M\ 305. 3d" Jaargang. Donderdag 26 Januari 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. Speculanten. AKIERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden roor Amersfoortf 1.30. Idem franco per post- 1.70. Afzonderlijke nummers- U.OO. Doze Courant verschijnt Dagelijks, met uitsondering ran Zon- en Feestdagen. Adrertontiën, mededeelingen ens., gelieve men vóór 10 nar 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF O. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÊN Tan 1—3 regels Elke regel meer ,y - 0.19. Groote letters naar plaatsruimte. m Yoor handel en bedrijf bestaan voordeeltge bepalingen, tót het herhaald advertèéren in dit Blad bij abonnement. Efene circnlaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aan traag toegezonden. Politiek Overzicht Het nieuwe ministerie in Frankrijk. Het kabinet-Bouvier is in functie getre den. _fot iï door president Loufor-t in het Elysée ontvangen en zal zich morgen aan do Kamers voorstellen. Maar liet ministerie, dat door den president der republiek ii be noemd, is anders samengesteld dan aanvan kelijk werd aangekonujgdhet lijstje van de benoemde ministers verschilt zelfs vrij aan merkelijk van het voor eenige dagen bekend gemaakte lijstje der aanstaande ambtgenoo- ton van den heer Rouvier. Niet alleen de personen zijn veranderd, ook in de richting van het kabinet is eone wijziging gekomen. Het blijft een kabinet, waarin verschillende groepen van de republiKeinsche meerderheid vertegenwoordigd zijin, maar in de poging tot. aaneensluiting is men wat minder ver naar rechts gegaan, dan' oirspr onkel ijk de bedoe ling was geweest. Deze gedaanteverwisseling is niet zonder striiid geschied, en een oogenblik scheen het alsof de combinatie zou mislukken. Do heer Rouvier had de keus de opdracht om het kabinet te vormen neder te leggen of eene nieuwo combinatie te Deproeven. Hij heeft het laatste gekozen. De bezwaren tegen de eerste combinatie waren van den radicalen kant gekomen, waar men zich vc- zette tegen de opneming van de senatoren Poincaré en Jean Dupuy, die te ver naar rechts stonden, in het kabinet. Deze twee zijn dan ook uit do combinatie verdwenen., en in hunne plaats zii i mannen gekomen uit de rijen van de radicalen zelf. ^j.et nieuiwe ministerie heeft nu, dan ook een beslist radicalen tint, wat het aanvankelijk niet had; zes radicalen en ladlico-sccialisten hebben in het kabinet zit ting en vijf gematigden Van de leden van het kabinet-Rouvier heoben vier zitting gohad in het kabinet- Comtesnamelijk de lieer Rouvier zelf, d'ie de portefeuille van financiën heeft behouden, de minister van oorlog uertoaux, de minister van buitenlandsehe zaken Dbicassé en de heer Chauimié, die ini het vorige kabinet de portefeuille van onderwus had cd nu minis ter van justitie is. Over de bezetting van de overige portefeuilles schrijft de Temps „De heer Rouvier heeft zijn ministerie aangevuld, door persoonlijke bevredigingen te schonken aan de groepen van de meerder heid. do socialisten uitgezonderd. Hij is op in zekeren zin hiërarchische wijze te werk gegaan. Van do democratische unie heeft hij genomen den president, den lieer Etienne, en een van de ijverigste leden der meerder heid. den heer Thomson. Van de radicale linkerzijde heeft hij, bij gebroke van den president, den heer Sarrien, dio weigerde, den eersten ondervoorzitter genomen, den heer Ruau, en twee van de werkzaamste leden, de hoeren Clémentel en Dujardin-Beaumetz (de laat3te voor eene betrekking van viec- staatssecretaris). Van de uiterste radico-socia- liitische linkerzijde heeft hij don voorzitter, den heer Dubief, genomen, een aanwinst voor den heer Berteaux. die reeds minister is. Van de radico-socialistisehe linkerzijde heeft hij genomen den voorzitter, den heer Bien- venu-Martin, en verder den heer Merlou, die vice-staatssecretaris van financiën, zal zijn. Eindelijk neemt ook de president, van do democratische linkerzijn© van den Senaat, de heer Gauthier (van de Aude) zitting in hc j kabinet". Opmerking verdient nog, dat Van de radi- calo dissidenten, die het vorige kabinet door hunne oppositie het- leven zoo zuur gemaakt hebben, geen enkele in het ministerie is op genomen. Voor d? departementen van oorlog on van marine riin weder burgers gekozen de lieer Berteaux is minister van oorlog ge bleven, en aan het hoofd van het departe ment van marine is Pclletan vervangen door den heer Thomson, die in de Kamer meer malen tot zijne verdediging is opgetreden. r-'o Temps brengt den heer Rouvier den/ lof, dat de door hem tot stand gebrachte verdeeling van de ministerieele portefeuilles „niet van handigheid ontbloot is en beant woordt aan het evenwichi van de geavanceer de groepen in het parlement." Daarentegen is de opmerking, dat het. kabinet-Rouvier is ..het mmisterie^Combes en het programm; Combes zonder den heer Gombes' zeker niet bedoeid als eene Joftuiting door de Temps, die zich steeds beslister onder de tegenstan ders van Combes hoeft geschaard. Men zal overigens een ju rit oordeel over wat men aan dit kabinet, heeft, eerst kunnen vellen, wan neer men do verklaringen kent, waarmee heb voor de Kamers zal optreden, en weet. welko houding het aanneemt in de ziak van het verkükkingsstelsel bij het leger, waarin hot terstond zich geplaatst ziet voor de noodza kelijkheid om tone keuze te doen. DuitschlancL Berlijn25 Jan. De geneesheeren Wie demann en Wiemath hebben bij prins Eitel h riedrich (den twe&den zoon van den Kei zer) het begin van eene longontsteking ge constateerd. De temperatuur is 39.6. De eet lust gering. Wegens do ziekte van prins Eitel Friodricb 'heeft de Keizer alle feesten tot viering van zijn verjaardag in het slot op 27 dezer afge last. Berlijn25 Jan. De parafocring van den tekst van het handelsverdrag tusschen i-ct Duitsche rijk en Oosten rij k-Hongarije met zijne annexen is hier gisterenavond ges/ried door do comnwssarissen van beide rijken. Tegen middernacht was dit werk volbi 'chi. Essen25 Ja». Heden staken 194.856 man van de 243.872 mijnwerkers. Er zijn heden 802 stakers minder dan gisteren. In het gebied van de groote werkstaking aan den Roer blijft bet rustig. De commis sie van zeven heeft gisteren besloten Vrijdag een groote bijeenkomst saam te roepen van leiders der werkstaking, om al de gegevens, betreffende klachten, op de verschillende mijnen verzameld, nog eens te onderzoeken, en aan het Oberbergamt te Dortmund op to zenden. Frankrijk. De definitieve samenstelling van het kabi net-Rouvier is aldus: President en minister van financiën Rou vier minister van binnenlandse he zaken Etienne minister van buitenlandsehe zaken Del- cassé oorlog Berteaux marine Thomson onderwijs en ©eredienst Rienvenu-Martin koophandel Dubief koloniën Clémentel landbouw Ruau; openbare werken Gauthier (Audte). Drie van de ministers, do boeren Rouvier, Chauimié en Gauthier zijn senatoren, de ove rigen leden van de Kamer. Vier leden zijn van het vorige kabinet in het nieuwe overgegaande overigen rijn rae^rendoels nog nooit minister gc-weeat. Van deze nieuwelingen in het ministerambt is de minister van onderwijs en ©eredienst Bienvcnu-Martin sedert 1897 lid van de Ka- niei en 57 jaar oud. Bijna even oud, maar lid sedert 1877 is do minister van marine Thomson, die met Gambetta redacteur Is geweest van de République Franfaise. Eonigo jaren jonger is de minister van openbare werken Gauthier, dlie eigonlij/k geneoslieer van borocp is, maar van spoorwegzaken eeno bijzondere studio heeft gemaakt en een boek geschreven hoeft over lokaalspoorwegen. De nieuwe minister van koophandel Dubief is directeur geweest van het krankzinnigenge sticht van het Rhono-dopartement en is se dert 1893 lid van <le Kamer. De minister van koloniën Clémentel is een gewezen no taris en do minister van landbouw Ruau was tot. dusver advocaat tc Toulouse. Maurice Rouvier, de nieuwe minister-pre sident., is ern der veteranen van het Fransehe parlement. In 1871 werd hij door Marseille naar do nationale vergadering gezonden. Zijne eerste minister-portefeuille werd hem door Gambetta toevertrouwd in het door dezen staatsman gevormde ministerie, dat slechts een korten levensduur heeft gehad (van No vember 1881 tct Januari 1882) maar dat toch voor de politieke ontwikkeling van Frankrijk baanbrekend hoeft gewerkt. In 1888 zette hij als minister-president de ver wijdering van generaal Roulanger als minis ter van oorlog door. Van 22 Februari 1889 tot 12 December 1892 was hij minister van financiën achtereenvolgens in drie kabinet ten de ontdekking, dat hij tot de parle mentsleden behoorden, die van do Panama- kanaalmaatschappij geld hadden aangeno men. noopte hem toen af to treden. Daarna behoorde hij bijna tien jaren tot de stillen in den land", totdat hem in 1902 op aanra den van Waldeck Rousseau dc portefeuille van financiën in het kabinet-Combes werd toevertrouwd Spanje. Madrid. 26 Jan. De ministerraad besloot do Cortes terstond bijeen, tc roepen. Men spreekt van oneenigheid tusschen den min:s- ter van marine en zijne ambtgenoot.cn. Rusland. Petersburg, 25 Jon. Veertien leden van de Zemstwo van Simbirsk namen eene motie aan, waarin zij zeggen, dat zij met liet oog op de vieeselijke gevaren, welke het vader land bedreigen (omdat do natuurlijke ont- ikkeEng van bet land door de bureaucratie wordt tegengehouden) weigeren in te stem men met het door den president voorgestelde aches, waarin gevraagd wordt, de bestrijding van den binnenlandsohen vijand, maar over de in Rusland heerschende misstanden wordt gezwegen. Hun geweten dwingt hen veeleer te ver klaren, dat slechts vrij gekozen vertegenwoor digers Rusland zullen kunnen bevrijden uit den tegenwoordige» toestand, vertegenwoor digers die geregeld aan dc wetgeving, dc vaststelling der begroot ing en het toezicht op do overheden moeten deelnemen. Simferojtol, 25 Jan. De Zemstvo van Tau- rië nam oen adres aan den Czaar aan, waar in de wensch wordt uitgedrukt, dat Rusland spoedig vrede moge hebben zoowel in liet binnen- als in het buitenland. De ukasc van den Czaar van 25 December gaf hoop op bin- nenliandschen vrede, die overal steunt op de zekerheid, dio de wet sclienkt, de ge lijk heul van allo burgers, de vrijheid van geweten, godsdienst, woord, pers, vereenigirtg on ver gadering. De verwezenlijking van de bedoelin gen van den Czaar is slechts mogelijk, ndien vrijgekozen vertegenwoordigers van het volk deelnemen aan de wetgeving, de vaststelling der begrooting, de controle van de overhe den en van de wetteu Dan zaJ Rusland on overwinnelijk zijn naar buiten en inwendig bloeiend. Petersburg25 Jon. De stemming is bedien kaJmcr Morgen zal op bevel van den Czaar in de straten eeue kennisgeving van den minister van financiën en den gouverneur-generaal wouden aangcplaat, waarin leedwezen wordt uitgesproken, dat de arbeiders tot schade van ben zelf en van de werkgevers staakten, zich lieten gebruiken als werktuigen van slecht- gezindon en zioh op een dwaalweg lieten voe ren. Do diep te betreuren gevolgen daarvau zijn do rust verstoringen geweest en do nood zakelijkheid van een ingrijpen der gewa pende macht. In de handen van slechtgezin- den, die niet terugschrikt en voor de moei lijkheden waarin het vaderland in oorlogs tijd zich bevindt, toonden de arbeiders zich blinde werktuigen. Zij gaven zioh er geen rekenschap van, dat in hun naam eischen werden gesteld, die met hunne nooden niets gemeen hadden. Ook vergaten de arbeiders, dat de regcoring steeds voor hen zorgde en bereid is billijke wen-clien met aandacht aan te hooren en voor zooveel mogelijk to ver vullen. Dit is echter slechts mogelijk als de ordo hersteld is on de arbeiders zijn teruggekeerd tot den arbeid, die voor het land even nood zakelijk is als voor de arbeiders zelf, wier nooden den Czaar even na aan het hart gaan ala die van al zijn trouwe onderdanen Dc Czaar lieeft onlangs bevolen, de quaes- tie der arbeidersverzekering in studie te ne men, ten einde hun in geval van invaüditeit en ziekte steun te waarborgen Daarmee ech ter is de zorg van den Czaar voor hot welzijn dc arbeiders niet uitgeput. Op zijn last wordt ontworpen eene wet betreffende de verkorting van den arbeidstijd en maatrege len. die den arbeiders gelegenheid zullen ge ven zelf over hunne behoeften te beraadsla gen en deze ten gehoore te brengen- De tot. den arbeid teruggekeerde arbeiders kunnen ca- op rekenen, dat de regcoring hun persoon, gezin en huis zal besoheunon ook tegen aan slagen op de vrijheid van arbeid van de zijde van slecbtgezinden, die onder vrijheid slechts verstaan het recht, om hun kamera den gewelddadig den terugkeer tot den ar beid te beletten. Petersburg, 26 Jan. In de heden gehouden zitting van den stedelijken raad stelde het raadslid Natokow uit naam van 17 raadsle den de volgende motie voor; „De kennisgeving van -de regeering beves tigde. wat alle bewoners van de stad gezien hebben, nl., dat op 22 dezer de troepen ge schoten hebben op arbeiders, die met een verzoekschrift aan den Czaar naar het Win terpaleis gingen. De Petersburgscho raad is hierover ten zeerste verontwaardigd en ver klaart. dat zulk eene wreedheid den grond slag van de burgerlijke orde. nl. de veilig heid van bet leven, ondermijnthij acht het zijn plicht de getroffenen to ondersteunen, door 25,000 roebels beschikbaar te stellen •oor de gewonden en de nabestaanden der gedooden." De voorzitter Joemowo weigerde de motie in behandeling te brengen. Daarna stelde het raadslid «baron Korff voor 25000 roebels toe te staan voor de getroffenen, zonder na te gaan of zij schuldig zijn of onschuldig. Dit voorstel werd met groote meerderheid aangenomen. Teveus werden 2000 roebels toegestaan ter verbetering van den stedelijken am-bulanoe- dienst voor het verleenen van hulp aan ge wonden, wanneer de gebeurtenisoen van Zon dag zich mochten herhalen. Aan het stadsbestuur werd vorder opge dragen onverwijld maatregelen te nemen tot ihet verleenen van spoedige geneeskundige hulp. Zondag hadden volgens verklaringen van ooggetuigen gewonden op de knieën van de Morchajastraat naar de Kazankerk moe ten kruipen. Petersburg, 25 Jan. Het Telegraaf agent schap verklaart, dat er zoovele ongeloofwaar dige geruchten in omloop zijn, dat het on mogelijk is ze alle tegen te spreken. Zoo is het bcr:cht omtrent het vertrek van de kei zerin-weduwe volkomen ongegrond. Ook is het- gerucht onjuist, dat Maxim Gorki zou zijn gevangen genomen. Het gerucht loopt, dat generaal Foulon (tot dusver chef van de Petersburgsche poli tie) benoemd zou zijn tot gouverneur-generaal van Warschau. Generaal Tsjerkow heeft echter nog geen ontslag gevraagd. Petersburg. 25 Jan In twee tabaksfabrie ken is de arbeid hervat D>e minister van binuenlaiidsche zaken ontving heden vertegenwoordigers van de Petersburgsche nors, die hem een verzoek schrift bracht, alsmede de in de vergadering yan redacteurs genomen besluiten. \en lid van de deputatie wees op de noodzakelijk heid van vrijheid van aiukpers en van het bijeenroepen der Zemstwo s tot een oongres Dit was het cemge niiudel om do gemoede- reu te liedareu. De minister antwoordde dat hij het- verzoekschrift zou overwegen; hij kon echter daarover niet alleen beslissen, omdat de zaak ook behooidc tot het ressort van generaal Trepow, den nieuwen gouverneur- generaal. Petersburg, 25 Jan. Het- onderwijs in de gymnasia en middelbare scholen is heden hervat. Do inspecteur van liet district heeft be kend gemaakt, dat. liet als eeu geldige reden voor schoolverzuim zal worden b-schouwd. wanneer dit plaats heeft uit vrees voor de ongeregeldheden Petersburg, 25 Jan. Dc raad van bestuur van de Polvtec-hnitclie school heeft in een besluit zijne verontwaardiging uitgedrukt- over den dood van den student Sawmsiki, die Zondag iu den Alexandertuin bij de salvo's op de ongewapende vreedzame menigte werd doodgeschoten, waardoor werd bewezen dat in Rusland zelfs het leven van vreedzame burgers niet veilig is. De raad verklaart, dat het onmogelijk is het onderwijs thans voort te zetten. i e regeering heeft aan alle professoren en studenten verlof toegestaan. De colleges zijn gesloten. Het bestuur van de ingenieurs- en mijn school logde kr.-. isen op de lijkbaren van de twee verleden Zondag gedood© studenten. Peterslnirg, 25 Jan. De begrafenis van den student Sawinski had plaats in tegenwoordig heid van den directeur van de Polytechni sche school prins Gagarin, thet geheel© onder wijzend personeel en alle studenten, in hel geheel 2000 personen. Een student hield eeno rede aan het graf. waarin hij opwekte tot 18 Roman van BALDUIN GROLLER. Den volgenden morgen begaf hij zich zoo spoedig mogelijk met zijn volmacht naar de Bankvereemging, waar Artner geld a depo sito had. Hij wilde geen groote som bij zich steke-n, maar alleen een paar cheques, die hij in den loop van den dag dacht te zullen noodig hebben. Vervolgens riclitto hij zijn schreden naar dio „Landesbaivk waar hij den directeur te spreken vroeg. „Mijn naam," zoo stelde hij zich aan dezen voor, „is Dr. Riemer. Door een mijner cliën ten ia mij opgedragen een opeiatie te onder nemen. Is u ook in staat mij hierin van voorlichting te dienen?" Om den mond van den directeur spoelde een fijn lachje, toen hij antwoordde „Ik denle, dat mijn raad wel overbodig aal rijn. U zult wel vaste plannen hebben, die wij voor u uit te voeren hebben." „Niet mogelijk, maar het loont altijd dc moeite den raad van. een vakman te hooron." „Wij geven officieel geen. raad, dat zou te veel verantwoording geven. Als ik u echter al'- particulier iets aanbevelen moest, dan zou het de Hongaarsehe Goud rente zijn." „Is daar geen gevaar bijl?" „Bij alle effecten is risico. De goudrente kan evenwel nooit geheel te gronde gaan. Ik geloof, dat ze goed staat, ze kan nog stijgen, wel ndet hoog en niet- met spongen, maar het is een soliede belegging, waarbij men niet veel op het spel zet. „Ik dank u, mijnheermaar mijn cliënt wensoht niet ini rentefbndsen te spectuieeren Hij heeft daarover z/ijn eigen inzichten. Wat- dunkt u van de Nieuw-Staal-Maatscihapij Do directeur fronsd© de wenkbrauwen en trok zijn schouders op. „Zij; kunnen stijgen rij kunnen dalen. Dat is moeilijk te zeggen." ..Hce is de koers op heden? „Veertig florijn." „Dat is hoog." „In 'fc geheel niet. Ze zijn a pari ingeschre ven en staan nu op honderd twintig. Maai* zo kunnen morgen den dag ook zakken eni een twintig percent- onder pari loepen. Heeft u iets gehoord, dat u juist die effecten walt- hebben „Mijn cliënt schijnt ingelicht te zijn, tenminste hij gelooft het." „Des te beter, mijnheer. Laten wij het dan eens probeere». Wilt u vijf-en-twintig, (f maar dadelijk honderd stuks hebben? „Neen, mijn cliënt wenscht- er meer. „Vijfhonderd dan?" „Laten we tweeduizend vijfhonderd zeg gen De directeur zag Riemer scherp in de oogen. Nooit- is men toch uitgeleerd. Wie zou achter dezen jongen man zulke oomit-tenten gezocht hebben En die kalmte, waarmee- hij een vermogen op -het spel zette' Bovendien was het niet zijp geld, maar dat van zijn cliënt. Hij moest das wol vast staan, om zoo iets te durven wagon. Alle respect voor zulke cliënten. In ieder geval moest men trachten klanten van zijai slag te behouden. Ee wijz© waarop de directeur nu met Riemer sprak, was geheel anders dan in liet begin Riemer nam kalm een cheque van hon derdduizend florijn uit den zak en wachtte geduldig tot alle formaliteiten vervuld wa ren. „Ik. begin nu zelf te gelooven," erkende de directeur, „dat we goede zaken zullen doen." „Hoe dat, mijnheer? Zoo pas was u daar over niet zoa gunstig gestemd." „Heel eenvoudig Vijf-en-twintig of hon derd stuks kunnen op de beurs geen indruk maken, maar drie duizend stuks wel. Wij zul len, zoo het u goed is, drieduizend stuks koopen. Bij zoo n beduidende opdracht zij-n wij natuurlijk ook bereid onze medewerking te verleenen. Zulke posten vormen zelf hun kocis. Bezwaarlijk kan ik daarbij aan een daling denken." „Nu nog iets, mijnheer," voegde Riemer er aan toe. „de operatie mag volstrekt niet- lang duren. In twintig dagen moet alles afge- loopen zijn Twintig dagen wel te verstaan 't komt er niet op aan, met winst of verlies geen oogenbEk langer. Mijn opdracht is in dit opzicht bindend." „Het zal gebeuren, zooals u wenscht mijn heer.' „We hebben nu don twintigsten Novem ber <len tienden December moet alles afge rekend rijn en alles wat mij toekomt oogen- b Ettelijk tot mijn dispositie staan. De eerste tien dagen kunt u gebruiken om te koopen, dc tweede tien. om alles zoo goed mogelijk te verkoopen. Maar natuurlijk mag mijn naam in deze zaak niet genoemd worden „U kunt daaromtrent gerust zijn. mijn heer. Zoo er geen vertrouwen op onze dis creet ie bestond, zoutten we over vier weken niet meer bestaan." Toen Riemer vertrokken was. Eet de direc teur zijn beursbediende komen en zeide flui sterend „Met dc Staal-Maatschappij is er iets aan de hand let. op!" Hij gaf hem de opdracht en beduidde hem, nat hij er nog honderd stuks voor hom parti culier moest bijnemen. De bediende noteerde de order en schreef er voor zich zelf ook hon derd stuks bij. Bovendien kwamen er voor vrienden en bekenden, die fluks telefonisch gewaarschuwd waren, ook eenige honderden bij. Van de Landesbank begaf Riemer zioh naar de Credietbank, waar hetzelfde tooneel werd! afgespeeld, en vervolgens naar de Unie- bank, waar liijj de rest der door Artner aan hem toe vertrouwde borggelden in aa-ndeelen van de Staal-Maatschappij wilde beleggen Eerst- ging hij echter een café binnen, waar veel beursbezoekers plachten te komen. Na hetgeen hij verricht had, gevoelde hij zich wei een weinig overspannen en had- hij be hoefte aan een kleine verfrissohing. Nauwelijks had hij echter het lokaal be treden, toen een klein mannetje, met zwar ten baard en een paar levendige oogen, op hem toetrippclde on hem hartelijk begroette. Het was Salomon Riodberg, eeni der meest- ge^ochtc beursoomni'-aonaares, Hij kende Riemer, die eens een proces voor liem had gewonnen, dat hem voor een groot- verlies bespaard had. Het. geval was alledaagsdh, maar hot- gunstige gevolg een bijzonderheid geweest. Iemand had Ried berg allerlei beurs- aangelegenheden laten opknappen. Het was de oude historie zoolang er gewonnen werd. was alles fraai en goed, maar toen er verloren werd, was 'tmooie spel uit geweest. De klant weigerde te betalen. Hij had geen goed voor wendsel, daar schulden van spel en wedden schap, volgens de Oostenrijkodhe wet, niet vei volgbaar zijn. Wat had Riemer tegen die moraal van leer getrokken, welk© toelaat dat men de winst, van hot beur spel wel mag opstrijken, maar niet verplicht wordt het verlies voor zijn re kening te nemen. Een paar toevallige om standigheden hadden meegeholpen, om Ru ïne» succes te bezorgen, en Riedberg was van ecu zekeren ondergang gered geworden. „Hoe komt u zoo h er, mijnheer?" riep Riedberg den binnentredende tegen. „Dat hoeft waarlijk iets van Daniël in den leeuwen kuil I" „Ik ben op weg naar de Unie-bank, om zaken voor ecu cliënt in orde te brengen." „Beurszaken 1" „Geen kwestie van!" „Ik wil niet indiscreet zijn, mijnheer Rie mer. maar ak uw cliënt iets met do beurs uit te staan heeft, dan komt u maar gerust bij mij. Ik ben billijker dan een bank, en u weet dat go u op mij verlaten kunt. Ik ben u nog altijd zeer verplicht en zou u gaarne mijn dankbaarheid dcor een daad willen bewijzen U kunt op mij aan Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1