m°. ei. 4de JfaargHng. Donderdag 31 Augustus 1905.1 BUITENLAND. BINNENLAND. ERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per S maanden toot Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummerso.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen en*., gelieve men vóór 10 uur *6 morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF 6 C». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTLËN Van 1—5 regels 0.75. Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voojrdeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij ibonnemeriF. Een» circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicbt De crisis in Hongarije. Do g dsvrede, dien, liet buiten de meerder heid in het parlement om in Hongarije op getreden kabinet-Fejervary zich heeft verze kerd, door bij zijne eerste ontmoeting met den rijksdag do vertegenwoordiging te verda gen, zal weldra ten einde zijn. Den 15en Sep tember is de termijn der verdaging verstre- konde strijd tusschen. regeering e.a parle ment, die 's uitgesteld, zal dan met nieuwe woede losbarsten. Om zich daartegen te wa penen. is te Ischl, het zomerverblijf van Kei zer Frans Jozef, een kroonraad gehouden, d. i. een ministerraad, waaraan met de rijks ministers ook de minister-presidenten van Oostenrijk en Hongarije hebben deelgenomen. Het is niet meer dan natuurlijk, dat de Kei zer er prijs op gesteld heeft zijne voornaam ste raadslieden allen om zich te vereenigen, want de crisis in. Hongarije werkt terug op do geheele monarchie; het betreft hier de vraag wtat moet godaau worden, om het rijk ito bewaren voor het lot, door den toestand van verwarring in Hongarije ernstig te wor den benadeeld. Deze kroonraad heeft tot uitkomst gehad, dat do Keizer zijn minister-president in Hon garije gemachtigd heeft met de oppositie nog maals ouderhandelingen aan ite knoopen en haar .met ver reikende con cessie n, maar onder uitsluiting van. hanen, eisch der invoering van de Magyaarsche commandotaal, de regeering aan te "bieden. Wanneer deze onderhandelin gen niet tot een gunstig resultaat mochten leiden, wat wel is aan te nemen, dan zal het kabinet worden aangevuld en zal de strijd tegen het passieve verzet met alle middelen worden aangevat. De regeering zal den, loen September den rijksdag een nieuw regeerings- prograroma aanbieden,. Als de vergadering, wat- wel te verwachten is. dat uit hare han den niet wil aannemen en komt met een voor stel om het kabinet in staat van, beschuldiging te stellen, dan zal de rijksdag rp nieuw wor den verdaagd en zullen in het aanstaande voorjaar, op grond van, het nieuwe program ma, do kiezers weder worden opgeroepen t-ot het kiezen van een nieuwen rijksdag. In het regeeringsprogramma komen eenige punten voor, die een zeer democratische kleur hebbeno. a. het algemeen kiesrecht voor alle mannelijke ingezetenen, d'e den leeftijd van 24 jaar hebben en, in eenige taal kunnen lezen en schrijven, eene progressieve iukom- stenbclasring, de beperking van de fideicom- missen en bevordering der verkrijging van frond bezit door den boerenstand. Dat is voor o oppositie geen aangename verrassing, want zij heeft die punten ook op haar program. Tot dusver dienden zij daar meer voor sie raad. Of de regeering ze in haar programma met ernstiger bedoelingen heeft opgenomen, zal nog moeten blijken. Wij hebben, wat den politioken toestand van Hongarije "betreft, waarschijnlijk nog vele verrassingen te wach ten.. Söhier alle dagen komen r nieuwe. Zoo heeft de vroegere regceringspartij,, die bij de laatste algemeene verkiezingen in do minder heid gekomen is. onlangs het besluit geno men, dat zij voorloopig nog zou blijven be staan. maar bereid was zicli te ontbinden, wanneer het mocht komen tot eene concen tratie van, alle partijen, die de handhaving van het compromis van 1867 wenschen. De Vossdsche Ztg. schrijft naar aanleiding daar van „Voorloopig blijft d liberale partij in Hon garije bestaan, voorloopig zal het mindsterie- Fejervary geene ingrijpende maatregelen ne men en v orloopig volhardt de vereenigde linkerzijde in het verlangen tot invoering vau de Magyaarsche commandotaal. Dat is, voor 7, over de binnen,landsche toestand van Hongarije in, aanmerking komt, het resultaat van alle conferentie», die laatstelijk in Ischl en Boedapest werden gehouden. Nog altijd gelooft do '"berale partij, dat zij de kern kan vormen, voor eene groepeering van alle op den gTondslag van 1867 staande partijen nog altijd koestert baron Feiervary de hoop, dat het land de Kroon ten slotte te hulp zal komen, door pressie uit te oefenen op de ver eenigde linkerzijde, en nog altijd volgt de vcrcenigdo linkerzijde het commando1 van graaf Apponyi, die van toegevendheid afkee- rig is. Twee passieve factoren, de regcering en de liberale partij, staan tegenover een actieven factor, de vereenigde linkerzijde. Als 't minder mooi was, zou het de vereenigde linkerzijde blijkbaar aangenamer geweest zijn, d. w. 7.. do vereenigde linkerzijde zou gemak kelijker spel gehad hebben, wanneer haar minder mandaten, ten deel gevallen waren. De onafhankeiijkheid.spartij was indertijd een klein hoopje; zij kon zich altijd er -mo dek ken, dat zij geen verantwoordelijkheid droeg voor de staatszaken. De vereenigde linker zijde echter heeft de meerderheid1, en daar zij optreedt als kampioen voor de grondwet, heeft zij eigenlijk den plicht de regeering op rich te nemen. Dat doet zij echter niet, maar zij, verschanst zich in haar dralen, achter het feit, dat de Kroon de Magyaarsche com mandotaal weigert. Men mag zich in Hon garije niet ir over verwonderen, wanneer men voor zulk beleid weinig begrip heeft?"buiten do groen-wit-roode landspalen. De linkerzijde is in do eerste plaats verantwoordelijk voor de toekomst van Hongarije; zii heeft na de laatste verkiezingen voor den rijksdag' deze verantwoordelijkheid geërfd van hen, die vóór de verkiezingen #het parlement door aanhou dende obstrucrio onbekwaam hadden gemaakt om te werken." De Voss. Ztg. drukt de meening uit, dat wat m'nder hartstocht en wat meer overleg den Magyaren zeer te stade zou komen. S'echts het koele verstand kan de vereenigde oppositie, wanneer zij 't niet aanlegt op een gewapenden opstand, bevrijden uit de im passe. waarin zij geraakt is. „Hoe langer de strijd duurt, des te meer breekt zich de op vatting baan. dat de vereenigde linkerzijde huivert voor de overwinningen, die .'e laatste verkiezingen voor den rijksdag haar hebben gebracht. Zij weet niet wat zij er mee moet beginn n. Er zijn partijen en partijgroepeerin- gen. die in de oppositie heel wat mans zijn, maar niet geschikt zijn om de regcering op zich te nemen. Het schijnt enkel het bewust zijn van zwakte te zijn. dat de leiders weer houdt verzoenlijker wegen in te slaan. Het ziet er naar uit alsof men vreest te zullen bezwijken ouder den last van de staatszaken." Duitsehland en Engeland. In den dronk, dien de Engelsche admi raal Wilson heeft uitgebracht op het feest maal, dat te Swincmiinde ter eere van hem en zijne officieren gegeven werd, bracht hij den Duitschen Keizer bijzonderen dank voor zijne goedheid om do Duitsche vloot tot ver welkoming van de Engelsche te zenden. Het bericht, dat de Duitsche oorlogsvloot beve! hao ontvangen de eerbewijzen te bren gen aan het Engelsche eskader voor Swine- münde is eene verrassing geweest zelfs voor de Berlijnsche regeeringskringon, omdat dit bevel in volkomen tegenspraak was met de kort te voren in de hofkringen gemaakte be schikkingen. Men beweert, dat deze zwen king hel. resultaat geweest is vau de be moeiingen van 's Keizers zuster, de hertogin van Sparta, die haar laatste verblijf aan het Londensohe hof en haar tegenwoordig be zoek aan bet Duitsche Keizerpaar zou heb ben besteed o,m eene verzoening te bewerken tusscher. Eduard VII en Wilhelm II. Do begroeting van de Engelsche vloot door de Duitsche oorlogsschepen zou een bewijs zijn, dat de bemoeiingen van de hertogin niet vruchteloos waren geweest. In Engeland heeft de ontvangst, die het Engelsche eskader te Swinemünde heeft ge vonden en inzonderheid het feit dat de Duit- solie actieve oorlogsvloot tot begroeting van 't Engelsche eskader naar Swinemünde geko men is, een zeer gunstigeu indruk gemaakt. Do Time» heeft het hartelijke onthaal van het Engelsche kanaal-eskader in Swinemün de gekenschetst als een bron van voldoening voor het Britscbe volk en de begroeting van do Britsche vloot door het Duitsche eskader als een compliment van den Duitschen Kei zer. dat beteekenis beeft. Het blad besluit aldus„Met genoegen vermelden wij ieder incident, dat aan de beide volken gelegen heid geefi elkaar wederkeerig beter te leereu kennen. Het zou mets baten te willen ontken nen, dat de politiek van de Duitsche regee- rin? in de laatste jaren wantrouwen heeft opgewekt in Groot-Brittarmië en in andere landen maa,r deze oorzaken tot bezorgdheid verhinderden ons niet de vele schoon© eigen schappen van de Duitsche natie te bewon deren, en zij verhinderden ook Groot-Brit- tannië niet de betrekkingen met Duitsch- land te hand!»,ven, die vriendschappelijk geweest zijn. en nog vriendsehappclijlk zijn eu die. naa wij hopen, het karakter van vriend schappelijkheid voor vele komende jaren zul len behouden." Frankrijk. De minister van justitie Chaumié heeft ui eene rede te Toulouse verklaard, dat hij over tuigd was, dat do senaat zou stemmen voor do door de onverdraagzaamheid' van dien paus nood:g geworden scheiding van Kerk ©n Staat. Deze scheiding zou de vrijheid van geweten en de vrijheid van uitoefening v ui den godsdienst waarborgen. Japan en Engeland. In do diplomatieke kringen tc Weonen wordt het bericht, dat het verdrag tu-vsohon Groot-Brittannic on Japan is vern'. ,vd, be vestigd. Ook in Berlijn draagt men, volgens een bericht van don correspondent van de Neuo Froio Presro, kennis van do vernieu wing van dit verdrag; mem wil zich echter onthouden van elk commentaar ...larovor. Zweden. Stockholm, 30 Aug. De koning benoemde drie onderhandelaars voor liet sluiten van een handelsverdrag met Duitschland. Zweden en Noorwegen. Karlstad, 30 Aug. De Noorweegsehe ge delegeerden voor do onderhandelingen over de ontbinding der Unie zijtn hedenavond hier aangekomen. Zij werden door oen groote menigte begroet. Marokko. Volgens de Petit Parisien wordt in regee ringskringon te Parijp overwogen of het geen. aanbeveling zon verdienen do conferontie over Marokko ten spoedigste bijeen te roepen en aan deze over to laten over de punten, die <ioor de wisseling van nota's tusschen Parijs en Berlijn Ëg niet zijin afgedaan, te "beslis- sen. Gp de voornaamste punten zijn Frank rijk en. Duitschland het eens, meent de P. P., zoodat niets aan de onverwijlde bijeenkomst der conferentie in den weg staat. Het eenige bezwaar zou kunnen zijn. de gevangenneming van den Franschen onderdaan uit Algerië, zoo lang deze zaak tusschen de Sultan van, Marok ko en de F-ansche regeering niet is opgelost. Het Maghzen heeft den Franschen gezant te Fes Taillandier een nota ter hand gesteld in verband met den gevangen genomen Alge- i'iër Boe Mzian. Het Maghzen betoogt daarin, dat het het recht heeft in Marokko geboren of daar langen tijd woonachtige Muzelman- scho Algerijnen a', Marokkaansche onderda nen te beschouwen. China. Do Amerikaansche minister van buitenland- sche zaken, heeft blijkens een telegram uit Washington, van den gezant der Vereenigde Staten te Peking bericht gekregen, dat de boycott-beweging in China aan, 't afnemen is. De kooplieden te Sjanghai, die begonnen zijn, doen thans hun, best om de zaken, ongedaan te maken. De oorlog in Ooet-AziS. Van den oorlog zijn de volgende berichten Tokio, 31 Aug. Het hoofdkwartier in Mand- sjoerije bericht over een aantal kleine gevech ten, die den 27en gehouden werd in de rich ting van Hoingching. P„ussische aanvallen op Na»shanchentza en Rushantzu werden af geslagen. Denzelfden morgen dreven de Ja panners een, Russischen troep van verschei dene honderden bereden infanterie bij Zu- tiangtz uiteen, dertig mijlen ten noordoosten van Htingching. In de richting van Taolui rukten de Japanners den 27en op en deden drie goed geslaagde aanvallen. Zij, bezetten eene stelling bij Nieupanhoku, en namen Liangschuichentzu, beiden minder dan 10 mij*- len van Taolu Petersburg, 30 Aug. De beer Witte seinde gisteren uit Portsmouth aan den Ozaar: „Ik heb de eer Uwe Keizerlijke Majesteit te berichten, dat Japan uwe eischen betref fende de vredesvooi waarden beeft aangeno men. Zoo zal de vrede hersteld zijin-, dank zij uwe wijze en flinke besluiten, en dit in geheele overeenstemming met de aanwijzin gen van Uwe Majesteit. Rusland zal in het uiterste oosten de groote mogendheid blijven, die het tot heden geweest is en altijd zal blijven. Wij hebben tot de uitvoering van uwe bevelen al ons verstand en ons Russisch hart aangewend. Wii verzoeken genadiglijk te vergeven, dat wij niet meer hebben kunnen doen." Portsmouth, 30 Aug. Men bericht, dat een Russisch-Japansch handelsverdrag later zal gesloten worden. Over de beschikkingen betrefffonde den wapenstilstand is nog geen overeenstemming verkregen. De heer Witte ontving de gelukwenst hen van Keizer Nicolaas die officieele v ~i-id tc Petersburg onthield zich daarvan echter. Portsmouth, 30 Aug. Do lieeren von Mar tens en D'ennison, rechtsgeleerde adviseurs van de Russische en de Japansclio gevolmach tigden, kwamen te drie uur heden middag op de marinewerf bijeen, om met het op stellen van bet vredesverdrag een begin te maken Oysterbay, 30 Aug. President Roosovelt ontving een stroom van telegrammen van gelukwensching, waaronder van Koning Eduard, Keizer Wilhelm en president Lou- bel. Hij zond zijne gelukwenscben aan den Keizer van Japan en betuigde zijn eerbied voer de wijsheid en grootmoedigheid, waar van deze blijk heeft gegeven. Potsdam, 30 Aug. In het Neuo Palals ont ving de Keizer het vclgendo telegram van president Roosovelt: „Zijne Majesteit Wilhelm II, Duitsch Kei zer te Berlijn. Ik dank u te» zeerste voor uwe gelukwonschen en wenscli vau deze ge legenheid gebruik tc maken, om mijne groo te waardeering uit te sproken voor de wijze, waarop gij steeds hebt medegewerkt tot de pogingen om den vredo in het Oosten te her stellen. Het is mij een zeer groot genoegen geweest met. u samen te werken tot dit doel. Theodore Roosevelt." Over de historische zitting van do confe rentie te Portsmouth, waarin bekend werd gemaakt, dat het herstel van den vrede ver zekerd is, bericht do correspondent van de Matin Toen de Russen do vergaderzaal binnen kwamen, waren do Japanners daar al. Witte en Komoera begroetten elkaar zonder een woord te spreken. Rosen on Takahira wissel den een paa,r woorden in 't Engelscli. De secretarissen drukten elkaar de liaud. Witte nam plaats cn Komoera tcgenovor liem; daarna de anderen. Nadat de secretarissen de protocollen der laatste zitting hadden ter tafel gelegd, stond Witte op en verklaarde dat Rusland lierhaalde onder gocnerlei verm een schadevergoeding aan Japan te kunnen betalen, maar dat het bereid was een deel van Saobalin af to staan. Dat was Rusland'? laatste woord. Nabokow vertaalde Witte'* woorden in 't Fransch en Adaohi ze weer in 't Japanscli voor Komoora. Witte stale intussoheu kalm een cigarette op en wachtte Komoera antwoordde, zonder zajn tegen stander aan te kijken, in 't Japansch. Zon der een spoor van aandoening verklaarde hij, dat de Mikado, gedreven door gevoelens van menschelij|kheidhem bad gemachtigd Rut land's voorstel aan te nemen. Glimlachend luisterde Witte naar deze verklaring en rer- zocht Nabokow, die haar vertolkte en zeer onder den indruk dezer onverwachte woor den was, ze te herhalen. Ook de overige Rus sen konden hunne ontroering niet verner- gen, maar de Japanners vertrokken geen spier op hun gezicht bij bet zien van de bliide aandoening der Russen. Witte betuigde daarop Komoera zijn dani voor dit wijze besluit en stelde een wapen stilstand voor. Komoera beloofde dit voor stel naar Tokio te zullen seinen, maar gaf tegelijk te verstaan, dat bet zou worden in gewilligd. De Russen verlieten toen de zaal, vrij uiting gevende aan hunno voldoening tn hunne verbazing. De Japanners bleven zitten tot de Russen weg waren, zonder ;n- middek een woord te wisselen. Allerlei vDe Duitsche Keizer en do Keizerin hebben gisteren te Stettin bet afloopen van liet grootste stoomschip der wereld Augusta Victoria bijgewoond. Burgemeester Burohard heeft daarbij eene redevoering gehouden en de Keizerin heeft het schip gedoopt. vUit Burgos iu Spanjo wordt gemeld, dat de aldaar gisteren gehouden, wetenschap pelijke waarnemingen gedurende de zonsver duistering, dank zij een helderen hemel, goed laagd zijn. Een zeldzaam tooueel had in Zuid- Wales plaats. Sedert Vrijdag vermiste men daar een driejarig jongetje uit Abretillery. Zevenduizend man meest mijnwerkers gingen nu iu groepjes van vier tot 's avonds laat aan het zoeken in de Pontypoolbergen ouder hevige regens. Maar alles tevergeefs. Het kind werd niet gevonden. Men berekent, dat de mantien een 800 loon offerden aan hun menschlievend werk. Berlijn, 30 Aug. De Roichanzeiger deelt de maatregelen mede, die zijn genomen ter bestrijjding van de cholera. Er zijn in het Weichsel- en Netzegebied 16 riviercontröle- stations opgelicht. Tot heden kwamen 20 verdachte ziektegevallen voor, waarvan zes bij het bacteriologisch onderzoek cholera bleken te zijndeze hadden een doodelijk verloop. Deze gevallen kwamen voor bij uit Rusland gekomen houtvlotters en personen, die met diezen in aanraking waren geko ~a. Gallay heeft volgens een telegram uit Bahia aan do Herald nu bekend, dat hij in derdaad de man is, die het Comptoir d''Es- compte voor honderdduizenden heeft opge licht. De directeuren van deze bank hebben 60,000 francs aan de Brazil iaan<\_he politie beloofd voor haar moeite. i'De Staatscourant van Donderdag 31 Augustus 1905 bovat o. m. de volgende kon. besluiten benoemd tot ridder van de Ned. Leeuw: jhr inr. F. van Panhuys, referendaris van het departement van Buiten landsche Zaken; jhr. dr. Loudon, gezantschapsraad te Pa rijs; W. Ridder van Rappart, idem Berlijn; mr. J. graaf van Limburg Stirum, idem chef van het kabinet van den minister van Bui- tenlandsclie Zaken; tot officier in de orde van Oranje-Nassau mr. Doude van Troostwijk, voormalig hoofdcommies aan het departement van Bui- tenlandsche Zaken; Jozef Hollman, hof- violist van wijlen den Koning; tot ridder in de orde van Oranie-Nassau A. Hector Otto, consul te Monaco; W. Lundgreu, vice-consul te Strömstad; A. Christiaens, consul te Ostende; El Lohr, oud-consul te Montevideo; F. Holmcke, vice- consul te Port-au-Prinoo; Molescbott, consul te Rome; H. Gipperich, oud-consul te Chefoo benoemd tot ridder in die orde van den Ned. Leeuw mr A. Nelissen, raadsheer in den Hoogon R aad mr. J. Boelens, vice-president van de recht bank te 's Hertogenbosjoh mr. A. Thöne, auditeur-militair te Haar lem mr. J. Heyligers, rechter in de gemengde rechtbanken in Egypte, met verlof te 's Grar venhage; I. van Palaclie, opperrabijn der Port. Isr. gemeente te Amsterdam; benoeand tot broeder in die orde van den Ned. Leeuw J. Pomper, gepensionneerd rijks-veldwach ter-brigadier te Groningen; benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau G. vaji Geytenbeek, voorzitter van hot Prov kerkbestuur in Noord-Brabant en Lim burg te Tilburg; tot ridder in orde van Oranje-Nassau dr. G. Vos, predikant bij de Ned. herv. gemeente te Amsterdam; J. van Gilse, predikant Doopsgezinde ge meente te Groningen B. Donkclman, kannunik te Haarlem P. Savelberg, r. k. priester te Heerlen; J. Wolffensperger, commissaris van politie to Schiedam G. Koopman, hoofdonderwijzer strafgevan genis te Arnhem; Benoemd tot ridder in de orde van den Nederl. Leeuw: Mr. Siokeinga, lid Eerste Kamer te Wol- vega; J. Brouwers, lid Eersto Kamer te Venlo; A. Brum mei kamp, lid Tweede Kamer to 's Gravenhage Th. Ketelaar, lid Tweede Kamer te Am sterdam S. baron van Heemstra, penningmeester Centraal bestuur Vereen, tot christelijke ver zorging van krankzinnigen en zenuwlijders te Amsterdam; dr. L. Aronstein, hoogleoraar Technische Hoogeschool te Delft; jhr. mr. L. Michiels van Kessenicb, inspec teur lager onderwijs te Roermond; M. Merens, to Amsterdam. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau P. Evers, Statenlid van Zuid-Holland, te 's Gravenhage; mr. W. van Lamschot, griffier Staten N. Brabant., te 's Hertogenbosch dr. Cartior van Dissel, geneeskundige to Loohem; dr. Ariëns Kappers, directeur R. H. B. S. to Leeuwarden; mr. baron SLoet, hoofdoommies Rijksar chief Gelderland, te Arnhem. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: J. Mikkers, hoofdcommies Prov. gjriffio Noord-Holland, te Haarlem H. Hartman, idem van Zeeland, te Mid delburg G. Heikens, oud-hoofdoommies Prov. grif fie van Groningen, aldaar; J. Gerritsen, burgemeestér te Breskens; K. Venerea, oud-burgemeester van Moe- den en Muntendam mej. C. Baloacu, moeder-overste krankzin nigengesticht „Voorburg' te Vught; J. Pennington de Jongh, directeur Röntgen- Instituut te Tiel P. van der Togt, boekhouder ziekenhuis Rijksuniversiteit te Leiden; C. Hofman, hoofd eener openbare lagere school te 's Gravenhage; H Overbeek, hoofd eener bizondere lagere school te Haarlem; C. Keiser, kapitein dientdoende schutterij te 's Gravenhage; benoemd tot ridder in: de orde van de Ne- derlandsche Leeuw de kapiteins ter zee C. Tydeman en J. Hissing de dirigoerend officier van gezondheid le klasse dr. A- van Deventer; benoemd tot officier in de Oranje-Nassnu- orde: de kapitein ter zee J. Snethlage; de kapitein-luitenants ter zeer F. Pinke en H. Hoven; tot ridder in de Oranje-Nassau-orde de luitenants ter zee le klasse W. Umb- grove en H. Surie; de luitenant ter zee 2e klasse J. van Iter- son; de officier van administratie le klasse A. van der Worm de officier-machinist le klasse J. Waleson, de ontvanger der loodsgelden te Maassluis C. Borstlap Jzn. tot ridder in do orde van de Nederlandscho Leeuw; jhr. O. Repelaer van Dricl, administrateur kroondomein J- Heshusdus, hoofddirecteur van registratie enz. bij het departement van financiën tot broeder in de orde van do Nederl. Leeuw A. Dietz, geëmployeerde kanselarij Needre landsche orden; tot officier in. de Oranje-Nassau-ord© jhr. E. Elias, referendaris "bij het departe- tem<*nt van financiën; C. Sloth Blaauboer, belastingontvanger to 's Gravenhage; tot ridder in de Oranje-Nas&au-orde J. van Assum, ontvanger te Amsterdam S. Schimmelpenning, ontvanger te Hengelo (Gelderland) E. de Munck, hoofdverificateur, Amsterd. F. Kok, hypotheek bewaarder Roermond; E. Griffyer, landmeter te Arnhem; C. Erkelens, lioofd-commios bij do Rökeiir kamer C. Huisken, oudste lid van die firma Lo- dccsne en Huisken, Amsterdam tot ridder in de orde van do Nedorlandsche Leeuw generaal do Wit, commandant bij do bere den artillerie genoraal Van der Goes, commandant lo divisie infanterie kolonel dlo Fremery, hoofd der IVdo af- deeling van het departement van oorlog; tot officier in do orde van do Oraujo Nas sau kolonel op non-activiteit J. van den Iloff van do infanterie kolonel Visser, commandant van het 2de regiment vesting-artillerie

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1