Md-Agent, Groote Nationale Biljart Wedstrijden. Ji] van VERLOTING, LAMAISON BOUWER Co. "J Uit den omtrek. STADSNIEUWST AD V E RTENTI EN. Openbare Aanbesteding HAVER. aan te besteden: flinke Dienstbode bekwame Keukenmeid, Ervaren Winkeljufvr., Costumière, g.bok. Maatschappij „Zeebad Scheveningen. op 28 September 1905, van Vee, Landbouwproducten, Gereedschappen enz., Loten a 50 ets., 11 a f 5— contant, Soliede wederverloopers knnnen loten ooi in depot verlrijoen. A. J. P.'s AMANDELTJESPUDDING a. j. p.'S amandeltjespudding MEDOC (landwjjn) Fl. 22 per Anker. ster en nagenoeg op dezelfde hoogte boven den horizoi als de-?. Het hoogststaande ge- deelte van Peraeus, recht onder Cassiopea, verheft zich alsdan tot op omstreeks vijf en j dentig graden hoogte. (Zutph. Ct.) De Raad van toezicht op de Spoorweg- I cienstcn bepaalt, dat het baanvak f Graven- zande-Hoek van Holland van den W stian-i- schen Stoomtramweg benevens de stoomtram weg Egmond aan ZeeAlkmaarBergen I zullen behooreu tot district C, en alzoo met I ingang van den dag waarop deze lijnen voor I het openbaar verkeer zijn geopend geworden, I onder hc-t dagelijk9ch toezicht staan van den districts-inspccteur, D. Verhoop te 's Graven- li age. St.-Ct. De woningwet in practijk. De Maandag te Maastricht uit hun woning ge zette gezinnen in de „molekens"' kajnpeeren 1 nog steeds in de open lucht. Men huist en logeert er gewoonweg op de publieke straat. Zelfs heeft men kachels opgezet en kookt zoodoende op straat zijn eten. Treurig is het te zien, waar er o. a. ligt een zieke man, mid den op straat op een stroozak met eenige me- oicijjnfleschjes naast zich, een gezin met 5 kleine kinderen, waarvan er al twee ziek zijn geworden. De bewoners zijn naar secretaris, politie, burgemeester, ja zelfs naar den Com missaris der Koningin geloopenEn er zijn «een woningenEr loopen geruchten, dat de bewoners voorloopig in de kazerne der sol daten zullen gelogeerd worden, doch onder- tusschen hebben de politie en het armbestuur den meesten last er mee, zoo schrijft men aan de Tel. Gehechtheid aan een hond. De twaalfjarige jongen, die onlangs van Texel vertrok en te voet van Den Helder naar Zaandam ging om zijn achtergebleven hond af te halen, ontvangt van verschillende kanten voor zijne gehechtheid aan den hond sy mpath i ebe tui gi ngen Ouder de schriftelijke bewijzen was er ook een in geld, waarvoor hij zich met den hond moest laten photografeeren en een exemplaar van dat portret aan de geefster toezenden. Een staking. Gisteren is aan de Hembrug oen staking uitgebroken onder de lossers van een met steenkolen geladen Rijn aak. De ploeg bestond uit 33 man, die gewoon lijk, wanneer een zekere hoeveelheid gelost is, voor rekening van den baas tot 35 wordt aangevuld. Van deze aanvulling wilde echter thans de baas niets weten, vandaar de staking. Daar sommigen wel en anderen niet wilden door werken, ontstonden zelfs kleine vechtpar tijen. Een oplossing van het conflict is nog niet gevonden. Hbld. De schilderijendiefstal. Wiji hebben gemeld, dat de vier kostbare schilde rijen, die onlangs uit de vi'la van den heer H. H. van Adrichem Boogaert te Middelburg werden gestolen, terecht zijn, en door den eigenaar zijn teruggekocht. Eveneens, dat de lieer B. de schilderijen op het spoor kwam, doordat een Belgisch advocaat hem had ge schreven, dat een van diens cliënten ze te koop aanbood. De „Middelb. Ct.'' deelt daaromtrent de volgende bijzonderheden mede Doer den heer Boogaert- werd dezer dagen een brief ontvangen van zekeren heer Eug. Hanssenn, advocaat bij het hof van appèl te Brussel, waarin deze meldde, dat een zijner cliënten voor eenigen tijd vier schilderijen ge kocht had die, zooals hem later uit de publiek gemaakte signalementen was gebleken, af komstig moesten zijn van den te Middelburg gepleegden diefstal. Namens zijn cliënt bood de advocaat den heer Boogaert die schilderijen *te koop aan voor fr. 3000. De justitie te Middelburg, daarmede in ken nis geste'd, deed nu alle mogelijke moeite om door tusschenkomst der Belgische justitie op die schilderstukken beslag te doen leggen, te meer omdat de vermoedelijke dieven Belgen zijn. De Belgische justitie verklaarde echter in dezen, waar de betrokken advocaat zich op zijn ambtsgeheim beriep, niets te kunnen doen, wat voorzeker al'eszins vreemd mag ge noemd worden. De heer Boogaert is daarop met den com missaris van politie naar Brussel vertrokken, heeft de schilderijen herkend als de zijne en ze voor fr. 3020 teruggekocht. Het is zeker een eigenaardig geval, schrei de M. Ct., dat een advocaat, iemand, die in België een goeden naam heeft, zich tot derge lijke praktijken leende en zich, als hem naar den naam van zijn cliënt wordt gevraagd, achter zijn ambtseed verschuilt. Op die manier wordt het den boeven ge makkelijk gemaakt hun buit van de hand te zetten en voordeel uit uergelijke diefstallen te behalen. Dit geval staat niet alleen. Het terug ver krijgen vau den Frans Hals hoeft zich op dezelfde manier toegedragen, alleen met dit verschil, dat daarin een Antwerpsch advocaat als tusschenpersoon optrad en het ges to1 en stuk aan dr. Bredius verkocht. Do voor justitie en politie toch niet ge makkelijke taak om de baad te leggen op de blijkbaar goed georganiseerde en over veler lei hulpmiddelen beschikkende internationa'e dievenbende, die hier de hand in 't spel heeft gehad, /ordt door dergelijke handelingen van advocaten niet weinig bemoeilijkt. Een slecht politieagent. Her O. M. bij de rechtbank te Haarlem, eischte gisteren tegen den ontslagen politieagent D. Roskam, wegens onzedelijke handelingen met het 15-jarig dochtertje van zijn kostbaas één jaar gevangenistraf. Doodslag. Bij een vechtpartij te HeLmond heeft een orgeldraaier zekeren de P. met den slinger van het orgel zulke ern- sl ;ge verwondingen toegebracht, dat de ge troffene aan de gevolgen is bezweken. Do dader is voortvluchtig. Door eigen schuld. Een slagers jongen wilde gisterenmiddag in de Plantage Middenlaan te Amsterdam met zijn rijwiel vóór langs oen clectrischen tramwagen rijden, toen hij door een van don anderen kant komenden wagen werd aangereden. Hij kwam gedeeltelijk onder de bescher mingsplank te liggen en brak zijn rechter dijbeen. Dx het „"Onze Lieve Vrouwc-Gasthuis" is hi: opgenomen. Do 70-jarige weduwe W., te Zeelst, die enkele oogenblikken toezicht zou houden over het paard, dat een dorschmachine in bewe ging braoht, viel en werd door de pen, die beide ijzers der machine verbindt, bij de rok ken gegrepen. De oude vrouw werd zoo ern stig door de ronddraaiende stang gewond, dat zij enkele oogenblikken later door haar kin deren dood werd gevonden. Ernstige val. Gisterenmorgen werd te Rotterdam, naar het Ziekenhuis over gebracht do matroos A. G. C. v. H van het stoomschip „Wien", liggende in de Maashaf ven, die bij het diclitlcggen der luiken in het ruim viel en daarbij zwaar inwendig ge kwetst werd. Door een rad gegrepen. De molenaar op den „Bloemberg" gemeente De Wijk, in de nabijheid van Meppel. kwam te dicht in de nabijheid met het rad van den molen, waardoor hij gegrepen, meegesleurd en rondgedraaid werd. Tot stilstand gebracht bleek, dat de linkerzijde van don man totaal verpletterd was. De ontboden geneesheer achtte den toestand hoogst bedenkelijk. Verdronken. Te Oude Tonge is een oppassend jongeling van 19 jaar, de eeni ge kostwinner van zijn moeder en zusjes, bij het baden in de haven verdronken. Een dolle koe. Ben wilde koe van het R.-Kath. St. Josephsgesticht te Al phen a/R., heeft Dinsdag heel wat angst en opschudding verwekt. Het beest, dat jaren lang op stal had gestaan, moest naar een na bijgelegen weide worden gebracht. Onderweg ontsnapte het dier aan zijn geleiders en wierp een boer, die het trachtte te keeren, tegen den grond. Op den- straatweg gekomen, stiet het een vrouw dermate, dat zij bewusteloos neerviel. Op den terugweg naar het dorp viel de koe nog een rijwiel aan en liep eindelijk het hek binnen van de r.-kath. kerk, waar achter zich de stal bevond. Zoodoende in den boomgaard naast de kerk gekomen, werd zij door de politie, na tal van vergeefsohe scho ten, neergelegd. Woensdagmorgen was de toestand der vrouw nog hoogst bedenkelijk. Er bestaat weinig hoop meer op herstel. Onweer. Te Hoog-Keppel is de blik- sen geslagen in den zesroedigen korenberg bij de boerderij 't Hof, waarin ongeveer 300 vim rogge was geborgen. De berg brandde ge heel af. School- en Kerknieuws. Examen hoofdakte. Amsterdam, 9 en 10 Aug. Geëxamineerd 13 candidaten. Geslaagd de dames B. J. Bel- laart, Haarlem A. van Koersveld, G. A. Be- rendsen, AmersfoortA. W. Westra, A. H. Wartena, A. Hinse, M. H. de Rooy, H. Oohen en C. C. M. Bogaerts, Amsterdam. Leeuwarden, 9 en 10 Aug. Geëxamineerd 14 mannelijke candidaten. Geslaagd de heeren W. Wigboldns, te Thesinge A. Klein, te Nieuweschans B. Kremer, te Muntendam S. Schregardus, te Holwerd J. Straling, te Onder- dendam, en J. Huisman, te Hoogkerk. Arnhem. 9 en 10 Aug. Geëxamineerd 13 candidaten. Geslaagd de heerenJ. Pottjewijd, te AmersfoortJ. W. H. Weusten, te Huls berg H. J. Martens, te VarsselderJ. van der Vliet, te Ter Neuzen W. Snijder, te Nieuwe Tonge T. Stehouwer, te Botterdam. Breda. 9 en 10 Aug. Geëxamineerd 13 can didaten. Geslaagd de heerenJ. T. Grades, van Baarloo H. Versteeg, van Kerkenboek J. Smits, van Dordrecht. Examen Engelsch, M. O. 's-Gravenhage, i0 Aug. Geëxamineerd voor akte A 7 candidaten. Geslaagd mejuffrou wen L. H. A. Eijkman, van Amsterdam G. Das, van Arnhem, en J. M. Oosterhuis, van Groningen, en de heerenJ. H. Schutt, van Groningen, en C. C. v. Remmerswaal, van 's-Gra venhage. Examen Fransch. L. O. 's-Gravenhage, 10 Aug. Geëxamineerd 28 candidaten, toegelaten 19, afgewezen 9. Toegelaten de heeren 0. J. P. de Kruijter, van Rotterdam J. van der Sluis, van Amster dam R. Buss, van Youre H. Krijn, van Rot terdam R. Roelofs, van Kollum A. P. Vogel, van Haarlem J. L. Vermeer, van Harderwijk J. Mol, van Zwolle, en W. L. van Nieuwen- huijzc, van Colijnsplaaten de damesJ. M. Honig, van Amsterdam 0. C. C. J. Kues, van Amsterdam J. Janssen, van Baairn F. de Sonnaville, van Ginniken M. M. Broun, van Klimmen G. Kopper, van Burg (Tessel)J. J. Donner. van Goes M. Oh. Maas, van Echt F. A. Tuymelaar, van Zwolle, en M. E. de Maar, van Meppel. Door wijlen de wed. J. W. Schreeven, te Ewijk, is aan de R. K. kerk aldaar vermaakt harer nalatenschap, geschat op f 5000. Algamccne Synode. De heer Okken heeft de vergadering ver laten en is vervangen door den heer F. 'lam mens, pred. te Zuidbroek. De heer Cremer stelt voor het besluit in te trekken in zake het voorstel over art. 1 regle ment tegen de vacaturen, waarmee de vergade ring zich vereenigt. Zij besluit dit opnieuw in handen der commissie te stellen. De heer Loeff r-pporteert over de grensrege ling van de gemeenten Leeuwarden en Thamen. Bepaalde voorstellen worden gedaan, die ter stond in behandeling komen, waarover heden zal worden gestemd. De heer Adriani brengt het besluit ter tafel in zake de grensregeling tusschen Deventer en Gorssel, dat wordt goedgekeurd. De heer prof. Knappert rapporteert de eind redactie van art. 2 van het reglement op de diaconieën. De heer De Groot verkrijgt thans het woord om te rapporteeren over het werk der commis sie, benoemd om een onderzoek in te stellen naar den toestand der weduwen- en weezen- beurs en eventueel voorstellen ter verbetering te doen. Met ingenomenheid heeft de commissie van dien arbeid kennis genomen. Zij kan zich met de voorstellen vereenigen en beveelt aan, deze, behoudens enkele wijzigingen, vast te stel len. Het wordt tegen Dinsdag aan de orde gesteld. Than- wordt het rapport behandeld over een voorstel van het classicale bestuur van Deventer (maatregelen tegen het prediken van gevestigde predikanten op oeroep). Deze zaak eindigt met de aanneming van den inhoud van het rapport, alle maatregelen te nemen en een motie van den heer prof. Cannegietor, waarin vertrouwen wordt uitgesproken, dat de predikanten de waardig heid van hun ambt hoog zullen houden. Wegens Synodu« contract» wordt de vergade ring gesloten. (Vad.) aDe Bond van klerken bij de rechter lijke macht zal Zondag a.s. zijne algemeenc vergadering houden in het hotel „la Station" te Utrecht. Naar aanleiding van het bericht, dat dr. K. W. van Gorkom te Baarn, op 22 dezer zijn 70en verjaardag hoopt te herdenken, verneemt men, dat de heer Van Gorkum, die in heb buitenland vertoeft, dien dag onopge merkt wenscht te laten voorbijgaan. Hilversu m. EL J. S„ een 22-jarig meu belmaker van hier, heeft voor de Amster- damsche rechtbank terechtgestaan wiegeais poging tot moord. Hij heeft op 3 Juli jlv waarschijnlijk uit minnennijd, een viertal revolverschoten ge lost op A. V., uit Laron. Eisch 8 jaar gevangenisstraf. Bussum. Do gemeenteraad verleende gisteren een subsidie van f 250 voor de vie ring van Koningins-ver jaardag. Verder werden verschillende benoemingen I f 4.10 it 4.50 por 100 stuks. Boter f 1.20 h i 1.30 per K.G. Kippon f 0.60 a 1.Kuikens f 1— A 1.10, Piepkuikens f 0.30 A 0.60, Eon- 1 den f 0.90 A 1.20, Hazen f -.A -.Wilde i konijnen f 0.— A 0.Tam mo konijnen f 0.80 A 0.80 por stuk, Duiven f Q.40 A 0.50 por paar Magere Varkens f 16 A 24, Zeugen f 50 A 80, Biggen f 8.A 10. Aangevoerd waren: 40 heet. Appelen, 20 heet. Peren, 150 heet. Zand aardappel en, 70,000 stuks Hoendereieren, 1400 kilo Hooibotor stuks Vee, Vette Varkens, 15 Magere Var kens, 250 Biggen en 30 Zeugen. staatsloterij. Tweede Klasse. Prijzen van f 30. 143 556 619 1337 1443 1752 1779 1869 1900 2015 2193 2773 2946 2937 3184 3210 3626 3677 3691 4852 5276 5503 5507 5130 6324 6332 6631 6674 6784 7333 7457 7534 7720 7752 7980 8019 8516 8523 8551 8605 8701 8984 9535 9674 9639 9685 9916 10424 10850 10994 11005 11126 11179 11193 11436 11485 11685 11821 12407 12466 13384 13465 13603 13709 13771 13782 14637 14655 14959 15472 15680 16226 16467 16503 17306 17462 17589 18141 18397 18512 18724 18882 19391 19528 19634 19670 19836 19360 19890 20000 20015 20084 20195 20235 20314 20572 20836 20933 2e Klasse 3e Lijst6236 m. z. 6266 14195 ontbreekt. Tot gemeente-architect no. 2 van do voor dracht, de heer M. J. C. van Eijck, opzichter der gemeentewerken te Dordrecht, met 7 van de 12 stemmen. Die heer P. J. Pieterse, bouw kundige te Amsterdam, verkreeg 5 stommen tot loeraar in het Fransch aan d© WiLhel- minaschool de heer H. van Meerten te Baarn tot onderwijzers met akte Fransch aan d© WöJhelaniniaschool die heeren H J. Bruis, Maastricht, en H. J. Visser, Koog a/d. Zaan aan de Prins Hendrikschoolle onderwij zer met verpl. hoofdakte en Fransch, P. ©T. L- Lavut te Bussum2e onderwijzer inet verpl. hoofdakte, E. Rademaker te Bussum 3e on derwijzer met akte Fransch, W. Schroder te Bussum4e. ouderwijzers, P. van Wermes- kerken, A. Arkenhout, A. v. d. Woude, allen te Bussum, R. Schoenmaker, Uitgeest, en A. van dër Meulen te Goiïnchem; 5e tot on derwijzeressen in de handwerken, mej. H. F. B. N. Muurliiik, Steen w ijker wold 7e leer- aar in de gymnastiek (voor den tijd van één jaar), A. W. van Apeldoorn te Hilversum. Nog werd besloten aan do Willi elmima school te benoemen een onderwijzer met akte M, O. Duitsch A. Laren. In de gisteren gehouden zitting van. den gemeenteraad alhier werd kennis ge geven van een schrijven van. den directeur der posterijen telegraphie, waarin medege deeld werd dat het post- en telephoonverkeer in Laren niet voldoende is om gedurende de zomermaanden een doorloopenden dagdienst in te stellen. Wel zal dien tijd d© dienst mee eeinige uren worden uitgebreid. De geloofsbrieven van dè herkozen raads leden H. Smat en J. Erftemeijer werdlen on derzocht en in orde bevonden, en eveneens van het nieuw gekozen lid St. Willard, waar na tot toelating geadviseerd werd. Uit de rekening der gemeente over 19C4 bleek, dat de inkomsten bedroegen f 24.137 en de uitgaven f 23 230. Bij. de verschillende aan/vragen om aan koop van grond werd ook behandeld een aan vrage van het R.-K. kerkbestuur, waarin dit nog eens neerkwam* op den aankoop van de z.g. „Biesems Zooals men weet is verloden jaar aangaande den eventueelen verkoop van dit stuk grond' heel wat te doen geweest. Het R.-K. kerkbestuur boodi 50 cent den vierk. meter, wolk bedrag, behalve in den Raad, algemeen te weinig werd gevonden. Mem kreeg het toen zoover, dat de verkoop van 50 cent den vierk. meter in hoogere instan tie niet werd' bekrachtigd. Nu vroeg het R.-K. kerkbestuur, waarvoor j men de Biesems w ide verkoopen Medege deeld werd, dat de grond geschat was, welk© schatting tot resultaat had, dat het gedeel te aan den straatweg voor f 1.25 en het daar achter gelegen gedeelte voor f 0.80 werd ver kocht. Onder voorwaarde echter, dat de grond alleen mooht gebruikt worden voor een school, terwijl de rioleering moest worden gemaakt j voor rekening van het kerkbestuur, onder j toezicht van B. en W. en een© commissie uit den Raad. Nuns peet. Door het hoofdbestuur van de posterijen en telegrafie is aanbesteed liet bouwen van oen postkantoor met directeurs woning alhier. Minste inschrijver A. H. Noorman, te Zwolle, voor f 21,580. Oud-Leus den. Tot onderwijzeres aan die openbare lagere school is benoemd mej. M. M. Schreuders, te Leerdam. Voor de boofflacte zijn geslaagd mej. G. A. Berendsen en de heer J. Pottjewijd. Voorde de Remonstrantsche gemeente hoopt Zondag voormiddag, te half elf, op te treden ds. H. van Assendelft, uit Gouda. Het concert in Amicdtia van de staf- muziek van liet le reg. huzaren uit Deven ter, dat wegens het ongunstig weer op 23 Juti jl. moest worden uitgesteld, zal, naar wij ver nemen a, s. Zondag worden ingehaald. Wij' maken belangstellenden lozers, liefhebbers of beoefenaars van dc biljard- sport, attent op de wedstrijden, welke op 21, 22 en 23 Augustus door de maatschappijl „Zeebad Scheveuingen" zijfn uitgeschreven. Voor bijzonderheden zie men de in clit num mer voorkomende advertentie cm het regle- nnent, dat bij, genoemde directie verkrijgbaar om ook aan ons bureau ter inzage is. De temperatuur vim het water in de zwemschool op 11 Augustus 1905, des och tends 7 uur, was 64 graden Fahrenheit. Burgerlijke stand. Geboren; Rika Gijpbertha, d. van, B Bomas en A, H. van Krieken; Berendiua. d. van B. Wildeman en C. O. E J. van Oeffel Theodora, d. van G. Rommers en D. Potn- mer. Ondertrouwd: H. Holtman en J. vau Dijk; J. Tamminga en G Jonker. Gehuwd: W. Storm' van Leeuwen on A. J. G. Klerk de Reus. Marktberichten. Amersfoort, 11 Aug. Op do heden gehou den weekmarkt bosteoddo men voor Zandaard- appelen f 1.80 A 2.Appelon f 3.A 5. Peron f 3.A 6.per H.L., Iioondereieren Ondertrouwd ELIZE C. VAN NOORDENNE en WILLEM H. VERLOOP J.Wzn Werkt. Ing. Utrecht, 10 Augustus 1905. Kassiers en Commlsslonnalrs in Effecten. AMSTERDAMNIJMEGEN. AMERSFOORT Muurhuiien 83, belasten rich met den in- en verkoop van fondsen het incasseeren en disconteeren van wissels, het koopen en verkoopen van coupons, buiten- landBche wisselsvreemd bankpapier en muntspeciën nemen gelden déposito, verschaffen gelegenheid tot het ln bewaring geven van waarden ln de safe-kastjes hunner gepantserde brand- en inbraakvrUe kast, waar voor nadere condities te hunnen kantore verkrijgbaar, verleenen handelscredieten en openen reke ning-courant met renteberekening, sluiten prolongatiën. Kantoor geopend O8 en 7Vs8Vs« driebergen, bekend om zijn schoone omgevinggezonde en geringe belasting, als woonplaats aanbevolen. TE HUITR in het Prins Hendrikpark en aan Arnhemschen bovenwegvlak bij de bosschen met vrije wandelingVilla's van verschillende afmeting, onder Arch tect ge bouwd, geschikt voor Zomer- ei» Winter verblijf. Huurprijzen van 275—/ 700 per jaar. Te bevragen bij den Heer H. B. PAANS, rins Hendrikpark 2. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Utrecht zijn voornemens op Zater dag 2 September 1005 des namiddags te 2 nnr, in het openbaar ten Stadhuize de levering van 133.800 (honderd drie en dertig dui- zend acht honderd) kilogram HAVER, oogst 1905, ten be hoeve van den dienst der Ge- meentereiniging in 1905 en 1906. Do voorwaarden dezer aanbesteding liggen op werkdagen tusschen 10 en 12 nur ter in zage op het bureau van den Directeur der Ge meentereiniging en zijn aldaar, ten Stadhuize (afdeeling Financiekamer) en bij de boekhan delaren J. G. VAN TERVEEN en ZOON verkrijgbaar gesteld tegen betaling van f O.IO per exemplaar. Utrecht, 9 Augustus 1905. De Secretaris der gemeonte Utrecht, ENKLAAR, l.-s. Door bijzondere omstandigheden tor- stond of half September gevraagd eene als Meid-Alleen, voor Noodhulp of voor vaat, knnnendo koken en van goede getuigen voorzien. Loon f 100. Zich te vervoegen Regentesselaan 3. Wegens teleurstelling voor dadelijk gevra"Kd ineen klein stil gezin, eene seer middelbaren leeftijd. Brieven francoadres Mevrouw TRIP, Bezuidenhont 243 Ven Haag. Een Maatschappij van Levensverze kering vraagt op vele plaatsen een tot uitbreiding wan haar be- drijf, Br. fr. no. 208, Adv.-Bur., C. W. BETCKE, Rotterdam. met maatnemen, passen enz. zoekt planteling in Damesconf.of Mantelmz, gunstige referentiën. Br. fr. lett. H. aan W. v. GRONINGEN, Adv.- Bur. Gasthuisvest 45a, Haarlem. 99 Maandag, Dinsdag en Woensdag 21, 22 en 23 Augustus 1995. Prijzen van f 200, f ioo, f 60, f 40 en verschillende medailles. Wedstrijd op de vrije baan. Kiiustvoorstelling op het Biljart door Professor 'T-IS-ME-EDSO. Vraagt Reglementen aan bij de Directie der Mij. „Zeebad Scheveningen." zooveel mogelijk aan te koopen op de te Yiaueu to koudon LANDBOUWTENTOONSTEL LING op 12, 13 en 14 September 1905. Hoofdprijs: een Utrechtsch Wagentje bespannen met één Paard. zijn vorkrijgbaar bij en worden mits het gezonden bedrag is verhoogd mot 10 cont franco verzonden door don Secretaris-Penningmeester van de Verlotingscommissie, B. A. VAN HOUTEN, te Vianen. on de nieuwe smaak met geraspte citroen. Vraag zo in allo winkels. In cartons van 1 ons 15 ets. I In cartons van 5 ons 70 ets. In cartons van 2 ons 30 ets. In cartons van 10 ons 1.35. Alloon echt in cartons met den naam A. J. POLAK, fabrikant, Gronin gen anders bepaald weigerenwant dan is 't bedrog. Onze medoc (landwijn) is een zeer zachte wijn. Ieder jaar is het debiet hierin grooter. Vele Hoilandsche families verkiezen dezen wijn hoven zware wijnen Vele tevredenheidsbetuigingen ontvingen wij weder in dit jaar. Neem de proef! Prijs per Anker f 22.—. Per flesch f 0.50. Een Predikant schrijft ons BE VLIJT. - VOORNflIOTEX. JI., „I'we wijnen bevallen mij, en hei», aan wien ik gedeelten er van „overdoe, zoo goed, dat ik tot een nienwe bestelling kan overgaan." Dan volgt bestelling waaronder voornamelijk MEDOC en NAKOS voorkomt. Grieksche Muscaat Samos f 0.75 per 11., f 30 per Anker. Monsters gratis. HUIS „DE VLIJT", Voorschoten.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3