If*. 300. 3'* Jaargang. Woensdag 3 Mei 1905. BUITENLAND. KOLONIËN. BINNENLAND. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoort 1,25. Idem franco per post- 1./5. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Teleohoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN Van 15 regelsf 0.75. Elke regel meer0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad by abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De beweging in Rusland. De met angst en vrees in Rusland tege moet geziene Paasohdagen zijn gekomen en liebbeu de voorspelde onlusten en moord- tooneelen niet gebracht, althans niet in eigenlijk Rusland. Wel zijn in Russisch Po len bloedige tooneelen voorgevallen, die den indruk maken, dat de droevige Januari-da- gcn zich daar hebben herhaald. De tele graaf heeft daarover uit Warschau en uit Lodz schokkende bijzonderheden gebracht. Maar dat oude broeinest neemt ook in de tegenwoordige beweging eene bijzondere plaats in. Te Petersburg ibeeft de nachte lijke processie om de Izaakskerk plaatsgehad zonder incidenten, onder besahenning van de troepen, die een cordon vormden om de kerk. Den eersten dag scheen de zonde straten waren leeg, maar overal waren sol daten geborgen, gereed om op de eerste op roeping uit te rukken. Ook de latere dagen 'zijn rustg gebleven. De bladen zijn optimistisch gestemdzij betuigen hunne tevredenheid over da kwijt schelding van den door de boeren verschul- digden achterstand en vooral over het kei zerlijke besluit, dat eindelijk de zoo lang Igewenschte en zoo dikwijls aangekondigde gewetensvrijheid tot werkelijkheid maakt. Toch straalt in hunne artikelen eene diepe ^ontgoocheling door. Het zwijgen van den Keizer over de bijeenroeping van de volks vertegenwoordiging kan tot verklaring die nen. Er is in het politieke hervormingswerk een stilstand gekomen, waarover men zich bedroeft en ergert. Een correspondent van de Neue Freie IPresse te Petersburg kondigt het reeds meer malen voorgestelde aftreden van den voor zitter van het minister-comité S. J. Witte nu als zeker aan. Die staatsman had zijne nederlaag in de patriarahaatfcwestie, waarin Pobedonoszew weder overwinnaar gebleven is, nog kunnen verkroppen, maar dat zijn eigen werk, de agrarische hervorming, waar aan hij als minister van financiën en als voorzitter van de groote agrarische hervor- mings-commissie heeft gewerkt, hem ontno men en aan eene gevallen grootheid, den gewezen minister Goremykin, overgedragen is, beteekent eene beleediging, die ij zich ter wille van zijne persoonlijke waardigheid en ook van zijne toekomst niet kan laten welgevallen. Maar wanneer Witte gaat, dan zal het ook voorshands gedaan zijn met de ''boog noodige een/heid in de hervormings maatregelen het werk versnippert zich dan in partieele maatregelen zonder onderlingen samenhang, die slechts een praktisch, geen principieel terugwijken van het thans heer- schende stelsel beteekenen. Aan velen zullen sommige, aan niemand alle verzoeken en eischen worden toegestaan; meestal zal men zich tot het geven van beloften bepalen. De Finnen hebben de tijdelijke opheffing van de wet op den dienstplicht verkregen, maar de verdaging van den landdag tot het najaar en hiermee de kans op de vervulling van hunne overige wensöhen is hun ontzegd. Den Siberiërs heeft men de invoering van zemstwo's, den Armeniërs de herziening a de wet op het beheer van 'het kerkelijke ver mogen toegezegd den Polen schijnt men het gebruik van de Poolsche taal in de platte lands gemeentebesturen te willen toestaan. Wat de Russen zelf zullen krijgen, is nog onzeker. Voor hen was als middel van be vrediging de semski sobor bestemd, maar de voorbereidende werkzaamheden daartoe duren nu reeds zoo lang en zijn in een zoo diep duister gehuld, dat zelfs de meest ge matigden en loyaalsten onder de liberalen ongeduldig worden. De minder zachtzinnigen zijn in een toestand van opgewondenheid ge raakt, die n;et achterstaat bij dien van No vember en Januari. Evenals destijds, wordt er in schouwburgen en in wetenschappelijke vergaderingen gedemonstreerdevenals des tijds, houdt men zich op ieder congres, on verschillig of juristen, onderwijzers, cholera- dokters of gas- en waterleiding-technici bij een rijn, bijna uitsluitend bezig met poli tieke kwestiënevenals destijds, is ook nu de pers bijna geheel op de hand van de oppositie, en men moet zich daarom dubbel verwonderen over de lauwe politiek van d© regeering, omdat het in de onderste volks lagen erger gist dan ooit te voren. De bij i duizenden in Petersburg verspreide procla mation, waarin de le Mei (oude of nieuwe tijdrekening) genoemd wordt als de groote dag van de afrekening, kunnen op vrees- aanjaging berekend zijnde ervaring van deze laatste dagen schijnt dat te bevestigen Maar toch zou men zich niet mogen onttrek ken aan de gedachte, dat een bloedige op stand van de sints maanden ontevreden en woelige arbeidersbevolking, zoo niet op deze dagen, dan toch op icderen anderen dag kan uitbreken, en dat tegen dat gevaar niet al leen de maatregelen van politiezorg moeten genomen worden, waartoe men is overge gaan, maar dat er ook wat dient te gebeuren oon de gemoederen tot rust te brengen. Het schijnt intussbken, dat men weder te ruggekeerd is tot de oude methode om al- j leen de verschijnselen, niet het kwaad zelf te cureeren, en dat men zich tot den dag j van de „groote overwinning op den buiten- landschen vijand" onthouden wil zoowel van ingrijpende hervormingen als van beslist reactionaire maatregelen. DaUscManfL Herlijn, 2 Mei. De Parijsche Gaulois be vat een gesprek van een harer medewerkers met den rijkskanselier graaf Bülow. Wolffs bureau verneemt uit authentieke bron, dat de rijkskanselier in den laatsten tijd in 't geheel geen vreemden journalist heeft ont vangen. Frankrijk. l'arijn, 2 Mei. De nieuwe gezant der Ver- eenigde Staten, die lieden op liet El zijne geloofsbrieven overhandigde, constateerde daarbij, dat de beweging der harten en gees ten de beide groote republieken steeds dichter bij elkaar bracht, en sprak zijne vol doening uit over de vriendschappelijke toenadering tussehen Frankijk en Engeland, die strekt tot bevordering van de vreedzame handelsbelangen. President Loubet antwoordde, dat eene er varing van meer dan een eeuw liet bewijs» levert, dat de op vertrouwen gegronde vriend schap tussehen Frankrijk en de Vereenigde Staten nimmer in georeke zal blijven. Engeland. Londen, 2 Mei. De vreemdelingenwet ia door het lagerhuis in tweede lezing met 211 tegen 59 stemmen aangenomen. Spanje. Madrid, 2 Mei. In rijn antwoord op het protest der republikeinen wees Villaverde de beschuldiging, dat hij de grondwet zo., heb ben geschonden af, daar de aanbieding der begrooting niet verplichtend is, indien de Oortes geopend rijn. Het protest is dus niet gegrond n rij, die dit ondernamen, kunnen zioh in het publiek vertoonen en spreken binnen de wettelijke grezen. Indien men zou trachten om gewelddadig op te treden, zou de regeering in de smar telijks noodzakelijkheid komen, om de orde. den socialen vrede en de const'tutioneele instellingen te verdedigen met de wapenen, die de wet in hare handen heeft ges+cld. Rusland. Laffan's bureau bericht uit Berlijn, dat de nieuwe Russische leening, die door het ban kiershuis Mendelssohn genegotieerd is, reeds geheel door verschillende Duitsche huizen ge. nomen is.' Een verzoek van Engelsche huizen om in de leening te deelen, is geweigerd. Warschau, 2 Mei. Bij de botsing die giste ren fcusechen de troepen en de werkliedenbe- tooging plaats had in de Jeruzalem straat, losten de soldaten riet alleen salvo's, doch rij sloegen ook met de geweerkolven en ge bruikten bajonetten en sabels. Vele vrouwen en kinderen werden gewond naar het hospitaal gebracht. Tien er van, stierven. De soldaten droneen de tuinen binnen en mishandelden de personen die zach daar ver borgen hadden. Gisteren avond te 9 uur werd tegenover het Weener-station een bom geworpen tus sehen een daar voorbij rijdende patrouille. Drie kozakken en een politie-agent werden zwaar gewend en behalve deze nog zes voorbij gangers. waaronder drie vrouwen. Verder wer den nog verscheidene menschen gewond door de schoten, die de troepen afgaven. Bij een botsing op een andere plaats wer den door huzaren vier personen gedood. Des avonds drong een volksmenigte een brandewijn-pakhuis in de voorstad. Praga bin nen. D'aarop losten de troepea twee salvo's, waardoor 4 personen gedood werden. Twee soldaten werden gewona. Warschau, 2 Mei. Tengevolge van liet bloed vergieten op gisteren heeft do commissie der sociaal-democratische partij voor Polen en Lithauen* de onmiddellijke algemeen© werk staking geproclameerd. Warschau, 2 Mei De stad had heden weder het gewon© aanzien. D© arbeiders van enkele fabrieken staken nog. In 't. geheel zijn giste ren 31 personen gedood. 6 aur 's avonds. In den loop van den dag nam de stakingsbeweging hier weder sterk toe. Kalisch, 2 Mei. Tijdens de processie werd een opstootje begonnen. Een menigte wierp rich op de politie en de gendarmes en ont wapende en beleedigde dezen. Eeu dragonder-patrouille werd met steen worpen en revolverschoten ontvangen. Door het schieten der dragonders werd een vrouw gedood. Om de menigte uiteen te jagen, moest een geheel eskadron ontboden worden. Lodz, 2 Mei. Gisteren werd in de Alexan- derstraat een bom geworpen, die echter niet veel schade aanrichtte. De dragonders losten toen een salvo op het huis, waarin de man, die do botm geworpen had. gevlucht was. Drie personen werden daarbij gedood. Op andere punten in de stad werden men schen, die tijdens de onlusten uit hun ven ster keken, doodgeschoten. Het getal der stakend© arbeiders bedraagt 75,000 Minsk1 Mei. De dag verliep over bet al gemeen kalm. Des avonds had bij het politie bureau een ontploffing plaats. Uit de me nigte werd op de vurende kozakken ten, doch de orde was spoedig hersteld. Turldje. De door het Engelsche gezantschap uit Ho- deida ontvangen telegrafische berichten be vestigen de inneming van Sanaa, de hoofd stad van Yemen, door de opstandelingen. De Turksche troepen werden door de opstande lingen, wier aantal dagelijks toeneemt, ont wapend. Ook de in Sanaa aanwezige kanon nen gingen in handen van de rebellen over. De opstandelingen hebben den Turkschen vali en den militairen commandant in vrij heid gesteld. De overige versterkte plaatsen van Yemen zullen waarschijnlijk spoedig het lot van Sanaa deelen. In de Arabische krin gen te Konstantinopel beschouwt men de provincie voor Turkije als verloren. Aan de Frankf. Ztg. wordt uit Konstan tinopel bericht, dat aan de gebeurtenissen in Yemen overal de ernstigste betoekenis wordt toegekend. Men is var» oordeel, dat Turkije slechts door aanwending van een© aanzien lijk© troepenmacht in staat zal zijn, de posi tie die het daar heeft ingenomen, te herstel len. Hiertoe behooren echter "behalve een krachtig optreden, groote financieel© midde len. Aan beide ontbreekt het. Een paar weken geleden moest een stoomboot met drie voor Yemen bestemde bataillons acht dagen in het Suez-kanaal stil liggen, omdat er geen geld was voor het aankoopen van steenkolen. Iets dergelijks overkwam in de vorige week een ander transportschip, dat de middelen tot betaling van de kanaalrechten niet beat. Wanneer Yemen verloren gaat, dan zijn de in de naburige province Hedsjas gelegen hei lige steden Mekka en Medina, met welker be zit het khalifa: samenhangt, ernstig be dreigd. In de Arabische kringen gelooft mens dat de rebellen de bescherming van Engeland zullen inroepen, wanneer rii Yemen van de Turksche troepen gezuiverd hebben. Kreta. De consuls te Kauea hebben aan de regee ring op Kreta gepraagd, de Grieksche vlag van alle openbare gebouwen neer te willen halen en doo.* de Kretensche vlag te vervan gen. Anders zullen de internationale troepen dat werk verrichten. Marokko. Tanger, 2 Mei De Duitsche gezant, graaf Tattenbach, heeft heden morgen te 10 uur met zijn staf Fez verlaten, vergezeld door de odneieren der militaire missie. Zuid-Amerika. Het bericht van eene tussehen Chili en Peru heerschende spanning, die tot een oor log zou kunnen leiden, komt voor ingewijden niet onverwacht. Chili heeft indertijd aan Peru de rijke provinciën Tacna en Arica ont nomen en ook Bolivia door aanwending van geweld van de zee afgesneden. Het was nu een gebod van staatsmansrwijeheid voor Chili, zich met Bolivia te verzoenen. In Februari begaf Riesco, de president van Chili, zich naar Arica, waar hij eene samenkomst had met den president van Bolivia. Hier werd een bondgenootschap overeengekomen tus sehen de beide presidenten. Het publiek hoor de slechts de vredestonen. die uit Arica klon ken. Maar Bolivia zou ziin machtigen tegen stander wel nooit de hand der verzoening gereikt hebben, wanneer h niet de belofte had gekregen, dat het met Chili's hulp een haven aan den Grooten oceaan zal krijgen op kosten van Peru. Schijnbaar is Peru de rustverstoorder, die begint. In werkelijkheid zal het wel gedwongen zijn tot dezen oorlog, die tot resultaat zal hebben, dat het een deel van zijne kust aan Bolivia moet afstaan. Chili heeft zijn naar Pruisisch model gedrild leger onder generaal Körnerzijne goede vloot en de voor jaren reeds aan Peru ontnomen sal- petervelden stellen het in staat een oorlog te voeren. Het arme Peru heeft volstrekt geen kans, ongeplukt uit de handen van de nieuwe bondgenoot©® te komen. De oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog rijm de volgende berichte» Het Journal de Sibérie bericht, dat wel dra grootvorst Nicolaas Nicolajowitsoh op het oorlogstooneel zal aankomen. Waar de vijandige vloten zich bevinden, blijft onzekerwat daarover wordt bericht, berust meest op vermoedens. Zoo is bericht, dat de vereeniging van de geheel© Russische zeemacht zal geschieden bij de Philippijnen. Dat zou dan betrokking moeten hebben op de groep van de Palawan-eilanden, de zuide lijkste van den archipel, waar de admiraal voor zijn eskader met zijn grooten trein van transportschepen een uitmuntenden, tegen vijandelijke verrassingen good to beveiligen achtergrond zou vinden achter de riffen en lage eilandjes van de Tizard-bank, die voor deze eilandengroep ligt. De ankergrond van adimiraal Rodjeetwensky was nog den 27en April voor de Kamranhbaaieene verkeu- liingsafdeoling van kruisers had hij vooruit- gezonden naar het eiland Hainan, die den i kabel tussehen Hongkong en Hainan door gesneden hoeft. Door dezen voorzorgsmaatregel heeft de Russische admiraal zijne bewegingen aan de Iv dochneosche kust willen behoeden voor het spioneeren van Japansche agenten, die zich in grooten getale in Annam bevinden. De vernieling van aan den vijand behooren- de kabel lijnen s oorlogsrecht en oarlogsge- bruikmaar ook de verbindingen van den vijand met onzijdigen zullen niet gespaard worden, en het is betwijfelen of men nader hand de maatschappijen, die hierdoor nadieel hebben geleden, die schade zal vergoeden. Alleen verbindingen tussehen onzijdige lan den zijn krachtens het volkenrecht be schermd; de verklaringen van onzijdigheid, die Groot-Brittannië en China hebben af gelegd, zouden dus de onschendbaarheid van de kabel lijn moeten .waarborgen, als niet zulke papieren bepalingen maar al te dik wijls in den oorlog overschreden werden. Den Japanners blijft het gebruik van het kabel net op het tooneel van den zeeoorlog, Indo china uitgezonderd; zij kunnen van Singa pore over Hongkong en Laboean, en ook van Manilla uit, met hunne maritieme steunpunten en tot naar Tokio gemeenschap hebben. OveV liet Japansche eskader wordt in 't geheel niets openbaar, hetgeen te verklaren is door de controle die zij hebben over het kabelnet en door gedienstigheden van de Engelsche kabelmaatschappijen. Er komen evenmin berichten over de ankerplaatsen van de verschillende divisiën der Japansche zeemacht als over de bewegingen van hunne op verkenning uitgezonden schepen. Admi raal Togo schijnt steeds zijn tegenstander rustig af te wachten in de zeestraten, die uit de Zu'd-Ohineesche zee naar het noorden voeren, diens bewegingen door zijne verken ners gadeslaande, die hem terstond bericht kunnen zenden van hunne waarnemingen door de kabelverbindingen, die hij bij de hand heeft. Volgens een telegram uit Petersburg aan het Journal gelooft men aan de Russische admiraliteit, dat het in aantocht zijnde ge vecht tussehen de Russisch© en Japansche vloten zal plaats hebben in de buurt van Formosa. Onder de punten van beschuldiging, waar voor generaal Stoeseel zich voor den krijgs raad zal hebben te verantwoorden, is het voornaamste, dat hij zijne bevoegdheid ia te buiten gegaan, doordat hij Port Arthur heeft overgegeven zonder dte machtiging van gene raal Smirnaw, den commandant van de'ves ting. Dat klinkt nog al vreemd. Men heeft tot dusver altijd gemeend, dat generaal Stoessel het opperbevel voerce in Port. Arthur. En nu zou hij de vesting niet hebben mogen overgeven, zonder speciale machtiging van een zijner onderbevelhebbers! Allerlei vDe Fransche onderzoekingsreiziger Charcot, die eerstdaags van zijn. expeditie naar de Zuidpoolstreken terugkeert hij is op het oogenblik nog te Buenos-Ayres zal in November a, s. weder een tocht naar de Zuidpoolstreken ondernemen. De Argentijnsche regeering heeft het schip „Franyais" gekocht, voor het vesrigen van meteorologische posten op de verscnillende stations, waar de expeditie van Charcot over winterde en zij zal de leiding van deze nieuwe expeditie aan den heer Charcot opdragen. Londen, 2 Mei. Een douanekot-ter braaht heden te Grimsby op twee Nederlandsclie schepen (de Nordstar en de Active?) die bij Spurnkead waren aangehouden, onder be schuldiging van aan een Engelsche visschers- boot tabak te hebben geleverd in de terri toriale wateren. Beide sohepen hadden aan boord aanzienlijke hoeveelheden tabak, siga retten, alcoholische dranken, welke artikelen aan rechten onderhevig zijn. vZondagnacht heeft de Duitsche pa- rapluie-ha ndelaar Joy an n Kooh op den straatweg van Mörs naar Neukirohen na. een woordenwisseling den Ncderlandschen parapluie-koopman Bern hard Soheffer ge dood door een revolverschot en een slag met een stuk ijzer. Kooh is voortvluchtig. Sohef fer laat een vtouw en zes kindereu achter. OOST-INDIÉ. j Blijkens uit lndië ontvangen telegra- phische berichten, rijm sedert de jongste mededeelingen dienaangaande in de Neder- 1 landsche Staatscourant van 5 April 1905, no. 81 bij de krijgsverrichtingen i a. in Atjeh en ouderhoorigheden i gesneuveld de fuselier G. H. Fiedeldey j zwaar gewond en sedert overleden de ser geant F. W. Vogel zwaar gewond de fuselier S. Mulder, en 1 l'cht gewond de sergeanten P. Snaauw en B Feenstra, en de fuselier P, J. van Hassel b. op Borneo: in <1© Doesoenlanden aan zijne wonden overleden de ziekenverpleger A. Ten Brug, eu licht gewond de sergeant J. P. van den Boo- gaart, en in Bovenkapocas overleden de onder luitenant Th. P. Strater. Kameroverzicht Tweede Kamer. De Tweede Kamer zette gisteren de behan deling der onderwijs-novelle voort, speciaal die van de amendementenreeks, die wij in een! vorig overzicht hebben vermeld. De min. van binnen 1. zaken, dr. Kuyper, besprak de amendementen één voor één. Voor het amendement van den heer Borgesius, om maatregelen te nemen om tegen te gaan, dat te jeugdige kinderen op school worden toegelaten, gevoelde hij wel iets, maar toch was hij tegen een voor schrift, dat geen kinderen beneden de 6 jaar zouden mogen worden toegelaten. Het amendement van den heer Ketelaar, dat de bijzondere onderwijzers geen ambten of bedieningen mogen vervullen of nering mogen drijven, zou de minister aannemelijk vinden, als een uitzondering gemaakt werd voor kerkelijke ambten of bedieningen. De owerige amendementen (zie hierbij het vorige overzicht) werden door den minister bestreden. Namens de regeering stelde de minister een wijziging van art. 45 voor betreffende de toelating van te jeugdige kinderen. Hier bij is nu bepaald, dat bij de berekening van het aantal verplichte onderwijzers, waarvoor subsidie wordt gegeven, alleen rekening wordt gehouden met de kinderen van 6 jaar en daarboven. Deze wijziging werd goedgekeurd. Verder nam de minister over één sub amendement van de Comm. van Rapp. op het amendement van den heer Ketelaar (zie boven), zoodat de bijzondere onderwijzer wel een kerkelijke bediening mag waarne men. Dan wijzigde de minister nog de be paling, dat niet in aanmerking komen zou subsidie voor scholen, waarvan het aantal kinderen boven 6 jaar minder is dan 25, be houdens de bestaande scholen, die reeds sub sidie genoten, welke verloren gaat als gedu rende 3 achtereenvolgende jaren het aantal minder dan 25 heeft bedragen. Van het laatste 25 werd gemaakt 20. Het amendement van den heer Helsdin- gen, die in bovenstaande bepaling voor 25 wilde stellen 40, werd verworpen, evenals alle overige amendementen, waaronder dat van den heer Borgesius, om geen hoogere subsidia te verleenen dan der werkelijke koeten van het onderwijs. Ten slotte werd art 54bas goedgekeurd. In den loop der vergadering werd door de sociaal-democraten een motie ingediend, waarin de Kamer de wenschelijbheid uit spreekt, dat het lager onderwijs kosteloos moet worden gegeveo. Hierna werd door den voorzitter een voor stel gedaan tot regeling van de werkzaam heden. Van de agenda werd afgevoerd het ontwerp-arbeids-contraot, ter wijl na de onderwijs-wet een aantal kleinere wetsontwerpen zal worden afgedaan. Dit voorstel gaf nog aanleiding tot een scherp debat tussehen den heer Borgesius en den Voorzitter, welke laatste gezegd had, dat tengevolge van den omvang, dien de onderwijs-debatten namen, het arbeids contract moest worden afgevoerd. De heer Borgesius protesteerde er nu tegen, dat de linkerzijde die debatten noo- delooe had gerekt en wees er op, dat de minister van binnenlandsche zaken dien morgen zelf bijna 2 uur gesproken had over een paar amendementen. De beraadslaging werd daarna verdaagd tot Woensdagmorgen te 10 uur. Berichten. De Staatscourant van Woensdag 3 Mei 1905, bevat de volgende Koninklijke be sluiten op verzoek ontslagen als lid! en voorritber van het ooilege van regenten over de gevan genissen te Amsterdam, onder dankbetui ging voor de vele als zoodanig bewezen diensten mr. W. R. Op ten Noort; benoemd als voorzitter van dat college jbr. mr. J C. Reijnst, lid van dat college; toegekend do zilveren oero-medaille der Oranje-Nassauorde aan Johanna Burgers, dienstbode bij mevr. de wed. Kriebels, geb. v. d. Monde, te Arnhem eervol ontslagen A. Plasschaert, ambte naar bij den al gom eene n dienst van den Rijkswaterstaat le klasse te Den Haag toegekend de zilveren eere-medaille der orde van Oranjc-Nassau aan A Driemeyer, commies der directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen van de lo klasse te Schie dam benoemd tot surnumerair der registratie en domeinenO. Plantenga, te LeadenH. C. Ittmann, te GoeeJ. C Verhoeff, te Lei den A. J. P. de Lange, te Leeuwarden; P. van der Brugge, te MeppclC. van Hel bergen, te Bergen op ZoomE. Weasels Boer, te LeeuwardenL. van Buien Len- sinck, te Hoorn J. H. L. Stassen, te Ule- stratenH. C. Moinat, te RlienenA. G. F. Knipborst, te Zwolle, en A. van der Lee- den, te Ouderkerk a/d. IJssol. benoemd voor den tijd van drie jaren, met in gang van 1 Mei 1906, tot plaatsrerrsngers van

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1