335. 8'" Jaargang. ^Donderdag 16 Februari 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. EEN PRINSES. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS P«r 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per poBt- 1.78. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering ran Zon- en Foestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nor 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C«. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIES 19.1*. 0.1S. Yan 1—5 regels Elke regel meer Groote letter» naar plaatsruimte. Voor handel en bedrjjf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. VASTSTELLING KIEZERSLIJSTEN .Kamer van Arbeid voor de Bouwbedrijven, te Amersfoort. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort, Gelet op de artikelen 15 en 18 van het Kies reglement, voor de [Kamers van Arbeid Brengen ter algeineene kennis, dat op heden zijn vastgesteld de lijsten, aanwijzende de pa troons en de werklieden, die tot het kiezen van leden van de bovengenoemde Kamer van Arbeid bevoegd zijn dat de vastgestelde lijsten voor een ieder ter inzage liggen ter Gemeente-Secretarie, op werk dagen van des voormiddags 10 tot des namid dags 3 uur en dat afschriften der vastgestelde lijsten, tegen betaling der kosten verkrijgbaar zyn. Bezwaren tegen de lijsten hunnen binnen veer tien dagen na heden worden ingebracht bij Gede puteerde Staten) dezer provincie. De beswaren moeten zijn ontleend aan het feit dat de naam van den verzoeker of van een ander in strijd met de bepalingen der wet op de Kamers van Arbeid of van het Kiesreglement voor die Kamers daarop voorkomt, niet voorkomt of nietj ■behoorlijk voorkomt. Amersfoort, 1'5 Februari 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De (Burgemeester, WUUTIERS. De Secretaris, VAN REIGERSBERG VERSLULJS. waarnemend Secretaris. Politiek Overzicht De Ouitsohe handelsverdragen. De Dtuitsobe rijksdag heeft eergistereu het algemeen debat over de zeven handelsver dragen, die ter; bekrachtiging zijm ingediend, t. ednide gebracht. O .durende de eerste drie dagen, die deze debatben hebben gevorderd, was de zaal goed bezeter waren meer leden dan noodig waren tot het nemen van een geldig besluit. De beide laatste dagen las men weer, wat men gewoonlijk in de rittingsver- alageai versneld' ziet„het huis is zeer zwak beaset." De leden hadden er genoeg van rede voeringen aan te hooren, die herhaalden wat vroeger gezegd wasde meesten vonden vrij heid weer naar huis te gaan, omdat men het besluit, waartoe het debat zou leiden, reeds n te voren kende. De tafel van den bonds raad was al deze dagen beter bezet dan ge- woonlijikmet den rijkskanselier waren aan wezig de staatssecretaris van binnenlandsche z ken, graaf Posadowsky, die het groote werk heeft geleid, waaraan de rijksdag zijn zegel moet hechten, de Pruisische ministers van financiën en van landbouw, de ministers van financiën der grootere bondsstaten en een drom hoofdambtenaren, die aan het tot stand komen van deze verdragen hebben medege werkt. Dit gaf aan den rijksdag het aanzien Vi..i zijne „groote dagen. Maar het waren geen dagen van spanning, die do. rijksdag beleefde. De strijd, die in .het parlement gevoerd werd, was een waar van de uitslag bij voorbaat vast stond. De verdragen zullen worden aangenomen door dezelfde meerderheid, die den 14en Decem ber 1902 het tarief van invoerrechten heeft aangenomen, dat den grondslag uitmaakt, waarop het gebouw der handelsverdragen is opgetrokken. Deze debatten dienden enkel om gelegenheid te geven aan de meerderheid om hare verdere wenschen te doen kennen, aan de appositie om hare bzwaren kenbaar te maken. Stond het resultaat van de eind stemming niet nu reeds vast, dan zouden niet weimgj leden zich wellicht nog bedenken over de stem, die zij zullen uitbrengen. Maar de agrariërs kunnen moedig tegen stemmen zij woten, dat, .1 toon en zij zich nog zoo ontevreden over wat ten behoeve van den landbouw is verkregen, de voordeelen, die deze verdragen hun verzekeren, hun niet zul len ontgaan. En aan de linkerzijde zijn er, die deze verdragen beschouwen als net kleinste van twee kwaden, want als de goed keuring aan deze verdragen onthouden werd, dan zou men niet kunnen beletten, dat de ouide verdragen werden opgezegd en dus het nieuwe algeaueene tarief met zijne nog veel 1 ogere rechten van kracht werd. Maar de eindstemming heeft eergisteren neg niet plaats gehad. Er is besloten de verdragen te zonden naar eene commissie van 28 Teden. De regeering had liever gecaeu, dat de beslissing reeds dadelijk genomen wps; dan had zij do oude verdragen terstond kunnen opzeggen en bet nieuwe régime zou met 15 Februari 1906 in werking kunnen treden. Maar zij moest rekening houden met de wenschen van de meerderheid, die ten aanzien van verschillende onderdeden nadere inliohtdugen verlangde over de uitlegging, dio d regeering er aan gaf, en de uitvoering, die zij er aan dacht te geven. Ook over de wijze, waarop de regeering de handelspolitieke be trekkingen met andere staten wil regelen, verlangt zij te worden ingelicht. Daartoe moe ten de beraadslagingen in de commissie dienen. Wat de regeermg kieri.. van zins is, weet men reeds eenigermate uit eene rede, die graaf Bülow in de vorige week gehouden heeft op een feestmaal, waar hij als gast aan zat. Niadat hij zijne voldoening had uitge drukt over net voor den landbouw verkre gen resultaat, ging graaf Bülow voort: „Op den thans verkregen grondslag zullen wij voortbouwen. Gij, mijne beeren van den prak- tisohen landbouw, door van de den land bouw met de nieuwe verdragen geboden voor deelen door intensief bedrijf, door genoot schappelijke aaneensluiting, door doelmatige verbeteringen ten volle partij te trekken en zoo veeteelt en graanbouw in Duitschland op- de hoogte der volmaaktheid te brengen. Wij van 'a regeering, door het met de zeven nieuwe handelsverdragen begonnen werk voort te zetten. Door deze zeven verdragen is omstreeks een derde van onzen handel bij verdrag geregeld. Wij zullen trachten nu ook met andere belangrijke en met ons bevrien de staten te geraken tot ee- juist vergeliik van de wederzijdsche belangen. Wanneer het ons ge-lukt is Let orste rioeielijke deel van het groote werk tot een voordeelig einde te brengen, dan hoop ik, dat gij mij en de ver bonden regeeringen het vertrouwen zult schenken, dat wij de juiste middelen en we- gan zullen vinden om ook het overige deel van onze taak uit handelspolitiek oogpunt tot welziji. van den landbouw en van de ge- heele samenleving ten einde brengen.''' Derhalve zal ook bij wr de regeering ver der denkt te doen di zorg voor den landbouw nummer één zijn. ~at i3 m overeenstemming met wat de rijkskanselier bij de indiening van deze handelsverdragen heeft- verklaard, dat de regeering de onderhandelingen daar over is begonnen met ..et doel den landbouw eene aanzienlijke -rbetering van zijn alge- meenen toestand te brengen, ec—e verhooging van de bescherming voor de landbouwproduc tie in hare hoofdtakken. Wanneer andere takken van bedri jf daardoor te kort gekomen zijn, dan moet men dat dragen. „Dat wij hoogere industrierechUn zouden moeten dra gen als wij iets voor onzen landbouw wilden doen, wist ieder mensch in Duitschland van te voren", verklaarde staatssecretaris Posa dowsky verleden Vrijdag in den rijksdag. Van de commissie, waarnaar de zeven han delsverdragen verzonden zijn, wordt vlug ge werkt verwacht. De rijksdag heeft voor eeni- ge dagen zijne zittingen geschorst, om haar gelegenheid tot werken te geven. Tegen het einde van de week wordt et rapport van de oommissie verwacht, en dan komen Maandag a. s. de handelsverdragen apdermaal in open bare behandeling tot het nemen van de eind beslissing. Duitschland. De oommissie van zevenen in het Westfaal- sdbe steeukolenbekken heeft den rijkskanse- b'er per telegraaf medegedeeld, dat het werk nu op de geheel© linie is hervat, zoodat de stakende mijnwerkers de aansporing van hunne leiders zijn nagekomen. Aan deze me- dedeeling wordt het verzoek toegevoegd, dat de rijkskanselier de mijneigenaars geneigd moge maken tot de verdere onderhandel in- j gen, die in uitzicht werden gesteld. In de Belgische kolendistricten staken than8 74,000 mijnwerkers tegen 82,000 eene week te voren. De invoer van Fransohe kolen naar België is begonnen. Engeland. Volgens de Daily Telegraph zijn voor het komende jaar op de Engel&ah© begrooting j van marine groote bezuinigingen te verwach ten. Het hlad meent te weten, dat slechts de aanbouw ^an een pantserschip en drie kruisers gevraagd zal worden en dat de be grooting zoodoende met 36 millioen gulden verlaagd zal kunnen worden. Zweden. Bij den rijksdag is ingediend een wetsont werp van de regeering tot uitbreiding van hot kiesrecht voor de 'tweede Kamer. Het wetsontwerp onderscheidt zich sleohts in kleinigheden van het ontwerp, dat verleden jaar was ingediend. De bepalingen over de evenredige verkiezingen, over het kiesrecht en over de indeeling der kiesdistricten zijn geheel gelijkluidend gebleven. Oosten rij k- H ongarije. Bij den Oostenrijkse lien rijksraad zal eerst daags een voorstel inkomen tot benoeming van eene commissie van 48 leden, waarin alle partijen vertegenwoordigd zullen zijn en die tot taak zal hebben de herziening van de tusschen Oostenrijk en Hongarije bestaan de staatsrechtelijke verhouding voor te be reiden. Het voorstel zal met instemming van alle Duitsdie partijen ingediend worden. Het voorstel wordt gemotiveerd niet de wensche- lijklieid, dat Oostenrijk zich behoorlijk moet toerusten en positie nemen tegenover do ge beurtenissen in Hongarije, waar de uitslag van de verkiezingen voor den rijksdag aan de onafhankelijkheidspartij een overwegenden invloed verzekerd heeft. Bucharest, 15 Febr. Gisteren had in de kies colleges der eerste ..lisse de verkiezing van afgevaardigden plaats. Gekozen werden 52 conservatieven en 10 leden van de oppositie. Budapest, 15 Febr. De verbonden opposi tie, die de meerderheid uitmaakt in het nieuwe huis van afgevaardigden, is overeen gekomen, dat als voorzitter zal worden aan gewezen graaf Albert Apponyi, lid van de onafhankelijk heidspartiji. Rusland. De beweerde huiszoeking bij den voorzit ter van het minister-comité Witte is reeds voor een verzinsel verklaard. Nader verze kert nog de agent van liet Russische mi nisterie van financiën te Berlijn N. von Go- lubew in een schrijven aan de Köln. Ztg., dat er van dat bericht geen woord waar is. De Zemski Sobor, welker bijeenroeping volgens de loopende geruchten op dien ver jaardag van de bevrijding der boeren (4 Maart) zal geschieden, wordt door alle dag bladen bespraken. Over hare samenstelling is niets bekend. De Nascha Shisn zegt„Hoe vcmmelijk de voorwaarden voor de bijeenroe ping der vertegenwoordigers ook mogen zijn, de vrijzinnige beweging mag geen atoom van kan kiacht verliezen. De hinderpalen zijn wel is waar groot, maar alleen omdat wij voor Jben op de knieën liggen." In eene vergadering van de Petersburg- sche advocaten werd besloten eene circulaire van den raad vontoezicht der orde, die de staking der juristen van 24 tot 26 Januari veroordeeld had, ongeldig te verklaren. Van de wegens revolutionaire gezindheid, gebleken bij de voorbereiding van het ge beurde van 22 Januari, in hechtenis genomen personen, behoorende tot de „intelligentie", wordt de gevangenhouding gehandhaafd van Gorki, Anuenslri en Pegin, de beide laatsten redacteurs van 't liberale tijdschrift Russkoi Bagatswo, en Koezin, een werkman. Zij wor den beschuldigd van majesteiteschennis en aansporing tot oproer. De overigen rijn in vrijheid gesteld, maar sommigen zullen ver volgd worden wegens deelneming aan een geheim genootschap. Mosk&iL, 15 Febr. De beambten van de spoorlijn Moskou-Rybinsk hebben een reeks eischcn opgesteld betreffende verhooging van loon, een correcte beleefde behandeling en afschaffing van het zonder loon aan het werk stellen buiten den vastgestelden diensttijd. Do l>eweging ouder het personeel in de apotheken alhier neemt een groeten omvang aan. Warschau, 15 Febr. Het Peftersburgsoke telegraafagentschap bericht, dat in de meeste fabrieken weer wordt gewerkt. De chef van de politie verspreidde eene kennisgeving, waarin hij zegt, dat de arbeiders het einde moeten afwachten van de beraadslagingen der regeering over de maatregelen ter ver betering van hunnen toestand, welke den monarch niet minder ter harte gaat dan de behoeften der andere klassen. Andere eischeu waarover de arbeiders met hunne werkge vers in overleg kunnen treden, zouden slechts toegestaan kunnen worden, als de rust was hersteld en het werk hervat. Tegen arbeiders, die dit zouden willen beletten, zal met groote gestrengheid worden opgetreden. Tsjitz(Transbaikaiie), 15 Febr. De arbei ders in de spoonwegwerkplaatsen hier hebben het werk gestaakt, omdat de spoorwegdirec tie hun loon niet heeft uitbetaald. De gou verneur gaf last de bonen te betalen, waar op het werk werd hervat. Vereenlgde Staten. De zaakgelastigde van de Vereenigde Sta ten in Sint-Domingo heeft naar Washington bericht, dat de onderteekening heeft plaats gehad van het protokol, waarbij aan Ame rika de verantwoordelijkheid voor do finan ciën en het beheer der inkomende rephten van Sint Domingo wordt opgedragen. Het protokol wordt eerst van kracht na de goed keuring door den Amerikaanschen Senaat en door het Dominikaansche oongres. Zuid-Afrika Johannesburg15 Febr. In de Premier-mijn is een diamant van 334 karaat gevonden in de nabijheid van de plek, waar onlangs do bekende vondst werd gedaan. De oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog rijn de volgende berichten Tokio, 15 Febr. De Russen hebben op groote schaal hunne cavallerie-operatiën hor vat. Negen duizend ruiters met kanonnen werden gisteren gesignaleerd ongeveer der tig mijlen ten westen van Liaojang. Het doel schijnt te rijn den Japamscheu linker vleugel om te trekken. De benoeming van generaal Kaulbars tot bevelhebber van het tweede leger in Maud- sjoerije bewijst, dat het gezag van den opper bevel hebber Koeropatkin nog onverzwakt is. Reeds in October van het vorige jaar had hij de benoeming van dien generaal verlangd. Thans heeft hij de benoeming van Kaulbars doorgezet, waardoor de rechtervleugel van zijne strijdmacht onder bevel komt te staan van een commandant naar zijne keuze. Het bevel over het derde leger komt nu vacant; voor de vervulling komen in aanmerking ge neraal Bilderling, die op de slagvelden van Liaojang en aan de Sjalio over een vleugel bevel voerde, en generaal Sockkomlinow, een persoonlijk vriend van Koeropatkin, die thans bevel voert te Kiew. De bezorgdheid van de Russen wegens Wladiwostok blijkt uit de keus van een nieu wen bevelhebber van deze vesting. Generaal Woronetz is teruggeroepen en ter beschik king van den minister van oorlog gesteld; generaal Kazbek, laatst oommaudant van Warschau, vervangt hem als bevelhebber van de vesting Wladiwostok. Bij keizerlijk besluit is Wladiwostok gerangschikt onder de vestin gen der le klasse. De minister van oorlog is bezig met de samenstelling van do bijzon dere staven voor de artillerie en de genie. Hij mag rich daarmee wel haasten, als die staven nog tijdig hunne bestemming zullen bereiken, dio aan de vestingen van die klasse toekomen. De waarnemende bevelhebber van Wladi wostok heeft, volgens een telegram aan het Petit Journal, don staat van beleg afgekon digd. Een deel van de burgerlijke bevolking verlaat de stad. Volgens een rapport van het hoofd van den sanitairen dienst van het MandsjooriV sche leger, zijn van 26 Januari tot 3 Februari in Moekden 231 gewonde en 86 zieke officie ren en 8409 gewonde en 2356 zieke soldaten aangekooneu. Gedurende deuzelfden tijd 240 gewonde en 148 zieke officieren en 8409 ge wonde en 2479 zieke soldaten. Van de ge wonden hadden 23 ook nog door de vorst geleden. Libau, 15 Febr. Het derde eskader is hedenmiddag om twaalf uur vertrokken. Petersburg, 10 Febr. Het Petersburgsche Telegraafagentscnap bericht officieel, dat de Russische gezant te Peking den llen lieeft geseind, dat de J apanners door vervolgingen 3 Roman van M0R1TZ VON REICHEN BACIL „Stil toch oom!" bad Egbert zacht en snel. „Laat haar toch met rust 't is Nanni „Nanni?' herhaalde oom, zonder zich aan Egberts vermaning te storen, overluid. „Is dat altijd nog zoo'n wilde springrin-'t-veld, dat zo op den laten avond' hier met u in den tuin loopt te dwalen? Kom maar hier, Nan ni! Je was vroeger toch ook niet zoo be deesd." Een meisje vani omstreeks vijftien) jaar kwam nu met langzame schreden ook vóór het front, neigde voor de prinses en zeide half schuw, half bits tot dien professor„Ik wikte de glimwormen zien. Egbert had mij gezegd1, dat er hier weer zooveel waren." „Nu die willen wij ook juist zien," zeide de prinses vroolijk. „Kom dan met ons mee." „Wie is die kleine?" vroeg zij den profes sor, dlie weder naast haar voortwandelde. „Zij is de dochter van een antiquaar, Uwe Hoogheid, hij 't volk algemeen Ixkend als de uitdrager Berger, die dikwijls heel wat moois onder rijn rommel heeft. Ik durf u een bezoek bij hem gerust aanbevelen. Ilij woout op de Kramer markt." Nanni was naast Egbert komen loepen. „Wat is zc mooi!" zeide hij, do prinses naocgend. „Mooi?" herhaalde Nanni mokkend, „wie weet, hoe zij er bij daglicht uitziet? Van u is 't overigens alles behalve mooi, dab ge mij eerst bepraat, nog eens in dien tuin te ko men om de glimwormen te rien en dat ge mij dan uw oom met rijn onuitstaanbare aar digheden op den hals schuift!" „Maar Nanni, dat heb ik toch niet gedaan. Kan ik het helpen, dat juist van avond oom op 't idee is gekomen om onzen tuin aan vreemde dames te laten zien?" „Het kan mij niet schelen, maar ik kom hier nooit weer terug, 't Past mij trouwens ook niet meer." „Doe toch niet zoo mail, Nanni! Zijn we soms, omdat je nu op een voorname kost school bent, geen oude speelmakkers meer?" Nantni beet. zich op de lippen en antwoord de niet. „O, ik moet zeggen, Nanni," begon, Egbert weer, „dat, ik liet al heel gek van je ouders vind, dat zij. je op zoo'n deftig pensionaat hebben gedaan. Mijn moeder en oom spraken er onlangs ook zoo o ver en noem dien het een groote dwaasheid." „Is 't waar? Nu, dan kun je ze zeggen, dat ze er niets van begrijpen, want als ik een maal onderwijzeres wil worden of juffrouw van gezelschap, dan moet ik toch ook wat weten en geleerd hebben, van hetgeen de welopgevoede dames kennen." „Dat. is 't precies, wat ik zoo dlom vind). Je vader rit er warmpjes in, waarom zou je dan onderwijzeres moeten worden?" „Je spreekt ajs iedereenEgbert., en jij meert Het beter weten. Vooreerst is mijn vader slechts mijn stiefvader en mijn mcedier was aim, toen zij met hem trouwde. En dan hebben rij nog miijn broertje Ma.tt.hes, dat 's do aangewezen erfgenaam, en die moet eens' oen groote zaak overnemen, waarvoor vader al rijn gold wel aal noodig hebben. Zoo was ik, dunkt me, toch wel verplicht om heb eeai en ander te leeren, zoodat ilc mettertijd voor mezelf zal kunnen zorgen. „Weet je, hoe je nu spreekt, Nanni? Precies zooals je moeder het je heeft voorgepraat. Vertel mij eens oprecht, of je 'tzoo aardig kuub vinden, om kleine stijfkoppen, te moeten, les geven, die je eigenlijk volstrekt niet aan gaan?" „Leuter zoo niet, EgbertIk leer wat ik leeren kan en wacht dan af, tot de prins mij eenmaal komt halen." „Maar, kind, ben je dan altijd zoo dofn oin aan auike dingen te gelooveu?" „Wel zeker, maar jij bent natuurlijk pl veel te geleerd voor mij gewordenJij zult ook wel gauw professor zijn, net als uw oom, en dan loop je ook achter zoo'n vreemde dame, die er 's avonds heel aardig uitziet, maar overdag misschien wel op een boschkat lijkt ik ben veel te dom voor jel" Zij keerde rich haastig af, doch hij greep 'kaar hand, en hield die vast. „Niet dadelijk zoo boos zijn, Nanni," ver maande hij, „ik meende het zoo kwaad niet. Het kwam mij alleen zoo gek voor, dat je npg aan di<? oude historie denkt." „Maar als ik je nu toch z-g, dat alles is uitgekomen, wat die oudfe tante Regina. mij met de kaarten heeft voorspeld, waarom zou ik dan niet geloovjen aan den prins, met wien ik, volgens de kaarten, zou moeten trouwen ?"- „Maar Nanni, dat is immers toch zoo goed- als onmogelijk." „O, meen je, dat ik er aan dacht om nog eens koningin te wordenzooals de ganzje.ii hoedster uit het sprookje Neen, zoo dom ben ik gelukkig niet en ik donk ook niet aan oen werkelijke» prins. Maar ik geloof, dat het ge- "Vil:-*- luk wol komen zal als ik het noodig heb, en ik zal 'twel nooclig hebben, want ik wil of heel jong sterven, of zeer, zeer gelukkig wor den." „Wat ben je toch een vreemd' meisje, Nan ni! Somtijds kan je redeneeren, dat men zou denken, dat je twintig jaar was en dan weer praat je cv maar pp los als een kind." Nanni haalde haar schouders op. „Ik ben zoo als ik ben," zeide zij, „en de kostschool zal mij wel niet kunnen verande ren. Maar nu moet ik werkelijk heen." „Neen, Nanni, we moeten nu eerst met die vreemdelingen het platform op. Oom brengt ze straks naar boven om hun eens goed onze oude stad Neurenberg bij nacht- te latcu zien. Zo volgden de. andteren op eenigen afstand en Namu maakte geen tegenwerpingen meer. Ze stegen de buitentrappen ouder de aroar den op. Boven gekomen, stak de professor een lantaarn aan en het kleine gezelschap schreed door kamers en zalen van don ouden burcht der Hohenzollern, langs gewelven en groote bont geschilderde haarden, <Tie bij 't flikke rend licht der lantaarn vreemde schadüwen wierpen, al verder en Hooger. Eindelijk plaatste de professor zijn lantaarn in een nis van den muur en opende een deirr, die naar het platform geleidde. Daar lag de stad in. zilveren schemerschijn aan hunne voete,, en zag met haar ontelbare lichtjes als met even zoovele kleine schitterende oogen naar den ouden burcht op. De nevel, uit de omliggende akkere en weiden opgestegen, hing als een lichte, doorzichtige sluier over enkele godleel- ten der stad en zweefde geheimzinnig over de verafgelegen vlakten, en toen de prinses naar de balustrade) toetrad. Ixïgwmen de toren klokken beneden haar, in de stad, het tiende' uur van den avond to verkondigen. Do prin ses had het hoedje, dat ze op het concert had gedragen, afgenomen. De avondwind speelde door heur gekroeste, aschblonde haar, dat in dartele overmoedige lokjes op haar voorhoofd hing. Zooals rij daar stond, een weinig voor over gebogen, met het bij 't maanlicht bijna doorzichtig witte gelaat, waaruit de amandel- vonnige oogen zoo droomerig voor zich heen staarden, vond zelfs Nanni, diat zijl schoon was, en het dreunen der klokketonen, die nog door de lucht trilden, met die eigen aardige vreemd© gestalte in verband brengend, flui sterde zij Egbert toe „Zeg, als 'tnu inplaats van tien uur, twaalf uur sloeg, dan. zou je luaar weg zien vliegen of plotseling van gedaante zien ver anderen." „Wie bedoel je nu eigenlijk?" vroeg Eg- bert half verstrooid, terwijl zijn blikken als gekluisterd waren aan de gestalte dei- prinses. „Wie anders daai die „hoogheid" zooals de professor haar noemt?" „Je hebt gelijk. Nanni,ant vroorddo Eg- bert lachend. ..Zooals zij, moet Melusina er hebben uitgezien." Het meisje deed er het zwijgen toe, doch dat scheen Egbert niet te hinderen, zoo hij 'tal opmerkte. De prinses sprak tot den professor met een zachte stem, die den jongen man als niuriek: in de ooren klonk. Op eens voelde hij een tamelijk harden slag op zijn schouder. „Goeden nacht „mijnbeer" Egbert," zeido Nanni, en in tvolgena oogenblik was zij door de deur, dio was open blijven staan, weggevlucht. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1