Jf°. 46 4Lde Jaargnng Woensdag 16 Augustus 1905. "BUITENLAND. FEUILLETON. Speelbal van Wind en Golven. ABONNE MENTSPRIJS s Per 3 maanden toot Amersfoort f 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Poestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF O. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIES f 0.75. U.15. Van 15 regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement Een« circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. Dc Burgemeester van Amersfoort, Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat het door den Directeur van 's-njks directe belastingen enz. te .Amöteidum execu toir verklaard kohier No. 2 van de bedrijfsbe lasting over het dienstjaar 1905/1906 aan den Ontvanger van 's rijks directe belastingen alnier is ter hand gesteld, aan wien ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaat sen aangeplakt te Amersfoort, den 14. Augustus 1905. De Burgemeester voornoemd, WUIIJTLERN. Politiek Overzicht Het hervormingswerk in Rusland. Do verjaardag van den troonsopvolger is voorbijgegaan., zonder dat het manifest ver schenen is, dat de boodschap moest brengen der afkondiging van de organieke wet tot instelling van de nationale vergadering. Thans wordt gezegd, dat in eene vergadering, die in den 'oop van deze week zal worden gt-bouden, de Czaar de eindbeslissing zal nemen en de openbaarmaking van het mani fest zal bepalen op den 22en Augustus, wan neer de dag verjaart waarop de kroonprins den doop heeft ontvangen. Om dat aanneme lijk te maken, wordt er bijgevoegd, dat men in de regeeringskriugen hoopt daardoor het zcmstwo-congres, die tegen 24 Augustus is uitgeschreven, overbodig te maken. Ge neraal Trepow is voornemens zich tegen dien tiju persoonlijk naar Moskou te bege ven, om tot eiken prijs het bijeenkomen van beo congres te beletten. Datzelfde plan had hij ook de vorige maal, maar toen heeft hij zich op het laatste oogenblik bedacht. Mis schien zal ditmaal zijn moed grooter zijn. Wat d© reden is der laatste vertraging van de publicatie van het manifest, hebben wdji vernomen uit eene mededeeling van den Begeer in gsbode, waarin wordt gezegd, dat de vragen, die bijl de op Petershof gevoerde be raadslagingen zijn gerezen, door den Czaar zijn beslist en dat Z. M. iieeft bevolen, dat het naar zijne persoonlijke inzichten gewij zigde ontwerp eener volksvertegenwoordi ging hem ter definitieve vaststelling moet worden voorgelegd. Het schijnt, dat ten slotte tocih liet ont- werp-Boelygin, hoezeer in gewijzigden vorm tot wet zal worden verheven. Het heeft, zoo als bekend is, nooit beantwoord aan de ver wachtingen, die in Rusland zijn gekoesterd voor do opening van een constitutioneel tijd perk, en de vertegenwoordigers van de zemstwo's, die in Moskou vergaderd zijn ge weest, hebben ook plechtig geprotesteerd te gen bet plan tot invoering van een sehijn- parlement. Men kan, op grond van de voor- teckenen die daarvan zichtbaar werden, niet verwachten, dat de stem. van de vertegen woordigers der zemstwo's voor den troon ge hoor zal vinden. Want aan den minister raad, die zijne vergaderingen in Peterhof heeft gehouden, werden voor deze beraadsla gingen verscheidene zeer reactionair gez'nde leden van den rijksraad toegevoegd, op wier meeningen men prijs stelde. Slecthts weinige leden diongen aan op het samenstellen van eene grondwet, die een vertegenwoordigend stelsel zou invoeren, dat dien naam verdien de Andereu daarentegen verklaarde zich voor eene Semski Sobor genoemde standen- 4 5 KOMAN VAN ANNA WAIILENBERG. Ada gaf hem den brief terug. ,,Tk ken. voor zoover :k weet, evenmin de schrijfster van dezen brief, als de jonge dame in kwes tie," aoide zij. Von Helert lachte. „Laatstbedoelde kent u toch wel." „Maar „Zeker, dat zijfc u zelf." Nu liet Ada een uitroep van verrassing hoorem. Zij behoefde niet te vragen. Hij ver klaarde den samenhang geheel en al. „Ik had er geen vrede meê dat u naar dat afgelegen oord zoudt gaan ik vond er u niet voor Berekend met uw zwakke gezondheid daarom besloot ik niijin beet te doen om u eene andere betrekking, oen beter tehuis te bezorgen." Hij vertelde verder. Hij had in den afgeloopen. zomer, op zijue zwerftochten, niet eene precK kan taf am ilie in Yarmland: ken nis gemaakt. Dte proost was een aangename opgewekte oude heerzijue vrouw een lieve dame. Zij. had er tegen, hem over geklaagd, dat hare gezondheid niet sterk was en hare oogen minder werden. Daarom zag zij er wel tegen op dat in den herfst hare dochter zou gaan trouwen-. In de huishouding kon zij zich wel reddenerger was het met de winter vergadering, die om de vijf jaren zou bijeen komen om dau niet eens nog zich met cenigen nadrtik te kunnen doen golden. De Semski 3obor had eene vergadering met enkel raad gevende stem, zonder werkelijken invloed, moeten werden. De meeste stemmen eohtev, die zich op Peterhof lieten liooren, verklaar den zich voor eene omwerking van het plan- Boêlygin, en daaraan is men nu bezig de laatste hand te leggen. Het is nog niet bekend, in welken zin deze omwerking is ges hied. Het bericht van den Regeeringsbode licht slechts een tipje op van den sluier, die over de aak is uitge spreid. Ei wordt in de officieel© mededeeling gezegd, dat de Czaar bepaalde aanwijzingen heeft gegeven, volgen9 welke het ontwerp moet worden gewijzigd. Men zou hieruit mis schien opmaken, dat de Czaar wenscht het plan-Boelygin een stapje dichter hij een wer kelijk constitutioneel stelsel te brengen. Maar i Petersburg is men blijkbaar sleöhts zeer weinig gezind om zich aan optimistische opvattingen over te geven. Men wordt in dit pessimisme inzonderheid versterkt door de omstandigheid, dat de Regeeringsbode op zijue kort aangebonden manier er van spreekt, dat overeenkomstig de bestaande grondwettige bepalingen de wetsontwerpen, aan welker behandeling de volksvertegen woordiging heeft deelgenomen, eerst naar den rijksraad gaandit lichaam eerst zal ze casu quo aa.il 's Keizers bekradhliging onder werpen Men ziet hieruit, dat het denkbeeld om aan de rijksdoema eene beslissende stem te verleenen en den rijksraad in zijn tegen woordige» vorm op te heffen, in de confe- rentiën op Peterhof geen weerklank gevon den heeft Integendeel blijkt uit de mede deelingen van den Regeeringsbode, dat er besloten is den rijksraad te behouden. Men zal dus in Petersburg wel geen ongelijk heb ben, wanneer men de openbaarmaking van het langbeloofde keizerlijke manifest met uiterst geringe verwachtingen tegemoet ziet. tngel&na. Ischl, 15 Aug. De Koning van- Engeland kwam hedenmiddag te vijf uur aan vergezeld van den Keizer van Oostenrijk, die hem tot Gmiinden was te gemoet gegaan. Portsmouth, 15 Aug. De vereeuigde Ka naal- en kruisers-eskaders, samengesteld uit elf linieschepen en acht kruisers, zijn heden uitgevaren voor den oefeningstodht naar de Oostzee. Noorwegen. Ghristiania15 Aug. De uitkomst van de volksstemming over de quaestie van de op heffing der Unie was heden namiddag de volgendeVóór de scheiding waren uitge bracht 365,997 en tegen 182. Do uitslag in 12 kiesdistricten ontbreekt nog. De storthing is tegeai den 21 en Augustus bijeen ger oepen De pers neemt groote matiging in acht in hare beoordeeling van den uitslag dor volks stemming; zij onthoudt zich van elk onvrien delijk woord tegenover Zweden. Rusland. Volgens de opgaven van dte afdeeling voir zconstwo-zakeu bedraagt het aantal gouver nementen, waar misgewas heerscht, 22. Daar van zijn de meest geteisterden Nowgoro.l. Wjatka, Kasau, Simbirsk, Saratow, Samara Tambow, Tocla, Orel, Witobsk, Pskov Win- dimir en Wologda.. Voor hot verschaffen van nieuw zaai koren zijn vier millioen roebels toegestaan uit bet daarvoor bestemde kap.-, taaldit kapitaal is daarmede uitgeput. Over do vraag of er hongersnood in Rus land heerscht of voor de deur staat, bericht d^ officieus© Handels-und Gewerbe Ztg., dat er geen aanleiding is om van een algemeencn misoogst te spreken. Het gebrek in sommige districten wordt gecompenseerd door over vloed in anderendaarom kan men, wan neer men de algemeene som opmaakt voor dit economische jaar, aannemen, dat het niet beneden het gemiddelde zal zijn. Daartegenover schrijft de Russkije Wjedo- morti, dat. de vrees voor hongersnood ge rechtvaardigd is, om de volgende redenen 1. Omd'at do rogge, het hoofdproduct voor het binnenlandsc.il verbruik, don alleronguti- stigsten oogst belooft 2. omdat Ivet. gebied van don onvoldoenden rogge-oogst bet oos telijk gedeelte van het. centrale landbouwge bied, het gebied van don Midden-Wo'ga. het gouvernement Wjafcka en een groot deil van het Donschc gebied omvat, dus in 't ge heel meer dan eon derde van het onder dc rogge staande land3. omdat in hetzelfde oostelijke deel van het gebied der zwarte aarde, het gebied van den Midden-Wolga en andere streken een onvoldoende oogst .-an wintertarwe en een misoogst van zomertar- we te verwachten is. De gedachte, dat een misoogst in liet eene gouvernement wordt opgewogen door overvloed in het andere, 1 d een honger lijdend,? Rjasansclie boer gecom penseerd wordt door een boer u t Kiew, lie zich verheugt over zijn overvloedige» oogst, is zeker zeer gewaagd. Moskou, 15 Aug. Het congres der boeren- vereeniging, dat onder deelneming van ver tegenwoordigers van den boerenstand uit 22 gouvernementen plaats had, verlangt, voor de keuze der volksvertegenwoordigers, algemeen, direct en geheim stemrecht voor allen die boven de 20 jaar zijn, zonder onderscheid van geslacht, zoomede een constitueerende ver gadering met wetgevend initiatiefcontrole over de fnanciën en over het binnenlandscb bestuur; verder persoonlijke onaantastbaar heid voor de volksvertegenwoordigers, enz. Verder erkent het congres de noodzakelijk heid om het landbezit voor de boeren uit te breiden, en eischt het verplicht, kosteloos 'a- ger onderwijs met niet verplicht godsdienst onderwijs, de opheffing van het geestelijke karakter der scholen, en gratis bibliotheken en leeszalen. Petersburg, 15 Aug. (Petersburgsch tele- graaf-agentschap). De moordenaar van den luitenant der gendarmerie Kramorensko te Wiborg, Procope, is veroordeeld tot den strop. Turkije» Door een der medeplichtingou aan den bonvmenaanslag tegen den sultan te Konstan- tinopel, den Belg Joris, zijn thans uitvoerige bekentenissen over dien aanslag afgelegd. De helsche machine is in gedeelten binnenge smokkeld en het dynamiet kwam in kleine pakketten met Bulgaarsche stoombooten uit Varna. Door nauwkeurige waarnemingen bij acht selarnlik-plechtigheden, controleerden de samenzweerders den tijd, dien de sultan be steedde bij het uitgaan van de moskee om naar de plaats te komen, waax de aanslag plaats had zij regelden daarnaar het uur werk. De sultan had zijne redding alleen te danken aan de omstandigheid, dat hij voor de moskee een© minuut werd opgehouden door den sheik-ul-islam, die hem iets had te vra gen. Het uurwerk werd opgewonden niet door den koetsier van het rijtuig, maar door eene katholieke Armenische vrouw, die met den pseudoniem Rosa Fayu wordt aangeduid. Wanneer de aanslag was gelukt, dati hadden de samenzweerders in de stad door het wer pen van nog meer bommen verwarring en on- i ril willen aanrichten, om eene Europoesclie interventie uit te lokken. Joris, die kroongetuige zal zijn in het pro ces, dat is te verwachten, krijgt daarvoor vrijdom van straf en bovendien 20,000 Turk- sclie ponden belooning. China. Een gevolg van den oorlog tussclion China en Japan, dat wel door weinigen verwadht zal zijn, is dat men thans aan het hof te Peking eene menigte verouderde gebruiken wenscht af te schaffen en zich voor de toe komt het veel moderne ceremonieel van het hof van Tokio tot voorbeeld wil nemen. Een hooge paleis-mandarijn heeft zich reeds op last van deai Keizer en vau de Keizerin naar de Japansche hoofdstad begeven om zich daar op de hoogte te stellen. Oe oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten Tokio, 15 Aug. (Drily Telegraph.) De be zetting van Kamschatka- zal binnenkort be kend gemaakt worden. Het garnizoen van Kamschatka bestond slechts u t één h.itail- lon; het had treen gemeenschap over land mei bet overige Russische leger. Portsmouth, 15 Aug. De aangenomen ar tikelen erkennen den overwegenden invloed van Japan in Korea, waaromtrent Rusland toestemt, dat het voortaan buiten zijn in vloedssfeer ligt-, de ontruiming van Mand- r.joerije door de beide staten en den afstand aan China van den oosterspoorweg van Char- bin naar het zuiden. Portsmouth, 15 Aug. De zitting begon heden om 9 uur 50. De beraadslagingen wer den geopend over artikel vier, dat betrek king beeft op Liaotong en den afstand der Russische paclutrechten op dat schiereiland. Na de voormidd'agzitting deed de heer Sie- bert van het Russische gezantschap de vol gende officieel© mededeeling: „In de voor- middagzittiug van heden werden de artikelen vier en vijf behandeld. Artikel vier werd eenparig goedgekeurd. Daar de gevolmach tigden niet tot overeenstemming konden ko men over artikel vijf, werd besloten kennis te nemen van de afwijkende meeaiingen en in middels voort te gaan met de behandeling der andere artikelen". Men verneemt, dat artikel vier handelt over den afstand van de Russische pacht- rechten op het Liaotcoig-soliieredland en de Blond en Elliott-eilanden. Daarin zijn echter niet begrepen Port Arthur en Dalny, waar over een afzonderlijk artikel zal handelen. Ja pan blijft, althans tot dusver, vasthouden aan de boaetting van Port-Arthur on Dalny. Artikel vijf betreft den afstand van Sar chalin. Artikel drie haudelt- niet. over den afstand van den Ckineoschen Oosberspoorweg, maar over hert hei-stel van het Cbineesche bestuur in Maridsjoerije. De afstand van den spoor weg zal in een later artikel worden behan deld. Tweede telegram. De namiddagzit ting eindigde om 4 uur 45. Toen het onmoge lijk bleek over artikel vijf tot overeenstem- zien dit bleek duidelijk uit don lioogen blos, die Ada's gelaat kleurde toen zij, zonder hem aan te zien, een kort „o ja" ten ant woord gaf. Maar haar geleider had nooit zoo iets be koorlijks gezien als dat welsprekende rood, dat aan bom verklapte hoe zij ook aan dien tijd terugdacht; aan die dagen, toen zij hem had' liefgehad. Hare liefde was verwelkt. Het plantje had geen wortel mogen schieten, an dere gevoeleus hadden heb vervangen. Maar ook deze mochten nu niet openlijk getoond worden. Wie kon iutusschen weten wat er in dat gesloten hartje tot ontwikkeling geko men, en hot krachtigst opgegloeid was? Het eerste oi het tweede plantje? Misschien was er nog wol iets van de worteltjes van het eer ste overgebleven? Waren deze wellicht de sterkste? Ada stond stil. Zij waren bij het huis ge komen, maar Von Helert liet dc muziekrol, die li ij voor haar godragen had, niet los. „Kunnen wij niet nog een eindje doorwan delen?' vroeg hij. „Wij hebben nog niets be paald omtrent, het antwoord op den brief. Terwijl zij nu zachtjes voortgingen, vertel de hij van de vriendelijke pastorie in Var in land. die zoo mooi gelegen was tegen ecu berghelling, aan wier voet de frissche rivier kronkelde; on van den goedhartigen ouden proost, die altijd geschiedenissen van vroeger te vertellen had, en van die lieve predikants vrouw, die or zoo den slag van had het ge zellig voor hare omgeving te maken, zoodat men er zich dadelijk tehuis gevoelde. Ada zag alles nu ook in dat vriendelijke licht. Zij was zoo moe tegenwoordig, altijd moe. Zij had geen moed meotr om nog van levensgeluk te droomen; het eenige waarop zij nog hoopt© eti waarnaar zij verlangde was ming te komen, werd overgegaan tot de be handeling van artikel zes. dat van weinig beteekenis is; men verwacht liet daarover eens te zullen worden. Ook artikel vier is na kort© beraadslaging afgedaan. Do rde to 1 egram. In den namiddag- z tting zijn de oudorhandelaare tot volkomen overeenstemming gekomen omtrent, artikel 6. Portsmouth15 Aug. De leden van de de putatie van Joodsche bankiers, die giste ren met den lieer Witte een onderhoud had den, verklaren, dat naar hunne meening dit. onderhoud en dat, hetwelk later te New-York zal plaats hebben, goede resultaten zullen bobben voor de Joden in Rusland. Do ban kiers blijven tegenspreken, dat zij over ee.no leening zouden bobben gesproken. Een del gedelegeerden zeide, dat hij niet twijfelde of de Joodsche bankiers zullen B.usland gold ver strekken. als dat noodig ia, indien aan de Russische joden dezelfde rechten worden ge geven als de andere onderdanen van den Czaair geniten. De vertegenwoordiger van eeno groote niet.-Joodsche bank verklaarde, dat- Rusland geld zal kunnen leenen in de Ver eeuigde Staten, indien het vrede wil maken, maar niet om den oorlog voort te zetten. Hij voegde er bij: ..Ons besluit is ook dat. van de Parijsche bankiers." Oysterbay, 15 Aug. Baron Kaneko, finan- c' 1 agent van Japan, bezocht gisteren pre sident. Roosevelt. Hij deelde den president mede, dat hij gelooft, dat Rusland geen geld te New-York zal kunnen krijgen om deu oor log voo t te zetten, ofschoon het wel geld zou kunnen bekomen om in staat te worden ge- s' -ld den vrede t© verzekeren. De Echo de Paris verneemt uit Petersburg, dat Witte, om do moeielijkheid van afstand van gebied te regelen, toe zou willen stem men in een ruil van Sacbalin tegen een rege ling van de Mandsjoerijsche grens ten gunste van Rusland, zoodat de spoorweg van bet station Mantsjoeria tot aan Nikolsk niet meer op Chinccech, maar op Russisch gebied *ou komen te liggon. De schadeloosstelling zou misschien toogekend kunnen worden door de waarde van den Chineesdlien Oosterspoorweg in rekening te brengen, wanneer die b.v. tot Charbin aan Japan wordt- afgestaan. Want- die spoorweg behoort, aan een particulier© maatschappij, welke in dat geval door Rus land zou schadeloos gesteld kunnen worden. Allerlei vUit Berlijn wordt een droevig geval van „moibor manie" gemeld. Zondagavond reden ©en motor-tweewieler en een motor-drie wieler, met een wagentje, waarin een dame zat, er achter, in vliegende vaart van Bernau naar Berlijn. De woestelingen overreden on derweg in het geheel zes mens©hen, dio ten deele ernstig gewond werden, zonder dat do bestuurders van de motorfietsen zich om hen bekreunden. Zij gingen er mot onverminderde snelheid van door. De nummer van de fietsen zii i niet herkónd. vTe Bilbao werd dezer dagen een jou- gon van negen jaar door de tram overreden. Dc toeschouwers wonden zich door dit schouwspel zoo op, dat zij den wagenbestuur der wilden lynchen. Deze slaagde er iu te ontkomen, en daarop koelde de menigte haar woede aan den tramwagen, die vernield en in brand gestoken werd. Het vuur deel Ie zich mee aan een paar naburige winkels, waaronder een wapenwinkel. Er ontstond rust-. En hier werd haar nu oene zoo uitste kende gelegenheid tot rusten aangeboden. Zij achtte het hoo langer hoe moeilijker eon weigerend antwoord t© geren. Hoe zou zij) hom nu ook ddt verdriet kuiu- non doen, dien vriend in deu nood, die zoo veel moeit© voor haar gedaan had? En hoe wel zij er tegen opzag tegenover hom in zeke ren zin verplichting t© maken, werd dit be zwaar toch al minder overwegend. „Dus zal ik dan morgen maar schrijven, dat u het aanneemt?" vroeg hij, boon zij nu weder voor het hek stonden, ear hij dit voor haar opendteod. Een oogenblik aarzelde zij. Toen gaf 2ij hem de hand. „Gaarne; ik dank u. U is zoo goed en zoo vriendelijk bezorgd voor mij, dat ik niet wei geren kau Het hek werd opengedaan en weer geslo ten. En hij wandelde alleen terug. Maar om zijii mond spoelde een blijde glimlach. Hij dacht met vreugde aan den weispro- kenden blos, dien hij op Ada's bleek© wang to voorschijn gotoovord had, door haar to herinneren aan hun vroegeren omgang. Eu hij kon 'tniet laten; hij moest zich telkens weer dat genot- gunnen, die>n dag ©n nog vele dagen daarna, gedhrende langen tijd. Wordt vtrvolgd. avonden, wanneer zij niemand- meer zou heb ben' die haar voorlas; want- haar mau hield niet van de lectuur, waaraan zij tot ontspan ning dc voorkeur gaf. Die klacht had hij zich herinnerd, en toen was hij: zoo vrijpostig ge weest can Ada voor die hulp aan te bevelen en hier was het antwoord. Do voorwaar den waren niet schitterend, maar do betrek king was ook niet vermoeiend. De bedoeling was toch in de eerste plaats, dat zij een weinig zou uitrusten en weder op krachten komen. Hoe of zij over dat plannetje dacEt Maar Ada kon er nog niet zoo dadelijk in komen, dat er zoo plotseling ecaie betrekking voor lvaar uit de lucht was koancn vallen. Zij begreep niet waarom dc predikantsvrouw haar antwoord zoo bijzonder beleefd gestold had; men zou 'teer voor eeno' uitnoodiging kunnen houden. „Is liet wel heusch waar? Het klinkt als een sprookje dat er nog zulke goede men- schen zijn. En alleen op een paai- woorden van u tob aanbeveling...?" „Ja, zoo gaat het, als men er maar den slag van heeft de belangstelling der rnen- schcn op te wekken voor een bepaald doel. Ik heb zoo mooi over u geschreven..." „Waarom hebt u dat gedaan?" vroeg zij', op orn&tigon toon. „Er valt van mij waarlijk niet veel moois te zeggen." Zij wiairen waar zij wezon moesten en zij stond op om uit te stappen. Het was haar eene welkome afbreking van hun gesprek, wamt in dat verrassende voorstel was iets, dat haai- meer tot. dankbaarheid stemde dan tot blijdschap. Er zweefde haar iets voor den geest, dat men verwachtingen van haar koes terde waaraan zij toch niet kon beantwoor den dat men eischeu stollen zou, die zij niet kou bevredigen. „Ik geloof, u keurt het maar half goed, dat. ik mijn best gedaan heb om u van dienst te zijn.' begon hij. toen zij saanen opwandel- den. Immers zij, had nog geen ja of neen ge zegd en ook geen blijdischap te kennen ge geven, zooals hij verwacht had. Zijn toon klonk teleurgesteld en deod haar opzien. „O, lioo kunt u dat donken? Het. is alles zoo vreemd. Maar hoe zou ik niet blij|die zijn, dat iemand voor mij moeite heeft willen doen Ea- blonk een traan in Kaar oog. „Nu, dan moet u dien „iemand" zijn gang ook laten gaan Wij ziju immers geen vreem delingen voor elkaar?" „Neen..." „Men maakt zoo geleidelijk kennis als men zoo vaak samen reistis 't niet zoo Ik hecht mij onwillekeurig aan de menschen die ik dikwijls ontmoet-; natuurlijk, indien het be minnenswaardige meu&cbeu zijn." Zij lachte even. Ja, dat kon zij wol begrij pen, dlat de dagelijkseke gewoonten in zijn leven een© belangrijke rol speelden. Maar er lag ook zooveol vriendelijke trouwhartigheid in zijne woorden en in zijne oogen, dat zij niet anders kon dan hem ook vriendelijk aanzien. „Eii dan. hebben wij elkander vroeger ook al gekend Weet u t nog, toon wij elkaar bij mijne oude tantes hebben ontmoet on dan in dat tuintje wandelden, waar 't zoo vol stond, dat men telkens bukken moest om niet tegen do takken to stooten?" Het was voor liet. eerst dat hij op het ver- ledone ainspoeldë. Hij was oen paar maal in verzoeking geweest er over to beginnen, maar hij had niet gedurfd. En er lag waarhoid in hetgeen de tantes toen nioonden t© hebben opgemerkt, maar waarvan hij niets had go

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1