Woensdag 5 juli 1905. BUITENLAND. S\ 5. 4" JanrgniiKV AHERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPBIJ8 Per 8 maanden voor Amersfoort f 1.25. Idem franco per post1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 'b morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DEH ADVERTENTIËN Van 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer- ü.15. Oroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement Een* circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Duitschland en Frankrijk. Indien er werkelijk een oogeublik gevaar geweest is, dat de Europeesch^ vrede ver stoord zou zijn geworden door de Marok- lcaansclie quaeslic, dan is dat gevaar nu dan toch voor goed afgewend, door het geruststel lende bericht, dat Duitschland en Frankrijk het in principe eens zijn geworden ten aanzien van het geschilpunt en beide het denkbeeld van een international© conferentie tot rege ling van de verhouding tusschen de Euro- peesche staten en Marokko, hebben aan vaard. Al hebben tijdens de onderhandelingen, beide staten cenige concessies moeten doen, het is onloochenbaar, <.'11 de Duitsche diplo matie een heslist succes heeft behaald. Want nu Frankrijk berust in een internationale conferentie, is feitelijk de Fransch-Engelsche overeenkomst van 8 April 1904 voor een be langrijk deel te niet gedaan. Hij die overeenkomst, welke door Spanje, zij het dan noodgedrongen, was goedgekeurd, was o.m. bepaald dat Frankrijk de vrije hand gelaten zou worden voor eene .penetration pacifique". Delcassé en Lansdowne hadden dit zaakje netjes buiten Duitschland om mee- ueii te kunnen opknappen, doch „Michel" laat zich maar zoo niet in een hoek duwen. Het opzienbarende bezoek van Keizer Wil helm aan den Sultan van Marokko, ten doel hebbende de belangen van Duitschland te verdedigen, welke door het zich op den voor grond stellen van Frankrijk bedreigd wer den, tooiule dit zoo duidelijk mogelijk. De Fransch-Engo'sche overeenkomst, waar van aan de Duitsche regeeriug geen mede deel ing was gedaan, verklaarde Duitschland niet van kracht, met heb oog op de i'1 1880 te Madrid gesloten oonveivbie. bstnekking hebbende op Marokko en het eischte een nieuwe conferentie, waaraan zou worden deel genomen door d© Staten, welke de conventie van Madrid hadden gedicteerd. Dat kostte Deloasso zijn portefeuille. Zijn opvolger, minister Rouvicr, heeft de onder handelingen met den Duitschen gezant te Parijis g.'voerd op voorzichtige gematigde wijze en daar men aan beide kanten bezield Mas mot. den oprechten wensch, om elkanders |evoeliglieid te ontzien en men bovendien overtuigd was, dat het niet aanging het zwaard te trekken om een geschil over Ma- rak ko, behoefde men niet. eens al te optimis tisch te zijn om aan te nemen, dat de vrede niet ver-boord zou worden. Toch waren er natuurlijk moeielijikheden te overwinnen, moeielijikheden. die des te grooter werden., doordien van zekere zijde als 't. ware een conflict geprovoceerd werd Er was eenige wrijving, eenig wantrouwen te overwinnen en men werd ongeduldig. Maar het is volkomen waar, wat vorst Von Bülow aan een correspondent van den Petit Parisien zcide. toen hij verklaarde, dat de onderhan delingen een normaal verloop hadden..Ik lie grijp niet. of ik bcgrijip slecht, waarom men zoo ongeduldig naar het einde er van ver langt. In de diplomatie mag men niet. al te snel werken Onderhandelingen tusschen sta ten zijn uit den aard der zaak dingen van langen duur eo mogen niet overijld gevoerd worden." Lang is de overeenstemming vertraagd door een vormquaestie Frankrijk wilde wel de con ferentie aanvaarden, doch wenschte vooraf met Duitschland een afzonderlijke overeen komst aan te gaan betreffende de voorwaar den waarop de Marokkaansche quaestie op de conferentie ter tafel gebracht zou worden. I11 Berlijn wilde men echter niet van een voorafgaande overkomst weten, omdat daar door- aan de internationale conferentie van te voren allo reëele waarde ontnomen zou wor den. Doch eindelijk schijnt het doel dan toen bereikt Wij zeggen schijnt, want het offi cieel© bericht dat beide staten de conferentie aanvaarden is nog niet publiek gemaakt Maar uit hetgeen over de jongste besprekin gen tusschen Bouvier en den Duatschen ge zant te Parijs, vorst Radolin, is bekend gewor den, mag toch veilig worden aangenomen, dat men tot overeenstemming gekomen is. De officieel© bevestiging zal wel niet lang op rich laten wachten. De Petit Parisien wist. zelfs leeds mede te deeleu op welke punten Duitschland en Frankrijk tot- overeenstem- stemming waren gekomen. Mag men dal blad gelooveil, dan zouden die punten het volgende behelzen: J. De integriteit van Marokko wordt gewaarborgd. 2. De souvereiniteit van den Sultan wordt, ongeschonden gehandhaafd. 3. Alle tusschen Marokko en de mogendheden gesloten verdragen of overeenkomsten blijven van kracht. A. De Fransch-Engelsche en de Fransch-Spaansclie overeenkomsten blijven in tact. 5. Aan Frankrijk worden met het oog op de gemeenschappelijke grens met Marokko bijzondere rechten toegekend. Indien men inderdaad ten opzichte hierva Duitschland en Frankrijk het eens zijn. dan is hot duidolnk dat Duitschland de sterkste is geweest. Van een bevoorrechte po=itie. zoo als" Frankrijk die bij het Frnnsch-Engel -ohc verdrag had bedongen, kan dan geen sprake zijn Maar mogelijk, dat het op de conferentie zelf neg eenige voordeel&n. weet te bedingen. Frankrijk zal daar gesteund door zijn vrienden sterk staan. Over 't algemeen toont de pers, zoowel in Duitschland als in Frankrijk zich zeer inge nomen met wat tot nu toe bereikt is, en ordfc de aanvaarding der internationale con ferentie met blijdschap begroet. Het geldt thans geduldig der verderen loop der zaken af te wachten. Do vrees is in enkele bladen uitgesproken, dat Engeland op de conferentie zich syste matisch zou verzetten tegen de eischen van Duitschland. Het komt ons echter voor, dat die vrees niet bestaat, en dat Engeland zal goedkeuren, wat Frankrijk en Duitschland zullen overeen komen. Engeland 1-eeft zich ju;st door liet verdrag van 8 April 1904 de handen in zooverre gebonden, dat het er kend heeft geen overwegenden invloed in Marokko te willen uitoefenen. Met reden mag men dus hopen, dat deze wolk die aan den politieken horizon met on weer dreigde, zal optrekken. Zullen deze on derhandelingen tusschen Frankrijk en Duitschland nog verdere gevolgen hebben voor de toekomstige verhouding Ier beide staten dan alleen liet aocoord ten aanzien van Marokko? Op die vraag heeft de oud-minister-presi- denL van Ital'ë Di Rudini een antwoord gegeven, die aan het slot van een beschou wing over het Franseh-D uit sche conflict niets meer of minder voorspelde danFashoda. riep de Fransch-Engelsche „entente cordiale" in liet leven, Marokko zal een Franscli- Duitsch verdrag doen geboren worden." Of dit niet al te optimistisch gesproken is, moet de geschiedenis leeren. Frankrijk, Gelijk reeds gemeld is, heeft de Fransclie •Kamer de wet, op do scheiding van Kerk ein Staat aangenomen. Er zijn Maandag nog verscheidene amen dementen. in beraadslaging geweest, voordat het laatste artikel, artikel 37, en daarna het. heele wetoonwerp was aangenomen. Zoo werd o. a. behandeld het voorstel in Gérault-Riohard, om de namen van de feestdagen Hemelvaart, Mar ia-Hemelvaart-, Allerheiligen en Kerstmis te veranderen in Bioemenfeest, Oogstfeest, Herinneringsfeest en Familiefeest- De rapporteur Briand verzette zich krach tig tegen dat voorstel. Met dat amende ment kon hij niet meegaan. Was <le voor steller van het amendement van oordeel zeide Briand dat het noodig was, de wettelijke gevolgen te behouden van de tegenwoordige feestdagen, dan was hij het met hem eens en daarom, stelde hij voor in de wet te bepalen, dat de wettelijke be palingen omtrent de thans erkende feestdagen uilen behouden blijven. Het amendement van Gérault-Richard is rerworpen met 356 tegen 195 stemmen. Plet. oorst- van Briand is aangenomen. Toen het laatste artikel was aangenomen, roeg Raiberti het woord om voor te stellen, dit de Kamer de urgentie van het onder havige wetsvoorstel zou verwerpen. Briand heeft zich sterk verzet tegen het voorstel van Raiberti. Toen de Kamer begon met de beraadslagingen over het wetsontwerp op de scheiding an Kerk en Staat, verklaar de hij, was zij onzeker over haar werk, en toen leek het of een tweede behandeling noo- d:g zou kunnen worden. Maar thans was de Kamer zich bewust, van haar arbeid. Thans was er gee 1 reden meer om nog langer uit te itellen. De Kamer moet zich rekenschap geven van haar verantwoordelijkheid. Wie niet van de scheiding weten wil, moest maar tegen stemmen. De wet is voortgekomen uit de houding van den Heiligen Stoel. De scheiding van kerk en staat was geen drin gende hervorming, er moet iets voorval len, om de Kamer te bewegen tot de schei ding te besluiten. Wij hebben aan dezen her vormingsmaatregel allen tijd besteed, die noo dig was. Bevooroordeeld zijn wij niet geweest, en wij hebben gezorgd, dat det wet aanneme lijk zou worden voor de Frausch katholie ken. Het is een liberale wet, een wet van vrijheid, die de meerderheid van cle Kamer eer aandoet. I11 de moeilijke omstandigheden, waarin wij verkeerden bij het tot stand bren gen van deze hervorming, was het onze plicht de republiek niet in go vaar te brengen. Wij hebben een redelijke, aannemelijke wet ge- aakt, in liet belang van het land. Wij hebben aan atholieken, protestanten en israëlieten gelaten wat hun toekwam Da vr eenigingeu voor den eeredienst zullen meer vrijheid genieten dan de gewone ver- eenigingen krachtens de wet van 1901. Als de ontwikkeling van de Kerk zonder Concordaat onmogelijk is. dan is de Kerk dood. Van belang was ook nog de rede, op het laatst gehouden door Paul Deschanel. Paul Deschanel, die president van de Kamer was tijdens het Kabinet Waldeck-Rousseau, zeide Maandag: bij den aanvang van de beraadsla ging kon men zich afvragen of deze wet niet een werk zou worden van haat en hartstocht, maar zooals het ontwerp nu geworden het de uitkomst van een aantal gelukkige transactiën. Vooral wat er bepaald is over cle kerkgebouwen, cle vereenigingen voor den eeredienst en do kerkelijke goederen, heeft mijn instemming. Hij hoopte, dat de Senaat bezield zal zijn denzelfden verzoenenden geest als de Kamer en dat de houding van Rome verstandig zij in overeenstemming met de be doel ingen dei- Fransche rogeeri 11 g. Ook de 1 ©geering wilde 'onmiddellijk de eindstemming. Het voorstel van Raiberti werd verworpen et 334 tegen 235 stemmen en daarna werd tot de eindstemming overge gaan. Do Agenoe Havas meldt, dat de bespre king, <li© Maandag tusschen den minister president Rouvier en den Duitschen gezant vorst Radolin zou hebben plaats gehad, niet doorgegaan is. Vorst Radolin zou eerst giste ren naar het ministerie van bu'tenlandsche zaken gaan. In de omgeving van Rouvier bewaart men nog do grootste terughoudenheid ten opzich te van de punten, waarover de beide regee- ingen het eens geworden zijn. Men is wel an meening, dat een definitieve overeen stemming hoogst waarschijnlijk is, doch voegt er bij, dat de berichten in de bladen onvolledig en voorbarig zijn. Rusland. Petersburg, J, Juli. (Telegraaf-agentuur). De heden door den Czaar in audiëntie ont vangen adelsmaarschalken prins Troebetzkoi en Goedowitsoh, hebben een door 26 adels maarschalken opgestelde memorie overhan digd, welke, naar de Regeeringsbode meldt, zich aansluit aan de door den oprechten wensch naar een vreedzame oplossmg der crisis, in het leven geroepen verklaring van 19 Juii' van de door den Keizer ontvangen vertegenwoordigers der semstwo's en der ste delijke duma's. De memorie wijst op de vele uit Ie voort during der tweespalt tusschen land en re geering ontstaande gevaren on betoogt de noodzakelijkheid van de onmiddellijke in voering van de beloofde hervormingen en de bijeer.roeping van de volksvertegenwoordi ging, welke de eenige hoop vormt, waardoor de herstelling der runt W 'Rusland verkregen kan worden. De Czaar gaf zijn sympathie met den in houd der memorie te kennen en verklaarde, dat hij hoopte dat hem het dezer dagen door den ministerraad onderzochte ontwerp van. Boelyzin zal worden voor| Petersburg, J, Juli. Officieel wordt bekend gemaakt, dat aan den minister van oorlog op zijn verzoek ontslag is verleend, met behoud van zijn. functie als generaal-adjudant. De chef der kanselarij van het ministerie van oorlog, luitenant-generaal Rediger. waarnemend minister van oorlog benoemd. De chef van den staf van den inspecteur-generaal der cavalerie, luitenant-generaal Palitzyn. is 'benoemd tot chef van den geueralen staf. Petersfmrg, Jt Juli. De directie der Poe- ilofwerken heeft, een bekendmaking uitge- aardigd, waarbij zij de stakende arbeiders aanmaant, morgen den arbeid te hervatten, daar anders de fabriek zal worden gesloten. De werken worden bewaakt door Kozakken, nfanterie en politie te voet en te paard. Naar men zegt zijn de arbeiders van de fa briek Laferme heden ook in staking ge gaan. Zoo even komt het officieele bericht dat meer dan 25.000 arbeiders staken. T11 alle stadsgedeelten patrouilleeren sterke af- deelingeu infanterie en Kozakken. De orde werd tot dusverre niet verstoord. Bjelostok, Jf Juli. In de Lipoffstraat in het midden der stad, i9 bij een politiepost een bom geworpenmen vertelt dat een aan tal personen gedood zijn. In enkele straten worden schoten gehoord. Odessa, Jt Juli. Op de Pobjedonossef ont stonden heden opnieuw ongeregeldheden. Het commando stelde de autoriteiten hiervan in kennis en zette 6 der belhamels, die door hunne kameraden begeleid werden, aan land. Het gisteren aangehouden Engel sche stoom schip Granley werd 11a nauwkeurig onder zoek weder vrijgelaten. De torpedobooten, die zich in de haven bevonden, hebben weder zee gekozen. Het werk in de haven is hervat, er zijn buitenlandsche stoomboot© 11 aangekomen om cederen in te nemen. De stoombooten naar Cherson en Nikolajef zijn weder vertrokken. De correspondent van de Daily Express te Odessa heeft, do havenwijk bezocht en hangt, een verschrikkelijk tafereel op van den toe stand. De slachting moet verschrikkelijk ge weest zijn. De kozakken en de infanterie schoten zonder ophoudende gewonden moesten blijven liggen, wie opstond werd zonder genade neergeschoten. Ooggetuigen vertelden den correspondent dat- een aantal mensehen, door de vlammen opgejaagd, voor de militairen op hun knieën vielen, genade sineekondeeen paai- salvo's waren liet ant woord. Waar een troepje zichtbaar was, wer den de machine-kanonnen er opgericht. Hon derd mannen en twintig vrouwen, die de brandewijnpakhuizen geplunderd hadden hadden zich to slapen gelegd op een hoop steenkolen. TV militairen richtten twee mi trailleuses op de slapenden en doorboorden zo met kogels. 't Ergste is dat, volgens den oorrespon- den, de troepen gemakkelijk gehangenen had den kunnen inakon. Maar alles werd. neerge schoten, schuldigen en onschuldigen. Den volgenden ochtend kwam een troep men- sclieu, die zich 's nachts verborgen gehouden hadden, van de haven naar de stad. De troe pen lieten hen eerst naderen, maar vlak voor het paleis van den gouverneur, eu terwijl men hen gemakkelijk in hechtenis had kun nen nemen, werden 200 menschen met ma chinegeweren neergeschoten. De correspondent van de Standard te Odes- sa meldde dat de toestand gisteren verbeterd was. Dat bleek o. a. hieruit dat het verbod van samenscholing ingetrokken is, en dat de vier Engelsche stoomschepen die vluebtelin gen aan boord zouden nemen, afgecomman- deerd zijn. terwijl gisteren ook reeds tien En gelsche stoomschepen te U-lessa verwacht wer den. Voor een deel wordt de meerdere kalmte toegeschreven aan de afwezigheid van de Potemkin, maar te Odessa wist men gisteren avond toch, dat de Potemkin weer van de Roemeensche kust naar hier terugkeerde, zoo dat velen nieuwe onlusten voorspelden. De correspondent van de Da;ly Mail meldt echt-er dat de overheid te Odessa vast beslo ten is geen schrikbewind van het oorlogsschip meer te dulden, en dat batterijen zijn opge steld waarmede uien de Potemkin, zoo uoodig. hoopt te kunnen beschieten. Deze correspon dent voegt er bij. dat tien leiders van de oproerlingen te land zich op de Potemkin bevinden. Vermoedelijk zijn het deze mannen geweest, die het sein van admiraal Krieger, om zich over te geven, beantwoordden met de vraag: „Aan wien?" Daarop seinde Krie ger terug „Aan den Czaar", maar de muiters antwoordden: „Er is geen Czaax meer." Marokko. Blijkens een bericht uit Fez had de Sultan in Borj Said 11 een haven willen laten aanleg gen door Duitschers. Dit besluit was een gevolg van het. optreden der Fransche ro- gcering, die den invoer van wapens langs de grens van Algiers verboden had. Twee da gen 11a de afkondiging van dat verbod kwam echter het bericht, dat Frankrijk opnieuw den invoer van wapens langs den weg Ne- mours-Lala-Marnia had toegestaan. De ha- venbouw te Borj Saida werd daardoor uit gesteld en de regeering van den Sultan schijnt thans het resultaat der onderhande lingen tusschen Frankrijk en Duitschland te willen afwachten, alvorens zij een beslissing eemt in die liaven-quaestie. Vereenlgde Staten. De Duitsche gezant te Washington heeft aan president Roosevelt de deelneming van Keizer Wilhelm betuigd met het overlijden van minister Hay. De gezant verklaarde, dat de Keizer hartelijk deelde in het verlies, dat president Roosevelt persoonlijk geleden had, zoowe 1 als in dat van het Amerikaansche volk, dat. een patriot en een staatsman van hoog staand karakter eu groote gaven ver loren heeft. Als op* Igcr van den overleden minister van buitenlandsche zaken Hay worden ge noemd de vroegere minister van oorlog Root, de tegenwoordige minister Taft, de gezant Joseph Choate en de president der commis sic uit den Senaat voor de buitenlandsche aangelegenheden Lodge. De heer Taft staat op het°punt zijn ïeis naar de Phi lippijnen, waartoe reeds lang besloten is, te aanvaarden. Australië De val van het Australische bondsministe- rie is de derde gebeurtenis van dezen aard binnen dertien maanden. Eerst werden de protectionisten onder Deakin door de socia listen en vrijhandelaars ten val gebracht (Me 1904). Vervolgens vormde Watson een mi nisterie uit de werkliedenaprtij, maar dit hield het slechts uit tot September, toen het vervangen werd door de vrijhandel aars onder Re id, die thans weer voor de beide andere groepen wijken moet, De leider den- werklie- denaptrij heeft, voor 't geval dat Deakin een kabinet kan vormen, dezen steun toegezegd De oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog mijn de volgende berichten Tokio, J, Juli. Een officieel rapport noudt in, dat op 2 Juli 400 man Russische cavallerie met zware verliezen 6 mijlen ten noorden van Joesjoeng bij Korea zijn teruggeworpen Een Japansch detachement maakte een wij den omweg en verstrooide de terugtrekkende Russen. I11 den morgen van 1 Juli werden 600 man Russische cavalerie teruggeslagen bij Pin- noeiho, 13 mijlen tien uoordoosteu van Kang- pin. In Mandsjoerije is dienzelfden dag een an dere Russische strijdmacht, bestaande uit ca valeric, infanterie cn achttien kanonnen aan gevallen bij Shighikoe, 8 mijlen ten noord westen van Pinnoeiho. Dit gevecht duurde tot het aanbreken van den 2< Juli, to; 1 de Aussen terugtrokken. Hunne verliezen waren meer dan 400. De Japanners verloren 90 man. PetersburgJ Juli. (Petersburgsch Tele- graafagentschap). Linewitsch seinde 3 Ju", dat de vijand 30 Juni in de landstreek van Hailoentsjen tot aan het dorp Lioesjoekhedzy en naar de ongeveer 10 werst benoorden Joe- langts gelegen engte en het dorp Gangoetse oprukte, daarna werd teruggeslagen en terug trok naar zijne vroegere stellingen, waarbij bij door Russische cavalerie werd vervolgd. Den laten Juli vielen de Russische troepen den vijand aan, die een stelling had bezet bij het dorp Sanvaitse, ongeveer 16 werst ten Zuiden van Liautsjoenpen. Om 7 uur 's avonds werden de versterkte stellingen, na een voorbereidend artilleriege vecht, stormenderhand genomen(le Russen vervolgden den vijand 3 werst ver en ver nietigden een bataljon Ja pan sche infanterie. Volgens een bericht van een particulieren :orrespondent van de Daily Telegraph bij het Japansche leger heeft generaal Line witsch ijverig, doch te vergeefs gepoogd uit te vinden, waar zich de hoofdmacht der Ja panners bevindt. Hij is daartoe zelf met zijn staf tot tweemaal t-oe te Soepinghai geko men. Generaal Baljakow moet onlangs met het bevel over het eerste leger belast zijn gewor den, terwijl Koeropat-kin die dat bevel tot nu toe voerde, nu de stelling Kirin-Hailoeng- tsjen commandeert. De Russische strijdkracht, tot generaal Madrikof's afdeeling behoorende, die den 28en en 29en bij Taisjanan stonden, zijn de zer dagen, zonder veel tegenstand gebodeu te hebben, naar het noordoosten te rugge trokken. Levensmiddelen hadden zij van de bevolking opgeëischt. Verscheiden Chinee- sche soldaten en officieren worden te Kirin ©vangen gehouden en zouden als spionnen oodgeschoten worden, waartegen de regee ring te Peking langs diplomatieken weg krachtig heeft geprotesteerd. Volgens een telegram, dat hetzelfde blad uit Osaka ontving, hebben, de Russen in het noorden van Korea Hei-loeng als hun verst naar het zuiden vooruitgeschoven post gekozen aan den Koreaanschen oever van de Toornen. Daar zouden 1111 300 kozakken stnnn op oonigo puttken Ibti. De bruggen over de Toemen zijn onlangs weder door overstroomingen vernield, zoodat de overtocht van do rivier door middel van booten geschieden moet. Over den stand der verdedigingsmiddelen van Wladiwostok verneemt de Daily Tele graph uit Tokio de volgende bijzonderheden. Men neemt aan, dat in zee over een af stand van zeven mijlen mijnen glegd zijn. Het- eiland Russia, dat aan den *ngang van de haven ligt, is in sterken staat van verde diging gebracht. Noordelijk van de stad zijn versterkingen van modern type aangelegd, waarbij een nuttig gebruik is gemaakt van de gesteldheid van liet terrein. Er zijn diepe grachten gegraven en een uitgestrekte raer- draad-versperring is aangelegd, waarbij men zich de ondervinding bij Port-Arthur gege- ,eu. daar ten nutte heeft gemaakt. De artillerie, bestaande uit ongeveer 1000 stukken geschut, i» gedekt opgesteld. Het. garnizoen bestaat u*t 50.000 man, waaron der 21 bataljons infanterie De vesting bezit niet zulke goede strategische stellingen al» Port-Arthur had, doch men ontveinst zich in Japan niet, dat zij een hard nek kigeu te genstand bieden kan. Graaf Moerawjef is te Petersburg aange komen om zijn geloofsbrieven en instructies in ontvangst te nemen als gevolmachtigd© voor de vredesonderhandelingen. Baron Ro- seu begeeft zich rechtstreeks naar Washing ton. De Russische commissie zal voorts bestaan uit. de volgende assessoren, die verschillend© departementen vertegenwoordigenprof. Martens, van buitenlandsche zake 1gene raal Jermolof, oud-militair attaché ice Lon den kapitein Rotsin, oud-maritiem attaché te Tokir en staatsraad Sjipof, van het mini sterie van financiën. Pokotilof, do nieuwe Russische gezant te Peking (die pas op zijn standplaats aange komen was), zal over Peking, Sjanghai en San Francisco naar Washington reizen. Dat de keus ook op hem, als lid der oom missie, gevallen is, wordt een goed voorteeken ge acht, want Pokotilof staat békend als een voorstander van Witto's denkbeelden. He: Amerikaansche oorlogsschip Minneso ta, dat baron Komoera en zijn staf naar San Francisco zou overbrengen, moet. te Naga saki in het dok, en men vreest dat het niet voor den lOen dezer zal kunnen rertrekken. De Japansche premier, graaf Katsoera, zal de portefeuille van buitenlandsche zaken waarnemen tijdens Komoera's afwezigheid. Allerlei vHet wordt nu bevestigd, dat de cura- teele, onder welke Prinses Louise van Cobnrg was gesteld, door den hofmaarschalk te Wee nen is opgeheven cn dat dr. Feistmnntel ont heven is van zijn curatorschap. Prinses Louise heeft de nocidige stappeu go daan 'it. het indienen van een eisch tot echt scheiding, en Prins Philip van Coburg heeft hetzelfde gedaan.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1