282. 3d* Jaargang. Donderdag 13 April 1905. JLl. BU1TENLAND. KOLONIËN. FEUILLETON. EEN PRIüSES. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden toot Amersfoortf 1.25. Mem franco per post. - 1.75. Afzonderlijke nummers 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitsondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur '8 morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF O. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. f«.n. - #.1®. PRIJS DER ADYKBTENTIÉN Tan 1-41 regels El ka regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen iet het herhaald adverteeren is dit Blad bg abonnement Bene circulaire, bevattende de Voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Oe scheiding van Kerk en Staat in Frankrijk. Het wetsontwerp tot regeling van de schei ding van Kerk en Staat in Frankrijk heeft met de sluiting van de algemeene be raadslagingen het eerste ïnoeielijke sta dium der behandeling overwonnen. De tegen-ont werpen, die zijn ingediend, ten getale van vijf, hebben niet veel moeite opgeleverd. Bij de behandeling van het eerste dezer ontwerpen adviseerde Brisson, de gewe zen voorzitter der Kamer, tot verwerping, omdat men door de aanneming van dat ont werp een échec zou bereiden aan het ontwerp, waarover de regeering en de commissie het eens geworden ziin. Hii gaf den raad alle tegen-ontwerpen ter ziidie te stellen en daarna zoo spoedig mogelijk de amendementen te be handelen, opdat het eerste artikel van het regeer!ngs-ontwerp vóór de vacantie kunne worden gevoteerd. De Kamer heeft dezen raad ter harte genomen. Het eerste tegen ontwerp, dat ten doel had de onverwijlde naasting van alle kerkelijke goederen, werd verworpen met 494 tegen 68 stemmen. Een ander ontwerp onderging hetzelfde lot met 427 tegen 2 stemmen. Men kon daaruit af leiden wat de verdere ontwerpen te wac1 ten hadden, en de voorsteller van het laatste tegen-ontwerp heeft het zijne dan ook wijse lijk ingetrokken. Nadat de tegen-ontwerpen waren afgedaan, kon de behandeling van de artikelen van het regeerings-ontwero beginnen. D-arvoor is de urgentverklaring uitgesproken, waardoor de tweede lezmg, die anders noodig zou zijn, kon achterwege blijven. De eenige lezing, die zal plaats hebben, kan echte" van langen duur zijn. Er zijn tot dusver 230 amende menten ingediend over de verschillende arti kelen verdeeld De commissie heeft als regel aangenomen alle amendementen, die raken aan den inhoud, de strekking en de inrich ting van het wetsontwerp, te verwerpen e.u slechts die amendementen te aanvaarden, die de redactie van de bepalingen juister en i dui delijker willen itdrukken. Aan den anderen kant hebben dj voorzitters van de verschil lende groepen der meerderheid eene schifting ondernomen van de door leden der linker zijde ingediende amendementen. Zij willen zien gedaan te krijgen, dat alle voorstellen, die slechts op een gering stemmencijfer kun nen rekenen, worden ingetrokken om de de batten te bekorten. Van de linkerzijde zou den dan alleen de voorstellen van den rechter vleugel der meerderheid gehandhaafd worden, die ten doel hebben aan de toekomstige kerk genootschappen een langer vruchtgebruik van- de voor den eeredienst bestemde gebouwen en aan de dienstdoende geestelijken hoogere pensioenen te verzekeren. De socialisten ne men niet meer officieel deel aan de overleg gingen tusschen dé verschillende groepen van het „bloc", maar zij hebban besloten het wets ontwerp der commissie tot regeling van de scheiding krachtig te steunenhet is dus niet te verwachten, dat zij de behandeling zullen trachten te rekken, door zelfstandige voorstel len te handhaven. Dat ..3 oppositie zal afzien van haar recht om de behandeling van hare amendementen te verlangen, is niet te ver wachten. Men rekent daarom, dat de behan deling van de artikelen van dit wetsontwerp minstens dertig vergaderingen in beslag zal nemen. In het laatst van deze week zal de Senaat gereed komen met de behandeling van de begrooting. Dan zal de Kamer de beraadsla ging over het wetsontwerp op de scheiding moeten afbreken, om de begrooting af te doen. Den 20en April zal dan de Paaschva- cantie beginnen, die waarschijnlijk tot 9 Mei zal duren. Het zr 1 dus op zijn vroegst het laatst van Mei worden, voordat de Kamer aan het einde van- deze beraadslagingen kan komen en het wetsontwerp kan aannemen. Dan gaat het ontwerp naar den Senaat, die gedurende de zomervacantie aan eene com missie het voorbereidend onderzoek zal kun nen opdragen om in de najaarszitting de be handeling in openbare zitting aan te vatten. In ieder geval zal dus het geheele jaar door de zaak op de agenda blijven. Duitschland. Hamburg12 April. Het officieel© onder zoek van de stoomboot Desterre bevestigt de verdenking van pestgevaar. De lossing geschiedt onder de gebruikelijke voorzorgs maatregelen. Er zijn geen menschen ziek ge worden en er bestaat gee- gevaar voor on gerustheid. Frankrijk Parijs, 12 April. De Kamer heeft met 422 tegen 45 stemmen artikel 1 van het wetsont werp tot regeling van de scheiding van Kerk en Staat aangenomen. De toedracht van de zaak, die aanleiding heeft gegeven tot de arrestatie van kapitein Volper, wordt aldus medegedeeld In Mei en Juni van het vorige jaar wer den de garnizoenen in het oosten, vooral die van het departement der Ardennen, over stroomd met circulaires waarin men officieren en soldaten opriep voor een expeditie naar Abessïnië. Aan „o officieren die bereid moch ten zijn, den tocht mee te maken, werd 10,000 frs. aangeboden, aan de soldaten 1000 frs. Een luitenant, te Vouziers in garnizoen, nam de zaak ernstig op, en toen hij te Parijs kwam, ging hij een bezoek brengen aan kapi tein Volper, in het rondschrijven aangewezen ah de persoon die de noocüge inlichtingen zou verstrekken. De kapitein ontving hem en vertelde hem al heel spoedi. het fijne van de zaak. Er was geen sprake van een expedi tie naar Abessiniëer moest een staatsgreep op touw gezet worden ten bate van prins Napoleon ©n van de nationalistische partij. De luitenant weigerde en keerde naar Vou ziers terug. Toen hij dezer dagen uit de bla den de geruchten over het complot vernam vertelde hij aan een ambtenaar van zijn be zoek aan Volper, en de ambtenaar bracht den afgevaardigde Hubert op de hoogte, die op zijne beurt den minister van de zaak in kennis stelde. Wat de overige gearresteerden betreft, heeft de rechter van instructie, in overleg met den procureur-gene. al, de beschuldiging van dief stal va militaire eauipementstukken en on geoorloofd bezit van oorlogsmunitie veranderd in die van deelneming aan eene samenzwering tegen de inwendige veiligheid van den staat. Italië. Het nieuwe wetsontwerp op de naasting van de spoorwegen tegen 1 Juli a. s. is bij de Kamer ingediend. Het bestaat uit 24 ar tikelen. In hoofdzaak blijft voorloopig alles bij het oude; alleen worden de spoorwegen van 1 Juli af bestuurd door een ouder den minister van openbare werken staanden di recteur-generaal De vraag van den aankoop der Zuider spoorwegen wenscht de regeering te verda gen. Rusland. Petersburg, 12 April, (rctersburgsch tele graaf agentschap). Aan de gisteren gehouden vergadering van de onder voorzitterschap van geheimraad Kobeko bijeengekomen perscon ferentie namen deel bestuurders van de hier gevestigde telegraafagenschappen, een vertegenwoordiger van het ministerie van buitenlandsche zaken en de censor Lanskerk. Na langdurig debat werd met 17 tegen 2 stera men besloten tot orheffing van de censuur over de part-' -r -- telegrammen va.n de dag bladen. Den stoot tot de opheffing ?af een bij de conferentie ingediend ontwerp van den directeur Miller van hei P:I ersburgsche tole- gra a f-agentsch ap. In Moskou heeft zich eene partij gevormd, die den naam heeft aangenomen van natio nale progressisten en die een tegenwicht wil vormen tegen de liberale cosmopolieten. In den avond van verleden Maandag schaarden 8000 werklieden van de Poetilow- werken, nadat de werktijd voorbij was, zich om verschillende sprekers, die aanspoorden toi de revolutie. De redevoeringen lokten veel bijval uit. De politie trachtte de spre kers in hechtenis te nemen, maar hare po gingen bleven zonder succes. Een inspecteur van politie werd door een steenworp ver wond. De Echo de Paris bericht, dat te Peters burg oen lakei uit Zarskoje Selo gearresteerd is, terwijl hij aan een anderen persoon in lichtingen gaf over het inwendige van het paleis de gewoonten van den Czaar en de hofhouding, enz. Ook zijn medeplichtige is gevat. Gedurende hot ochtendgebed in de middel bare scboc te Romny (gouvernement Pulta- va) werd een portret van den Czaar vernield door een bom, die er achter gelegd was. Vier leerlingen zijn gekwetst, on de- wie een ernstig. TurkljA SaloniH, 12 April. J>en 8en drong eene Grieksche bende in bet dorp Zagorita bij Cas- toria. De Grieken stak.n 50 schuren in brand, doodden 37 personen on voerden 60 gevan genen weg. Venezuela. New-York, 12 April. Uit Caracas wordt d.d gisteren bericht, dat president Castro voor eene maand naar het binnenland is ge gaan. De oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten Singapore, 12 April. (Lloyds.) De Russi sche vloot, uie de n 8. Lier passeerde, was sa mengesteld uit zeven linieschepen, twee ge pantserde kruisers, vijf ongepantserd© krui ser, drie in kruiser veranderde stoomschepen, zeven torpedojagers, zeventien stoomschepen, eon hospitaalschip en een sleepboot. Singapore, 12 April. De Duitsche kolen boot Hindu, die 4200 ton Cardiffkoleu had ingenomen te Tandjong Pandan (Billiton), kreeg eene weigering om uit te klaren naar Saigon, tenzij de kapitein zich wilde verbin den de lading te Saigon af te leveren door tusschenkomst van den Engelschen consul. Een wacht Sikhs is aan boord geplaatst. Uit goede bron wordt van Batavia bericht, dat er te Muntok geen Russische oorlogssche pen zijn. Singapore, 12 April. Die Britsche kruiser Sutley is hier aangekomen en bericht de Baltische vloot, waaronder zeven liniesche pen, gisteren bïi het aanbreken van den dag voorbij te zijn gekomen, stoomende naar het Noorden. Singapore, 12 April. (Daily Telegraph). De Engelsche kruisers Sutley rapporteert de Russische vloot, waarbij zeven linieschepen waren, voorbijgevaren te zijin gisteren over dag omstreeks 550 mijlen ten noordoosten van Singapore. De vloot stuurde in noorde lijk.' richting. Tokio, 12 April. De Japanners zijn ver langend aan de Russ&che Oostzee vloot een beslissenden slag te leveren. Het zware ge schut op de Japansche linieschepen is ge heel vernieuwd. Wanneer de tijd daar is, dan zal admiraal Togo op niet verren afstand va- Formosa of van de Pescadores-eüanden gevonden worden. In de deskundige kringen te Londen wordt de vraag of een zeeslag voor de deur staat druk besproken en meestal bevestigend be antwoord. Bij ae vergelijking van dc sterkte der vloten van beide partijen neemt men in aanmerking, dat Japan waarschijnlijk nog slechts vier moderne linieschepen bezit, want van een der Japansche linieschepen is bericht, dat het gezonken is, en van een ander neemt men aan, dat het is vcragan. Men overweegt verder, dat velen der zware stukken geschut der Japansche vloot door de op verren af stand ondernomen beschieting van Port Ar thur in het begin van de belegering zwaar geleden hebben, hoewel het mogelijk is, dat een deel van die stukken door anaeren is ver vangen. De Japanners stellen wel de voor- deeien van un rookloos kruit voor als zeer be langrijk, ook wat het sparen van de stuk ken betreft, maar men is niettemin iu Enge land geneigd tot de meeuing, dat dit kruit aan het geschut minstens evenveel schade heeft toegebracht als het Engelsche cordiet aan de schepen van het type Majestic. Aan den anderen kaut komt het in het voor deel van de Russische vloot, dat vier. van qc acht Russische linieschepen eene "bewapening bezitten van de modernste soort en dat vijl van deze schepen als geheel modern kunnen worden aaugemc-rkt. De Russische vlootvoogd, die veel kennis moet hebben van dc marine- artillerie, heeft bovendien zich zijn verblijf in Madagascar ten nutte gemaakt tot het hou den van degel4jke schietoefeningen. Men ge looft, dat het hem wol gelukt kan zijn, zijne bij het begin van de reis niet zeer bruikbare manschappen binnen vier maanden goed bruikbaar te maken. Ook de meeuing dat de. scheepsromp.n wel onbruikbaar geworden zullen zijn, wordt door sommige Engelsche deskundigen weersproken;' zij wijzen er op, dat er tijd genoeg geweest is om dit euvel door duikers weg te nemen. Als het grootste nadeel voor de Russen worat het groote is- port aan kolenschepen beschouwd, dat in zonderheid hierdoor gevaarlijk is, dat de Ja panners eene zeer belangrijke overmacht be zitten aan kruisers. Eene zeeslag houden sommige deskundigen zóó lang voor uitgesloten, als het admiraal Togo gelukt de Russische vloot in schaak te houden en zoolang de vijanu: lijkt- vloot neg meer dan 2500 mijle.i van Japan verwijderd is. De gevechtsterkte wordt, met. terzij delating van het Japansche liuicschip Jashima, ai n welks bestaan men t .vijfelt, aldus opgegeven Japan rtu3land Linieschepen le kl. 4 5 Linieschepen 2e kl. 1 6 Pantserkruisers 8 3 I'antserdokkruisers 13 6 De Japansche vloot beschikt verder over 5 ongedekte kruisers, de Russiche vloot over 2 hulpkruisers. De gepantserde schepen bezitten aan stuk ken geschut van zwaar kaliber, 6 duims n meer 12 duims 20 26 10 duims 1 7 9 duims 0 8 8 duims 30 13 6 duims j64 115 Te Wle.diwostok zijn viif Japansche officie ren. vermomd als aardwerkers, die betrapt werd r Hi het icmen van fotografische opna men der vestingwerken, opgehangen. Uit bij hen gevonden papieren bleek dat zo reeds volledige berichten over de verster kingen naar Tokio hadden gezonden. Allerlei vMaandag is voor het hof van assisen van de Seine de openbare behandeling aan gevangen van het strafprooes tegen Philip, den Franschman, die betrokken is geweest bij de beide bommenaanslagen, die verleden jaar in Maart hebben pJaats gehad te Luik en te St. Nicolaas. Men zal zich herinneren, dat de Belgische kapitein Papyn het slachtoffer is geworden van den eersten aanslag. Twee Franschen, Lambin en Gudefin, zijn 20 Mei 1904 te Luik voor deze aanslagen ter dood veroor deeld en oen Duitscber Boutet tot levens langen dwangarbeid. De jury heeft, verzachtende omstandigheden in aanmerking genomen en den 23jarigen Phi lip tot 15 jaren dwangarbeid veroordeeld. vTe Kerenoc in Frankrijk, gemeente Pleumeur-Badou, bij St.-Brieuc, is een huis afgebrand, bewoond door mevr. Guillanzer. Deze dame, hare schoonmoeder, twee zoontje® cp een harer dochters zijn in de vlaimmen om gekomen. vZware regens hebben belet, het oprui- mingswerk aan het reservoir bij Madrid voort te zetten. Er worden nog steeds personen ver mist.. De onlusten zijn geheel opgehouden, en de troepen zijn weer weg. Veel werklieden begaven zich Dinsdag -u groepen naar het vier kilometers van Madrid gelegen kerkhof, om de begrafenis der slacht offers bij te wonen. Er waren strenge orde maatregelen genomen. Alles is evenwel zonder incidenten afgeloopen. OOST-INDIÊ. De correspondent te Batavia van het Hbld. seint Nabij de Anambas-eilandcn wordt gevoch ten. Nader bijzouderhedca ontbreken. Vijf onzer oorlogsschepen zijn daar aanwezig. Het blad teekent hierbij aan De Anambas-cilanden, een groep van 50 eilanden, zijn gelegen in de Chiueeseht zee zij behooren tot de residentie R.quw. Do beste ankerpiaats is voor de kampong ïe- rempah aan de Westkust van Siantan, aar heen het Nederlandsche eskader zich heeit begeven. 41 Roman van MORITZ VON REICBENBACH. HOOFDSTUK XIV. Een half uurtje van Neurenberg verwij derd, vindt men „De twaalf vij(ve<rs" met aardige boschjes er om heen en met de bij de Neurenbergers wel bekende en druk be zochte restauratie. Als men in den tuin, die daarbij behoort, heeft plaats genomen, hoeft men juist op de grootste dier twaalf vijvers een mooi uitzicht. Op een zonnigen Zondagmiddag had zich een groot deel van Neurenberg» bewoners te voet of per rijtuig derwaarts begeven, om buiten met vrouw en kind bier of "koffie tie drinken en zoodoende do lente, waaraan men tot heden toe nog niet had durven ge- looven, op eene meer of mindere officieel© wijze als ingetreden te verklaren. Dien zelf den dag was Egbert herhaalde malen op de kramen markt geweest, zonder nochtans Nanni gezien of gesproken te heb ben. Sinds hun eerste ontmoeting op de groote markt had hij haar trouwens slechts eeai paar maal vluchtig gesproken en het had er allen schijn van, dat zij hom ontweek. Hoe minder zij zioh echter liet zien, des te meer dacht Egbert aan liet. lieve speel mak kertje uit zijn kinderjaren en hoe duidelijker hij -"ch haar deftig „mijnheer Egbert" en het door die toespraak afgedwongen „mejuf frouw" van zijn kant herinnerde, des te meer werd het verlangen bij hem levendig om met Nanni weder op den ouden vertrou- w©lijken voet te kunnen omgaan. Eerst had hij zich over dé verandering in haar doen en laten vroolijk gemaakt: en het wel prettig gevonden, Nanni zoo'n beetje te plagen, maar nu 't hem bleek, dat zij zich ernstig scheen te wtillen terugtrekken, speet hem die ommekeer, en hoe minder hijj haar zag, des te mooier en aantrekkelijker stond hem haar beeld voor oogen. Nu was 'tde laatste Zondag, dien hij thuis zou doorbrengen en Egbert l'ep maar op en neer door die stad en egerde zich, dat hij Namni nergens te zien kreeg. Eindelijk, toen liij tamelijk mismoedig voor de zooveelste maal de uitdragerij op de kramenmarkt langs liep, kreeg hij althans den kleinen Matthes in 't vizier, die, met een vum nieuwheid fon kelenden strooien hoed op 't hoofd, voor de deur stond en in blijde verwachting naar bui ten keek. '_r Matthes. dag beste jongen 1" tzeide hij. „Blijft nu iedereen bij u mot dat mooie Zon dagsweer thuis?" Matthes kwam naar hem toe en gaf hem de hand. „Noen, we gaan naar de Twaailf vijvers."' verklaarde het ventje opgetogen. „Tante Zwiok stuurt ons het rijtuig en ik sta al op den uitkijk, om te zien ol het nog niet komt." „Wel zoo? Naar de Twaalf vijvers dus? Ja, dat 'seen prettig vooruitzicht, niet waar? Je zuster gaat toch ook mee?" „Ja, moeder en Nanni rijden mee, maar vader is weer uit de stad." Op dit oogenblik kwam een licht manden wagentje de kramenmarkt oprijden. „Dat is het rijtuig van tante Zwickriep Matthes en liep haastig in huis om zijn moe der en zuster te roepen. In den tuin bij de Twaalf vijvers heerschten een drukte en beweging van belang. De eerzame burgers van Neuron berg be spraken daar den-stand van den hop en den prijs van het graan en de vrouwen vertelden elkander van het sukkelen, dat haar kinde ren hadden gedaan en van het getob, dat ze met de meiden hadden gehad. Daarbij slurp ten zij haar kopjes koffie leeg en onderwier pen, "zoo tusschen de bedrijven door, het nieuwe kleedje, dat juffrouw Fellhaaner van daag voor 'teerst droeg, en den hoed, dien Babette Ambacher rechtstreeks uit München had laten komen, aan een critiiscih onder zoek. Een groote schare van vrouwtan en meisjes aan de rondo tafel gezeten, had deze en der gelijke interessante onderwierpen reeds een goruimen .tijd bespr ken, teen mejuffrouw Kunigonda Zwick op ecus de algemeene aan dacht wekte met te zeggen „Ja, en straks komt mijn schoonzuster Bergen met haar Nanni hier ook! We heb ben haar het rijtuig gestuurd, opdat haar jongen, de kleine Matthes, ten minste ook ecus in de lucht zou komen. Het is zonde en schande, dat zoo'n rijke man als Berger niet zélf af en toe oen rijtuig huurt of zijn vrouw toestaat er een te nemen voor het ventje, dot toch nog zoo erg zwak.jee is. Maar Ber gen ia altijd op de penning, als er van een verzetje sprake is!" „Hij moet! toch handen vol geld hebben uitgegeven voor Nanni's kostschool," meende juffrouw Feil hamer. „Daar wou ik juist op komen," verklaarde tante Zwick. „Een echte ijdeltuit heeft die oude vrek met die dure kostschool van Nan ni gemaakt, een dame, voor wie onze doch ters niet goed genoeg meer zijn, en die zich afgezonderd houdt als een prinses!" „Ja, daar heb ik al zoo iets van gehoord." „En 'tis waar, 'tis waar riepen nu twee of drie jongeren uit don kring, ,,'t Is eeui trotsch nest geworden!" ,,En waarop?" r-ep tante Kuni weer, „waarop? Dat vraag ik maar' Onder vreem den moet. zij gaan, gouvernante moet zij war den en dius, kort en goed, een loontrekkende en ondergeschikte! Waar of niet? En daar om draagt zij nu liet hartje zoo hoog en zegt zij b v. tegen mijn Babette met eeu spits mondje: „Hoe gaat het mot uï" alsof ze niet als kinderen samen hadden gespeeld Maar ik trek mij van al die gemaaktheid en die deftigheid niets niemendal aan en ik zal tegen haar blij'ven spreken, net- zoo-als ik tegen jelui doe kinderen Dat- heb ik jelui maar te zeggen" zij wendde zich tot een groepje meisjes, die in haar nabijhoid ston den en spottend waren gaan giogelen, aoo- dra „Nanni" het onderwerp van 'tgesprek was geworden „dat heb ik jelui maar te zeggenGaat heel, heel familaar met haar om, zoo als heti broers- zusterskinderen cn buurmeisjes past. en laat jelui niet overbluf fen door Nanni's fijne maniertjes, die zij van de kostschool heeft, meegebracht. Laat haar maar goed merken, dat ze niet. liet recht heeft, zoo trotsch to zijn, en dat zij niet beter is dan een van jelui; integendeel, want zij moet onder de menschen, en jelui kunt ï-ustig thuis blijven en wachten tot er een kuappi? jongen om je komt, wat stelhg liet geval zal zijn, terwijl ieder veretandig man zich wel wachten zal om zoo'u geleardo vrouw in huis te halen als Nanni, die mis schien niet- eons weet, hoe je water moet ko ken." Do getrouwde vrouwen gaven tante Kuni volmondig gelijk en de jonge meisjes hadden uit de wel doordachte toeepraak zoo 'teen en ander opgevangen, om nog meer e!lkander toe te fluisteren en nog ondeugender te gio gelen. Daar traden de veel besprökenen in den tuin en alle blikken werden op ben geves tigd. „Kijk Nanni eens," giegeldo een der meis jes, „een wit japonnetje en een wit hoedje! Geen gekleurd lint of blosm draagt ze, riet een geestverschijning! Dot's nu voornaam, snap je 't?" „En een waaier heeft zij ook, een houten waaier, dien zij boven het hoofd houdt, an dei's verbrandt ze te veel van de zon Ver beeld je, ©en waaierlachte oen ander. Juffrouw Berger was meb Nanni, die de kleine Matthes aan een hondje hield, de ronde tafel genaderd, had hare kennissen on buren gegroet en de plaat®, die men voor haar, naast juffrouw Zw-.clc, had' vrijgehou den, in bezit genomen. Nanni stond beslui teloos naast den stoel harer moeder. „Komaan, Nanni, jong bij jongVoor jou is bier gcon plaats," zcide tante Kuni en riep tegelijk haar dochter. „Stasi, neem Nanni bij, jelui, jelui hoeft mekaar niet zoo te staan aangapenuio malle meiden doen net, alsof ze vroeger nooit met elkaar op de straat hedden gespoeld en elkaar nu voor 'teerst van der leven zien Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1