3de Jaargang. Woensdag 28 funi 1905. BUITENLAND. BINNENLAND. .¥.355. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF 6 C». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: f 0.75. - 0.15. Van 15 regels Elke regel moerI Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement Eena circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hen f die met I Juli a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand Juni nog zullen verschijnenKOSTE LOOS toegezonden. Kennisgeving, VIAN TER-VISIE-LIGGING* OPGAVEN OA'NIDIDATEJN. De Burgemeester der gemeente Amersfoort maakt bekend dat de bij hem ingeleverde opgaven van can- didaten voor de op heden gehouden verkiezing, ter vervulling van vijf plaatsen in den Raad dei- gemeente Amersfoort, evenals het door heiu opgemaakte proces-verbaal van sluiting der candidatenlijst, ter Gemeente-Secretarie v >or een ieder ter inzage liggen dat afschriften dier stukken aangeplakt en tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn Amersfoort, den 27. Juni 1905. De Burgemeester voornoemd, WUIJTEEtttö. Politiek Overzicht Oe Czaar en het volk van Rusland. „Laat uwe bedenkingen varenmijn wil is een souvereine, onverzettelijke wilde toe lating van de gekozenen tot den staatsarbeid zal wettelijk geregeld worden. lederen dag 1 waak ik over dit werk en wijd mij er aan dit kunt gij aan allen, die u nabestaan, mede- deelen, hetzij zij op het land of in de steden wonen. Ik ben vast overtuigd, dat Rusland uit de beproevingen, die het heeft doorge staan, verjongd zal te voorschijn komen.'' Deze woorden sprak, volgens eeue officieele mededeeling, de Keizer van Rusland tot de ia Moskou gekozen vertegenwoordigers van het zemstwo-congres. Volgens eeue vroeger uitgegeven, eveneens officieele lezing, zou de monarch gezegd hebben „Mijn wil, den wi! des Keizers om eene nationale vergadering bijeen te roepen, is onverzettelijk.'' Dit waren woorden, die gesproken werden in antwoord op de toespraak, die pi-ins Troe- betzkoi namens de deputatie tot den Czaar had gericht en die eene bittere veroordeeliug bevatten van het heerschende bureaucratische stelsel. Geen wonder, dat de geheele hervor mingsgezinde pers in Rusland juichte over deze woorden van den Czaar. De Russ schreef „De geschiedenis van de Russische volksver tegenwoordiging moet gerekend worden van den 19en Juni 1905, let feest van den heili- g,.. geest. Ten nutte van Rusland hebben bij deze plechtige gebeurtenis de Russische Czaar en het Russische volk eindelijk van aange zicht tot aangezicht tegenover elkaar gestaan. Dat was geen verkleed oomediantenvolk, dat waren geen vertegenwoordigers van eene oli garchische caste, geen huurlingen en poppen, maar werkelijke Russische gedelegeerden, die met groote kloekheid en vurigen ijver voor dc behoeften van de boeren en van het gansche vaderland tot den Czaar gekomen waren, om hem hun waarachtig, diep door dacht en gewichtig woord te zeggen." Maar men heeft zich te vroeg verheugd, Do Nowosti sprak te boud, toen zij, zinspelende op-ie woorden van den Czaar, uitsprak: „Se dert den dag van gisteren is elke vrees voor verdere listige bemoeiingen van de bureau cratie om de vervulling van den wil des Kei zers te verijdelen, geweken." De bureaucratie is er nog en weet zich te doen gelden. Dat heeft de Russ ondervonden, die gedurende eene maand niet mag verschijnen tot straf voor de, naar het heet, verkeerde interpre tatie, die zij van 's Keizers woorden gegeven heeft. Prins Troebetzkoi zal het ook onder vinden, want tegen hem is eene vervolging ingesteld wegens overtreding van de perswet Hij heeft het namelijk gewaagd, in het door hem opgerichte blad, de Moskowskaja Nc- delja, zich met de toekomstige grondwet bezig te houden. Hoewel geen enkel nummer van dit blad is verschenen de drie eerste nummers werden allen in de drukkerij door de politie in beslag genomen distilleert men daaruit toch een vergrijp tegen de pers wet. Hoe men wil, dat de woorden van den Czaar moeten worden geïnterpreteerd, heeft het Peterburgsche telegraafagentschap ver kondigd, dat ze aldus omschrijft„De Keizer houdt vast aan de noodzakelijkheid der in voering van eene consultatieve vertegenwoor diging, die aan de door de vertegenwoordi gers der zemstwo's uitgesproken behoeften van het land beantwoordt.' Wat daaronder moet worden verstaan, vindt men toegelicht in eene correspondentie van de KöLn. Ztg., die eenige bijzonderheden bevat over het ontwerp van minister Boelygin, tot samenstelling van eene volksvertegenwoordiging. De Schr. zegt „Wie kennis neemt van het ontwerp, wordt versterkt in de overtuiging, dat het zelfs niet- bij benadering aan de wenschen van de bevolk iiiig beantwoordt. Het kansel a rijstof, dat het volk zijn best doet af te schudden, de bureaucratische neiging om zooveel moge- lijik slagboomen op te richten tegen nuttigen arbeid, kenschetsen vele onderdeel en va® het ontwerp De splitsing van de Gosudaratwen naja Duma in oluibjes van omstreeks 15 per sonen, die in afzonderlijjke zittingen beraad 6lagen en slechte in eene algemeen© zitting gemeenschappelijk besluiten, de toevoeging van deskundigen die slechts adviezen hebben uit te brengen, de toekenning aan den voor zitter van het ïeoht om de openbaarheid uit te sluiten en om het bericht over de aittin gen naar believen te bekorten en ook bij in- terpellatiën, wanneer de ministers het ver langen, het publiek te verwijderen; al deze voorstellen herinneren te zeer aan dingen, die de Russische maatschappij reeds te goed kent. dan dat zij niet tot het inzicht zou komen hoe de toekomstige volksvertegenwoor diging volgens dit plan in werkelijkheid er zal uitzien." De Schr. is van mee rung, dat er geen zie norsgave ncodig is om reeds nu te voorzien dat het ontwerp-Boclyg'ii zal blijven op het papier, en dit leidt hem tot de gevolgtrek- 1 ing, dat de gebeurtenissen in Rusland zich in onheilspellende consequentie zullen ontwik kelen. Slechts eene volksvertegenwoordiging, bestaande uit vrij gekozen en van de bureau oratie afhankelijke leden, zou den binnenland- schen vrede kunnen heretellen. Alleen zulk een vertegenwoordiging zou aanzien genieten, kal- meerend werkeu op de bevolking en de geweer salvo's en kozakken-nagaika's overbodig maken, die nu het bewind voeren. De bureaucratie doet eohter haar uiterste test om liet tot stand komen van eene dergelijke vertegenw-oo. diging te beletten, en daarom kan er geen optimistische opvattang van den toestand op komen. Wat deze Schr. slechts in algemeen© ter men aanduidt, dat wordt aan de Vossische Ztg. duidelijker medegedeeld in een brief uit Petersburg, waarin gezegd wordt „Rusland staat aan den vooravond van ge wichtige gebeurtenissen. De reactionaire maal regelen van de regeering. dne de rede van den Czaar aan de zein vtwo-denutatie op den voet gevolgd zijn, hebben de gemoederen tot het uitci&te opgewonden. Alles dringt naar de lieslissmg Den 25on Juni komt in Moskou een nieuw zemstwo-congres bijeen. Daarop volgt den 30em Juni eene bijeenkomst van stedelijke afgevaardigden en den 3en Juni eene aigemeene Russische adelsvergadering Wanneer de Czaar inmiddels ndet besloten heeft tot eene grondwet on bindende toezeg gingen heeft gedaan dan wordt hier in ern stige, niet-revol uti onaire leringen verzekerd, dat van zekere zijde bet plan bestaat ui Moskou eene voorloopige regeering te procla moeren. Men zegt, dait alle in aanmerking komende groepen reeds endershmds zich me: elkaar hebben volstaan .Liever een einde met schrik, dan een schrik zonder einde", zoo luidt het wachtwoord. Men rekent ook op ■het leger." Het is inderdaad een ernstig vooruitzicht, dat door dezen Schr. wordt aangekondigd Wanneer het. zich verwezenlijkt, dan staan er voor Rusland nog hcogst moeielijke dagen te wachten, rog veel moeielijker dagen dan die het reeds heeft doorgemaakt seder:, het beg'u van dezen nood lot t-i gen, te kwader ure aange vangen oorlog. Duitschlanil en Frankrijk. Parijs, 27 Juni. Volgens eene mededee ling uit Berlijn zal prins Radolin hedeninid- dag aan minister Rouvier het antwoord van Duitscliland op de Fransche n°ta overhan digen. Men verzekert in Duitsche diplomatieke kringen, dat Duitschland, zijn standpunt handhavende ondanks de redenen die in de Fransche nota worden aangevoerd, het bij eenroepen van eene conferentie blijft beschou wen als de meest voor de hand liggende wijze om de Marokkaansche kwestie langs diplo- matieken weg te regelen. De Duitsche nota zegt dat d© Keizerlijke regeering meent, dat zij niet voordat de con ferentie gehouden wordt, vooraf over de on derwerpen, die daar behandeld zullen wor den, zich met andere staten kan verstaan. De Duitsche kanselarij is van meening, dat ni©n overeenstemming behoeft tusschen alle staten die de conventie van Madrid hebben onderteekend. De algemeene toon der nota is welwillend en vriendschappelijk en maakt het Frank rijk gemakkelijk eoncessiën te doen in den vorm, waarop Duitschland hoogen prijs schijnt te stellen. Frankrijk De Kamer heeft de artikelen 23, 24 en 25 van het wetsontwerp tot regeling van de scheiding van Kerk en Staat aangenomen, die de openbaarheid van de godsdienstoefe ningen verzekeren, het houden van politieke vergaderingen in de voor den ©eredienst be stemde gebouwen verbieden en de openbaar heid van processen van dc beslissingen van de gemeenteraden afhankelijk maken. De commissie wilde de openbare prooessiëu hoe lo rn aal verbieden, maar dit werd met 294 te gen 255 stemmen verworpen. tingeland. De commissie, door do Britsche regeering benoemd om een onderzoek in te stellen naar het schandaal bij de leveringen voor l:et leger in Zuid-Afrika, bestaat uit den rechter Farwell, voorzitter, Sir G. Taubman- Goldie. maarschalk Sir George White, Sir F. Mowatt en S. Hope Mor ley, oud-gouver neur der Bank van Engeland. Zweden en Noorwegen. Stockholm 27 Juni. :,Nya Dagligt Alle- handa" verneemt, dat de Koning principle; bezwaar heeft tegen het denkbeeld, dat een prins uit het huis Bernadctte den troon va.ii Noorwegen zal bestijgen, en dat liet nic-t n zijtne bedoeling ligt in dit plan toe te stem men. Slechts voo: het geval, dat de Zweed- sohe rijjksdag den wensoh mocht uitspreken dat een Zweedsehe prins op den troon van Noorwegen zou plaats nemen, zal de Koning de vraag oj nieuw in overweging nemen. De Frankf. Ztg. bericht uit Stockholm, dat personen, die met het hof in betrekking slaan, verzekeren, dat de Koning de ge dachte van de candidatuur van een der prin sen van zijn huis voor den troon van Noor wegen zal laten varen. Onder de partijen van den rijksdag tracht men zich met elkaar te verstaan, om Noorwe gen te verwijzen naar den constitutioneelen weg en na de verkiezingen voor den storthing een voorstel tot ontbinding van de Unie bij Zweden aanhangig te maken. Stockholm, 27 Juni. Bedde Kamers hebbeJ lieden een bijzondere commissie gekozen. Oostenrijk. Daar Hongarije thans niet in de gelegen heid is, onderhandelingen te voeren over liet sluiten van nieuwe handelsverdragen, zal de Oosten rij ksche regeering van den ri iksraad de machtiging vragen, om de in September afloopende handelsverdragen met Zwitserisnd en met Bulgarije tot Maart te verlengen. De Hongaarsche regeering ver klaard-I hare instemming met deze verlen ging. Het bericht, dat de Oostenrijksche re geering machtiging wenscht om zelfstandig voor Oostenrijk over de handelsverdragen te bes'issen, is onjuist. Hongarije. De Hongaarsche Staatscourant bevat de officieel*; kennisgeving, dat het verzoek om ontslag van het kabinet niet is aangenomen. Over de kwestie van het quotum zal dit maal de halfjaarlijksche beslissing deer den Koning ndet geschieden; de regeering zal de bijdragen voor de gemeenschappelijke uit gaven op eigen gezag tot hetzelfde bedrag als tot dusver uitkeeren en den rijksdag in September daarover rapport doen. Het hoofd van het kabinet, baron Fejer- vary, zal beproeven overleggingen aan te knoopen met de leiders der partijen. Rusland. Petersburg, 27 Juni. Do Nowoje Wremja kondigt het aftreden aan van den minister van oorlog Sacharow. Als zijn opvolger wordt o. a. genoemd generaal Rediger. Petersburg, 27 Juni. (Petersburgsch tele graafagentschap). Ook in het district Lodz is de staat van beleg afgekondigd. De gouver- neur-geneiaal te Warschau is met de rechten van de militaire overheid bekleed, die hij naar zijn goeddunken aan een ander persoon mag overdragen. De heden hierover versche nen keizerlijke ukase heeft den senaat opge dragen de hiertoe noodige beschikkingen te makende uitvoering van de ukase is echter opgedragen aan den chef van de politie Tre- pow. De minister van binnenlandse he zaken heeft de uitgave van het Moskousche blad Wetschornaja Joschta voor eene maand ver boden. De gouverneur van Twez, prins Oeroessow is, op zijn verzoek, uit zijn ambt ontslagen Odessa, 27 Juni. In de voorstad Peresyp verzamelden zich gisteren twee duizend ar beiders om te beraadslagen of zij eene sta- kiug zouden beginnen. Toen de troepen aan rukten, werden zij vun de menigte uit met steenen geworpen. De troepen gaven terstond vuurzij doodden twe© personen en ver- woudden er een. Heden heerscht in Odessa een algemeene staking; de werklieden trekken in groote massa's door de straten. Op vele plaatsen spannen zij de trampaarden af en verhinde ren het verkeer. Alle winkels zijn gesloten. Van de droevige gebeurtenissen ;n Lodz zi n eerst Maandag de eerste berichten te Petereburg bekend geworden door de Duit sche bladen, die ze bevatten. De censuur had aan de Russische pers streng verboden er ge wag van te maken. De pers is steeds gemuil band wat de audiëntie te Peterhof betreft. Nemirow;t®ch Dantschenko, de bekende oor logscorrespondent, die nu weder :n het va der'and werkzaam is, vraagt iu de Russkoje Slowo. boe het mogelijk is, dat dit stelsel van zwijgen en willekeur kan worden voort gezet na de rampen te land en te zee, waar mee dc bureaucratie Rusland heeft begif tigd. Brttsch-IndlS. Simla, 27 Juni. Men verneemt, dat Lord Curzon der regeering heeft medegedeeld, dat hij zijn ontslag zal indienen, als er niet be langrijke wijzigingen worden gebracht in de bevolen, die zijn uitgevaardigd betreffende hot. militaire commando in Indië. Dit bericht heeft in Indië groote sen satie gewekt. Zuidwest-Af rika Berlijn, 27 Juni. Een officioel telegram uit Windhoek bericht, dat majoor Kamptz met de afdeeling en kapitein Siebert den 17en Juni in de Karib (Gamtoap) streek is gestuit op de geheele benden van Morenga. Met ondersteuning vaai de afdeeling van ka pitein Erkert, die was toegesneld, werd de vijandelijke stelling na een zwaren strijd van veertien uren genomen. Aan Duitsche zijde zijn do verliezen15 gedood, o vermist, 25 gewond. Onder de gewonden is majoor Kamptz. Kapitein Siebert, nam het bevel over. Het verlies van den vijand is onbekend. Kapitein Siebert zette do vervolging van den vijand voort en verdreef de bende van Morenge den 19en uit Naroes. Het bericht uit Kaapstad, dat dc opstan delingen Warmbad hebben genomen, is ge- lu. .1 ongegrond. Oe oorlog in Oost'Azië. Van den oorlog zijn dc volgende berichten Petersburg, 27 Juni. Volgens een bericht van het Petersburgsche telegraaf-agentschap uit Godsiadan werd den 25. bespeurd, dat belangrijke Japansche strijdkrachten zich te gen de linker Russische vleugel concentreer de. Ii» Korea zijn de Japanners den 22. opge rukt tegen de kozakken-sotnio'a, die zich al vechtende in noordelijke richting terugtrok ken. De Japansche voorhoede staat in de li nie TschatschudegiPugotin. Petersburg, 27 Juni. Linewitsch seint-van den 26enDen 25en deed de vijand- een aanval op onze ca va lor i eposten ten zuiden van den spoorweg. De vijand, die vereter kingen van infanterie en cavaierie kreeg dreef onze voorposten in noordelijke rij i ting. Ia de nabijheid van Hailoengtsjea werd den 24eu een van on-ze cavalerie-voo posten in het dal van de Tsinkhe door de Japan ners verdreven. Wij zonden vrijwillige ja gers ter versterking, doch deze kwamen bij Santsiatay onder vijandelijk artillerievuur. In de Koreaansche bergen is Japansche infanterie gezien. Den 22en viel de vijand eenige sotniën van onze voorhoede aan, die na liet gevecht te rugtrokken. Ofschoon in Noord-Korea gebeurtenissen voorvallen, die van groot gew;cht zijn voor Wladnvostok, kan aan de hierover naar Europa komende berichten slechts de waar de van geruchten toegekend worden, waar uit niet is op te maken wat er werkelijk voor valt. Buiten allen twijfel is het alleen, dat de Japanners in het 50 a 60 K.M. breede noor delijke uiteinde van Korea tegen de Toemeu oprukken. Deze rivier vormt de grens van eer smallen, 10 K.M. broeden uitlooper van Mandsjoerije, die het zuidelijkste deel van de Russische kustprovincie, d. i. de Possjet- baai. van Noord-Korea scheidt. Wanneer de Russen de Toornen willen verdedigen, dan staan zij dus niet op eigen, maar op Mand- sjoerijschen bodem, die zich als een smalle strook tusschen de grenzen van de beide landen tot aan de kust voortzet en de Pos- sietbaa: ten zuiden omzoomt. Op dit Mand- sjoerijsche gebied bevinden zich eenige oude Chineesche versterkingen. Het terrein is bergachtig en begunstigt het afweren van eene Japansche poging om over de Toemen te gaan De Japanners zullen daarom waar- schiinlijk trachten den rivierovergang zoo veel mogelijk stroomopwaarts te bewerken, wa&rme© ook het voordeel verbonden zou zijn, dat hun verder voortrukken niet ter stond na den rivierovergang stuit op de Russische grensversterkingen aan de zuid zijde van de Possjetbaai. Londen27 Juni. In antwoord op eene vraag deelde viee-rtaatssecretaris lord Porey mede. dat de Engelsche gezant te Petersburg last gekregen heeft onder de aandacht van de Russische regeering te brengen het :n den grond boren van het Engelsche stoomschip „Ikhona" even als in h*?t geval van de „Si Kilda" is geschied. Petersburg, 27 Juni. (Petersburgsch tele graafagentschap). De Amerikaansche gezant al hi r heeft den 25en aan den minister van buitenlandsche zaken voorgesteld begin Aueustus (nieuwe stijl) te kiezen als het tijdstip van samenkomst voor de gevolmach tigden van Rusland en Japan te Washing ton. Nog denzelfden dag antwoordde graaf Lamsdorff, dat Rusland met dit voorstel instem* Reuter bericht uit Washington, dat Rus land en Japan president Roosevelt hebben medegedeeld, dat hunne gevolmachtigden tusschen 1 en 10 Augustus in de Vereenigde Sta en zullen bijeenkomen. A'j gevolmachtigde vam Japan is aange wezen, in plaats van markies Ito, die eeret werd genoemd, de gezant te Washington Ta- kaliira. Do Russische gemachtigden zijn nog niet bekend. De Morning Post verneemt, dat pres'dent Roosevel' had gehoopt, dat de wapenstil stand had kunnen zijn gesloten, voordat hij naar Long Island vertrok, otm daar den zomer door te brengen. Dat is nu onmoge lijk. Roosevelt wanhoopt niet geheel aan den wapenstilstand, maar hij heeft daarop min der hoop dan eenigie dagen geleden. Rus land'» lang dralen bij de benoeming van de onderhandelaars irriteert ook. Allerlei vTijdens zijn tweedaagsoh verblijf te Lemberg in Galicië op de doorreis naar Wee- nen had de Sjah van Perzië met zijn gevolg 46 kamers in gebruik. D© hotelrekening bedroeg 48.000 kronen. De thesaurier vond dat bedrag te hoog, waarop de hotelhouder antwoordde, dat hij ter voorbereiding wan Perzische schotels van den Sjah alleen voor 18.000 kronen een afzonderlijke keuken had laten inrichten. Voor 44 000 kronen werd de zaak ten slotte afgedaan. vOmtrent de droevige ramp met het Deensche opleidingsvaartuig George Stage wordt nog uit Kopenhagen geseind, dat de George Stage met volle zeilen in noordelijke richting stevende. D© Anoona, die zuid waarts koers hield, trachtte het opleidings schip voorbij te komen, maar dat lukte niet meer en zoo voer de Engelsche stoomboot midden op het zeilschip in. De gezagvoer der hiervan, die zag dat een botsing onver mijdelijk was. liet de slapende jongens en mannen wakker maken. Op 22 na, die ver moedelijk reeds bij de aanvaring zijn gedood, maar in elk geval omgekomen zijn, snelden allen aan dek. Een zestien of achttien opva renden van d© George Stage, waaronder de vrouw van den gezagvoerder, konden op de Ancona overspringen. Het opleidingsschip zonk zoo snel, dat er geen tijd was de boo ten uit t? zetten. De overige officieren en jongens klemden zich vast aan de masten en in het want van het zinkende schip; zij werden allen gered door de booten der An cona. Dit schip bracht hen daarop naar Ko penhagen, waar het vervolgens aan den ketting ia gelegd hangende een onderzoek. Het ongeval schijnt geheel en al de schuld van den kapitein der Ancona, die zich ver giste. Er wordt overigens hulde gebracht aan de wakkere houding van de bemanning van het Engelsche stoomschip bij het reddings werk. Dc Staatscourant van Woensdag 28 Juni 1905, bevit de volgende Koninklijke besluiten benoemd bij de cavallerie bij het 3e regi ment huzaren tot reserve 2e luitenant de kornet W. F. W. Kolkman van het corps; toegekend de eere-medaille Oranje Nassau orde in brons aan de gewezen werklieden le klasse aan de munitiefabriek J. A. v. Brus sel en J. v. Beudekom benoemd tot bureel ambtenaar rijks Water staat 3e klasse P. v. Slogteren te Groningen; benoemd tot gedelegeerde der Nederl. re geering voor het iu 1905 te Luik te houden Congres International du Pétrole mr. A. Lou don, waarnemend administrateur bij het de partement van koloniën en dr. J. C. A. Simon Thomas, scheikundige bij de directie der ma rine te Amsterdam; benoemd tot ridder 4e klasse der militaire Willemsorde ter zake van zijn gedrag bij een gevecht bij kampong Lolo (Corintji) op 19 Juni 1903, de fuselier van het Nederl - Indische leger J. v. d. Foei. bij de algemeene rekenkamer bevor derd tot hoofdcommies A. L. Gerretsen, thans commies tot commies H. Hilbers, en P. H. C. Brunt, beiden than9 adjunct-commies; tot adjunct-commies J. H Donraadt, thans eerste klerk. H. M. de Koningin verleend© Maan- dae audiëntie aan Z.E. den minister van Financier en den Commissaris der Koningin in Limburg, den heer jhr. Rui ja de Beeren- brouck. Z. K. H. de Prins bezodht gister met het bestuur der Heide-Maatschappij, dat daar toe uitgenoodigd was, de kweekcrij in het koninklijke park. - Tijdens den rijtoer van Z. K H. den Prins cu do heeren van de Heide-maatschap- pi.i naai- den z.g. Hoogen Duivel, brak do as van den prinselijken jachtwagen. Z K. H. en de andere inzittenden kwamen daardoor te vallen, gelukkig zonder zich te bezeeren. Uit een jonge den werd spoedig een nieuwe as samengesteld, met behulp waar van de iaohtwagen zijn weg kon vervolgen. (V«i.) De nieuw optredende gezant der Noord-Amorikaansoh© 9taten, de heer Hill, wordt tegen 1 Juli te 's Gravenhage verwacht, ten einde zijne geloofsbrieven in te dienen. Na deze aanbieding keert zijn onmiddellijlko ambtsvoorganger, de lieer Newell, naar ziju land terug. Wetsafkondiging. De Staats courant no. 148 bevat do volgende wetten: Wet van 5 Juni 1905^ houdende aanvul-

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1