huwelijk vol trokken en de opgewondenheid onder het volk bedaard was, ging Azcarraga weer heen en legde het ambt neer. Dit gééft aanlei ding om aan te nemen, dat het kabinet-Az- oarraga meer een hulpmiddel is dan eene werkelijke oplossing van de crisis. Van de ministers, die Azcarraga als ambtgemooten heeft uitgekozen, liebbem sommigen, zooals 'do minister van buitenlandöcihe zaken Agui- lar de Oampos, de minister van binnenland- sche zaken Vadillo en de minister van justitie Ugarte reeds in vroegere conservatieve babi- netten ritting hadde overige ministers zijn vrijwel onbekende grootheden. De conserva tieve leiders schijnen Azcarraga bij zijne be moeiingen tot samenstelling van het. ministe rie niet zeer ondersteund te hebben; de Temps bericht zelfs, dat Silvela, Maura en Villaverde het verzoek oun ondersteuning ronduit geweigerd hebben. Wanneer dit het geval is, dan zal ook aan het kabinet-Azcar- raga geen lange levensduur beschoren rijn, want de meerderheid steunt niet op een be paald regeeringsprogramma, maar bestaat uit de persoonlijke volgelingen van eenige leiders. Frankrijk. Parijs, 17 Dec. In de Kamer werd een voorstel gedaan om amnestie te verleenen aan de door het Hooggerechtshof veroordeel den, en waarvoor de urgentie gevraagd werd. Combes bestreed dit laatste en stelde de quaestie van vertrouwen. Het verzoek om urgentie werd toen terug getrokken en liet voorstel werd gezonden, naar de juridische commissie. In Frankrijk zal waarschijn, k de dood straf spoedig afgeschaft worden. Bij de be handeling van d© begroot in" van justitie werd het voorstel gedaan om dea post van 37,000 francs voor den scherprechter en kos ten van terechtstellingen te schrappen, en zoo de doodstraf feite'-ik af te schaffen. De minister van justitie verklaardo zich beslist voor de afschaffing van de -1 -~-1rtraf, maar wees er op, dat de doodstraf omdat rij op de wet steunt, niet door eene stemming bij de begprooting kan worden afgeschaft. Jaurès stelde daarop eene motie voor. waarbij de regeering werd uit"_noodied den post in de volgende begrooting niet meer voor te stel len hij trok echter rijn voort-1! weder in, nadat dc minister van justitie b--1 verklaard, dat de regeering in den loon het vol gende jaar een verstel tot afschaffing van de doodstraf zou indienen. Engeland. Chamberlain heeft eergisteren de bewe ging ten gunste van rijn fiscaal stelsel we der geopend met oene rede, die hij in eene door 40,000 werklieden bezochte vergadering in het oosten van Londen hield. Hij her haal dé zijn vroeger betoog, dat het vrijhan- délsstelseï van Groot-Brittannië verouderd en door geschiedenis en ondervinding gedis crediteerd is, en, wees op dé vorderingen, die andere natiën gemaaikt hebben ondier het besdhiermend© stelsel. Zijne fiscale politiek zou de arbeiders niet armer maken, maar zij konden niet vrijen invoer en bescher ming van den arbeid tegelijkertijd hebben. Italië. Bomt, 18 Dec. De Kamer behandelde he den een voorstel tot vermeerdering van dé politiemacht en van hot aantal karabiniers. Minister Giolitti verklaarde, dat heb doel van dit voorstel was het gebruik van het leger bij ongerege Idheden te kunnen vermij den. De voorstellen hebben geen reaction- naire strekking en de regeering bleef trouw aan hare algemeen© politiek. Indien de meer derheid die wilde wijzigen, dan zon hij haar niet kunnen volgen. Het voorstel werd met 245 tegen 37 stem men goedgekeurd. De Kamer is tot 24 Ja nuari uiteengegaan. Hongarije. Weenen, 17 Dec. Dé Hongaarsch© minister president Tisza werd heden morgen door den Keizer ontvangen. Hij deed een uitvoe rig verslag van den toestand. Het resultaat der bespreking is, dab het parlement Maan dag voor de laatste maal bijeen zal komen en daarna in het begin van Januari, den 4e n of 5en, op nieuw bijeengeroepen zal worden. De Keiaer-Koning zal de Kamer ontbin den en de nieuwe verkiezingen zullen on middellijk plaats hebben'. Rusland. Petersburg, 19 Dec. Naar aanleiding van. den naamdag van den Keizer werd groot vorst Dmitri Konstantinowitedh, wegens in den dienst behaalde onderscheiding, tot lui tenant-generaal bevorderd. Aan grootvorst Boris Wladimirowi tsok werd een gouden sabel voor betoonde dapperheid verleend. Tot leden van oen rijksraad werden be noemd: de commandant van het negende legerkorps generaal Ljubwdfcky, de adjunct va/n grootvorst Michael Nikolajewitsch als opperbevelhebber dier artillerie luitenant-ge- ueraal Altvater, de adjunct van den minister van landbouw Steven, de gouverneur van Samara Brjontsjaninow en de gouverneur van Kasan Polteratzkoj. Moskou, 18 Dec. Heden voormiddag verza melden zich in de hoofdstraat een ongeveer drieduizend menschon tellende volksmenigte meest mannelijke en vrouwelijke studen ten onder het zingen van revolutionaire liederen. Aan de sommatie van de politie om uiteen te gaan, werd niet voldaan. Dé me nigte bedreigde de politie, waarop deze eeni- ge losse revolverschoten afvuurde. To&n de menigte rumoerig blesf, werd zij door do politie met den blanken salbel, door kozakken-afdeelingen met nagaiken (zwepen) uit elkaar gedreven. Zij verspreidde zich joe lend in do zijstraten. Het publiek toonde zich tegenover de betoogsrs vijandig. Arbitrageverdragen. Ook tussdhen Spanje en dé Vereen igde Staten zal een arbitrage-verdrag gesloten worden. De Spaansche gezant te Washing ton deelde den staatssecretaris mede, dat hij door zijne regeering tot ondertoekeiiing van zulk een verdrag is gemachtigd. Handelsverdragen. De Italiaansche Kamer van afgevaardig den beeft met 204 tegen 30 stemmen het handelsverdrag tusschen Itaue Zwitser land aangenomen. Het wordt bevestigd, dat er te Weenen eene nota ontvangen is over de -rtzettting van de onderhandelingen over een handelsverdrag tusschen Oo3tenriik-Hongarije —i Duitsch- laiul De Oostenrijksche en Tfoq^aarsche des kundigen over eene - -rinaire conventie zul len naar Berlijn gaan om nogmaals over die zaak van gedachten te wisselen. Het Suez-kanaal. Sir Theodor Angier. de chef van de ree- dera-firma Angier Brothers, heeft verklaard, dat voor den aanleg van een tweede kanaal door de landengte van Suez -lie plannen rijn uitgewerkt. Men is klaar om ei oogenblik met. het werk te beginnen, en dit zal zeker gebeuren, als de Engelsche vrachtbooten niet bi ijker behandeld worden de tegen woordige kanaalmaatschappij. In tegenspraak hiermede verklaart de Standard, dat eene particulier-1 onderneming tot het aanleggen van een tweede Suez-kanaal als concurreerende ondernemi-" tegen het be staande kanaal, bezwaarlijk de ondersteuning zou vinden van de Egyptisch" de Engel sche regeering. Het zou den ontevreden scheepsreeders zoo goed als c, rmogelijk zijn zulk eene concessie te krijgen. Oe oorlog in Oost*Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten Tokio, 18 Dcc. De „Sebastopol" is tien maal met succes met torpedo's beschoten. Het schip zit volkomen aan den grond en is zon der twijfel reddeloos verloren. Tsjifoe, 17 Dec. De Russische majoor Miz- zenow, het hoofd van dep gisteren hier aan gekomen troep Russen, die deelnam aan het gevecht om den 203 meter lioogen heuvel, verklaart, dat dit gevecht *•-' hevigste en bloedigste was van den geheel-oorlog. De Japanners moesten tegen de hellingen op klauteren onder het snelvuur van kanonnen en geweren. Zij werden bdii conv*"gnieën neer- gemaaid, maar wan kei Jon niet. Toen zij don top hadden bereikt, werden de Japanners door het vuur der andere f-rten gedwongen terug te trekken, maar zij deden voor de tweede on derde maal een nieuwe aanval. D© Japau- ache vaandeldrager werd gedood, en acht ka meraden, dis achtereenvolgens het vaandel overnamen, eveneens. Bij den ,1 rden aanval staken de Japanners den brand in de opge^ stapelde voorraden hout en kolen en daar de wind d© vlammen en den rook de richting van de Russen dreef, waren dez?n genood zaakt terug te trekken. Mizzenow deelde verder nog mede, dat het in Port Arthur zeer stil is. De Russen vuren niet, dan wanneer zij zeker ri;n hun doel te treffen. De bezetting verwacht het Oostzee- eskader binnen tien dagen. Bij het vertrek van Mizzenow uit Port Arthur kwam V.-: richt. dat admiraal Wir- ren licht gewond is. Petersburg, 18 Dec. Een telegram van ge neraal Stoessel van 25 November maakt mel ding van hevige aanvallen der Japanners van 20 tot 24 November, tegen het noord oostelijk front, die allen werden afgeslagen. De Japanners werden met de bajonet uit allo sedert 20 Nov. veroverde stellingen verdre ven. Zij verloren in deze gedurende vijf dagen voortgezette gevechten 2000 man. De ver liezen der Russen waren gering. Door de voortdurende beschieting werd een deel van de gebouwen van Port-Arthur vernield. Ook de haven leed schade. Petersburg, 18 Dec. In een telegram van 28 Nov. deelt generaal Stoessel mede, dat de 26ste en 27ste November de bloedigste gevechtsdagen voor Port Arthur waxen. In den nacht op 26 Nov. begon de aanval te gen den linkervleugel uit de richting van do Duivenbaai. Do Japanners werden teruggeslagen. Den 26en Nov. begon de besdhicting van de versterkingen van het noord-oosterfront en de voorste verschansingen, waarop herige aanvallen volgden. Deze schansen werden tweemaal genomen en heroverd. In den nadht op 27 Nov. werden de Ja panners voor goed met de bajonet verdre ven. Den 27eu Nov. bestormde de vijand den Hoogen Berg, maar werd teruggeslagen. Petersburg18 Dec. Generaal Stoessel meldt den Czaar in een telegram van 2 Dec., dat de twaalfdaagsche stormaanval op de vesting in den nacht van 1 op 2 Dec. voor goed werd afgeslagen. Generaal Stoes sel verklaart, dat deze aanval de herigste was van de tot dusver ondernomen©. In het terugslaan van den aanval hebben zich bij zonder onderscheiden de generaals Kondra- tenko, Nikitin on Gorbatowski. De Japan ners moeten, volgens mededeelingen van ge vangenen en Chineezen, niet minder dan 20,000 man hebben verloren. Generaal Stoessel meldt van 6 Dec.In het gevedht om den Hoogen Berg, dien de Japanners, nadat in den loop van den dag drie aanvallen waren afgeslagen, in den avond van heden veroverden, werden de in specteur der hospitalen generaal Zeipiteki, en luit.-kolonel Boekisow verwond. Een derde telegram van generaal Stoessel van 10 Dec. bericht, dat de in de haven lig gende schepen schade leden door de 11 duims projectielen der Japanners. Generaal Zeipitski is aan zijne wonden be zweken. Volgens bericht van den correspondent van de Daily Telegraph uit Tsjifoe zeggen de daar uit Port Arthur aangekomen Rua- sen, dat het wel waar is, dat een aantal van hunne oorlogsschepen gezonken zijn, maar dat twee, misschien zelfs drie Japansche tor pedobooten en ook een groot oorlogsschip ge zonken zijn. Het is een zeer vertwijfelde strijd, maar de voornaamste versterkingsli- niën van de Russen zijn nog ongeschonden. De Russen beweren T'.rder, dat de toestand niet zoo bedenkelijk is als de Japanners hem voorstellen. De effectieve bezetting is nog altijd meer dan 20.000 man sterk. Een bericht van het Russische telegraaf- agentschap uit Moekden maakt melding van een gerudht, dat de Japanners de Chineesche troepen aan de Mandsjocrijsche grens van kanonnen voorzien. In den laatsten tijd wer den 54 kanonnen gelost, waarvan 25 aan het station Lamtsjoe en de overigen in de nabijheid van Hsinmintin. Een correspondent, van de Frankf. Ztg. te Sjanghai heeft uit Tokio vernomen, dat de stoomboot Korea twee, de Kanagawa Maroe drie onderzeesdhe booten heeft aange bracht, waarmee bij Yokosoekoe proefnemin gen zijn gedaan. De onderzeesche booten wor den waarschijnlijk bij Formosa, Boe&hima en Hakodate gestationeerd Dé aan kapitein Klado opgelegde arrest- straf is op last van grootvorst Alexis, den chef van de marine, opgeheven. Dit heeft in Rusland groote tevredenheid verwekt, waar kapitein Klado door zijne artikelen, die de gebreken van de Russische marine aanwezen, z.ch zeer populair gemaakt heeft. In den iC Naar het Engelsoh TAN JOHN STRANGE WINTER. Mevrouw PoplinBrowne zweeg ©enige oogeablikken en zeide toen plotseling „Dat is een slechte oude vrouw. Zij heeft veel op haar verantwoording." Ik hield er echter nooit van, bij mijn vrienden te klagen en om medelijden te be delen; dat lag niet in mijn aard. Ik zeido daarom, dat het niets gaf ex o^er te praten of te zeuren, dat Godfried zijn omsta ndig- lieden beter kende dan ik, en dat hij mis schien van oordeel was, dat dit de gemakke lijkste manier was om zich uit zijn moeilijk heden te redden, welke die dan ook mochten rijn, n.l. zich te verkoopen. Ik kon gelukkig op volkomen kouden en onverschilligen toon spreken en ik voegde er bij, dat liet eene soort van opoffering was, waartoe ik eenvou dig niet in staat zou geweest zijn. Daarop begon ik over onverschillige onderwérpen te praten, informeerde hoe rij den laatsten tijd had doorgebracht, vertelde 'haar van mijn wedervaren en verblindde haar geheel en al door mijn verhalen over hertoginnen en andere voorname lui; ook deelde ik haar eeniga kleine voorvallen met Clement War rington mee, die haar het best konden amu seeren. „O, i:k wist wel, dat de Warringtons w menschen waren," merkte zij op zeer tevre den toon op. Ik voelde mijzelf sterker en moediger, toen ik naai- de Sandys Street terugging, en ik was trotscih, dat ik mijn zwakke zijde niet had laten zien, en mij goed had kunnen hou den. Het. was alles goed en wel, om te huilen en beklaagd te worden, toen alleen de onze kerheid mij kwelde. Maar nu ik zoo goed' als zeker wist, dab Godfried mij niet trouw ge bleven was, wilde ik niet treuren en drukte er over maken neen hoor! Op den bepaalden tijd kwam mijn lieve Nelly aan. Ik ging naar het Victoria-station om haar af te halen en mevrouw Clement leende mij haar rijtuigje*. Ik behoefde niet lang te wachten, vóór ik het welbekende lieve gezicht voer het raampje van een derde klas- sowaggon zag, en na weinige ©ogenblikken lagen wij in elkanders axmen. Wat was het heerlijk haar weer te zienZij was moe en zeer vuil en stoffig en zag er in haar zwaren rouw kaaltjes uit maar het was niettemin Nelly, Nelly's bekende lieve gezicht, Nelly,s lieve blauwe oogeu, Nely's eigen vriendelijke, engelachtige glimlach. „O, Awtylief, wat zie je er frisch en keu rig uit," riep zij lachend. Ik lijk wel' een bedelaarster bij jou ven-geleken. En je hebt zoo'n voornaam en deftig uiterlijk ik zou bijna bang van jo worden." En toen kusten wij elkander en lachten natuurlijk van voren af aan, waarna wij den eersten besteller, dien wij machtig konden worden, aanriepen on eindelijk naar het rij- tuig gingen. Hét was een beelderig rijtuigje, met:, be halve de gewone zitbank, nog een smal zitje, dat naar welbehagen op én: neer kon gelaten worden, naai- mevrouw Clements eigen in ventie bij Bot wood van Ipswich gemaakt als vei-jaarscadeau van haai' echtgenoot. „Wat een allerliefst rijtuigje!" riep Nelly verrukt toen zij zich gemakkelijk in een hoekje ne der vleide. Ik wees haar al de bijzondere schoonheden er van aan de kunstige inrichting der wielen en de portiere, waardoor de tocht aanmerkelijk wend verminderd, de zakken en tasschen, vernuftig voor het gezicht ver borgen, de spreekbuis en de fijne kleuren, waarin het. geschilderd en bekleed was. „Het is al te mooi," riep Nelly, terwijl! zij. we r achterover ging leunen, „en. als ik rijk ben, Awty. ga ik 'bepaald naar Ipswich', om mijnheer Botwood ren bezoek brengen.'1 Nelly en ik hadden altijd gekheid gemaakt over hetgeen wij doen zouden., als wij' rijk waren, en nu lachten wij weer, ailsof het een nieuwe ui1 was. „Dat is mijn béste japon niet. hoor'" riep zij, op haar stoffige japon wiizend. „Ik heb drie mooie, wit battisten. japonnen en een zwarte zijden met lagen hals. Zoo heel axmi ben ik niet ofschoon het niet veel scheelt." ,,0, als je je eens goed wascht, zult ge er heel anders uitzien," zeide ik, waarop wij alweer lachten, alsof het "één bijzonder gees tige zet was. Maar het. was inderdaad het geval. Toen Nellv een bad genomen had, het haar geborsteld en een echoone battisten ja pon met zwarte ceintuur aangetrokken had, was ik zeer trotscli op mijn zuster en nam ik haar mede naar het „priëeltje," zeker, dab rij welkom zou zijn alle mooie menschen waren dit in liet huis van dezen schilder. Nellv ondervond dan ook, dat zij' hartelijk welkom was. Mevrouw Clement, die haar slechts even bij onze aankomst gezien had, zag haar aan en glimlachte, zeggende; „Nu voelt gij u zeker prettiger, lieve?" en Cle ment. zette groote oogen op en reikte haar de hand inet buitengewone hoffelijkheid, die slechts door schoonheid kon wordèn opge wekt. E!n Nelly was allerliefst en had, zooals mevrouw Popün.Browne het genoemd zou hebben, veel succes. Spoedig daarop kwami lord Treherne ons bezoeken. Hij werd behoorlijk aan mij|n zus ter voorgesteld, en ook hij scheen haar bui tengewoon bekoorlijk te vinden, want hij bleei aan haar rijde, al-hof hij nooit te voren een aardig meisje ontmoet had. „Wat een alleraardigste man!" zoide Nel ly, nadat hij blijkbaar met weerzin vertrok ken was. Mevrouw Clement en ik zagen elkander op hetzelfde oogenblik aan en ik verbeelde mij, dat er in haar blik iets waarschuwends lag, alsof ik dwaas of laag genoeg zou zijn, om Nelly iets daarvan te vertellen. „Ja, hii is knap en zoo bijzonder vrien delijk," antwoordde ik dadelijk. „Geen won der ook, dat ik zoo denk, want ik beu hem veel verschuldigd. Alleen door lord Treherne heb ik mevrouw Clement leeren kennen, Nelly," „Dan moet gij wel van hem houden," zeide Nelly op haar gewone, oprechte wijze. Me vrouw Clement glimlachte; rij zag, denk ik, dat ik van plan was te zwijgen. Ik geloof eigenlijk, dat zij een echte, kleine koppelaarster was, in weerwil van haar Grieksche houdingen en fluisterende, treurige stem. Werkelijk scheen hiervan ©enigszins sprake te zijn. Lord Treherne was ontegenzeggelijk door haar betooverd, en Nelly verwelkomde hem altijd met zoo'n stralenden glimlach en zulke schalksche oogeu, dat ik dikwijls met de grootste verbazing naar haar keek. Bijna eiken dag bracht hij haax bloemen, en er ging haast geen middag om, dat hij niet het een of ander uitstapjes wist te ver zinnen. En nu het uitgaan 's avonds gedaan was, en Clement Warrington zoo lang moge lijk van het heerlijk daglicht profiteerde ora te schilderen, was het goed voor hom 's avonds iti dë frisschc buitenlucht te gaan. Wat was het toch kluchtig ik liep ge regeld met de Warringtons en Nelly rcod onveranderlijk met Lord Treherne in zijn aardigo phaeton, die hij voor toertjes in hot park hield. Mevrouw Clement liep om zoo te zeggen op haar teenen, in afwachting van de dingen, die komen zouden, en hield z.ch doodsbedaard en met het beste sucooi uit den weg, allerlei gelegenheden tot samenzijn verschaffende, zonder daarvan den schijn aan te nemon. Zoo bleven de zaken gedurende een dag of veertien voortgaan. Lord Treherne varieerdo rijn dagelijksch geschenk, of liever gezegd, hij voegde er een rijker aan toe in den vorm van een beelderig schoothondje. Wat Nelly met een mopsje moest doen, als zij weer naar haar school in Zwitserland terugging, wist >k niet, maar Nelly scheen zich over de 'toe komst in het geheel niet te bekommeren cn genoot ten volle het tegenwoordige, zonder ergens over in te zitten. Dien avond gingen wij te Barries in het „Lyrio" dineexen. Het was oen scho>no kalme avond, zooals dikwijls volgt op een snikheeteu Augustus-dag. Daar de stad z-o goed alg verlaten was. waren wij bijna do eenige bezoekers behalve ©enige permanente loge's. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1