315 3d" Jaargang. Vrijdag 19 Mei 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. EEN PRINSES. ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoort1.25. Idem franco per post1./5, Afzonderlijke nummerso.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelyigen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels0.75. Elke regel meer- ©.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot bot herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eone circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Oe verdedigbaarheid van Engeland en Engelsch IndiS. Het over1 mt den eersten minister van j Engeland niet dikwijls, dat hetgeen hij zegt over een aangelegen punt van staatsbeleid, algemeen© instemming vindt. Dat is intus- scheri een reden te meer om te releveeren wat do heer Arthur Balfour, aan de hand van I de conclus'ën, waartoe de rijks verdcdiginga- I commissie gekomen is, heeft gezegd over de I verdedigbaarheid van Groot-Brittaunië en van I zijn voornaamste koloniaal gebied, het groote Britsch-Indische rijk. Wat Groot-Brittannië betreft, het eilan- I denrijk wordt door zijne regecring volkomen I beveiligd geacht tegen een inval van eene I vreemde legermacht, zelfs wanneer de om standigheden de sterkte van de Britsche vloot I tijdelijk tot het laagste peil mochten hebben I doen dalen. De minimum-sterkte van het i leger, waarmee een inval kan worden onder- I nomen, wordt aangenomen op 70,000 man, en I om dat leger over te brengen, zou eene vloot gevorderd worden van 250,000 tonnen in- j houd. Voor het aan land zetten van eene dergelijke macht zou kalm weder ncodig zijn, I en kalm weder „is juist het weer, waarop on- I derzeesch booten en torpedobooien uitste- I kend hun slag kunnen slaan." Ten aanzien van Indië is de conclusie even- I eens, dat men geheel veilig is voor een aan- I val. maar hier is daaraan eene voorwaarde J verbonden: d -- namelijk, dat aan Rusland Iniet moet worden toegestaan zijne strategische spcorweglijnen uit te breiden iet op net. Afghaansche gebied. Den inval in Indië, j waarvan reeds zoovele staatslieden en veld- j oversten gedroomd hebben, hield Napoleon voor mogelijk, ook na de mislukkii g van zijn I Egypfcischen veldtocht. Czaar Paul van Rus- I land had een plan voor de uitvoering, en j s.dert heeft in Rusland dat deuk! _eld nooit j gerust en is Groot-Brittannië daardoor altijd I in eene zekere spanning gehouden. Dj Brit- I sche diplomatie heeft vruchteloos getracht J Rusland's vooruitdringén naar Indië tegen I te gaan. Vroeger dacht men aan de mogelij k- 1 li.id om Indië te bereiken van de Kaspische zee uit, 1 otgeen echter zonder spoorweg ge heel uitgesloten was. Spoorwegen zijn echter in Centraal Azië gekomen, en het is nu een feit, dat Rusland met zijne spoorwegen reikt tot aa.n de grens van Afghanistan. Intusschen behoeft men uit het feit, dat Rusland in Mandsjoerije zijne troepen langs d. a spoorweg van al het noodige kan voor zien, niet de gevolgtrekking te maken, dat het in Afghanistan nog gemakkelijker spel zou hebben, omdat het hier over twee wegen kan beschikken om vooruit te gaan. Het maakt een groot onderscheid, dat hier d„ spoorweg aan de Afghaansche rens ophoudt. De aan leg van een spoorweg nu in Afghanistan zou I alleen in vredestijd mogelijk zijn. Twee wegen kunnen worden ingeslagen voor een inval in Indië: do noordelijke over Kaboel en de zui delijke over Kandahar. De spoorwegaanleg zou het gemakkelijkst u'tvoerbaar zijn van den Russiscben grenspost Kuscblinsk uit naar Herat en Kandahar. Maar wanneer het vij andelijke leger zich dan verder vooruit waag de, dan zr i het in een moeielijken toestand komen aan den rechteroever van .en Indus, j in eene onvruchtbare en weinig bevolkte 1 streek, terwijl de Sind-woestijn een beletsel 65 jRoman van MORITZ VON REICHENBACII. „Zij is een vreemd meisje, die Mascha,'' zeide zij, „en wij kunnen haar niet met den- zelfdeu maatstaf meten als het meerendeel der jonge dames van haar rang en stand. Door het droevig lot van haar moeder afge schrikt en groot gebracht in mannenhaat, heeft zij het besluit opgevat om nooit te trouwenhoe onbeteekenend en dwaas een dergelijk beeluit bij menig ander meisje zou blijken te zijn, haar schijnt 't werkelijk ernst te zijn geweest, en zonder een diep gevoelde, alles beheersqhende liefde, zal zij het ook nooit opgeven. Of 'tooit oen man zal gelukken, haar zulle een liefde in te boe zemen, blijft neg de groote vraag, want ze heeft al tal van schitterende partijen en zelfs bc-ste, brave en zeer ontwikkelde man nen afgewezen." Om Kurt's mond speelde een spottend lachje. ,,Ëen meisje, dat niet kan liefhebben, zou geen Jnooi raadsel zijn," meende hij, „maar uw prinses is geen. raadsel, ik geloof althans, dat de oplossing niet zoo heel moeilijk is. Ik bijt voorbeeld zie er wel kans toe." „Jij? Hoe meen je dat?" „Wel, hoe anders, dan. dat ik geloof den uitverkorene van uw sphinx te kennen." zou zijn voor d^ marsch naar het tosten. De vijand ">u dus over Kaboel het spoor van de vroegere veroveraars volgen, maar daar levert het ?rrein voor het bouwen van een spoorweg groote, haast onoverkomelijke m uelijklieden. Ruim 300 K.M. spoorweg- leegte zouden in Afghaansch Turkestan in bezwaarlijk toegankelijk gebergte aangelegd mceten worden, en zonder spoorweg is heb oprukken van eene aanzienlijke -trijdmaclit ondenkbaar. De conclusie van minister Balfour is dus, 'dat als Engeland rustig wil slapen ter wille van Indië, het er voor moet zorgen, dat de bestaande bezwaren voor vreemde legers, d>e Indië willen aanvallen, blijven bestaan. Er mag daarom niets gebeuren om de verkeers- beletselen, die nu aanwezig zijn, af te schaf fen, en het zou moeten beschouwd worden als eene daad van rechtstreeksche vijand schap teg 11 het Britsche rijk, wa. ïeer eene poging w~ J gedaan, op Afghaansch gebied c n spoorweg te bouwen in aansluiting aan het Russische net. Minister Balfour verklaarde, dat hij niet de minste roden had on; te ge- looven, dat de Russische regecring plan had zulk een spoorweg aan te leggen, maar als daartoe eene poging geschiedde, dan zou dat een slag zijn, tegen het hart van het Britsch- indische rijk gericht, en zou als zoodanig moeten worden behandeld. Men vindt in deze rede de opvatting van de Britsche regeering over het dikwijls be sproken gevaar van een Russiscben inval xn Indië uiteengezet op eene wijze, die aan dui delijkheid niets te wensehen overlaat. De Times of India, een der meest gezaghebbende Britsch-Indische organen, toont zich er zeer mee ingenomen, dat er nu eene duidelijke politiek, die volstrekt geen aarzeling ver toont, is aangenomen met betrekk ng tot de bedreiging uit Centraal Azië. De nu uit drukkelijk irtgcsproken waarschuwing kan Rusland aanleiding geven zich te bedenken, want tot dusver heeft het gedacht, dat Groot- Brittannië de wapenen niet zou opvatten ter wille van noordelijk Afghanistan. Ee ige gevoeligheid straalt dc\ r in de wijze, waarop de Nowoje Wremja van de rede van minister Balfour gewag maakt. Het Pe i -rsburgsche orgaan verzekert, dat Rusland volstrekt geen plan heeft op het aanleggen van spoorwegen op Afghaansch gebiei. De bedreiging, dat zulk eene onderneming een casus belli zou uitmaken, kenschetst de 2Towoje Wremja als een wel wat naïeve par lementaire kunstgreep. Overigens is de emir van Afghanistan een onafhankelijke souve- rein, vrij om spoorwegconcessiën te verleenen aan wie hij wil. Duitschland. Wiesbaden, 18 Mei. De Koningin-weduwe Margherita kwaöi hier heden voormiddag per automobiel en bezocht terstond het Duit- sche Keizerpaar in het slot, dat daarop met haar reed naar de voor haar gehuurde villa. H.H. M.M. verschenen op het balkon en wer den met hoera's en met het Duitsche volks lied door dc menigte begroet. Des middags werd op het slot een lunch gehouden, waar aan Koningin Margherita en de rijkskanselier graaf Rülow deelnamen. Frankrijkr Tot uitvoering van het besluit van het laatste socialistencongres te Rouaan heeft de parlementaire groep van de gematigde socia listen in de Kamer (partij-Jaurès) zich ont bonden om zich met de afgevaardigden van „Ja? Nu, dat interesseert mij bepaald, want ik kan niet ontkennen, dat ik een zeer bijizou- dere belangstelling voor dat meisje gevoel." „Maar als dat zoo is, zult u ook wel weten, wien ik bedoel. Giji vrouwen zijit op dat punt zoo scherpzinnig." De gravin zag haar zoon.' een oogenblilc ver wonderd aan, maar wendde daarop weder 't gelaat naar de ondergaande zon. „Ik heb nooit opgemerkt, dat de prinses voor een der heeren, die met haar en haar tante omgang hielden, ecnige voorkeur aan den dag legde," zeide zijl. „Daarbij maak ik evenwel een uitzondering voor den jongen talentvollen schilder Egbert Remmert, die haar werkelijk een goede vriend is „Hazoo „Zeker, maar ook niets meer dan dat. Hij is trouwens verloofd en de prinses moet van plan zijn, zijn aanstaande een „te huis" onder haar dak aan te biederr, tot hij 't zoo ver heeft gebracht om voor een vrouw1 en een gezin te kunnen zorgen, En ik ben over tuigd, dat dit niet zoo heel lang zal behoe ven te duren, want dié Remmert bezit- wer- kel k talent en is bovendien bij lange niet ongelukkig. In den laatsten tijd kreeg hij bestelling op bestelling, zij 't ook voorname lijk door liet- toedoen der prinses. Wanneer bij evenwel alles wat liem werd opgedragen, naar wensch zou hebben voltooid, dan heeft hij naam genoeg gemaakt om verder op eigen wieken te kunnen drijven." „E11 hoo weet u, dat hij verloofd is, ma ma Het kostte de gravin moeite om haar zbon niet aan te 7.'en. De slechts half onderdrukte aandoening zijner stem verried alleszins vol doende. wat zij al zoolang had vermoed. Rustig en zacht klonk haar antwoord, de revolutionaire richting onder den naam „socialistische vereeniging" to vereenigen. Het bleek intusschen, dat slechts acht leden van deze groep bereid waren met de 14 revolutionairen de nieuwe vereeniging te vormen. Van de overige 28 leden hebben tot dusver reeds 15 uitdrukkelijk geweigerd in de nieuwe richting te gaan. Oe Marourijne-quaestie Parijs, 18 Mei. Eene nota van Havas deelt mede, dat de commissie die onder leiding van Hubert, den afgevaardigde der Ardennen, te 's Gravenhage onderhandeld heeft over la Marowijne-quaestie, te Parijs is teruggekeerd en dat zij volledie is geslaagd. De Fransche en Nederlandsche gedelegeerden zijn 't- geheel eens geworden over eene ontwerp-overi-»a- komst, waarbij definitief de grens tusschen Fransch- en N eder 1 and sch -G uy 1 n a wordt vastgesteld, benevens de souvereiniteit over de wateren en eilanden van de Marowjjne n de reglementeering van de goudwasscherij in de grensrivier. Dank zij een vernuftige op lossing, geheel nieuw in het iurernati ma Ie recht, waarvan de eer toekomt aan onze ge delegeerden, wordt de rivier in waterloopen verdeeld, die beurtelings aan den eenen en den anderen staat worden toegekend. Alle bezwaren zijn thans uit den veg geruimd. Frankrijk krijgt van het betwiste terrein tusschen de Itany en de Marowijne eon gebied van ongeveer 250.000 hectaren. Ook krijgt dit land de Hova-eilanden en dc belangrijkste eilanden van de Beneden-Marowijno. Zweden en Noorwegen. Beide Kamers van den Zweedschen Rijks dag hebben besloten de regeering uit te noo- digen tot oprichting van een ministerie van handel, niiverheid en scheepvaart. Christiama, 18 Mei. Bij de behandeling van de consulaatwet in het Odelsthir.g stelde de gewezen minister-president Hagerup voox dj beraadslaging te verdagen, ten einde aan de kiezers gelegenheid te geven zich over het wetsontwerp uit te spieken. Dit voorstel werd met 80 tegen 6 stemmen, verworpen, waar na het wetsontwerp zonder debat eenstemmig werd aangenomen. Do Storthing heeft, met 81 tegen 36 stem men, besloten tot invoering van rechtstreek sche verkiezingen ter benoeming van de leden van de Storthing, met toelating van herstem mingen. Het aantal leden van de storthing werd or» 123 gebracht. Cliristiania zal vijf leden meer kiezen in de storthing dan: tot dusver. Spanje. Madrid, IS Mei. In antwoord op de ge- lukwenschen, die hem bij gelegenheid van zijn verjaardag werden gebracht, drukte He Koning de hoop uit, dat de reizen, die ij voornemens was te doen in het buitenland de banden van vriendschap en sympathie met de andere volkeren nauwer zullen toehal .n in het belang van den wereldvrede. Spanje voelt behoefte zich te herstellen, rijkdommen van zijn bodem, zijn nijverheid en zijn han del te ontwikkelen. Rusland. Het Peteraburgsclie telegraaf-agemtschap bericht, dat de minister van landbouw Yer- molow zijn ambt zal neerleggen. Men zal zich herinneren, dat deze minis ter voor eenige maanden genoemd werd als ijverig voorstander van constitutioneele in stellingen in Rusland. toen ze zeide„O, ik sprak met mevrouw "Von Hollede dikwijls over die historie. De goede dame die mij in hare verhouding tot de prinses vaak doet denken pas op, de vergelijking is n et mooi aan de hen, die eendeneieren! heeft uitgebroed en nu angstig heen en weer trippelt, terwijl de jonge eend jes in 'thaar vreemde element rondzwem men de goede dame vertelde mij heel ver trouwelijk, hoe zij zich in 'teerst een beetje had bezorgd gemaakt voor die vriendschap van Mascha met den jongen schilder; maar langzamerhand had zij wel leeren inzien, dat er voor die bezorgdheid niet de minste reden behoefde te bestaan. Zij deed mij daarbij, onder meer, ook 't verhaal van een ring, waarbij zij nog het hoofd moest schudden, maar dat ik al dadelijk tamelijk onschuldig vond „Wat was dat dan voor een verhaal?" „O, de prinses had op een goeden dag den jongen Remmert, als blijk van haar bescher ming en voortdurende vriendschap, een ring geschonken, een talisman, zools zij 't noem de, die hem altoos hieraan moest herinne ren, dat, buiten hem zelf, nog iemand anders voor zijn toekomstig geluk wilde werkzaam zijn. De prinses bezit gevoel cn phantasie, ik kan 't mij zoo levendig voorstellen, dat het voor haar een zekere bekoorlijkheid moet hebben om in anderer leven do rol eener goede Fee te vervullen. En geheel opgaande in die rol, heeft zij zeker Remmert den be doelden ring gegeven. Zij ontvlucht de lief de, omdat ze vreest-, daardoor even ongeluk kig te zullen worden, als haar moeder is ge weest. Onder zulke omstandigheden is 't nar tuurlijk, dat zij vriendschap zoekt en aan haar behoefte om iemand anders gelukkig te maken een behoefte, die in elk edel vrou- De gewezen priester Gapon is te Zurich aangekomen in gezelschap van leden der revo lutionaire comité's van Warschau en Peters- burg. Marokko. Over de ontvangst van het Duitsche ge zantschap te Fez. den 13en dezer door den Sultan, bericht de correspondent van de Köln. Ztg., dat graaf Tattenbach in zijn© toespraak, na bedankt te hebben voor de schitterende ontvangst van den Keizer te Tangcr, zeide, dat het de wensch van zijn souverem was, om de door twee plechtige verdragen aange knoopt e betrekkingen te onderhouden en ver der te ontwikkelen, in het belang van beide staten. Hij overhandigde den Sultan het r'jofckrms van den Rooden Adelaar met den keten van briljanten en knoopte daaraan den. wensch vast voor een lange onafhankelijke heerschappij van den Sultan over zijn land. Graaf Tattenbach zeide later, dat hij over het antwoord dat de Sultan hem gegeven had, zeer voldaan was en dat hij hoopte dat zijn taak glad zou afloopcn. Het Maghzen heeft alle Fransche voorstellen, als onvereenigbaar met de internationale tractaten, verworpen. Alleen voor do bescherm'ng van de grens zullen 2000 Marokkaansche soldaten onder Fransche instructeurs in dienst gesteld worden. China en Duiteehland. Het onjuiste gerucht van de bezetting van Haitsjoe door Duitsche troepen heeft zijne opheldering gevonden in het bericht van de Daily Telegraph uit Tsingtau, dat de Duit sche firma Diederiehsen en Jebeen een gere- gelden stoomvaartdienst tusschen Tsingtau en Haitsjoe geopend heeft. Daar het vaar water onbekend is, worden door Duitsche t-orpedobooten peilingen verricht. Sjanghai, 18 Mei.. (Standard.) Uit de beste bron kan worden medegedeeld, dat liet aan land gaan van Duitsche matrozen te Haitsjoe geschiedde om de landingsplaats te kiezen voor den Java-Tsi ngtau-k abel Vereenlgde Staten. De Amerikaansche minister van oorlog. Taft, die bij afwezigheid van den staatssecre taris Hav de functie van staatssecretaris van buitenland'che zaken vervult, heeft de tegen den vroegeren Amerikaanschen gezant in Ve nezuela Loomis ingebrachte beschuldiging on gegrond verklaard. (Zooals men weet, werd de heer Loomis beschuldigd van de asphaltmaatschappij een cheque van 24,000 dollar ite hebben ontvan gen). Oe oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten Tokio, 18 Mei. De correspondent van Reu ter bij het hoofdkwartier van Okoc bericht v'a F .osan van den 14en, dat de spoorweg gereed is en gebruikt kan worden tot Tie ling. Tijdelijke bruggen vervangen de ver- n'elde bruggen. Ten noorden van Tieling wordt m,u het werk vlag voort gemaakt. Het materieel voor de blijvend- bruggen wordt van Japan aangevoerd. Duizenden jonken brengen voorraden aan van Nioet- sjwang langs de Liao naar Tieling. Tokio, 18 Mei. (Daily Telegraph). Ik ver neem, dat men aan de admiraliteit van meening is, dat de Pereewjet, de Poltawa de Retwisian, de Pobjeda en de Bay au ..-eer vlot gemaakt en hersteld kunnen worden. De kosten zullen, volgens raming, bedragen 150,000 p. st. voor elk scihip. wen hart bestaat op die wijze tracht te voldoen. Ik heb haar dikwijls met den jon gen Remmert samen gezien en zij was altijd zijn goede vriendin en beschermster, die ook nooit een haarbreed afweek van de zelf ge kozen gedragslijn." Het rijtuig reed nu door bet openstaande hek en hield yoor den hoofdingang van het grootsche, als kasteel opgetrokken gebouw stil. Zwijgend hielp graaf Kurt zijn moeder bij het uitstijigen uit het rijtuig en zwijgend ook geleidde hij haar de breode trappen op, en verder tot aan de deur harer kamer. Daar greep hij haar hand en drukte die lang en innig aan zijn lippen. „Mijn zoon, mijn jongenfluisterde zij hem toe, en zij wilde hem met zich in haar kamer trekken, doch hij maakt© zich bij tijds los. „Neen, neen, laat mij liever met rust, moeder," vroeg hij. „Er zijn van die dingen, waarover men waarover ik althans niet spreken lean." En met rassche schreden liep hij de gang weder uit, terwijl de gravin hem met vochti g© oogen nastaarde HOOFDSTUK XXV. Sedert twee dagen was de prinses weder op Chlopodwicko. Ziji zat met tante Anna en Nanni aan de ontbijttafel, toen Friedrich de posttasch bracht, welke in den regel op dit uur be zorgd, en door de prinses zelf geopend werd. Die tasch bevatte vandaag, behalve verschei dene nieuwsbladen, waarin tante Anna ter stond vol ijver ging lezen, twee brieven, waarvan de prinses er een in handen hield, Sjanghai18 Mei. (Standard). De Pallada is weer vlot gemaakt. Singapore, 18 Mei. (Lloyd). De stoomboot Hongwan rapporteert, dat zij den 16en oor logsschepen heeft gezien op 13 gr. 39 inin. N.B. en 111 gr. 38 min. O.L. Hongkong, 18 Mei. Een bijzondere corres pondent van Reuter heeft den 16en om elf uur namiddags 150 diep geladen jonken ge zien, vermoedelijk met protvisiën voor de Russische vloot, die geankerd waren op twintig mijlen ten zuidwesten van kaap Sint-Jan. Zij hadden signaailiöhten op, die goblusdht werden bij 't naderen van het stoomschip. Een bericht van Havas uit Saigon meldt, dat admiraal De Jonquières aan boord van de Guichen te Saigon is teruggekeerd. Blij kens de over het verblijf van bet Russische eskader ingewonnen inlichtingen, heeft ad miraal Rodjestwensky eene bestendige min achting aan den dag gelegd voor de gedach ten wisselingen, die over de onzijdigheids kwestie zijn gevoerd. Hij heeft gehandeld, alsof de last, die hem was gegeven, hem eene volkomen onafhankelijkheid schonk. Hij heeft verklaard, dat hij zou opereeren naar eigen verkiezingde aanwijzingen en op merkingen, die hij over zijn plan van actie heeft gekregen, heeft hij naast zich neerge legd. Er heersebt een ijzeren tucht op do vloot. Een correspondent van een dagblad te Hanoi meldt, dat hij tusschen de Russische vloot bij Port Dayot verdwaald is geraakt. Nadat hij streng was ondervraagd, werd hij vriendelijk behandeld zijn boek met aantee- keningen, dat hem eerst was afgenomen, werd hem later teruggegeven. Hij zag een eskader van een dertigtal schepen in de baai gemeerd. De officieren zeiden, dat zij sedert Februari niet aan land waren geweest. Zij verwachtten spoedig slaags te geraken De vercenigdo eskaders waren op het punt naar Wladiwostok te vertrekken. Het eskader van Nebogatow zag er vuil en oud uit. Aan de Times wordt uit Petersburg bericht, dat de bekende Russische kapitein Klado zijne meening over de kansen van admiraal Rodjestwensky in den aanstaanden strijd al dus heeft kenbaar gemaakt- De vercenigde Russische eskaders zullen aan herhaalde aan vallen van Japansche torpedobcoten blootge steld zijn, totdat zij de Japansche kust be reken, waar zij door Togo aangevallen wor den, wiens zwakheid in linieschepen meer dan vergoed wordt door het aantal van zijne mo derne gepantserde kruisers. Klado gelooft niet aan het vergaan van het Japansche linieschip Yoshima. maar is er van overtuigd, dat de Russische gepanserde kruisers Wladimir Mo- nomach en Dmitri-Donskoi nutteloos zijn. Zelfs indien Rodjestwensky mocht overwin nen, dan zou hïi toch nog blootgesteld zijn aan de door mijnen en torpedobooten veroor zaakte gevaren, zoodat hij ladiwostok slechts met zeer verzwakte krachten zal kunnen be reiken. Al zii-ne schepen zullen behoefte heb ben aan herstelling, maar de herstellingen zullen moeieliik zijm uit te voeren, terwijl Togo dit op talrijke werven cn arsenalen ka^ doen. In een overzicht de betrekkelijke sterk te der twee vloten, toont kapitein Klado aan, dat de geheele tonuenmaat van gepantserde schepen aan Japanschen kant is 144.000 ton. aan Russiscben kant, met inbegrip van de divide uit Wladiwostok, 120.000 ton. Aan 12 duimskanonnen hebben dc Russen er 26 cn de terwijl zij den anderen, over de tafel been, aan Nanni toere'ikte. „Daar, lieve Nanni, uit Neurenberg, als ik mij niet vergis." Haastig trok Nanni 't couvert los, want zij had roods eon paar dagen te vergeefs eernig bericht verwacht omtrent Matthes, dio in den laatsten tijd, blijkens de brieven te Berlijn ontvangen, weer erg aan 't sukke len moest zijn. Ook dc prinses doorliop haar brief, knikte daarop tante Anna lachend toe en stak, ter wijl Nanni opkeek, het epistel met een snel le beweging in haar zak, zonder er op te letten, dat het lecge couvert op den grond was gevallen. „Hot gaat met Matthes hard achteruit," vertelde Nanni op droeven toon. „Moeder schrijft, dat zij zeer bezorgd over hem is en hoe liet haar spijt, dat ik zoo ver weg ben, daar hij zoo dikwijls naar mij verlangt, dio arme, lieve jongen!" De prinses was achter haar stoel gaan staan en legde beschermend haar hand op Nanni's hoofd. „Je moet or nu niet dadelijk het ergste van denken. Nanni," sprak zij zacht „Kin deren komen er meestal even gauw weer boven op. als zij ziek worden." Maar Nanni geloofde dat niet van Mat thes en zij begon nu zelf te schreien. Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1