BINNENLAND. water de menschen uit do benedenverdiepin gen. Do badplaats Bray liep ook voor een gedeelte onder en dc menschen moesten daar in allerijl uit hun huizen in roeibootjes vluchten. In het lage gedeelte van hot dorp stond tien voet water. Do oogst heeft vee! geleden. Ook in Engeland is het boos weer geweest. In de Douglas-baai kondon de stooniboobeu Zaterdag tengevolge van een oosterstorm den wal haast niet bereiken. Op vele plaatsen ai ju overstroomingen geweest. In Zwitserland zijn steden on wegen door het water van bergstroomen geteisterd. De diligences moesten hun dienst staken, om dat er op vele plaatsen grondverschuivingen enz. waren geweest en gaten in de wegen wa ren geslagen. Te Vichy heeft de Sjah Zaterdag in groote onrust verkeerd. Hij ging naar zijn slaapka mer en bracht, met zijne imams om zich heen geschaard, die met hun lijven het weer licht voor de oogen van den vorst moesten verbergen, den ganschon dag al biddende door, in plaats van do wedrennen te bezoe ken, zooals zijn plan was geweest. Do Staatscourant van Dinsdag 29 Augustus 1905 bevat do volgende Kon. be sluiten eervol ontslagen jhir. mr. D. A. W. van Tets van Goudriaau, als Hr. Ms. buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister te Berlijn benoemd aan de R. H. B. S. te Leeuwar den tot leeraar H. Booustra, W. Suverijn, H. Bouwman, J. G. Brederode en P. Middel, allen tijdelijk leeraar aan die school en tot leerares mej. L. C. dc Graaf, tijdelijk leera ren aan die school; benoemd tot leeraar aan do R. H. B. S. to Zwolle J. A. Meursinga, thans leeraar H. B. S. te Veendam, H. van Cleeff, leeraar H. B. S. te Apeldoorn on H. W. J. Veldhuis te Abnelo, en is aan den heer Van. Cleeff machtiging verleend oan to gelijk met zijn ambt van leeraar aan de R. H. B. S. te Zwolle dat van leeraar aan de H. B. S. te Apeldoorn te boklecden bij den niariiiestoomvaartdienst benoemd tot officier-machinist 2e kl. dè hoofdmachi nist A. Elshove en J. M. Madzen; op verzoek eervol ontslagen uit 's Rijks dienst de ijker, chef van dienst, J. W. Rasch en benoemd tot ijkers, chefs van dienst, de ijkers der maten en gewichten J. van Haarst en J. H. van de Velde tot adjunct-ijker G. D. van der Swaan, J. M. Sturm en G. M. Bieginan en tot bediend! bij het ijkwezen M. de Vries en J. van der Schulp; op verzoek eervol ontslagen mr. W. Rei- lingh, als le.raar R II. B. S. te Wagenin- gen en als leeraar Rijks landbouwschool te Wageningen, en is lnj eervol ontheven van do hem verstrekte ojxdracht, tot het geven van onderwijs aan de Rijks hoogere land-, tuin- en bosc' .x>uw9chool te Wageningen. op zijn verzoek, met ingang van 1 Januari 1906 eervol ontslag verleend uit zijue be trekking van kamerbewaarder bij het depar tement van financiën aan H Franken, en is met ingang van dien datum als zoodanig be noemd B. Römer, thans bod© bij voornoemd departement. H. M. do Koningin-Moeder woonde met freule Vau de Poll en jhr. Schimmel- pemiinck. Zondag voormiddag de godsdienst oefening bij in de kerk to Soest, onder ge hoor van ds. D. P. Brans aldaar. H. M. do Koningin heeft benoemd tot eeredamo in de Huisorde van Oranje, mevr. Roell, geb. Sloet vau Marxveld. Gistermorgen half acht arriveerde de Prins met Zijn adjudant weder te Apeldoorn en begaf zich per rijtuig naar Het Loo alwaar II. M. do Koningin, met gevolg, juist uit Soestdijk per auto was aangekomen. Het Koninkl ij ke bezoek aan Vlissingen. Op dc rotonde te Vlissingen zullen heden alle officieren van marine, voor zoover de dienst het toelaat, aanwezig zijn, benevens een eerewacht gevormd uit matro zen van de verschillende schepen, die niet tot de buitenlandsche divisie behooren. Als dc plechtigheid is afgeloopen zullen de offi cieren met torpedoboot,en naar hun schepen werden «teruggebracht. Aan de lunch aam boord van de „Utrecht" zullen 18 personen deelnemende ..Utrecht" zal worden geës corteerd door dc torpedobooten en de vloot zal in kielwaterlinio het oostgat uitstoomen. Na terugk-er op het station, zal in de vorste lijke wachtkamer worden ontvangen de Spaan- scho gezant met den Spaanscheu schout-bij nacht, terwijl het mogelijk is dat de Koningin met den Prins een bezoek aan het Spaansche schip zal brengen dit zal in de eerste plaats van het weer afhangen. Hbld. Het Koninkl ij ko bezoek aan Friesland. De Leeuw. Ct. geeft thans het volgende volledige overzicht van het Kon. bezoek aan Friesland. Maandag 25 Sept. Aankomst van H.H. M.M. te 12.30 t© Sneek via Stavoren. Ver trek naar Bolsward per extra-tram. Bezich tiging o. m. van do Martinikerk en Rijks- Zuivelschool aldaar. 'sNam. omstreeks 5 uur aankomst te Leeuwarden, officieele ontvangst, diner aan geboden door de Staten van Friesland. Dinsdag 26 Sept. Feestdag voor Leeuwar den. Bezoek o. m. aan do nieuwe ambachts school en de Coöp Stoomzuivelfabriek aan liet Nieuwe Kanaal, ringrijderij, volksspelen, diner aangeboden door het gemeentebestuur van Leeuwarden, daarna groote illuminatie der stad en rondgang van H.H. M.M. door do verlichte straten. Woensdag 27 Sept. 's Middags 12 uur vertrek van Leeuwarden naar Ilarlingen per N. E. L. S. Déjeuner aan het Stadhuis al daar, zeetochtje ter bezichtiging der havens cms. Rijtoer door do stad en "s nam. 4 uur ver trek van Harlingen per extra-trein der S.S. direct naar Het Loo. Wij vestigen er echter do aandacht op, dat dit programma, althans gedeeltelijk, slechts uit „officieus©'' berichten is samen gesteld. Het officieele programma, dat, naar we hopen, eerstdaags aan de pers kan wor den medegedeeld, zal hierin vermoedelijk eenige wijzigingen of aanvullingen brengen. Nu do commissi o voor de ringrijderij tij dens het Koninklijk bezoek alhier geen ge bruik zal maken van de nieuwe „Wilhel- minabaan", zal deze wedstrijd, naar wij ver nemen, worden gehouden op de oude hard- draversbaan aan den Marssumerstraatweg. Wij deelden gisteren mede, dat H. M. de Koningin voornemens is zelf ook „op 't Fricsoli" de ringrijderij bij te wonen. Zooals men zich wellicht zal herinneren, werd H. M. bij haar eerste "bezoek aan Fries land in 1892 een volledig Friesch costuum aangeboden als een huldeblijk van bijna 8000 vrouwen uit enze provincie. Het bestaat uit een compleet stel Friesche vrouwendracht; jak en rok, oud-Friesch model, van licht lila, een wit kanten boezelaar en een halsdoekje van dezelfde stof, vervaardigd door de dames Postraa cu Smit alhier. Het breed gouden oorijzer met een gekroonde W. op de knoppen kwam uit de werkplaats vau den heer R. Feenstra, de sierlijke hoofduaald, bestaande uit ruim 120 diamanten, voorstellende een, hoorn van overvloed, werd geleverd door den heer M. J. Nolet. de gouden beugel door den heer IJ. T. van Erp, de gouden chatelaine met schaar en naaldenkoker door den heer F. Bakkers en het paar juweelen mutsspelden door den heer S. F. Doodkorte. Een diaman ten halsslotje met kettingen door den heer Bakker. Alle onderdeelen waren dus door stadgenooten geleverd. Op de groote harddraveri'en, die alhier op den 19en Juni op de oude baan aan dern Marssumerstraatweg gehouden werd ver scheen de Koningin in dit fraaie costuum. Koninginnedag in de resi dentie. Men schrijft uit 's Gravenhage Het officieele programma van de feestvie ring op 31 Augustus a.s. vanwege het Haag- scbo comité voor volksfeesten is thans als volgt vastgesteld Koraalmuziek >n den nacht van 30 op 31 Augustus te 12 uren, op het Plein 1813 door de Kou. Militaire kapel, directeur de le luit. N. A. Bouwman, op den Haagscken Toren door de kapel van de Jagers, directeur de hoer W. Hendriks. Orgelconcert op 31 Augustus te half drie urenin de Groote. kerk dot den heer A. N. Koopman, niet welwillende medewerking van mej. Clasine van Sterrenburg, in de Kloosterkerk door den heer J. A. de Zwaan, met welwillende medewerking van den heer J. Adauis (fluit) en het meisjes-zangkoor van het N. D. Diaconie-weesbuis. Deze concerten zijn voor een ieder kosteloos toegankelijk. Kinderfeest ;n den koekamp te één uur, bestaande in verschillende wedstrijden waar aan prijzen verbonden zijn. Welwillende me dewerking van de harmonie der St. Josephs- Gezellen-Vereeniging, directeur de heer F. S. Ogier Jr. Voorstellingen, welwillend aange boden door de Eerste Haagsche Openlucht spel-club. Wedstrijden in hoog-, ver. en pol st rek springen, tusschen de Haagsche gymnas- tiekvcrcenigingen. Optreden van den heer F. van Dijk, preetidigitateur. Koninginnedag. Het bestuur dor vereeuiging tot veredeling van Volks vormaken te Rotterdam heeft de volgende feestelijkheden op dea a.s. Koninginnedag georganiseerd 1. Te 7 uur 's morgens vlaggenreveille door kinderen. 2. Van 1012 en van 25 uur kinder spelen en onthaal dor kinderen op het terrein aan de Vlietlaan. Concert door de muziek- vereeniging Wagner. 3. Openluchtspelen op het Exercitieterreiu aan de Crooswijksche Kadle, te 2 uur. Con cert door de Weerbaarheidisvereniging Het Vaderland Getrouw. 4. Vliegerwedstrijd op Woudesteyn van 105 uur en concert van dte veneenigiug Postfanfare. 5. Opstijging per luchtballon, staande op oen adelaar, van de aeronaut© Ki ichen Pau- lus, te 4 ureu op het terrein achter den Nieuwen Binnenweg. Concert door het mu ziekkorps der Kon. scherpschutters. 6. Wedstrijd in het aankleedeu van pop pen cn tentoonstelling der aangekleede j»op- pen in het Nutsgebouw, 31 dezer van 9—5 uur en 1 Sept. van 125 uur. 7. Orgelconcerten te half drie in de Groote Kerk en Luthersche kerk. 8. Zanguitvoering door het kinderkoor Halleluja te 6 uur in het Verkooplokaal. 9. Avondmuziekuitvoeringen op de open bare pleinen der stad to 8 uur, 10. Bi09ct>j>e-vertooning en groot vuur werk op het terrein aan de Veemarkt te half negen. 11. Conoert door het muziekkorps van het 2e regiment infanterie uit den Bosch en vuurwerk op de Plaats Doelen te 8 uur. Op het programma voor Donderdag c.er voreeniging Koninginnedag te Haarlem lijn nog gebracht: do opstijging wan een lucht ballon cn een zangwedstrijd van mannen- <.n gemengde koren, waaraan ook liedertafels van buiten deelnemen. Van Gemeentewege wordt 's avonds i et raadhuis schitterend verlicht. Te Arnhem wordt 31 Augustus gevierd o a. door een liistorisclion optocht, die gesplitst is in vier afdeelingen. n.l. het tijdvak van den stadhouder Frederik Hendrik, van Wil lem TIT van 17951813. en „Oranje Bo ven" (tot. heden). Het programma is gisteren verschenen n geeft een uitnemend historisch overzicht. Do begrooting van oorlog. Mou bericht aan do N. R. Ct., dat de mi nister van oorlog met. den meestcu ernst on derzoekt. op welke posten der begrooting aanzienlijke besparingen zijn aan'te brengen De minister van Justitie, mr. Van. Raalte, heeft voorloopig intrek genomen in een der pensions van de 's Gravenkaagsche Pension-Maatschappij (Sophialaan 2). Kamerverkiezingen. De so ciaal-democraten hebben candidaat gesteld voor de Tweede Kamer in Rotterdam I den heer II. Spiekman, aldaar, en in Rotterdam V den heer W. P. G. Hclsdingen, te Am- hem. De afdeeling Arnhem van de Soc.-dem. Arbeiderspartij hoeft candidaat gesteld voor de Tweede Kamer don heer W. P. G. Hels- dingen. Naar de (anti-rev.) Rotterdammer ver noemt is tusschen do drio christelijke par tijen te Rotterdam overeengekomen, dat in district I zal werden opgetreden mot een anti-revolutionairen on in district V met een roomsch katholieken candidaat. Dc candidaat der r.-kath. in dit district is, naar het blad verneemt, de heer Jac. P. van Term, hoofdredacteur van de Gelderlander. Nog zal volgens het blad aanstaan den Woensdag door geen der politieke par tijen een caudidatenliist voor de districten I en V van Rotterdam worden ingeleverd voor de vacatures iu de oude Tweede Ka mer. De bevende huizen. Door B. en W. van 's-Gravenhage zijn de heeren H. F. do Bruiju, hoofdingenieur-directeur vau 's Rijks Waterstaat te 's Gravenhage en C. P. Holst Gzn., Hoogleeraar te Delft, uitge- noodigd om met den directeur der gemeente werken den heer Lindo te onderzoeken naar do oorzaken van het beven van sommige liuizcu iu deu Haag en de middelen tot het horstel aan te geven. Gistermorgn heeft de schout-bij-nacht Snethlage officieel een bezoek gebracht -.an het Spaansche oorlogsschip te Vlissingen. Bij aankomst werd door het zich op het schip bevindend muziekkorps het Wien Neêr- landsch Bloed gespeeld, hetgeen herhaald werd toen do schout-bij-nacht het schip ver liet, terwijl eveneens saluutschoten werden gelost. Om 12 uur kwam d© Spaansdie gezant aan met zijn secretaris. Hij werd ontvangen door den etat-majoor van de Prinsena en de hee ren Hienfield, consul van Spanje te Amster dam en okvis, vioe-consul te Rotterdam. 1In tegenwoordigheid van een deputar tie van marine-officieren werd gistermiddag door den Spaanschen admiraal aan den voet van het standbeeld van De Ruyter te Vlis singen een krans neergelegd met de Spaan sche vlag. Hierbij was ook tegenwoordig de Spaansche vice-oonsul. Nadat de Spaansche admiraal enkele woor den had gesproken met den commandant van de Utrecht-, verliet men weer den bou levard. De krans werd gedragen door vier Spaansche matrozen. Spoorwegwerken te Amster dam. Naar de Haagsche medewerker van de Arnh Ct. meldt, wordt nog deze week het verslag der Staatscommissie over uitbrei ding der spoorwegwerkeu te Amsterdam openbaar „Het is overwaard er kennis van te nemen en Amsterdam zal vooral beseffen welk een ernstige zaak hier voor zijn toe komst besproken wordt." Het totaal-generaal werd geraamd op 74 millioen. Men meldt aan de N. R. Ct. dat het dagclijksch bestuur van de Zuiderzee-vereeni- giug de vorige week ter audiëntie is geweest bij den nieuwen minister van Waterstaat. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis, dat, wegens het overlij den van den heer dr. A. H. van Andel, in leven inspecteur voor het staatstoezicht op krankzinnigen, de voor de inspecteurs voor hot staatstoezicht op krankzinnigen bestem de dienstbrieven, tot nadere kennisgeving, beliooren te worden gezonden aan den in specteur, dr. J. H. Sohuuinnans Stekhoven, te Utreahb. St. Ct. De Telegraaf deelt mede, dat freule Anna de Savornin Lokman niet 1 October a.s. haar functie van redactrice der rubriek „Tooneel en Letteren" aan dat blad aan vaardt. Zij blijft tevens redactrice van „De Hol- landsctae Lelie". Een jubilaris. Op 1 September e k. zal de heer Jac. P. R. Galesloot te Am sterdam, algemeen bekend, tevens niet al leen in Amsterdam en geheel Nederland, maar ook verre daarbuiten den dag herden ken, waarop hij zich voor 50 jaren aan den tuinbouw wijdde. Na in het buitenland -zn langdurigen leerschool te hebben gevolgd, in Polen, Oostenrijk, Duitschland, Frankrijk eu Rus land, keerde hij naar Amsterdam terug, om ■deel te nemen i- de oprichting van de Tuin- bouw-Maatschappij „Linnaeus," welke ter reinen later, zooals men weet, aangekocht zijn dioor de gemeente Amsterdam. Een vermogend Amsterdammer, die den jongen Galesloot, in zijn ijverig streven had opgemerkt, stelde hem in staat zelf een bloemisterij en boomkweekerij aan te leggen aan den Ringdijk, welk terrein wegens de beperkte ruimte weldra verlateu on verwis seld werd voor een uitgestrekt en vrucht baar veld aan het zg. Mennonietenpad, waar thans het Stedelijk Museum en aangrenzen de straten te vinden zijn. Hier nu werden de Eurepeesch -vermaarde ooftuin en rosarium aangelegd en gedurende vele jaren, tot de bouw-woede naar elders moest doen uitzien, met de rijk:te gevolgen bekroond. Met meer dan S00 verschillende soorten van appel- en pereboomen werden geduren de vele jaren proeven genomen, waarvan er slechts een 60- a 70-t-al voor onzen bodem ge schikt bleken. Daar stonden ook duizenden rozen stam men of -struiken, waarvan een wereld-ver maardheid uitging, zoodab vele vorsten o. ai. dc ex-Keizerin Eugenie, naar Amsterdam kwamen, om hier te zien wat natuur, door do kunst geholpen, vermag. Geen wonder dan ook, dat de heer Galesloot steeds de aan gewezen man was om bij binnen- of buiten landsche tentoonstellingen van bloemen en plamten en vruchten als lid van de jury op to treden of de Nederlandsche Regeering of vereenigingen van tuin- en plantkunde te vertegenwoordigen Geen wonder dan ook, dat zijn verdien sten niet onbeloond bleven. De Franscke Re geering (Mac Mahon) verleende hem het Legioen van Eer, en het ridderkruis pour la mérite agricole, de Russische de Stanislaus- ordo ouz. Onder vele bekende tuinen, door den heer Galesloot aangelegd, mag cle van het lust slot to Soestdijk in de eerste eu voornaam st© plaats genoemd worden. (Vad.) To 's-Gravenhage is overleden dr. A. H van Andel, sinds 1889 inspecteur voor het Staatstoezicht op 1 rankzinnigci en krankzinnigengestichten, ridder van don Ned. Leeuw en oprichter van de Ned. Ver eeuiging voor Psychiatrie. Hij wordt Woens dag 111 uur op Nieuw Eikenduinen begra- v R. Witte, t Te Delft is na een langdurig lijden over leden de lioofd-ingenieur der artillerie-inrich tingen aldaar, de heer Rudolph Witte. Geboren op 30 Juni 1850 te Utrecht ge noot hij aldaar zijne eerste opleiding om van van 186769 te gaan studeereu aan de Po lytechnische school. Deze verlatende, zette hij zijne studie voort aan de Pol. Hocbschule te Aken, waar hem het diploma van werktuig kundig ingenieur werd uitgere.-.t. Op 1 April 1876 trad hij in rijksdienst en wel als inge nieur bij de artillerie-inrichtingen te Delft, in welke betrekking hij, in 1897 werd benoemd tot hoofdingenieur. Aan het openbare leven nam de heer Witte deel als voorzitter der liberale kiesvereeniging „Burgerplicht," als regent van het weeshuis der gereformeerden en als lid van de commissie van toezicht op het M. O. Sedert 24 Juli 1897 door de liberale kies vereeniging „Burgerplicht" afgevaardigd naar den gemeenteraad, was de heer Witte een zeer ijverig lid, wiens zaakriike adviezen zeer werden gewaardeerd en die tot lid van be langrijke raadscommissiën, zooals die belast met het toezicht op het beheer der gemeente- gasfabriek cii duinwaterleiding en die voor de openbare gemeentewerken en eigendommen gekozen werd. In de techniek was de heer Witte laatst president der vakafdeeling voor werktuig- en scheepsbouw van het Kon. Instituut van In* genieuis, terwijl hij ook meermalen het lid maatschap van technische commissies bekleed de. De regcering eerde zijne verdienste door de benoeming tot officier in de Oranje-Nas- sau-orde en tot ridder in de orde vau den Nederlandschen Leeuw. Hbld. De vereeuiging van Delftsch© in genieurs houdt hare algemeenc zomer-verga- dering in het restaurant „Brinkman, Groote Markt, te Haarlem, op Zaterdag 2 Septem ber 1905, des voonniddags ten 101 uur. Na afloop der vergadering zal ten onge veer half één ure onder leid ing eener com missie een boottocht naar Velzeti en IJmui- den ondernomen worden, ter bezichtiging van de Velzerbrug en van do nieuwe haven werken te IJ- .iden. De Algemeene Haven arbeidersvereeni- ging te Rotterdam heeft gisteren een ver gadering gehouden, waarin een motie werdi aangenomen", strekbende om „het bestuur der vereeuiging op te dragen alle middelen in het werk te stellen, om den loonstandaard door de patroons voor de verkiezing te deen teekenen en, bij weigering der patroons, de hulp der arbeiders en neringdoenden in de districten I en V in te roepen, teneinde de verkiezing der liberale candidaten, de colle ga's der cargadoors, te doen mislukken." Overdreven. De heer Brondgeest verzoekt aan de N. R. Ct. het bericht (van de Arnh. Ct.) tegen te spreken, als zou hij in Indië f* 68,000 verdiend hebben. Dit is (zegt hij) in de eerste plaats niet waar, en het niet tegenspreken zou aflicht bij ande ren financieele illusies wekken, die bedrogen zouden uitkomen. De heer B. kan alleen zeggen, dat de financieele resultaten niet ge- evemredigd waren aan de massa's werk en ontzaglijke risico's aan de onderneming ver bonden, en dat hij alleen teruggaat, omdat hij beloofd heeft terug te komen. De plager ij en b ij de post. De staaltjes van „noodelooze plagerijen1 den post-aduiinistr atie hebben een oud-postamb tenaar aanleiding gegeven nni n le „Avond post" eens te vertellen, dat het publiek zelf de oorzaak is van minder aangename bepa lingen. Zoo scherp kunnen de tarieven nbt gesteld worden, schrijft hij, of de een of an der ontdekt een middeltje om zijn stukken nog goedkooper te doen verzenden. Men maakt- er aanmerking op, dat drukwerken met doorhalingen „niet uitsluitend dienende tot herstelling van fouten of misstellingen", niet ter verzending worden aangenomen, maar men weet blijkbaar niet, dat sommige menschen, vóórdat deze bepaling bestond, de doorhalingen zóó aanbrachten, dat het drukwerk het karakter kreeg van gewone briefwisseling, dus dat het hoofdbestuur vel moest overgaan tot die z-.g. „noodelooze pla gerijen." Hetzelfde publiek, dat de post ambtenaren van dienstklopperij beschuldigt, als zij eenvoudig hun plicht doen, ontziet zich niet, combinaties van letters, welke door den betrokkene een zeker beteekenis hebben, voor do handteekening te laten doorgaan, brieven met een willekeurig uitknipsel van een krant als kopij en drukproef te verzen den, waarvoor dan het tarief der drukwer ken wordt toegepast. P.f. aaneengeschreven met den naam (welke postambtenaar kan uitmaken cf het de voorletters zijn of niet?), komt herhaaldelijk voor. Onder den postzegel van één cent kriebelt men aan elkander soms heel© brieven; de geadresseerde is in het komplot, weekt den zegel eraf, en dat alles om een paar centen post uit te sparenDat is zeker niet peuterig en kleingeestig neen, het is bedrog, dief stal, anders niets, en daarentegen dient de postambtenaar te waken. Malaise in de klompenin dustrie. Men schrijft uit de N eder-Bo- tuwe: De belangrijke klompenindustrie lijdt sterk onder de malaise, waarvan men hoopte, dat zii aan het einde van den zomer zou eindi gen. 11 geen jaren was het zóó slap met den handel als thans. Duitschland, een van de grootste afnemers, betrekt bijna niets. Bij de hooge houtprijzen is de concurrentie met België dan ook niet vol te houden. 'tViel niet mee. Eenigen tijd ge leden maakten zich drie jongelieden te Oosterbeek op, om een rondreis te doen dooi v.rschillende Europeesche landen. Zij trok ken er op uit met een woon wagon tracht ten door hun muzikale gaven iu hun levens onderhoud te voorzien. In het begin ging alles goed, doch op don duur viel het zwer vers'even, ook wat de financieel© zijde der kwestie aanging, niet mee. Een hunner, van beroep bakker, vatte zijn oude ambacht weer op en is thans werkzaam in België, na bij do Fransche grenzen, terwijl de beide andoren te Oosterbeek zijn teruggekeerd. Uitgetrommeld. De militie-2o luitenant R„ te 's Gravenhage, zal a. s. Dins dagmorgen worden „uitgetrommeld". Dit uit- ticanmelen bestaat daarin schrijft de Avondpost dat een korporaal-tamboer met 4 tamboers plaats neemt voor het Huis van Bewaring en oen roffel doet slaan. Ver volgens komt de auditeur-militair, die voor lezing doet van het vonnis van den krijgs raad, waarbij bedoelde militie-officier we gens desertie wordt teruggebracht tot den stand van gemeen soldaat en vervolgens van den militairen stand vervallen wordt ver klaard. Dat uittrommelen gebeurt maar hoogst zelden en zal met het oog op de nieuwe mili taire strafwetten wel niet meer voorkomen. De sergeant-majoor van D. van het 2o reg. inf., te 's Hertogenbosch in garnizoen, is wegens onregelmatigheid in gehouden gel delijk beheer ter beschikking gesteld van den auditeur-militair eu naar het huis van bewaring overgebracht. Zakkenrollers. Op de Zaandam- scke kermis hebben de leden van dit edele gilde niet zonder suooes gewerkt. Aan een hunner is het gelukt vau zekeren B. machtig te worden een gouden horloge met ketting en gouden medaillon, ter gezamenlijke waar de van f 160. Eene dievegge. Uit Dolden wordt gemold Op last van den burgemeester is te Ben- telo gearresteerd de zuster van den land bouwer S„ verdacht van diefstal bij haar broer van f .00. Bij den winkelier S. te Dol den deed ze groote inkoopen, hetgeen arg waan wekte. A. S. stond op trouwen. Haar aanstaande heeft bij de politie f 200 ge bracht, die hij volgens zijn mededeeling van haar had ontvangen. Ze is naar Almelo ge bracht en daar voorloopig iu arrest gehou- den. Door den trein overreden. Gisterenoch end zag de niacliinist van l<?n eersten trein van Hengelo naar Borne, nabij laatstgenoemde plaat© een man op de lijn liggen. Men vond het lijk van een oud man, dat later bleek van den landbouwer G. zijln. Waarschijnlijk i9 hij Zaterdagavond door den laatsten trein van Hengel© naar Almelo overreden. Tram botsing. Bij den vooronali- gen tol op den ouden Scheveningsclien weg had' Zondagmiddag een 'botsing tusschen twee electrisohe trams plaats. De botsing was zoo hevig, dat de tusschen- en voorbal- eons totaal verbrijzeld v-erdon. Alleen een heer bekwam slechts lichte verwondingen. Het eerste onderzoek heeft uitgemaakt, dat beide bestuurders schuld aan dit ongeval hebben. De Scheven ingsche wagen had te veel stroom en liep op ait ^evaarlijke punt veel te snel, terwijl de Haagsche wagen niet voor het kruispunt gewacht heeft. Door dit ongeval was liet verkeer een half uur ge stremd. Bekneld geraakt. Do arbeider H. in dienst der H. iJ. S. M. te 's Graven hage, is Zaterdag bekneld geraakt tusschen de lift en ernstig verwond en inwendig ge kneusd. Zijn toestand was gisteren vrij zorg wekkend. Ongeluk bij een wielerwed strijd. Op de sportplaats het Heidefeld, tusschen Booholt en Dmxperlo, is Zondag middag bij den daar gehouden rijwielwed- strijdl do wielrijder Ceuszen, uit Bocholt., van de renbaan gestort en voor dood weg gedragen. Ongelukken. Gistermorgen sloeg op den Middenweg iu de Watergraafsmeer een paard, voor een tentwagen gespannen, op hol. Het gevolg was dat het paard in een sloot viel en dat de boom van het rijtuig biak. Een heer met zijn dochter, in den tent wagen gezeten, werden er uitgeslingerd en bekwamen beideu eeu groote woud aan het hoofd. Meu vreest voor hersenschudding. In 't rijtuig van dr. G. H. de Jong die spoedig ter plaatse was, werden de ongelukkigen naar het O. L. V. G. gasthuis te Amsterdm vervoerd en aldaar ter verpleging opgeno men. Gisterenmiddag waren bij de in aanbouw zijnde rolbasculobrug over de Ruige Plaat- sluis bij den Schiemond te Oud-Delftshaven een viertal werklieden op een stelling gaan staan in den brugkelder. Deze stelling was niet voor die mannen bestemd, d- li voor een monteur. Door hun gewicht verschoof de stelling en stortten de vier werklieden van een hoogte van 6 meter in den kelder. Een der mannen klemde zich in zijn val vast aan oen brugspant en bekwam daardoor geen letsel. De drie anderen bokwameu kwetsuren aan hoofd, armen en knieën Nadat een geneesheer de eerste hulp had verleen!, werden zij per rijtuig naar hun respectieve woningen gebracht te Ridder kerk, Alblasserdam en Oud-Delftshaven. De kneuzingen waren niet levensgevaarlijk. Verdronken. Gisterennacht 's te Ambt-Almelo in het kanaal naar Noord hom een 67-jarige man, door onbekende oorzaak verdronken. Verdronke n. De 18-jarige H. Spies, als schippersknecht dienende op en schip van Maasbach, is ter hoogte van Ouds hoorn overboord geslagen en verdronken. Vrijd'agnacht is II. van Iersel, manufac- turier te Dussen, die zich tijdens het on- weder naar buiten begaf, door de duisternis in het riviertje de Dusse geraakt en ver dronken. Lijk opgehaald. Gisterenmorgen werd te Loosduiuen uit de vaart het lijk op gehaald van den koster der r.-k. kerk aldaar. De man leed aaJi zwaarmoedigheid. Zijne be trekking was hem reeds opgezegd. Aanvaring. Op het Y hadi gister morgen een aanvaring plaat© tusschen de tjalk „Hendrika", schipper Jonker, van Wildervank, en het aakschip „Nooit ge daan" schipjier Bats. gesleept door do „Cor nelia Wilhelmima". Het aakschip werd van achteren aangevaren en bekwam daar zware schade. Brand in een motorboot. Men meldt uil Do Steeg: Zaterdagmiddag geraakte in den IJsel een motorbootje, beikoorend© bij het boothujb.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 2