i°. sa». Dinsdag 2 Mei 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. E :'J P S18 S. FOORTSCH ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post1./5. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PKIJS DER ADVERTENTIES Van 15 regels f 0.75. - 0.15. Elke regel moer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. De Burgemeester en Wethouders van Amers- Gezicn art. 12 der 'Drankwet Brengen ter openbare kennis lo. dat een verzoekschrift om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein, voor gebruik ter plaatse van verkoop, is ingediend door Pieter van Minnen, in de benedenlocali- teiten van de perceelen nos. 13/15 aan het Lieve Vrouwekerkhof koek Breedestraat alhier, tegen afstand van de vergunningen, verleend aan de weduwe C. van Es 011 A.van Luijtelaar, respec tievelijk voor de perceelen aan het Bloemendal no. 21 en aan de Breedestraat no. 1 2o. dat binnen twee weken na deze bekend making ieder tegen liet verleenen van de ver gunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders kan inbrengen. Amersfoort, 1 Mei 1905. Burgemoester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STHNFERT KROESE. WULJTIERS. Politiek Overzicht De fiiarokko-kwestie. Heclen gaat graaf Tattenbach, de Duitsche gezant te Tanger, op reis naar Fez om de zending bij den sultan van Marokko, die hem is opgedragen, te volbrengen. Hij beeft in de laatste dagen meermalen de gelegenheid aan gegrepen om het standpunt van de regee ring, die bij vertegenwoordigt, te doen ken nen. Tegenover het streven, dat is neerge legd in de door Frankrijk den Sen April van ke'. vorige jaar met Engeland gesloten over eenkomst om aan één staat den overkeer- scbende» invloed in Marokko te verzekeren, komt Duitschland op voor gelijk: reobt voor allen tot het drijven van handel en het ex- ploiteeren der bronnen van welvaart iu dat land, waarvan het de integriteit en de zelf standigheid gehandhaafd wil zien. D'uit&ch- land houdt zich aan de internationale over eenkomst betreffende Marokko, die in 1884 te Madrid gesloten is, en staat op het stand punt, dat veranderingen in den rechtstoe stand van vreemdelingen in Marokko niet eenzijdig door eeue overeenkomst tusschen oen paar staten, maar slechts met instem ming van de ondertoekonaars wan die over eenkomst kunnen worden aangebracht. Bij de Franscbe on Duitsche gezanten, die bijzondere zendingen hebben naar de Ma- rokkaanscbe hoofdstad, zal zich weldra ook de Engelsche gezant voegen. De beer Low- ther gaat over een paar weken naar Fez, naar het heet om zijne geloofsbrieven per soonlijk aan den Sultan te overhandigen. In werkelijkheid zal zijne bedoeling wel zijn, de bemoeiingen te ondersteunen van den Fran- schen gazant Saint-René Taillandier, die den Sultan het Fransche hervormingspro gramma smakelijk moet maken, maar tot dusver daarmee nog niet hard opschiet. De Lon dense he St andard geeft dat niet ondui delijk te kennendit blad zegt„Men kent wel te Berlijn den invloed, dien Groot-Brit- tanrJë, in het geval van een conflict tus schen Frankrijk en Duitscbland, zou uitoefe nen ben gunste van den staat, waarmee wij on langs eene vriendschap hebben aangeknoopt, veel verder reikende dan de gewone goede gevoelens tusscheu tweo natiën, die alle kwestiën waaruit verdeeldheid tusschen ben zou kunneu ontstaan, geregeld hebben. In één woord, wanneer wij op Frankrijk kun nen rekenen in Egypte, dan kan Frankrijk op ons rekenen in Marokko". Wanneer de drie gezanten in Fez aan bet werk zijn, dan zal er mogelijk tusschen hen een wedstrijd ontstaan, waaraan zekor nie mand meer vreugde zal hebben dan de sul tan. Maar als men zich met elkaar wil ver staan, dan zal dat beter kunnen geschieden rechtstreeks tusschen de regeeringen dan tus- scüer de gezanten, die gebonden zijn aan hunne instruction. Het is niet te verwonde ren, dat het bericht vnn de aanstaande reis van den Engelschen gezant naar Fez in Frank- rijl een aangenomen indruk heeft gemaakt; col. in de ontmoeting van Koning Eduard met president Loubet ziet men daar gaarne eer. bewijs van liet samengaan van Enge land en Frankrijk. De nota van de Matin daargelaten, die op initiatief van den minis ter-president Bouvier terstond door de Fran sche regeering gedesavoueerd is, blijft de toon, dien de Fransche pers aanslaat, betrek kelijk kalm en zakelijk. Het Journal des Débats merkt, naar aanleiding van de reis van graaf Tattenbach, op, dat Duitschland oene poging doet om den Sultan zelf te be werken, nadat het met het conferentie-denk- beela geen succes heeft gehadhet is echter' niet aan te nemen, dat Duitschland langs dezen weg grootere voordeelen zal bereiken dan door eene politiek van goede verstand houding met Frankrijk. Dan gaat het blad voortFrankrijk werkt voor de be schaving in Marokko en de beschaving werkt voor de geheele wereld. Duitschland, liet land van de bewonderenswaardigste economische, industrieel© en commercieele ontwikkeling, zou daarbij uitmuntend gevaren zijn, en het is verwonderlijk, dat het eene zoo voor de hand liggende waarheid miskent. In ieder geval mag aan be; Je zijden geen politiek van speldeprikken gevoerd wordendat zou twee zoo groote natiën onwaardig zijn, wier ernstige en duurzame belangen ten nauwste met die van de beschaving en van den vrede verbonden zijn. Eigenaardig is het, dat men aan Fransche zijde niets van eene conferentie wil weten, terwijl Duitschland daaraan blijft vasthou den. Graaf Tattenbach heeft in zijn laatste interview verklaard dat als Marokko eene internationale conferentie voorstelde Duitschland dat voorstel met warmte zou on dersteunen. Dat zou 'nderdaad het beste middel zijn om van alle moeielijkheden ver lost te worden, als men ten minste niet streeft naar dingen, die voor eene areopagus van staten niet goed te verantwoorden zou den zijn. Duitschland. De onderhandelingen over een handelsver drag met de Vereemgde Staten zullen eerst in het najaar beginnen en zullen dan den 1. December ten einde gebracht moeten wor den, omdat het Amerikaansche verdrag een opzeggingstermijn van drie maanden bevat en het van kracht worden van de nieuwe verhouding op handelsgebied in Amerika moet samenvallen met de invoering van den door de Duitsche handelsverdragen in 't le ven geroépen nieuwen toestand. Frankrijk/ De rechter van instructie heeft de stukken in de zoogenaamde samenzweringszaak toe gezonden aan het Openbaar Ministerie. De beklaagden zullen worden vervolgd wegens het bewaren van oorlogs-munitie. Zweden en Noorwegen. De gemengde commissie van de beide Ka mers van den Zweedschen' rijksdag heeft een voorstel ontworpen tot het afleggen van eene gelijkluidende verklaring door de beide Kamers, om instemming te betuigen met de verklaringen van den kroonprins-regent in den gemeenschappeli jken Zweedschen en Noorweegsclien staatsraad van 5 April jl„ welke ten doel hadden onderhandelingen tusschen de Zwcedsche en de Noorweegsche regeering uit te lokken over eene nieuwe regeling van de unie tusschen de beide rij ken. Wanneer deze verklaring wordt afgelegd, dan komt zij wel eenigszins als mosterd na den maaltijd, want met het oog op de wei gerende houding van Noorwegen heeft de kroonprins-regent zijne verklaringen in eene latere vergadering van den staatsraad inge trokken. Oosten rij K. De bladen berichten, dat de nrnister van de spoorwegen Wittek spoedig zal aftreden, omdat bi'i het bouwen van bergspoorwegen de begrooting met 147 millioen is overschre den, hetgeen een votum van wantrouwen van de spoorwegcommissie van den rijksdag ten gevolge had. Bij deze gelegenheid komt weer het thema te berde, dat het kabinet zal veranderd wor den in een parlementair kabinet, omdat twee m> nister-portéfeuilles (spoorwegen en justitie, dat slechts tijdelijk bezet is) voor leden van het parlement vrijkomen. Servië. Het kabinet-Pasitseh heeft zich ce vijand schap op den hals gehaald van de officieren, die betrokken zijn geweest in den moord op Koning Altxander en Koningin Draga. Do minister-presid nt verwijdert den een na den ander van hunne vrienden uit de omgeving van den Kon'ng. en zij vreezen, dat hij hen ook uit het leger wil verwijderen. Daarom" doen zij al hun best om het kabinet-Pasitscb ten val te brengen. Balkan-Staten. Ove.- liet gebeurde in Zagoritsani heeft de Pol. Corr. van welingelichte Bulgaarsche zijde de mededecling ontvangen, dat is geconsta teerd door plaatselijk onderzoek, dat de over val van de Grieksehe bende uitsluitend ge munt was tegen de rustige en weerlooze be volking. omdat toentertijd geen Bulgaarsche berden iu de 'plaats hebben vertoefd. De Grieksche roovers doodden bij dezen overval 7 vrouwen en 53 mannen cn zij wondden 4 mannen cn 3 vrouwen. Het bestuur van de Ma rdonisc1'- Adriano- pelschfl revolutionaire organisatie heeft, naar aanleiding van het rrkeorle in Zagoritsani, eene memorie doen toekomen nan de vreemde consuls in Monastir, waarin de schuld van het gebeurde geweten wordt aan Gricksohe agitators, met oen Griekschen metropoliet en den Griekschen con--l nan h't hoofd. De me morie bevat ver ier het besluit v.-.n het. be stuur om ..de strengste maatregelen te nemen tegen aPen. die door hup fdiadeliiken arbeid het he'lige bevr:Vliri<r-verk moebte.1. willen storen." Rusland. Over de politieke beweging in Rusland be richt de Pctersburgsche correspondent van de Köln Ztg., dat cr voorshands in Rusland slechts drie politieke partijgroepen zijn: de reactionairen van het type van de Moskow- skija Wjedomosti, die afkeerig is van eiken vooruitgang, de nationale partij van den vooruitgang, die haren zetel heeft in Mos kou, en eindelijk de constitutioneel© partij, die in den bevrijdingsbond (So jus Oswobosh- denija) vereenigd is. De fractiën schieten echter als paddestoelen uit den grond op, en het is daarom ook voorloop:g onmogelijk een stellig beeld van de partij groepeer ing te ge ven. Over 't algemeen kan gezegd worden, dat er voorloopig van georganiseerde poli tieke partijen in Rusland geen sprake kan zijnHet tegen de in Moskou en in Peters burg voorgenomen conferentiën van zemstwo- leden uitgevaardigde verbod belemmert het tot stand komen van de organisatiën. Het programma van de partij van de Mosk. Wjed. kan in weinige woorden uitge drukt worden als„Geono hervormingen Rusland kan slechts uit aanhangers van de monarchie en omwentelingsgezinden be staan." Petersburg1 Mei. Evenals gisteren, is ook de feestdag van heden hier geheel rustig verloopcn. Het schoone weder had een groot aantal wandelaars naar buiten gelokt. Ner gens behoefden de in reserve gehouden politie manschappen op te treden. Petersburg, 1 Mei. (Petersburgsch tele- graaf-agentschap). Heden morgen is in een huis bij, het vervaardigen van bommen eene ontploffing voorgekomen. Van de bewoners werd een licht, een andere zwaar gewond. Er is eene instructie geopend. Warsaau, 1 Mei. Een ernstig conflict- had heden middag plaats tusschen de troepen en een optocht van werklieden, die roode vlag gen droegen.-De cavalerie deed een charge en de infanterie vuurde op de menigte, waarvan 31 personen gedood werden. 15 gewonden werden naar het hospitaal ge bracht en vele gewonden werden mee gene men naar hun woningen. Warschau, 1 Mei. Heden namiddag werd op het Witkowsky-plem eene 5000 man sterke menigte arbeiders door soldaten aangevallen, die daarbij gebruik maakten van hunne g.~- weren. Op de sanitaire stations werden 31 dooden en 15 gewonden geteld; de politie bracht bovendien nog zestig dooden en ge wonden weg. In de Jeruzalemstaat wer_\:i de soldaten door de menigte aangevallen. 25 werklieden werden gedood, 25 gewond. Nog eeno andere botsing tusschen soldaten en werklieden had plaats op den hoek van de Uota- en Somo wast raten. Eene patrouille vuurde op de menigte twintig personen wer den gedood of gewond. Warschau, 1 Mei. Een uitvoeriger bericht van liet. gebeurde houdt het volgende in Heden namiddag om lj uur trok eene menig te van 5000 arbeiders met vrouwen en kin deren met vijf roode vaandels onder het zin gen van revolut' na.ie liederen naar het Witkowskyplein. Men liet daar toe, dat zij zich opstelden. Later kwam een patrouille aan van garde-ulanen, die de menigte bet passee- ren. De ulanen vatten ppst voor de huizen. Toen nog later infanterie aanrukte, vielen de ulanen de menigte aan en de infanterie loste schotende betoogers weken terug, maar de infanterie bleef doorschieten. De hospitaalwackt 'telde 31 dooden en 15 gewon den. Do politie vervoerde bovenrien nog 60 dooden en gewondenzij nam 50 personen gevangen eu nam twee vaandels >n beslag. In de Jeruzalemstraat had ook eene botsing plaats tusschen de troepen en een volksme nigte deze laatste begon te vuren, maar werd door patrouilles uiteengedreveneen politiebeambte en 20 arbeiders werden gewond en 25 arbeiders gedood. Ook hier werden vele roode vaandels door de politie weggenomen. De stad lijkt heden avond als uitgestorven, alle winkels zijn ge sloten. Hedenavond om kwart voor tien werd -u de nabijheid van het Weener-starion een bom geworpen, te midden van eene patrouille. Drie kozakken en een politie-agent werden gedood, twee dames, die uit het station kwamen, wer den ernstig gekwetst. De kozakken en de infan terie losten na de ontploffing verscheidene salvo's in de straat. Er moeten vele gedooden en gewonden zijn. Lodz, 1 Mei. Gisteren kwam Let hier tot botsingen tusschen het volk en patrouilles. Vele personen werden daarbij gewond, van wie twee aan hunne wonden bezweken zijn. Heden morgen vroeg verlieten de werklie den de fabrieken, waarna er vele gesloten werden. Het tramverkeer werd in den voor middag gestaakt. De bevolking verkeert in groote opgewondenheid. Onder de arbeiders worden groote betoogingen voorbereid. Turkije. Het nieuwe tot invoering in de Macedoni sche vilajets bestemde financieele programma bevat verschillende tamelijk ingrijpende ver anderingen tegenover het vroeger bij de Port© ter overweging ingediende programma, inzon derheid wat de bijzonderheden der aan de Ottoxnaansche bank 'e verleenen opdracht betreft. Ook in het nieuwe programma wordt aan deze instelling de regeling van de Mace donische financiën en de uitvoering van de hierop betrekking hebbende bepalingen opge dragen. Nieuw is een controledienst aan alle Europeesche groote mogendheden., die eene Macedonische finanpieele commissie zullen vormen, waarin zij elk door een gedelegeerde vertegenwoordigd zijn. Met inbegrip van het Turksche lid, zal de commissie uit zeven leden bestaan. Volgens den correspondent van de Frankf. Ztg. te Konstantinopel, verwacht men stel lig. dat de Sultan geene moeielijkheden zal bereiden aan het plan. De oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten Het verschijnen van de Russische vloot in de Oost-Aziatische wateren oefent een groo- ten invloed uit op den handel naar het verre oosten. Uit Londen wordt aan de Neue Fr "ie Presse bericht, dat Russische agenten in Lon den en op het vasteland ijverig iu de weer zijn geweest om nog meer kolenschepen voor admiraal Rodjestwensky op te sporen. Daar het wegens <le hooge verzekeringspremie niet n ogelijk is, de bezitters van schepen te b we gen tot het aannemen van vrachten, toonen de Russen zich bereid de schepcj. te koopen. Een dergelijk sch'p is bv. de Engelsche stoomboot Westminster Bridge, die den 25en April met kolen te Saigon aankwam. Rus sische agenten 'n de Chineesche havens zijn eveneens er op uit schepen aan te koopen. Als de hoofdoorzaak van het lange vertoef van admiraal Rodjestwensk" aan de Indo» Chineesche kust wordt de moeielijkheid ge noemd, die de admiraal ine' zijne kolensche pen heeft. Men vermoedt, dat deze schepen niet voldoende kolen hebben om de Russi sche vloot het bereiken van Wladiwostok mogelijk te maken. De Russen koopen daar om thans kolen tot enor hooge prijzen. In Engeland werd eene poging gedaan, stooni- booten voor het vervoer >i van vele duizenden tonnen kolen naar Wladiwostok te charteren, maar de eigenaars van schepen zijn bang ge worden door liet opbrengen van zoo vele voor het. verre oosten bestemde schepen door de Japansche vloot. 53 Bomtn van MORITZ VON REICHEN'BACH. Dte prinses stelde voor om dan maar do z'iiting te doen eindigen, doch daarvan wilde tante Anna niets weten. „Morgen is onze tijd ook al zoo bezet, dat. wij dan in 't geheel niet kunnen komen," zeide zijl; „schilder daarom vandaag maar vlijtig voort, mijnheer Remmert! Als ik dien heerlijken leunstoel, zoo welwillend door u afgestaan, maar in een st'l hoekje schuiven en, dan een beetje slapen kon!" „We zullen zoo stil zijn als muisjes," beloof de de prinses, maar tante Anna sloeg ver langende blikken op de deur van het. vertrek, waarin Egbert anders sliep, en meende, dat liet daar binnen prettig zitten moest zijin. en dat men daar ook veel minder last zou hebben van de verflucht. Toen rolde Egbert den, gemakkelijken zetel handig in zijn slaapkamer. Tante Anna ver zocht om dadeliik tc worden geroepen, als er bezoek kwam en trok toen de deur dicht. Eg- loert en de prinses waren alleen. Hij schilder- do eenige minuten zwijgend voort; eindelijk zeide de prinses „U vondt het daareven zoo oupleizierig, niet waar, als men iemand, dien men lief heeft, en die hulp uoodig heeft, niet helpen kan Egbert knikte. „Weet u wel zeker, dat er in uw geval geen hulp mogelijk is of eigenlijk, dat niemand buiten u, die hulp zou kunnen verleenen?" „Ik zou uiet weten op welke wijze!" „Mag ik niet weten, wat er gaande is? Ge loof me. ik vraag dat niet uit nieuwsgierigheid maar ik wenschte wel, dat ik zou kunnen hel pen." Egbert liet een oogenblik het penseel rusten en sloeg de oogen neder. „Stelt u geen vertrouwen ini mij hernam de prinses, die opgestaan en naar hem itoe ge komen was. Egbert hief het. hoofd een weinig op. Naast •hem stond de schoone gestalte in half gebo gen houding, en in de oogen der prinses lag een uitdrukking van zachtheid en innigheid, zooals hij die nooit te voren bij lraar had opgemerkt. „O, u is goedhartig, u zijt mijn goede fee, dat heb ik al gedacht, toen ik u voor 'teerst zag en nu weet ik het met zekerheid. Ik ver eer niemand zoozeer en vertrouw niemand zooveel als u, maar jk heb beloofd te zullen zwijgen Dan leunt u. mij uw geheim ook niet mede- deelen, maar denk er eens over na, of ik toch niet op deze of gene wijze zou kunnen helpen." „O, dat wil ik gaarne doen en als ik een uitweg meen gevonden te hebben, zal ik u dat zeggen." „Doe dat, u zoudt er mij een genoegen mee verschaffen ja, misschien een wel daad door bewijzen." „Een weldaad? Hoe ware dat mogelijk?" „O, ik ben eenzamer dan ui wel denkt," antwoordde de prinses, „en ja, waarom zou ik 't u n:et bekennen? cn dikwijls kom ik mij zelf voor als iemand zonder rich ting of levensdoel." Verbaasd zag Egbert haar aan. „Schrap heden mijn naam van de lijst der I levenden, vrie zal dan morgen nog aan mij I denken?" „Wie? Uw tante, uw vrienden, alle men- schen, die 't voorrecht hadden, u te leeren kennen „O neen, ik maak mij daaromtrent geen illus'es. Die goede tante zeker, zij zal mij missen, maar de herinnering aan mij, die zij dan met al haar vriendinnen zal kunnen be spreken, die herinnering zal spoedig genoeg mijn bijzijn vervangen hebben, en de ande- ren voor wie ben ik onontbeerlijk of ook maar nuttig? Doch wat baat. het over die din gen te spreken? Ik wil steeds mijin onafhanke- i iijkheid bewaren en mijzelf en met de i wereld op mijne wijze blijven omgaan. Ik zou het echter als een groot geluk besohou- i wen iets van belang voor iemand te kunnen doen, een menseh in den waren zin van het woord tc kunnen helpen. Ik ben wel zelf- j zuchtig in mijn verlangen om hulp te ver- leenen. niet waar? Maar dat komt, omdat ik I dikwijls een leegte gevoel in mijn hart, om- j dat mijn leven dikwijls zoo koud en waarde- loos voor mij zelf schijnt te zijn Niet met verbazing alleen, zelfs met ont- roering zag Egbert haar thans aan. „Ik kan mij niet voorstellen, dat u zelf het zijt, prinses, die dat zegt," mompelde hij. „Ja, 't is ook dwaas, dat alles zoo uit te spreken. Vergeet het maar „Dat zal ik nooit kunnen doen." Zij zag hem met een langen, onderzoeken den blik aan. Hij sloeg zijn oogen neder. maar er lag daarin een uitdrukking van droefheid. „Neen, vergeet het niet," zeide zij) weer. „Ik wil het ook niet vergeten, dat. ik een maal tegenover u zonder terughouding over mijzelf heb gesproken. Vertrouwen wekt en •verdient vertrouwen. U zult mij 'het uwe schenken en van dit oogenblik af zijn wij vrienden, vrienden voor het levenWilt ge dat V' Hij boog zich over de hem toegestoken hand neder en drukte zijne lippen daarop. „Ik dank u," zeide hij vol innigheid. Weder ontmoette haar blik ernstig en vast- den zijne. „De wereld heeft vooroordeelen tegen zulk een vriendschapsbond," hernam zij, „maar ge zult niet vergeten, dat ik in waarheid meen, wat ik zeg. Ik wil, dat er tusschen ons vriendschap zal bestaan en daarmede bedoel ik een wederzijdsch vertrouwen en een open hartige wisseling van gedachten anders nietsEenmaal zult ge iemand lief hebben en dan w;l ik haar vriendin worden en de uwe blijven, zonder dat er iets tusschen ons verandert. Begrijpt ge, wat ik meen?" „Ja, prinses, ik begrijp u en ik weet, dat het zoo zijn en blijven kan, want uw vriend schap maakt mij trotsch en gelukkig, o zoo gelukkig en toch „En toch Nu, mijn vriend, laat ge 't daarbij Wilt ge mij niet zeggen, wat er na dat „cn toch" had moeten komen?" „Integendeel, prinses! Ik wil en moet- het u zeggen, want ik kan niet anders. Ik heb een meisje liof, dat, naar ik hoop en ver trouw, eenmaal mijn levensgezellin zal wor den en u is de eerste, die iets van ons heider geheim hoort." De prinses zweeg een oogenblik. Een wee moedig lachje gleed langs haar lief gelaat toen knikte zij een paar maal en zeide half luid „Ja, ik weef het wel, gij mannen wilt al tijd liefde nu eerst zag zij Egbert ook weder in het gelaat: „Ge bemint alzoo en i9 zij, die ge liefhebt niet gelukkig?" „Zij is het niet, prinses." „Verlangt zij naar u? Duurt het haar te lang, eer uw naam beroemd is en gij zelf een eigen huishouden kunt oprichten?" Eien scherp spottend trekje lag om den mond der prinses, terwijl zij zoo sprak. Egbert kreeg een kleur. Het hinderde hem, het deed hem zeer, dat het juist de prinses moest zijn, die Nanni onrecht aan deed. „Neen," zeide hij, „dat is het nietZij is geduldig en moedig genoog U moest haar laatsten brief maar eens lezen I Geef hem mij dan." „Prinses!" „Zie, nu zet ge een paar oogen op, als vroeg ik u iets ongehoords. Ik wil gaarne het meisje, dat ge liefhebt, leeren kennen, gij zelf vindt haar schrijven kenmerkend voor 'haar persoon cn karakter welnu, 'aat mij dan ook dien brief zien. Ik zeg u, dat ik uw vriendin wil zijn, maar als zoodar nig verlang ik ook uw vertrouwen. Uw lief de is voor de wereld een geheim. Ik kan 't mij begrijpen en zal den sluier ook voor nic- mands oogen opihetien, doch ik zelf moet duidelijk kunnen zien. Ik vraag u d;on briof als het eerste blijk van uw vriendschap." Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1