G G. Pil. L Moderne Schilderijen en Aquarellen, Dames-Handwerken. Amsterdamsch Wisselkantoor. Vruchtenlikeuren p. C. JVfuijzert, Fabrikant, UTRECHT, Uit den omtrek. STADSNIEUWS. OE RENTE-CASSA, ADVERTENTIÈN. Nederlandsche Crediet-Vereeniging. Bouwmaatschappij „Nieuw Amersfoort v Notaris ROBBEMOND, te Harmeien zal op Donderdag 9 Maart 1909, des Huizinge, Huizinge, De Notaris J. de Klerck, Uit de hand te koop 3 flinke ongemeubileerde Kamers, Koffiehuis, Keukenmeid, Keukenmeid. KEUKENMEID. eens flinke Keukenmeid, C. F. ROOS Co.Nes 49, Brakke Grond, Verzekering-Maatschappij „H 0 L 0 A", (X Firma v. d. BRIEL VERSTER. XI Mej. C. A. SORBER, Inès Sandia, ALLERZIELEN. Theater „D© Vereeniging" in de Warmoes straat te Amsterdam. Flora Tosca zal zelf control en. Hbld. Schoot- en Kerknieuws. Tot directeur van de Ambachtsschool en Burgeravondschool te Venlo is benoemd de heer M. Worp. directeur van de Burgeravondschool te Ylaardingen en leeraar aan de Ambachtsschool te Rotterdam. Ds. E. J. Offerhaus Lzn., pred. bij ao Ned. Herv. gemeente te l'ietersburen, lieeft tegen 1 Mei a. s. eerrol e.aeritaat aangevraa. Den 3. Juni a. s. zal het 45 jaar geleden zijn, «lat ds. Offerhaus te Thesinge do evangeliebediening aanvaardde. Ds. W. J. Oudegeest, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Vugnt, hesft wegens volbrachten 40-jarigen ambtsbediening, tegen 25 April a. s. eervol emeritaat aangevraagd. Ds. Oudegeest aanvaardde zijne evangeliel>e- diening den 23. April 1865 te Houten, zoodat hij op dien datum zijn 40-jarig jubileum hoopt te herdenken, was vervolgens nog werkzaam Vlijmen en sinds 9 Jan. 1881 te »'ught. Giften. De heer H. J. Paris, diaken bij de Ned. Herv. gemeente te Amsterdam, ontving onder lett. N. N. ten behoeve der diaconie de som van f 10,000. en de heer H. J. E. van den Bom ontving onder lett. N. N. N. de som van f 5000. De heer G. Sakkers, weesvader te Maarssen, is benoemd tot directeur der Carel van Walrecrstichting te Dieren. Barneveldl. Die heer Belmer, kunst schilder alhier, vroeger leeraar in het teeke nen aan de H. B. S. te Kampen, schonk aan het instructie-bataljon een schilderij in eiken houten lijst met de beeltenis van wijlen Z. M. Koning Willem III in generaals-uniform. Onder voorzitterschap van den heer mr. Heijligers hield Vrijdagavond l.t. de plaat selijke gezondheids-commissie in een der zalen van het gemeentehuis een openbare vergade ring. Tegenwoordig waren, behalve de voorzitter, de heeren L. F. Boekelman, W. A. v. d. Bo- venkamp, G. Prins en de heer A. M. E. des Tombe (secretaris.) De werkzaamheden bepaalden zich in hoofdtaak tot het vaststellen van het jaar verslag, waarvan een exemplaar aan dén hoofd-inspecteur der volksgezondheid en een aan den raad zal worden gezonden. Lapter ver schijnt dit rapport in druk en hopen wij er op terug te komen. Belangstellenden berinneren wij er aan, dat heden avond de vereeniging „Han del eu nijverheid'" een openbare vergadfering zal houden, waarin door den heer Fidjeldy Dop uit Amsterdam over Bedriiifs-conoentra- tie en Middenstands-beweging zal worden ge sproken. Ook niet-leden kunnen tot deze ver gadering door introductie toegang verkrijgen. Den naam van dezen spreker noemendé, is zeker aansporing om idéze vergadering te gaan bezoeken, overbodig. In de vorige week werd ten raadhuize de jaarlijksche algemeene vergadering gehou den van de oudheidkundige vereeniging „Fle- hite", onder voorzitting van den heer O. G. H. Heldring uit Renkum. In deze vergade ring werd de heer C. B. Kok, alhier, tot be stuurslid herkozen. Het uitgebrachte jaarverslag luidde zeer gunstig In liet ledental was geen noemens waardige verandering gekomen. Het aantal bezoekers van het museum is aanmerkelijk toegenomen en tot pl. m. 1150 personen gestegen. Ook dit jaar zal weder het jaarverslag in druk verschijnen. Die rekening en verantwoording sloot in ontvangst en uitgaaf met flfi72.27£ en een kassaldo van f 18.49. In eeme openbare vergadering, gehou den op Zaterdag 11 Februari 11. in Amicitiai, fs de onderwijsquaestie nog eens besproken door den heer A. H. Gerhard, hoof dl eener school te Amsterdam. Bij deze gelegenheid was do belangstelling! in de ondterwij&beweging niet minder dan toen onlangs de heer mr. Levy dé zaapk be sprak. Behandelde deze het onderwerp hoofd zakelijk uit staatkundig oogpunt, de spreker van Zaterdagavond, een man van eht onder- wijfs, brengt ons meer in de school zelf, zoo- als in het- openingswoord door den heer v. d). Horst, hoofdonderwijzer alhier, werd aange merkt. Nadét laatstgenoemde de vergadering had geopend', gaf hiji aan den heer Gerhard liet woord!, die tot onderwerp had gekozen den strijd) tegeni dé aiiderwijsnovelle. Alvorenn tot de behandeling hiervan over te gaan zet dé heer G. eerst uiteen het stand punt waarop hij staat tegenover de hangeni- de quaestie en zegt te behooren tot hen, die liet volkomen recht en billijk vindien, dat ieder in de gelegenheid zij) een onderwijs te verlangen, dat iu zijn diepste wezen hen kan bevredigen. Echter is Spr., evenals de streng dogmatische geloovigen, dio zicth verklaren te zijn voor de openbaring, er van overtuigd, dat he neutrale onderwijs hen niet kan bevredigen. Deze uitspraak beteekent niet dat dbgmatisch gekleurd ondérwlijp ook maar bij benadering zich bij niet-dogmatisch) ge kleurd onderwijs kon aanpassen. Spr. noemt zelfs dogmatisch gekleuird' onderwijs bepaald slecht. Niet dat het onderwijs minder be hoeft te zijn dam- op andere scholen, maar dooi- den invloed dei- dogmatiek is het slech ter. DO erkenning van de billijkheddl va.n het bestaan sluit niet de overtuiging. dér gelijk waardigheid in. Of de voorgestelde wijzigingen al dan niet in strijd zijn met de grondwet is een punt waarover S*pr. in dezen avond niet zal uit weiden. Afgescheiden van de vraag of de wij ziging recht of onrecht is, wil hiii zich alleen afvragen zullen deze voorgestelde wijzigin gen een dhurzamen gunatigen invloed op ons volk uitoefenenEn dan is zijn conclusie dat dit niet het geval zal zijn. De fout bijl deze ingediende wijiziging ligt niet in de vraag of het openbaar onderwijs er door vermindert, maar hierin dat zij de innerlijke waarde van het bijjzonder onder wijs niet vermeerdert en daardoor gaat do to tale som van onderwijs, die de jeugd wondt verstrekt niet vooruit, 't geen bijeen wijziging als deze in de eerste plaats als eisch gesteld moet worden. Immers in dit geval behoort een wijziging verbetering van de drie volgen de punten ten dool te hebben 1. Verbetering van de gebouwen zelf. 2. Verbetering van den toestand der kin deren. 3. Verbetering van de arbeiders in de school. Steeds zullen bijl wijzigingen verbeteringen en verminderingen voorkomen, doch Spr. acht de nu voorgeste)die wet zoo slecht als er ooit een is gemaakt. Gaat men na wat voor goeds er is in de wijziging, dan vinden weten eerste een bij zonder groote zorg voor de zwakzinnigen (achterbiljjvers) en voorts dat ook bijzondere onderwijzers krijgen een wettelijk, gewaar borgd minimum. Ten slotte nog dab bijzon dere onderwijzers krijgen ,,'t woord" van een rechtspositie. Dit laatste echter is in 't wezen van de zaak de grootste kool die oodt ver- j kocht is. De verbeteringen zijn hiermee afgeloqpen. Verbeteringen aan te brengen door amende menten acht Spr. niet mogelijk. En thans de fouten. Dezo zijn te verdeolen in kleine eni groote fouten, en. Spr. noemt van beide rubrieken een aantal op. Zoo neemt hij het een kleine fout, dat bij dé nieuwe wet de maatschappelijke positie van. die onderwijzers, welke door de invoering er van op straat worden gezet, volkomen is ver waarloosd. Dit is een fout, die getuigenis aflegt van grenzelooze onachtzaamheid eu tekortkoming in het eens gegeven woord, daar wacht gelden beloofd zijn.. Een kleine fout is het, omdat zij door een amendement nog wel te verhelpen zou zijn. De heer G. zegt het gaarne na te praten, dat de ontwerper van deze wet een man van groot talent is, in ieder geval is hij iemand, die uit de onderwijswereld neg al wat heeft weten op te zoeken om het tot iets kwaads om te werken. Om dit aam te toonen .behandelt Spr. de quaestie, dat 't Jus promovendi aan alle kweekscholen zal worden verleend, doch dat dit alleem ten doel heeft en ten gevolge zal hebben ook het krijgen van onderwijzers van oen bepaalde kleur en van ©ear bepaald ge halte. Daarmee alleen is de onderwijjsnovelle roods veroordeeld. Wat betreft de regeling, dat voor den biju zonderen onderwijzer een minimum-loon wordt uitgetrokken, op deze eene voorwaar de slechts, dat de uitgetrokken som aan den betrokken persoon worde uitgekeerd tegen afgifte van een kwitantie. Het herinnert Spr. aan een patriachalen roerenden eenvoud, dat een zoo nauwgezette regeering zich daar mee tevreden stelt. Adres aan kloosterscho len, waar dioor onderwijzers wordt les gege ven, die de belofte van armoede hebben afge legd. Vragen wij ons thans af of de omstandig heden, waaronder het onderwijs aan dé kin dereu wordt gegeven, verbeteren, dan moeten we hierop ontkennend1 antwoorden. De bepaling dat voor iedere school van 25 leerlingen af reeds subsidie kan Worden ver kregen, zal tengevolge 'hebben, dat vele zeer kleine scholen zullen wordfen opgericht, ten nadeele van de bestaande scholen. Bedoelde kleine inrichtingen nu zijn wel op te richten voor de rijken, doch niet voor het volk. De zoons van de wetgevers kunnen er van gebruik maken, dlooh het onderwijs voor 't volk, voor de plebejers wordt er mede verknoeid. Festalozzi hééft eens gezegd', ieder kind in dé maatschappij heeft recht op volkomen ontwikkeling van de gaven, die in hem slui meren. Door deze nieuwe wet zullen we hier toe echter nooit geraken en duidelijk is het, dat bij dir. Kuyper met de voorgestelde wij ziging niet de waarachtigo verbetering van het onderwijs heeft voorgezeten, doch liet aanikweeken van dogmatisch onderwijs. Dat is een groote fout. Herhaalde malen is er op gewezen, dat de financieele nood in vele plaatsen ontstaat door de groote eisahen, die de regeering dén gemeenten oplegt. In de eerste plaats wordt dam. bezuiniging op het onderwijs voorgesteld. Bijl de nieuwe regeling gaat de openbare school financieel achteruit en de uitkomst, zal dus déze zijn: De openbare school, die overblijft, wordt gedwongen slechter te zijn. De bijzondere scholen worden daarmede per se slechter. Ieder zal moeten erkennen, dat tot dus verre dé openbare scholen voor de bijzondere scholen fungeerden als sleepbooten. De bij-z. scholen 'hebben hun vooruitgang aan de open bare scholen te danken. Nu echter zullen de bijzondere scholen als remmers optreden en zal de sleepkracht der openbare doen ver dwijnen. En tooh moeten we vooruit, met dén tijd mee op onderwijsgebied. Dit acht Spr. ook een groote fout en hij concludeert., d'at deze onderwiis-novelle nooit 'het totaal onderwijs ten goode lean komen. Het peil op do openbare zoowel als op de bijzondere scholen zal naar beneden gaan. De grondfout van heel de wijziging is, d'at ge vraagd wordtKrijgen de kinderen geikleurd ouderwijs, niet of de kinderen krijgen goed onderwijs. Na de paiuze leverde Spr. een betoog, waarom die zoo vaak gesmade neutrale school de oenigo goedle kan zijn. Hier .komt al zeer spoedig na eenige kleinere, de groote vraag bij ons op, ziet werkelijk de neutrale onder wijzer er uit zooals de tegenpartij hem voor stelt-, die nml. beweert, dat een man van 'karakter niet neutraal kam zijn en, indien hij tracht het wel te zijn, zweeft tussohéu karakter- eu overtuigingloosheid. Men moet de geschiedenis dier neutrale school kennen, om deze vraag te kunnen beantwoorden. Slaan we een blik in de schoolgeschiedenis der 18e eeuw, dian zien we, dab steeds wan neer de kerk de leiding der school in haai den had, het onderwijl uitermate slecht was. Vervolgens bespreekt hij de toestand tus- schen 1795 en 1857 en hoe eindelijk de neu trale school is gekomen zooals die zich thans aan ona voordoet. De neutrale school is de vrucht van den on verzoen lij ken. strijd die gevoerd werd door twee partijen, die elkaar het licht in de oogen niet gunden, nml. de calvinisten en de katholieken Ten slotte citeert Spat stuk ken uit de literatuur, die over de neutrale school ia versahenen, ten doel hebbende uit een te zetten, wat al zoo de neutrale onder wijzers zou mogen zeggen, en datgene waar- Haare&griclit 179, (gab. Associatie Cassa), Amsterdam. Kapitaal f 1.000.000 Reservefonds 1.032.232.48. Met ingang op 13 dezer is de Rentevergoe ding voor gelden k déposito vastgesteld als volgt Met 1 dag opzegginglii'nPt (bedragen tot ƒ5000 direct te ontvangen)) l2? Met 10 dagen opzeggingla oCt Voor 1 maand fixef F 2 en 3 maanden fixe 2V*pCt. l jaar fixeSVspCt. Prolongatie-conditie (tot beperkte bedra gen). V» pCt. onder den Prolongatiekoers. Amsterdam11 Februari 1905. over het beter voor hem zou zijn te zwijgen. De neutraliteit, gaat hij voort, bestaat, echter niet in het verzwijgen dei* dingen, maar daarin dat dé onderwijzer zijn eigen maatschappelijke grondslagen ter zijdie zet eu vraagt Waar heeft hot kind recht op? Een goed onderwijzer is niet de meester van bet kind, maar de dienaar. In ieder dog maticus zien wij iemand, die misbruik maakt van zi'jn macht en niet vraagt, waarop heeft het kind recht, doohi er een afgietsel van tracht te maken naar zijn eigen, model. In dogmatisch ^osohoolde kinderen wordt aio grond! gelegd voor verwijdéring. Op de open bare school echter zitten allen naast elkaar en weten van geen verwijdering; het zijn alleen kinderen. De bijzondere school noemt en leert dé verdraagzaamheid', maar, besluit de heer Ger hard, de openbare school heeft zo. Van de gelegenheid tot debat werd ge bruik gemaakt door de heeren J. van Lent, hoofd! eener katholieke school te Zeist, en J. R. van 't Hof, alhier, die 'boidèn door dén spreker werden beantwoord. Zaterdagavond gaf de ordounanseu-ver- - eeniging „Wilhelmina", haar derde feestelijke uitvoering in de concertzaal van de Arend. Behalve eenige tooneelstukjes, werden keu rige nummers schermen ten beste gegeven Ook de zangnummers, waaronder van v. Ant werpen en Rich. Hol. gaven blijiken van ern stige studie. Getuige het applaus van de stampvolle zaal, is door de aanwezigen zeer genoten. Vele superieuren waren ook bij deze uitvoering tegenwoordig. Wij vernemen, dat op 5 Maart a.s. weer een uitvoering zal worden gegeven voor de leden van de Toynbee-vereeniging. De vereeniging tot het houden van kunstbeschouwingen exposeert Zaterdag en Zondag a.s. in Amicitia. Voor degenen, wien zulks aangaat, maken wij attent op een pas gegeven order door de directie der H. IJ. S. M., waarbij aa.n de overwegwachters wordt opgedragen er strenger op toe te zien, dat niemand den weg meer oversteekt nadat die boomen geslo ten zijn. Op sommige lijnen is reeds proces verbaal opgemaakt. Nog steeds zijn er menschen voor wie op Zondag de eenzaamheid een behoefte des 'harten is. Zoo zag de politie zich ook weer dezen Zondag genoodzaakt aan 6 heeren on derdak te verleenen, ten einde in de gelegen heid te zijn hunne diepzinnige bespiegelin gen buiten 't gewoel van dé wereld beter te kunnen uitwerken, 't Is alleen jammer dat dergelijke personen dikwijls nogal wat last veroorzaken voor dat ze goed en wel binnen zijn. Behalve een drankwetbekeuring ver meldde het politierapport overigens geen ern stige overtredingen. Burgerlijke stand. Geboren: Franciscus Lambertus, z. v. Muyzert en P. van 't Wel. Overleden,: Maria ter Beek, oud 31 jaren, echtgenoote van A. Hulst. Geertruida Kiers, oud 75 jaar, wed. van H. van dé Veer. Pe trom el la Alid'a' van Oer», oud 18 jaar, ongehuwd. Naamlooze Vennootschap. Korte Niouwstraat 4. Utrecht. KAPITAAL f 1,000,000, waarfan geplaatst I (i«0,0«ü. Directeuren Mr. F. S. VAN NIEROP, C. H. F. CHRISTMANNF. X. M. H. KEL LER en Mr. G. VISSERING. Fondsen - Coupon» - Wissels - Cre<iletbrieven - Deposito - Prolon gatie - Incasso - Rekeniug-foitratit- Coupons en losbare Obligation, welke bij de A MSTERDA \fSCHE BANK te Amsterdam betaald worden kunnon ook aan ons kantoor ter betaling worden aangeboden. Ons dagelijkse hoer&blad voor biiiteulandsch papier en conpons wordt aan de relatiën op aanvraag gratis toegezonden. In opdracht van H.H. Commissarissen be richt hierbij de Directie H.H. AANDEEL HOUDERS, dat do Gewone Algemeene Vergadering van Aandeelhouders dit jaar zal worden gehouden te Utrecht den 20»*«n Februari e. k.dos voormiddags te «II' uurin een der localen van „Sic Semper Trans n°. 19. De Directie P. G. A. GERLINGS. Mr. B. 0. L. VAN DEN STEENHOVEN. Utrecht, 10 Februari 1905. Algemeene Vergadering van Aandeelhouders op Dinsdag 28 Fe. Itruari 1905. 'a voormiddags elf mr, it het Hotel „de Vergulde Zwaan" te Amersfoort. P. H. VAN TlASELEN Directeur. Amersfoort, 11 Febr. 1905. voormiddags ten II nre in het koffiehuis van den Heer G. M. VAN DIJK, te Vleuten krachtens Art. 1223 B. W. R. PUBLIEK VERKOOPEN x No. 1. Eene weldoortimmerde bestaande uit twee Woningen met groote steenen schuur, erve en tuis, te Vleuten nabij het Haarsche Zandpadkad. bekend sectie B.nos. 723 en 724ter grootte van 218 aren. In huur bij L. VAN EIJK en W. VAN GEELEN. No. 2. Eene soliede verdeeld in drie woningen waarvan een tot Winkel ingericht met ruime steenen schnnrerve en grond, te Vleuten langs het Haarsche Zandpad kad. bekend sectie B nos 742, 786 en 787, te zamen ter grootte van 7.40 aren. Het Winkelhuis en schuur in gebruik bij den eigenaar R. VAN EGD0M, en de twee woningen verhuurd aan de Wed. J. v. d. BILT en F. DE JONG. Dagelijks, uitgenomen des Zondags, van 2 tot 4 ure te bezichtigen. Nadere informatiën geeft de Notaris ROB BEMOND voornoemdten wiens kantore da eigendomstitels en veilcoBditiën by tijds ter inzage liggen. te Maarssen, zal op Donderdag 23 Fe bruari 1905, voormiddags elf uur, te Maarsseveenten huize van den heer W. BOOT, In hei openbaar vellen en verkoopen: Een pand, ingericht tot een groot solied pand in het mid den der 9tad Utrecht op den besten stand. Aanvragen onder letter S 44 aan BEIJERS' adv.-bur., Utrecht. Eene Dame verlangt tegen Mei of eerder waarvan 2 ensuite, in Amersfoort of omstre ken. liefst boven-étage, bij nette familie, zon der pension. Brieven letter 0. aan VALKHOFF's Boek handel Amersfoort. Leeraar In PIANO en ZANG, UMlsche streel, hoek Helllngstraat 36 Mevrouw J. P GUEPIN, Palestrinalaan 5, Hilversum, vraagt tegen half Maart of eerder eene genegen huiswerk te verrichten, P. G., van goede getnigen voorzien. Wordt gevraagd te Utrecht, met 1 Mei, eene flinke en zeer bekwame KEUKENMEID, niet beneden 25 jaar en van de beste getnigen voorzien. Schriftelijke aanbiedingen aan Mevrouw LABOUCHERE, Catharijne Singel 26, Utrecht. waarin vergunning (welke ver- ganning zoo goed als zeker op nieuw zal worden toegestaan) met Kruide nierswinkel, waarin veel debiet van Brood. Voorts drie daggelderswoningen, schuren, erf en grond, benevens hoveniers- land. zeer gunstig gelegen te MaarsseveeD, aan den Heerenweg, geteekend B. No. 157 te samen groot 27 aren, 40 centiaren. Breeder bij biljetten omschreven. Een ge deeltelijke koopprijs kan op het verkochte ge vestigd blijven. Te aanvaarden bjj de betaling der koop penningen. Te Baarn wordt gevraagd met Mei of eerder eene zeer bekwame Duitsche of Hol- landsche Keukenmeid, van de P. G. Loon 150.met opslag. Brieven met opgaaf van laatste betrekking franco onder no. 456aan J. H. en G. VAN HETEREN, Bo ekhandelaren, Hartenstraat 26Amsterdam. Mevrouw Dr. THIEBOUT, Haven, Maassluis vraagt mot 1 Mei die teveDS huiswerk moet verrichten. Zich aan te melden 's avonds na 7 uur Catharijne Singel 40 B Utrecht. KlIISTVEILISG op Dinsdag 21 Februari 1905, in de „Brakke Grond" - te Amsterdam, van de waaronder stukken door: Adan, Apol, Bauffe, Berg, Bles, de Bock, Cavaleri, Eerelman, van Essen, Franken, Frèze, Fontana, Haanen, Haaxman, Hamel, Hobbe Smith Hoppe, John. F. Hulk, Isaac Israels, ten Kate, B. C. Koekkoek, Krabbé, Laguna, Leurs, Martens, Mas tenbroek, Mélin, Oldewelt, Oppenoorth, Portielje, van Rhijnnen, Rink, Rip, Rochnssen, Roelofs, Ronner, v. d. Sande Bakhnyzen, Saugier. Schelfhout, Schiedges, .Schmidt, Thérèse Schwartze, Stroebei, Sturm, Valkenburg, Verboeckhoven, Verveer, de Vogel, v. d. Weele, Weissenbruch, Zschimmor, de Zwart, enz. benevens eenige artistieke Menbclen, waarbij eetkamer-ameublement door H. W. M0LLeenige Kleeden en Koperwerk in niouwe stijl, enz. uit de nalatenschappen WelEd. Heer C. C. BEEKMAN Azn. eu Mevrouw de Weduwe R. N. DE WOLF, uit de Collectie „J. Ph. de T. enz. Bezichtiging Zaterdag 18 en Zondag 19 Februaripartikulier, Maand-g 20 Febru aripubliek. Catalogns verkrijgbaar bij de Direct* uren der Veiling AMSTERDAM HF 28 9 Maart: Verkooping OUDE SCHILDERIJEN ANTIQUITEITEN enz. Amsterdam Keizersgracht 290. Goedgekeurd big R. 3. van 3 December 1895, No. 38. Sluit alle soorten Verzekeringen op bet Leven en van Lijfrenten met of zonder oplionden van premiebetaling ingeval van Invaliditeit. erkkraebt- Verzekering al of niet in verband met Levensverzeke ringen of Lijfrenten. zonder alcohol. M A G A Z IJ N VAN - Agentuur der Kon. Eindh. Linnenfabriek, Nachtegaalstraat I, Utrecht. Tkéatre d'Utreoht. I SAMEDI 25 FEVRIER. Tournée SCHüRMANN, Representation de gala Mad- MARAGGI DILIGENTI, et la troupe parisienne Pièce en 4 acte» da JOB. SCHüRMANN. VICTOR REVELEXT RAOÜL RALPH. Schouwburg Utrecht. Nederlandsche Toonaelveteeniglng van Amsterdam. (Goedgekeurd bij omnklijk besluit van 24 Mei 1895). Opgericht September 1893. Donderdag 16 Februari I905i Viste Opvoering vau Een zinnebeeldig spel in 3 bedrijven van HEKM. HEIJBRMAN8 Jr.* In dit stuk treden op do dames VAN DER HORST—Vax der Luot Melsrrt, DE BOER- T. Rijk, TERNOOIJ APllL—Haspels en KIEHL en de heeren ALEX POST (.Faasskk), VAN DER HORST, HOLKERSMUSCH VAN DER DOES en HISSINK. Aanvung 7t/g uur. Prijz n der Plaatsen: Balccn f 2.25. Stalles en le Amph. f 2.lo Zijloge 1.75 Baignoires cn 2e Amph f 1.50. Pai- tene f 1.3e Amph. f 0.80. 2e Zijloge f 0.75. 4e tnph f *.50. Gaanderij 0.30 Plaatsbespreking: Voor Aandeel houders Dinsdag van 10 L.t 12 uur, voor het Publiek dcttzelfden dag (na loting) van 1 tot 3 unr; vorder Woensdag en Donderdag van 10 tot 12 en van l tot 3 uur.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3