ai' S", 234 Eerste Blad. k 3da Jaargang. Zaterdag 25 Februari 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. EEN PRINSES. •au «X SFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS Pgr S maanden voor Amersfoortf 1.35. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering ran Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen en*., gelieve men vóór 10 nur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF G>. (Jtrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTEÊN: Tan 1—4 regel*AMI. Elke regel meer Ml. Groote letters naar plaatamimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeellre bepalingen tal het herhaald adverteeren in dit Blad bjj abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicbt Vredesgeruchten. In de handelskringen van de City van Lon den is men optimistisch gestemd over de kansen van 't herstel van. den vrede. Men is daar van meening, dat als de kwestie van de oorlogsschadevergoeding maar geregeld was, de vrede in eene week zou verzekerd zijn. In bepaalde omstandigheden zou Japan zelfs er toe te brengen zijn het denkbeeld van eene schadevergoeding geheel te laten varen. Minder gunstig is de opvatting in diploma tieke kringen. Zoo bericht de Neue Freie Presse over de stemming in de diplomatieke kringen te Weenen, dat men daar van mee ning is, dat, als de vrede door Rusland mocht worden gewild, de vraag van de oorlogsscha devergoeding wel van gewicht zou zijn op het beslissende oogenblik, maar dat dit oogen- blik nu nog niet gekomen is. Dat Japan den vrede hoe eerder hoe newer zou willen sluiten, daaraan wordt niet getwijfeld met het oog op het feit, dat de oorlog, aan het Japansche volk wel is waar veel roem ge bracht heeft, maar toch ook menige wonde heeft geslagen. Zn Petersburg echter bestaat nog altijd in vele kringen de stemming, dat eerst eene overwinning op het oorlogsveld moet worden afgewacht alvorens den vrede te sluiten, hoewel aan den anderen kant toongevende elementen aan het hof, naar 't schijnt, er op aan dringen, dat tegen het voorjaar de vrede zal ziim gesloten en dat hervormingen worden afgekondigd, voor dat de troepen uit Mandsjoerije terugkeeren. In ieder geval kent men tot dusveivin de krin gen der diplomatie te Weenen geen feit, dat een vasten grondslag levert voor de bekende mededeeling van Reuter uit Petersburg, dat het herstel van den vrede niet alleen overwogen is, maar dat men het feitelijk reeds eens geworden is, met toe stemming van den Czaar, over de voorwaar den om vrede te sluiten. In een artikel van de Temps, dat waar schijnlijk de aan den Quai d'Orsay heerschen- de meening uitdrukt, wordt betoogd, dat Rus land niet aan den vrede kan denken, zoo lang het in zijn leger in Mandsjoerije nog eene troefkaart in de hand heeft waarop het rekent om de partij te winnen. Het blad herinnert aan de voorspelling van gene raal Koeropatkin bij zijn vertrek naar het oorlogstooneel, dat de oorlog twee jaren zou duren. Men had wel gewild, dat hij ongelijk had. Maar wat kan men anders doen dan voortgaan, nu men ziet, dat hij gelijk heeft? Er zijn millioenen uitgegeven om hem in staat te stellen den aanval te ondernemen Zal men hem tot zoover gebracht hebben om hem te laten halt houden, voordat hij aan het doel is gekomen? De oorlog :s een spel, waarin de spelers, meer dan *a enig ander, veel moeten kunnen verdragen. De Russische regeering is zich daarvan zeker bewust, hoereer zij door zorgen van vel er'ei aard in beslag moge zijn genomen. En dat regelt hare houding. De slotsom, waartoe le Temp? komt, luidt dernalve: „Het uur van den vrede is nog niet gesla gen. De eenige bevrediging, waarnaar Rus land thans moet zoeken, is de binnen la ndsche pacificatie, zooals zij kan voortkomen uit vlugge, methodistische en oprechte hervor- raingen". Het parool zou dus zijnvoortzetting van den oorlog met den buitenlandschen vijand, tot dat de vrede in het binnenland zal zijn hersteld. Maar de verstoring van den binnen- landschen vrede is juist ontstaan doordien ter kwader ure begonnen buitenlandschen oorlog. Zal niet de taak om den binnenlandschen en den buitenlandschen vijand tegelijk te over winnen, te zwaar blijken voor de tegenwoor dige machthebbenden Dat is de groote vraag, waarop de naaste toekomst het antwoord moet brengen. De lereche kwestie in het lagerhuis. Het kabrnet-Balfour heeft alle reden tot het aanheffen van do bekende klacht,3®* waar mij voor mijne vrienden!" Wanneer zijne vijanden het geen afbreuk kunnen doen dan nemen zijne vrienden die taak over. Eerst heeft Jozef Chamberlain met zijne nieuwe economische politiek scheuring gebracht in de rijen der regeeringspartij, eu thans is de Iersche kwestie als een donker punt aan den politieken hemel versohenen. Gedurende eenige dagen heeft het kabinet ziclh in het lagerhuis moeten verweren tegen een gediuchten aanval, die werd geleid door diegenen dier Iersche leden van het parle ment, die anders zijne vrienden zijn. De zaak, waarom het gaat, is dezeVer leden najaar maakte de Iersche hervormings- vereeDiging (Irish Reform Association), waar van loixi Dunraven het hoofd is, een plan tot hervorming van liet Iersche bestuur bekend, dat sensatie wekte. Dit genootschap heeft een half unionistisch, half autonotmisch pro gramma, waarvan de hoofdbeginselen zijn, dat de welvaart van Ierland afhangt van eene politiek van verzoening en hervorming, aan gemoedigd en gesteund door alle gematigde elementen van het land, en dat eene derge lijke politiek niet onvereenigbaar is met de unie van de drie koninkrijkenvoorts dat men aan Ierland uitgebreider bevoegdheden van plaatselijk zelfbestuur moet toekennen dan het thans bezit, en dat bet oogenblik ge komen is om het eene „financdeele decen tralisatie" te versahaffen en een door ver kiezingen samengesteld bestuurslichaam waaraan sommige wetgevende bevoegdheden zouden worden toegekend. Toen men in de maand September jl. ken nis nam van dit hervormingjsplan, dat Ierland wilde begiftigen met een zelfstandigen raad van financiën en met een wetgevend lichaam, samengesteld uit een hoogerhuis en een lager huis, ontstond er groote beweging in den boe zem van de unionisten. De minister van Ier land, de heer WyndDaam, verklaarde in een brief aan de Times, dat oen dergelijk plan niet kon worden gesteundde liberaal-unio nistische vereeniging van Ulster verklaarde, dat zij het even nadrukkelijk zoude bestrij den als voorheen het bomerule-plan van Gladstone, en de attorney-general van Ierland kenschetste het als een verraad, aan de unio nistische zaak gepleegd. Latei- werd het stil over de Iersche her vorming»-vereeniging en haar plan tot h .r- vorming van het bestuur. Maar bet was slechts een wapenstilstandde Iersche unio nisten wachtten de nieuwe zitting van het parlement af om de regeering aan te vallen en haar den easdh te stellen, dat zij officieel het plan-Dunraven zou verloochenen. Zij waren namelijk gewaar geworden, dat het financieele delegatieplan was uitgewerkt met hulp en op raad van Sir Anthony Mac Donell, den vioe-staatssecretaris van Ierland, en zij verlangden, dat de regeering dien aan zienlijken ambtenaar zou laten vallen. Sir Anthony Mac Donnell heeft in Rritsch Indië eene schitterende loopbaan achter den rug. Ier van geboorte, vervuld van sympathie voor wat hij als rechtmatig en redelijk beschouwt in de aanspraken van de Ieren, meende hij diensten te kunnen bewijzen aan zijn land, door het ambt van vioe-staatssecretaris te Dublin te aanvaarden. Hij genoot daar groote vrijheid van beweging; het aandeel, dat hij genomen had in de samenstelling van het plan-Dunraven, was een publiek geheim. Daarom hadden de unionisten besloten, dat bij moest vallen. Het was hun niet voldoen de, dat de regeering zoowel in het lagerhuis als in het hoogerhuis verklaarde het plan- Dunraven af te keurenzij verlangden, dat Sir Anthony Mac Donnell zou worden ont slagen. En dat was hun zelfs nog niet genoeg. Het schijnt, dat de onderkoning van Ierland zelf, lord Dudley, op de hoogtg was van de betrekkingen, die de vioe-staatssecretaris met lord Dunraven onderhield, en zelfs over het bewuste hervormingsplan met Sir Anthony van gedachten gewisseld had. Daarom werd ook het offer geëischt van lord Dudley. De Times, die als orgaan van de unionisten op trad, schreef: „Wanneer een unionistische onderkoning en een unionistische staatssecre taris van gedachten wisselen over hervormin gen, die het kabinet moest afkeuren, omdat zij een kwalijk verheelde homerule zijn, dan is het duidelijk, dat het oogenblik voor hen gekomen is om hun post te verlaten." De regeering heeft aan dien eisch echter niet willen gevolg geven. Zij heeft in de hef tige debatten, die over deze zaak in het la gerhuis gevoerd zijm, den onderkoning en ook den vice-staatssecretaris de hand boven het hoofd gehouden. Maar dat is niet geschied, zoDder dat zij een veer heeft moeten laten. Bij de beide stemmingen, waardoor de aan vallen van de oppositie werden afgewezen, be droeg de meerderheid die de regeering steun de, ver beneden de 63 waarmee dit zittings jaar begon, de eerste maai 50 en de tweede maal zelfs slechts 42. Dit betrekkelijk geringe cijfer heeft te meer beteekenis, wanneer men bedenkt, dat bij de laatste stemming niet minder dan 111 afgevaardigden ontbraken, die als vrienden der regeering te boek staan. Al3 de oppositie volledig op het appèl was geweest, dan had zij het kabinet eene nederlaag kunnen toe brengen. Maar ook aan hare zijde ontbraken 45 ledenzij* heeft die kans dus verzuimd. België. Brussel, Febr. De internationale con ferentie in zake aanvaring en redding ter zee is §1 hare algemeene vergadering van heden tot overeenstemming gekomen over een pro tocol, dat morgen door alle gedelegeerden zal worden geteekend. De datum van de de finitieve aanneming is bepaald op 1 Septem ber. Het protocol zal een dertigtal artike len bevatten. De redding van mensahen- levens op zee wordt verplichtend gesteld, in dien het schip, dat de redding moet volbren gen, daardoor geen gevaar loopt. Het hierop betrekking hebbende artikel werd door alle gedelegeerden aangenomen. Frankrijk. Parijs, 24. Febr. De Kamer nam heden het voorstel aan betreffende den aanbouw van groote pautserschepen, waarmede de minister van marine Thomson zich vereenigd had. Het andere voorstel betreffende den aan bouw van kleine andlerzeesche torpedo-boo ten werd aangenomen onder het voorbehoud door den minister gesteld. Italië. Het wetsontwerp over de exploitatie van spoorwegen door den Staat, dat door de mi nisters Tedesco en Luzzatti bij de Kamer van afgevaardigden is ingediend, bepaalt, dat de staat de exploitatie op zich neemt van de lijmen van het Middel landsche zee-, het Adria- tisahe en het SiciLiaansohe net, m^t uitzon dering van de lijmen, waarvoor aan de maat schappij van de zuidelijke spoorwegen conces sie is verleend. Het door den staat te explod- teeren spoorwegnet zal eene uitbreiding heb ben van 10,560 K.M.bet niet van de Maat schappij der zuidelijke spoorwegen is 2050 K.M. groot. Voor de naasting wordt een half milliard lire gevorderdverder wordt aange nomen, dat de staat in tien jaren nog een half milliard zal moeten besbeden om zijn spoor wegnet te verbeteren en in stand te houden en in het spoorwegbedrijf te voorzien. Tot verbetering van den toestand van het spoorwegpersoneel zullen bijzondere instellin gen in het leven worden geroepen, waaronder een scheidsgerecht, bestaande uit een gelijk aantal leden en de bestuurders en van bet personeel met een lid van den raad van state ads voorzitter en een lid van het hof van cassatie en van de rekenkamer als bijzitters. Voorts zijn bijzondere bepalingen voor het personeel gemaakt met het- doel den geregel der dienst voortdurend te verzekeren. Rusland. De Vossische Ztg. bericht uit Petersburg. Na een lang gesprek, dat de Gzaar in den avond van 21 Februari met den minister van binnen landsche zaken Boelygin had, moet definitief besloten zijn tot bijeenroeping van een Zemski Sobor en die bekendmaking van het daartoe strekkende besluit weldra te ver wachten zijm. Grootvorst Paul zal gouverneur-generaal van Moskou worden. In strijd hiermee bericht Laf fan's bureau, dat de Czaar in eene audiëntie, die de presi de nit van het. minister-comité Witte bij nera had om verslag te doen over de maatregelen tot uitvoering van de ukase van 25 D;cem- ber, de beweging tem gunste van een Zemski Sobor of eenig ander vertegenwoordigd ad lichaam ititdfrukkelijk verboden heeft. Dfe Nowoje Wreimja spreekt het bericht tegen, dat besloten zou zijm tot de bijeenroe ping van een Zemski Sobor tegen 16 Maart en ook dat het besluit tot bijeenroeping den 4en Maart zal worden afgekondigd. In Parijs is bericht ontvangen, dat de Czaar zich voor goed tegen de bijeenroeping ven een Zemski Sobor heeft verklaard. Daaren tegen is bepaald, dat de Czaar voortaan alle ministers met de vier voorzitters van de af- deelingen van den rijksraad eiken Vrijdag zal oproepen om te Zarskoje Selo t© vergaderen. Daardoor zullen de ministers voortaan allen gezamenlijk met den sonverein in persoon lijke aanraking kamen. Tot dusver had ieder minister zijn eigen rapportdag Petersburg, 24 Febr. In de fabrieken vam Poetólow, Nikolakimo, Pahl en de Newski- werf is het werk andermaal gestaakt. In het geheel zijn dertien fabrieken mdt 40.000 ar beiders in striking. Moskau, 24 Febr. In den afgeloopem nacht zijn de letterkundigen Leonidas, Andre jew, Tsjirikofw, Skitalez en nog veertien anderen ten h/uiae van Andre jew gevangen ge nomen. Moskou, 24 Febr. Hier gaat het gerucht, dat de spoorwegdirectiën de mededeeling heb ben ontvangen, dat de spoorwegbeambten als militairen zullen worden behandeld. Naar aanleiding van de staking zouden tegen hen dezelfde maatregelen worden genomen, als die welke gelden voor de beambten der lij nen, waarvoor de bijzondere bepalingen be treffende de mobilisatie van kracht zijn. CharJcow, 24 Febr. De dagbladen zijm heden niet verschenen. Tif lis, 24 Febr. De gouverneur heeft de Mothamedaansche geestelijken uatgenoodigd, dat zij de bevolking zouden v- manen niet te luisteren naar lieden, die trachten onlus ten te verwekken. De Armenische katholikce is naar Bakoe vertrokken. Kischinew24 Febr. In het proces tegen 31 christenen, die beschuldigd waren tijdens het Jodenprooes de Jodin Spiwok vermoord te hebben, is de aanklacht ingetrokken. Ne gen beklaagden werden geheel vrijgesproken, 22 werden tot een maand hechtenis veroor deeld, maar op grond van het manifest van Augustus jl. werd deze straf kwijtgescholden. Warschau, 24 Febr. De telegraafstations te Praga, Marki, Warschau en Brest zijn be schadigd. De treinen van den Weóchselspoor- weg gaan sedert gisteren avond 10 uur over Groahow. De telegra afleiding langs den Weachselspoorweg wordt door soldaten be waakt. In Iwantorod zal morgen de staking beginnen. Uit Lodcs wordt de post per wagen naar hier gebracht. Warschau, 24 Febr. Gisteren begon de sta king vam de machinisten, hetgeen ten gevolge had, dat de fabrieken, waar de arbeid was hervat, weer moesten stilstaan. In de fabriek van Girardow is het loon van de werklieden vehhoogd, waarna de arbeid hervat werd do overige groote fabrieken trokken de oon- ceasiën weder in, hetgeen ten gevolge had, dat de staking weer begon. In Lodz is in zes fabrieken, zonder loons- verhooging, den arbeid hervat. In Aiexandirowitsch hebben van de 27.000 werklieden in de fabrieken, molens en werk plaatsen omstreeks 5000 den arbeid gestaakt. Hunme houding is rustig. Warschau24 Febr. De algemeene staking van het personeel van den spoorweg naar Brest is begonnen. De staking van de arbei ders aan ce gasfabriek wordt verwacht. Gis terenavond vuurden twee arbeiders drie scho ten af op een politieagent- deze werd zwaar gewond. Met groote moeite is het gelukt twee treinen naar Mlawa en Kowel te doen ver trekken; andere treinen konden niet door gaan. Warschau, 24 Febr. Heden avond werd eene politie-patrouille, die door de Alexan- drovastraat ging om de wacht af te lossen, plotseling door het volk aangevallen. Twee agenten werden door revolverschoten doode- lijk gewond. Warschau, 24 Febr. De gouverneur ontving van een hoofdambtenaar van den Warschau. Weener-spoorweg telegrafisch bericht, dat de raad van beheer van den spoorweg met het oog op de omstandigheid, dat de arbei ders door de staking in nood zijn gebracht, bereid is voor de verhooging van de salaris sen en loonen in het gehee een bedrag van 650,00'1 roebels toe te staan. Men wacht thans het antwoord der sta kers af. MORITZ VON REICHENBACH. Zij bracht haar hand met een kleine schok kende beweging omhoog en toen het beestje werkelijk opvloog en door het traliehek op straat kwam, lachte zij zoo vroolijk, dat het in dien dbodschen tuin wel op :het gezang van oen, leeuwerik geleek. „Dat heeft hij netjes gedaan, niet waar?" vroeg zij Toen viel haar blik. op twee dlonkere verweerde steenen heelden, die zij vroeger niet had opgemerkt. Zij trad er op toe. „O, dat is amusant," riep zij uit. „Zie toch eens professor 1 Twee rococo-dames met hoog gefriseerd haar, met koket ontbloote armen en met we&pentai 1 les, die in leeuwenlichamen uitloopen. Wat een origineel en bespottelijk idee!" „Ja. dat zijp. inderdaad) twee sphinxen uit den rococotijd denkelijk wel portretten van vrouwen die werkelijk geleefd hebben." „Portretten? Nu, dam zullen die dames haar tijdgenooten zeker wel veel te raden hebben gegeven. Neen, neen professor, 't is volstrekt niet noodig om mij nu zoo vor- Bchend aan te zienIk hoop toch niet, dat ge zoudt willen zeggen, dat ik zelf ook wel eeni ge overeenkomst met een sphinx heb'" „Ik bid u om vergeving, prinses, maar om eerlijk te zijn, moet ik u bekennen, dat mij werkelijk iets dergelijks dbor bet hoofd ging.' Zij lachte weer. „Jammer dat uwl neef er niet bij is, want dau zou ik hem toestaan, mij op dezelfde wijze als die dames te portrettee- ren." „Ik betreur het, dat ik zelf geen. kunste naar beu, om van die vergunning gebruik te kunnen maken." „Ja, ziet ge, mijln waarde professor, vleu gels heeft niet iedereen de kunstenaars evenwel, dat wil zeggen, die van God begena digd zijn, bezitten ze inderdaad of weet ge niet, dat zij menigmaal tot een duizelingwek kende hoogte kunnen opstijgen Maar ik praat onzan, niet waar? We zullen, dat zal verstandiger zijn, maar eens maar mijn goede tante omzien, die wel niet zal zijn weggevlo gen." Zij liep haastig vooruit en de professor volgde haar stapvoets. HOOFDSTUK Hij Toen Nanni van haai' boodschap was thuds gekomen, had zii haar moeder bepraat om haar voor den middag een ouderwet, sch hals sieraad te leenen. Het liefst had zij ook den ring met do sphinx aan haar vinger gedaan, maar daartoe wilde haar moeder geen toe stemming geven. „Zoo'n klein voorwerpt verliest metn zoo licht," meende deze, „en de ring is van groote waarde. Do prinses, die hier van morgen was, had hem haast gekocht, maar daar zij de par rure van amethist en den Venetiaanschen spiegel al had genomen, legde zij den ring haastig neer in de kast. zeggende, dat het nu genoeg was." Nanny werd rood van schrik hij de gedach te, dat de ring, waar zij zelve zoo op gesteld was, bijna in het bezit van de prinses was gekomen. Nanni meende, dat- zij God wel zou mogen danken, als „die Hoogheid" Neuren berg, hoe eer hoe beter, maar weer verliet. Een poosje later stondi zij voor den spiegel zidh op te schikken. Zij bezat een donker, vam voren vierkant uitgesneden kleedlje, waarvan zij de opening nu met sierlijk geplooid netel doek dicihtnaaide, zotoals zij dat. op oude schil derijen meer dan eens had' gezien. Om haar hals bond; zij gedofte kant, waar het hoofdje bevallig op scheen tc rusten, en onder die kant deed zij het oude halssieraad, dat goed op het witte neteldoek uitkwam. Het haar bond zij bijeen in een netje vain gouddraad, dat eveneens uit den rammel van haar vader afkomstig Was en toen zij zich, zoo uitgedost, in den spiegel beschouwde, knikte zij zichzelf geer tevreden toe. Onwillekeurig begon zij zich met de prinses te vergelijken. Ja, haar tint was niet zoo wit en zoo zacht, maar toch ook frisoh en rooskleurig, en die paste valko men ,'bij het bruine haar en de donkere oogen. Over 't geheel nog al tevreden na die in spectie over zichzelf, verliet zij hef huis en .begaf zich naar den burcht, waar Egbert haar reeds wachtte. Ook hij was tevreden met zijin vriendinne tje en zette zich terstond aan het werk. Na verloop van oen kwartiertje wilde Nanni al zien, of er eenige gelijkenis te bespeuren viel, maiar dit verbood Egbert haar ernstig, en hij zeide dlaarbij, dat 'hij lraar wel zou roepen, het tijd was. Zoo zaten die twee daar dan plechtig te genover elkander, Nanni evenzeer vervuld van den ernst harer taak om den schilder tot model te dieneu als Egbert het van de zijne was om zijn eerste meesterstuk iu de wereld te brengen. ,Ik moet alle6 later nog opwerken, 'k ben nu nog maar aan het schetsen," zeide hij en schilderde er dapper op las, letterlijk in het zweet zijns aanschijn», wamt het was een zeer warme dag en het was hem kooge ernst met zijn taak. Als ik ■- aai' wist, welke kleur van haar je hebt," zeide hij na verloop van, een klein uur. „Bruin, dat is toch heel eenvoudig," ant woordde zij een beetje ongeduldig. ,,Ja, dat denk je, maar ik verzeker je, dat het heel moeilijk te schilderen is. Daar 's 'n beetje rood in, en ook wat geel en wat zwart.' .Welzeker! Waarom niet pimpelpaars en groen Je bent een mooie schilder, als je niet ecna bruin haiar kunt weergeven." „Je spreekt, naar je verstand hebt, Nanni, maar weet je wat? Neeim een paar lokken uit het netje, krul die een beetje op en laat dan het losse haar over een van je sahoudiers han gen; dan kan ik beter oordoelon over de kleur en bet zal ook veel vlugger staan. .Neon, dat zal het niet. Op de oude schil derijen dragen de dochters van patriciërs het haar altijd ordelijk saamgevlachten." „Niet altijd. Ik ken althans zoo'n afbeel ding met los, blond haar." „Maar ik wil nu ©onmaal mijn haar niet lomvlechten, want dat past mij niet. en het past ook niet bij 't oosbuum." „Nu, laat hel clian maar zitten. Ik zal het haar wel uit mijn hoofd schilderen." Nanin trok haar lipje op en zweeg. Na eenig stilzwijgen begon Egbert weer: „Nu moet ik nog wat uitdrukking in de oogen zien te brongen. Probeer emis, Nanni. om raii 'heel vriendelijk en hartelijk aan te zien, om zoo te zeggen, met lachende oogen." „Geen haar op mijn hoofd dat er° aan denkt." „Maar, Nanni, wees nu verstandig!" „Je kunt immers de oogen ook evengoed uit het hoofd schilderen." „Wat ben je toch eigenzinnig!'' „Welzoo? Ben ik dat? Nu, dan kan ik wiel naar huis gaan. want voor zijn eigen pleizier maakt iemand het portret niet van een eigen- zinnig ding." Zij was reeds opgesprongen en liep naar de deur toe; Egbert vloog haar na en hield haar hand vast. „Hoe kun je nu toch zoo kinderachtig zijn, Nanni?" „Laat me los!" „Maar Nanni, je hebt immer» zelf beloofd, dlat je voor model zoudt zitten hou je zoo je woord!?" Nanni beet zich op de lippen, keerde naar haar plaats terug en ging, zonder een woord te zeggen, weer zitten. „Zoo 19 'tgoed," prees Egbert, „en al» je mij volstrekt niet wilt aanzien, ja dan meet ik vanzelf do oogen óok uit mijn hoofd schil deren maar ik heb ook nog de kleeding en de versiersels noodig, en zoo ja, zoo zal 't wel gaan Wederom verliep er een heeile tijd, zonder dat er tusschen hen een woord gewisseld werd Egberts blikken werden hoe langer hoe min- dle? naar zijn model gericht, en op 't laatst schilderde hij maar voort, zander zelfs naar Nanni op te zien. Eindelijk stond hij op, liep enkele passen nohteruit en beschouwde zijn werk. „Het kan heel goed worden," vond' hij. Wordt t'.ftfolgé.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1