"buiten landt SU0. 15. Eerste Blad. 4de Jaargang. Zaterdag 15 Juli 1905. FEUILLETON. De mode. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF O. Utrecbtschestraat I. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 0.75* Elke regel meer- u.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement Een* circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. UITSLAG DER VERKIEZING. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort, iBrengen ter openbare kennis, dat de proces sen-verbaal van de zittingen van de Hoofd stem bureaux in de 'Kiesdistricten II e,n III, van den uitslag der op den 12den JiuJi 1905 ge hou- den stemmingen voor de verkiezing van twee leden van den Gemeenteraad van Amersfoort, in afschrift zijn aangeplakt en ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. Amersfoort, den 13. Juli 1906. 'Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, WCJUTIMIÖS. De Secretaris, VAN REIGERSBERG VERSLUIJS, Lo.-S. EXAMEN TER VERKRIJGING VAfN' H!ET DIPLOMA VAN ICILPKEr RMEESTER VAlN VEE EN VLEESC'H. J>e Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het examen ter verkrijging van een <liploma van hulpkcur- meester van vee en vleescli zal aanvangen op (Donderdag, 20 Juli a. s., des voormiddags te 9 ure, in het openbaar slachthuis te Rotterdam. Amersfoort, 14 Juli 1905. De Burgemeester van Amersfoort, WUIJ'PIHRE. Politiek Overzicbt De revolutie in Rusland. In de tweede helft van deze maand is weder eene nieuwe vergadering van gemach tigden van de zemstwo's, de organen van het zelfbestuur uu Rusland, te Moskou uitge schreven. Het schijnt, dat aan die vergade ring een© bijzondere beteeikeuis moet wor de» toegekend. Vooreerst om hare uitgebreid heid. Nog andere lichamen zullen zich op die vergadering laten vertegenwoordigen o.a. lieetft de boud van induatrieelen te Pe tersburg besloten er eene deputatie heen te zenden. Men verwacht, dat omstreeks dui zend vertegenwoordigers van verschillende kringen der samenleving er zullen bijeen komen. Maai'* ook om de aandacht, die de regeering aau deze samenkomst scheukt,... met het doel haar te beletten. De regeering heelt door har© gouverneurs overal eene waarschuwing laten verspreiden, om zich niet op weg te begeven naar Moskou, omdat zij de vergadering heeft verboden. De dicta tor Trepow zal zich zelf naar Moskou bege ven. Daarentegen heeft het comité tot rege ling van deze vergadering laten bekend ma ken, dat zij onder allo omstandigheden zal worden gehouden. Het zal hier dus waar schijnlijk hard tegen hard gaan. Onder die omstandigheden is het van belang, kennis te nemen van een brief aan de Vossisolie Ztg. ui.o Petersburg, waarin de bijzonderheden over de uitbreiding van d© revolutie in Rus land worden samengevat tot een beeld;, dat het gelieole rijk omvat. De Sclir. zegt over den toestand: „De revolutv.c en de contra-revolutie in Rus land is aanwezig. Zij is juist zoo over het land gekomen als voorspeld werd voor het geval, dat de regeering niet tot inkeer kwam en besloot zich van de hulji eene gematigde partij te verzeke ren. Er werd destijds ook op gewezen, dat deze revolutie niet op alle plaatsen te gelijk kon optreden, dat er veeleer eerst een zekere nood in het landbouwbedrijf aan den dag moest komen, voor dat de groote mas sa's in het land in beweging zouden komen. Dat. is ook uitgekomen. Al droegen reeds do onlusten iu Maart en April een revoluti onair karakter, d© werkelijke revolutie ;s eerst in de laatste 2 a 3 weken tot uitbar- sting gekomen. Den aanzet daartoe in de ste den kan men wel is waar reeds verleggen naai de laatste dagen van Januari, toen de soci aal-revolutionaire. partij van d© Letten en Esthen en de Joodsche sociaal-democratische bond, in aansluiting aan de gebeurtenissen te Petersburg, de revolutie afkondigden. Op het platteland kwam de revolutie echter eerst in de laatste weken. Terwijl nu de revolutie in de steden ©n de muiterij in leger en vloot door de leiders vau de radicale partijen aangestookt on ge organiseerd wordt, is hare uitbarsting op het platteland iu de eerste plaats een werk van de lieden, d'io onder de vlag van do monar chale partij den Czaar de redding van de al leenheerschappij beloven. Moskou is de hek senketel waalrun alle opruiende artikelen ontstaan, die als oproepingen onder alle reohtgeloovigen op de dorpen met behulp van de plaatselijke overheden worden ver deeld. Het. drakenzaad van deze proclama- tiëu, die in hunne perfide jacht op d© laag ste instincten van de onbeschaafde massa in verband met godsdienstige voorstellingen her inneren aan den tijd van de boerenoorlogen, is opgeschoten. In de geheelo zuidelijke helft van Rusland, van do Wolga tot aan de wes telijke grens van het rijk, beginnen d© boe ren het beetje cultuur uit te roeien en den staat te vernietigen. Wam neer men nauwkeuriger toeziet, dan zijn de centra van de boerenopstanden1 Wolhynde en de Poolsche gouverriemon-m Lublin en Sjedletz. AauJeiding: de ophits-ng van de orthodoxe boeren tegen de katholieke groote grondbezitters. 2. Het gouvernement Taurie. Aanleidingde ophitsing van de or thodoxe boerenarbeiders tegen do Dniitsche kolonisten. Eveneens aan de Wolga. 3. Gou vernement Toela. Aanleiding: OpTiitsing van de boeren tegen de leiders van de democrati sche zeinsl wo-groep prins Lwow en graaf Bo- brmski. 4. Gouvernement Moskou. Aanlei ding: Ophitsing van dè boeren tegen do zemstwo's en hare inrichtingen van algemce.i mut. 5. Oostzeeprovinciën. AanleidingOp hitsing van de Letten en Esthen legem bet Duitselie element. Het is duidelijk, dat zulk eene beweging onmogelijk door de lieden, dio haar hebben in 't leven geroopeui, in de hand kan worden gehouden eenmaal losgebroken, stort zij zich op alles wat de hebzucht van eene half wilde bevolking kan prikkelen. Daarmedo is echter alles bedreigd wat 'n Rusland aanspraak maakt op dien naam cul tuur. In de steden berust de leiding van do revolutie nog in de handen van kleine, goed georganiseerde groepen, die, ofschoon over het geheel© reusachtige rijk verstrooid, steeds ;n verbinding met elkaar staan. De ziel en de drijvende kracht van de beweging zijn de Joden., hunne krachtigste medestrijders Let ten, Esthen en Polen. Onder de Russisch© werkliedten zijn het voornamelijk die van het noordoostelijke gebied, die krachtig opkomen voor de uitvoering van de door hen verlangde hervormingen. De werklieden in Petersburg en Moskou, waarop 't het meest aankomt, zijn. nog niet zoo ver, dat zij na de droevige ervaringen van Januari als een gesloten geheel kunnen optreden. Maar hierin komt veran dering naarmate het ontbindingsproces ;n leger en marine vorderingen maakt. Daarnaast werken de terroristen met- do vreesclijkst© middelen. In Petersburg verloopt sints drie weken geen dag, waarop niet een brand van eenigen omvang plaats heeft. Het is vooral gemunt op do groote fabrieken, wei- kei- afbranden honderden werklieden, op straat zet. Lieden, die zonder verdiensten zijn, zijn, eerdter tot opstand te bewegen dam zij, die geregeld werk hebben. lm de straten van Petersburg voeren bommenwex-pers hun ver niel ingsstrijd tegen de politie. Do naaste toekomst ligt in Moskou, waar binnen eenige dagen omstreeks duizend ver tegenwoordigers van de maatschappij bijeen komen. Wanneer het den mannen, die deze vergadering hebben lielegd, mocht gelukken, zooals het plan is, de meerderheid van het officiei-enkoqxs te Moskou te winnen, dan is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de vergade ring een constit ueereude wordt. En dan is het laatste oogenblik voor den Czaar gekomen." Wat door dezen correspondent in aJgemeene termen wordit aangeduid, wordt nader beves tigd door de Russische Correspondenz. die sints korten tijd door vriemden van de Russi sche vrijheidslx1 weging te Bei-lijm wordt uit gegeven. Dit blad schrijft: „De revolutie is het stadium van do ge- lieirno samenzweringen te bovenzij voelt zich sterk genoeg om den vijand openlijk den oorlog te verklaren. Het nieuwe plan is ge heel anders van aard dan de vroegere». Er staat oen© onbloedige omwenteling voor de deur. Het groote congres van de vertegen woordigers der zemstwo's en stedelijke duma's, dat den 19en Juli te Moskou bijeenkomt, wil den Czaar dwingen eene grondwet te geven en het wil zic-h niet tevreden stellen met de earieatuur van Boelygin. In de sociëteiten en op straat wordt openlijk de uitvoering van dit plan besproken. Er zijn twee stroomvngen aanwezig: de eene rekent met een tijdelijk op zijdte zetten van Czaar Nico laas II. de andere met sajue dxxurzamo verwijdering. Eene voorloopige regeering, welker leden nu reeds haast, ieder kind leent, zal in ieder geval in functie moeten treden. De vraag is alleen of dit zal zijln voor kortercu of voor laingeren itijd als regentschap voor een thans miet tot regeer© n in staat zijinden Czaar. Er be staat twijfel aan wie do gewichtigste ministe- rieelo ambten zulLen worden opgedragen maar het schijnt, dat de meerderheid aan Witte het ambt van ministerpresident en aan Swiatopolk-Mirsky dat van .minister van bininenilandscho zaken wil opdragen. Natuur lijk moet men zeker zijn van liet leger om dit plan te kunnen uitvoeren, maar blijkbaar ligt. hier niet de grootste moeielijkheid. De Petersburgsche garde-regimenten kunnen niet meer gelden als een steunpilaar voor den Czaar, en de troepen te Moskou, in welker officierenkorps liet burgerlijke element den toon aangeeft, schijnt nagenoeg gewonnen Ie zijn." Frankrijk. President Lombet heeft de besluiten tot begenadiging van Déroulède, Jules Gnérin, graaf de Lur Saluoes en Buffet zoo spoedig onderteekend, dat zij nog bij, gelegenheid va.n het nationale feest van den I4en Juli in het Journal Ofifciel konden worden op genomen. Do autoriteiten aan de grens heb ben tevens bevel gekregen allen, voor wie het verbanningsbesluit is opgeheven te la ten passeeren. De vreugde over Ie terug- kom.rt van Deroulède wordt den nationalis ten vergald door het tooneel, dat hunne on handige geestverwanten in de Kamer hebben uitgelokt, waardoor do opheffing aai de ver banning eene daad van genade is geworden, in plaats van de gowenschte amnestie. De commissie van den Senaat voor het wetsontwerp tot regeling van de scheiding van Kerk en Staat heeft tot voorzitter geko zen den gewezen minister vajx uistitie in liet kabinet-Combes Vallé. De aanhangers van het wetsontwerp dienden ter bespoedi ging van de belia.ndeli.ng een voorstel in, waarbij nadruk wordt gelegd op de noodza kelijkheid om do wet nog vóór 1 Januari 1906 af te doen. Dit voorstel is aangenomen. De minister-president en de minister van eeredieust zullen eerstdaags worden uitge nood i go om het wetsontwerp toe te lichten voor de commissie, die dan terstond zal be ginnen met de behandeling van de artike len. Zweden. Oefle, IJ, Juli. Gisterenavond had aan boord van de Hohenzollern, ter eer© van Ko ning Oscar, een dfiner van veertig couverts plaats, waarna do Koning op zijn jacht „D'roth" terugvoer naar het feestelijk verlich te- Gefle. Heden middag gal Koning Oscar op de Drott, ter oere van den Keizer een déjeu- n<", waarna de Koning en de kroonprins zich naar Gefle begaven om naar Stockholm te rug tc kecren. Kiel, IJ, Juli. Do Keizer heeft d©n Koning van Zweden tot groot-admiraal benoemd en liem gesteld a la suite van de marine. Noorwegen. De grijze Koning vau Denemarken is ta melijk overhaast uit Gmunden, waar hij ver toefde in het gezin van zijne dochter, de her togin van Gumberland, naar Kopenhagen te ruggekeerd. Men brengt dit in verband met de mogelijkheid, dat zijn kleinzoon, prins Karei, voor den tnoon van Noorwegen zal ge kozen worden. Een Noorweegscho diplomaat bevindt, zich te Kopenhagen, om de stemming in de regeeringskringen te polsen; hij heeft ook gesp tokken gehad met personen van de koninklijke familie. D© tot dusver gedane stappen zijn echter geheel van privaten aard. Koning Christiaan zal in geen geval zijne toestemming geven tot de candAdatuur van zijn kleinzoon, wanneer niet Koning Oscar beslist de kroon van Noorwegen voor een van zijn© jongere zoons weigert. Prins Karei is do tweedo zoon van den Kroonprins Frederik; zijne moeder is prin ses Louise van Zwaden en Noorwegen, doch ter van wijlen Koning Karei X. Hij heeft, in 1896 prinses Maud van Engeland, de doch ter van Koning Eduard, getrouwd, is 33 jaar oud en marine-officier. Spanje. Madrid, 17/ Juli. Dé ochtendbladen zeg gen dat een aninister-crisis zal worden ver meden. Madrid, IJ/ Juli. Het wegblijven van den minister van financiën ixi tien ministerraad van hedenmiddag geeft een officieele beves tiging van zijn ontslag. Madrid, IJ, Juli. ..Villaverde is ernstig ziek. De ministerraad nam het ontslag van Urzaiz aan. Later telegram. Navaro Reverter zal Urzaiz als minister van financiën vervan gen. Te Alicante is een anarchist aangehouden op t oogenblik dat hij ©ene "bom tegen den schouwburg wilde werpen. De Spaansche politie hooft gisteren uacht met behulp van een Franschen politieagent, huiszoekingen gedaan, waarover het grootste geheim in acht wordit genomen. Men denkt dat liet onderzoek in verband staat met den aanslag tegen den Koning en president Lou- bet to Parijs. De anarchist Perez Neya, dlie ziek lag in het gasthuis te Madrid en na ondervraging naar de cellulaire gevangenis is overgebracht, zou er bij betrokken rijn. Neya wa6 te Parijs tijdens den aanslag en werd zelfs aangehou den. maar later weer losgelaten, waarna hij naar Spanje terugkeerde. Men denkt dat hij de daders van den aanslag heeft verklikt. Rusland. Prins Peter Troebetzkoi, opperjagermeester van den Czaar en broeder van den adels- maarschalk te Moskou, die thans te Weenen. vertoeft, verklaarde aan een interviewer, dat de tegenwoordige toestanden in Rusland den Czaar zeer ter harte gaan. Men is aan het geheelo hof in neerslachtige stemming. Over de toekomstige constitutie wil Troe betzkoi zich niet uitlaten, maar ©r staan doo*- tastende hervormingen voor de deur, natuur lijk zonder inbreuk op het autocratische stel sel. De volksvertegenwoordiging zal slechts eene raadgevende, geen beslissende stem hebben. O]) de vraag, of het volk met dezen halveni m aatregel tevreden zal zijn, zeidie Troebetzkoi, dat dit eene open vraag is. Een groot dee' van de Russische intelligentie gelooft heb wel, een ander deel niet. De revolutionaire bewe ging is goed georganiseerd, zoodat slechts iets buitengewoons kan helpen. Maar niemand kan eene oplossing voorzien. Petersburg, IJ, Juli. Petersburgsch tele graaf agentschap). Eeai heden openbaar ge maakt regeeringscommuxiiqué deelt mede, dat de gebeurtenissen aan den Kaukasus ge durende de afgeloopen twee weken bet werk van de revolutionaire, partijen in Tiflis ge weest is. Do reeds bekende bijzonderheden van de bommenaanslag in Tiflis worden dteor den Regeeringsbode nog aangevuld met een van 11 Juli gedagteekende mededeeling uit het district. Tiflis, volgens welke oen bommen-la- boratorium is ontdekt waarin vier gevulde en 24 onafgewerkte lynam iet bommen en omstreeks 500 pakketten met dynamiet, ni troglycerine enz. gevonden weirden. Eene po ging in do laborantus om eene ontploffing te veroorzaken werd door de waakzaamheid van de politio verijdeld. Tijdiens de duur van de huiszoeking, werd er in de omringende tuinen geweer- en revolverschoten gewisseld. In 't geheel zijn twaalf personen gevangen genomen. Moskou, IJ, Juli. De moordenaar van Sclioowalow is een gewezen onderwijzer te Petersburg. Hij verklaarde te behooren tot do strijd-organisatie van de sociaal-revolutio naire partij. Schoejvalow heeft op de lijst van de ter dood veroordeelden gestaan. Warschau, IJ, Juli. Alle beambten van de lijn WarschauWeenon hebben eenparig heb besluit genomen van 15 Juli af ridh van de Poolsche taal ais diensttaal te bedienen en Poolsche opschriften in te voeren. Wanneer de autoriteiten zich tegen de uitvoering van dit besluit verzetten, zal de arbeid worden gestaakt. Kreta. Engelsche troepen hebben op Kreta, te Skyloni en Ajvanilis, gevochten tegen de op standelingen daarbij werden tien soldaten De tailleur-costuums behouden steeds het veld en zijn' dan ook een nette en gemakke lijke dracht. Met het oog op de reisjes, die aanstaande zijn, zullen we daaraan nu onze aandacht wijden. Voor zmlkc gelegenheden kunnen we geen wijd© rokken, met volants gegarneerd, gebruiken een tailleur-kostuum is daarvoor meer geschikt. Nu do groote ma gazijnen reeds na Pinksteren hun uitverkoo- pen houden, kan men zich daar uitstekend voorzien en niet te duur, zoodat men geen gewetenswroeging behoef te hebben als ons toilet niet zoo lang als and er 9 meegaat. De japonrok kan voetvrij wtezen en bespaart daardoor veel vermoeienis, men behoeft hem niet altijd in de hand te houden. Voor slanke figuren kan men den geplooiden rok nemen, voor meer gezette figuren den zeven of negenibaansrok, strak en glad om1 do lieur ])ende klokvorm kan voor 'beiden dienen, al of niet met een smalle voorbaan. Behalve de blouse draagt, men hicibij een bolero of een korte, halfaangesloten paletot, beiden passen bij deze rokken. Uit de open bolero vertoont zich een witte overhemd-blouse met omliggende kraag en langen das. Serge en coveroort komen in de eerste plaats in aan merking voor reisjaponnenneutrale kleu ren als grijs en beige verdienen de voorkeur boven andere, omdat ze liet minst besmette lijk rijn. De kleine wit en zwarte ruitjes met awart bandfluweel gegarneerd kleeden zoo wel jonge meisjes als oudere vrouwen. Wensêht men een meer gekleed tailleur-kos tuum, dan gebruikt men hiervoor foulard zijde en garneert die met laken; dit moet dan zijn in de grondkleur van de zijde. Be halve die foulards, ziet men ook taffètas- glacédeze zijden stoffen komen in allerlei sohakeeringen en teekeningen voor: ruitjes, bloempjes, streepjes, letterlijk alles wat men zich deniken kan. Daaibij kan nog opgemerkt worden, dat de zijden stoffen tegenwoordig in dezelfde breedten verschijnen als de wol len dito's en de wijdte der rokken dus geen beswaar is en niet door te veel naden ont sierd behoeft te -worden. Behalve voor ge heel e kostuums dient de zijde ook voor gar- ueering van wollen japonnen en kan men op die wijze dus oudere toiletten weer op- frisschen met zijden volante en plissées. Dte linnen tailleur-kostuums hebben vóór boven de stoffen of zijden dat zijj gewasschen kun nen werdenmet Engelsch borduursel ge garneerd, zijn ze sterk en min of meer ge kleed. Neteldoek on piqué zal zoer veel ge dragen worden in allerlei dessins. 'Bij die lichte toiletten behooren dezen zooner witto of -licht grijze schoenen, iai duurdere en gocid- koopere soorten verkrijgbaar, een luchtige dracht en vooral op zandgrond zeer aange naam kousen en schoenen moeten zooveel mogelijk overeenstemmen met de kleur der japonbij regenweer en op reis zijn de zwarte of bruine laarzen verkieselijk. Zoo gaat het ook met de hoeden. De groote mo dellen zij(n lastig op reis, niet alleen voor de draagsters, ook voor de medereizigers; daarom liefst matelots of andere kleine mo dellen met lint gegarneerd, die desnoods een regenbui verdragen. De gekleede kleine hoedjes vereischen natuurlijk en-tous-cas of parasols; in effen en geruite zijde is daar van een flinke keuze; ook de wit linnen pa rasol met Engelsch borduurwerk: is zeer ge wild. Wie veel tijd heeft, kan zich het bor duursel voor haar toiletten zelf vervaardi gen, de kosten zijn gering, het effoot verras send. Witte voiles beschutten beter dan zwarte; ook blauwe, bruine en beige „gaze de lise" wordt veel gebruikt en verdient de voorkeur lieven tulle, omdat liet zand en stof niet doorlaat. Bij de weinige berging, die men altijd in zomer-optrekjes of hotels vindt, verdient het. zeker aanbeveling een paar zakken mee te nomen van ongebleekt neteldoek, dat zeer goedkoop is en haast geen plaats in hot kof fer beslaat. Van 3 meter lengte bij een breedte van ruim 1 meter maakt men een lange zak, die men van onderen dichtnaait en van boven van een sdhuif voorziet, die dichtgcbaald zijnde alleen een opening houdt voor de japon haaktegen stof en andere ongerechtigheid is het kostuum op die wijze beschutook thuis zijnd© is dit een prak tisch middel om l;ohto japonnetjes afdoende te beschermen. Wie er door de wijlde toilet- ton gebaat zijn, dat zijn de aanstaand© moe ders. Reformkleeding is hun wel te reoom- mandecren, mits de kleeren, van onder de buste te beginnen, in zeer ruime plooien worden opgezet en do figuur in het geheel niet gemarkeerd wordt. Als de stoffen licht eu dun zijn, worden de toiletten niet te zwaar en kunnen ze zelfs een zekere elegance heb'benlang aangeknipte schootdeelen en basques niaskeeren eveneens; met breede kanten berthes gegarneerde lijven en zeer ruim geplisseerde rokken kunnen voor ge kleed dienst doen. Sleepjaponnen verdienen de voorkeur, daar ziji de personen veel lan ger doen schijnen. De warmte zal die dames er wel toe brengen gekleed© peignoirs bin nenshuis te dragen, goed ruim van voreu en den rug met een Watteau-plooi voorzien. Nu uit Engeland het bericht komt, dal de crinoline weer in aantocht is en deze zich te Sclieveningen ook al vertoond heeft, al was bet een unicum, moesten de vrouwen z;ch eigenlijk vereenigen iu een anti-crino- linebondiedereen vindt die dracht leelijk en hoogst bezwaarlijk, daaibij komt dat men er wel in kleinen omvang mee begint, maar deze al spoedig toeneemt. Al zullen wo er in onzen t-ijjd niet spoedig toe komen zulke ont zettende hoepelrokken te dragen als bij vo rige gelagenheden het geval was, ook al om dat de kleinere huizen en kamers geen drie of vier dames tegelijk met zulk een omvang kunnen bergen, de wansmaak, die er uit spreekt, iuoet ons beletten daaraan te offe ren. Bij meer gekleede toiletten ziet men veel halflange mouwen, die door een entre- deux of afhangende kaait zijn versierd aan den onderkant; lange handschoenen of open gewerkte mitaines bedekken den onderarm, heerlijk luchtig is deze mode zeker. De hand schoenen kunnen ook van .boiduurwerk rijn voorzien en in alle oprichten zich aanpas sen bij het toilet; kostbaar zijn ze natuur lijk dan wel. Van-versiering met edelgesteen ten of goud hoort men nog niet; vroeger kiwam dat wel voor; dozijinen paren bij uit zetten zullen ook wel den wensoh doen ont staan wat variatie aan te brengen en voor gala-gelegenheden extra moois te pas bren gen. In de goedkoope soorten is ft gemakke lijk te varieeren, tooh kunnen zulke kleinig heden ft cachet van een toilet wegnemen, alles moet zooveel mogelijk in overeenstem ming zijn. Wat de hoeden betreft, daarmee is ft al eender gesteld. Garneering van rose rozen en lichtblauwe vergeet-mij-nieten gaat alleen als men in de zachte tinten blijft, met andere oombinaties is 't eveneens en rij die oen ldlein kleedgeld hebben doen verstandig geen opvallende dingen te nemen, die altijd de attenties trokken, maar stille, weinig in ft oog vallende. Opzichtige zaken vervelen ook spoedig, aau de draagster dikwijls in de eerste plaaltsheeft men niet de 'handigheid om zelf wat variatie aan te brengen, dan krijgt men van zulke voorwerpen spoedig zijn bekomst en kan zich toch geen vervan ging permitteeren om de koeten. De kapsels dienen los en luchtig te wezen, om de hoeden goed tot hun recht te bren gen onduleeren en opmaken over crepé- rollen is onvermijdelijkwie er geen handig heid in heeft, moet zich die toch eigen zien te maken.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1