I 79. Maandag 18 September 1905. KOLONIËN. BINNENLAND. 4de Jaar^Hng. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNE MENTSPRIJ S Per S maanden roor Amersfoort f 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF 6 C». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regelsf 0.75. Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteoren in dit Blad bij abonnement Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie met I October a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand Septem ber nog zullen verschijnen KOSTELOOS toegezonden. Kennisgevingen. UITSLAG VERKIEZING. 'Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort maken bekend, dat een afschrift ran het proces-verbaal, vermeldende den uit slag der op 15 September 1905 gehouden stem ming ter verkiezing van een lid van de Provin ciale Staten van Utrecht, is aangeplakt en voor een ieder ter Gemeente-secretarie ter inzage ligt. Amersfoort, den 16. September 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUUTIKRS. De Secretaris, J. G. STENIFERT KROEoE. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort maken bekend, dat het register van in schrijving over heit jaar 1905 en de alpna'betische naamlijst, bevattende de ingeschrevenen voor de lichting der (nationale militie voor 1906, ge durende acht dagen, te rekenen van heden, van des voormiddags 10 uur tot des namiddags één uur, ter Secretarie voor een ieder ter lezing liggen, binnen welken tijd bij den lieer Commis saris der Koningin in deze provincie bezwaren kunnen worden ingebracht door middel van een door de noodige bewijsstukken gestaafd ver zoekschrift, op ongezegeld papier, in te dienen bij den Burgemeester der woonplaats. Amersfoort, 16 September 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, WUUTIBRS. De Secretaris, J. G. STENIFERT KRQESE. iiUA i L.1W LAN U. Coiiuek u*eliicui. De oorzaken van de beweging egeii den vrede m.japan. Al vernielden in de laatste dagen de bei richten int Japan geen nieuwe ongeregeld heden, het is niettemin waar, dat üe stem ming onder de bevolking nog zeer verbitterd is over den vrede, die gesloten is. Een Reu ter-bericht uit Tokio van 14 dezer zegt„De verontwaardiging tegen hefc vredesverdrag oixii l ui aiit ïiocidsteden onveranderd aan In de Temps levert Charles Petit eenige beschouwingen, die kunnen dienen tot ver klaring van deze stemming, waarover mj voor zich volstrekt niet verwonderd is. Hij schrijft; Dat volk, dat de natuur zoozeer bemint, heeft zich naar haar beeld gevormd. Over t algemeen vertoont het zich kalm en lachend zooals zijn grond; dan komt plotseling, op een oogenblik waarop men 't het minst ver wacht, de vulkanische uitbarsting; een vu rige en moorddadige lava verspreidt hare verwoestingen in 't rond. Men kan zich in Japan, vergissen, zelfs al heeft men er gewoond. Men begaat dan de zelfde dwalin" als zij, die eene stad bouwen aan den voet van een vulkaan, dien. zij uit gedoofd wanen. De waarheid is, dat de Ja panners veel meer Japansch gebleven zijn dan men ach voorstelt. De Japanners bedie nen zich van de stoffelijke vorderingen van onze beschaving, maar zij hebben die bescha ving niet aangenomendaartusschen bestaat een groot vers .'kil. Eene .natie kau hare wijze van handelen vlug veranderen, maai' niet hare wijze van denken. Vooral het volk heeft een langen tijd noodig om zich te veran deren. Een van de redenen van de tegenwoordige onlusten is, dat de koogere standen sneller vooruit gegaan zijn dan de minderen, waar uit een zeker gemis van maatschappe'ijk evenwicht voortkomt. Dat Ï9 een reden van philosofischen aardmaar er bestaan nog verscheidene anderen, die zeer werkelijk en actueel zijn. Zoo dacht het volk, door eene opgeschoef- de pers misleid, wonderveel te krijgen door dezen oorlog, terwijl het duidelijkste resul taat voor 't oogenblik is. dat- het bijna van honger omkomt en door nieuwe lasten wordt guandit. Het komt in verzet tegen een vrede, welke ellende had kunnen verlichten; dat is welbeschouwd zeer begrijpelijk. Aan den andereu kant komt ook de poli tiek in 't spel. om den toestand ingewikkel der te maken. De mikado kan buiten be schouwing blijvendie evenzeer vereerde als onmachtige god heeft, zooals alle goden, oogen noch ooren, ofschoon alles geschiedt in zijn naam. Maar er is sprake van de pries ters van dien god, d. w. z. van hen, die voor hem spreken en handelen, die in één woord de werkelijke macht hebben. Zij behooren uitsluitend tot twee clans uit het zuiden, de clan van Chochu en de clan van tatsuma. Onder deze bevoorrechten zijn vijf inzon derheid bekend, omdat zij zich dikwijls ver eenigen om zonder hooger beroep de buitcn- landsche zaken te behandelen. Die vijf groote mannen vormen hetgeen men noemt het genro, den raad der oudsten. Het zijn; mar kies It.o de maarschalken. Yamagata en Oyama en de graven Inouye en Matsubata D ze .ide laatsten, financieel© specialiteiten, hebben in de laatste vergadering van dezen raad zich moeten verklaren voor den vrede, evenals markies Ito. Zij hebben maarschalk Yamagata van de noodzakelijkheid van den vrede overtuigd. Wat maarschalk Oyama be treft, die was iu Mandsjoerije, maar heeft misschien ook zijne meening fen gunste van den vrede kunnen doen kennen. De geheime raad, een veel talrijker lichaam, is slechts eene uitbreiding van den raad der oudsten. In theorie moet hij. den vrede bekrachtigen. Wat gebeurt er nu op dit oogenblik? Dat eeuerzijds liet volk, dat niet van den vrede wil weten, opstaat tegen het genro of, wat op hetzelfde neerkomt, tegen de ministers, hunne creaturen, en dat aan den anderen kant hooggeplaatste personen, die, ofschoon zij groote diensten bewezen hebben of vaia aanzienlijke afkomst zijn, geen deel hebben aan de macht omdat zij tot andere clans be hooren, van do gelegenheid partij trekken om de Chochu's en de Satsuma's aan vallen. Al deze ontevredenen hebben, hoezeer om velschillende ïedenen, niettemin aanleiding om zich te vereenigen ten einde van regee ring te veranderen. Eai daartoe verlangen zij niets anders dan dat in de praktijk wordt toegepast, wat in theorie is toegestaan d. w. z. dat de beide Kamers eene werkelijke rol spelen, in plaats van niets anders te doen j dan lijdelijk de begroeting aan te nemen, wanneer de regeering wel zoo goed is hen bijeen te roepon. Zij zou on ook willen, dat. de ministers verantwoordelijk waren voor de Kamers, in plaats van ie stroomarmen te zijn de Chochu's en de Satsuma's. Zoo zou de heerschappij van deze beide clans eindigen, die bestreden worden door de andere clans, •J e zich van cle werkeliikc toepassing van '.aire stelsel zouden willen bedie-j nen om ook een aandeel te krijgen in de regeering. Dit zijn drie oorzaken van de beweging: ongelijke aanpassing van de verscb: maatschappelijke lagen aan de Europeesche beschaving, ellende onder het'volk, dat hoop te op eene oorlogsschadevergoeding opdat de belastingdruk zou verminderen, politieke na ijver onder de verschillende clans. Eindelijk bestaat er nog een vierde oorzaak. Er be vindt zich in de gToote steden van Japan een groot aantal lieden van twijfelachtige repu tatie kooplieden met een. ruim geweten, werklieden die liever niet de handen uitste ken, speculanten van allerlei aard, ongere kend nog de gedeclasseerde!!, de schipbreu kelingen van liet leven. Dat- ziju de vech tersbazen. die Hi onlusten haantje de voor ste zijn en het vuur aanstoken. Wat de boe ren betreft, die aan het leger de uitstekende soldaten geleverd hebben, aan tucht gewend m tegen alle inspanning gehard, zij zullen waar- schijnlijk buiten alle wanordelijkheden blijven. De Schr. is niet zonder vrees, dat de be weging in Japan zich nog zal uitbreiden, al is het moeielijk daaromtrent iets te voorspel len. Alles is mogelijkde vulkaan kan plot seling tot rust komen of integendeel Je grootste rampen veroorzaken. Duitschland. Het bericht, dat president Roosevelt in een brief aan den Duitschen gezant de door Duitschland aangeboden concessiën voor het sluiten van een nieuw handelsverdrag onvol doende heeft verklaard, dat is tegengespro ken door do Köln. Ztg., wordt daartegenover bevestigd door de Lokal-Anzeiger, die mede deelt, dat Roosevelt de bezwaren van Ame- rikaansche zijde heeft medegedeeld opdat de gezant ze zou kunnen weerleggen, en er aan toevoegt, dat de president do Duitscli© on verzoenlijkheid schijnt te betreuren. Berijn, 16 Sept. De Reichsanzeiger meldt, dat van 15 tot 16 September 's middags in Pruisen 3 gevallen, die men van cholera ver dacht, en 2 sterfgevallen aan Aziatische cho lera officieel zijn aangegeven. Het totale aantal ziekte-gevallen bedraagt tot nu toe 190, waarvan 69 met doodelijken afloop Stet'.in, 1G Sept. Een in Stcttin-Bredmv wonende slagersknecht stierf gisteren onder verschijnselen, die aan cholera doden den ken. Er wordt een bacteriologisch onderzoek ingesteld. De weduwe en de vier kinderen zijn in strenge afzondering in het oholera- sbation opgenomen ter observatie Frankrijk. Het nationalistische lid van do Fransche Kamer Lasies heeft aan zijne kiezers een schrijven gericht, waarin hij hun mededeelt, dat hij zich in 1906 niet moer voor een Ka merzetel beschikbaar zal stellen. Hij zou het politieke worstelperk gaarne weder betreden, maar op voorwaarde, „dat er een hechte band bestond tusscheir al zijne vrienden, en eens gezindheid, die niet slechts berust op een gemeenschappelijk program, maar ook en vooral op een wederzijdsche, diepgevoelde sympathie." Deze sympathie, is volgens Lasies verlo ren gegaan en hij acht zich niet in staat haar te herstellen. Zweden en Noorwegen. Karlstad16 Sept. (11 uur 's avonds.) Vol gens eene officieel© modedeeling is er gegron de hoop, dat do onderhandelingen tusschen Zweden en Noorwegen binnen korten tijd tot een positief resultaat zullen leiden. De ondierhandelingen worden morgen voortge- Karlstad, 17 Sept. De gedelegeerden, hiel den heden twea zittingen. De volgende bijeen komst is morgen voormiddag. Stockholm, 17 Sept. De berichten uit Karl stad zijn kier met groote vreugde ontvangen, omdat zij de bevrijding brachten van de drukkende spanning der laatste dagen. In het Grand Hotel in Karlstad, waar de Zweedse he gedelegeerden wonen, werd het volkslied gespeeld, dat door het pub'iek met geesbrift werd meegezongen. Stockholm17 Sept. Het Zweedsohe tele- graaf-bureau 'bericht: Uit de besté bron ver luidt, dat Noorwegen, zooals uit over eenstemmende berichten van reizigers blijkt, in de laatste week uitgebreide militaire maatregelen heeft genomen. In het gebied tusschen de grensvestingen, waarover verschil bestaat, en de grens wordt krachtig gewerkt aan het oprichten van nieuwe tijdelijke versterkingen- Boeren zijn opgeroepen om hout te kappen en de wegeu, te versperren. Bijna alle troepen in ïViKiden-Nooiwegen en in de districten in de buurt van de Zweedsche grens schijnen ge- mobiliseerd te zijn en worden naar de grens gebracht. Hongarije. De vergadering van het huis van afgevaar digden van verleden Vrijdag, waarin baron Fejervary mededeelde, dat zijn kabinet ont slag gevraagd en gekregen had, en daarna het koninklijke bevelschrift tot vei daging van de zittingen tot 10 October te berde werd gebracht, heeft zich alleen bezig ge houden met dat bevelschrift en met het pro test, dat daartegen namens de meerderheid werd uitgebracht. Het voorstel oan de regee ring in staat van beschuldiging te stellen, werd met geen enkel woord ter sprake ge bracht. Het debat over het bevelschrift tot verdaging werd uitgesteld tot 10 October. De correspondent van de Frank f. Ztg. te Boedapest bericht, dat graaf Jcüiaai Zixjky, die vroeger voorzitter geweest is van. de ka tholieke volkspartij en een vertrouweling ifl van den aarts-hertog troonopvolger Frans Ferdinand, bestemd is voor het ambt van minister-president en ook reeds naar Wee nen ontboden is. Hij zou trachten zich met de partijen te verstaan en, als hij daarin niet kon slagen, het ihuis ontbinden. Rusland. Petersburg, 17 Sept. De Czaar en de Cza rina zijp. met hunne kinderen naar den Fm- landschen archipel bij "Wiborg vertrokken. Het in Moskou vergaderde professoren congres heeft zich verklaard voor de hervat ting van de colleges, en wel op den 14. Sep tember. Dit is geschied bij het volgende gemoti veerde besluit. „In overweging nemende, dat er in het land ook th. ris nog geene omstandigheden* bestaan, die eene normale werkzaamheid van de hoogescholen verzekeren en met de uit drukking van diep leedwezen over de ont zettende schade, die aan het land berokkend wordt door de staking van den wetenschap- peliiken arbeid, is liet congres tot het be sluit gekomen, dat de hoogesaholen, ondanks do moeielijke omstandigheden, hunne werk zaamheid moeten hervatten, doch natuurlijk zonder eenige pressie van de zijde van. het staatsbestuur. De bloedige gebeurtenissen m het land en de voortdurende administratieve wille keur bij het ontbreken van de meest gewone weldaden der politieke va-ij beid, vormen steeds eene bedreiging voor den rustigeu gang van zaken. De kleine staat van beleg m vele universiteitssteden verwekt aanhoudend gebeurtenissen, die stoornis kunnen brengen in het leven vun de inrichtingen van on derwijs. De staat van beleg in Odessa en Warschau maakt, naar de meening van het congres, daar het academische leven en de heropening van de hoogescholen onmogelijk. Bovendien is het voortbestaan van het oude academische statuut een ernstig beletsel om het normale leven aan déze inrichtingen te herstellen." Ofschoon do Moskousche gouverneur-gene raal Doornowo dit congres toestond, weiger de hij beslist toestemming te geven tot het voor deze maand bijeengeroepen congres van vertegenwoordigers van de zemstwo's en doe- ma's. Hij verklaarde den voorzitter van de Moskousche zemstwo, dat hij persoonlijk het congres nuttig achtte eu noodig om de ge moedenen gerust te stellen. Er was hem echter bepaald voorgeschreven het congres niet toe te laten, ook niet onder deelneming van een vertegenwoordiger der politieof schoon repressieve maatregelen hun een gru wel waren, kan hij het congres niet toela ten. Tiflis, 16 Sept. (Pctersburgsch telegraaf- agentschap.) Alle inrichtingen in Bakoe, ook dio der regeering staan stil. Alle winkels zijn gesloten. De hoofd voedingsmiddelen, die in prijs buitengewoon zijn gestegen, zijn niet in voldoende mate voorhanden. Do bevol king lijdt honger; er is gebrek aan brood; do toestand van volslagen anarchie blijft aan houden. Petersburg, 17 Sept. (Petersbuxgsch tele graaf agentschap.) De minister van xinancien Heeft den 14. dezer eene memorie van de napiitarindustneelen aan den Keizer voorge legd, betreffende de maatregelen, die noo dig zijn om deze industrie op te hellen uit haren val en de voor haar voortbestaan n<*>- dOjge waarborgen kunnen verschaffen. De Keizer beval daarop, in plaats van het in Bakoe voorgenomen congres van napJita-m- dustriëeien tegen cindo September eeu© con ferentie van naphta^en-steenkool-industr ëeleu en van vertegenwoordigers der iudustriéele districten bijeen te roepen. Kopenhagen, 16 Sept. Het bericht van do Politiken, dat de gezagvoerder van het bij Jacobstad (Finland) gezonken stoomschip John Grafton, was de stuurman Schaumann, een broeder van den moordenaar van gouver neur Botrikow, wordt in een schrijven van de zuster van Schaumann, mej. Sigrod Schau- mann, aan dit blad, tegengesproken. Turkije. Aan de Servisch-Turkscke grens heerschtb thans rust. De Servische regeering heeft eene nota naar aanleiding van de in den laatsten tijd voorgekamen soiiendingen van de grens tot de Porte gericht. Zij vraagt daarin de vorming van een-o gemengde commissie van onderzoek en de bestraffing van de schul digen, voorts schadevergoeding in geld aan de nagelaten betrekkingen van de gevallen officieren en soldaten. Do Servische pel's keurt deze eischen als veel te gering af. In de Roode zee traden in den laatsten tijd de zeeroovers brutaler dan te voren op-: Het Engelsche gezantschap deed onlangs stappen bij de Porte omdat een zeilschip iu den grond geboord was, en verlangde daar voor schadevergoeding. Ook het Italiaanse lie gezantschap heeft stappen gedaan wegens de berooving van eon zeilschip. Japan. Tokio, 16 Sept. Het ontslag van den mi nister van bmnenlandsche zaken Yoshika is aangenomen. Kijoera, de minister van land bouw en handel volgt hem op doch blijft zijn oorspronkelijke portefeuille behouden- De,; meeste ledten van de Japanscho vredes- commissie zijn .naar Seattle gegaan, can zich in te schepen naar hun vaderland. Uit eon telegram van mevrouw Komoera blijkt dat het bericht van een Italiaansch leugenblad over het vermoorden van de Kot- moera's te Tokio een verzinsel is. Het Journal verneemt uit Tokio, dat ad miraal Yamamoto heeft verklaard, dat, naar zijne meening in welke andere admiraals deelden, elke mogelijkheid van een misda dige n aanslag bij het verongelukken van de Mikasa uitgesloten was. De geruchten over ongelukken aan boord van andere oorlogsbo dems waren valsch. De oorzaak van het ge beurde met de Mikasa zou pas kunnen blij ken, als het schip gelicht was. Men werkt daar dag en nacht aan. Over den ondergang van de Mikasa, het vlaggeschip van admiraal Togo, wordt nog bericht, dat het schip tot zinken werd ge bracht door Cwtie reeks ontploffingen, waar van sommigen zoo luid waren, dat het den indruk maakte alsof er vel© zware kanonnen tegelijk werden afgevuurd. Terstond na de eerste ontploffing stegen er groote vlammen op, die het geheele schip schenen te omge ven. De Mikasa was met andere oorlogsschepen in de haven van Sasebo gekomen voor her stellingen. De geheele bemanning sliep, toen de kreet„Brand"weerklonk. Half gekleed deed de bemanning haar best om het vuur te blussehen, maar er ontstond onvermijde lijk eene groote verwarring. In weinige mi nuten waren de vlammen van het eene ©in de van het schip naar het andere einde over geslagen. De heuvels in den omtrek weer kaatsten de ontploffingen van do munitie-ma gazijnen. Het meest woedde de brand op het tweede dok hier streed de meerderheid dor bemanning met het vuur, hier kwamen de meeste ongelukken voor. Stukken van menachenlijken werden door tie ontploffingen houderden meters ver weggeslingerd. Vele matrozen werden door don stoom zoo ver brand, dat zij niet meer te herkennon waren, toon zij aan land werden gebracht. Het lot van velen is onbekend, omdat eene groote afdeelsng naar beneden gezonden was om daar den brand, te blussehendie afdeeling kon niet meer het dek bereiken, toon het- schip zonk. Vele lijken bevinden zich daar om nog in het schip. De Mil. - ligt in zes vademen water. Do dekken van het schip zijn zichtbaar. Men gelooft, dat als het schip gelicht is, de scha' de gemakkelijk te herstellen zal zijn. De vredè. Het interview van president Roosevelt over liet sluiten van den vrede, dat de Petit Parisieu. bevatte, blijlkt eon verzinsel te zijn. De' particuliere secretaris van den president, do heer Loeb, heeft er een tegenspraak van. gegeven, die eene afstraffing lijkt. Den oor- respondent wordt het verwijt gedaan, dat hij rich onder verkeerde opgaven eene audiëntie bij den president heeft verschaft. Het tele gram eindigt met de woorden„Do presi dent had met u geen onderhoud ovor de vredesonderhandelingen, cn liw bericht over uw gesprek met hem is van bet begin tot het einde zonder feitelijken grondslag. Zoowel uwe onwaarachtigheid als de manier waarop gij u onder valscbe opgaven toegang hebt verschaft., beschouwt do president ais zeer onbehoorlijk. De bepaling van den eergisteren in wer king getreden wapenstilstand, waarbij eene onzijdige zone van vier K.M. breedte tus schen de wedcrzijdsche stellingen getrokken wordt, geldt zoowel voor Mandsjoerije als voor Korea. In Korea is de bepaling van deze zone aan d© plaatselijke bevelhebbers overgelaten. De zekerste demarcatielinio daar zou dé Toornen zijn, ware "t niet, dat de Russen hunne stellingen teil zuiden van deze grensrivier niet zullen willen prijs ge ven. Gemakkelijk zal het vallen, de naleving te verzekeren van de voornamelijk op Wla- diwistok betrekking hebbende bepaling, dat de aee-strijdkrachte n. van een der oorlogvoe renden niet het gebied zullen beschieten, aan den ander bckooreude of door hem bezet. Het is te hopen, dat het sluiten van. den wapenstilstand nu ook het einde vau allo vijandelijkheden beteekeut, want de offers, die t meest te bejammeren zijn, zijn die, welke geen doel meer hebben. Allerlei v-- Bij het proeven van honig slikte dezer dagen ©en boer in Opper-Ooetenrijk bij onge luk een bij in, welke hem een steek toebracht in de keel. Hij bekommerde zich daar in 't eerst niet om; maar weldra kreeg hij pijin in de keel en toen de dokter er bij kwam, was het al te laat. De boer stierf nog dien zelfden avond. vEen patroon te Gent zond dezer da gen een zijlner leerjongens om 10 fr. cartes- lettres. De jongen die misverstaan had, kwam terug met. 10 fr. varkenskoteletten. Dat zal dien baas leeren Fransehe boodschap pen te geven. (H. v. A.) OOST-INDIË. Bij het departement van koloniën ziju ontvangen de volgende telegrammen van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indiö Zuid-Celebes. „Ultimatum door Locwoo verworpen. Den elfden dezer geland te Uelandai. Ver zet gering. Kraton Paloppo bezet. Verliezen vijand onbekend." „Bij de landing Paloppo (Celebes) zijn zwaar gewond de matroos 3e klasse M. van. der Gaag, de luit. ter zee lc kl. J. X. van Zadelkoff, de bootsman C. F. Kroes en de tamboer le kl. D. Groen." Flores. „Op Flores werd do tegen 't bert uur zich verzettende Larantoekasche bergkam- pong Lekloewo op 18 Augustus genomen zon der verlies". Timer. „Blenden van den pretendent Sonne- i bait Timor deden 19 Augustus een inval in ons direct gebied nabij Pariti, vermoordden j 32 en ontvoerden 62 personen." Niouw-Guinea. „28 Augustus werd de politiepost te Sekar aan de Maccluergolf door Alfoeren aangevallen en verbrand, waarbij gesneuveld zijn vier politiedienaren". Vereenigde vergadering van de baida Kamera op Zaterdag den IGdan September 1905, tot aluitiag van da sitting der Staten-Generaal. (Geopend to 3 uren). Do heer Schimmelpeuninck van der Oye bekleedt den voorrittersstoel. De Voorzitter laat door den griffier van de Eerste Kamer voorlezen een Konink lijk 1 esluit van 9 .- pt. 1905, no. 29, waarbij de Minister van Binncnlamlsche Zaken wordt gemachtigd, heden, te drie uren des namid dags, zich te begeven naar de vergadering der Staten-Generaal, ten einde in. eeu veree nigde vergadering der ljeido Kamers de rit- ting in Qaam der Koningin to sluiten. De Voorzitter benoemt eene oominis- T de» Minister in het gebouw der Twee de Kamer zal ontvangen en uitleiden. Kort daarna treedt de Minister, voorafge gaan door de Commissie, de vergaderzaal (binnen. De heer Rink, Minister van Binnenland-: j scho Zaken, neemt plaats voor den troon, On houdt do volgende aanspraak:

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1