S.M. PEREL. shir. PédicnrB, Hooigras Hooigras Hooigras ADVERTENTIËN. STADSNIEUWS. Uit den^omtrek. Van der Zoo de Jong Yan Ophoven, Kortegracht 20. AANBESTEDING. Het maken van eene Openbare Badplaats a|d Blikkenburgervaart Aanbesteding. De Naweide De Naweide constitutie zal plaats hebben in den loop der komende vierjarige parlementaire periode, zoodat de Middenstand als zoodanig bij de a.s. verkiezingen niet aan de actieve jx>litiek zal deelnemen. Naast vereenigen en boud van ban .eldrij- venden en industrieeleu Middenstand, naast de neutrale vakorganisatie dus, beoogt men met de nieuwe partij te verkrijgen een lichaam, dat door afvaardiging van voorman nen naar het parlement verwezenlijking hoopt te verkrijgen van de in de centrale Midden standsorganisaties voorgestane en bepleite denkbeelden. Een nadere accentuatie is voor af niet goed op te maken. Wel staat vast. dat bü de.n Middenstand juist in den laatsten tijd als gevolg van verschillende oorzaken met name do oprichting van Warenhuizsn een drang tot eigen optreden valt waar te nemen. Maar hieraan paart zich tegelijkertijd de moeielijkheid om speciale behartiging van Mid<! nstandsbelangen op te dragen aan can- d'daten, die in de eerste plaats de vertegen woordigers eener politieke partij zijn en tegen dien stand dikwerf bevooroordeeld." Dit bericht, komende uit Amsterdam, zou den schijn wekken, dat hier onder de Mid denstanders de beweging gaande is voor staatkundige actie. Zoo staat het geval ech ter niet, zegt het Hibld. Inderdaad is een beweging op touw gezet voor de vorming van een staatkundige middenstandspartij deze beweging gaat echter uit van de Mid denstanders te Rotterdam, die voornamelijk willen verkrijgen wettelijke maatregelen te gen warenhuizen. De actie heeft nog geen vaöben voet gekregen te Amsterdam en vind.- hier, naar wij vernemen, slechts zeer weinig instemming. Het vraagstuk van de warenhuizen zal worden behandeld op het aanstaand con gres van den Middenstand. Heb voorstel daartoe is uitgegaan van de Rotterdamsche Handelgveneeniging. Nederl. Natuurhistorische Vereeniging. (Biologische tentoonstel ling). Zaterdag den 24sten Juni, s middags om half drie uur, heeft in de universiteits aula een vergadering plaats van genoemde vereeniging, waar prof. dr. A. A. W. Hu- brecht "een voordracht zal houden o'-er „Vivi- pariteit en Ovipariteit." 's Avonds om half negen uur volgt eeu ver gadering op de bovenzaal van het American Hotel, waar voordrachten zullen gehouden worden over ..microscopische bewoners van het water," door dr. H. W. Heinsius; over .photographie en natuurkennis," door den heer E. Hermans, en over „Een en ander over de Nederlandsche Vogelbevolking,'' door den beer J. P. Thijsse. Bovendien houdt genoemde vereeniging van 17 tot 28 Juni in de zalen van „Artis" een Biologische tentoonstelling. De openingsrede zal Zaterdag 17 Juni, om 3 uur. door prof. dr. Hugo de Vries uitge sproken worden. De Bond van Inspecteurs van Gemeen telijke Politie in Nederland houdt Zaterdag 17 Juni a.s., des namiddags 12 uur in hotel „Witte Brug" te 'sGravenhage zijne jaar- Jijksche algemeene vergadering. O. m. zullen dan behandeld worden de instelling van een examen voor de betrekking van inspecteur van politie en het doen van pogingen bij de Regeering om instelling te verkrijgen van meer commissarissen van politie. De minister van Buitenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij Spaansche koninklijke beschikking van 11 Mei jl. bepaald is, dat de werktuigen en bijbehooreu, welke door buitenlanders, aan gewezen tot observatie der zon-eclips van 30 Augustsu a.s., worden medegevoerd, vrij van rechten ingevoerd kunnen worden. De invoer van gemelde werktuigen zal zoo veel mogelijk worden vergemakkelijkt, wes halve het wensohelijk is, dat vooraf tijdig opgave worde verstrekt van de namen der personen of commission, die vioor gemeld doel naar Spanje gaan, alsmede van ae donane-kantoren, waarlangs zij binnenkomen. Bij de firma W. J. Thieme en Cie te Zutphen zal, naar wij vernemen, een nieuwe bewerking van do Wet op het Lager Onder wijs en de daaruit voortvloeiende koninklijke besluiten verschijnen van de hand van den heer Th. M. Ketelaar, lid van C Tweede Kamer der Staben-Generaal, zoodra de Wet met een geheel nieuwe nummering van de artikels en de onderverdeeling daarvan in het Staatsblad zal zijn opgenomen. „Allemaal Socialist". Eenige jaren lang heeft men zich in gissingen ver diept over de vraag, wie de schrijver kon zijn van het bekende roomsch-katholieke vlugschrift „Allemaal Socialist", dat op zoo ruimo schaal hier te lande verspreid is. Velen hielden mr. Aalberse voor de samen steller, doch deze heeft dezer dagen in eene vergadering pertinent ontkend de schrijver te zijn Thans weet „Het Volk" mede te deelen, dat de heer Wierdels, administrateur-redac teur van „De Tijd", Donderdagavond in een debat met een sociaal-democraat te Krom menie. verklaard heeft het vlugschrift te heb ben geschreven. Politieke reclame-optoch ten. Uit Rotterdam wordt gemeld, dat door den heer J. J. F. van Zeyl, secretaris der R.-K, kiesvereeniging „Recht, en Orde," in het kies district. aldaar, aan den minister van Binnen- landsche zaken is verzocht den burgemeester van Rotterdam er op te wijzen, dat in strijd anet de Rotterdamscho verordening op de straatpolitie (artikel 3) optochten anet mu ziek en fakkellicht zijn gehouden op 30 Mei en 7 Juni, ten gunste van de candidatuur- De Klerk. Wel een bewijs hoe fel de partijen tegen over elkander staan Naar wij vernemen heeft de commissie voor do Nederlandsche opgravingen besloten, eerst in 1906 het werk te Argos voort te zetten. Examen-vrage n. „Het Schoolblad1' meldt, dat ten deskundige te Haarlem aan een candidaat de volgende vragen deed 1. Welke grondsoort vindt men op Noesa Kembangan 2 Waarom ligt de klei ten Zuiden van den Ouden Rijn in Zu'd-Holland hooger dan ten Noorden daarvan? 3. Waarom heet Port-Said. Port-Said? „Waarlijk," schrijft het blad, „deze deskun dige had stellig Goethe's woord voor oogen ,,In der Beschrankung zeigt sich der Meister." Te Noord'wijk zal het badseizoen Maan dag 12 Juni a.s. geopend worden. Helden der zee. Men schrijft uit Uitdam aan de Zuiderzee aan de N. R. Ct. Gisterenochtend heeft een botter e n. waar heldenstuk verricht. Met zwaar stormweer zonk een tjalk op de Zuiderzee. Een man hi d iuist tijd in een roeiboot te springen en bleef zoo achter het gezonken schip drijven, een ander er waren er gelukkig slechts twee aan boord stond op de giek en .klemde zich aan liet. touwwerk vast. De zee was vreeselijik onstuimig, de noodvlag hing in flarden en het schip zonk meer en meer, ter wijl de twee ongelukkigen in doodsangst ver keerden. Een botter, die geen kans scheen te zien, iets tot. redding te doen, was reeds voorbij gevaren, een andere, verderaf, kwam dichterbij', maar 't was onmogelijk he'', schip zoo te naderen. Don man in 't bootje werd te kennen gegeven het touw los te maken en z:ch te laten drijven. Toen gelukte het den botter den man op te pikken en het bootje achter zich aan te nemen. Nu moest die bot ter andermaal de volle zee in, om zoodoende vóór de tjalk te kunnen komen. Er was veel moed en zeemanschap voor uoodig om 't zoo ver te brengen. Nadat de botter met gestre ken zeilen voor anker was gaan liggen, sprong een man in 't bootje van 't gezonken schip en wist. zoo met. levensgevaar den anderen schipbreukeling in het bootje te krijgen. Daarna kwamen de twee gelukkig op den botter, die, met. achterlating van het anker, dat hij kappen moest, koers zette naar Am sterdam. De pogingen tot redding duurden ruim een uur en de botter zelf had het zwaar te verantwoorden Eerstvolgende afvaarten naar Ned.- Indië: Stoomvaart-Maatschappij Nederland van Amsterdam. Via Genua, Sabang (Poeloe-Weh) en Sin gapore, met onmiddellijke aansluiting te Sa- bang op Dteli en Palang: 17 Juni per stoom schip Koningin Regentes, kapitein G. Vissen- en 1 Juli per stoomschip Koning Willem IH. kapitein H. J. Potjer. Direct naar Padang, Java en naar Macas sar (event, met overl.) De Madura laadt voor Tjilatjap direct. 14 Juli per stoomschip Ma dura, kapitein KL Haasnoot, en 8 Juli per stoomschip Ahrbon, kapitein C. J. van Bee- men. Rotterdamsdie Lloyd van Rotterdam. Via Marseille en Padang, 10 Juni per stoomschip Lawoe, kapitein A. van Leeu wen, 24 Juni per stoomschip Ophir, kapitein P. de Boer. Direct naar Padang en Java en naar Ma cassar (event, met overlading). Laadt voor Singapore en Tjilatjap «direct, 28 Juui per stoomschip Malang, kapitein J. Klijn. Automatische aanduiding van tramhalten. Op twee lijnen van de eleotrische tram te Amsterdam zullen a.s. Zondag eenige motorwagens loopen, waarin een toestel tot automatische aandui ding van de opvolgende tramhalten is aan gebracht. Cassatie. De natuurgeneeskundige G H. W., uit Posterholt, door het Hof te Arnhem wegens verkrachtiging van eene patiënte tot 8 jaar veroordeeld, is daarvan in cassatie gekomen. Valse lie vrachtbrieven. De rechtbank te Arnhem heeft naar de open bare terechtzitting verwezen de zaak van de boekdrukkersfirma te Nijmegen, welke ver dacht wordt van het ongeoorloofd stempelen van vrachtbrieven vam de SS., die door haar vei kocht werden. Kinderlijkje gevonden. On der een hoop vuilnis is gisterenmorgen in de Agn ie ten straat te Arnhem het lijkje van een pasgeboren kind gevonden. Een minder aangenaam auto mobieltochtje. De heer D. te Kampen heefit (zoo meldt de Kamper Ct.) Donderdag een tochtje per automobiel gemaakt, waarvan de herinnering bewaard zal blijven tot in he: archief van buitenlandsche zaken, en waar over wie weet! hoeveel diplomatieke nota's zullen worden gewisseld t-usscheu 's Graven- hage en Berlijn. Het. geval is zoo ongelooflijk dat het ver dient in bijzonderheden verteld te worden. Eu de heer D. mag van geluk praten dat hij goed en wel weer te Kampen is teruggekeerd in plaats van te zuchten in een fiuitèche ge vangenis. Dat geluk had hij hieraan te dan ken, dat hij een goed gespekte portefeuille bij zich had. De heer D. dan was voornemens te Bent- heim te gaan koffiedrinken, en aan het Dhait- sche grenskantoor stilhoudende werd hem ge vraagd of hij ook iets aairu te geven had. Hij ontkende, waarop de kommies met nauwkeu righeid het r'iituig ging inspecteereu en voor aan den wagon wie zou er eeu auto-tochtje maken zonder! .twee nieuwe reserve-ban den zag zitten. En. dat danDie had de heer D. willen smokkelen En wat de heer D. ook beweerde en hoe hij ook herinnerde aan alle waarschuwingen van sportbladen om nooit zonder reserve-ban den uit te gaan., de Duitsche beambte was onverbiddelijk. Betalen, en wel het niet ge ringe sommetje van M. 261.85. of te Bentheim voor den rechter verschijnen. De heer D. gaf aan dit laatste de voorkeur, maar toen hij vernam dat dit niet zou kunnen gebeuren vóór den volgenden dag en dat hij tot zoolang in voorarrest zou moeten zittentoen hij een grenswachter met geweer en patronen. b;j zic h in het rijtuig zou krijgen en merkte dat deze hem zelfs voor een korte absentie gezel schap moest houden, besloot de heer D. maar over de brug te komen. Hij kon beter geld offeren dan onaangenaamheden zonder eind tegemoet te gaans met het -> vendien zeer on- nleizierige gevoel van iemand bij je te heb ben, die wel eens op je zou kunnen schieten.. Do behandeling door deze ondergeschikte amb tenaren was al dien «tijd zeer uit de hoogte geweest. Zoo heeft- de heer D. betaald hij moest er een verklaring bij teekene» dat hij het vrijwillig deed heeft liet gastvrije Duitse hl and dadelijk den rug toegekeerd eru heeft n.u maar één wenschzijin geld terug ©n fanfarekorpsen. Z. E. A. steJde een ver te krijgen. Daar. hoopt hij. zal de m; nister guld zilveren medaille beschikbaar, van buitenlandsche zaken hem aan helpen. j Hilversum. Door de politie alhier is een veertienjarige jongen in arrest genomen. Ongelukken. Gisterenavond om- I streoks 7 uur had te Amersfoort een droevig ongeluk plaats, dat betrekkelijk nog goed is I afgeloopen. Terwijl voerlieden bez'g waren een wagen met chemicaliën te lossen voor een drogist in de Langestraat, had een van hen het ongeluk met een korfflesch, bevat tende 60 liter vitriool, te struikelen, met het noodlottige gevolg, dat hem de inhoud over liet lichaam liep. De kleederen brandden den ongelukkige va het lijf. Onder een nabijzijnde pomp ge- j legd, wist men spoedig de werking der vitriool te doen ophouden. Met vreeselijke brandwon den overdekt eu kermend van pijn werd hij naar zijn woning vervoerd. De andere werk- lieden bleven bij toeval onj j die beschuldigd wordt van poging tot onze delijke handelingen met geweldpleging. 'sGraveland. Aan idfe paardenmarkt wanen slechts 55 paarden aangevoerd. Door den datum van de markt te vervroegen, had men gehoopt dat de 'handel vieel levendiger zou zijn. De proef kan echter vrij. wel als mislukt worden beschouwd StattouBdwarHHtraat S, Utrecht, is dagelijks te consulteeren of te ontbieden Bohandeling van Likdoorns, Nagel** en verdere ongemakken aan don voetgeheel pynlooa en anti-fteptiecb. Met den sneltrein van 8.05 voorm. ALGEMEENE VERGADERING op Maan- Doodelijke val. Gisterenmiddag is op het Willemspledn te Arnhem eene 18- jarige dienstbode uit een venster der 3e ver dieping gevallen. Opgenomen zijnde bleek zij een schedelbreuk te hebben Irekomen. Per brancard naar het Stedelijk Ziekenhuis ver voerd overleed zij twee uur later. Ter hoogte van het eiland Tiengemeten is op het Haringvliet de schippersknecht W. Bommels door een w'ndvlaag overboord ge slagen en jammerlijk verdronken. Zijn lijk is eeijigen tijd later opgevischt. Te Hengeloo wilde een kind met een mes den kouseband doorsnijden. Het mes glipte uit en sneed door beide oogen. Een der oogen is reeds verwijderd; men vreest dat het kind ook het andere zal verliezen. Een windhoos in de Kempen. Maandag namiddag, rond half 4, werd in de Hollandsch-Belgische grensgemeente Meersel een ongewoon en schrikwekkend natuurver schijnsel waargenomen. Donkere onweerswolken overdekten de lucht, toen eensklaps in de verte, eene lange, «malle, witte wolk zichtbaar werd, die lang zaam naar den grond daalde. Zij verhief zich weer, daalde andermaal, en bewoog zich kronkelend voort in de riali- ting van het Noorden, alles op haren weg arriveerde Z. K ,H. Prins Hendrik gisteren i dag, 1® Juni 1905, des avonds te acht uur in het lokaal „De Arend" te Amersfoort Agenda Vaststelling van het Huishoudelijk Reglement. Mededeelingea van het Bestuur. Namons het Bestuur De Secretaris H. TROMP VAN HOLST. De woning van J. Snijers, bevattende hoeve, schuur eu stal, werden als weggevaagd. De bewoners hadden het ongeluk zien aan komen en wanen bijtijds gevlucht. Verschei dene dieren werden gedoodboo men en ha gen werden uitgerukt en verbrijzeld. Op het gehucht Djeunt, op Hollandsch grondgebied, werd door den wervelwind het huis van Adriana Geefs, totaal afgebroken. Het dak werd afgerukt en 300 meters vea* in het veld neergeworpen. Koeien, kalveren, en kiekens werden gedood. H. v. A. Geestelijken en de politiek. Wij lezen in het Handelsblad: „Naar aanleiding van onze mededeeling betreffende het groot aantal predikanten dat aan den politieken strijd deelneemt, schrijft een onzer lezers, die cmilangs in het archief der gemeente Wisch snuffelde: Uit de volgende publicatie van de Staten van Gelre en Zuit-fen ka blijken, dat het voor hondervijftig jaar ook reeds zoo was, maar tevens, dat men er toen raad op wist Erentfosteem Vroom e, bij'zon- dere goede Vrienden! Wij hebben goedgevonden uit kragt van Landschaps resolutie van den 15 dezer UE. aan te schrijven om niet alleen de Praedican- ten van de Luthersche Gemeente, maar ook de Predikers, Priesters, Leeraren en Bedie- naers van alle verdere getolereerde of gecon- niveerde Gezindheden in UE. aanbevolen Ampt zig bevindende serieuselijk aan te ma nen en te waerschouwen om voor hunne kerk gemeente geen politieque discuasien of zaekem vain Staat te brengen of te verhandelen, maar die haere Gemeente tot vreedzame gedagten en een gerust vertrouwen op hunne wettige Overigheid aan te manen bij poene van Haar Ed. Mog. nadere dispositie inval daeromtrent gebreekig of nalatig mogten blijven. En hier meede eindigende beveelen Wij UE. in de bescherming© Godes. Geschreven te Arnhem den 20 Aug. 1757. Die Raeden des Furstendoms Gelre eni Graevschaps Zutphen. Ter ordonn. van Dezelve (w. g.) F. H. VAN DER STEEN. aBij beschikking van den minister va-n binnenl andsche zaken is benoemd tot direc teur-geneesheer der klinieken voor chirurgie, obstetrie en gynaecologie aan de rijksuniver siteit te Utrecht, J. L. C. Wort-man, arts te Noord gouwe. aIn de Donderdag te Utrecht gehouden vergadering van obligatiehouders der Neder landsche Tramweg-Maatschappij, waar in het rapport der commissie van obligatiehouders in bespreking kwam, is bet volgende voorstel met algemeen© stemmen op twee blanco- stemmen na, aangenomen De vergadering besluithet rapport on der dankbetuiging aan de comnrssie, voor kennisgeving aan te nemenen de leden der commissie uit te noodigena. het noodige te verrichten, ten einde te geraken tot de op richting van een of meer vereenigingen ter behartiging van de belangen van obligatie houders; b. daarbij overleg te plegen met het bestuur van de vereeniging voor den ef fectenhandel te Amsterdam, ten einde te be vorderen dat de door die vereeniging of ver eenigingen uit te geven certificaten kunne*) worden opgenomen in do noteering; c. het bestuur dier vereeniging of vereenigingen samen te stellen uit hun eigen midden al of i 'st met assumtie van andere personen, leden van het bestuur van de veirccniging voor den effectenhandel te Amsterdam of anderenen in het algemeen alles te doen, wat tot berei king van het voorgaande noodig of wensche- lijk schijnt." Ter vergadering waren vertegenwoordigd houders van 312 pet. en van 229 4 pet. obligation. Onder Soest is de boerderij van P. Scherpenzeel door een onbekende oorzaak af gebrand. Htl versum. De burgemeester heeft het eere-voorzitterschap aanvaard van het alhier te horneten concours voor harmonie- alliier, komende van Berlijn. H. M. de Koningin met gevolg liaaldo H. D. Gemaal aan het station af, waarna! het Koninklijk Echtpaar zidh. per rijtuig naar Soestdijk begaf. Onder zeer vele blijken van belang stelling werd gisterenmiddag, op de R.-K. begraafplaats, het stoffelijk overschot van den heer C. B. Kok ter aardie besteld. Aan het graf werd niet gesproken. Programma van het concert, te geven op het terras van Amicdtia, op Maandag 12 Juni a.s., door het stafmuziekkorps van het 5e regiment infanterie, directeur tie beer G. Bikkers. I. March© Festival©, Gounod. 2. Ouverture „Haydée", Auber. 3. Der Kadser und die Kaisetrin, Walzer, Edlenberg. 4. Fantaisie aua der Oper. „Loliengrin", R. Wagner. 5. Ouverture „Phèdre", Maussenet. 6a. Ent-re act© zu dem Drama „Ro&amun- de", Schubert. b. „Menuetto", Paderewsky. 7. „Bénédiction des Pcngnards" de l'opéra „Les Huguenots", Meyerbeer. 8. Fantaisie Caprice ViextempsBikkers. Op Donderdag 15 Juni a. s., des imam. van 2 tot 6 uur, zal vain wege de afdleelingen Amsterdam en Gotoi- en Eemland van de Al gemeen© Nederlandsche vroorwenvereeniging „Tesselschade" een bazaar worden gehouden in de zaal van „De Aaiend". De goede naam, dien Tesselschade al om* in den lande bezit, maakt een aanbeveling tot een druk bezoek eigen lijk geheel en al overbodig. Er zullen, dunkt, ons, maar weinigen zich onder onze lezers bevinden, die met het prijzens waardig doel en 'het edel streven van die Alg. Ned, V rouwen vereeniging niet bekend zijn. Honderden vrouwen en meisjes hebben haar een merkwaardig bestaan te dan ken, zijn dioor haar bemiddeling in verschil lend© betrekkingen geplaatst. Onder de vele voorwerpen, welke in De Arend zullen ten toongesteld en te koop aangeboden worden, noemen wijl: kindergoed, kleine rmeubels, houtsnijwerk, cartonnages, reisbenoodigdhe- den enz. enz. Wij twijfelen er niet aan of de dames, door welke deze bazaar georganiseerd wordt, zullen haar moeite wel beloond' zien door de gt'oo- te belangstelling en den kooplust van het publiek. De temperatuur van het water in die Zwemschool op 10 Juni 1905, des ochtends 7 uur, was 60 graden Fahrenheit. Door de politie werden gisteren twee ingevoerde doode kalveren in beslag geno men. Aangezien ze voor de consumtie moesten worden afgekeurd, zijn ze op de gebruikelijke wijze verbrand. Een voerman, die gisteren een mandje met flesschen vitriool bij een drogist moest afleveren, had het ongeluk dit te stooten, tengevolge waarvan een flescki brak em hij het gevaarlijke vocht over zijn lichaam kreeg. Een paar omstander© hielpen den man oogenblikkelijk de kleeren uittrekken. Door deze spoedig toegeschoten hulp, wer den ernstige gevolgen voorkomen, ofschoon de man toch nog eenige brandwonden aan de beenen kreeg. D© heer Dr. Rolandus Ha- gedoorn verbond de wonden, waarna de voerman per rijtuig naar zijn woning werd gébracht. Naar wij vernemen zijn de predik beurten voor Zondag eu Maandag 11 eni 12 Juni als vodgt Evang. Luth. kerk. Ie Pinksterdag. Voorin. 10 uur, Ds. de Meyere. Collecte voor het Ned. Zendelinggenootschap. Remonstrantsch© kerk. Ie Pinksterdag. Voorm. 10i uur, Ds. Hooykaas. Collecte voor de zonding. Geref. kerk. (Langegraoht. Ie Pinkster dag. Voorm. 10 uur, Ds. Donner, 'savonrife 5£ uur, Ds. Donner. Beide keeren collecte voor de zending. 2e Pinksterdag: Voorm. 10 uur. Ds. Don ner. Geref. kerk. (Zuidsingel.) Ie Pinksterdag: Voorm. 10 uurDs. Teerink, 's avandis 5| uur: Ds. Teerink. Beide keeren collecte voor d© zending. 2e Pinksterdag: Voorm. 10 uur: Ds. Tee rink. Vrije Geref. gem. Ie Pinksterdag. Voorm. 9J uur Ds. Meyer, van Zelhem bij Doetin- chem, 's avonds 5 uurDs. Meyer. 2e Pinksterdag: Voorm. 9i uur: Da. Mever. van Zelhem bij Doetinehem. Op speciaal verzoek van de Am. K. ma ken wij geen melding van de predikbeurten in de Ned. Herv. kerk. Burgerlijke stand. Geboren: Hendrika Gerhandina Pefcro- nella Wilhelmina, d. v. W. Groenhuijpen en J. F. Zwep. Willeen Frederik Hendrik, z. v. J. A. Ho- verhorn en G. P. Tabernal. WiLhelmus Johannes, z. v. J. van Beek en H. van der Logt.. Cornelia Johannes, z. v. J. van Beek en H. van der Logt. Elbert, z. v. D. van de Kam,p en J. van dei* Horst. STAATSLOTERIJ. Vijfde Klasse. Prijzen van f 70. 471 1034 1997 2131 2255 2615 3638 2988 3217 3891 4733 5106 6024 7785 8117 8633 9453 9593 10032 10598 11096 11430 12493 12992 13738 17415 17642 19662 20056 20177 20439 Kassiers. Commlssiounaires In Effecten. Westsingel 43, bd. Vakensmarkt. Effecten - Coupons Prolongatiën - Wissels. Belast zich met aan- on vorkoop van effec ten Incasso'ssluit Prolongatiënverleent Crediet in Rekening-courantneemt gelden in Déposito met 1 d. opvragen k 2 .21/, Kantoor geopend van 93 uur voormiddags Burgemeester en Wethouders der Gemeente Zeist zijn voornemens op Zaterdag 24 Juui 1905, des middags 12 uur, ten Gemeentehuize AAN TE BESTEDEN te ZEIST. Aanwijzing op het terrein op Woensdag 21 Juni t. Tc.des namiddags van 23 uur. Bestek eu teekening zijn van 14 Juni a. s. af ter Secretarie verkrijgbaar tegen betaling van f 1. Op VrUdag 16 Juni 1905, des na middags ten een ure, zal door de Vereoniging tot oprichting en instandhouding van eene Christelijke School" te Maarssen in de Pastorie der Ned. Herv. Gemeente aldaar, worden aanbesteed Het bouwen van eene School met bijkomende werkzaam- heden op een terroin gelegen tnsschen den Aui- lierdauischen Ntraatweg en den TVilhelmlnaweg aldaar. Bestek en teekening zijn van af Donderdag 8 Juni verkrijgbaar bij den Boekdrukker P. DEIN BOERJeruzalcmsteeg 12 te Utrecht tegen betaling van f 2. De aanwijzing zal plaats hebben op het terrein Vrijdag 16 Juni. des voorm. ten 11 uredoor den Architect G. VAN HEERDE te Utrecht. De Notaris A. N. J. VOS, te Amersfoort, zal op VRIJDAG 16 JUNI 1905, des middags 12 unr, in het Hutel „DE VERGULDE ZWAANaan de Utrechtecheetraat aldaar A. publiek verkoopen: 8 perceelen de Zuronmaat aan de Eem onder Baarn. Aanwijzer P. VAN ROOMEN aan het reneind. 4 perceelen den Treekonder Lensden. Aanwijzer J. D. STRUVE, op den Treek. 4 perceelen land echter Wolkenbergonder op het Baarn. Aanwjjzer L. v. n. TWEELaldaar. 2 perceelen HOOIGRAS nabij Lokhorst onder Leusdeneigendom van de familie CROOCKEWITvroeger in huur bij BOER- SEN. B. publiek verpachten van 2 perceelen WEILAND, op den Treek. van 2 perceelen WEILAND, achter Wolken berg voormeld. De NAWEIDE van 1 perceel WEILAND onder Leusden van de familie CROOCKEWIT voornoemd. Betaling der koop- en paebtpennia- gen 1 October 1905.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3