BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. BIJ IIKT VAN Zitting van den gemeenteraad van Vrij dag 12 Mei 1903, des namiddags ten 2 uur. Voorzitter de heer burgemeester jhr. J. W A. Barchman Wuyfciers. Tegenwoordig .10 leden en de secretaris mr. ,T. G. Stenfert K roe seafwezig de bee- ren van Kalken en van Plok met kennisge ving, en verder de heeren Jorissen, Hamers, Klcbcr, Plomp en Veis Heyn. De notulen van de vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen zijn a. Adres van N. Wolfswinkel, verzoe kende kwijt-se helding van boete wegens to late oplevering van de verbouwing van het raadhuisin banden van B. en W. om advies. b. Schrijiven van Gedeputeerde Staten, me- dedeeling doende van cenige bezwaren, die bij hen gerezen zijn tegen de door den raad vastgestelde verordeningen op de heffing en de invordering van het vergunningsrecht tot verkoop van sterken drank. Nadat de behandeling van deze zaak spoodeischend verklaard is. worden het schrij ven en het door B. en W. daarover uitge brachte advies gelezen, Waarna z. h. o. con form het advies besloten wordt aan de door Gedeputeerde Staten gemaakte opmerkingen gevolg te geven door wijziging van de artike len, waarop de opmerkingen betrekking heb ben Daarna werden de beide verordeningen opnieuw vastgesteld. De Voorzitter doet de vergadering over gaan in eene met gesloten deuren. De openbare vergadering hervat zijnde, komt aan de orde: 1. Voorstel van B. en W. om hun college to machtigen tot het aangaan eener overeen komst tol ruiling van gronden met den staat der Nederlanden voor militaire doeleinden. De Voorzitter laat voorlez:ng doen van dit voorstel, dat strekt tot het nemen van het navolgende besluit: De Raad der geoneento Amersfoort Overwegende, dat behoud en uitbreiding van het garnizoen van het grootste belang voor de gemeente Amersfoort is te achten cu liet derhalve in hooge mate wenschelijlk is met het Departement van Oorlog mede to werken tot verkrijging van de terreinen, welke door den minister van Oorlog voor dit doel geschikt geacht worden Overwegende, dat de gemeente Amersfoort, toch rinds de uitbreiding van het garnizoen zeer iu bloei is toegenomen en dat bet der halve voor de gemeente Amersfoort van groot voordeel is eene uitbreiding van het garnizoen in de hand te werken en twens meerdere zekerheid te verkrijgen, dat het thans reeds aanwezige garnizoen te Amers foort. blijft Gezien de ontwerp-overeenkomst, aange boden door den kapitein-eerstaanwezend in genieur te Amersfoort, tot ruiling van gron den tusschen den Staat, der Nederlanden en do gemeente Amersfoort; Overwegende dat volgens deze ontwerp overeenkomst door de gemeente Amersfoort aan den Staat der Nederlanden afgestaan zullen worden de peroeelen, bekend bij het kadaster gc-meente Amersfoort, sectie A. nos. 1477, 742 en 743, sectie A. no. 1478, sectie A; nos. 934 en 935, en door de gemeente Amersfoort van den Staat der Nederlanden ontvangen zullen worden de perceelen, be kend biji het kadaster, gemeente Amersfoort, sectie A, no. 871, sectie B, nos. 1643 en 1639. Overwegende, dat de gemeente Amers foort thans nog geen eigenares is van de perceelen, welke zij ingevolge bovenbedoelde ontwerp-overeenkomst binnen 3 maanden na de goedkeuring dezer ontwerp-overeenkomst door de wet aan den Staat der Nederlanden zal hebben over te dragen Overwegende evenwel, dat de eigenaren van deze perceelen zich verl>onden hebben hunne aanbiedingen, waarvoor zij hunne per ceelen aan de gemeente Amersfoort wen- schen te verkoopen, tot 1 Januari 1906 ge stand te doen en dat voor dien datum de wetgevende macht zich waarschijnlijk uitge sproken zal hebben over de bekrachtiging der ontwerp-overeenkomst; Overwegende, dat het niet wensohelijk is, dat de gemeente Amersfoort deze percelen reeds koopt, alvorens do ontwerp-overeen komst door de wet bekrachtigd is, aange zien mocht de overeenkomst niet tot stand komen en de terreinen dientengevolge niet- gebruikt kunnen worden voor de voorgeno men ruiling er geen bijzondere reden voor de gemeente Amersfoort bestaat, deze terrei nen aan te koopen Besluit: 1. Burgemeester en Wethouders te machti gen de hierbij behoorende ontwerp-overeen komst aan te gaan met den Staat der Neder landen. II. Op het sub I beslotene de goedkeuring van het College van Gedeputeerde Staten van Utrecht te verzoeken. Wordt z. h. o. conform besloten. 2. Voorstel tot wijziging der jaarwedde van onderwijzend personeel. Het voorstel strekt tot vaststelling der jaarwedde van den onderwijzer A. Gaasbeek op f 675 en tot verhooging van de jaar wedden van den onderwijzer O Akkerman en van de onderwijzeres H. Hulstijn met. f 50, volgens de verordening. Wordt z. h. o. conform besloten. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Stoomdrukkerij L. E. BOSCH ii ZOON 6*

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 5