- KOLONIËN. administratieve en militaire aangelegenheden moesten worden uitgeleverd, en dat antwoord hierop moest worden gezonden naar Hamda- sa, uiterlijk den 31sten om 10 uur. Den 3len kwam een Russisch gevolmachtigde, kolonel Tribiti. te Hamdasa, en aanvaardde, na eene conferentie met onzen vertegenwoordiger, ge neraal Koidzuim. onzo voorwaarden in haar geheel. Liapunov, met ongeveer 70 officieren en 3200 man, gaf zich over en werd krijgsge vangen gemaakt. Petersburg, G Aug. (Petersburgsch Tole- graafagontechap). Do bevelhebber van Wla diwostok heeft, met het oog op den staat van beleg, alle buitenlandsohe kooplieden aangespoord do stad te verlaten. Eenigen van hen kregen verlof om te Chabarowsk te blij- De Gaulois verneemt uit Tokio dat plotse ling weer Ru^ische oorlogsschepen in volle zee zijn verschonen. Donderdag om vijf uui 's ochtends, zoo meldt de correspondent, ver schenen twee Russische torepdojagers tegen over Tsjoengtsjing in het ^oorden van Korea en vielen het kleine Japansche koopvaardij schip Keisjo-Maroe aan. Zij losten 60 scho ten. waarvan zeven het schip iu de machine kamer troffen De kapitein en een scheeps jongen sneuvelden, twee matrozen kregen wonden. Do torpedojagers stoomden vervol gens in de richting van Wladiwostok weg. Als dit bericht juist is, bewijst het, dat er nog geen sprake is van een blokkade van Wladiwostok. Generaal Stocssel hoeft, naar men zegt, eeno memorie opgesteld, waarin het beleg van Port Arthur wordt verhaald eu de over gave van de vesting wordt gerechtvaardigd. Hij zou deze memorie voor openbaarmaking bestemd hebben. Oystrrbay, Aug. De Japansche gevol machtigden kwamen het eerst met hun oor- lovsschip aan zij bingen op een stoombar- kas over om zich to begeven naar de Mayflo wer, waar president Roosevelt zich bevond Zij werden ontvangen met een saluut van 19 kanonschoten en geleid uaar het ontvang salon, waar zij aan den president werden voorgesteld door den adjunct-secretaris van buiteiilandscho zaken Pierce. Do president begroette hen met een kort woord uit naam van do regecring der Vereenigde Staten. Daarna begaven de Russische gevolmach tigden zich naar de Mayflower. Zij werden eveneens met 19 saluutschoten begroet. Do hoeren Witte en baron Rosen werden met hctzelido c rcmonieel ais do Japansche ver- tigcnwoord'gerj door de» president ontvan- gn. De Japansche en de Russische gevolmach tigden werden daarop aan elkaar voorgesteld. Vervolgens werd aan boord van de Mayflo wer het lunoh gebruikt. Na afloop daarvan verliet president Roosevelt do Mayflower, terwijl de Japansche g: olmachtigden aan boord gingen van do Dolfijn, om zich naar Portsmouth te begeven. Aan den lunch bracht president Roose velt den volgenden dronk uit „Mijne Hecren „Ik stel co" dronk in waarop geen ant woord kan volg; n, en ter cere waarvan ik u verzoek zwijgend van uwe plaatsen op tc staan. „Ik drink op de welvaart en den voor spoed van de vorsten en de volken van Je twee groote staten, welker vertegenwoordi gers elkander op dit schip hebben ontmoet. Het is mijn ernstige hoop en bede in 't be lang niet alleen van deze twee groote mo gendheden maar ook van de geheele mcnsch- heid, dat een rechtvaardige en duurzame vrft- tle spocdg tusschen men moge gesloten wor den." Eene Salomonisehe bslissing van president Roosevelt wordt uit New-York bericht. De vraag werd opgeworpen, of Witte of Komoe- ra bij den lunch aan boord van de Mayflo wer rechts of links van den president moes ten zitten Roosevelt besliste, dat er staande aan een buffet zou worden gegeten. Do correspondent van de Morn'iig Post te Washington bericht uit Portsmouth, den ze tel van de vredesonderhandelingen, dat pre sident Roosevelt de in de Europecscho en Amcrikaansche pers rondgaande pessimisti sche meeningen over den uits'ag *an de on derhandelingen niet deelt. Indien echter de poging om tot den vrede te komen mocht mislukken, dan zou niet tie vraag van do oorlogsschadevergoeding beslissend zijn, maar dio van den gebiedsafstand, omdat Rusland cr moeielijk toe kan komen, zich als over wonnen U verklaren. Mogelijk echter zal de zaak. zich zoo laten inrichten, dat Japan Sa- chaün van Rusland koopt en de prijs van d*, schadevergoeding wordt afgetrokken Uit Parijs wordt aan de Pol. Corr. door een welingclichten zegsman medegedeeld, dat men zich daar in do diplomatieke kringen door waarnomingen, waartoo zich sedert het vertrok van Witte uaar Amerika gelegenheid bood. bemoedigt tot het vasthouden aan de hoop. dat eene mislukking van de vredes onderhandelingen zal kunnen worden ver hoed. Wat het voel betwiste punt betreft of de betaling van eene oorlogsschade vergoeding behoort tot de door Rusland als d scutabel beschouwde voorwaarden, bestaat, de mee- ning, dat hot Petersburgsche kabinet zich i:« deze vraag niet intransigent zal toonen. Of de moeielijk heden ten aanzien van dit punt zullen zijn op te lossen, zal mi tusschen voor een niet gering deel afhangen van wat Japan verlangt. De bewering, dat le Japan sche gevolmachtigden de onverwijlde aanne ming van eenige der door heu te stellen eischen zullen beschouwen als nmisbaro voorwaarden om op verdere overleggingen in to gaan. vindt even weinig geloof his do nog steeds terugkecrende lezing, dat Je taak van Witte zich hoofdzakelijk bepaalt rot het in- formecren naar do Japansche voorwaarden. Men zou den ernst, waarmee de beide staten zich zetten aan eene voor de geheele nicnsch- heid gewichtige zaak, zeer Laag schatten, wanneer men onderstelt, dat zij zco zullen optreden met betrok king tot de conferentie van Portsmouth. Veeleer moet bij voorbaat elke twijfel ter zijde gesteld worden, of de gemachtigden van Rusland cu Japau wel de opdracht hebben gekregen onder alle omstan digheden in onderhandelingen te treden en te streven naar het komen tot overeenstem ming Naar de Japansche pers mededeelt, zou de algemecne boycotte van de Chineezen tegen Amerikaansche koopwaren den lsten dezer in volle werking treden. Van nu af aan zul len geen goederen met Amerikaansche sche pen verzouden of uit Amerikaansche schepen in ontvangst genomen worden, men zal geen Amerikaansche koopwaren verkoopen en geen handelsovereenkomsten met Amerika" sluiten. Allerlei vNaar men uit Koustantinopel verneemt heeft het den sultan van Turkije behaagd onzen vroogeren landgenoot, den oud-luitenant ter zee A. L. Sint-Yoost de Kruyff te Kon- stantinopel de rozet tot de Keizerlijk Otto- manschc Reddingsmedalje toe te kennen, we gens ziju „te rechter tijd tactvol eu zaakkun dig optreden aan boord van een stoomer der Sjirkct-Haïreo (de Bosporus Stoombootmaat schappij) tiidens den wervelstorm op den 29/11 Juni 1.1., waardoor dat vaartuig met zijn ruim driehonderd passagiers en opvaren den voor ondergang behoed is." Do reddingsmëdalje werd den beerde Kruyff reeds verleend in 1903 naar aanleiding van een zwaren brand in den nacht van 3 Sep tember van dat jaar in den bazar van het dorp Bebek aan den Midden-Bosporus. vDe universiteit van Dorpat heeft aan twee bokende Russen het eere-lidmaatsehap der universiteit aangeboden, aan Joan. Kroon stadski, den biechtvader des Tsaren, en aan graaf Tolstoy. Wonderlijk paar menschen om samen te worden genoemd. Nog wonderlijker zou hot. zijn, als zij tegelijkertijd werkelijk als cerelid toetraden. Daar zal echter niet van komen. Joan Kroonstadski heeft een wocdendeu brief uaar Dorpat gestuurd om duidelijk te maken, dat hij niet medelid wensohte te worden van Tolstoy in een tijd, dat de deugnieten zelf door het geheele land zich opwierpen als wachters van de goede orde. vDe eerste prijs van de Lotterie de la Presse te Parijs, 1 millioen frs., is gewonnen dooi- de cantinehoudster van het 28ste regi ment dragonders te Sédan, vrouw Hofpr, Dc Parijsche bladen doelen daaromtrent een aardige bijzonderheid mede Serie 77 van de loterij werd geplaatst in de Ardennen en vrouw Hofer kocht drie loten. Bij den verkooper der loten vroeg zij om drie loten, en de man gaf haar de nummers 2171, 2172 en 2173 Maar vrouw Hofer. die nogal zwaar aan bijgeloof schijnt te doen. keek, vóór zij betaalde, haar nummertjes eens terdego na. Nummer 2173 koopen, waarvan de som der cijfers juist 13 was, wilde zij uiet hebben. Welnu, den verkooper was het natuurlijk onverschillig, welk nummer hij gaf, als hij maar weer een lot kwijt was, en hij gaf de vrouw dus het volgende .nummer, 2174. En juist op dit nummor viel het millioen. Haar bijgeloof heeft vrouw Hofer dus eeu aardig duitje opgeleverd. vIn verschil lende vergaderingen van wijngaardeniers in het Moezeldal, die van overheidswege belegd waren, is de meening uitgesproken, dat ten gevolge van het slechte weer en ziekte in het wingerdloof, aan do Midden- en Boven-Moezel eu ten deele ook iu het Luxemburgsche gebied in het geheel geen wijnoogst te verwachten is. Langs de Moezel raamt men de schade op een millioen mark. Ook de meeste wijnbergen in het Aar dal on vele langs den Boven-Rijn zijn bijna zonder loof In groote streken is de oogst vol komen vernietigd. vTe Dusseldorp zijn twee Italianen aan gehouden. die men verdenkt van diefstal van eenige drie of vier eeuwen oude, kostbare kcrkschildcrijen. De schilderijen moeten af komstig zijn uit een kerk of uit een museum. De boeven hadden de stukken in een opmer kelijk lange en b ree de caaiapee verborgen en zoo iu Duitschland ingevoerd. Te Dusseldorp vroegen zij 48.000 gulden voor de doeken. Volgens hun verklaring, hadden zij do schil derijen te Pisa van den grooten onbekende g kregou, met de opdracht, om zo in Duitsch land van de hand te doen. vTe Hünerfeld, bij Saeibriicken, heeft ceu jong mijnwerker zijne 63-jange moeder, toen deze dos nachts bij hem op de kamer kwam, doodgeschoten, denkende met een in breker te doen te hebben. vIn Berlijn zijn Donderdag niet min der dan zes gevaJlcn van zelfmoord voorge komen. Ongelukkige liefde was de beweegre den bij den zelfmoord van een achttienjarig kantoorbediende en een zeventienjarige fa briekswerkster, en van een negentienjarige dienstbode; zij allen gebruikten lysol, een middel dat tegenwoordig zeer in trek is bij de zelfmoordenaars te Berlijn, ofschoon het afschuwelijke pijnen veroorzaakt en soms niet eens afdoende is. Van hetzelfde middel be dienden zich een 34-jarig koopman, die ver teerd werd door ijverzucht en voortdurend met zijne vrouw overhoop lag, en de vrouw van een werkman, die aan het tobben was geraakt over don dood van haar kind. Een ambtenaar bij een bank, die in moeielijik- heden verkeerde, nam sublimaat iu. Slechts twee van deze levensmoeden hebben den dood niet gevonden. vDo sneltrein uit Keulen, die Zater dagavond om 11 uur 20 te Munchon meest aankomen, is te Ingolstadt van het spoor go- loopen Do machinist en de stoker kwamen om, vijf andere beambten en elf reizigers zijn gewond. De meeste verwondingen zijn licht. v-- In de Engelsche badplaats Ramsgate is eeu langs het strand rijdende electrische tram wagen ontspoord en van een klip gestort. De wagenbestuurder werd verpletterd De drie passagiers een dame met twee knapen worden ernstig gewond. De oonducteur, die nog juist in tinl van den wagen afsprong, bleef ongedeerd. vTe Battenheim, bij Mülhausen, heeft oen hevigo brand acht huizen met schurcu en stallen vernield. Na het blusschen van dien brand viel een muur, die gevaarlijk bleek en weggeruimd moest worden, bij ongeluk naar buiten in plaats van naar binnen, en negen menschen werden onder het puin bedolven. Tweo van hen werden gedooddrie zwaar gewond en de vier anderen bekwamen lichte kwetsuren. OOST-INDIË. De spoorwegverbinding van A t. j e li e n D e 1 i. De Sumatra-Post schrijft „Naar wij vernemen is dezer dagen door de Atjehsche genie een rapport uitgebracht over het vraagstuk der spoorverunding van Atjoh on Deli. Dit rapport doet als op lossing aan do hand den aanleg van een smal spoor, als verlenging van den Atjch-stoom- tramweg, tot Pangkalan Brandan. Zij.» wiji wel ingelicht, dan is van. do zijde der Deli Spoor instemming met dit voorstel te ver wachten. Hot voorstel der Atjehsche genie wijkt in zooverre van tie tot nog tee te berde gebrachte plannen af. dat het denkbeeld va" breedspoor, als bij de D. S. M. in gebruik, er bij verworpen is, en ook de geschiktma- king van de Langsarhaven voor groote zee haven er niet in is opgenomen. Zooals be kend. zal wel de Atjeh-stoomtram Langsar aandoen, en bij eventueele aanneming van het plan der Atjehsche genie zou dus zoo uoodig goederentransport uit Deli naar Langsar kun nen plaats hebben met overlading to Pang kalan Brandau. ..Intusschen valt voor heden nog geen voor spelling te doen aangaande de oplossing van lu reeds zoolang aan de orde zijnde vraag stuk. Zonder twijfel zal ook dit bchooren tot de onderwerpen, die kapitein Colijin hier eerstdaags namens den landvoogd zal komen bespreken. Licht, dat wij dan spoedig in de gelegenheid zijn meer besliste mededeelingec- te doen." Het Advblad v. Atjeh ontving van een brigade-commandant te Poeroek Tja hoe het volgend schrijven, dato 11 Juni, over de han delingen der maréchaussee aldaar. De komst der maréchaussee op Borneo word met gemengde gevoelens tegemoet ge zien. Een heol klein gedeelte van de burgers had de overtuiging, dat nu aan den driejari gen strijd in de Boven-Doesen eindelijk con einde zou komen, doch het grootste gedeelte der ingezetenen en voornamelijk door de mili tairen hoog en laag werd dit ten stelligste betwist. Dezen, ik bedoel do militairen als deskundigen nl., beweerden dat de maré chaussees liet evenmin leverden als de in fanterie. Ons werd namelijk het terrein voor gesteld als totaal ondoordringbaar; zijnde zwaar en dicht begroeid en moerassig, waarin rottanbosschen voorkwamen, zoodat wij niets zouden kunnen beginnen als ons te laten af maken. Bovendien de vijand, dat was nog het. leelijkste van alles, deze was geheel on zichtbaar en in een bladeren pak gestoken, of zelfs in de boomen verscholen. Zooals ons word voorgehouden, zou bijna achter eiken boom een vijand staan, die, wanneer hij schoot, altijd een slachtoffer maakte, terwijl hij zelf onzichtbaar bleef. Doch onze brave maréchaussees begonnen met te antwoorden, toen zij in de cantine te Bandjerniasin al die verhalen hoorden„Ber gen en heuvels beteekenen voor ons niets, op Atjeh zijn die ook en misschien zwaarder, en wat de vijand betreft, als het noodig is eten wij die op." Dit word natuurlijk toen als verwaandheid beschouwd. Om kort te gaan, zooals ons toen het geheel werd voorgespiegeld, zou het iemand met zwakke zenuwen reeds vóór het bereiken van het oorlogstooneel geheel heb ben ontmoedigd, en van de onderneming tegen den vijand doen afdeinzen. Onze dote c he ments-comma nd au t, luite nant Christoffel, bepaalde de eerste patrouille op 10 Januari. Alvorens af te marcheeren hield de com mandant oen korte toespraak, waarin hij o. a>. zeide„Maréchaussées, heden gaan wij een vijand bevechten, die volgens geruchten niet overwonnen kan worden, doch wij moe ten laten zien dat dit wel kan, niet kunnen bestaat bij ons niet. Vergeet niet, dat het grootste gedeelte van liet Indische leger het oog op ons heeft gericht, en voornamelijk onze divisie en ons korps. Daarom iedereen strijdt met de grootste doodsverachting, luis tert naar de bevelen van den brigade-com mandant, die van mij reeds hun orders heb ben ontvangen of nog zullen ontvangen. Er zijn slechts twee dingen mogelijk, overwin nen, of zelf geheel vernietigd worden, doch van dit laatste is geen sprake. Wij zullen overwinnen, en wij overwinnen ook." Nadat deze woorden door onzen comman dant waren gesproken, werd afgemarcheerd naar de Soengei Djaan. Iu het tusschen gelegen terrein zou het, volgens berichten, wemelen van vijanden, nu dit was wel eenigszin9 overdreven, toch heeft de vijand zich niet onbetuigd gelatenwij werden herhaaldelijk op korten afstand, p.m. 10 meter, beschoten. De vijand wist nog niet met welken ge vaarlijken tegenstander hii te doen had, maar kwam daarvan snel op de hoogte, want zoodra wij een schot kregen, werd onder een hevig gebrul op den vijand geattaqueerd en menige vijand moest daarbij het leven laten. Later legde de commandant nog verschei dene hinderlagen en dezen gelukte het even eens om nog eenige vijanden, die mot deze wijze van vechten niet bekend waren, ad pa tres te zenden. Toen den volgenden morgen nog de bri gade Oosten last ontving om oen iu do nabij heid zijnde schuilplaats te overvallen, waar bij weder eenige z g. onzichtbare vijanden naar de andere wereld werden geholpen, was h< b met het stoutmoedig optreden van den vijand voor goed gedaan en heeft de pa trouille verder geen schot meer ontvangen. Den 16en Jan. kwamen wij terug in het bivak te Poeroek Tjahoe en kregen twee da gen rust, daarna besloot de comdt. om 2 bri gades onder hare comdt. (Deisenroth en Oos ten) naar do lading Koer oen Boea te zenden, om daar een nachtelijk bezoek te brengen. De mobielo colonne van P. Tjahoe was daar ook al eens geweest, doch was altijd mot ver liezen terugge. lagen, zonder iets in handen te krijgen. Den 18en Jan. marcheerden de 2e en 8o brigade ieder comdt. eigen opdracht, naar bovengenoemde ladang. en overvielen dezo zonder opgemerkt to zijm 's nachts om twaalf uur. Do vijanden werden verrast en eenigen er van neergelegd. Deze nachtelijke overvalling heeft den vij and verder zoodanig gedemoraliseerd, dat het nagenoeg met den tegenstand gedaan was, djahats moesten verder van de maréchaussée niets hebben. Den 19en Jan. keerden de 2 brigades in heet bivak terug. Nadat wij 2 dagen rust hadden genoten marcheerden do drie brigades, onder com mando van luit. Christoffel, naar de ladang Kalang Barah, om een eind te maken aan de regecring van den pretendent sultan Goesti Mohamad Seman. Den 21en Jan., dos avonds 9 ui*©, marcheer den wij af. Bijzonder zwaar kan deze pa trouille genoemd worden, 2 dagen en twee nachten werd onafgebroken gemarcheerd, be halve dat wij 's morgens en 's avonds oen uur rust kregen om te koken en te eten en daar- na ging het weer voorwaarts, doch wie hoor de mopperen iedereen begreep dat het ging om onzo eer. De sultan viel dan ook in onzo handen en met hem 8 volgelingen, waaronder zeer voor name personen (o. a. twee neven van den sultan). Na don val van den sultan was de oorlog als 't ware afgeloopen. De maréchaussées hadden door hun op treden schrik en ontzetting onder de bevol king teweeg gebracht, waardoor zich dan ook bijna alles onderwierp, alleen nog enkele kleine benden zwierven rond, doch zochten, zoodra wij in 't terrein waren, hun heil in de vlucht, en him kracht in het zich schuil houden. Het is merkwaardig hoe de vijand, die nog enkele weken geleden zoo brutaal durfde op traden, thans zoo gedwee en deemoedig is geworden. Nu de oorlcg in de Boven Doescen voor goed is afgeloopen, keeren wij dan ook zeer spoedig naar Atjeh terug (garnizoen Seuli- meum) om, wanneer wij daartoe geroepen worden, op een ander terrein ons met don vijand te meten. De laatste week werden bij den ei vielen gezaghebber ruim 400 geweren ingeleverd, waaruit duidelijk blijkt, dat het vechten ia afgeloopen, en de vrede in de Beven Doe soen is teruggekeerd. Het is voor ons een moedelijke tijd geweest, want onze commandant wist niet van rust:u alvorens de vijand totaal verslagen was, doch thans zien wiij dan ook met voldoening neer op onze verrichtingen. Boni. De corresoondent van de Telegraaf te Batavia seinde Zaterdagmorgen „Do hoofden van Zuid-Boni boden hun onderwerping aan. De gouverneur schte de uitlevering van sieraden en wapens. De rotsvesting Pasempa werd verlaten be vonden Veel volk komt zich onderwerpea." De gouverneur van Celebes seinde 2 Juli: Inwilliging eisch door radja Boni gewei gerd Ilem kernr's gegeven landschap van af 30 Juni voor allen in- en uitvoer g< rioten. In verband hiermede zijn de commandan ten van land- en zeemacht, do Lxpeditier commandant en de chef van den -Jaf dei- expeditie tegen 6 dezer door den vowei neur- generaaJ opgeroepen. De resident van Bandjermasin seinde 2 dezer: civiel gezaghebber Moeara Te we rap fiorteerl, dat 29 Juni de Selaton n Teweh- nvier bij kampong Hadjah is ueschoten. Luitenant ter zee v. Slootcn werd 'icht ge- vond. Op 2 Juli werden aan den vorst van Goa teruggegeven al de destijds op last van den gouverneur in beslag genomen kostbare poe- saka en andera goederen, toebehoo.t udc aan ae prinsen van Goa en hun volgelingen, die op weg naar Djampoea door het stoomschip Zwaan werden aanghouden en ongebracht. De vors' van Goa weigerde de goederen te ontvangen en zond die aan den gouver neur terug Blijkens een 4 Juli bij de regeering ont vangen telegram van den gouverneur van Celebes heeft ook Loewoe geweigerd onze C'sohen in te willigen. Het was te voorzien dat dit oproerige rijkje zich, evenals met Goa en Wadjo het geval za' zijn bij Boni zou aansluiten, zegt het B N.' Loewoe omringt het noordelijk deel van c! Golf var Boni en grenst ten zuiden aan Wadjo Het geheele land is zeer bergachtig; langs dc Oostkust van de Golf van Boni loopt het gebergte stijl in zee af. Alleen langs de west- en noordwestkust wordt vlak laud aangetroffen. Die vlakten, welke zich eenige kilometers landwaarts uit strekken, zijn het meest bevolkt. Ouze kemris van de wegen in Loewoe is uiterst gering; onze troepen zullen er dan ook. indien zij er noodig zijn, een harden dobber hebben. De kaarten geven nog slechts i:kele we- gou, zoo a Is die van Üe3oe naar het Matonna- n eer, va a Wotoe en Boeraoe naar het Posso- j'-cer en van Pr.loppo over Doeri eu Eure- kang naar de Westkust. De bevolking wordt geschat op ongeveer 200.000 zielen, voornamelijk bestaande uit Poeginet-zeu. Het aantal strijdbare mannen is niet bij benadering op te geven Alleen weet men, dat de hoofdstad Paloppo en onistrake/. ongeveer 15Ö0 strijdbare mannen zou kunnen leveren. Een vijand dus, met wieus terkte en wijze van oorlogvoeren wij niet bekend zijn. Of het aan het succes van onzo wapenen zal afdoen I Bii besluit van 3 Juli is bepaald, dat in verband met de maatregelen van Ledwang, i waartoe tegenover het landschap Boni is moeten worden besloten, het noodzakelijk achtende beperkende bepalingen vast te stel len betreffende den in- en uitvoer in dit landschap Alle in en uitvoer in het 'andschap Boni gouvernement Celebes en Onderhorigheden anders dan ten behoeve van den iaude of met eeno bijzondere vergunning van den gcuverncur van genoemd gewe9t of van een door dezen daartoe aangewezen landsdienaar, is verboden. Overtreding van het verbod wordt gestraft ir et een geldboete van één honderd tot één dvizend gulden, al dan niet mot gelijktijdige geheele of gedeeltelijke verbeurdverklaring van de goederen, waarmede do overtreding is gepleegd Loom zal l' 20 I nog D moe; amb nanc hind 'sGi mot lied van; N de 1 spcn I I die De vervoermiddelen en goederen, de laat-^^ j sU voor zooveel zij niet zijn verbeurd ver-, kiaard, waarmede de overtreding is geschied 1 i i 4. v J minis o' beproefd, zijn voor de betaliug van de opgelegde boete en van do kosten der rechtelijke vervolging aansprakelijk. r* Het Bt Nwsbl. schrijft: 11 Nog vóórdat het eerste schot tegen Boni 1K gevallen is. heeft de regeering uitgctmaakt,!za ■vai. met Boni en de overige in verzet zijnde staatjes na afloop der expeditie zal worden :js ia gidaan Het rijk van Boni en de aangrenzende ivkies worden geannexeerd en onder reciliit- streclcsch bestuur gebracht. Zij zullen ver- dee'd worden in twee adsistent-residenties, een waarvan hoofdzakelijk Boni zal omvat ten. Zelfs de keuzo van do aanstaande bestuurs ambtenaren heeft i-eeds plaats gehad. Van cie thans in ZuidrCelebes dienende alnbtena- i r vindt de gouverneur-generaal er geen geschikt om een pa3 onderworpen gebied met krachtige hand te besturen, iemand die op ogen gezag durft handelen. Zoo iemand a.ohri de gouverneur-generaal den adsistent- resident- van Groot-Atjeh W. J. F. Vermou ten en deze zal dan ook aangewezen worden, om de toekomstige ads'steut-residentie Boni te besturen De keuze van een adsistent-resi- dent voor de tweede, nieuw te vormen af titeling, wordt overgelaten aan deu gouver neur van Celebes, C. A. Kroesen. BINNEN LAN D.™ De Staatscourant van Zondag 6 en Maan. dag 7 Augustus 1905 bevat de volgende Kon. besluiten benoemd tot schoolopziener in het arron dissement Ommen jhr. W. G. van der Wyek te Leiden benoemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau P. L. C. J. Zuurdeeg, oudste firmant der firma J. Zuurdeeg en Zn., dekenfabrikan ten te Leiden en is verleend de eerc-medailio verbonden aan die orde, in zilver, aan J. Trouwee, oudste wever in dienst vaoi de melde firma; benoemd aan de technische hoogeschool te E<elft tot hoogleeraar in de toegepaste wis kunde en mechanica J. Klopper, civiel-inge- j nieur te D'elft, tot hoogleeraar in de werk- tuigkunde G. Brouwer, werktuigkundig-inge- uieur te Hengelo, tot hoogleeraar in de ana lytische scheikunde en de scheikunde der bouwstoffen H. Termeulen, technoloog, thans assistent aan de technische hoogeschool te Delfttot buitengewoon hoogleeraar in de raicrochemie P. D. C. Kiev, thans assistent aan de technische hoogeschool te Delft; op non-activiteit gesteld de kapitein H. W. Forbes, van den staf der genie; benoemd bij het wapen dor genie bij het regiment genietroepen tot kapitein de la luit. J. Gualtherie van Weezei, adjudant bij het korps; benoemd tot leeraar R. H. B. S. te Mid delburg L. M. Klinkenborg, thans tijdelijk leeraar aan die school op verzoek eervol ontslagen L. M. van Cam pen, burgemeester der gemeente Kat- tendijke benoemd tot ridder 4e klasse der Militaire Willemsorde de Amboineescho infanterist lo klasse van het leger in Nedorlandsch-Indië E. Titoresole, ter zake van zijn gedrag op 22 Juni 1903 bij het nemen van eene verster king nabij Limboer op Djambi en geduren de den terugtocht van daar naar Loeboeq Bang Koean op 23 Juni d. a. v. op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als voorzitter van de plaatselijke commissie, als bedoeld in art. 86 der Ongevallenwet 1901, welke haren zetel heeft in de gemeente Zoeter- meer, aan H. van Hamersvelt, en als zoodanig benoemd C. H. Chardon te Zegwaart als blijk van goedkeuring en tevredenheid, de bronzen eeropenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift toege kend aan A. Ziganki, korporaal bij het leger in Nederb- Indië, wegens de met levensgevaar verrichte redding van een officier, die tijdens eene var ken sj acht door een opgejaagd wild zwijn aan gevallen en gewond was op 4 Sopt. 1904 mr. J. Dijekmeester, adjunct-commies der lste klasse ter provinciale griffie van Noord holland, reserve-tweede-luitenant van het regi ment grenadiers en jagers te Haarlem, wegens de met levensgevaar in het werk gestelde po gingen tot redding van een schildwacht uit do gracht aan het Smidswater te 's-Gravenhage in den nacht van 15 op 16 Juli 1905 J. P. Lubbers, milicien-kanonnier van de lste compagnie pantserfort-artillerie te den lielder, wegens de met levensgevaar verrichte redding van een knaap uit de haven het ieuwediep aldaar op 29 Juni 1905 J. L. Willige, fourier bij het regiment gre nadiers en jagers te 's-Gravenhage, wegens de met levensgevaar verrichte redding van een meisje uit zee, vóór het Palace-hotel t Sche- veningen, op 26 Juni 1905 Y. F. M. TJssel de Schepper, eersle-luitenant der mariniers, wegens de met levensgevaar ver richte redding van een matroos uit de haven van Tandjong-Priok, op 3 April 1905 A. Krim jr., drogist (e Lord recht wegens de met levensgevaar vcrriclüo redding van een knaap uit de Yoorstraatshaven aldaar, op 2 Juni 1905 Elisabeth de Knegt, le Ilecnvliet, wegens do met levensgevaar verrichte redding van een kind uit dc binnenhaven aldaav. op 13 Juni 1905 Johanna Maria Heyligers, dienstbode te Am sterdam, wegens de met gevaar voor eigen leven verleende hulp aan een agent van politie al daar, die bij eene arrestatie in levensgevaar verkeerde, op 6 Maart 1905 Chr. L. A. Hartman, kruidenier te Amster dam, wegens de met levensgevaar verrichte red ding van een knaap uit de Buitensingelgracht aldaar, op 11 Mei 1905 L. E. Gombert, loodsleerling bij het Belgi sche loodswezen te Vlissingen, wegens de met levensgevaar verrichte redding van een knaap uit de Dokhaven aldaar, op 6 Juni 1905 C. C. Lagaay, sigarenmaker te Vlissingen, wegens de mot levensgevaar verrichte redding van een knaap, die bij het. zwemmen iu zee al daar gevaar liep te verdrinken, op 29 Juni 1905; benoemd tot schoolopziener in het arrondis sement Ommen jhr. UG. van der Wijck, te Leiden benoemd tot adjunct-commies bij het Depar tement van Koloniën de cerstc-klerk bij dat Departement D. J. C. Schenk. H. M. de Koningin-Moeder heeft f 60 doen toekomen aan het bestuur der maat schappij Zeebad Scheveningen, om aangewend te worden ten bate van de weduwe Toet en haar gezin. Zaterdag namiddag werd nog de ge wone ministerraad gehouden.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 2