gebeurt morgen op de Varkensmarkt? Handelsvereeniging „AMSTERDAM". Handelsvereeniging „AMSTERDAM". Steenkolen. van Mej. VAN BEMMEL, Villa te Bunnik. Het Heerenhuis Uit den omtrek^ STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Spreekuur voor de lessen Zaterdagmiddag a.s. van 2-4 uur, Lange Bergstraat no. 6. Aanbesteding. Aanbesteding. KLEEF. Notaris IMMINK, te Houten, verkoopen: Mr.J.G. BROUWER NIJHOFF, AFLOSSING Uitgifte eener Geldleening groot f 5,000,000 VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1905, 'bied ert- oert alen ande Tuil- 'uLse ïti fa len), mes bee- evr. em- rar- !oor aar rer- )nd bij und Belgien, deelt de heer A. Prell thans mede, dat op zijn verzoek aan den Neder- landsohen Journalistenkring drie bestuursle den zijn aangewezen voor een onderzoek in de bekende quaestie, of nl. do heer Prell aandeel zou hebben gehad in de uitzetting van den heer Catz van A al ben, uit Berlijn. Pe drie bedoelde heeren zijn: de redacteu ren De Jong en Tersteeg, van het Handels blad, en de heer Schlick, van Reuters office. Voorts deelt de heer Prell mede dat hij behalve tegen heb Berliner Tageblatb, ook nog een klacht wegens laster heeft ingediend tegen de Morge nzeitung te Berlijn en tegen de Vorwarta. De zaak-Payens. Naar uit Gro ningen aan de Tel. gemeld wordt, heeft de gasfitter Hertz zijn aanklacht tegen den directeur der gasfabriek aldaar ingetrokken en kunnen binnenkort in deze zaak belang rijke mededeelingen vanwege burgemeester en wethouders van Groningen verwacht wor den. Drankwet en Sociëteit. Te Montfoort heeft de sociëteit (rechtspersoon) in het begin van dit jaar bij acte ecno ver gunning gekocht, met hot doel den 1. Juli 1.1. de acte van vergunning op naam van de sociëteit te laten overschrijven en bij het begin van het vergunningjaar de vergun ning naar haar eigen lokaal over te brengen. Hangende het verzoek om wijziging en overschrijving bij Ged. Staten, is de vergun ninghoudster overleden en nu meent de So ciëteit als „rechthebbende" ingevolge art. 24 alinea 2 der Drankwet de vergunning te kunnen voortzetten gedurende het loopende vergunningsjaar. Om nu te voorkomen dat de vergunning, wegens het gedurende drie maanden opzettelijk daarvan geen gebruik maken, door B. en W. zou worden ingetrok ken, togen enkele leden der Sociëteit, die het perceel gehuurd hebben, dezer dagen naar de zeer primitieve inrichting, om daar te tappen. Daar verscheen echter de dienaar van. den H. Hermandad, en maakte tegen het bestuur van de Sociëteit prooes-verbaal op. Men is benieuwd hoe dat zal afloopen; van Ged. Staten is nog geen beschikking op het verzoek om overschrijving ontvangen. De moord bij Berg en Dal. Maandag 25 Sept. a.s. zal de strafkamer van het Luiksche hof van cassatie zich bezig te houden hebben meb de door Jules Cherpion ingediende cassatie op zijn veroordeeling tot levenslangen dwangarbeid door 't Assisenhof wegens den bekenden moord bij den Dui velsberg bij Nijmegen. Cherpion wijst daarbij o.a. op 't feit dat vele personen als expert gehoord zijn, zonder in die kwaliteit hun eed te hebben afgelegd Bovendien zouden vele gezworenen niet alleen onder elkaar over de zaak gesproken hebben, doch ook met derden. En toch zweren de gezworenen vooraf met niemand hoegenaamd te spreken over de be treffende zaak, dan na de uitspraak. Een eigenaardige zaak van meineed zoo schrijft de Tel. de zaak tegen een Blaricumsch boertje, een ze keren Hendrik Vos, diende gisterenmiddag voor het gerechthof te Amsterdam. Het be trof het geval van iemand, die voor de Utrechtse he rechtbank terecht heeft ge staan, wegens meineed, doch volgens het re quisitoir van den advocaat-generaal, mr. Pleyte, van rechtsvervolging moet worden ontslagen, daar de rechtbank in dit geval geien eed van hem heeft mogen toelaten. Een zekere Hendrik Laniphen stond voor de Utredhtsshe rechtbank terecht wegens diefstal van een bladèrenkrabbel of spanen- krabbel of mestvork; voornoemde Vos we gens heling van ditzelfde voorwerp. De zaak werd behandeld te Utrecht en Lamphen werd veroordeeld tot 8 dagen gevangenisstraf terwiijl die rechtbank zich, wat betreft het Blaricummer boertje Vos, onbevoegd ver klaarde en zijne zaak verwees naar de Am sterdamse he rechtbank. Lamphen kwam te gen dit vonnis in verzet. In do heropende strafzaak tegen Lamphen dd. 15 Juni, werd nu als getuige a décharge door de verdediging opgeroepen de vroegere mede-beklaagde Vos. Deze zou hier, onder eede, in strijd met de waarheid, verklarin gen hebben afgelegd, waarom de Utrechtsche rechtbank hem, verdacht hiervan, in hechte nis deedl nemen Vos werd wegens meineed veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf. Thans werd de zaak in hooger beroep be handeld. De verdediger had acht getuigen a décharge laten dagvaardien, waaronder bekl.'s vader, bekl.'s vrouw, bekl.'s schoon zuster en bekl.'s vriend Lamphen. Ook was bekl.'s jongste spruit, die zich een tijdlang in do gerechtszaal deed hoeren, een poosje aanwezig. De advocaat-generaal "mr. Pleyte, wees op de onvoorzichtigheid, door de verdediging te Utrecht begaan, om bekl. als getuige te doen hooren. Op grond van jurisprudentie betoog de spr., dat, hoewel de wet het optreden van dezen Vos als getuige niet verbiedt door ver schillende rechtsinstellingen dergelijke ge tuige niet werden toegelaten Op grond hiervan requireerde het O. M. ontslag van rechtsvervolging. Bekl.'s verdediger pleitte vrijspraak en on- middelijke invrijheidstelling welke onmid- dlelijke invrijheidstelling door het hof ver leend werd. Uitspraak den 3en October. Woest r ij den. Het gerechtshof te Amsterdam heeft den 19-jarigen chauffeur Gr., die den 30en Mei op het Rokin aldaar met zijn automobiel een heer aanreed, tot 3 weken gevangenisstraf veroordeeld, overeen komstig het vonnis der rechtbank. Poging tot vergiftiging. Het O. M. bij de rechtbank te Rotterdam heeft tion jaar gevangenisstraf geeischt tegen den werkmai H. van Vlijmen uiit Krimpen a. d. Lek, die 17 Juni op de fabriek van de firma Smuldeis te Schiedam, zijn kameraad Klaas Oord, heeft getracht te vergiftigen, dóór phosphorus in zijn drinken te werpen. De Zondagswet... van 1815. Voor het tweede kantongerecht te Rotterdam stond gisteren terecht de heer C. Sijthoff, directeur van het „Rotterdamsch Nieuws blad", beklaagd van op Zondag 14 Mei des namiddags van 24 uur tijdens een door hem op het exercitieterrem georganiseerden voetbalwedstrijd, daar zonder toestemming van B. en W. een concert heeft doen plaats hebben, en tijdens dat concert het publiek toegang te hebben verschaft togen betaling van f 0.50. De ambtenaar van het O. M. vraagt veroordeeling tot f 2 boete. Bekl. gaf toe dat hij de Zondagswet van 1815 heeft overtreden, maar wijst er op dat herhaaldelijk op Zondagmiddag concerten tegen entrée gegeven worden, en dit ook in andere plaats steeds zonder inmenging van de politie wordt toegelaten. Uitspraak over 14 dagen. Het socialistische rekeiu- sommetje. In zake het beruchte reken sommetje omtrent het traetement der Ko ningin is gisteren door het O. M. bij de rechtbank te Arnhem f 50 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis geëischt tegen C. Lijesen, hooftl der christelijke school te Beverwijk, beklaagd van beleediging van E. de Boer, on derwijzer te Haarlem, door de mededeeling in het anti-revolutionnair orgaan de „Arn hemmer". Mr. Frank van Lennep, uit Amsterdam, trad als verdediger op. Meineed. De rechtbank te 's Her- togenbosoh veroordeelde gister den rijksveld wachter Kooien, te Oyen, wegens meineed voor het kantongerecht te Oss, tot een jaar gevangenisstraf. De eisch van het Openbaar Ministerie was vrijspraak. Misbruik van vertrouwen. Naar de Prov. Gr. Ct. verneemt, is een ver volging ingesteld tegen den 31-jarigen Joh. Ti-., die verdacht wordt een som gelds van een patiënt, welke hem in zijn hoedanigheid van magazijnmeester van het academische ziekenhuis te Groningen ter bewaring was toevertrouwd, te hebben verduisterd. Reeds is hij bij het parket in verhoor geweest. Roof. Maandagavond ontmoette de aardappelkoopman P. S. te Rotterdam in het bierhuis van K. in de Lange Torenstraat R. P. S., uit de Bagijnenhofstraat, die voor gaf zaken niet hem te willen doen. Van uit dit bierhuis begaf de aardappel koopman zich naar het bierhuis van N. v. D. op de Gedemp te Binnenrotte, werwaarts R. P. S. hem volg de. Daar vroeg S. hem om zijn notitieboekje ten einde daarin zijn naam en adlras te kun nen schrijven, opdat hij dit weten zou al3 het tot zaken doen kwam. In dit notitieboek je was geborgen een bundeltje bankpapier tot een bedrag van f 500. Fluks greep S. dit er uit en ging op de vlucht, kort daarop gevolgd door P. K. uit de Nauwe Broeder- steeg, die blijkbaar met S. en den bierhuis- houdier van D. in het complot was. Ook van D. had een goed heenkomen gezocht. Na aangifte bij de noli tie zijn daarop R. P. S. en P. K. des nachts aangehouden in het Ver huis i\ de Lange Torenstraat, waar zij den aardappolkooprnan het eerst ontmoetten, en N v. D. in zijn woning op de Gedempte B:n- nenrotte; allen zijn opgesloten in het poli- tieburea i i„ de Lange Torenstraat, doch van liet gestolen bankpapier is nog niets gevon den. Bij hun arrestatie had alleen Van D. ruim f 19 in zijn bezit en de beidé anderen nagenoeg niets. N. R. Ct. - Griezelige vondst. In een gan getje bij de Betuwestraat te Arnhem is gis terenmorgen het lijkje van een pasgetJoren kind gewonden. Baldadig. Op de tram die Zondag nacht om half twaalf cp den Nieuwen Bin nenweg te Rotterdam reed, werd bij herha ling aan de schel getrokken, zender dat men kon ontdokken wie dit deed. Voortdurend oponthoud was er het gevolg van. Gekomen ter hoogte van de Claes de Vriezelaan. werd eindelijk de Schiediamsche makelaar M. L. G. V. hierop betrapt. De tram stopte, en de commissaris van politie, de heer J. Don, die toevallig voorop stonde wilde nu dezen Schie dammer verwijderen, waartegen hij zich he vig verzette. Nu maakte de tramconducteur vau zijn sdgnaalfluit gebruik, waarop de con troleur J. W. de Geus, van den gecontro- 1 eerden, particulieren naobtveiligheddsdienst verscheen, met wiens krachtdadige hulp men er in slaagde den man van de train te ver wijderen. Met de hulp van eon Later ver schenen agent van politie is hij toen naar den politiepost in de Swaarde Croonstraat gebracht. Een naaktlooper. Maandag avond ongeveer half acht kwam een geheel naakte man uit het Rijstenbuxger wandel park to Deventer, die langs den Singel liep, langs het ziekenhuis en een groote conster natie veroorzaakte onder het publiek. Eenige burgers achtervolgden dezen naaktlooper, die, dit ziende, het snel op een loopen zette over de Keizerstraat naar het centrum der stad, den Brink. Daar gelukte het eenige personen hem te grijpen. Hij werd onder 4^n kolossalen toeloop van menschen naar bet politiebaireau geleid; onderweg stond een politie-agent zijn regenjas af om den man eenigszina te bedekken. De man was kenne lijk ziek. Hij udtte geen enkel woord. Een geneeslieer die gehaald werd, gelastte zijn directe opname in een ziekenhuis. Gister morgen werden 's mans kleeren gevonden op een bank in het plantsoen. De identiteit van den naaktlooper is nog niet kunnen worden vastgesteld. Men gelooft, dat hij buiten De venter woont. Do man is vermoedelijk 25 a 30 iaar oud, blond, draagt een rooden kne vel en dito puntbaardje. Hij behoort, naar zijn uiterlijk te oordeelen, tot den werken den stand. Tusschen de buffers. Maandag avond is op het station Leeuwarden de sto ker De J. tusschen de buffers bekneld ge raakt. met het noodlottig gevolg, dat de on gelukkige kort daarna aan de bekomen ver wondingen overleed. Goed afgelaopen. Zondagavond 9 uur wa9 de 72-jarige P. 9. te Hillesluig onder den slagboom van de spoorbaan door gekropen. Juist passeerde de nachttrein; naar Parijs. Door de zuiging van den trein werd hij op zij geslingerd tegen een ijzeren plaat bezijden de spoorbaan. De man be kwam een verwonding aan hoofd en. arm. Wonder boven u-onder kwam hij er zonder ernstig letsel af. Door de tram overrode n. Gisterenavond omstreeks zes uur is door de Gooische Stoomtram, komende van Muiden, onder Dicmen een man overreden. De onge lukkige werd per tram naar het O. L. Vr. Gasthuis te Amsterdam vervoerd, waar am putatie van het linkerbeen noodzakelijk bleek, hetgeen onmiddellijk geschiedde. Do overre- dene bleek te zijn H. Meerleveld, een schip per, wonende te Hillegom. Verdronken. Te AnnarPaulowna (N.-H.) is een zoontje van den heer K. ver dronken in een waterput, waarvan de ope ning met planken belegd was. Doordat de planken uiteen weken, viel de kleine er door. Brand. Aan de de Wittenstraat te Amsterdam is gisterenmiddag een fabriekje van vuurmakers der firma Ed. van Rossurn en Zoon geheel uitgebrand. Daar het ge bouwtje van plaatijzer was opgetrokken, bleven do aangrenzende houtloodsen der fir ma CerRjn en De Haan voor het vuur ge spaard Brand. De bekende groot e boeren- hutzing van den heer Alb. Hoving» te Oost- woldjerpolder is gisteronnamiddag grooten- deels afgebrand. School- en Kerknieuws. De nieuwe nirsussen aan de verschillende inrichtingen voor Land- en Tuinhouwonderwijs te Wapeningen zijn begonnen metHoogere Land-, Tuin- en Boschbouwschool 72 ingeschre venen, Rijks-Landbouwschool 64, Rijks-Tnin- bouwsohool 5 leerlingen. Do zaak-B iihier. Op de jongste ver gadering van de Friesche Predikanten-vereeni- ging is unaniem de volgende motie aangenomen De vergadering der lriesche Predikanten- vereeniging, samengekomen te Leeuwarden, 11 September 1905, overwegende, cat «'oor de uitspraak der Sy- nodus Contracta d.d. 9 Aug. 1905 in zake de bekende quaestie-dr. L. Bahler don naam van Christus smaadhoid, het christendom oneer is aangedaan en aldus de eer der Nederlandsche Hervormde Kerk is geschonden en het aan het Provinciale Kerkbestuur van Friesland onmo gelijk is gemaakt Art. II van het algemeen Re glement te handhaven, spreekt hare diepe verontwaardiging uit over de wijze der behandeling dezer zaak en over de uitspraak die daarvan hot gevolg is geworden en gaat over tot de orde van den dag. (Stand.) aDe Broederschap van commiezen dei Telegraph!e on dier Posterijien hield Zondag te Utrecht haar elfde jaarvergadering. Door den secretaris werd vei slag uitge bracht van het afgeloopen vereeuigingsjaar, waarin een kleine achteruitgang van het ledental werd geconstateerd. Mededee'ing werd gedaan van de stappen door het be stuur gedaan (ter voldoening aan de door de vorige jaarvergadering gegeven opdracht) om de verschillende punten van het pro- graan vam. wenschen verder in behandeling te nemen en ter kennis te brengen aan auto riteiten.. Als plaats voor de volgende jaarvergade ring werd Amsterdam aangewezen. In de plaats van aftredende en niot-lier- kiesbare bestuursleden, dé Loeren J. H. M. Lohmann en E. J. BnabamL, werden als le den vaai het l>estuur benoemd de heeren T. Meijer en J. Lohmann, beiden te Amster dam. Besloten werd het optreden der Broeder schap van commiezen dor Posterijen in zako de bezetting der kantoren 7e klaas? te steu nen. Als afgevaardigden naar de jaarvergade ring van den bond ter verkrijging eener wettelijke regeling van den rechtstoestand der burgerlijke ambtenaren werden aange wezen de heeren E. J. van Braband en J H. Marsman, beidien te Amsterdam. aIn den ouderdom van 93 jaren is te Utrecht overleden de heer J. Boumeester, ge pensioneerd hoofd-oommies bij het departe ment van financiën, Ridder in de orde van de Eikenkroon. Hoevelaken. De commissaris der Ko ningin in Gelderland, mr. J. H. M. baron Mollerus van Westkerke, wordt Vrijdag a. s. alhier verwacht. Apeldoorn- Het park vani Het Loo is weder voor het publiek opengesteld. Thans is de gunstige bepaling gemaakt, dat er ook des Vrijdags mag gewandeld worden. Naar wij vernemen, zullen de van den Hoofdcursus herkomstige, bij het 5e regi ment infanterie nieuw benoemde 2 luitenants op Zaterdag 30 September, worden beëedigd en in functie gesteld. Mej.Everaars en de heer Crap Helling man. klerken le kl. bi] de posterijen en tele grafie, zijn benoemd tct commies-titulair. Voor de Remonstrantsche gemeente hoopt a. s. Zondag, te half elf voorm., op te treden ds. J. van Loenen Martinet, predi kant te Bussum Naar wij vernemen, zal de vereeniging Ambachtsschool voor Amersfoort en Omstre ken Maandagavond een ledenvergadering houden in „De Arend". Aan de orde komt o. m. verkiezing van bestuursleden. Door den Alg. Ned. Wielrijdersboncl ia een boekje uitgegeven, bevattende de platte gronden van een 30-tal groote steden' in ous land Hieronder bevindt zich ook een platte grond van Amersfoort, vervaardigd door den oud-consul, den heer J. Kooiman. De hoofdverkeerswegen zijn, met het oog op het toerisme, op duidelijke wijze aange geven. Dé temperatuur van het water in do zwemschool was op 20 Sept. des ochtends 7 uur, 55 graden Fahrenheit Marktberichten. Amersfoort, 19 Sept. Aan de veemarkt werden stuks vee en schapen aange' voerd de prijzen waren, voor: Vette koeien fGuste koeien f 120 t\ 140, Kalf- koeien f 140 a 190, Kalfvaarzen f Kalveren f k Guste vaarzen f 90 k 115, Pinken f 52 A 70, Stieren f 42 k 52. STAATSLOTERIJ. hoogste prij/.eu der 5. klasse. Trekking van 20 Sept. Prijs v. 100000 No. 310 Prijs v. 1 1000 No. 16322 5177 Prijs v./" 400 No. 16416 2649 11146 15452 Prijs v. 200 No. 6479 19980 Trijs v. f 100 No. 19161 11462 17853 11362 14458 16466 8210 10800 13167 9136 6699 5210 WAT BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Amersfoort zullen op Donderdag den 28. September a s., des voormiddags ten elf ure, ten Raadhuize publiek Aanbesteden De levering van 814 H. L. Steenkolen, benoodigd voor de gemeentegebonwen, voor den win ter 1905/1906. De voorwaarden van aanbesteding liggen ter Secretarie der gemeente ter inzage. Inschrijvingabiljetten op gezogold papier kunnen vóór of op den 28. September e. k. vóór des voormiddags 11 uur bij Burgemeester en Wethouders worden ingeleverd. Amersfoort, den 19. September 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester WUIJTIERS. De Secretaris J. G. STENFEUT KROE8E. Burgemeester en Wethouders der gemeente Utrecht zullen op Zaterdag 23 Septem ber 1903. des namiddags ten twee uur, in het openbaar ten Stadhuize bij inschrijving aanbesteden Het leggen van sporen wissels en kruisingen met bpehoorend grond- en straatwerk voor de electri- sche Gemeentetram. Do voorwaarden van deze aanbesteding zijn van af 6 September a. s. tegen betaling van f 2.50 verkrijgbaar bij de Boekhandelaren J. G. VAN TER VEEN ZOON alhier en ter Financiekamer ten Stadhaize. Utrecht2 September 1905. De Secretaris der gemeente Utrecht, ENKLAAR, l.s. IVassauer Allee, en wiuter verblijf. PENSION WILHELIHINE. Zeer rustig herfst- zal op Donderdag 21 September 1905, 's voorm. 11 nnr, bij den Heer H. VAN DER HORST, te Bunnik, pnbliok Diverse perceelen uitmuntend WEI-, HOOI-, ROUW- en BOSCHLAND, gedeeltelijk bezet met Steen- en Panaarde, aaneengelegon ondor de gemeente Zeist, op de grens van Bunnik, achter het Kasteel VR hij n au wen", strekkendo van den Rhijns- oeverschen weg (in de onmiddellijke nabijheid van den Krommen Rijn) noordwaarts op tot aan do Bisschopswetering helend ten Oosten door eigendommen van Jhr. C. C. G. DE PESTERS en Jonkvr. A. J. E. STRICK VAN LINSCHOTEN, en ton Westen door de Zand- laan, toebehoorende aan Jhr. C. J. STRICK VAN LINSCHOTEN, kadastraal bekend ge meente ZeistSectie G n04 1028, 544, 543, 542, 541, 540, 545, 546, 547, 548, 549, 550, 551, 552 en 1027, ter gezamenlijke grootte van 34 Hectaren, 61 Aren, 60 Centiaren. Breeder omschreven bij catalogi, verkrjjg- baar ten kantore van genoemdon Notaris. Kift8 Op Zaterdag den 7den Oc tober 1905des namiddags te zee nnr zal in het Venduhuis der Notarissen, Achter St. Picter te Utrecht, in het openbaar worden GEVEILD: met Erf, Grond en Tuin, te Bunnik aan den Smallen Weg, A, No. 116a, tusschen do kom dier gemeente en het Station, kadas traal bekend gemeente Bunnik, in sectie A, nommer 1002groot 9.85 Aren. Het Huis bevat beneden: Vostibnle en Gang met wit marmeren steenen bevloerdVoor kamer, twee groote KamerB en Suitewaar van de eene met open, de andere met dichte Veranda, StrijkkamerPoetskamer ook als Badkamer te gebruiken, Keuken, Bijkeuken cn BerghokjePrivaat met Closet en Kelder. Trap naar bovenhalverwegeProvisie kamer en Privaaten Dienstbodenkamer waarheen een afzonderlijke Gang. Eerste verdiepingvier Kamers, waar van twee inéónloopend. Tweede verdieping: groote Zolder met geheel beschoten kap en water-reservoir. Tuin met Vruchtboomen. Te bezichtigen; eiken Vrijdag en Zaterdag, n.m. van li/s tot 3Va nnr, tegen vertooning van een door den Notaris af te geven toegangs bewijs. Het perceel is verhuurd voor f 800. 'sjaars aan den Heer Mr. W. J. VANBEECK CALKOEN, tot 1 Mei 1906. De betaling moet geschieden den 1. De cember 1905, sedert welken datnm do huur penningen ton faveure dos koopers komen. Desvcrkiezende is het porcoel op dezen datnm in eigen gebruik te aanvaarden. Nadere inlichtingen te vorkrjjgon ten kantore van den Notaris te Utrecht, Kr. Nieuwe Gracht, 84, aldaar, te wiens overstaan doze veiling zal plaats hebben. In de ALGEMEENE VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS, gehouden te Amsterdam op den 15611 September 1905 werd besloten tot van alle nog uitstaande Obligation der Geldleeningen van 1891 oorspronkelijk groot f 1,000,000.— 500,000.— 1898 1901 2,000,000.- Houders van niet uitgelote Obligation dezer leeningen kunnen hunne Obligation inwisselen tegen Obligation van gelijk bedrag in de nieuw uit te geven leening groot f 5,000,000.—, rentende 4 pCt., op de wijze en de voorwaarden als in het Prospectus dier leening omschreven. In dit Prospectus is tevens aangegeven de wijze en tijd van aflossing der stukken waarvoor van bovengenoemd recht geen gebruik wordt gemaakt. OE MKJECTIE. AMSTERDAM, 16 September 1905. rentendo i pCt. 's jaars tot don koers van 99 pCt. De INSCHRIJVING op bovenvermelde leening is opengesteld op van 10 uur voormiddags tot 4 uur namiddags, ten kantore van de ASSOCIATIE CASSA, alhier, alwaar Prospectusson en Inschrijvingsbiljetten verkrijgbaar zyn. I>U DIKËCTIË. AMSTERDAM 16 September 1905.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3