so. 4de Jaargang. Donderdag 20 juli 1905.^ BUITENLAND^ FEUILLETON^ Speelbal van Wind en Golven. OORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoort f 1.25. Idem franco per post1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiënr mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF 6 C». Utrechtschestraat 1. lntercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer- 0.15. Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement Eeno circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicbt De verkiezingsstrijd in Beieren. Do verkiezing van d© leden der nieuw© Tweede Kamer in Beieren heeft de uitkomst gehad, die de benoeming van de grondkie zel-* in de vorige week deed voorzienhet katholiek-socialistisch© bondgenootschap heeft eene volledige overwinning behaald. In den nieuwen landdag zal de verhouding der par tijen aldus zijn: centrum 102 leden, sociaal democraten 12, democraten 2, Neder-Beiersche boerenbond 3, landbouwersbond in de Palts en in Opper-Frankenland 4, conservatieve landbouwersbond 10, liberalen 21. Voor de laatstgenoemde partijen is eene vergelijking in cijfers met- den vroegeren toestand, waar- b;j de vrije vereeniging 19 en de liberale ver- eeniging 44 leden telde, niet mogelijk, om dat nog niet vaststaat bij welke groepen ver schillende leden van landbouwersbonden zich zulter. aansluiten. Aan het eindresultaat doet dit niets af. Die groepen waren reeds in de minderheid, maar zijl zijn nu nog belangrijk meer verzwakt, en dat is nagenoeg geheel ten goede gekomen aan het centrum, dat van 84 leden tot 102 geklommen is, slecEls vier minder dan voor de meerderheid van twee derdon werden gevorderd. De sociaal-demo cratische bondgenooten hebben voor zich slechts een mager aandeel van den buit be haald zij hebben in Neurenberg vier plaat sen aan de vereenigde liberalen en agra riër* verloren en met den steun van het cen trum vijf plaatsen gewonnen, zoodat hunne winst per slot niet meer dan ééne stem be draagt- Maar liet bondgenootschap tusschen katho lieken en socialisten had een bepaald om schreven doel. Beide partijen verlangen eene lciesrechfchervorming, waardoor voor het be staande getrapte kiesstelsel het reeht- streeksche algameene stemrecht in de plaats wordt gesteld. Daarvoor hadden zij zich reeds bijl de vorige algemeen© verkiezingen verbon den. In de oude Kamer konden zij bun wil niet doorzetten, omdat zijl te zaïnen 't niet konden brengen tot de meerderheid van twee derden, die daarvoor gevorderd wordt. Nu is dat beletsel vervallen; in de nieuwe Kamer ontbreken aan liet centrum alléén sledhts weinige stemmen voor deze meerderheid van twee derden; katholieken en socialisten ver- eenigd zijn er ver over heen. De kiesrecht- hervorming, waarnaar beiden verlangen, zal du* nu tot stand kunnen komen. Wanneer dat doel bereikt is, dan zal het bondgenootschap tusschen deze twee hetero gene partijen van zelf uiteenvallen. Wat zal •dan te verwachten zijn? De bekende socialis tische leider Bebel heeft dat onlangs in eene vergadering te Erlangen gezegd, waar hij zich aldus uitdrukte: „Het zwart-roode verband was een oisch van den bestaanden toestand, maar terstond na de hervorming van de kies wet in Beieren zal het socialisme een verdel gingsoorlog tegen het centrum beginnen." Die verklaring klopt merkwaardig met de waarschuwing, die de Nordd. A'llg. Zeitung uitsprak naar aanleiding van het feit van dit bondgenootschap, dat de wolf er niet minder gevaarlijk om wordt, wanneer hij zich hult in een schaapsvacht. Het vooruitzicht op dezen verdelgingsoor log in 't verschiet zal echter het centrum wel niet al te zeer bezwaren. De stemmen, die de katholieke partij in Beieren laat hooren, wijzen er op, dat het centrum zich sterk voelt in het bezit van zijne macht en zich voorstelt die te gebruiken. Het verlangt, dat het bin- nenlandsch bestuur zal worden gevoerd in zijn geest, en geeft duidelijk te kennen, dat het daarvoor waarborgen verlangt en geen mannen wil dulden aan het bewind, die het zouden willen weerstaan. Den minister van binnenlandsche zaken graaf Fedlitscb, die van liberale sympathieën wordt verdacht, wordt vrij duidelijk te verstaan gegeven, dat hij onder den nieuwen toestand niet meer op zijne plaats is. In de regeeringsbureaux te München zal voortaan centrum troef zijn, meer nog dan tot dusver. En het is te verwachten, dat dit ook op de rijksregeering niet zonder invloed zal blijven. Het Beiersche centrum was steeds particularistisch gezind. Wel heeft het de krachtige strooming ten gunste van de eenheid, die voor 35 jaren door geheel Duitschland ging, niet kunnen weerstaan; maar de bijzondere rechten, die in de rijks grondwet aan Beieren zijn gelaten, vinden in het Beiersche centrum een naijver igon. hoeder, en het zou eerder voor uitbreiding van die rechten te vinden zijn dan voor in krimping. Ongetwijfeld is de Duitse lie een heid te stevig gevestigd, dan dat men haar bedreigd zou kunnen achten door deze ne derlaag van de elementen in Beieren, die in dertijd de drijvende kracht zijn geweest om deze eenheid te vestigen. Maar de kans be staat toch, dat de wrijving grooter zal wor den in het vrij ingewikkelde raderwerk van het Duitsche hondsbos tuur, nu de macht van het centrum in Beieren zoo belangrijk groo ter geworden is. Dat is althans een gevolg van deze overwinning van het katholiek-so cialistisch verbond, dat mogelijk, zoo niet waarschijnlijk is. Duitschland. Gotha, 19 Juli. Op het slot Friedenstein aanvaardde lieden op feestelijke wijze Her tog Karl Eduard de regeering in tegenwoor digheid van tailrijke vorstelijke personen. De Hertog onderteekende in de audiëntiekamer voor het gezamenlijk ministerie de eedsoor- kon dè. De oorkonde werd in den loop van den morgen in het huis van afgevaardigden voor den Landdag door den president voor gelezen. In twee districten voor den landdag van Beieren heeft de verkiezing nog niet tot een resultaat geleid. In Neustadt werd de verkie zing na twaalf vruchteloozo stemmingen vier weken verdaagd; in Lamdsbuilrl werd de ver kiezing tot heden uitgesteld, nadat na twee- daagsche bemoeiingen geen resultaat was ver kregen. Frankrijk. Het Engelsche eskader is eergistergn uit Brest vertrokken. President Loubet heeft het grootkruis van het legioen van eer geschonken aan admiraal Mav en de rozet van officier aan de com mandanten der elf oorlogsschepen. Tot het brengen van een tegenbezoek wordt het Fransohe noorder-eskader den 7en Augus tus te Cowes verwacht. Vandaar zal do ad miraal met 80 officieren en een aantal ma- troz i Londen, Windsor en Portsmouth be zoeken. Het vertrek is bepaald op den 14en. Engeland. Londen19 Juli. De vreemdelingenwet (aliens bill) is in derde lezing aangenomen met 214 tegen 136 stemmen. De wet is na do indiening in hoofdzaak onveranderd gebleven, behoudens de inlaseching van een amende- met door de regeering, bepalende dat aan uit gewekenen om politieke of godsdienstige re denen de toegang tot het land niet zal wor den ontzegd op grond van hun armoedigen toestand. De intrekking van het door de regeering ingediende plan eener nieuwe districts-indee- ling rooi de verkiezingen van het .agerhuis bli'il t voornamelijk te wijten te zijn aan de weigering van den Speaker om zijne mede werking te verleenen tot de door de regee ring voorgenomen wijze van behandeling van deze zaak. Min'ster Balfour wilde namelijk van he: lagerhuis een besluit uitlokken tot aanneming van het plan in beginsel, zonder dat *»- voldoende gelegenheid zou z."jn gege ven toe behandeling van de bijzonderheden. Het plar zou, na een enkel kort achat, als geheel aangenomen worden door goedkeu ring van een besluit, dat eene zedeh'jke ver bintenis inhield om later goedkeuring te verleenen aan eene door eene commissie sa men te stellen wet tot- bepaling van de gren zen van 'elk der kiesdistricten. De nieuwe Speaker, de heer Lowther, maakte echter een streep door deze rekening 'oor zijne weigering om het door de regeering ge- we nsch te besluit tot de stemming toe te la ten. Hiji verklaarde, dat deze wijze van be handeling aan het huis geen voldoende ge legenheid zou verschaffen om over de ver schillende beginselen, die in het ontwerp zijn opgenomen, van gedachten te wisselenhij was daarom van meening, dat het voorge stelde besluit in acht of negen verschillende besluiten moest worden gesplitst. De premier vroeg daarna of de oppositie er in kon toe stemmen, dat voor het debat over deze af zonderlijke besluiten vooraf een beperkte tijd werd bepaald. Toen dit geweigerd werd, trok Balfour het g'eheele plan in, omdat de tijd ontbrak het in deze zitting nog te be handelen, onder mededeeling, dat hij in de volgende zitting het plan op nieuw in ande ren vorm te berde zou brengen. Dit is voor de regeering een ernstige ne derlaag. De verwachting, dat daaruit eeoie crisis zal voortvloeien, schijnt echter voor barig te zijn. In eene vertrouwelijke verga dering vain de unionistische partij, die eer- gister namiddag aan het departement van buitorlandsohe zaken gehouden werd, be- toogco Balfour, dat eene ontbinding van het lagerhuis in Augustus zeer ongelegen zou ko men. Hiji drukte de partij op het hart, dat zij moest beletten, dat de oppositie bij ver rassende stemmingen zegevierde, en verzocht dringend gedurende de korte weken die deze zitting nog zal duren, om ondersteuning van de partij tot uitvoering van het geerings- programina. Dan zag hij- er geen bezwaar in, de zitting ten einde te brengen in de week, die eindigt met 12 Augustus. Cham berlain voegde daaraan toe, dat hij voor zich vroeger gunstig gestemd was geweest voor eene spoedige ontbinding, maar nu van Bal four s meening was, dat die niet pewenscht was. De partij stemde met de meening van hare leiders in. Zweden en Noorwegen. D. correspondent van de Daily Telegraph te Kopenhagen meldt, dat de Noorsche re geering binnenkort aan de Zweedsche verzoe^ ken zal, om beslist antwoord te geven op haar oorsteL, dat een Bernadotte den Noorschen t: -on zou bestijgen. Blijft koning Oskar wei geren, daartoe mede te werken, dan zou men vrij zijn, aan een anderen prins de kroon aan te bieden. Hongarije. Boedapest, 18 Juli. Het besturende comité van in de oppositie geooaliseerde partijen heeft een manifest tegen de regeering bekend gemaakt. Daarin wordt gezegd, dat het kabi net-Fejervary een anti-oonstitutioaieel kabinet genoemd is, omdat het in functie gebleven is na h .t votum van wantrouwen van de Kamer. Ofochoan het een vaderlandslievende plicht is belasting te betalen en den militairen dienst te verrichten en de burgers, wanneer de wet tige orde is hersteld, gehouden zullen zijn dien plicht te volbrengen, is het daarentegen in de tegenwoordige omstandigheden de pliel van iedereen zich te onthouden van het volbrengen van deze verplichtingen tegen over een anti-grondwettige regeering. De plaatselijke overheden handelen in overeen stemming met de wet, wanneer zij hunne medewerking weigeren om de belastingen te doen binnenkomen en de dienstplichtingen te doem opkomen. Rusland. Moskou, 17 Juli. Gisteren is het zemstwo- congres in de woning van prins Dolgoroeki geopend. In behandeling komenhet ontwem- Boelygin. het positie nemen van de openbare ambten bekleedende mannen tegenover de wet tot instelling van eene volksvertegenwoordi ging, die wordt verwacht, en de maatregelen itot verwezenlijking van de door de vertegen- digers der zematwo's en der steden uitgewrek- te voorstellen. Moskou, 19 Juli. Het congres der Zemst- wo's en burgemeesters gaf, nadat het inge licht was over een naar het plan van Boe- iygin bijeen te roepen Gossoedarstwennaja Doema (Rijks-doeana) en na het verslag van het bureau van organisatie te hebben ge hoord. als zijne meening te k nnen, dat de verwezenlijking vaai het plan van Boelygin of van een ander plan, dat op denzelfden grondslag berust en derhalve voor bet in het leven roepen van eeme nationale verga dering in den waren zin des woords onge schikt is, niet in staat is om de rust in bet land te herstellen, het dreigend gevaar te koeren, Ruisland te verlossen uit den toe stand van anarchie eai het op den weg te bre ngen van vreedzame, normale ntwik ke ling door middel van eene vaste staatsin richting. Moskou, 19 Juli. Ofschoon het congres van de zemsrtwo's en de gemeenteraden noch met de Gossoedarstwennaja doema (Rijks doema), noch met eenig ander plan, dat niet eene volksvertegenwoordiging in den waren zin des woords iu 't leven roept, genoegen kon nemen, was het toch van oordeel, dat wan neer de Rijks doema tot stand kwam, die ver tegenwoordigers van de zemstwo's en de ste den daarvan in grooten getale deel moesten uitmaken en d'an eene groep moesten vor men, die zich nauw zou aaneensluiten tot het verkrijgen van waarborgen voor de persoon lijke en de algemeene vrijheid. Do onaannemelijkheid van het plan-Boely gin motiveert het congres hiermede, dat een op den stand van het vermogen en de indee ling der kiezers in standen steunende wet dc volksvertegenwoordiging berooft van do mo gelijkheid om den werkelijken wil van het volk tot uitdrukking te brengen. Een stelsel, d it. zekere categorieën van Russische burgers verwijderd houdt van de verkiezingen, is in strijd met de grondslagen van de rechtvaar digheid. Het ontbreken van waarborgen voor de persoonlijke en de aigemeene vrijheid en de, oontróle op de verkiezingen door de or ganen van het bestuur en van de politie roept een toestand in het leven, waarbij de overeenstemming van de uitkomsten der ver kiezingen met don werkelijken wil van de kiezers niet is verzekerd. Bovendien verleent het plan aan de Rijks doema slechts eene raadgevende stem en schenkt het geen con trole op die wettigheid van het bectuur. 200 personen nemen deel aan dat congres. Petersburg, 19 Juli. Het hoofd der politie aan den Kaukasus, generaal-majoor Sohirin- kin, deelt naar aanleiding van het giste.tm door de Regeeiingsbode gemelde bericht over de vergiftiging van 20 arbeiders m de spojr- wegwerkplaatsen te Tiflis mede: „Negen arbeiders werden ongesteld na bet gebruik van thee, vier verlieten het ziekenhuis nog denzelfden dag, twee na twee dagen, drie na 4 dagen. Het water bleek zuiver te zijn geweest; in de theekannen werden spo ren van. sublimaat ontdekt. Op niemand viel de verdenking van vergiftiging. De onjuist heid van het eerste bericht moet worden ver klaard uit eene verkeerde redactie van bet eerste telegram. Volgens een bericht uit \.arschau zijn in Lodz een aantal manschappen van het Jeka- terinburgsche infanterie-regimemt in opstand gekomen tegen hunne officieren. Er ontstond een bloedige vechtpartij, waarbij één man werd gedood en een groot aantal gewond. Da muitende soldaten moesten tem laatste hot on derspit delven en werden geboeid naar dé ves ting Iwangorod gebracht. HeUingfors, 19 Juli. Toen de adjunct van de» gouverneur-generaal, geheimraad Deni- tricli, hedennamiddag omstreeks 3 uur het gebouw van den Senaat verliet, wierp een onbekende een bom naai- hem, waardoor hij) aan de hand, den rug en de beenen woid gewond. De dader nam de vlucht; hij we.dl door Russische adelborsten achtervolgd, maar ontkwam. Australië. De vertegenwooaidiger te Brisham van de Du itsch-Nedierl a.ndische kabelmaatschappij was het in 1900 gelukt, van de reigeering te Queensland vergunning te krijgem om haren kabel van Duitsoh Nieuw-Guinea bij Look- town aan de Queenslandbche kust aan l^nd! te 1-coigon. Onlangs echter heeft d© bonds- regeering, zonder te letten op deze vergun ning en zonder nadere motiveering de landing geweigerd. In de Kölm. Ztg. wordt de wensch uitgedrukt, dat de kabelmaatschappij zicli daarbij niet zal neerleggen, maar op grondi van die haar verleende vergunning van de Queens'andsche regeering, krachtige stappen te doen om eene billijke en fatsoenlijke be handeling door de bondsregeering te krijgen. De oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog mjn de volgende berichten Petersburg, 19 Juli. Het Petersburgsche tolcgraiafagentsckap bericht uit Godsiadan van Êisteren, dat het bericht van een Engelschi lad, dat in het Mandsjoerijöche leger ©ene epidemie is uitgebroken en dat de sterfte tob 40 gestegen is, op een verzinsel berust. De gezondheidstoestand is integendeel voortreffe lijk de gevallen van infectieziekten zijn zeer zeldzaamdo gezondheidstoestand van de troepen te velde is veel beter dan bij vredes- 23 BOMAN VAN ANNA WAHLENBERG. Of dat ouderwetsche instrument eene ge schiedenis zoude hebben? Het zag er wel naar uit. Misschien hadden onbekende zang wijzen!, die door reeds lang verstijfde vingers aan de snaren waren ontlokt, harten sneller doen kloppen, welke nu voor altijd onder de groene zoden van het kerkhof rustten? Als zij het eens van de muur durfde te nemen, zou zij er beter over kunnen oordee- len, hoe het eigenlijk was? Daar kon zij toch geen kwaad mede doen als zij maar oppaste het niet te ruw aan te pakken. Zóo oud zou die mandoline niet zijn, dat zij, uit elkaar viel zoodra men er aan raakte. Zij klom op een stoel, haakte het zwart zijden lint, waaraan ze was opgehangen van den knop af en stapte weder op den grond met het instrument in den arm. Het hout was keurig bewerkt en met fi guren besneden. 'Het was een mooi oudi stuk in geheel bij zonderen vorm. Alle snaren waren nog ge spannen alsof zij zelfs nu nog tonen zouden kunnen voortbrengen. Hoe lang zou het geleden zijn dat deze ge trild hadden, en welke wijzen zouden zij ge zangen hebben? Waren het droeve liederen geweest, barcaroles, of vroolijke wijsjes? Wie had hier in huis dit instrument btspeeld? Zij, schrikte. Zonder het te willen, hadden hare vingers te sterk gedrukt. Een heldere toon sidderde door het hooge, ruime vertrek. Werktuigelijk zag zij oan zich heen, maar zij herinnerde zioh aanstonds dat hier nie mand in de buurt was. De kinderen speelden boven in huis zij hoorde hun voetjes boven haar hoofd trippelende kapitein was juist uitgegaan en mevrouw Lindros was in de keuken. Zij werd dapperder. Zij moest beter kun nen hooren hoe de mandoline klonk; zij moest de proef ncanen of zij aan die snaren eene melodie kon ontlokken En zonder aan de moge'ijkheid te denken verrast- te kunnen worden, ging zij voort zacht de snaren te tok kelen, daarbij een volksliedje neuriënde, want zij. begreep diat het instrument vooral voor begeleidende muziek geschikt moest zijn. Zij lette er bij haar ijverig onderzoek niet op, dlat een dor deuren van de gang was opengegaan; evenmin had zij er iets van ge hoord, dat er voetstappen op de marmeren platen klonken; en niet eer dan toeai oen donkere gedaante op don drempel stond, zag zijl dat zij niet langer alleen was. De mandoline trilde in Ada's hand. Zij liad in een paar boosaardige fonkelende oogen gezien. Daar stond mevrouw Lindros haar zwij,- gend aan te staren. Thans waren hare lippen niet stijf dicht geknepen, zooals dit in den laatsten tijd het geval was geweest zoodra zij zich tot Ada wendde. Zij lachte nu. Maar die breede, spottende lach was ijzig koud. „Zoo," zeide zij, „u gevoelt zich reeds ge heel als thuis?" Geheel ais thuis! Ik zag er de groot© vrij postigheid niet van in, iets dat voor de hand hing eens meer van nabiji te beschouwen. Zij' deedl haar uiterste best om kalm en ge woon te spieken tegen die vrouw, die elke gelegenheid aangreep om haar te kwetsen. Om tijd te winnen voor de noodige zelfbe- heerschiug, klom zij weer op den stoel eu haakte de mandoline aan den knop. „Beschouwen? Ik meende toch ook zoo iets als muziek te hooren. Daarom kwam ik naar binnen. De kapitein is uit en ik kon niet denken dat iemand zoo vrijpostig wezen zou om die snaren te doen trillen. De mandoline is niet van den muur geweest sedert den dood van mevrouw Helleborg." „Speelde zij er vroeger op Niettegenstaande het vinnige in de aan merking. kon Ada die vraag toch niet terug houden. De fierheid werd door haar nieuws gierigheid onderdrukt. „Ja, hij of zij:. (Misschien wel beide. Ik weet dat niet zoo precies. Maar de juffrouw moet het dein kapitein maar zelf vragen, als zij 't zoo graag weten wil. Als hij' er op spe len kan, dan zoudt u hem altijd eens kunnen vragen 'tvoor u te doen. Ik zie heusch geen noden waarom hij dit voor u niet even goed zal willen doen als vroeger voor zijne vrouw." Zij zag er bepaald' gemeen uit, die zooge naamde beschaafde vrouw, niet dieln hater- lijken, breedèn lach, die zich over haar ge- heele gezicht verspreidde. Plotseling ging er een licht voor Ada op. Zij; begreep die toespeling. Daaraan had zij zeker ook gedacht bij die afsnauwende woor den en scherpe blikken. Die vrouw meende dat zij, Ada, bedoelingen hadhoogstreven de bedoelingenGoede hemel, hoe kon iemand zoo iets afschuwelijks bedenken Misschien koesterde die lieve dame deze zelf en was zij nu boos, omdat zijl vreesde ia den weg te worden getreden. Foei, hoe laag, hoe leelijk zoo iets te denken Ada werd gloeiend rood van verontwaar diging; hare donkere oogen fonkelden; alles wat ;n haar smeulde en met de grootste in spanning door haar in bedwang was gehou den, drong nu vooruit met verdubbelde kracht. „Hoe kunt u zoo iets zeggen!" riep ziji uit. „Ik zeg wat ik meenik ben altijd op recht." En met die plechtige verzekering keerde de waardige dame het jonge meisje den rug •toe en liep naar de eetkamer terug, met een gezicht alsof zij meende zich te zullen ver nederen als zij nog een woord meer tot Ad'a zeide. Maar déze volgde haar op den voet. „Neen, mevrouw Lindros, u mag niet weg gaan eer u mij duidelijk gezegd hebt wat u bedoelt. Ik vrees dat ik u anders verkeerd mocht hebben verstaan. Denkt u dat ik dat ik Juist ging de deur dér voorkamer open en de kapitein kwam binnen, bezig zijne man chetten, die met het uittrekken van zijn overjas medé gegleden waren, weer aan te trekken, om vervolgens ©en paar sneeuw vlokjes die in zijn baard waren blijven han gen weg te knippen. „Wat is hier aan de hand?" vroeg hij. Ada's hooge kleur en de trotsche houding van mevrouw Lindros verrieden aanstonds dat er iets niet in orde was. Maar gecne vaan beide dames antwoordde1 Alleen zag me vrouw Lindros het jonge meisje zoo uitda gend aan alsof zij wilde zeggen dat Ada ver plicht was te spreken. Maar toen Ada bleef zwijgen, wierp de huishoudster het hoofd in« den nek en zeide„Ik houd' mij, niet op met 1 asterpraat jee.Hierna ging zij langzaam en waardig naar de keuken. De kapitein trad op Ada too, en toesn hij zag hoe hare lippen trilden en dat er tranen hingen in har© lange wimpers, werd hij ge ducht boos. Een ©ogenblik weifelde hij, wat beter was, hier te blijven, of die vróuw na te loopen en haar ter verantwoording te roe pen. Hij wilde het niet dulden dat iemand in zijn 'huis onre delijk behandeld werd en het allerminst een jong meisje, bijna nog een kind. Want zij geleek een kind zooals zij daar stond, tegen de vooruitdringen-de tra nen worstelend „Is er iets onaangenaams voorgevallen?" vroeg hij op een toon, die door zijn boosheid strenger klonk dan anders. „Neen, alleen maar Zij- kon niets meer zeggen want de stem stokte haar in de keel. ,,U behoeft het mij niet te zeggen als u dat liever niet doet. Ik wilde eenvoudig maar weten dat men u niet oraheuscli behan deld heeft-; dit 2al nooit gebeuren met mijne toestemming." Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1