340. 3d* Jaargang. Vrijdag 3 Maart 1905. BUITENLAND^ FEUILLETON. EEN PRINSES. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.85. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Doze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's mórgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF 6 O. Utrechtschestraat t. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN Yau 15 regels f 0.75. Elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. 'foor handel eu bedrijf bestaan voordeellge bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Bene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Spoorwegpolitiek in Italië. In Italië zijn liet thans kwestiën van spoor wegpolitiek, die in den politieken strijd de gemoederen bewegen. De regeering heeft bij de vertegenwoordiging een bundel wetsont werpen ingediend, die ten deel hebben het spoorwegwezen op nieuwen voet te regelen. Dat dit dringend verbetering behoeft, is ecne bekende zaak. De aanlegwerken zijn onvol doende en in slechten toestand. Weinig be ter is 't met het rollend materieel gesteld; het ontbreekt aan een voldoend aantal loco motieven, personen- en goederenwagens en het materieel, dat beschikbaar is, is meest verouderd. Om te doen zien, hoe gebrekkig de bestaande toestand is, is het voldoende het bedrag te noemen, waarop de verbeterin gen geraamd worden, die onder den nieuwen toestand gevorderd worden men rekent daar voor in 't geheel een milliard lire noodig te zullen hebben, waarvan 500 millioen terstond eu de rest later. De bestaande toestand is gebaseerd op de verdragen van 1885, waarbij voor het twin tigjarige tijdperk, lat den 30en Juni van dit jaar zal eindigen, de exploitatie van het spoorwegnet geregeld werd. Het schiereiland werd over de lengte in twee groote spoorweg netten verdeeldde exploitatie van het oos telijke net, het Adriatische, werd aan de oude Meridionale spoorwegmaatschappij opge dragen, die van het westelijke net, het Mid- dellandsche zee-net, aan eene nieuw opge richte maatschappij. Voor de exploitatie van de Siciliaansohe spoorwegen werd eene afzon derlijke maatschappij opgericht. De basis van de nieuwe regeling, die aan de vertegenwoordiging ter bekrachtiging is voorgelegd, isstaats-exploitatie. De staat zal den 30en Juni. van dit jaar het gebeele spoorwegnet, dat hem behoort op het vaste land en op het eiland Sicilië, te zaraen 10.560 K.M., in exploitatie nemen. Of hij ook door naasting zich in het bezit zal stellen van de aan de Meridionale maatschappij beboorende 2050 K.M., die tot afronding van het door den staat te exploiteeren net daaraan eigen lijk moeten worden toegevoegd, daarover moet de beslissing nog genomen worden. Tot 30 April bestaat daartoe de gelegenheid. Het bestuur van het spoorwegnet zal auto noom zijn d. w. z. men wil de spoorwegen onttrekken aan den invloed van den politie ken strijd en van den financieelen toestand van den staat, door aan het spoorwegbestuur bij de wet groote bevoegdheden te verleenen en het van de noodige middelen te voorzien, zoodait het niet behoeft af te hangen van de wisselende inzichten der elkaar opvolgen de regeeringen. In hoever men er in zal sla gen door de in het wetsontwerp opgenomen bepalingen de schadelijke parlementaire, plaatselijke en persoonlijke invloeden te we ren, zal de ondervinding moeten leeren. Het hoofdbestuur zal zijn zetel hebben te Rome, de hoofdstad des landsdistricts-besturen zul len daaraan ondergeschikt zijn. Om willekeur uit te sluiten bij de aanstelling van het per soneel, zal die afhangen van openbare me dedinging; om aan het personeel zelf belang te verschaffen bij e'jn riclitig bestuur, zal het een aandeel worden toegekend in de netto winst. Van groot gewicht is de regeling van de stoffelijke en zedelijke positie van het perso neel. De financieel© omstandigheden van het personeel worden verbeterdde trakte menten worden verhoogd, inzonderheid voor d"> ouderen, het recht op pensioen zal tot de weduwen en de minderjarige weezen uitge breid worden. Bijzondere zorg is besteed aan de regeling van de rechtspositie van liet per soneel. Er worden bijzondere raden van ver zoening ingesteld om te fungeeren bij even tueel e geschillen, waarvoor de arbitrale beslissing verplichtend wordt gesteld, en bij de samenstelling van deze licha men kunnen alle categorieën van het personeel hun invloed doen gelden. Als hoogste instantie in de scheidsrechterlijke procedure zal ©en scheidsgerecht dienen, waarin het bestuur en het personeel der spoorwegen door een golïjk getal leden ver tegenwoordigd zijn en waartoe verder de raad van state, het hof van cassatie en de rekenkamer elk ©en lid zullen afvaardigen. Om aan deze bepalingen effect te verzeke ren, is in het wetsontwerp ©en artikel opge nomen (art. 71), waarbij strafbepalingen zijn vastgesteld tegen „de personen, die zich niet van deze wettige middelen willen bedienen of die, na zich er van te hebben bediend, niet de rechtmatige gevolgen er van zouden aannemen en zich zouden overgeven aan handelingen of afspraken, die de geheel© of gedeeltelijke staking of stremming van den dienst of de storing van zijne regelmatig heid of snelheid ten doel heeft." Deze laatste bepaling, die ook tot de particuliere spoor wegen kan worden uitgebreid wanneer deze ©en scheidsgerecht inrichten naar het model van dat voor de staatsspoorwegen, is niet naar den zin van een deel van het spoorweg personeel. Er worden middelen beraamd om zich daartegen te verzetten, en in afwachting of wellicht tot het proolameeren van de al- gemeene staking zal worden overgegaan, be proeft men 't alvast met een vermomde sta king, de inachtneming van de bestaande dienstvoorschriften met zoo pijnlijke nauw- getzetheid, dat er eene aanzienlijke vertra ging van het verkeer het gevolg van is. Te oordeelen naar de drukte, die van dit artikel 71 gemaakt wordt, zou men haast denken, dat het de voornaamste bepaling is van de geheel© regeling. Dat is intusschen niet het geval; art. 71 is niet meer dan een onderdeel van een bepaald hoofdstuk van do geheele regeling, en is daarin opgenomen om in de toekomst de werkstakingen van het spoorwegpersoneel te kunnen tegengaan, die meermalen ernstige schokken in het econo mische leven hebben teweeg gebracht. Wan neer eenerzijds voorzorgen worden genomen, dat de rechten en aanspraken van het per soneel worden in acht genomen bij geschil len, die tusschen dat personeel en het spoor wegbestuur ontstaan, dan meent de regee ring van Italië aan den anderen kant maat regelen te mogen nemen om de handelingen strafbaar te stellen van hen, die langs een anderen dan den wettelijke® weg eenzijdig voor hunne belangen opkomen op eene wij'ee, die schade toebrengt aan het algemeen. tingeland. Londen, 2 Maart Bij de behandeling van suppletoir© begrootingsontwerpen daalde de regeeringsmeerderheid tot 24eene motie van Lloyd George, strekkende tot verdaging van de discussie en die door de regeering was bestreden, werd met slechts 191 tegen 167 stemmen verworpen. De uitslag van de stemming lokte geest driftvolle toejuichingen uit van de oppositie eu kreten van Atredenaftreden Londni, 2 Maart. De marinebegrooting voor 1905-1900 bedraagt 33,389,000 tegen 30,899,000 f. st. in het loopende jaar. De vermindering is in hoofdzaak oen gevclg van lagere ramingen voor nieuwen aanbouw ei: herstellingen en van het uit den dienst nemen van schepen met geringe gevechts- waardè. Voorgesteld wordt gedurende bet begrootingsjaar op stapel te zetten een linie schip, vier gepantserde kruisers, zes torpedo jagers voor de groote vaart, twaalf kust-tor- pedojagers en elf onderzeesche booten. Zweden en Noorwegen. De Noorweegsche minister-president Hage- rup heeft in het schrijven, waarin hij; ver zoekt om zijn ontslag, zijn standpunt uiteen gezet en verklaard, dat het noodig is de verhouding tusschen de beide staten onder de unie volledig te regelen op den grondslag, dat als Noorwegens rechtmatige nationale eischen niet binnen het kader van het be staande staatsverband kunnen worden ver vuld, er moet worden gezocht naar vrijere vormen voor het samenwerken van de beide volken. Eenzijdige Noorweegsche besluiten, die zich b'palen tot de kwestie van de con sulaten, zijn niet in staat om tot het doel te leiden. De kroonprins verklaarde als regent bij het in ontvangst nemen van het verzoek om ont slag der ministère, dat hii zich niet in staat voelde terstond een besluit to nemen en daar om de ministers verzocht voorloopig aan het bewind te blijven. In een brief, dien de kroonprins-regent- ge richt heeft aan den voorzitter van de com missie, die de storthing heeft benoemd tot onderzoek van het unie-vraagstuk, verklaart hij aan te nemen, dat cie leden van het co mité ah trouwe zonen van het vaderland bijl hunne toekomstige besluiten enkel Noorwe gens best voor oogen zullen hebben. Hij voor zich ziet- er geen bezwaar in te zeggen, dat het beste voor Noorwegen z. i. is de ver- eeniging met Zweden en hii spreekt de hoop uit, dat men geen weg zal kiezen, die tot een breuk tusschen de beide volken zal lei den. Pc onmisbare voorwaarde voor de ver vulling van d—door Noorwegen ?ekoester den wensen van een .eiren consulaatwezen: t dct do betrekkin** tot het gemeen schappelijke departement van buitenlandsehe zaken wordt geregeld op eene wijze, die de unie waarborgt, en dat de zaak eerst wordt beslist, na te zijn behandeld overeenkomstig art. 5 van de rijksakte. Wol is de poging tot partieel© hervorming, die is beproefd, gedeel telijk misluktmaar er moeten nu nieuwe onderhandelingen met Zweden begonnen wor den op breedere basis en op den grondslag der gelijkstelling van de beide rijken. De kroonprins legt voorts nadruk op de groote gevaren, die moeten ontstaan wanneer elk volk zijn eigen weg volgt, en gaat dan voort: „Vereenigd hebben wij zeker kracht en be- teekenis in het Europeesche statenverband hoe veel minder weegt echter het woord van Noorwegen of van Zweden afzonderlijk. Mo gen deze volken, die door de natuur zelve bestemd zij® vast op elkaar te steunen, dit ook in de toekomst doen. Met diep leedwe zen zie ik de positie waarin wij gekomen zijn. en den dreigenden keer. dien de zaak nu schijnt- te nemen." De brief eindigt met de woorden„God geve u en ons alïen de wijsheid den weg te betreden, die tot het ware heii van het va derland en van het geheele noorden leidt". Italië. Rome, 2 Maart. In den Senaat werd heden de regeering geïnterpelleerd over de obstruc tie van het spoorwegpersoneel. Na de ver klaringen van de ministers Tedesco en Tit- toni werd met bijna algemeene stemmen eene door de regeering aanvaarde motie aangeno men, waarin het vetrouwen wordt uitgedrukt, dat de regeering door hare tusschenkomst do tegenwoordige moeilijkheden zal doen ein digen en do middelen zal overwegen <>ra dór- gelijke zaken in het vervrig in eiken tak van openbaren dien3t te verhinderen. Rusland. PetersburgS Maart. De Regeeringsbode bevat een manifest van den K. izer, waarin het volk wordt opgeroepen zich om den troon te scharen om de bdnnenlandsche vijan den af te weren. Warschau, 2 Maart. Te drie uur heien na middag is ee® boni geworpen uit een venster uitziende op het Moeranow-politiebureau te Warschau. De bom viel tusschen een groep soldaten en politie-beambten, maar ontplofte niet. Twee joden zijn gearresteerd. Verdere bijzonderheden zijn niet bekend. Petersburg, 2 Maart. Het minister-comité beraadslaagde 28 Februari over maatregelen betreffende de afschaffing van de beperkende bepalingen voor de beliiders van andere godsdiensten. De adjunct-minister van bin- iw-ulandsche zaken verklaarde, dat de afschaf fing van al deze bepalingen wensehelijk was, behalve voor zoover zij onmisbaar waren ge bleken. Het minister-comité echter verklaar de, dat ook deze laatsten slechts dan konden blijven bestaan, als de rijksraad de bepalin gen wettelijk bekrachtigde, en besloot, dat de minister van binnenlandsche zaken bin nen drie maanden tot de afschaffing van alle beperkende bepalingen voor de belijders van andere godsdiensten behalve de noodzake lijk geachte moest overgaan en voortaan bij de behandeling van godsdienstige kwes tiën niet meer de voorschriften voor de be scherming van de staatsorde en de politie controle moest doen toepassen. Verder werd besloten den Czaar voor te stellen gratie te verleeiftm aan alle wegens godsdienstige dwalingen verbanuenen of ge vangenen. Petersburg, 2 Maart. Het Peterdburgsche Telegraafagentschap is in staat uit goede bron het volgende mede te deelen Buitenlandsche bladen verzekeren, dat de minister van land bouw Yermolow bevel had gekregen het ont werp van eene grondwet samen te stellen en dat bii hem beraadslagingen van hooge ambtenaren plaats hadden. Dit. alles is van eiken grond ontbloot. Petersburg, 2 Maart. In het aan den spoor weg MoskouNishniNowgorod gelegen fabrieksdistrict OrechowoSujewo, hebben ongeveer 60.000 arbeiders van de fabrieken vian Nosorow Bogoradski en anderen het werk gestaakt. De staking gaf aanleiding tot botsingen onder de arbeiders, waarbij verecheidene werklieden gedood Naar aan de bladen hier ter stede uit Moskou gemeld wordt, ont stonden de gevechten daardoor dat een aan tal arbeiders een fabrikant aanvielen, ter wijl r,ndcre hem trachtten te ontzetten. In het Wvborger stadsgedeelte van Peters burg hebben 10.000 arbeiders uit groote fa brieken het werk gestaakt. In de Humanité, het blad van Jaurès, is opgenomen een manifest van priester Gapon aan het Russische proletariaat en een open brief van Gapon aan den özaar, waarin in heftige bewoordingen met- dynamiietaansla- gen wordt gedreigd. Turkije, Uit Weenen wordt aan do Köln. Ztg. be richt, dat men aan bet ministerie van bui tenlandsche zaken het besluit van de Engel- sche regeering om af te zien van een eigen Macedonisch programma, dat overigens zake lijk niet veel afweek van het programma der eutente-mogendheden en alleen in den vorm de Turksche souvereiniteitsrechten wat meer ontzag, begroet als een belangrijken stap voorwaarts op de baan der hervormingen, omdat Turkije zich nu bevindt tegenover eene volkomen eensgezindheid van de Europeesche staten Vereenlgde Staten. De Senaat heeft b;; slot van rekening de voorstellen van de regeering tot versterking van de oorlogsmarine grootendeels aangeno men. Het voorstel om een van de linieschepen te schrappen, is met 38 tegen 22 stemmen verworpen. Zuld-Afrlka Graaf Selborne. de benoemde hooge com missaris van Zuid-Afrik a en bestuurder van de Transvaal- en Oranje-rivier-koloniën, was al eerder lord van die admiraliteit lid van het kabinet van Engeland. Vroeger is hij onder Chamberlain vice-minister van koloniën geweest. De oorlog in Oost-AzSë. Van den oorlog zijn de volgende berichten Sachetoen, 2 Maart. (Petersburgsdh tele graaf-agentschap). In het centrum en op den rechtervleugel was in den vorigen nacht alles rustig. Aan den Russische n linkervleugel woedde een hardnekkige strijd. De oostelijke afdeeling in de plaats Koediaro sloeg de hevige aanvallen van de Japanners af en handhaafde zich in hare stelling, dank zij het optreden van eene hulpcolonne, die de Ja panners van de westzijde aanviel. Nadat zij echter twee passen bezet had, werd de colonne door de Japanners fel bestookt en leed groote verliezen. De Russische voorhoede in de nabij heid van Ockennoepoesa werd driemaal door de Japanners aangevallen om 11.12 en 3 uur 's nachts, maar sloeg de aanvallen af. Verder naar het westen vielen de Japanners am 3 uur 's nachts den Heutoelin-pas aan. Eenige aanvallen werden teruggeslagen. Om 9 uur 's morgens hield de strijd op. IX? Russische voorhoede trok zich uit de door de Japansohe artillerie vernielde twee voorste versterkingen terug naar de daarachter liggende beter ver sterkte stellingen. Om 6 uur 's morgens vielen de Japanners Nansjanpoe in het district Kanalisana aan zij werden teruggeslagen. Sedert heden morgen beschieten de Japan ners de geheel© streek oan den Poetilow-heu- vel. Op den rechtervleugel van de Russen heeTScht een levendfg kanonvuur. Tokio, 2 Maart. De Japansche bewegingen op den uitersten rechtervleugel duren vport; de rechtervleugel dringt voorwaarts, de Rus sen uit hunne stellingen drijvende. Berichten uit het hoofdkwartier van maar schalk Oyama melden, dat een Japansche strijdmacht, uit de richting vau Sjingsjing oprukkend, na de bezetting van Tsinghisjen den vijand noordwaarts vervolgt. De Japan ners maakten groote voorraden levensmidde len buit te Tainkhisjem. Een© Japansche strijdmacht, van Pensihoe uit opereerende, dringt den vijand geleidelijk terug uit eene stelling dertien mijlen noord oostelijk van Pensihce, eene andere stelling zeven mijlen noordwestelijker gelegen en 14 Roman van MORITZ VON REICHENBACH. De prinses praatte, naar het scheen, even- onbevangen voort, maar dit niaim niet weg, dat zij, todh de afwijziging van deni graaf oan aan haar te worden voorgesteld, als iets vreemds, ja, in zekeren zin als iets beleedi- cends beschouwde. Zij waa 't- zoo gewoon hare wensahen vervuld te zien, dat zij eigen lijk ondoordacht haar voorstel omtrent graaf von Mellow gedaan iliad; maar thans vond zij, dat- zij' te veel had gezegd en was in de eerste plaats ontevreden, op zich zelf. Intusschen, het zonnetje scheen zoo lustig en dé bewonderende hulde, haar door Lant- zau en Feldheim zoo kunstig toegebracht, gaf Mascha haar gevoel van eigenwaarde terug. Zij had zich bovendien voorgenomen, heden recht vroolijk te zijn. Zou zij zieb dan door de lompheid van zulk een „Poinmer- schen boer" uit het veld laten slaan? Zij lachte en schertste dus, in 'teerst wel ©em weinig gemaakt, maar weldra toch van gan- scher harte, en in opgewekte stemming be gaf het kleine gezelschap zich naar de lan dingsplaats ctm daar op de rivierboot plaats te nemen. „Maar waar gaan wij eigenlijk naar toe?" vroeg tante Anna. „Ergens naar toe, Waar een mooi bosch is; ik heb het heimwee naar wat frissche avondlucht," beslist© de prinses. Lewosky nam biljetten voor een niet al te ver afgelegen, aangenaam punt en Feldheim bood de prinses zijn arm om haar over de landingsbrug naar de boot te geleiden, ter wijl de anderen volgden. Boven, tegen het ijzerwerk van het terras aangeleund, stond een groots, zwaargebouw de man met breede schouders en zag naar de stoomboot in de diepte. „Ze heeft machtig mooie manen, die leeuwin," mompelde graaf von Mellow, wiens scherpe oogen de prinses onmiddelijjk onder een menigte reishastigen 'hadden her kend, „en Feldheim schijnt al aardig in hare strikken verward te zijn! Ratzitow&ka? Wat is dat eigenlijk voor een familie? Ik ken zoo weinig menoohen, aan gene zijd© der grenzen maar die FeldJheim heeft geld noodig, als hij een huwelijk wil aangaan. Hij zal trou wens wel een schitterende carrière maken, want als men op zij,n leeftijd reeds in den ministerraad] komt, is 't wel waarschijnlijk, dat men vóór de grijze haren den Exoellen- tictitel heeft. Al is zijn vermogen on.be- teekenend, van zijjn eerzucht kan waarlijk niet hetzelfde gezegd worden. Hij haakt er naar om vooruit te kernen in de wereld'. Het zou mij spijten als lïajj een, domheid' beging. Nu, ik ben zijn voogd niet, maar zoo ik een jongen had. moest hij 't niet probeeren om mij een schoondochter in huis te brengen, die hij over onze oostelijke grenzen vandaan had gehaald." Eiven goed als de Pommersche graaf ter stond de prinses had ontdekt-, hadden een paar niet minder scherpe oogen dan de time hem in 't vizier gekregen en onmiddelijk herkend. „Daar staiat hij ons nu te fixeeren, de man met zijn drukke bezighedenHoe groot en plomp ziet hij er uit. Welk een bespottelijk idee om zich met zulk een in het oog loopend figuur in een licht grijs fantasie-pak te ste ken een echte Pommersche beer!" Zoo dacht de prinses en met grooter vrien delijkheid richtte zij daarop het woord tot Lantzau, die juist naast haar stond. „Er was eens een prinses, die naar het froene woud wilde gaan klinkt dat niet als et begin van een lief sprookje?" zeide hij, „en zou men zich niet heel goed kunnen voor stellen, dat wij vandaag in 't gezelschap dier prinses wonderlijke dingen moesten heieven?' „Ik ben met een tocht naar 't, bosch zonder eenig bijzonder voorval reeds tevreden," meende Feldheim„in onzen hoogst be schaafden tijd heeft, het „wonderlijke" altijd een onaangenaam of een belachelijk tintje." „Waarom stoort gij nu den graaf in zijn sjrookjeslust?" viel de prinses m, „ik houd werkelijk veel van sprookjes en daarom mis schien ook juist van een bosch, omdat ik mij altijd verbeeld, dat in zijn schaduwen het een of ander geheim moet verborgen zijn." Zij zeide dit eigenlijk maar, omdat. Lant zau haar met. zijn poëtische opwellingen steed vermaakte en ook omdat zij 'twel aardig vond, den baron tegen te spreken, doch over Lantzau's gelaat vloog een lichte blos en zijn oogen bleven met een verhoogden glans op Mascha rusten, terwijl Feldheim, die het on deugende lachje, dat om haar mond speelde, beter •begreep, met opgewektheid uitriep: „Dan zullen wij ook maar verder fanta- seeren. Er was eens een prinses, die in het borch wilde koffiedrinkenIn de eenige herberg, die men eindelijk ontdekt had, was evenwel niets te krijgen dan afschuwelijke brandewijin." „O, uw sprookje wordt zeer prozaïsch, ba ron „Neen, neen, prinses, het poëtische begint nu pas. Ik wilde vertellen boe een der rid ders, die tot het gevolg der prinses behoorde nog een zakje met koffie ontdekte, zelf voor den haard ging staan en koffie begon te 2et- ten, wat hij in zijn leven nog nooit gedaan had." „En dat noemt ge poëtisch?" riep de prin- 1 ses lachend uit. „Het begin gold alleen het wonderlijke, het poëtische zou eerst later kamen Maar ik geef het fantaseeren op. De dag, gelijk wij j dien genieten, is zoo schoon, dat hij waarlijk niet door sprookjes behoeft- opgeluisterd te worden." Lantzau keek oen weinig ontstemd naar do klein© golfjes van de Elbe, terwijl de blikken van den baron en die der prinses el kander ontmoetten. Tante Anna beschouwde beiden met een gelukkig lachje en zeide in zichzelf met een zaïdhitje, diat haiair lbij| elke gedachte van eenige betoeko is steeds ontviel, hetzij die gedachte van droevtgen cf van vroolijken aard was „Hoe goed zouden die twee bij elkander pas enwelk een mooi paar zou dat zijn!" Intussdhen legde de stoomboot aan. Het kleine gezelschap ging aan wal en had ook spoedig con bosohweg gevonden, die in 't eoret bi jzonder in den smaak der prinses viel Weldra dacht zij evenwel, dat er rechts en links van den eigelijken weg meer schilder achtige bosch.part.ijen te zien moesten zijn en sloeg zij op goed geluk een zijpad in, om, gelijk zij het noemde, een kleinen ontdek kingstocht te ondernemen. En de anderen volgden haar, als altijd; mot de meeste be reidwilligheid. Na een halfuurtje zoo ge dwaald te hebben, kwam de prinses tot de geanarins aangename ontdekking, dat zij van haar armband een gouden medal jon moest hebben' verloren met het portret ■harer moeder. „Ziet ge wel, dat ik gelijk had met mijn tegenzin voor wonderlijke dingen?" riep de baron. „Daar hebben wij nu zooiets, maar 'fc ia van zeer droevigen aard." „O, ik had vrij wat liever iets van veel grooter waarde verloren dan. dat uiedaljon met het portret, dat zoo sprekend geleek en waar ik zoo aan geheciht. was," zuchtte de prinses. Men besloot nu om den weg, dien men had afgelegd, weder terug te gaan, ten einde het verloren voorwerp to zoekendaar men evenwel geen bepaald pad gevolgd was, stond de kans om het medaljon terug te vin den, al zeer gering en de prinses stelde voor, dat ieder op zichzelf zou gaan om zoodoende e breeder terrein te kunnen doorzoeken. Zoo ging men dan uiteen en riep men van tijid tot tijd elkander iets toe, oni zich to overtuigen, dat men althans dezelfde rich ting bleef volgen. Eensklaps riond graaf von Lantzau voor de prinses, die haar oogen zoekend op den grond' gevestigd hield en e enigszins ver schrikt opzag bij zijn lichten uitroep van blijdschap. Wordt r rrolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1