X°. 13. 4de Jaargang;. Donderdag 13 juli 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. Speelbal van Wind en Golven. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoort f 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C<>. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN Van 1—5 regelsf 0.73. Elke regol meer - 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement Bene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. I UITSLAG DER VERKIEZING. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort, 'Brengen ter openbare kennis, dat de proces sen-verbaal van de zittingen van de Hoofdslem- bureaux van den uitslag der op den 10. uli 1905 gehouden stemmingen voor de verkiezing van vijf leden van de.n gemeenteraad van Amers- 'foort, in afschrift zijn aangeplakt en ter Secre tarie der gemeente voor een ieder ter inzage J zijn neder gelegd. Amersfoort, den '11. Juli 1905. i Burgemeester en Wethouders voornoemd De (Burgemeester, WUUTTEKS. De Secretaris, VAN REIGERSBERG VERSLUIJS, Lo.-S. BERST® M .Ml I «N G. De Burgemeester der gemeente Amersfoort brengt ter openbare kennis, dat de lierstem- ming ter vervulling van één plaats in den Ue- ineenteraad van Amersfoort, in het kiesdistrict I, zal plaats hebben op Woensdag, den 19. Juli 1906, van des voormiadags acht tot des namid- I dags vijf uur. Candida ten zijn (namen en voorletters in al- phahetische volgorde) KLEBKR. J. G. ROL AN IK'S HAGEDOORN. J. O. Verder worden de ingezetenen herinnerd aan den inhoud van artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht, luidende „Hii, die opzettelijk zich voor een ander uit- gevende, aan eene krachtens wettelijk voorscui.it uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt ge- straft met gevangenisstraf van ten hoogste eén jaar."' Amersfoort, den 11. Juli 1905. De Burgemeester voornoemd, WUTJTTERS. Politiek Overzicbt Ouitschland en Frankrijk. Nu het bijeenkojnen van de Marokko-con- ferentie verzekerd is, zial de rijikskanselier Z'oh eerstdaags voor geruimen tijd naar Nordernoy begeven, waar hij in do laatste jaren geregeld de zomermaanden doorbrengt. Een verlof kan men dat eigonlijlk niet noe men, want hij behoudt ook in Norderney de leiding van de zaken en wordt met dat doel door een kleinen staf ambtenaren vergezeld. Zelfs worden er, als dat noodiig is, confe- rentiën op Nordeney gehoudenin het vo rige jaar b.v. zijn daar de beslissende onder handelingen over het Russische handelsver drag gevoerd. Maar toch levert het aan staande vertrek van den rijkskanselier en van den staatssecretaris van buitenlandsclio zaken, baron Ridhthofen, uit Berlijn do proef op de som, dat de internationale moede- lijikheden van de laatste weken als uit den weg geruimd zijn te beschouwen. Wol is waar doet de Teanps uitkoanen, dat door de gelijkluidende nota's, d«e den 8en Juli tus9chen de Duitsche en Fransche re geeringen gewisseld zijn, nog slechts aan de eerste phase van liet Mi rokkaansche incident een einde is gemaakt. De internationale con ferentie, die zal bijeenkomen, moet nu het j verdere doen. Maar de eerste stap is gezet, en dat is de moeielijkste. Nu de beide regee ringen het samen eens geworden zijn over het doel, waarnaar moet worden gestreefd, en over den weg, die er toe leidt, is het niet aan te nemen, dat er in den verderen loop der zaak onoverkomelijke beletselen zich zul len voordoen. Men heeft zich over en weer onthouden van het geven van toelichtingen op de ge wisselde nota's, en minister Rouvier heeft uitdrukkelijk verklaard, dat hij voor 't oogenblik geen interpellatie kon aanvaar den. De beteekeni9 van het thans verkregen resu'taat komt intussdhen uit, wanneer men een terugblik werpt op de Engelscli-Fransohe overeenkomst van 8 Aipril 1904 en op do eischen, die de Fransche gezant St. René TaiHandier namens zijno regeering aan den sultan van Marokko had gestold. Do over eenkomst met Engeland blijft bestaan, even als die met Spanje, maar zij zijn alleen voor de betrokken staten verbindend en gel den niet voor anderen. En de heer St. Rene Taillandier zal tegelijk met zijn Duitschen ambtgenoot nit Fez verdwijnen voordat de internationale conferentie bijeenkomt. Door de nu uitgewisselde verklaringen van 8 Juni 1905 zijn de bepalingen van de Franscl-Engelsch overeenkomst van 8 April 1904, zoo al niet wat den vorm aangaat, dan toch voor zooveel hunne uitwerking betreft opgeheven. De souvereiniteit en onafhanke lijkheid van den sultan van Marokko wordt erkend, eveneens de iutegrite:t van zijn rijk. Dat wil zeggen, dat hei rijk van den sultan zoomin rechtens als feitelijk onder Fransch protectoraat- wordt gesteldook heeft Frank rijk niet de bevoegdheid versterkingen op Marokkaansch gebied aan te leggen. Verder wordt er toegestemd in de economische vrij heid zonder eenige ongelijkheid. Dat wil zeggenFrankrijk heeft geon voorrecht op het stuk van openbare werken, geen finan cieel monopolie, geen economische voogdij over Marokkoook is de handelsvrijheid niet tot dertig jaren beperkt. Verder wordt do noodzakelijkheid erkend van hervormingen op financieel gebied en ook op dat der po litie; zij zullen „voor korten tijd" ingevoerd worden, hetgeen klaarblijkelijk w:l zeggen, dat den sultan later, wanneer de binnen- landsche toestand in Marokko verbeterd zal zijn, geheel de vrije hand zal worden gelaten. Maar er wordt tegelijk bepaald, dat de in voering van de hervormingen slechts op grond van „internationaal overleg" zal wor den geregeld, dus niet op grond van afzon derlijke overeenkomsten met enkele staten en ook niet op grond van conoessiën, d e de gezant van een bepaalden staat van den sultan mocht hebben verkregen. Dit alles zijn belangrijke veranderingen van den toe stand, dien de Fra-nsch-Engelscihe overeen komst heeft in 't leven geroepen of mocht willen in 't leven roepen. Frankrijk ziet er van af Marokko tot eeno Fransche provincie te maken, en verkrijgt daarvoor de erken ning en bevestiging van diegenen zijner be langen, die uit do naburige ligging van Al- gerie voortvloeien. Maar niet alleen met het oog op Marokko is het verkregen resultaat van beteekenis. Eigenlijk is nog van het meeste gewicht de omstandigheid, dat er een accoord tusschen Duitschland en Frankrijk tot stand gekomen is. Uit de oplossing van de Marokkaansche kwestie moest blijken of Frankrijk de op het isolement van Duitschland gomunte politiek van Deloassé zonder Delcassé wilde voortzet ten, of wel gezind was een weg in te slaan, die 't mogelijk maakt aan de belangen van Duitsohland voldoening te verschaffen en daardoor ook aan den wereldvrede een nieu wen waarborg te verzekeren. Met andere woordende Marokkaansche kwestie moest de proef leveren of de betrekkingen tusschen Duitsohland en Frankrijk zich verder zou den ontwikkelen op normaal-vriendschappe lijke wijze of een noodlottigen keer ten kwade zouden nomen. Deze proef is goed uitgevallen, en dat is meer waard dan do schoonste hervormingen, die een conferentie den sultan van Marokko zal kunnen bie den. Duitschland. Berlijn, 12 Juli. Volgens do Norddeut- sche AJlgemeine Zoitung deed in de heden gehouden zitting van de commissie uit den Bondsraad voor buitenlandsclio aangelegen heden do rijkskanselier vorst von Bülow lange en vertrouwelijke mededeelingen over het wisselen van de Duitsche en Fransche iota's naar aanleiding van de door den Sul tan var. Marokko voorgeslagen conferentie. Do voorzitter, de Reiersche Staatsminister Freiherr Podewils en de Saksische Staats minister Metzsch, spraken daarop namens de commissie en als vertegenwoordigers der re geeringen, hun warme dank uit over de door den Rijkskanselier gedane mededeelingen, alsook voor het volle vertrouwen, dat do verbonden regeeringen in do volgens uitla tingen van den Keizer door den Rijkskan selier gevoerde buitenlandscbe politiek stel len. In Beieren hebben thans de verkiezingen plaats voor de Kamer van afgevaardigden van den landdag. De verkiezing heeft in t-wee trappeu plaats; thnus worden de grondkie- zers gekozen, die in de volgende week moe ten bijeen komen om de afgevaardigden te kiezen. Het resultaat, zal dus eerst in de volgende week geheel zijn te overzien. Maar alles duidt :*an, dat het oentrum en de so ciaal-democraten, die in dezen verkiezings strijd samengaan, hun doel zullen bereiken om in de nieuwe Kamer te zameu eene meer derheid van tweederden te veroveren. De Beiersche Kanier van afgevaardigden telt in 't geheel 159 leden. Voor do meerderheid van tweedorden zijn dus 106 steminon noodig. In de oudo Kamer bezette het oentrum 84 plaatsen, do sociaal-democratie 11dat maakte dus samen 95. Beide partijen moeten dus nu elf stemmen winnen, om de voor grondwetswijziging, waartoe ook de kiesrecht- hervorming behoort, noodige meerderheid van twee derden der stemmen te bezitten. Volgens eene voorloopge berekening zijn zij echter uu reeds verzekerd van 15 plaatsen meer dan in don vorigen landdag; zij zouden dus 110 plaatsen bezetten, dus nog vier meer dan tweo derden. Do nog niet bekende resul taten betreffen meest districten, waarvan' men kan aannemen., dat zij; onveranderd zullen blijven. Bij de benoeming van do grondkiezers is het duidelijke bewijs geleverd, dat het samen gaan va» centrum en sociaal-democraten op vaste afspraken berustte en van veel verdero strekking was dan de beide partijen tot- kort voor do verkiezingen wilden toegeven. Het leeuwenaandeel van do winst bij dezen strijd zal aau het centrum ten deel vallenmen ncant aan, dat het in den nieuwen landdag 100 van do 159 plaatsen zal bezetten. De so cialisten zullen waarschijnlijk niet meer dan twe^ plaatsen winnen. Gravin Caroline van Lippe-Biesterfeld, die na eene langdurige ziekt? op 61-jarigen leef tijd is gestorven, was de weduwe van den in hrt vor.go jaar overleden regent van het vorstendom Lippo-Detmold, wieu door do linie Schauinburg-Lippo het recht tot het voeren van het regentschap betwist werd. Zij was eene geboren gravin artensleben, en haro moeder was van burgerlijke afkomst. Dit is voor do Schaumburgsohe linie een reden om, nu zij het proces tegen den vorigen regent verloren hoeft, don tcgenwoordigen regent, die do oudste zoon van do nu over leden gravin is, het recht op do erfopvol ging in het vorstendom Lippe-Detmold te betwisten. *>at proces is nu nog hangende. Frankrijk, De Senaat heeft het amnesties voorstel aan genomen, dat aan Paul Déroulode en die ove rige verbamiienen zal toestaan naar Frankrii/k terug to koeren'. In de Kamer wordt dit voor- stol heden behandeld; heden avond zal de zitting van het. parlement gesloten kunnen worden. Do Kamer heefit de algomoone beraadsla gingen over het wetsontwerp tot verzekerimg van de werklieden togen den oudloii dag ten einde gebracht en besloten tot de behande ling van do artikelen over te gaaiii'. Die be handeling is eclïter tot do najaarszitting uit gesteld. Do afdoelingcn van den Senaat hebben de loden benoemd van de commissie, die de be handeling van het door de Kamer toegezon den wetsontwerp tot regeling van de scheiding van Kerk en Staat zal hebben voor te berei den. Van de 18 leden der commissie zijn vier tegenstanders en 14 voorstanders vara het wetsontwerp. Onder de voorstanders zijm ech ter eenigeii, die voor wijziging in vrijgevigen zin wel te vinden zouden zijn. Do oud-minis- ter-president Combes is in zijne afdeeling niet. Parys, 12 Juli. In de Kamer is aan de orde liet wetsontwerp tot vaststelling van de d:recte belastingen voor het volgende be- grootings jaar. De afgevaardigde Véber dient e. .e motie in, die strekt om de Kamer uit to noodigen terstond de beraadslaging te hervatten o-ver de artikelen van het wetsont werp op do belasting op hot inkomen De minister-president Rouvier komt hier tegen ophij zegt dat de regeering van de Kamer als bewijs van vertrouwen de aaaine- ming vraagt van het voorgestelde belasting- ontwerp. De motie-Véber wordt verworpen met 320 tegen 222 stemmen. Do Kamer gaat over tot de artikelsgewijze behandeling van het belastingoiitwerpdo twee eerste artikelen worden aangenomen. Tweede telegram. De Kamer heeft met 481 tegen 45 stemmen het geheele wets ontwerp, naar hot voorstel van de regeerimg, aangenomen. Brest, 12 Juli. Admiraal May bracht bij het déjeuner op de „King Edwarueen feest dronk uit. Hij drukte de hoop uit, dat de o tmoeting der beide vloten de hartelijke verstandhouding zal versterken. Hij dronk op die goede verstandhouding en op den roem van Frankrijk. Admiraal Gaillard ant woordde hierop, dat deze gevoelens door al len wordeai gedeeld. Engeland* Londen, 12 Juli. De prinses van Wales is voorspoedig bevallen van een prins. Londen12 Juli. In antwoord op eene vraag zeide de eerste-minister Balfour, dat hem geruchten ter oore waren gekomen dat een buitenlandsch syndicaat tracht kolenmijnen ij verkrijgen in Zuid-Wales; hij kon echter n:- zeggen of dit gerucht eeuigen grond, heeft-. Het is duidelijk dat Engeland geen onver schillig toeschouwer zou kumien blijven, wan neer er maatregelen werden uitgevoerd om aan een buitenlandsch svndicaat of aan eene vreemde regeenng de bron, waaruit ons ge mak van beweging op zee voortkomt, in han den te geven. Eene dergelijke handelwijze, dio zonder voorbeeld is, zou buitengewone maatregelen vorderen. Hot voorstel der regcering tot vaststelling van eene nieuwe indeelimg der kiesdistricten voor het lagerhuis neemt als algomeenen resel aan, dat op elke 65.000 inwoners een afge vaardigde komt- Landelijke districten die minder dam 18,500 zielen tollom, zullen niet langer een afzonderlijk kiesdistrict vormen hebben ze minder dan 75,000 inwoners en vaardigen zo thans twee leden naar het La gerhuis af, dan zullen ze voortaan maar een hd afvaardigen. Commissarissen zullen advie zen uitbrengen over de wijzigingen, die noo dig worden, geacht in de afbakening der dis tricten. Gel ijlt reeds gemeld is, zou En gelaaid volgers deze regeling 17 loden winnen. (Lon den alleen 5, de voorsteden 6), Schotland 4 en Wales 1, terwijl hot- verlies van 22 zetels tea haste van Ierland komen zou. Da regcering becijfert echter, dat als men den tegenwoondigen regel in Engela.nd tot grondslag neemt, waarbij gemiddeld op 66,817 inwoners een afgevaardigde komt, en het aan tal afgevaardigden op 670 stelt, Engeland niet 17 maar 36 afgevaardigden meer zou moeten hebben. Schotland 3 in plaats van 4 meer, Wales evenveel als thans, terwijl Ierland niet 22 maar 33 afgevaardigden minder behoorde te tellen. Denemarken. Kopenhagen, 12 Juli. De Koning heeft aan de Groote Noordsche tele graaf-maat schappij concessie verleend tot hot aanleg gen en exploïtoeren van oen telegraafkabel tusschen de Sbetland-eilanden en de Far- oer. Zweden. Stockholm, 12 Juli. De bijzondere com missie uit de beide Kamers in den rijksdag l eeft hare beraadslagingen tem einde ge in rat' t en zal nu haar rapport definitief moeten vaststellen. Voor dat dit echter ge schiedt, zulk er in den boezem van de ver schillende fraction em v aarschijnlijk ook in de Kamers vertrouwelijke beraadslagingen plaats hebben Mem noemt aan dat de bijzon dere commissi o in de tweede helft van de volgende week met haar werk gereed zal zijn. Rusland. Petersburg, 12 Juli. (Petersburgsoh tele- graafagentschap.) De minister van marine Avellan heeft, ontslag gekregen, met behoud' van zijn ambt als generaal-adjudant van den Czaar. Vioe-admiraal Birilew is benoemd tot minister van marine. De gouverneur-generaal van Moskou heeft aan al de gouverneurs van provinciën, die Zemstwo's bezitten, het verzoek gericht, de leden dezer vergadering te verwittigen, dat £ij op 19 Juli niet naar Moskou moeten gaan, omdat het Congres der Zemstwo's verboden is. Te Charkow is eene algemeene werkstaking uitgebroken. Do troepen bezetten de stad. Beval, 12 Juli. De halve equipage van de vloot, 700 man sterk, weigerde lieden het middagmaal, dat het walgelijk noemde, te eten; zij zond eeno deputatie aan den com mandant. Deze proefde het eten en stelde de matrozen in 't gelijk. Den met het toe zicht op de voeding belasten kapitein werd dit toezicht ontnomen en hij werd gestraft met acht dagen streng arrest. Do matrozen beschuldigden den kapitein een gedeelte van de voor de voeding bestemde gelden ten eigen bate t« hebben besteed. 18 ROMAN VAN ANNA WAHLENBERG. Ada was gevangenzij zag geen kans om te ontkomen en knoop hare lippen stijf op elkaar. „Ik, weet het niet... Misschien.ik gevoel mij zoo dom, als hij| er bij is," antwoorddo zij, afgebroken en snel sprekende om niet to laten meuken hoe verlegen zij was. „En hij vindt dat ookdat kan ik wel aan hem zien. ik kan niet zoo vrij, mot liom praten als jij. Hij en ik passen niet bij elkander. Waarom zou ik dan blijven als hij koant?" Maar nu moest Ruth todh waarlijk om haar lachen. Ada was zoo grappigBang voor -SvenIn allen ernst verlegen tegenover Sven, met wien Rutih omging als met een ouden school- en speelkameraadHet waas kiluohtig; hoewel zij liet toch ook weer niet onaardig vond, dat men tegen hem oipeag. „Hoe kinderachtigriep zij uit. „Je praat alsof je een klein bedeesd meisje bent. Komaan, doe toch niet zoo dwaas en ga met me mee." En zij naan Ada onder den arm mede naar ue andere kamer en was niet- tevreden eer zij haar aan liet algemeene gesprek had doen deelnemen. Maar upg lang daarna dacht Ada aan haar eigen gezegde, waarmede zij haar ge drag tegenover Sven Grabe aan Ruth had willen verklaren. Zij had slechts een paar woorden gezegd om zich te verontschuldigen zonder er bepaald over door te denken. Ze schenen in zekeren zin wel waarheid te be vatten. Immers, zij was verlegen voor Sven Grabe, hoewel misschien niet juist in dien zin, als zij het had doen voorkomen. Soms, wanneer zij hem op een afstand met de an deren zag, kon oen verlangen haar bekrui pen om naderbij to mogen gaan ten einde zijn gebaren beter te kunnen volgen on te kunnen hooron wat hij zeide, dat do vroo- lij.kheicl in het gezelschap opiwekte. Maar er was toch ooik. weer iets dat haai* terughield. Hot- was eigenlijk niet hee lorna al het besef van haro domheid, ziooals zij tegen Rutih had gezegd, maar er kw'am nog wat anders bij. Toen zij, er nog eens goed over nagedacht had, begreep zij eindelijk wat haar zoo ver legen maakte in het bijzijn van Sven Grabe zij maakte onwillekeurig vergelijkingen tus schen 'hem en een ander, dio hier onlangs tegelijk met hem was geweest. En Ada hield niot van die vergelijkingen. Zij had er be paald iets tegen, zij wilde liefst niet .meer donken aan dien dag toen von Hokrt hier geweest was. Het was zulk een zonderlinge, akelige, zenuwachtige dag geweest; zij wüde haar best doen om dien te vergeten. Om doize reden vermeed zij instinctmatig Sven Grabe te ontmoeten. Nu wist zij hot. Maar deze roden kon zij tegen Ruth moeilijk zeg gen zij moest dio andere dan maar voor waar blijven houden Intussohen kon Sven onmogelijk blind blijven voor dit zonderlinge in Ada's terug houding, on eindelijk moest hij er wel iets yan zeggen, in een gesprek met Ruth. Zij zaten op eon schommel in den tuin, toen zij Ada voorbij zagen loopen om «ets in deu linkervleugel van het huis te gaan bezorgen. Ruth wenkte haar, maar ontving eene afwijzende beweging met de hand, tot antwoord. Zij had natuurlijk weer geen tijd om bij hen te komen. „Wat is dat toch?" vroeg Grabe. „Zij is hier tooh niet de huishoudster, dunkt mij. Waarom heeft zij dan nooit tijd voor ons over?" Ruth laohto„Zij is een beetje verlegen in den omgang met vreemde mensohen." „Zoo? Maar ik heb toch gezien, dat zij heel vrijmoedig praatte met mienschen, dio ziji veel minder kende dan mij. Zoo onlangs nog, op die partij in do pastorie. Toen was zij, opgewekt cn aardig; zij werd bepaald ge fêteerd1 on toen maakte zij volstrekt niet don indruk alsof zij liefst in de afgetogen hoekjes wilde kruipen, zooals hier," „Zij is verlegen tegenover jou, Sven." „Tegenover mij? Iheuscb?" „Ja. Zij ziot tegen je op." Hij lachte. „Zeer vleiend!" Docfli daarop zeide hi; tocüi weder ernstig: „Maar dan is zij een onnoozcl gansjedat had ik niet van haar gedacht, omdat zij met jou op zulk een goeden voet staat." „Foei! Je moest je sdhamen, Sven!" Ruth's oogen fonkelden van boosheid over aoo'n dubbele belecdiging. Maar zij zou het voor haar beiden opnemen. Zij zou Ada ver- dod'gen tegen dc beschuldiging van een onnoozelc gans tc zijn, en zichzelf tegen die van zulk een slechten smaak te hebben, met een gans om te gaan cn haar tot vriendin te kiezen. „Men behoeft nog geen onnoozele gans te wezen, omdat men een beetje verlegen van aard is," zeide zij. „Jij kent haar niet, Svenmaar ik wel. Je moest, eens weten hoeveel zij in zich omdraagt.." Sven Grabe schoof een weinig dichter bij, met het bovenlichaam over de knieën gebo gen, en hij keek haar mot een paar ondeu gende oogen aan. „Wat is dat dan al zoo?" vroeg hij kwasi- bel'angstellend. „Hartstocht." Dit werd zoo eenvoudig cn zoo ernstig ge zegd, dat dc spotzieke uitdrukking op SVen's gelaat plotseling verdween. Beiden zaten nu zwijgend na to denken over de beteekenis van dat èeue woord, en Ada's beeld stond hun daarbij, voor den geest. „Jij, denkt dat zij» altijd zoo kalm cn stil is, zooals jo haar doorgaans ziet," vervolgde Ruth, „maar ik heb haai* heel anders1 ge zien. Vooral één keer. Ik herkende haar niet; zij scheon toen eene andere vrouW: driftig en verontwaardigd, in opstand tegen do geheele wereld. Er smeult iets in haar, dat soms in vlammen moet uitbarsten, als zij er niet in stikken zal. Ann kind! Arm kind! Haar leven lang heeft zij een verlangen in zich omgedragenbet verlangen naar iets, dat zi; niot kan bereiken. Zij weet zoo goed als niets van ouders of familieleden, wien zij liare liefde zou kunnen wijden; en toch leeft deze zoo sterk in Tiaar dat zij geen dier kan zien en geon bloem kan plukken, zon der ze te liefkoozon. Ilier heeft zij nu mij en do kinderon-, maar wat lieteekent dit voor baar Zij heeft behoefte aan liefde en..." Zij zweeg en Sven bleef ook stil zitten, tot hij plotseling het hoofd oprichtte en op een gewild vroolijken toon, als om met geweJd clio droeve gedachten te verdrijven, zeide „Dit is nu goed en wel, maar liet zegt. toch niet waarom zij juist voor mij verlegen behoeft to zijn." Rutih ladhte. „Ik stem toe, dat ik daarvan het recht ook niet begrijp; ik wilde alleen maar niet, dat je haar voor een onnoozele gans zoudt houden." Op dit oogenblik zweefde er iets als een witte wolk voorbij de deur van don linker huisvleugel, en zij zagen Ada, die een pak tullen gordijnen over den arm droeg; zij knikte hun in 't voorbij gaan oven toe, maar zij zeido niets. Dc beide anderen volgden haar met de oogen, zoo als zij daar het kiezelpdein over en do stoeptroden opging, die massa, tulle om haai* lenige figuur buigende en waaiende, al naar do bewegingen die zij maakte. „Zij heeft eigenaardigo oogen," zeidie Sven „het is alsof er eon glimladh in de diepte verborgen speelt, terwijl de lange wimpers nog vochtig zijn van tranen." „Zoo, heb jij dat opgemerkt? Ik zag liet ook." „Ik heb het vroeger oo»lc ai reeds gezien, maar ik heb er niet verder over nagedacht. Eierst nu jij mij verteld hebt- wat er achter die oogen vciiboigen wordt goluouden, begin ik 't beter te Ingrijpen." Wederom flikkerde die ondeugende uit druk van straks in zijn blik. Rut-h be- stu.tvO hem door een klap met oen afgebro ken tak op zijn arm. Hij was toch een on verbeterlijke spotter. Over alles moest hij grappen maken. Men kon toch nooit eens met hom over ernstige onderwerpen spreken. In den grond had zij er evenwel niets te gen, op die gemakkelijke manier te onisnap- l)en aan de weekhartige stemming, die op nieuw had gedreigd. Vlug zette zij de schommel pl ank met haar voet weer in be weging en liegoi» over iets anders te praten. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1