MEIWIJN Uit den omtrek. ADVERTENTIËN. Gymnasium te Amersfoort. Het Clr. Geti. STADSNIEUWS. Aanbesteding. Keukenmeid. Buigzaam Staaldraadtouw. van ROK en ZOON Woordenboek van GILLE HERINGA. dacbte werden geconfronteerd. Volgens het Hbld. moet ook hier geen herkenning heb- beu plaats gehad. Intusschen zijn nog meer personen voor confrontatie opgeroepen, zoo dat hei onderzoek voortduurt. Naar aanleiding van dit verhoor, moet de verdachte verzocht hebben een beloouing. uit te keeren aan dengeen, die in deze quaestie mééi liobt kan ontsteken. De moord bij Berg-en-Dal voor het Hof van Gezworenen te Luik. (Vervolg.) De conclusie van Mr. Tschoffen was dat de dood van Marie Droixhe noch door een ongeluk, noch door zelfmoord kan veroor zaakt zijn. In beide gevallen zou hij trou wens getuige er van geweest zijn en haar voor zijn oogen hebben laten verdrinken, waardoor hij moralitor even geschandvlekt zou zijn als door een veroordecling. Maar daarover viel trouwens noch met Cherpion, noch met zijn verdediger te u.scussieeren zoo lang hij alles ontkent ook dat hij te Nij megen geweest is. Neen, van ongeluk noch zelfmoord is hier sprake. Marie Droixhe zat Cherpion in den weg, hij zou, hij wilde haar niet trouwen, do lafaardzij en hun kind stonden zijn toekomst in den weg; zij moes ten verdwijnen. Zij had hem kunnen vervol gen wegens geschonden trouwbeloftewegens valsche brievenhij moest zich van haar ontdoonhij verdronk haar op de wreedste, de meest duivelsche manier. PI. was innig overtuigd, dat de gezworenen het schuldig over Cherpion zouden uitspreken, opdat het Belgische volk niet zou geschokt worden in zijn vertrouwen, dat er nog recht en gerech- t;gheid I nnen zijn landpalen te vinden zijn. Van alle zijden liepen de confrères toe om mr. Tschoffen geluk te wenschen met zijn indrukwekkend pleidooiook de vader van Marie Droixhe stamelde woorden van dank. In het late middaguur van Dinsdag (kwart voor zes Nederl. tijd) maakte mr. Treat, ad vocaat-generaal, nog een aanvang met zijn requisitoir, dat hij Woensdag ochtend te half tien voortzette. Na heropening van de zitting worden Woensdag eerst een paar getuigen uit Visé gehoord, en de commandant der gendarmerie balesfcrie te Luik, die .bevestigen, dat niet op 18 Februari, doch op 20 Februari een standje heeft plaats gehad aan hot station Visé, tussehen dronken werklieden en een fabriekschef. Dit punt wordt nu voldoende toegelicht geacht, en het getuigenverhoor voor goed ge sloten. Het woord is nu weer aan den advocaat- generaal Preat, tot voortzetting van zijn re quisitoir. Indien het waar is, dat het ambt of be^ roep zich vaak manifesteeren in het uiter lijk van hem, die het uitoefent, dan is dit in hooge mate het geval bij dezen robusten v rtegenwoordiger van het Openbaar Minis terie. In de lijnen van zijn militair-streng gezicht, leest men als het ware het i'accuse". Afgemeten, bruusk, hard, is hij de schrik van advocaten en beklaagdenmisschien zelfs voor den cynischen Cherpion, en is hij het volmaakste contrast van den fijngevoe- ligen, verzoeningsgezifiden president. Het requisitoir van mr. Preat draagt ge heel de stempel van zijn persoon. Oratorische effecten versmaadt hijmaar als vuistsla gen dalen zijne krachtwoorden op den be klaagde neer. Hij trilt van verontwaardiging a's hij de leugens en de lafheden van Cherpi on geeselt, zijn Tartuffe-aard op de kaak stelt. Hij begint met te herinneren aan het woord van Corneille, dien menschenkenner bij uitnemendheid. Dat de idylle, met een glimlach begonnen, dikwijls met schrikwek kende snelheid verandert in het bloedigst drama. Dat is hier weer bewaarheid. Dat z^n de vreeselijke consequenties voor hem die begint met zich in een valsche situatie te plaatsendat is het lot der onregelmatig- liaisons. Cherpion is te laf om de verant woordelijkheid van zijne daden te Iragen en Marie Droixhe te trohwenhij doodt haar. Hulde brengend aan de groote welspre kendheid van mr. Tschoffen, schetst de ad vocaat-generaal op zijn beurt het vreeselijk drama van den Duivelsberg, en trekt hij de groote lijnen van het proces. Hij toont uit de rapporten van Duitsche geneesheeren aan, dat van ongeluk noch zelfmoord sprake kon zijn. Hij brengt op zijne beurt hulde aan de krachtige medewerking van de Duitsche en Nederlandsche autoriteiten om licht te bren gen in deze aanvankelijk duistere zaak, maar zwaait tevens lof toe aan don Luikschen rech ter van instructie, mr. Thisquen. voor diens beleid en al de moeite welke hij zich heeft gegeven, ook door zijne onderzoekingen in loco. De advocaat-generaal geeft eene biogra- phie van Marie Droixhe, die hij beschrijft al9 naief en hartstochtelijk, maar geenszins van slecht onzedelijk gedrag Sprekende van Cherpions karakter zegt hij, dat diens mo raliteit niet op de hoogte stond van zijne intelligentie, dat hij zeer geslote n is, geen vrierden zocht en zeer sensueel is. In het verborgen zoekt hij liefdesbetrekkingen aan te knoopen, verschillende tegelijk, louter met sexueele bedoelingen. Mr. Preat construeert vervolgens helder en minutieus de talrijke elementen der beschul diging, toont, aan, dat do valsche brief van het ministerie van Onderwijs en dc anonieme brieven, waarin Marie Droixhe werd belas terd, door Cherpion alleen kunnen geschre ven zijn. Zoo bedriegt hiji zij:n braven vader, zijn zieke moeder,, zijn oom, di© zooveel gel delijke offers heeft gebracht voor zijn studie, zijn verloofde, aan wie hij duizend eeden gezworen heeft. Alles wat hij bij stukjes en beetjes heeft bijgobracht om zijn alibi tus sehen 10 en 20 Februari te bewijzen, is leu gen. Nergens, noch in Visé, noch in Namur, noch in het dal van Oyou of Hoyou heeft men hem gezien, maar wel in Nijmegen, in Beek, bij Berg en Dalen de menschen die van daar zijn gekomen, herkennen hem en zweren voor God, dat hij het is. Gij zijt een moordenaar! roepen zij hem allen toe. Advocaat-generaal roept in de herinnering der gezworenen terug al die verbijsterende getuigenverklaringen, van mevr. Mulder, die met al de energie, waarover deze vrouw be schikt, en waaraan Spr. hulde brengt, vol houdt dat het Cherpion was; van Van de Wiel, Van den Bogaerdt, Haas, Hendriks, Stom., al dio eenvoudige rechtschapen burgers van wie niemand zou durven volhouden, dat zij zich vei^iseen of liegen. Vier uren heeft mr. Preat nu met de woeste vaart van een waterval gesproken, maar het is hem niet gelukt voor de pauze zijn rede te besluiten. N. C Inbraak te Zaandam. Dij de Zaandamscho politie is aangifte gedaan, dar in den nacht van Dinsdag op Woensdag i« ingebroken in een perceel aan het i i :devan den Zuiddijk, waarin door zekere P J. het bedrijf van koffieliuisliouder wordt uitge oefend. Vermist worden een zilveren h rloge eenige gouden en zilveren sieraden en f 30 aan geld. Daar de bewoners niets nadden gehoord en bij het ontwaken over nijn iu j d'-- keel klaagden, wordt vermoed, dat de dieven een bedwelmend vocht hebben - j gewend, om ongestoord hun werk te kunnen verrichten. De ledige portemonnaio en het geldbakje uit de toonbanklade ?ijn op het Wcerpad gevonden. Ook is in denzelfden nacht nog getracht bij de wed R. in te breken. Hier zijp. de dieven echter gestoord. De politie stelt oen ernstig onderzoek in. Voor het vinden van liet lijk van mej. Rotenstein, de dame die te Scheve- ningen in zee verdronk, is dror 6.en vader f 1000 belooning gesteld. Ongeluk bij den arbeid. Giste rennacht is in het ziekenhuis te Rotterdam overleden de opperman C. Taf fijn, die Maan dagmorgen van de in aanbouw zijnde Koning- ïnnekerk aldaar van een stelling viel. Dit is reeds liet tweede ongeluk met doode- lijken afloop bij den bouw van deze kerk. tEen vrouw te Schoten die dezer dagen door een wielriiider werd aangereden, is aan de gevolgen dier aanrijding overleden. School- en Kerknieuws. Het ligt in de bedoeling van de Regee ring, o,p 1 Januari 1906, wanneer de voorstellen dienaangaande te doen by de begrooting voor dat jaar, door de Staten-Generaal worden goed gekeurd, aan de Rijks Hoogere Land-, Tuin- en Boschbouwschool, onder leiding van prof. dr. T Ritzema Bos, een nieuw instituut ie openen, een phytopathologisch laboratorium te Wageningen, dat bestemd zal zijn a. voor het geven van inlichtingen over plan tenziekten en -beschadigingen, aan landbouwers, kweekers, boschbezitters, enz. b. voor het verrichten van onderzoekingen omtrent den aard van plantenziekten en -be schadigingen en omtrent de 'bestrijding van deze c. voor het onderwjjs in de ziektenleer der planten aan hen, die aan voormelde school studeeren. Dit laboratorium zal gevestigd worden in het gebouw der Rijkstuinbouwschool, wier opheffing met ingang van 1 September 1906 wordt voor bereid. Dit gebouw en do daarbij behoorende terreinen zullen dan ten deele worden gebruikt voor het phytopathologisch laboratorium. Prof. Ritzema Pos zal, zoodra de gelden op de begrooting zijn toegestaan, Amsterdam ver laten en zich in Wageningen gaan vestigen, waar hij vroeger zooveel jaren nuttig werkzaam was als leeraar aan de oude Landbouwschool. Voor prof. Ritzema Bos zal deze verandering een zeer groote verbetering zijn, omdat hiw flinke terreinen tot zijn beschikking krijgt voor het nemen van proeven. Bovendien wordt hij ont slagen van de reusachtige correspondentie, welke de inlichtingsdienst op het oogenblik van hem eischt. Doch het grootste voordeel zal zijn, dat prof. Ritzema Bos zich dagelijks weer kan bewegen in de practijk van den land- ei. tuinbouw, wat hem in Amsterdam zoo goed als onmogelijk was. Wat er van het instituut voor Planten ziekten, Roemer Visscherstraat, te Amsterdam, worden zal, is nog niet bekend. Amsterdam zal een zeer gewaardeerd hoog leeraar gaan missen, doch de Nederl. land-, tuin- en boschbouw zullen in hooge mate profi- teeren van de vestiging van het phytopatholo gisch instituut te Wageningen, met prof. dr. Ritzema Bos als directeur. (N. v. d. D.) Tot privaat-docent in de algemeene zoölo gie aan de universiteit te Amsterdam is opnieuw toegelaten de heer dr. J. Yersluijs Jzn. Examen H o o g d. taal, M. O.akte B. 's-Gravenha^e, 2 Augustus. Toegelaten de heerenG. Jonker, Nymegen en A. Peter- meijer, Dordrecht. Examen Engelsch, M. O. 's-Gravenhage, 2 Augustus. Geëxami neerd 3 candidaten voor B. Geslaagd Mej. E. A. Grutterink van Utrecht. Met één candidaal B. wordt het examen voortgezet. Geëxamineerd 2 candidaten voor A. Geslaagd Mej. A. L. Tij- deman van 's-Gravenhage. Examens Engelsche taal L. O. h'sGravenhage, 2 Augustus. Aantal can didaten 26. Niet opgekomen 3. Geslaagd de damesE. S. Bisschop, Zetten J. U. M. Greidanus, Amsterdam C. H. M. H. Sehönze- ler, GrubbenworstJ. Seijl, Oud-Beijerland C H. B. Stoel, Amsterdam C. H. Stutter- heirn, Sclieveningenen de heerenH. Bu- riks, Rotterdam H. Oieraad, UtrechtL. Dakman, Arnhem F. K. Dankelman. Be verwijk H. W. Derksen, Rotterdam .E. H. Drenth, Groningen en P. van Dijk, 's-Graven hage. Examen Hand teekenen. 's-Gravenhage, 1 Aug. Geëxamineerd 15 vrouwelijke candidaten, afgewezen 1, geslaagd 14, n.l. de dames G. H. Beekhuis, M. H. Bin- nerts, beiden van Leeuwarden E. S. van de Bongardt. van Amsterdam M. E. Bucher, van BlerickV. J. B. Corbière, M. Cramer, bei den van Den Haag F. I. van Dormolen, van Sittard G. L. Feekes, van Deventer D. Frankfort, van Amsterdam J. M. J. Harpe- rink, van Arnhem J. J. van der Have, W. F- van der Have, beiden van Haarlem A. M. Hendriks, van Arnhem, en S. van Heukelom, van Utrecht. 's-Gravenhage, 2 Augustus. Geëxami neerd 15 vrouwelijke candidaten afgewezen 3 geslaagd 12 nl. de dames A. P. Silvergieter Hoogstad van I^eeuwarden W. A. Hubregtse van Haarlem H. J. G. M. van Kan van Kijs- den M. Koenraads van Schijndel H. G. W. ter Kuile, E. Knijpers, beiden van 's-Graven hage R. A. La Rivière van Dordrecht E. S. J. Leenheer van Roterdam A M. H. E. Len- nartz van Eijsden L. A. A. Liernur van De venter S. P. M. Meijsing van 's-Gravenhage en H. M. Molkenboer van Utrecht. Algemeene Synode, De president opent do vergadering met een hartelijk woord, gewijd aan de Koningin-Moe der ter gelegenheid van haar geboortedag. Een telegram van gelukwensch wordt namens de vergadering gezonden. Na aanvulling der agen da is het woord aan prof. Knappert, die een overzicht geeft van hetgeen door dr. Hnlsebos voor de kerkelijke archieven is gedaan. Groote hulde wordt aan den arbeid gebracht, waarmee zich de vergadering vereenigt. Dr. Hulseboi z.'il worden uitgenoodigd dezên gewichtige» ar beid voort te zetten, wat aan de Synodale com missie wordt opgedragen. De behandeling van het verslag der Synodale commissie 'wordt voortgezet, waarhij de vergadering haar goed keuring hecht aan wat deze deed waar haar tusschenkomst werd ingeroepen, waaronder een schrijven van den oudheidkundigen bond ter zake het brandgevaar in kerkgebouwen door het onvoorzichtig omgaan van loodgieters met vuur. Een circulaire te dezer zake is door de commissie aan kerkeraden en kerkelijke admi nistration gezonden. De lieer S. Mulder Hzn. heeft zich de moeite gegeven om de grenzen der kerkelijke gemeenten te kunnen vaststellen, zooals die vastslaan in de provincie Orerijsel en werd daarbij krachtig gesteund. Aan twee gemeenten werd toestemming gegeven om voor de stichting van een nieuw kerkgebouw buiten de provincie te collecteeren. De heer Weyland brengt rapport uit op oen verzoek van het clas sicaal bestuur van Deventer dat de Synode zich uitspreke over het solliciteeren van ge vestigde predikanten in vacante gemeenten. Het strekt om geen maatregelen te dezer zake te nemen. Prof. Knappert over een verzoek van den kerkeraad te Rotterdam om te zorgen dat de Synode wordt vertegenwoordigd in het be stuur van het Doorgangshuis. Het strekt tot afwijzing. Dezelfde over kerk en zending in haar onderling verband en een missive van de classicale vergadering te Middelburg te dezer zake. (Yad.) D e z a a k-B a h 1 e r. In de zaak-Ballier (door het Prov. kerkbestuur van Friesland ge schorst) zal den 13 Augustus te Oosterwolde eerie openbare bijeenkomst gehouden worden, waarop als sprekers zullen optreden de heeren Reitsma en Vorster, predikanten te Noorwolde en te Oldeberkoop. In de ..Kerkelijke Courant" van 23 Juli 1.1. lezen wij Niet lang geleden werd door de Doopsgezinde Sociëteit in ons land besloten, dat ook in het vervolg vrouwen, na behoorlijk afge legde examina, in dit kerkgenootschap als pre dikanten zullen kunnen aangesteld worden. Wat nu die vrouwelijke predikanten betreft, in de algemeene vergadering der Rcmonstrant- sche broederschap heeft het college van pro fessoren en curatoren aan de vergadering ont raden, meisjes voor de predikantsplaatsen in de broederschap beroepbaar te stellen, omdat het volle werk der evangeliebediening niet aan een vrouw alléén kan worden opgedragen. Dit voorstel zal het volgende jaar in behandeling genomen en vrij zeker aangenomen worden. De commissie van den Nedcrland- schen Protestantenbond voor £--s- dienstonderwijs, godsdienstprediking en colpor tage wil ook in den a. s. winter weder een serie voordrachten of cursussen doen houden ter be spreking der vrijzinnig-godsdienstige beginse len, bestaande uit 2 of 3 lezingen, waarvan de sprekers vooraf aan de hoorders een kort over zicht in handen geven^ om hen in staat te stel len de lezingen met meer vrucht te kunnen vol gen. Voor het houden dezer voordrachten ver klaarden zich bereid prof. dr. H. G. Groene- wegen te Leiden, (godsdienst en materialisme de godsdienst en het beschaafde geestesleven onzes tijds)dr. C. Hille Ris Lamners, Herv. predikant te Haaksbergen, (het Neo-Calvinis- me) en dr. H. L. Oort. remonstr. pred. te Utrecht (de schoonheid en kracht van het Oude-Testament naar nleiding van de volks uitgaaf der Leidsche vertaling). De brief aan het collego van Gedeputeerde Staten, waiarin mr. C. R. Merkus ontslag ver zoekt als griffier der Staten, van Utrecht, is van den volgenden inhoud: „De ondergeteekende mr. C. R. Merkus, griffier der Staten van Utrecht, heeft de eer U mede te deelen, dat hij, met het oog op zijn leeftijd, den tijd gekomen acht zijne be trekking neder te leggen. Hij veroorlooft zich daarom aan Uw Col lege het verzoek te richten aan de Staten van dit gewest het voorstel te doen, hem met ingang van 1 Januari 1906 ontslag als grif fier der Staten te verleenen. I' het met oen gevoel van oprecht leed wezen, dat hij zich genoopt ziet d't verzoek aan u te doen. niet minder gaat hot gepaard mes een gevoel van diepe erkentelijkheid voer de blijken van bijzondere welwillend heid, welke hij in zijn werkkring zoo v3.11 Uw College als van de leden der Staten in ruime mato heeft moigon ondervinden." Gedeputeerde Staten verklaren ;n hun schrijven aan de Staten van Utrecht, waarin deze ontslagaanvrage te hunner kennis brengen, o. a. Met leedwozen is dit verzoek door ons ontvangen, doch wij vermoenen, ondor eerbiediging van de daarvoor aangevoerde reden, in het verlangen van den beer Merkus te moeten berusten en daaraan gevolg te moe ten geven." D? heer Merkus bekleedt- het am'bt van griffier sedert 1893. Ter gelegenheid var. bet bezoek van H. i\I. de Koningin en H. M. de Koning: ..-Moeder in liet. jaar 1900 aan dc provincie Utrecht gebracht, teen H.H. M.M. de gasten waren van de Staten van ons geweet, werd hij> bo noemd tot ridder in de orde -an den Nederl. Leeuw. Hoe hij als griffier werd gewaardeerd is nog onlangs duideliik in het licht gesteld, door den nu afgetreden Commissaris der Ko ningin, baron Schimnielpenninck van der Oye, in zijn afscheidsrede tot de leden der Staten. De „Rataille de fleur3", die gisterenmiddag te Baarn gehouden werd, is, dank zij het gunstige zomerweer, goed ge slaagd. Een zeer groot aantal rijtuigen en auto's namen er aan deel, zoodat van den „Oranjeboom" tot aan 't Paleis Soestdijjk een dubbele rij stapvoets moest rijden. Br waren zeer prachtig versierde rijtuigen en auto's bij. Yoor oen der meest geachte inge zetenen van Baarn werd de feestvreugde op tragische wijze verstoord, daar zijn koetsier onwel werd en na enkele minuten overleed. Te vier uur reed de Koninklijke Familie langs de „Bataillo" heen. door de dichte me nigte stormachtig toegejuicht. De beide Ko ninginnen zaten in het eerste, do Prins met zijn moeder in liet tweede rijtuig. De Ko ninklijke Familie reed het dorp in, dat overal met vlaggen getooid was. Hilversum. iB. en W. adviseeren niet in te gaan op het adres van landbouwers on veehandelaars in liet Gooi, waarin verzocht werd do koedenmarkt tweemaal per maand in plaats van éénmaal per maand of elke vc-ertien dagen te doen houden. Zij gronden dit advies op 't feit, dat de bestaande mark ten niet in bloei toenemen cn vermeerdering I van haar getal, zou kunnen leiden tot ver slapping der bestaande veemarkten. Bedoeld adres was ter vorige raadszitting ingekomen en daarop in handen gesteld van B. on W. om advies. Soest. De gemeenteraad' stelde de reke ning vast van de electrische centrale over het dienstjaar 1903'04. De ontvangsten bedroe gen f 60,488.09, de uitgaven f 60,500, zoodat er een nadeel ig saldo ;s van f 11.91. Op voorstel van B. on W. werd besloten een bedrag van f 4500 toe te staan voor de verdere restauratie van den toren tegenover liet station. j Een stakende gemeenteraad. Uit IJselstein schrijft men aan „De Neder lander" Ook een staking, en wel va 1 zeven Gemeen teraadsleden, otider welke de beide wethou ders, die reeds geruimen tijd weigeren de zaken, aan hunne beslissing toevertrouwd, te behandelen, zoolang do heer R. burgemeester is, wat voor velen een groot ongerief oplevert. De twist loopt formeel hierover, dat de Raad indertijd besloten heeft om enkele hoo rnen, die althans oogenschijnlijk op gemeen- tegrond staan en de passage vernauwen, te laten rooien, en wel vóór 1 December des vo- rigen jaars, welk besluit dear den burge meester, om welke redenen dan ook, niet is uitgevoerd, zonder daarin den Raad te ken nen Dat dit laatste had behooren te geschie den is buiten kijf, ook dat de burgemeester wèl zou gehandeld hebben om deswege tijdig amende honorable te doen. Later heeft hij dit wel gedaan, maar de tegenpartij is daar- j mee niet tevreden. De staking, ondanks de tusschenkomst van Gedeputeerde Staten, van Utrecht, bliift voortduren tot groot onge rief en schao© van velen. Dat aclffer deze nietige ouaestie nog wat- anders zit, wortelend in antipathie tussehen de hoofdpersonen in dit drama, is te bevroe den. Ook ten dezen zal 't wel zijnwaar twee kijven hebben beiden schul-d, en dan gaat het hard tegen hard. Barneve'ld. In tegenwoordigheid der beide wethouders, heeft de burgemeester, den heer E. van Schothorst, wien op 1 Aug. eervol ontslag verleend is als hoofd der school no. 1 alhier, toegesproken en hem dank ge zegd voor al hetgeen hij) gedurende 41 jaar voor bet onderwijs gedaan heeft. Spr. ein- di'gde met elfen wejisch; uit te spreken, dat het den heer vari Schothorst gegeven moge zij» nog vele jaren van zijn welverdiende rust te profiteeren. Barneveld. In de vergadering van aandeelhouders van de Bouwvereeniging is besloten het dividend, na ruime afschrijving op de gebouwen, dit jaar op 3 te bepalen, tegen 3£ in het vorige jaar. In de gisteren gehouden Raadsverga dering van Ede werd de nieuw benoemde j burgemeester, jhr. mr. D J. A. A. v. Lawick Getrouwd: HERMAN BARDELOOS en MARIA LA RIVIERE, diemedo namens wederzijdsche familie linrlelijk dank zeggen voor de talrijke bewijzen van belangstellingbij bun huwelijk ondervonden. Utrecht, 8 Augustus 1905. Bij vonnis der Arrondissementa-Rccbt- bank te Utrecht, d.d. 29 Juli 1905, 1» ver klaard In Hiaat van faillissement BERMANU6 JOHANNES WINDHORST, koopman te Utrecht, met benoeming van den E.A. Heer Jhr. Mr. J. SCHUURBEQUE BOEYE, tot Rechter-Commi8saris en van 011- dergoteekendo tot curator. Mr. C. DE WILDE Jr., Advocaat en Procureur. Kantoor: Wed 7, Utrecht. Het Tweede Toelatingsexamen zal worden gehouden op Maandag en Ding dag 1 en 5 September. Aangifte van Candidaten wordt verzocht vddr 25 Aug. bij den Rector. J. II. MOLL Utr. weg 14. Villa .WILHELMINA", opengesteld voor: Herstellende Zenuwlijders en (lustzoekende Heeren. Inlichtingen to bekomen bij Dr. G. S. MOE- REL, en bij den Directeur L. J. H. VAN DER KLOÖT MEIJBURG, te Prinsenhage. Ernstig aanbevolen door Mr A. W. VAN BEECK CALKOENto Utrecht (Drift). Ds. J. KUIJLMAN, te Prinsenhago. Jhr. W. F. TRIP VAN ZOUDTLANDT, Era. Pred., te Prinsenhago. van Pabst- van Nyevelt, vroeger burgemeester j van Stad-Doetincheon, plechtig geïnstalleerd, j Eindexamen der H. B. S. in de pro vincie Utrecht. Gröép V. Geëxamineerd 18 candidaten, af gewezen 3. Het diploma is toegekend aan: D. B. Streefkerk, M. E. M. Wolff, W. Verdonk, N. A. A. van de Roemer en II. J. van Daal, van de H. B. S. te Amersfoort. L. W. Leijds, E. van Sehaïk, F; D. Schalij, A. Kwint, G. H. de Kleijn, M. S. H. Troos ter, M. M. Sasse, Ch. F. L. Nord en H. A. C. Koldewijn, van de Rijks H. B. S. te Utrecht. K. J. Hbltappel, van de gemeentelijke H. B. S. te Utrecht. De Doopsgezinde Kring houdt a. 9. Zondag, te half elf voorm., een godsdienst oefening in de Luthersche kerk. Als spreker treedt dj* ds. E. M. Ten Cafce. Voor de Remoristrantsche gemeente hoopt Zondagmorgen te half elf, op te tre den prof. B. D!. Eerdmans, hoogleeraar te Leiden. In de kunstvitrine vaai Valkhoff 9 Boekhandel is een schilderij van den heer Van Wezel Errens tentoongesteld, dat het vorige jaar te Tours werd bekroond met de zilveren medaille. De maatschappij Berg-hotel Amors- foortsche Berg is dezor dagen overgegaan in handen van oen Amsterdamsche maatschap pij, die vóór den winter met den bouw van een geheel nieuw hotel zal aanvangen. Het bestaande gebouw zal worden afgebroken, terwijl het nieuwe aanmerkelijk verder van den weg af gebouwd zal wordon, met een lommerrijk park er voor. De aanleg hiervan is reeds opgedragen aan de firma Sriiits on Scbultz, tuinarchitecten te Naarden. Bijl het hotel zal tevens een watertoren worden gebouwd, om gobouw en tuinen van water te voorzien. Ook is door do maatschappij nabij gelegen grond gekocht, waardoor nu een en ander een oppervlakte heeft gkregen van on geveer 5 H. A. De temperatuur van het water in de Zwemschool op 3 Augustus 1905, des och tends 7 uur, was 65 graden Fahrenheit. Bij do gisterenmiddag op de Vlasak kers gohouden parade viel, in het hobbelige terrein, tijdens het dofileeren in galop, een vuurmond van de veld-artillerie om. Oogon- blikkelijk werd halt gehouden en eenige rappe handen zorgden er voor, dat het stuk zoo spofedig mogelijk weer op zijn raden stond, waarna alles den gewonen gang ging. Er was niet zoo veel publiek als anders, wanneer de parade vóór de infanterie-kazerne gehouden wordt. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes, z. van M. Ruiten- borg etrG. Florijn; Johannes Stephanus, z. van J'. S. Oornclisse en G. van den Berg; Hondrikus Franciscus, z. van G. van Nes en F. M. HuurdemanP'erre Joseph, z. van L. J. Kapel en A. van Giiikcl; Johanna, d. van J. van Enk en W. Huisman. G 0 h u w d H. Zwartoveen on H. C. Rijn dorp; G. van IJzendoorn en E. G. Meijer; B. J. Jens en T. ülbmi. ui Overleden: Jaoobus Wilhelmus Hek- konburg, oud 28 j., echigen. van A. A. Mo- lies Everarda Vos, oud 77 j., ongeh. Donderdag 10 Augnatua, 's namidel. 2 unr, zal door den ondergeteekende namens de Dames J. SCHOLL VAN EG MOND en A. DE MUNNIK, in hot Hotel „do Roskam", te Gorssel, worden aanbesteed: Het vergrooten van het Ge- neesk. Gesticht voor krank zinnigen „Veldzicht" te Gors sel. Bestek en teekening tor inzage in genoemd Hotel en èf 1.50 verkrijgbaar a/d directie keet „Huize do Ilaitinkhof", te Gorssel. Aanwijzing in loco Maandag 7 Aug. ten 2 ure. Inlichtingen verstrekt ondergeteekende Lange Jansstraat 22bis, Utrecht. De Architect-Ingenieur, J. G. WATTJE8. DRIEBERGEN bekend om zijn schoono omgovinggezonde ligging en goringe belasting, als woonplaats aanbevolen. TE HIJUK in het Prins Hendrikpark on aan Arnheroschen bovenwegvlak bij de bosschen met vrije wandeling Villa's van verschillendo afmetingonder Arch'tcct ge bouwd, geschikt voor Zomer- en H inter- verblRf. Huurprijzen van f 275— f 700por jaar. Te bevragen bij den Heer H. B. PAANS, Prins Hendrikpark 2. Gevraagd te Utrecht, tegen half Septem ber eene flinke en zeer bekwamo Kenken- meld, van uitstekende getuigen voorzien. Br. fr. no. E 73, a/d Zoister Boek-on Kunst handel te Zeist. BULLIVAXT's Gegarandeerde qualiteit. Concurreerende prijzon. HÓOGERWERFF Co. KhmlnlükVlaardinqen. c is wederom in lederen Krui deniers- en Comestible- winkel verkrijgbaar. Prijs per flesch f 0.40 (buiten flescb) IPCT" Iedere flesch is voorzien van etiquet mot f irmaiiaaui. A Het Beroemde Prfls 3.50, voor «ten spotprij* van f 1.—. Aardrijkskundig Woordenboek van Neder land omvattende opgaaf van alle Ge meenten, Htedeu, Dorpen Gehuch ten, Voorname Ilnlxeu, Itiilteiiplaat- sen, bewoonde en onbewoonde Pol dert» enz. onz.met nauwkeurige vermelding waar ze gelegen z(jn 3e druk, 4° formaat, bijna 3C0 bladz. over 2 kolommen, In carton'gebonden. Prijs 3.5« voor 1.— Wat Is f 1.— een luttele uitgaat' voor dit beste Woor denboek. Te bekomen by I>. BOLLE, Bazaar van Goedkoop?» lloekcn to Rotter dam. Franco na ontvangst Postwissel waarop vermeld: „Gtlle Heringa."

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3