"stadsnieuws. Uit den omtrek.. weet dat de populaire zangeres den vorigen winter hier ter stede haar heerlijke stem ook heeft doen klinken in de ooren van degenen, wier beurs een dergelijk genot andei's niet zou toelaten- In den Harmonietuin hadden zich vele dames en hoeren vereenigd om hrt jongge huwde paar te huldigen en te eomplimentee- ren. De voorzitter der gemengde zangyerecni- ging, de heer mr. T Maas, bood mevrouw MertenCulp een fraaien ruiker aan, de secretaris, de beer Freseman Vietor, bood daarna den tekst en do muziek van het Brautchor uit Lohengrin aan, dat de zang- vereeniging onder leiding van haar dirigent, den heer Kor Kuiler, ten gehoore bracht. Heb Harmonieorkest speelde onder leiding van den heer Clemens-Schröner, hierop de Hoehzeitsmarsch van Mendelssohn. Ik; tal rijke aanwezigen onderstreepten de hulde, die dankbaar werd geaccepteerd, door luid applaus. Hot, jonge echtpaar werd daarna door velen der aanwezigen gelukgewenscht N. Gr. Ct, Voor de armen. l)e heer S. N. B. Halbertsma, die in de vorige week den hoofd persoon, Stadhouder Koning Willem lit, v 'orstelde, ter gelegenheid van de Leidsche Maskeradefeesten, heeft aan den burgemees- ter van Leiden voor de algemeene armen een som van f 500 ter hand gesteld. Fr i9 sprake van dat de uitgave van „De Nieuwe Gids'' wegens financieele moei lijkheden zal worden gestaakt. Concourshippique Den Haag 1 11 6 Juli 1 905. De voorbereiding tot deze hippische feesten nadert haar einde. Het terrein is wat uitgebreid, de gereserveerde tribunes zien er door de daaraan toegevoegde loges sierlijk uit, terwijl de bijvoeging eener niet overdekte tribune, waarvan de toegangs prijs sleohts f 1 bedraagt, eene verbetering kan genoemd worden. De heer Mills zal met een groote collectie lichte, elegante teitoon- stelliugsrijtuigen op het terrein aanwezig zijn. De eereprijs van Z. K. H den Prins der Nederlanden (voor den officier in unintm, file in het springconcours op den 3en dag 13 Juli, het best parcours maakt), besv.afc uit 2 prachtige zilveren kandelaar?. r)e cup, uitgeloofd door een Engelsch be vorderaar van dit concours, voor het paard of de ponev met de beste actie in tuig, is ook een zeer mooi kunstvoorwerp, zoowel als de beker door een Nederlandsch paardenl'efheb ber bestemd voor den prijswiuner in het springconcours op den 6den dag. Men hoopt dat door de Nederlandsche eige naren zulke goede paarden in die klassen zul len worden ingeschreven, dat deze prijz%n alle in het land blijven. Herinnerd wordt, dat alle inschrijvingen sluiten op 4 Juli tegen enkel inschrij rings geld en op 7 Juli tegen dubbel, bij de.i secre taris, den heer A. van Hoboken van lloede- kenskerke, Scheveningsche weg no. G6 Den Haag, waar ook op aanvrage gratis program ma's en reclamebiljetten zijn te verkrijgen. W e d s t r i ji d voor trekhonden. Van weg© den Bond tot bescherming van den trekhond in Nederland, die daartoe is aangezocht door de Nederlandsohe Vereen- ging tot bescherming van dieren zal Zondag 2 Ju:; op het oude stationsplein te 's Her togenbosch, thans Meijerijplein genaamd een concours voor trekhonden worden ge houden, waarbij de heer L. Seeters, uit Am sterdam, als keurmeester zal fu/ngeeren. Om de deelname aan dat concours zoo algemeen mogelijk te maken, is bepaald dat de deel nemers, zonder eenige voorafgaande forma liteiten in aanmerking te moeten nemen, zich op genoemden dag om elf uur in den voormiddag te bestemder plaatse kunnen vervoegen, om als deelnemer te worden toe gelaten Zeehonden. In de Dollaard wor den tegenwoordig zeehonden gevangen met netlw.t De visseher J. Bakker, te Ganzedijk (gemeente Fin ster wol de), ving er dezer ad- gen vier, waarvan twee werden verzonden uaar den Hoek van Holland. Van daar kreeg hij de opdracht om nog 30 stuks levende exemplaren te leveren voor f 10 per stuk. Mr. H. Verkouteren schrijft in dei Nederlander: Dinsdagavond sprak ik in Enkkuizen voor de candidatuur van den heer Sluis. Na af loop wandelde ik naar het station in gezel schap van een der andere sprekers. Eens klaps zagen wij verre achter ons een joelende menigte aankomen. Wij dachten aan eene betooging en wandelden verder, maar toen het gedruisch steeds nader kwam, begrepen wij, dat het ons gold. Gelukkig waren wij reeds dicht bijl het station, want nauwelijks waren wij binnen of meer dan honderd op geschoten jongens, vermoedelijk leerlingen der openbare scholen, stoven het stations plein op. roepende: „leve Borgesius", en zoolang wij in het station waren hield dat roepen aau. Het zijiu dus niet alleen de jon gens van de Rijksverzekeringsbank, zooals zij smalend genoemd worden, die zich met politiek bemoeien. Nu kan men iedereen zijn genoegen gunnen. Willen die jongens „levo Borgesius" roepen, het zal mij niets deoren, maar een derde spreker, die achter ons kwam,werd door hen aangerand, beleedigd en met steenen geworpen, en dat is erger. Nog in geene gemeente, waarin ik optrad, heb ik dergelijke manifestaties bijgewoond en de liberalen, die zich steeds op hunne ver draagzaamheid beroemen, behoorden zich te wachten dergelijke antecedenten in te voe ren. Dekoning der straat. De bur- yr.mfster van Amsterdam heeft nog weer een circulaire aan de hoofden van openbare lagere scholen uitgevaardigd, waar bij zii worden uitgenoodigd zooveel mogelijk mede te werken tot beteugeling van do straatschenderij, door de schooljeugd ge pleegd. Daartoe zullen de op heeterdaad be trapten door de politie aan het hoofd der school worden aangewezen, die hen dan ernstig over hun wangedrag moet onder houder. Of het veel zal helpen? De moord op den Duivelsberg. Gisteren is de preventieve hechtenis van Clier- piou, den verdachten van den moord op den Dir'velsberg nabij Nijmegen, wederom, en nu vermoedelijk voor 't laatst, door de raadka mer van de rechtbank te Luik verlengd. Het parket heeft de instructie nu definitief gesloten en 't dossier is ter hand gesteld aan 't parket van het Hof dat nu uit te maken heeft of Cherpion naar 't Hof va» Assisen zal verwezen worden. Aangezien versoheiden© getiugen hardnek kig volhouden dat zij Cherpion zeer zeker te Nijmegen hebben gezien, zal de zaak well'cht een ongunstig verloop voor Cherpion nemen. (L. K.) Het „rekensommetje". De zaak van C. Leijeen, hoofd der christelijke school te Beverwijk, be-'oliuldigd van de eer en goe den naam van den onderwijzer E. de Boer aangerand te hebben door hem aan te wijzen als opgever van het socialistische rekensom metje en als een man, die tijdens de spoor wegstaking naar Velseroord was gekome», om zijn aandeel te hebben in. het opruien der arbeiders, zal 11 Juli a. s. voor de rechtbank te Arnhem behandeld worden. De rechtbank te Heerenveen heeft den arbeider B. v. d. I. te Hein rik, die door on voorzichtigheid met een koffievuurt.je den grooten boschbrand aldaar veroorzaakte, des wege veroordeeld tot 14 dagen gevangenis straf. In verband met den moord, nabij Maas tricht op W. Schoeffers, waarvan wij giste renmiddag melding maakten, meldt de Limb. Koer. verder o. m. „Wat geheimzinnig in het gedrag van het ineisj© Marie.K. blijft, is, dat zij o. a. ver telt gemeend te hebben dat Schoeffers inge slapen was, waarop zij, zonder iemand 't voorval te vertellen, naar 't, huis is gegaan, waar zij met een vriend:n in de kost is bij Hoppelman, den zwager van 't slachtoffer. Te 2 uur 's nachts naar bed gegaan, was zij des morgens op gewonen tijd opgestaan en begaf zich naar de fabriek alsof er niets gebeurd was. In den loop van den morgen vertelde een vrouw in 't dorp, dat zij op de plaats La Broeck genaamd, een man had zien liggen slapen. Marie K. zei toenzoo, dan moet ik toch eens gaan kijken of hij werkelijk ingeslapen is. In gezelschap van verscheidene dorpsbewoners begaf zij zich naar gemeld plaats, waar men bemerkte dat de man niet sliep, doch dood neerlag met een messteek in 't hart, en wel een zoo he vige steek, dat hij door jas, vest eu 2 hein- den was heengegaan. Dr. Moly werd er bij geroepen en constateerde dat de dood onge veer des nachts te 1 uur moet zijn ingetre den, en wel onmiddellijk na den toegebrach te'! steek. Rondom het lijk is 't gras platge treden en de heg geeft sporen weer alsof er een bloedend lichaam langs heen is gesleept. De parketten van Verviers en Aken wer den onmiddellijk gewaarschuwd. Het laatste begaf zich naar de plaats van de misdaad en stelde terstond een onderzoek in. Tien personen, alle jonge lieden, van wie 't bekend is dat zij naar de hand van Marie K. gedongen hadden, zijn ondervraagd. Zon der sucoes ovenweiallen konden hun alibi bewijzen. En Marie K. verzekert, de kerels door de duisternis niet te hebben kunnen herkennen. Zekere Oonradt, die een tijd lang lang in hechtenis is genomen, heeft men weder op vrije voeten moeten laten, daar men geen redelijk bewijs tegen hem kon in brengen. Wel rust er nog verdenking op eeni ge personen, wier gedrag zeer vreemd moet zijn in verband met deze "geheele geschiedenis. Het lijk is naar 't lijkenhuis getranspor teerd. De zaak is inderdaad zeer geheimzinnig, vooral door 't zonderlinge verhaal van 't meisje. Schoeffers was een zeer ernstige jongen, geëerd in zijn dorp en zoo goed voor zijn werk, dat zijn patroons steeds niet anders dan lof voor hem over hadden." Aanklacht. Door ds. R. te Doetin- chem is bij de justitie eene klacht ingediend tegen ds. vau D. aldaar, wegens beleediging in ingezonden stukken in het Doet-inchemsche Weekblad, en wel in verband met het ont slag van heit personeel aan de christelijke sohool aldaar. Mishandeling. Te Winschoten heb!en vijf personen een scheepsjager uit Stadsknaal, die een paard zou koopen, op ergerlijke wijze mishandeld en hem boven dien van al zijn geld beroofd. De daders zijn reeds allen in hechtenis; het grootste ge deelte van het geld is gelukkig nog terecht gekoiren Zij hebben tbans volledige beken teu's afgelegd. Gearresteerd. Tengevolge van de gisteren door de justitie gedane huiszoeking bij G-, ambtenaar der posterijen en telegrafie te 1 lensden, werd deze voorloopig aangehou den 0111 ter beschikking van de justitie te Rotterdam te worden gesteld. Opsporing veraocht. Meu schrijft In Hirzenihain in Oberhessen is in het be gin van Mei 1.1. een zeer belangrijke diefstal gepleegd van luxe-artikelen, te waard© van ongeveer 12000 mark. Als schuldig aan dezen diefstal wordt ver volgd Simon Rös, ziekenoppasser, geboren, te Mailsch in Bladen. Rös is een zeer geslepen en gevaarlijk mis dadiger, die zich van valsche namen bedient om als ondergeschikte eene betrekking te kriji- gen, ten einde dan bij zijn meester zijp. slag ite slaan. In Hirzenihain had hij, zich onder den naam vau Ernst Sehuibring uit Falkenhedde als be diende verhuurd, en in Mei 1903 pleegde hij onder dezelfde omstandigheden in Wiesbaden eenen dergolijiken diefstal, terwijl hij te voren in huis onder den naam Karei Sander, een betrekking had gekregen. Bös was zeer goed bevriend met een zekeren Otto Emil Hey. goudsmid in Frankfort, die ook plotseling is verdwenen, en Bös vermoe delijk. behulpzaam is bij hot verkoopen van kleinoodiën. Het is niet onwaarschijnlijk dat zij zich op een© badplaats ophoudeu, daar Bös ook vroeger herhaaldelijk in verschillende bad plaatsen vertoefde. Het signalement van Bös luidt als volgt-: lang 1.77 nieter, donker, goed onderhouden baard, dik donker haar, slank, smal in de schouders ©enigszins voorover loopend, goed onderhouden handen, bruinachtige gelaats kleur; zijn stem is zacht, terwijl hij rad en kortaf spreekt. Hij is elegant gekleed, heeft «nette vormen en eenigszins gemaakte manie ren. Er is een bevel tot gevangenhouding tegen ham uitgevaardigd, terwijl op terugbezorging van het gestolen© eene belooning van 500 mark is gesteld. Een portret, van Bö3 berust aan het depar tement van justitie. Opeporing en aanhouding wordt verzocht, en onmiddellijk bericht aan dat departement. De Kamper Ct. schrijft Het berichtje in de Bent-heimer Zeitung gegeven als tegenspraak op het door ons ge dane verhaal van hetgeen den heer Dikkers, bankier te Kampen, met zijn automobiel bij het Bentheimsche grensstation overkomen is, aarzelen wij niet van az onjuist te noemen. Het verloop dat deze zaak belooft te nemen, zal dit wc-1 nader aanduiden. Wij zullen ons er hier toe bepalen even te bewijzen dat de hoofdzaak in dezen wer- k.lijk door den heer Dikkers slechts twee reservebanden waren meegenomen, welke voor aan liet rijtuig bevestigd, daardoor de vordenkii j van ze tersluiks te willen invoeren reeds zeer onwaarschijnlijk maakten. Er zijn getuigen, om dit zoo noodig te bevestigen. Maar zijn die wel noodig? Immers de Bentheimsche grenskommies eft tegen zich het cijfer der door den heer D. betaalde som, mark 261.85, wat toch wel wat heel héél weinig zou zijn voor vijf ban den, terwijil er bovendien het door den kom mies afgegeven papiertje, is waarop het ge wicht staat aangeteekend, zooals hij liet zelf heeft opgenomen, der banden. En dat ge wicht is 11 KG. geweest. De Bentheimer Zeitung kan hieruit zelf wel de. gevolgtrekking maken, dat haar be wering van vijf banden niet waar kan zijn. Op dat hoofdpunt dus onwaar ingelicht, zal zij op de betrouwbaarheid van haar z:gsman ook voor do rest wel geen huizen meer bou wen. Zoo'n rakker. Door de politie te Halfweg bij Amsterdam is Dinsdagavond een 12-jarig© knaap uit 'sGravenhage aangehou den, waarvan bij onderzoek bleek, dat hij in den morgen van dien dag de ouderlijke woning had verlaten om een boodschap te doen eii volgens zijn zeggen verdwaald was geraakt. Nadat den oververmoeiden en hon- gengen knaap de noodige spijzen en nacht- verblijt waren verstrekt, is hij Woensdag morgen naar zijn ouders, in de Indische buurt woonachtig, gebracht. Gedwongen schoonmaak. Te Ko'lum woont een weduwe, bij wie dezer dagen groote schoonmaak is gehouden door de buren,'die dat noodig vonden; het bleek erg noodig te zijn. Op het bed van het oudje lagen een partij oude lappen, oud papier, eenige pakjes margarine, een puthaak, doove kolen, turf en nog meer rommel. En ver borgen tussohen dat alles lag een lap, waar in bleek te zijn verborgen een sommetje van f 305 aan papiergeld. Ook werden juweelen en zilveren en gouden sieraden gevonden, zooJat het vermoeden gewettigd 's, dat la ter nog wel meer verborgen schatten ont dekt zullen worden. De zonderlinge, die als een slachoffer der bekend* catastrophe der firma Gratama wordt- beschouwd, moet in verscheidene da gen geen warmen maaltijd genuttigd heb ben. hoewel verschillende eetwaren, echter in bedorven toestand, aanwezig waren De beklagenswaardige vrouw was lang niet ingenomen met het reinigingsproces, dat men haar deed ondergaan. Door de machine gegrepen. In het werklokaal eener boterfabriek te Leeuwarden is men bezig veranderingen aau te brengen. Daartoe behoort o. a. ook het verplaatsen van de as. Dat werk is opgedra- ge - aan den timmerman S., wiens knechten reeds eenige dagen daaraan bezig zijn. Zoo kwamen twee van deze Donderdag in het werklokaal, waar de machine in bewe ging was. De eigenaar der inrichting gaf hun te verstaan, dat ze beter zouden doen later, als de machine stil stond, terug te komen Maar het antwoord was, dat ze slechts een oogenblik noodig hadden, ze wa ren zóó klaar en ze moesten even de lengte van iets opnemen. De eigenaar lette toen niet meer op hen. Ze stonden elk aan een eind van het lokaal met een lat In de han den. Plotseling hoorde de beer v. W. een schreeuw en zich omkeerende, zag hij een vau de timmerknechten, den 27-jarigen R. B., achterover liggen over de draaiende as, op den rug in de melkbak, met de voeten omhoog en de kleeren voor een goed deel van het lichaam gereten. Onmiddellijk werd gestopt; men zond naar het Ziekenhuis om een brancard en weldra was do ongelukkige opgenomen en werd hij verbonden. Er bleek een been gebroken, ter wijl het hoofd vrij ernstig verwond was; bo vendien werden eenige ontvellingen gecon stateerd. L. C. Te water gereden. Te Leiden raakte gisteren de 26-jarige sigarensorteerder S., toen hij voor eenige kinderen aan den Morschsingel wilde uitwijken, met zijn rijwiel te water met het treurig gevolg dat hij be wusteloos werd opgehaald en later overleed. Gezonken. Te Warmond had een ernstig ongeluk plaats. Omkreeks 10 uur Woensdag het waaide tamelijk hard kwam een persoon met een diep gel aden schuit mest, uit de Sassenheimer- sloot het Weide op, waar een zware golf stond Even daarop zijinde, schijnen de golven hem opgeloopen te hebben, en is hij, met. zijn schuit in een oogenblik tijds naar de diepte gegaan. De gebr. Vau Nieuwkoop, die daar op het eiland Faljerel aan het hooien waren., hoorden hulpgeroep, maar toen. zij zich naar de plaats begaven zageu zij niets meer dan eenige planken en een kruiwagen drijven. Na aangifte van het ongeval door een der geb". Van. Nieuwkoop bij den burgemeester, hebben de veldwachter en twee Kager vis- schers rich naar de bewuste plaats begeren en naar vaartuig en persoon gevischt. Het ge lukte hun vrij spoedig den persoon op Ie halen, die later bleek te zijn A. Obdam, oud 24 jaar en wonende te Lisse. Deze persooD moet bepiald spoedig de tegenwoordigheid van geest verloren hebben, toen hij het onge val zag aankomen, want, volgens inlichting was hij een goed zwemmer en. had hij zich ook óp de groote plank of stokken, die hi: op zijn schuit had, kunnen redden. (L. D Opgehaald. Te Rheden is het lijk opgehaald van den 20-jarigen J. H. L-, die Zondagnacht in den IJsel is verdronken. Onweer. Te Tilburg is de bliksem geslagen in de woning bij het hoofdmagazijn der .Staatsspoor. De schoorsteen en het dak werden gedeeltelijk en de electrische gelei - ding geheel vernield. Te Arnemuiden (Walcheren) is de bliksem geslagen in de woning van D. Huissoon, zon der evenwel brand te veroorzaken. Alleen de schoorsteen werd vernield. Gisterenavond werd gedurende een hev'g onweer bij den veehouder L. van Casteren te Amstelveen een- koe in de weide door den bliksem gedood. Bij den veehouder Boekei aan den Amstelveeuschen weg werden twee koeienbij den veehouder Van Doorn in de Geelpoel vijf pinken door den bliksem ge dood. Te Amsterdam richtte de "bliksem hier en daar schade aan, eu sloeg o. a. in een wagen van de electrische tram, gelukkig zonder per soonlijke ongelukken te veroorzaken. Zeist. Dr. «Hiermanides, directeur va.n het (Sanatorium alhier, heeft zijn 40-jarige practijk als geneesheer herdacht. Volgens zijn uitdrukkelijk verlangen is de dag zonder bijzondere feestelijkheden voor bijgegaan. „De Provinciale Nijmeegsche en Geldersche Courant schrijft zeer waardeerend over het eerste optreden van een jonge altzangeres, me juffrouw Henriette Alma uit Zeist, leerlinge van mejuffrouw Berzina Mol, op een orgel concert in de Groote kerk te Nijmegen. Het schrijft Mejuffrouw Henriette Alma zong met haar mooi zuiver en hoog op klinkende altstem drie liederen, door Catharina van Rennes gecom poneerd op lieve teksten van Guido Gezelle en maakte daarmede, vooral met het laatste, „Heer mijn hert is boos en schuldig," door haar reine voordracht veel indruk, hetgeen in niet mindere mate het geval was met Handel's indrukwekkeude Largo." Hilversum. De tweede Israëlitische vacantiekolonie zal hier morgenochtend van Rotterdam aankomen. Hilversum. Op het Kurhaus „Trom penberg" is een postduif komen aanvliegen met roodgeverfden rechtervleugel en aan den rechterpoot een metalen ring. gemerkt 157 A C. 4.4. Aan den linkerpoot zat een gutta- perch a-ring, gemerkt 864. Soest. Aan den Veenhuizerweg is een huis afgebrand, bewoond door twee huisge»- zinnen. Van de inboedels kon maar weinig gered worden Aangezien geen voldoende wa ter te verkrijgen was, kon aan blusschen ook niet worden gedacht, B u s s u m. Op het terrein van de wedren nen zal op 12 Juli a.s. het achtste openbaar Chr. Zangersfeest plaats hebben. Twee koren, elk van 1000 zangers en zan geressen, zullen zich doen hooren, terwijl het muziekkorps van het instructie-bataljon to Kampen de begeleiding zal op zich nemen. (Men zie verder de advertentie in dit num mer.) Erfgooiers contra Erf- gooiers. Op verzoek van geappelleerden werd gisteren in de civiele zitting vai\ het gerechtshof te Amsterdam de behandeling van het eigendomsproces met sequestratie van eenige erfgooiers nieuwe partij tegen de meentmeestres der oude partij aangehouden tot 7 September a.s., derhalve tot na de va- cantie. De zaak staat voor antwoord. Na arden. Zondag 9 Juili zal des mid dags, te twee uur, in de Groote Kerk, onder leiding van Joh. Schoonderbeek, de gebrui kelijke zomeruitvoering plaats hebben, waar zullen worden ten gehoore gebracht: „Can- ticum Canticorum" van 3d. Enrico Bossi, voorafgegaan door twee cantates van Bach „Sohlage doch, gewünschte Stundè'", voor alt-solo, en „Sehet wir gehen hinauf nach Jerusalem^', voor alt en bas-soli en koraal voor koor. Als solisten zullen medewerken mevr. Alida OldeboomLutkemanu, mevr.-Pauline de HaanManifarges en de heer Jan Sol. Naar aanleiding van de herhaaldelijk ge uite klachten over slechte correspondentie van de stoomtram met Amsterdam, is door het bestuur dezer conoerten aan de Gooische Stoomtram-Maatschappij het verzoek gericht oen tram in te leggen die aansluit op de tram die te 5 uur uit Muiderberg naar Am sterdam vertrekt. Vergadering van- den Raad der ge meente Amersfoort, op |Dinsdag den 4en Juli 1905, des namiddags ten. half twee ure. Punten van bcbandelimg Benoeming van twee regentessen in het col lege van regentessen van het Burgerweeshuis ter voorziening in. de vacatures, ontstaan door periodieke aftreding. Voorgedragen worden a. voor de vacature-mevr. M. E. Remin ders: 1. Mevr. M. E. ,Reijndei-s-Calkoen2. mevr. Hagedoorn-Schutte3. mevr. Meiners. ;b. voor de vacature-mevr. J. L. G. de Jong: ,1. Mevr. J. L. G. de Jong-Geerlings 2. mevr. Van Beyma thoe Kingma; 3. mevr. Tolboom. 2. Benoeming van «twee regen tem in het college van Regenten vau het Burgerwees huis ter voorziening in de vacatures, ont staan door periodieke aftrediug. Voorgedragen worden a. voor de vacature-mr. P. J. F. van Voorat Vader: 1. mr. «P. J. F. van Voorst Vader; 2. W H. E. Vrijdag; 3. H. C. van Dam. b. voor de vacature-J. II. «Krudop1. J. H. Krudop; 2. dr. F. A E Groneman 3. G. Doorman, (gepensionneerd schout-bij nacht), met adviezen 3u Voorstel van Burgemeester en Wethou ders, tot verlenging met- één jaar van de t ij- delijke benoeming van den heer E. J. Beu- mer «-vis leeraar in de Staatswetenschap aan de Tfoogere Burgerschool (met- adviezen) 4. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot verlenging met één jaar van de tij delijke benoeming van de heeren dr H. F. Niorstrasz en J. J. Vermeulen als leeraar aan het. gymnasium, respectievelijk in de natuur lijke historie en in de geschiedenis, (met ad viezen). 5. Voorstel van ^Burgemeester en Wethou ders tot wijziging van de verordening, rege lende de jaarwedden van het personeel, ver bonden «aan het gymnasium en de Hoogere Burgerschool, (met ^adviezen). 6. Verzoek van den onderwijzer L. A. Slot om zijn verlof met 3 maanden te verlengen, (met adviezen). 7. Voorstel van Burg. etn We tb., tot- wij ziging van het raadsbesluit van 31 Januari 1905, waarbij o a. de pensioensgrondslag voor den onderwijzer O. J. F Prins werd vastge steld. 8. Voorstel «vaaii Burg. «n Weth. tot onbe woonbaarverklaring a. van het perceel Utrechtsche straat no. 20; b. van perceelen in do St. 'Agathastraatc. van het, perceel aan den Hof no. 32, (met advieze.iv). 9. 'Reclame van J. van iSchaik tegen zijn aanslag betreffende het vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein, (met adviezen). 10. Rapport en voorstel van B. eu W. be treffende een adre3 van de juiamlooeo ven nootschap „Volkshuisvesting. 11. Voorstel van B. en W., betreffende de boete, opgelegd i»n N'. Wolfswinkel, (met adviezen). 12. Verzoek van het College van. Kerk voogden der Nod. llerv. gemeente tot het aangaan eener ruiling van 2 stukjes grond. 13. Voorstel van B on W., betreffende een adres «van den Nederlandschen iSChutlerij- kaderbond om eene gemeentelijke subsidie voor 1905. 14. Voorstel van en W., betreffende het verzoek van de vereeniging „Jubal" tot het mogen gebruiken van een gemeente lokaal. De le luit. van speciale diensten bij het 4e bat. 5e reg. inf. L. J. de Wolff, wordt met ingang van 15 Juli a. s., op zijn verzoek, overgeplaatst bij bet 4o reg. van het wapen. De le luit. van speciale diensten van het le bataljon 5e reg. inf. J. E. Sneiders en de le lu't. van het 3e bat. D. J. Gorter, zullen van 16 Juli tot en met 14 October den sohietcursus D. volgen aau de Normaal- Schietschool te 'sGravenhage. De heer H. de Jong, heeft met gun stig gevolg can de Rijksuniversiteit te Utrecht, het candidaatsexamcn in de rech ten afgelegd. De uitslag vau het eindexameu gym nasium alhier is als volgt Geslaagdi voor A R. A. H. Bertels, P. de Graaff, B. Gyzel, L. J. Jellesma, C. G. van Riel, C. P. van Rossem, F. W. A. Smit, P. J. F. van Voorst Vader. VoorR: H van den Nieuwenhuizen en C. Spijkerboer. Een candidaat trok zich gedurende lief. examen terug. De temperatuur wan het water iu de zwemschool op 1 Juli 1905, des oohends 7 uur, was 70 graden fahrenheit. Twee kinderen zijn gisterenavond aan ee>n groot gevaar ontsnapt- Ter hoegtc want de kantoren van de heeren v. V. stond op de kade aan de Eem een onbespannen wa lt. Zoo'n voertuig ia altijd" een aantrekke- voorwerp voor kinderen, die er in den regel gaarne opklimmen, er onder door krui pen enz., zoo ook ditmaal De wagen, die echter niet heel vast bleeik te staan, reed, toen twee kinderen er juist op waren geklom men, achteruit 't water in. De schippei- S. sohoot spoedig te hulp en mocht er ia sla gen beide kinderen op 't droge te brengen. Later is de wagen ook op den wal gehaald. Naar wij vernemen zullen de predik beurten voor Zondag 2 Juli rijn als volgt: Evang. Luth. kerk. Voorm. 10 uur: Ds. De Mevere. Remonstrantsche kerk. Voorm. 10i uur: Ds. van Assendelft, pred. te Gouda. Geref. kerk (Langegracht.) Voorm. 10 uur Ds. Donner. 's Avonds 5$ uurDs. IX>nner. Genef. kerk (Zuidsingel.) Voorm. 10 uur Ds. Teerink. 'sAvonds 5.J uur: Ds. Teerinlc. Maaudelijksche collecte. Vrije Geref. gem. Voorm. 9| uur de heer Barth, van 'sGravedeel. 's Avonds 5 uur: d€ heer Barth. Op 9peciaal verzoek worden de predikbeur ten voor de Ned. Herv. gemeente niet op genomen. Burgerlijke stand. Geboren: Johanna, Jentina, d. van H. de Vries en L. «Boer; Albert us, z. van A. Raai en N van den HazelLena Johanna, d. van E. Bouwman en J. Gruiters. Ondertrouwd: G. C. de Vries en A. J. Bouhuis-, P. M Scheerder en M. van der Veen; A. Brondtjk en J. J. van Vulpen. Overleden: Johanna Catharina Pij pers, oud 2 wekenT. G. van de Biezen bos, oud 34 j., echtgenoot van J. Beekman Ra- rendina de Groot, oud 75 j., ongeh.Jo hanna vau Grol, oud 38 j., echtgcuoote van J Hollekamp; Gerard us Kersten, oud 69 j., ongeh. Posterijen. Lijst van onbestelbare poststukken, 2e helft Juni. Brioven, binnenland Rarends, Kolkert. Mevr. G. C. v. Lessen, S. W C. v. d. Sodam, allen te Amsterdam T. de Boer. Boost er z waagII. de Rooy, Bé- verwijk Mevr. Hasselaar v. Idzinga, Den Haag; Hens. Den 'Haag, Mej. M. v. d. Hoop, Rotterdam. Briefkaarten (binnenland) Jan Wind, v. Plateringen M. J. Goes, Amersfoort; G. de Vos, Amsterdam; F. Dan zo! aar, Groenesteeg; W. IX>1 man, M.niderbereMej. P. Woradorfer, Rotter dam. Briefkaarten (buitenland): A. de Rooij, Paris. Door den commissaris der Koningin in Gelderlaud zijn benoemd voor den tijd van 5 jaren, ingaande 1 Juli 1905, tot leden der gezondheidscommissie, waarvau de zetel is gevestigd in de gemeente: Apeldoorn. Mr. W. Wiersma en T. de Bruin, beiden te Apeldoorn. Nijkerk. W. T. Th. Kersen en D Kok, architect, beiden te Harderwijk. Elburg. J. A. H. Lehnbof, te Hattein.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3