ffirecbtsclie CreÉlM, ELF Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENT1ËN. Oproeping; van tijdelijke leeraren. INBRAAK Te KOOP te Driebergen. Pakhuis en Werkplaats Dienstbode, Keukenmeid American-Vrnchtenpudding. Voor f 3.25 in plaats f 32.50 DE WERKEN VAN J. DE VRIES. 1 llfl N aanl)0^ '8 noo't gozien, nooit ge- ^"U 11 hoord nooit golozen, elf groote Werken, vroeger niet geïllustreerd f 32.50, nu met 60 groote Platen voor ƒ3.25. Javoor slechts 3.25. Brillen en Pince-nez, Brillen op voorschrift van H.H. Doctoren Pij F. A. GROENHUIZEN, Bataafsche Hypotheekbank De Werken van v. d. PALM, De Landbouwbank te Utrecht, Grieksche Muscaat (Samos). Om rozengeur ie bewaren. Om don geur van rozen te bewaren, zegt een Duitsch tijdschrift, strooit men ónder in een glas losjes eenige welriekende rozen blaadjes en vuile het daarna op dezelfde wijze tot den rand. Hierop sluit men het zoo mogelijk ludhtdioht af, d. w. z. zoo, dat de lucht geen toegang meer heeft tot het glas, dat men op een droeg, koele plaats zet. Nu behoeft men, zelfs op den koudsten winterdag, maar even het glas te openen, om den heerlij'ksten rozengeur te genieten. De Amsterdamsche studen tensociëteit. De geschiedenis der Am sterdamsche studentensociëteit N. I. A. in den afgeloopen lomer, is er een geweest van vragen en bieden, van te veel eischen en te weinig geven, van tallooze onderhandelingen die geopend werden alleen om na slechts lut tele dagen maar altijd weer op niets uit te loopen zoo schrijft het Hbld. Ongenoe gen met de maatschappij „Nederland"' was de ooraaak van 't gedwongen verlaten van het café „De Kroon" aan het slot van den afgeloopen cursus, en voor de kroegcommis- sic bleef niets anders over dan het zoo spoe dig mogelijk zoeken en vinden van een nieuw studenten-„home", vooral met het oog op den naderenden groentijd. Maar wat al moeite dat niet gekost heeft, vóór men ten halve is geslaagd! Daar waren de studenten geen welkome gastenhier was, wat gevraagd werd, meer dan men betalen kon bij weer andere gebouwen waren han gende rechtseuaesties oorzaak van een niet goed einde der onderhandelingen. Zoo heeft men o.a. gedacht over de woning van den vroegeren burgemeester der hoofdstad mr. S. A. Vening Meinesz, over „Eensgezindheid" over „Odéon", over den Werkenden Stand, over de Nieuwe Karsaeboom en nog zoovele andere. Ten slotte is men aangeland bij het café „De Roode Leeuw" op den Vijgendam en dit. wordt nu tijdelijk, van 1 September tot 1 Mei a.s., betrokken. De Vianensche landoouw- verlo'ing Wij hebben melding gemaakt van een adres door een bewoner van Culem- borg gericht aan den minister van justitie, betreffende de verloting te Vianen op 28 dezer van vee, landbouwproducten, -gereed schappen enz., waarvan adressant vermoed iha, dat z© niet voldeed aan art 3 eu 4 van de nieuwe loterijwet. De secretaris der verlotingsoommissie te Via en, de heer Van Houten, verzoekt de N. R. nu te wijzen op art. 10 der loterij - wet, luidende: „Op loterijen, daaronder begrepen premieleeningen vallende onder het begrip loterij in den zin dezer wet, die vóór 1 Juli 1905 reeds wettelijk zijn aange legd, is deze wet niet van toepassing." Aangezien dit art. 10 op de verloting te Vianen toepasselijk is, kan er van een on wettige handeling ten aanzien van deze ver loting geen sprake zijn. "Vervroegde winkelsluiting maar hoe! Te Drachten heeft do winkelsluiting om 9 uur 's avonds niet lang geduurd. Er waren winkeliers die wel de gordijnen lieten zakken, maar toch na het sluitingsuur nog verkochten. De andere win keliers zijn nu begonnen hunne winkels ook na 9 uur weer open te houden. Nachtarbeid voor bakkers. Namens het Ned. R.-K. Vaksecretariaat voor Broodbakkers enz. is aan den minister van binnenlandse!» zaken een adres verzon den, waarin wordt aangedrongen op afschaf fing van den bakkers- nach tar beid De strijd in de bouwvakken te Amsterdam. Door de Stedelijke Bouwfakfederatie te Amsterdam was Zondag in het lokaal Plancius een openbare verga dering belegd van bouwvakarbeiders, ter be spreking van de staking der heiwerkera al daar en van de daarmede samengaande bewe ging in de aanverwante vakken. Zi: was goed bezocht. De voorzitter, Hellingman, verde digde het goed recht der stakers. Voor den ïegelmatigen gang van den arbeid en de ver mindering der werkloosheid is het noodza kelijk, dat hun eisch de 5 man per ploeg te brengen op 6 worde ingewilligd. Soherp hekelde spr. de houding der werkgevers, aan gesloten bij de Algemeene Patroonsvereeni- n, die zich hebben verbonden werklieden ;veren aan de medeleden wier pereoneel in staking is, en die itevena verplicht zijn, volgens dezelfde overeenkomst, de werklieden te ontslaan die deze ,,onderkruipers"-diensten niet wenschen te verrichten. Daarna spraken Hermans, de leider de» staking, die omtrent de beweging meerdere bijzonderheden meedeelde, en Drewes, die in het bijzonder de houding der Christelijke or ganisaties critiseerde. Halverwcg blijven de christelijke kameraden staan. Aan het slot der vergadering werd eene motie aangenomen, waarin de conclusien der verschillende sprekers werden geaccepteerd, en besloten werd met alle middelen deze rechtvaardigen strijd te steunen. Domela Nieuwenhuis gear resteerd. Reuter seinde gisterenavond uit Keulen „De „Köln. Leitung" meldt, dat de crimi neel© politie gósteaennamiddiag den leiidor der Nederlandsche revolutionaire sociaal-de mocraten Domela Nieuwenhuis arresteerde, toen hij van plan was met den trein te ver trekken, die om 3 uur 23van Ehrenbneiten- stein naar het zuiden gaat. De heer Nieuwenhuis wilde, naar hij zei- de, zich naar Marburg begeven." Voor den Hoogen Raad werd gister 'beliandeldi de zaak van A. van Capel- le Jr., makelaar te Haarlem, veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, wegens verduistering De requirant had een bedrag van f 3000 ontvangen van een hotelhouder te Zeist, met de uitdrukkelijke opdracht daarvoor bepaalde effecten te koopenhij had intusschen dit geld in. zijne zaken ge bruikt en was kort daarop failliet verklaard. Mr. Eduard Belinfante, advocaat te 's Gra- venhage, voerde een aantal cassatiemiddelen aan, waarbij betoogd werd dat uit de dag vaarding niet bleek dat de f 3000 nog toe behoorde aau den hotelhouder, toen de ver duistering zou hebben plaats gegrepen, en dat in elk. geval de rechtbank niet zonder meer mocht aannemen dat de eigendom 3er gelden nog bij den hotelhouder was gebleven toen deze ze aan den bekl. had ter hand gesteld. Ook ontbrak in het vonnis de vereischte mo tiveering omtrent heb juridische element der verduisteringde wederrechtelijkheid. Ten principale voerde pl. aan dat hier van verduistering geen sprake was, waar de be doeling van den lastgever met het geven van geld was het ontvangen van iets anders daar voor in de plaats. Pl. meende dat bij het geven, van vervangbare zaken om er iets an ders voor terug te krijgen de ontvanger van die zaken eigenaar wordt. Met een beroep op het gezag van prof. mr. Simons betoogde pl. dat het gepleegde feit niet onder de strafwet valt. Ook de Duitsche schrijvers zijn van. dezelfde meening. Pl. be streed de opvatting van mr. Noyon, dat de bedoeling van dengeen die het geld verstrek te ten deze juridisch gewicht in de schaal zou leggen. Hlijft de lastgever eigenaar, dan heeft h::. bij faillissement recht van revindicatie van het gegeven bedrag. Niemand denkt- er echter aan, deze en dergelijke consequenties te trekken, waaruit- pl. afleidde dat ook volgens ons recht de lasthebber eigenaar wordt van het geld, hem verstrekt om aan een opdracht te voldoen. Ook bij een vonnis der rechtbank te Winscho ten van 5 October 1894 is hetzelfde beslist. Ging de tegenovergestelde leer op, volgens welke ieder strafbaar is, die geïnd geld met ander geld vermengt, dan rou elk notaris strafbaar zijn. Een ander cassatiemiddel kwam op tegen de niet-bewezen-verklaring, waar ter plaatse het geld zou zijn verduisterd. Eindelijk had de curator in. requirant'a faillissement, als getuige gehoord, een ver klaring afgelegd die een meening of gissing behelsde, welke als getuigenverklaring' door de wet niet wordt toegelaten hij had de waarde van. een aanital vorderingen die het actief van den boedel vormden, op een be paald bedrag getaxeerd. Conclusie O. M. over 14 dagen. Noodlottige twist. In den nacht van Zaterdag op Zondag om 12 uur ontstond tusschen eenige buurvrouweu in de Lam bert usst raat te Oud-Kralingen een twist, waarin zich ook de respectieve mannen meng den. Een buurvrouw drong daarop de water en vuurnering van Willem do P. binnen, greep den man beet en slingerde hem ach terover tegen een brandend petroleum toestel, waardoor de man geheel in brand geraakte. Alet levensgevaarlijke brandwonden over- dMt werd de P. per raderbrancard naar het ziekenhuis gebracht. Volgens ooggetuigen zou de vrouw van de P. de hoofdaanleiding tot den twist geweest zijn. Do daderes is na verhoor op vrije voeten gesteld. Gisterenmorgen ten 5 uur is de P. in het ziekenhuis -leden. Mislukte reis. Een schoenmaker te Goes wiens financieel© positie zoo slecht was, dat hij een uitweg moest zien te vinden, ontving van een familielid kaarten om met zijn gezin naar Noord-Amerika te vertrek ken. Op zijn inboedel was door zijn sobuld- eischer-, beslag gelegd. De schoenmaker meen de echter dat hij zijn naaimachine mocht verkoopen en zette die, om bij zijn vertrek nog eenige contanten te hebben, van de baad. Toen bij Woensdagavond op weg was naar het station om, met achterlating van zijn huisraad, de groote reis aan te vangen, werd hij, op grond van verduistering, aangehou den en naar Middelburg overgebracht, waar hij in het huis van bewaring is opgenomen. De vrouw met haar vijf kindereu is nog te Goes gebleven, in afwachting wat er met haar man gebeuren zal. Voor zoover bekend, was de schoenmaker een zeer oppassend, ijverig man, die soms halve nachten zat te werken. Zijn 9chuld moet om en bij f 500 bedragen. Brandstichting? Vrijdagavond ongeveei 9 uur brak er brand uit ten huize van der winkelier E. A. F. Meijer, te Oot- marsum. Door het spoedig ter plaatse zijn van d' brandweer is het slechts bij een begin van brand gebleven. Door de maréchaussee zijn verschillende goederen in beslag genomen, die zeer sterk naar petroleum roken, terwijl de bewoner 10 voorloopig arrest is gesteld. Zw. Ct. Een zakkenrolstor gesnapt. Men schrijft uit 's-Graveinhag© did. 9 dézer Een op 't oog nette jongedochtier, is op het wandelhoofd „Koningin Wilhelmina," te Scheveningen, op heeterdaad betrapt op het rol Ion eener goed gevulde 4 ortemon nai© uit den zak van eene jonge dame, welke met hare familie uit Amsterdam te Schevenin- gen vertoeft en aich op de pier vermaakten met visschen. De moeder der jonge dame bemerkte de daad en vestigde daarop de aandacht. De zakkenrolster zich ontdekt ziende zette 't op een loopen doch werd achterhaald en aan de politie overgeleverd. Bij haar verhoor bekende zij uit Rotterdam naar Scheveningen te zijn gekomen met het doel om te stelen. Het was volgens haar niet de eerste maal dat zij zich aan zak kenrollen had schuldig gemaakt. Het geld dat zij op die manier zich toeeigende be steedde zij om pret te maken en uitspan ningsgelegenheden te bezoeken in de Panne- koek straat te Rotterdam, waarvoor haar loon als dienstbode ontoereikend was. Nadab procesverbaal tegen haar was opge maakt werd zij naar Rotterdam, naar hare ouders gebracht. Diefstal van 12000 K.G. graan. Aan boord van het Oostenri-'ksehe stoomschip „Baron Edmund de Vay'"', lig gende aan boei 11 op de Maas te Rotterdam, is Zaterdagmiddag een partij graan ont vreemd van 12000 K.G. Dé partij werd aangehouden toon deze vervoerd werd met een sleepboot naar de Leuvebavon. Het graan was evenwel reeds in handen der opkoopera, die het gekocht hadden van twee stuurlieden van heb stoom schip. Jeugdige dieven. Vrijdagmid dag werden te Winterswijk 5 jongens van 14 tot 17 jaar gearresteerd, die te Gronau de ouderlijke woning ontvlucht waren. Te Ei bergen hadden zij twee gouden hor log 3'. en een koralen halssnoer met gouden slot ge stolen. Vandaar gingen zij naat de buurt schap Meddo onder deze gemeenten cr eigen den zich aldaar eenige nieuwe kleederen toe en een som gelds ten bedrage van f 30. Vrij dagavond zijn ze naar Eibergen gebracht, om ook daar in verhoor te worden genomen. Tragisch ongeval. Te Maarn (Utr.) is de vrouw van A. B. overreden door een wagentje, waarmede hare ouders, die Lij haar op bezoek geweest waren, wilden ver trekken. Het wiel ging haar over de borst en do ongelukkige is, zondier tot bewustzijn gekomen te zijn, weldra overleden., een groot gezin achterlatende. Onder de electrische. Te Am sterdam is e^ne 62-jarig© vrouw, verpleegde in het armenhuis, in d© St. Anthonie Bree- straat door een tramwagen aangereden, en daardoor aan het hoofd en een der beenen verwond. Om haar te bevrijden moest de tram gelicht worden. Zij is naar het Binnen gasthuis vervoerd en aldaar opgenomen. Brand. De magazijnen van de Maat schappij „Agissant" te Winschoten, drijven de handel in kruidenierswaren en galante- riën, zijn Zondagmorgen vroeg uitgebrand. Aanvaring. Zondagmiddag heeft het Ned. stoomschip „Pro Patria" een der marinesteigers beoosten de Hem brug aange varen De schade wordt op ongeveer f 700 ge schat. Een domme streek. „Kijker" van de Tel. schrijft- in zijn verslag over de zit ting van het Amsterdamsche kantongerecht Een domme streek, zoo noemde hij het zelf, de beklaagde. En wat 'n beklaagde. In m'n lange ervaring heb ik nooit zoo'n be klaagde gezien. Eens in 'ai jaar zie je zoo'n beklaagde. Een grijs pak, èoht Fransch. Bruine schoenen, typisch Eugelsch. 'n Schnei- digo knevel, zwaar Duitsch. 'n Meneer, werk gever met meer dan honderdvijftig werklie den. Z'n vergrijp was vreeselijk. Hij was over een neergelaten afsluitboom van den spoor weg geklauterd, wat vergefelijk is. Maar aan den agent, die hem deswege aanhield, had bij opgegeven Hendrik Ba/kker" te hoeten. De agent was geen slimmerd. Gezien den man, had ik nóch van „Hendrik" nècli van „Bakker" iets geloofd. Den morgen na het voorval had do mis dadiger in arren moede zichzelf verklaagd Eisch voor het klimmen vijf gulden. Voor den valschen naam vijftig gulden. Een bui tenkansje. Voor weinig meer kun je van Hare Majesteit een nieuwen naam krijgen." School- en Kerknieuw». Naar het Hbl. verneemt, heeft de kexke- raad der Evang. Luthersche eemeente te Am sterdam de diaconale reglementen in overeen stemming gebracht met de Kinderwetten, wel ker invoering eerlang wordt verwacht. De Luthersche Zendingsdag zal gehouden worden op Vrijdag 22 September a s., te Am sterdam. aVolksweerbaarheid. Omtrent de nachtelijke velddienstoefening bij Vinke- veen op aZaterdag 16 September, meldt men nog het volgende: Deelgenomen wordt door de afdeelingen Amsterdam met de afd. Amsterdam der Ne derlandsche Weerbaarheid, Loenen a. d. Vecht, Utrecht, Hilversum, Bussum en Naar- den. Leider dezer oeefenig is de le luitenant- der infanterie Fruijt van Hertog, terwijl als commandanten van de beide partijen zullen optreden de luitenants Bruins en Montagne. De veronderstelling komt in 't kort hierop neer: Een Westpaitij (Amsterdam en de Ned. Weerbaarheid) 150 man, met witte band om hoofddeksel, commandant luitenant Montagne, heeft bezet de lijn Amsterdam UithoornLeiden. Een Oostpartij, bestaande uit de afdeelingen Loenen a. d. Vecht, Utrecht, Hilversum, Bussum en Naarden, te zamen 160 man, met witte band om den linkerarm, commandan luit. Bruins, heeft bezet do lijn UtrechtLoenenV/eesp Muiden. Do commandant van het garnizoen te Loe nen heeft vernomen, dat op den avoiul van Zaterdag het garnizoen te Uithoorn zal op rukken in de richting van Vinkeveeu en dat dorp zal trachten te bezetten. Dit most nu door do tegenpartij belet worden. De afdee-ling Utrecht, waartoe alle leden worden opgeroepen, zal met de motorboot naar Vinkeveeu vertrekken. Daartoo wordt om 8 uur aangetreden in de Kerkstraat tot het afhalen der geweren. De kosten zullen hoogstens 30 cent per man bedragen, dit kan dus voor niemand ecn'g bezwaar opleveren. Ook zal een gedeelte dezer afdeehng per rijwiel de oefening medemaken. Ook deze leden moeten uiterlijk 8 uur iin de Kerk straat aantredou. Tevens worden voor deze oefening uitge- noodigd de militieafdeeling der gymnastiek vereniging „Attila" en de leden der ver schillende schietverenigingen alhier, om per rijwiel of per boot deze oefening mede te maken. Alle leden moeten zich voor Vrijdag a s. bij den heer Kroes, Kerkstraat 13, alhier op geven. Des Zoudag's morgens om ongeveer 5J of 6 uur is men weder m Utrecht gearri veerd. Het is te verwachten, dat aan deze prach tige oefening een groot aantal leden zullen deelnemen en dat geen mannetje der militie afdeeling van „Attila" zal ontbreken, daar het voor dczen eene leerrijke oefening zal zijn. Ook de leden der schietvereenigingen kunnen dan eens nagaan, hioe de toestand te velde verschilt met het juietheidlschieten, hetwelk door hen beoefend wordt. Het liefdes d" ra ma te Baarn Do toestand van den koetsier van dén heer Nienhuij9 te Baarn en de dienstbode op wie hij schoot beiden worden in het zieken huis te Utrecht verpleegd is, naar gemeld wordt, vooruitgaande Hilversum. Op een terrein aan de Iloe- renstraat alhier zal een nieuw concertgebouw verrijzen. De leiding van het werk is opge dragen aan den architect J. E. Vixseboxe Aannemer is de heer R- Mouw. De zaal zal plaats aanbieden aan 600 per sonen. Do exploitatie wordt verleend aan den heer D. Smit, gérant van het Wilhelminar hotel. Bussum. Tot leeraar aan do gemeen telijke teekenschool alhier is benoemd de heer Melis. Scherpenzeel. Biji de genef. kerk A. alhier is beroepen ds. A. Th oden to Zaanslag. (Zeeland). De lieer J. E. N. baron Schimmel pen- ninck van der Oye van Hoevelaken is bij Kon. besluit benoemd tot voorzitter van de Eerste Kamer dér Staten-Generaal, geduren de de zitting, welke den derden Dinsdag van September 1905 zal aanvangen. Bij het 5e regiment ïufanterie zijn sedert begin Juli proeven genomen met het zelflaad-pistool „ParabellumDeze proeven zij,n thans geëindigd. In een confereutio van de hoofdofficieren ,en compagniccommandan- ten, waarbij tegenwoordig zullen zija de di recteur van <ie normaal schietschool en de directeur der artillerie-inrichtingen, zal de invoering van dit pistool, in plaats van de revolver, besproken worden. Naar wij vernemen, moeten bij de proeven zeer bevredigende uitkomsten zijn verkregen. Wij vestigen de aandacht van belang hebbenden op de officieele kennisgeving aan het hoofd van dit nummer, betreffende Rijks- cursussen in vee- en vleesch keu ring, tor ven- krijging van het diploma van hul))-keurmees ter. Do temperatuur van het water in de zwemschool op 12 Sept. '05, des ochtends 7 uur. was 60 graden Fahrenheit. Burgeravondschool te Amersfoort. Aan de Burgeravondschool wordt voor den cursus 1905—1906 gerraagd 1. een leeraar In Ue wiskunde. 2. een leeraar in de natuur- en werk tuigkunde. Het aantal lesuren wordt nader bepaald. 8olliaitatie's op zegel in te zonaen vóór Vrijdag a.s. bij den Burgemeester. De Burgemeester, WÜIJTIERS. De Secretaris, J. G. STENFERT KROESE. Kromme Hieuwt Dracht 46Utrecht. Koopt en verkoopt Effecten(Jonpous en Buttenlandsch Geld en Bank papier sluit prolongafiën tegon den koors van den dag en opent rekening, courant met rentevergoeding k 3 pot. Neemt gelden in depót voor 3 maanden vast 31/4 pot., in met 14 dagen opzegging A3 in 2 h2i/>, voor één maand tegen de geno teerde prolongatie-rente in depot op langer termijn te^en nader overeen te komen conditiën, in hare Spaarkas A3 Belast zich met het in bewaring nemen van waarden in hare brandvrije Inrichting. Do Directie, J. J. VAN A8CH VAN WIJCK. G. J. W. HOOFT. Uit de hand, HUIS met gr. Tnlnaan den Hoofdweg op den best. stand, waarin thans goed beklante Modezaak wordt gedrevendie desverl. kan worden overgen. Tevens uitst. gel. voor 't bouwen van oen Villa. Fr. br. letl D. aan KRAAL's Boekh. Driebergen. te Hnur gevraagdvoor opslag van Consumptie-Artikelen. Brieven [met volledigo ialicbtingen lett. Z. V. P. Alg. Adv. Bur. NIJGH en VAN DITMAR, Amsterdam. Gevraagd in een Hotel te Zeist eene niet beneden 20 j. v. goede get. v. 10 loon, veel verval en wasch vrij. Br. frno. E 44 aan MARSMAN's Boek- en Kunsth. Zeist. V Mevrouw C. W. II. VER8TER—Bosch Reitz Huize Wtilverhorst"Kanneshenvel- park Hilversum raagt met 1 Nov.voor winter en zomer buiteneene flinke die zéér goed kan koken en werkenniet jonger dan 30 jaaren van goede getuigen voorzien. Loon 130.en waachgela 30. Brieven aan bovenstaand a-lres. Uitsluitend voor de fljne tafel. VerJcrijgb. in alle goede comestibleszaken. 12 verscbill. smaken, 20 ct. p. pakket. A. J. POLAKFabrikantGroningen. Groote Werken niet 00 Platen. Weggegeven j j j 1. Een Boos onder de Doornen. 8. Johanna of de Dochter van den Dorpsmid. 3. Tot den Bedelstaf (Marie Jeanne, de Vrouw uit de Volksklasse). 4. I>e Atheïst. 5. Helena of do gedenkschriften eener diepgevallen Vronw. 6. Gustaaf of hot Brandmerk. 7. De Barbier van Piershil. 8. De Eed ol Misdaad en Wroeging. 9. De Wraak eener Vrouw, of de Noor mannen op het eiland Walcheren. 10. Wat ten verderve leidt en andere Verhalen. 11. Een Man on eene Vronw, of do Vruchten der Wraak. Verkrijgbaar bij D. BOLLEBazaar van Goedkoope BoekenIlang bij de Vischmarkt to^ Rotterdam. Franco, na ontvangst van Post wissel, waarop vermeld: „Het Groote Pak De Vries". In Goud, Doublé, Zilver, Nikkel en Staal. Reparatie- en Slijpinrichting veor brillen InstrumentmakerLangstraat 42. Agent te Zeist W. H. A. van dkr Meksch, Driebergscho wog 13. te Amsterdam. Opgericht A°. 1889. Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal f 1,000,000. (Reserves rnim t IIS.OOO.) De Bank verstrekt gelden op Eerste Hypo theek uitsluitend op panden in Nederland ge legen en geeft 3i/9 en 1 pCt. Pandbrie ven uit. voor slechts 3.50ln plaats f 47.75. 13 groote zware doelen De beroemde werken van J. H. v. d. PALM. 1—8. v. d. PALM. 8alomo. Het bo- roemde werk over do spreuken van Salomo, 8 flinke omvangrijke doelen. Wegsleepend en boeiend van stijl. Alios zoo natuurlijkzoo voor iedereen verstaanbaar. Geen stijve ge maaktheid geen gozwollonheid, maar bemin nelijke eenvoudigheid een diep nadenken een toonbeeld van wolsprokendheid, 8 deelen. Vroeger f 30.50. 9—13. v. i>. PALM. Oratorische Wer ken, zijndeRedovoeringen, Verhandelingen, Losse Schetsen, enz. 5 deelen. Over David, Aard. d. welsprekendheid Mahomed, Eigen liefde, Cicero, Arabische poëzie, Job, Do Koran, Gezond vorstand, Over Stijl, Zelfkennis, Volksgenotenz. enz. Verder Lijkredenen Inwijdingsredenenenz. enz. 5 flinke deelon vroeger f 17.25. De 13 groote doelen, het gehetde kolos sale pak boeken van J. U. v. <1. PALM vroeger f 47.75, nu nil en bij een voor slechts f 3.50 franco door geheel Nederland. Op den te zonden postwissel van f 8.00 zette men: „13 deelen V. d. PALM". Bij GËBH. E. A »T. COHEX, te Amsterdam, 333 Keizersgracht. Oudegracht b/d- Drieharingatraat, 68. Verstrekt Credieten enz. Neemt gelden in dépótmet drie dagen opzeggens rentevergoeding op heden 3 De Directie M. llilNNE N. G. E. DE GEE R. Ie soort f 0.75 per fl„ f 30 per Anker. Een heerlijke zoete Wijn. Is b(j dames zeer gewild. Wordt aan vlschdiners veel gebruikt. Velen mengen dezen met rooden wjjn. De smaak ts dan zoetzuur. Deze heerlijke W(jn leveren w(j voor f 0.75 de fl. Monsters gratis. HUIS OE VLIJT. Voorschoten.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3