T Hotel I Lie et d'ilhioi, S.M, PEREL. shir.Pédicpre, Vraagt ZWAARDEMAKER's JAMS. )theekbank Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIÊN. LAMAISON BOUWER Go. Centraal Nederlandsche Qypotheekbank Utrechtsche Hypotheekbank AANBESTEDING Tweede-Meid Bijverdienste. LaDibcmtentoonstellintt VIANEN (Z -H.) GENEVER NIGHTCAP. Groote Stadslucht. ZEIST, Park Bosch en Duin England's fijnste Rijwiel F. F. SGHWAQER, ütrscht. Het IDxld. verneemt thans, dat de justitie I zich met hetgeen dien avond gebeurd is, ern stig bezig houdt en de studenten, die zich aan die wanordelijkheden schuldig maakten, zich vermoedelijk voor den rechter zullen hebben te verantwoorden. De justitie heeft tot deskundigen in deze quaestie benoemd de heeren R. Boelc Jr., hoofdbrandmeester en J. L. Munzer Rathmann, brandmeester bij de Amsterdamsche 1 rand weer, die haar zul len hebben te rapporteeren „of door den brand, die men op het buffet stichtte te duchten is geweest gemeen gevaar voor deren of levensgevaar voor anderen dan de daders De moord te Keent. Het onder zoek in zake den te Keent, gemeente Bal- gooy (Geld.) gepleegden moord is thans ge ëindigd. De verdachte van B. blijft ontken nen, doch zeer verzwarende verklaringen zijn afgelegd door twee getuigen, die bij zijn aan val op den getroffene tegenwoordig waren, maar op de vlucht sloegen zonder zich ver der om de zaak te bekommeren. De moord bij den Duivels berg. Gisteren zijn de brigade-commandant der maréchaussee te Groesbeek en de kell- ner van don hotelhouder Mulder te Nijme gen, opnieuw door den rechter van instruc tie te Luik gehooid in do zaak tegen Jules Cherpion, die verdacht wordt van den be kenden moord op den Duivelsberg bij Nijme gen. Ook werden gehoord een zestal andere personen uit de nabijheid van Berg-cn-Dal, die volgens de rapporten der Duitsche politie met den verdachte ~iuden hebben gespro ken. Een drama. Betreffende de treurige geschiedenis, Maandag te Giethoorn voorge vallen, kan, ontleend aan de N. R. C., nog het volgende worden gemeld. Herhaaldelijk had de jager B. K., uit Steenwijikerwoid, getracht den omgang met zijn vroeger meisje weer te herstellen, en haar zelfs met den dood bedreigd, doch zij bleef weigeren, daar ze bang voor hem was. Maandag zag het meisje hem weer verschij nen, en vluchtte naar het achterhuis, waar de jager haar volgde en tot tweemaal toe zijn vraag, of ze het weer bij zouden leggen, herhaalde. Toen het meisje weigerde, haalde hij een revolver te voorschijn en schoot. Het schot mislukte en een tweede schot trof haar in de hand, waarop zij naar de huiskamer vluchtte, roepende: „O, God, je schiet mij dood De dader, meenende zijn meisje getroffen te hebben, schoot zich tot driemaal in de keel, zonder ernstige uitwerking, sprong daarop in een nabijrijnde sloot en nam een vlijmscherp mes. waarmee hij zich den hals afsneed. Toen nog kroop hij uit het water naar liet achterhuis, waar hij weldra dood neerviel. Het meisje is niet ernstig gewond. Het bleek later, dat de jager reeds den vori ge n avond zijn vreeselijk plan had willen uit voeren. Toen was het verhinderd. De Dordr Ct. schrijft: Toen de leden der z.g, Sparta-ruïne te Rot terdani Zondagavond met den trein van 10 u. 22 min. te Dordrecht aan het spoorwegsta tion aankwamen uit Antwerpen, waar zij had den deelgenomen aan een voetbalwedstrijd, werden zij minder aangenaam verrast door een isnpecteur van politie, die hen uitnoo- digde dadelijk uit te stappen en een onder zoek in hun coupé instelde. was nl. uit Roosendaal telegrafisch bericht, ontvangen, dat daar een ijzeren afsluitketting van het- douane-station was ontvreemd, van welk mis drijf die heertjes verdacht werden. De ketting werd echter niet in hun bezit gevonden, en ook ontkenden zij alle schuld, zoodat zij, nadat hunne namen waren opge nomen, met een volgenden trein de reis moch ten voortzetten. Niettemin moeten er genoeg zame bewijzen voor hunne schuld aanwezig zijn om het gerechtelijk onderzoek voort te zetten. ketting hebben zij vermoedelijk op de brug over het Hollandsch Diep in het water geworpen, zoodat het hoogst nwaar schijnlijk is, dat dit voorwerp van overtuiging aan het licht kan worden gebracht. School- en Kerknieuws. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is bepaald, dat de oom missie, belast met het afnemen van de examens B volgens art. GO en O volgens de artt. 6165 der wet van 2 Mei 1863 (Staatsblad no. 50). voor het jaar 1905 zitting zal h uden te Delft en zijn benoemd tot lid en voorzitter dier commissie, J. L. Cluysenaer, voorzitter van den Raad van Beheer der Nederl. -Indische Spocfrwe g.m a a tschap.pijto 's-Gravenhage tot leden dr. L. Aronstein, W. K Behrens. i. H. de Vries Broekman. P. van der Burg. dr. J. Gar- dinaal. H. Cop, J. C. Dijxhoorn, H. Evers, S. G. Everts, I. Franco. M. de Haas. H. J. Heuvellnk, C. P. Holst Gzn., dr. S. Hooge werff, W. li. L. Janssen van Rar.y J. F. Klink hamer. dr. J. L. C. Schroeder van der Kolk. C. J.. van Loon, G. J. Morre, mr. B. H. Pekel haring, H. A. Tlavenek, dr. C. A. Scheltema, dr. G. Schouten, J. A. Snijders C.Jzn.. G. J. van Swaay en S. J. Vermaes. hoogleeraren aan de Polytechnische Sohool te Delft A. F. Gips, J. A. van der Kloes, dr. L. H. Siertsema, T. K. L. S'uyterman en dr. H. de Vries, leeraren aan c'.e Polytechnische School te Delft J. Klopper, civiel-ingenieur, tijdelijk belast met het geven van onderwijs aan de Polytech- ncishe School te Delft H. ter Meulen, "technoloog, assistent aan de Polytechnisohe School te Delft dr P. Zeeman, hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Leiden B. P. Jilheimer, Rijks-ingenieur voor de spoorwegen te 's-Gravenhage .T. J. L. Bourdrez, bouwkundig ingenieur, te 's-Gravenhage W. E. Cramor, civiel-ingenieur, te 's-Gra venhage T. E. van Erkel, hoofdopzichter bij gemeen tewerken te Rotterdam L. J. C. van Es, ingenieur le klasse van de burgerlijke openbare a erken in Nederl andscli- Indië, met verlof, te Hof van Delft A. J. Goedkoop van Nelle, civiel-ingenieur, leeraar aan de hoogere ^•'rserschool. te Delft W. B. van Goor, ingenieur le klasse van de burgerlijke openbare -erken in Nederlandse)]- Indië, n verlof, te 's-Gravenhage 15. M. Gratama, hoofdingenieur, chef van het technisch bureau der Nederlandsch-Indische Spoorwegmaatschappij, 's-Gravenhage .T. A. Grutterink. mijningenieur, te 's-Grn venhaee mr. W. A. baton van Ittersum. hoofdcommies aan het Departement van Waterstaat. Handel en Nijverheid, te 's-Gravenhage P. Joosting. ingenieur bij den dienst van weg en werken bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, te Utrecht J. 3. Kaïn, civiel- en bouwkundig ingenieur, te Helmond J. F. J. de Bruyn Kops. scheepsbouwkundig ingenieur, te 's-Gravenhage dr. J. J. A. Muller, lid der Rijkscommissie voor graacimeting en waterpassing, te Zeist inr. J. B. Peyrot, referendaris aan het Depar tement van Binnenlandsche Zaken, te 's-Gra venhage L. A. van Roijen, kapitein der artillerie, hoofdopzichter der const-ructie-werkplaatsen, te Delft G. L. Schim van der Loeff, werktuigkundig- ingenieur, lid van de firma Frederik Stieltjes en Co., te Amsterdam Jan Springer, architect, te Amsterdam 0. B. Schuurman, hoofdingenieur-directeur le klasse van den waterstaat, te Zwolle C. J. van Schelle, oud-ingenieur le klasse van het Mijnwezen in Nederl.-Indië, lid van den Mijnraud, ,e 's-Gravenhage A. C. J. Vreedenbei'g, lid der firnio W. on K. de Wit. te Busstim, en R. Witte, hoofdingenieur hij de directie der artillerie-inrichfcingente Delft. Eindexamen Polyt. School. Bij beschikking van den T in. van Binncnl. Zaken •zijn alsnog benoemd tot leden der commissie, welke in 1905 is oelast met het afnemen van Je eindexamens aan de Polytechnische School, G. van Egmond, ingenieur, chef der centrale werk plaats bij de Maatschappij tot Expl. van Staats spoorwegen te Zwolle, en dr. J. F. van Bem- melen, leeraar aan 1 et gymnasium te 's-Gra venhage. („8t.-Ct. De samenkomst van predikanten en ge meenteleden der Evangelische richting zal Maandag 22 en Dinsdag 23 Mei te Zwolle plaats hebben. Behandeld zullen worden de volgende on derwerpen 1. Zijn de voorstellen tot reorganisatie van de Ned. Herv. Kerkbesturen voor ons aanne melijk? Inleider: ds. J. G. Busch Keiser. 2. Wat onderscheidt ons Evangelischen in kerkrechterlijk en in leerstellig opzicht histo risch vajx de orthodoxen, wat van de moder nen? Inleider: dr. 1L Ph. Rogaar. 3. Is niet in het werk van A. König, „Jezus, was er uns heute ist?" de beste aanwijzing van den arbeid van den Evangeliedienaar? Inlei der ds. N. Jolles. 4. Is de tegenwoordige •- dening onzer ;en- Jelingen voldoende voor hunne positie in In dië, en in het vaderland na hun terugkomst? Inleidords. W. F. K. Kiinkenbex-g aMiddenstandsbond. In de Woensdag te Utrecht in een der bovenzalen vau het „Haagsche Koffiehuis" gehouden ver gadering van het bestuur vam den Ncderland- schen Bond van Vereenigingen van Handel- drijvenden en den Industrieelen Midden stand, onder leiding van den lieer J. S. Meuwsen, is besloten tot het lidmaatschap van den Bond toe te laten drie vereenigin gen, nl. de timmerlieden-patroons-vereeniging ..Middelburgs Bouwkring", te Middelburg; de vereeniging „Onderling Belang" te Ier- seke, en de Winkeliersvereeniging te Water graafsmeer. Het ledental van den bond is daardoor tot ruim 20,000 leden gestegen. Als resultaat der gehouden enquête be treffende de schuldvorderingen van nering doenden op Indische ambtenaren, wei'd be sloten een request aan de regeering te ricih- ten met het verzoek om hierin die verande- ringeix te brengen, welke noodig zijn om aan dezen ergerlijken toestaxxd een einde te ma ken. Van den minister van binnenlandsche zaken was een missive ingekomen als ant woord op een verzoekschrift betreffende het kosteloos onderzoek van koopwaren, houden de bericht dat Z.Ex. onder bereidverklaring nader te onderzoeken ixx hoeverre de labo ratoria van het Staatstoezicht op de volks gezondheid en 't pharraaceutisclx laborato rium te Leiden Voor het beoogde doel be schikbaar kunnen worden gesteld, aan den minister van waterstaat heeft verzocht de vraag in overweging te nemen, of niet op richting van een afzonderlijk laboratorium, ressorteerende onder zijn depaxtement, ten dienste van de aangeduide onderzoekingen aanbeveling zou verdienen. D't schrijven werd met applaus begroet, en besloten werd in aansluiting met het on derzoek, door den minister in te stellen, een missive te richten tot den minister, waarin o. m. gevraagd zal worden, of er door de re- gcering ook overeenkomsten te verkrijgen zouden zijn met de reeds -bestaande gemeen telijke laboratoria, waardoor deze ten be hoeve van den handel, kosteloos onderzoe kingen zenden verrichten. Vervolgens werd met- algerneene stem men besloten, dat de algerneene vergadering en het congres van den Bond, in Juli a. s. te Maastricht, niet in afdeelingen, zooals door een der vereenigingen was verzocht, zullen plaats vinden, doch alle beraadslagin gen in algerneene vergaderingen zullen ge houden worden. De agenda voor het congres is voorloopig als volgt vastgesteld 1. Administratie en boekhouding, in te leiden door prae-advies van mr. J. E. Kort hals Altes. te Amsterdam. 2. Crediet voor den Middenstand, in te leiden met praeadviezen van de heerenM. H G. Th, Fiedeldy Dop, te Amsterdam, en H K. A Souter, te Osoh. 3. Coöperatie van d-n Middenstand, in te leiden met prae-adviezen, door de heeren M. H. G. Th. Fiedeldy Dop, te Amsterdam, en H. Hermens, te Roermond. 4. Kort Recht, door mr. Schürmann, to Rotterdam. Aan het Dagelij ksch Bestuxir werd opge dragen de data van de vergaderingen, in overleg met de Vereeniging Maastrichtsche Middenstand te Maastricht, vast te stellen, en vervolgons maatregelen te ïxemen voor het in druk doen uitgaven van een stenogra fisch verslag van al hetgeen op de algexneene vergaderingen zal vei'handeld worden, even als met de vorige congres-vergaderingen al hier in 1904 is geschied. Baarn, De heer W. Heijibroek Jr. is door de liberale kicswereenigiixg candidaat gesteld voor lid van den gemeenteraad (va cature W. C. C. Luske). Hilversum. Ixx het Nimrodpark alhier is een oppervlakte van 150 vierk. meter kreupelhout afgebrand. Men xxioet de oor zaak waarschijnlijk zoeken in het uit/bran den van een mierennest, waarbij ook van petroleum werd gebruik gemaakt. Op uitnoodiging van de Christ. Kies- vereeniging te Westbroek en Achttienhoven hield ds. Ankerman van Vonxmels j.l. x-ins- dagavoxxd eene politieke rede in de openbare school. Na openixxg met gebed en een inleidend woord van den voorzitter, ds. Van Kempen, sprak ds. A, het volgende Spr. behoort tot de Christ.-Mist. partij, -e vrceger heette de Friesch-Chr.-Hist. Bond, maar nu x-eeds in meerdere deelen van ons land vasten voet heeft gekregen en daarom wel de Clir, Nationale partij mag worden ge noemd. Er zijn veel meer Christ -Historischen dan bekend is. In 1898 is de Friesch Christ.-Hist. oud ontstaan en aan zijn medewerking is liet ie danken, dat in 1901 de christelijke partijen een meerderheid kregen in de "weede Kamer. De oorzaak van de weinige bekendheid van de beginselen van dezen Bor. is hierin ge legen. dat de antirev. en de vrij-antirev. par tij de beginselen van den Fr. Bond niet aan durft. Men zegt valschelijk. dat deze bond, als bestaande uit leden der Herv. kerk. alleen oog heeft voc- de belangen dier kerk. eu da;, zij eigenlijk geene politieke partij is M?n belastert dezen bond en zegt b.v., dat bi] de Joden uit ons land wil verdrijven. Of, ■rooals mr. Levy zeide, nog 1' ver de Joden ner de kling wilde jagen. Dat alles is on- vaarheid. De Fr. Bond stelt voorop: we hebben een christelijke natie en we zijn krachtens onze historie tene Protesfcantsche Christel, natie, al zijn er dan in ons land atheïsten, socialis ten en anarchisten. De linkerzijde niet alleeu ontkent dit, maar ook de rechterzijde doet evenz-co. De laatste maakt onderscheid tus- schen christenen en paganisten. Dat is eene valsche leuze. Er zijn wel politieke christenen, die geen chri-tenen zijn en ook omgekeerd Daarom aanvaardt' de Fr. bond de v.ze niet bij den a.s stembusstrijd „dat 't gaat vóór of tegen Christus." Zijt ge vóór Christus, da:x m t ge dit ministerie steunen, zegt men. Dat is volstrekt niet waar. De Fr. bond ?gt niet de revolutie, maar de reformatie heeft het stempel gezet op het Nederlandsche volk. De antirev. en de vrij-antirev. staan in de practijk ver van den christelijke» staat, hoe zij iu theorie er vóór De invloed van het denkbeeld van neutraliteit, door de 'libe ralen voorgestaan, heeft op het gebied van staat, maatschappij, school en kerk verderfe lijke gevolgen gehad voor ons volksleven. Het lager onderwijs dat men wil, dat neutraal zal zijn, is zelfs niet meer bruikbaar voor de liberalen, vooral niet in de groote steden, waar anarchisten ziin on de scholen. Aan de F /k^nniversiteitezijn niet meer theol. faculteiten. Dogmatiek rdt daar niet meer onderwezen, maar godsdienstwetenschap. Dat ri de schuld van de liberalen. laar nu we een christelijk ministerie heb ben, is t ook van dit ministerie de schold. Dat hid zoo spoedig mogelijk dit moeten trachten te veranderen, uitgaande van het beginsel ,dat Nederland is eene christelijke natie en een christelijke staat. Di'. Kuyper heeft op de vergadering van de christelijke onderwijzers gezegd de over heid is niet tegen de religie, maar kan deze niet beoordeelen, De Fr. Bond is 't niet eens met die uitspraak. Hij zegt de overheid moet ook in de wetgeving vragen, wat 71 is wil is. De heeren Röell, Roessing en Borgesius hebben gezegd, dat dit ministerie geloofshaat verwekt. Neen, zeide dr. Kuyper, dat doen we nietwe hebben juist gemaakt, dat Rome en Dordt vereenigd zijn en dat Box-gesius en Drucker zich verbonden hebben. De Fr. boud zegtait ministerie heeft ge maakt dat ons volk in twee legers is ver deeld, die scherper dan ooit tegenover elkaar staan. Dit ministerie is oorzaak van de tegen stelling, die er bestaat tusscheu geloof en on geloof en dat deze invloed uitoefent op cl. 1 staat Dr, Kuyper zegt: vier zaken zijn mogelijk op godsdienstig gebied: 1. dat de Staat zich onthoudt, zooals in Amerika, 2. d t de Staat is voor een Staatskerk, 3. dat 1 ij neutraal is, of 4. dat men 't parallellisme huldigt Dit laatste kiest dr Kuyper. Hij wil, dat de over heid steun geve aan beide tegenstellingen, die in den Staat worden gevon 'en. Daarop berxist de door dit ministerie in gediende wetten op hot lxoogv en lager on derwijs. Dat lijkt nu wel mooi. maar zegt. de Fr. bond een christelijke overheid verstaat hare roeping niet, als zij geloof en ongeloof gelijkelijk bevoordeelt. De Chr -Hist. partij gaat daarin niet mede. De Fr. bond heeft den 6en Februari jl. voorstellen gedaan aaxr de antirev. in zake hoogcr onderwijs, Zondagsrust, eed, zending, enz. Maar men beeft nog geen antwoord ont vangen. Op de gehouden antirev. Deputatenver- gadering is het voorstel va:i den Fr. bond niet aangeroerd. Als de antirev. partij niet rekenen wil met de Christ.-Hist beginselen, breekt de Fr. bond alle samenwerking af met de antirev. en zal hi; eigen candidaten stollen. Liever dat het ministerie valt. zegt do Fr bond, dan dat de waarheid valt Spr. hoopt, dat de antirev. hun fout zullen inzien en er alsnog samenwerking zal plaats hebben. De heer Bos opponeerde tegen ds. A maar werd door dezen afdoende beantwoord. 't Resultaat was van deze vergadering, dat dj Chr. Kiesvereeniging aldaar, als er geene samenwerking tusschen de christelijke par tijen zal plaats vinden bij de a.s. verkiezin gen, een eigen candidaat zal stellen van de beginselen van den Fr. bond. Ede. Door een der gemeenteraadsleden is voorgesteld de gemeente tol len af te schaf fen Het bedrag van ruim f 3000, dat hier door minder in de kas zou vloeien, ,zou dan moeten gevonden worden door verhooging van den hoofd. omslag. Reeds is een commissie van 3 leden be noemd, welke in overleg met B. en YV. over het voorstel rapport zal uitbrengen. Op 1 Mei a.s. hoopt de heer C. E. C Both, stationschef to Ede, den dag te her denken, waarop hij voor 25 jaar bijt de N. R S. en S.S. in dienst trad. El burg. De stoomboot „Zuiderzee", die Maandagavond bij het binnenkomen der ha ven alhier lek stootte en zonk, is thans ge licht eix naar Amsterdam gesleept. Ter benoeming van een leeraar in de wis- en werktuigkunde en cosmographie bij het middelbaar onderwijjs te Amsterdam, in het bijzonder om onderwijs te geven aan de 3e Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cur sus voor jongens, bevelen B. en W. aan den heer dr. G. C. A. Valewink, tijdelijk leeraar aan die sdhool. Te Utrecht slaagde voor de acte lager onderwijs mej. A. G. van den Berg. Naar wij vernemen is in de vergade ring van de anti-rev. kiesvereeniging „Ne derland en Oranje' een motie aangenomen, waarin wordt uitgedrukt dat men niet tegen de oprichting van een Industrie- en Huishoudschool is. doch. dat men de houding van twee anti-rev. raadsleden betreurt, die niet hebben willen medewerken om, volgens het voorstel-Hamers-Jorissen, het subsidie- voorstel van B. en W. naar de afdeelingen to reuvoyeeren. Op verschillende plaatsen in de stad worden, onder veel bekijks, nieuwe hooge telefoonpalen geplaatst, o. a. in de Groote Haag, hoek Arnb. weg, Utrechtsche weg hoek Vlasaikkerweg en Kortegracht. De twee huzaren, die zich vóór een paar dagen wegens diefstal, althans wegens heling, op liet politiebureau moesten verant woorden en die des nachts uit de provoost in de cavaleriekazerne wisten te ontsnappen, werden gisteren door de politie te Zeist aan gehouden. Ze zijn thans onder behoorlijke geleide overgebracht en ter beschikking gesteld van •de militaire autoriteit. Burgerlijke stand. Geboren: Petrus, z. van A. Grocno- stein en G. Woudenberg; Willemijna Jo hanna Cornelia, d. van J. Bast eu M. L. Boshuizen. Ondertrouwid: H. van den Eshof en J. KleeT. G-. Kolfschooten en M. Krei- kamp; S. Kraan en M. A. Jungwichol. Gehuwd: A. H. Vis9eher en J. A. G. Zoetmulder. Gevonden voorwerken. Een pince-nez; terug te bekomen aan 't bureau van politie. STAATSLOTERIJ. Derde Klasse. Prijzen van f 45. 502 543 610 1230 1317 1504 1636 1929 2442 3006 3228 3307 4059 4208 4281 4549 5306 5361 5663 5750 6980 7130 7278 7646 7.64 7955 8143 8640 9296 9317 9380 9414 9418 9428 9557 9787 10098 10314 10394 10437 10504 10664 10825 10865 11527 11676 118*5 11994 12383 12439 12615 12676 12797 12842 13618 13876 14049 14219 14430 14900 15272 15423 15746 16312 16510 16659 16908 17127 17187 17324 17419 17666 17963 i8053 18158 18887 18921 18984 19058 19239 19398 20011 20068 20260 20541 20989 20990 1926 4268 7043 8669 9565 10728 12385 13952 15915 17393 18972 20464 8 tatioasd warSHtrnal F tree li t is dagelijks te consulteeren of te ontbieden Behandeling van Likdoorns. Vagel* en verdere ongemakken aan den voetgeheel pjjuloiis eu aml-septlscli. Kassiers en Commlsslonnairs in Effecten. AMSTERDAMNIJMEGEN. AMERSFOORT Muurhuiien 83, belasten rioh met den in- en verkoop van fondsen het inca8seoren en disconteeren van wissels, het koopen en verkoopen van coupons, buiten- landsche wisselsvreemd bankpapier en muntspeciën nemen gelden déposito, verschaffen gelegenheid tot het in bewaring geven van waarden in de aare-kastjes banner gepantserde brand- en Inbraakvrije kastwaar voor nadere condities te hunnen kantore verkrijgbaar, verleenen handelscredieten en openen reke ning-courant met renteberekening, sluiten prolongatiën. Kantoor geopend 93 en.7Vï—8V«. Wijk bij Duurstede. ALGEMEENE VERGADERING van Aan deelhouders op Zaterdag Mei IW05 des namiddags te twee urein het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht. De punten van behandeling liggen ter visie ten Kantore der Rank. De Voorzitter van den Raad van Commissarissen W. A. VAN BEECK CALKOEN. Wijk bij Duurstede 14 April 1905. UTRECHT. De Directie der ï7treolit*clie Hypo theekbank te Utrecht bericht, dat de Cou pons der Pandbrieven, vervallende 1 Mei 1905, betaalbaar gesteld zijn te Utrechtten kan tore der Bank, Drift 17, bij de Associatie Cassa te Amsterdambjj de Heeren ADR8. OFFERS Zn. te Rotterdam en vorder bij de Agenten der Bank. De Directie voornoemd Mr. L. VAN LIER. Jhr. H. J. M. VAN ASCH VAN WIJCK. Utrecht, 22 April 1905. Op I*li»wdng den 2den Wol n. s.des namiddags ten 2 ure v zal in het Koftiohuis van den Heer VAN VULPEN, a/h. Station te de Bilt, worden aan best c*ed Het bouwen van' drie Arbeiderswoningen op een terrein, gelegen aan het Station te de Bilt. Bestek en teekening zijn teg->n betaling van f 1.te bekomen bij R. DIKS, Breed- straat 30Utrechtwaar tevens nadere in lichtingen worden verstrekt. Kosthuis. Gevraagd voor een leerling le klasse dor H. B. S.Kost iuwoutiig bij Leeraar of Onderwijzersfamilie, met strenge principe omtrent studeeren. Brieven mot opgaaf van conditiën onder No. 1491 Boekh. Firma R. LOSBussum. Mevrouw IMMINKto Houten ver langt tegen 1 Met a. h. eene als Noodhulp of voor vast Eon net persoon. 36 j., gehuwd, P. G. niet onbemiddeldzoekt eenige byver- dlenst" met SHiryf- of Tcekeuwerk, goed bekend met bouwkundig toekenen en oen goede hand schrijvende. Adres lett. E.a/h Advert.-Bureau van H. VAN TUSSENBROEK, te Wageningen. SEPTEMBER 190.1. PROGRAMMA'S worden op aanvrage gra tis toegezonden. Adres den heer W. J. FOR- TUIJN DROOGLEEVER, te Vianen. 223 ras Bt.-Honoré ■shU de Place VemdSme, ParU». Con fortabel, geheel en al modern. Toeunding win het tarief op aanvrage. KEI BI ABADIE, Eigenaar. PUIKE OUDE S, S C HIE D A M M K B Merkt Verkrijgbaar bij de met gro«iera in gedistilleerd. NJ. Als bewijs van eeht- heid is oaehetenkurk steeds voormen van den naam der Tinna P. HOPPE. Schouwburg Utrecht. HOLLANDSCH BLIJSPEL-ENSEMBLE Directie: A. SAALBORN. Maandag 24 April 1905 (2e Paascbdag). Op veelvnMig verlangen: Blijspol in 4 bedrijven naar het Dnitsch van OSCAR BLUMENTHAL en GUSTAV KA DELBURG. Vertaling van DOLPHO. Regie: A. SAALBORN. Or bestonder leiding van den Heer H. K UIJ PERS Aanvang balt acht ure. Prijzen der Plaatsen: Balcon ©n Stall et f 1.50 1 Amph. en le Zijloge f 1. Baignoires en 2e Amph. f 0.75. Parterre f 0.50. 3e Amph. an 2e Zijloge f 0.40. 4e Amph. on Gaanderij f 0.25. Plaatsbespreking: Voor Aandeel houders Zaterdag van 10 tot 11 uur; voor hot Publiek denzelfden dag met of zonder bespreken van II tct 12 en van 1 tot 3 uur, en Maandag van 1 tot 3 uur. Houwtprrriu Koop. a 35 cent de Sf2. VAN NIE, Nooit Gedacht no. 1, Zeist. gelegen aan de stations Huister Heide, Hold, weg en nabij de Bilt; hoog en laag, mooiste en gezondste deel van Utrecht. f 100.— geheel compleet met nikkelen velgen, 2 velgremmen voor het stuur en kogel freewheel. Eenig Agent,

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3