Meubelen Le Grand Boekverkooping te Arnhem 16-21 October I. Koetsier. Uit den omtrek. STADSNIEUWS." ADVERTENTI EN. Mr. H. J. M. VAN DEN BERGH, VILLA met Tuin, Huis te koop te de Bilt, Hotel Pension OUD-BERG-EN-DAL Naamlooze Vennootschap BLAAUWHOEDENVEEM. 't MODELHUIS, AMSTERDAM. Naar ik uit goede bron verneem beeft, de officier van justitie alhier tkooger beroep aangeteekend tegen de uitspraak der recht bank inzake de mishandeling der stads be st edel ld gen. Daar de officier zelf vrijspraak bepleitte, ligt het vermoeden voor de hand, dat hem van hoogerhand. hiervoor een wenk is gegeven. Verduistering van obliga- 11 n. P. J. v. Eyk, die Donderdag door het gerechtshof te 's Gravenkage tot drie jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, wegens verduistering van gelden, heeft naar het L. D. meldt cassatie aangeteekemd. Zakkeurollers. Den landbouwer Dirk Rijlaarsdam, wonende te Bodegraven, is op de paardenmarkt te Alfen a. d. Rijn zijn portemonnaie ontrold, inhoudende eenige papieren en f440 aau bankpapier. De burgemeester van Alfen a. d. Rijn ver zoekt inlichtingen. Al vroeg ondernemend. Dezer dagen werdi te Lekkerkerk op school een kind vermist etn bij navraag thuis bleek, dat ook de moeder het vermiste. Het was een knaapje van 9 jaar, dat om een stuk appel hot ouderlijk huis ontloopen was en de wijde wereld wilde ingaan. Hij had nl. een heelen appel gekregen en moeder gelastte hem te doelen met zijn zusje. Dit was de reden waar om hijj wegliep, en zijn zusje van 4 jaar ging met hem mee. Na lang zoeken werden de twee kinderen nabij Krimpen aan de Lek gevonden en per hondenkar naar huis teruggevoerd. Het s poor wego n ge 1 u k te Purmerend. De lieer en mevrouw Cla rion zullen in dien loop dezer week het ziekenhuis te Purmerend verlaten om, naar Ben nebroek overgebracht, daar in hun eigen woning verpleegd te worden. Door eigen schuld. In de ce- men tsteenfabriek van den heer P. Meijer, te Aikmaar, raakte Zaterdag een werkman, door onvoorzichtigheid, met de hand in een der vul kasten, waaraan hij niets noodig had, met het gevolg dat de geheele hand er werd afgerukt. De man werd onmiddellijk in het stadsziekenhuis opgenomen. Eerbied voor de wet! voor den kantonrechter te Rotterdam was, zoo meldt het „N. v. d. D.", een man gedagvaard tot ontruiming van zijn woning. Gedaagde kon niet verschijnen, omdat hij zooals zijne weduwe mededeelde reeds 1 jaar dood is. Als nu werd verstek tegen hem verleend met zijne veroordeeling om binnen acht da gen zijne woning te verlaten., zoo noodig met behulp van den sterken arm. School- en Kerknieuws. Bij beschikking van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken is bepaald, dat de commissie tot het examineer en a an hen die eene akte van bekwaamheid wenschen te verkrygen tot het geven van middelbaar onderwijs in Nederland- sche taal en letterkunde, geschiedenis, aard rijkskunde, staathuishoudkunde en statistiek, staatsinrichting en schoonschrijven voor het jaar 1905 zitting zal houden te 's-Gravenhage, en zijn benoemd tot lid en voorzitter dier commissie K. ten Bruggencate, inspecteur van het middelbaar onderwijs, te 's-Gravenhage tot lid en onder-voorzitterdr. C. M. Kan, hoogleeraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam tot leden dr. K. H. Th. Busseonaker, hoogleeraar aan de Itijka-uniyersiteit te Leiden dr. G. W. Kernkamp, hoogleeraar aan de Rijks-universiteit te Utrecht dr. J. te Winkel en mr. al. W. F. Treub, hoogleeraren aan de Gemeentelijke Universi teit (e Amsterdam mr. D. P. D. Fabius, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam dr. A. Kluyver, mede-redacteur van het Woordenboek voor de Nederlandsche taal, te Leiden dr. H. Blink, pricaat-docent aan de Rijks universiteit te Leiden, wonende te 's-Graven hage O. C. F. van der Laan, hoofd eener openbare school te 's-Gravenhage. In de vergadering van het algemeen col lege van toezicht op het beheer der kerkelyke goederen en fondsen van de Hervormde gemeen ten in Nederland, werd tot. vooraitter gekozen, inde plaats van mr. B. P. baron van Verschuer, die om gezondheidsredenen bedankte, de heer H. J. Calkoen, tot ondervoorzitter jhr. mr. P. R. Feith, en tot secretaris mr. W. J. Koppius. -Tot leden der spoedcommissie werden be noemd de heeren mr. J. Terpstra, te Leeuwar den jhr. mr. P. B. Feith. te '6-Gravenhage, en ds. H. van Woudenberg Hamstra, te Oijen. Tot lid van het college is benoemd nrr. J. baron van Pallandt, te Geldermalsen, en tot diens secundus mr. K. M. G. Demeyier, te Arnhem. In den ouderdom van 53 jaren is te Lochem overleden Ds. G. .T. Barger, predikant hij de Gereformeerde gemeente te Driebergen. De. Barger legde in 1876 voor het provinciale kerkbeatuur van Noord-Holland zijn proponents examen af en deed 13 Mei 1877 zyn intrede bij de Ned. Herv. gemeente te Oudeweteringver trok van daar in 1880 naar Maassluis en deed 18 Febr. 1883 zijne intrede te Driebergen. 2 Dec. 1887 ging hij tot de Geref. kerken over. De Gereformeerde gemeente in Driebergen lijdt door zijn heengaan een gevoelig verlies. aIn eene Vrijdag te Utrecht gehoudbn. vergadering vanwege de Vereenigjiaig voor Ge reformeerd Schoolonderwijs onder voorzit terschap van prof. Noordtzij, uit Kampen is besloten tot hei oprichten van een Bond van Gereformeerde scholen. Eene commissie is benoemd tot het ont werpen van statuten. aGeschil. In de buitengewone alge- mcene vergadering van den Bond van kler ken. werkzaam bij de rechterlijke macht in Nedbrland, gisteren te Utrecht gehouden, tot behandeling van 't. program van actie, waar toe in de laatste algemeene vergadering d.d. 13 Augustus 1.1. was besloten, is bedoeld program, behoudens enkele wijzigingen, goed gekeurd Voor de uitvoering van dit program van actie werden naast het bestuur benoemd drie leden uit de vergadering, naar aanleiding waarvan de meerderheid van het bestuur, zijnde de heeren J. D. van der Maden, te Breda, voorzitter; G L Prinsen te Heoren- veeh, Secretaris; H. C. Velfcman, te Amster dam, penningmeester, en G. Bemela&r, te Utrecht, alg. secundus, hunne functie als be stuurslid hebben neergelegd. Hilversum. De plaatselijke afdeeling dier maatschappij; voor Tuinbouw en Plant kunde, welke een tuinbouwwiutercursus heeft opgericht, vroeg aan den gemeenteraad een bijdrage van f 300. Na arden. Een zeer vervuilde familie, vroeger alhier woonachtig, doch wegens on bewoonbaarverklaring van het „hok" waarin zij huisden, n,aar Bussum vertrokken, is dezer dagen in laatstgenoemde plaats uit haar wo ning gezet en huist thans dés nachts onder don blooten hemel alhier. De 5 kinderen waarvan het jongste één jaar oud, huilen 's nachts etbarmelijk van de koude. Op het. gemeentehuis wordt hun goen nachtverblijf geschonken. IT.bl. Apeldoorn. Uit de 22 sollicitanten naar de betrekking van directeur der alhier op t0 richten bijna voltooide fabriek van melkproducten ia het volgend viertal opge maakt J. Bos, te ZelhemS. Poslma, te Hijilaardi; J. Rijlpkeitfa, te WoudSendi en S. G. Zwart, te Winsum. Brand. In de buurtschap Waterloo onder Apeldoorn ontstond Zaterdagmorgen de vroegte door onbekende oorzaak brand' een zestal aaneenge bouwde woningen, waarvan drie iü de ascb werden gelegd. Ten einde te geinoet te komen aan de nschelijkheid tot verlaging der oorlogsbe- grootdng, heeft de minister van^oorlog f 25.000 mindler aangevraagd, voor oefeningen van het actieve leger. Dientengevolge zullen vermoede lijk in 1906 geen groote manoeuvres worden gehouden, waarvoor ote 4e divisie het eerst aan de beurt is. De detacheering bij de Normaal Schiet school van de le luitenants J. E. Schneiders en D. J. Gorter van het 5e regiment infan terie, eindigt 14 October a.s. Bij deze inrichting zullen, naar wij vern©- men, van 15 October1 Februari worden gedetacheerd de luitenants Strijbosch en Rie- ber, tot bet volgen van een gymnastiek-, scherm- en zwemcursus. Volgens de staatsbegrootiug voor i906 zal de Rijkssubsidie voor de Hoogere Bur gerschool alhier weer met f 1500 worden ver minderd. Een goed werk. Eerstdaags zal aan leden en belang stellenden der „Vereeniging tot Oprichting en Exploitatie van Volkssanatoria voor long lijders in Nederland" het verslag over 1904 toegezonde worden. Een inschrijvingsbiljet, aan dit boekje toegevoegd, geeft gelegenheid zich bij den algeraeenen penningmeester, den heer A. Telders, Lange Voorhout, Den Haag, als lid te laten inschrijven. Aan hen, die dit jaarverslag niet ontvangen, een kort resumé van den stand van zaken dezer zoo nuttige vereeniging. De vereeni(ginig heeft in het afgeloopen jaar een fonds gesticht, genaamd' Helledoorn- fonds, van gelijke strekking als het Emma- fon'ds voor het sanatorium Oranje-Nassau's Oord. De rente hiervan zal namelijk besteed worden om onvermogende longlijders te ge- moet te komen in de kosten van opname in het sanatorium te Hjelllendoorn. Een zeej belangrijke steun voor de oprich ting vam; het Hellendoornfond3 kreeg de ver eeniging van een comité van Dame» en Hee ren. dat onder voorzitterschap van den heer jhr. S, M. S. de Ranitz, grootmeester van het huis van H. M. de Koningin-Moeder, in. Men. 1903 to 'sGravenhage eene kermesse d'été organiseerde. Dit liefdadigheidsfeest, 't welk vereerd werd met een, langdurig be zoek van H. M. de Koningin-Moeder, had groot sucoes. Niet minder dan ruim f 16.000 werd ter beschikking der vereeniging gesteld. Een kcrkconcert te Nijmegen en eene bijdra- go van Zijn© Excellentie den minister van binnenlandsche zaken deden dit bedrag tot f 17.800 stijgen. De rente hiervan is voldoen de om drie patiënten, ieder gedurende vier maanden, in Hellendoorn te doen verplegen. Gedurende het jaar 1904 worden in 't Sa natorium opgenomen 115 nieuwe patiënten, terwijl 112 vertrokken, dio eene gemiddelde verplegingsduur hadden van 6 maanden. Twee overleden tijdens hun verblijf. Om hot suc ces te beoordeelen. deelt men volgens dr. Turban uit Davos de patiënten in drie groe pen, alnaar het. stadium van het. tuberculeus proces. 60 pCt. der patiënten behoorden tot. het I stadium, 25 pCt. tot het II., en 15 pCt. tot het III. Van de geschiktheid tot. arbeiden kan het volgende gezegd wordien van de 75 patiënten die in stadium I ver trokken, waren bij aankomst 32 geheel, 14 gedeeltelijk, 25 niet geschikt tot arbeidbij vertrek 54 ge heel, 9 gedeeltelijk, 8 niet .geschikt, tot arbeid. Van de 22 patiënten, die in stadium II vertrokken, warenbij aanik. 6 geh., 5 ge&, II niet gesch. t. arb. bij vertr.7 geh., 6 ged., 9 niet gesch. t. arb. Van de 21 patiënten, die in stadium III vertrokken, warenbij aan.k. 2 geh., 8 ged., 11 niet gesch. t. arb.; bij vertr.: 1 geh. 4 ged., 14 niet gesch. t. arbeid, terwijl 2 pati ënten in dit stadium stierven. In het geheel konden 25 geheel hersteld worden ontslagen, 15 voorloopig hersteld en 33 veel verbeterd, terwijl 27 weinig waren veranderd of achteruitgegaan. Deze cijfers zijn zeker niet minder gunstig dan die in buitenlalnidische sanatoria verkregen en wettigen de opvatting, dat. ons klimaat volkomen geschikt is voor do behandeling van tuberculeus© patiënten. Do totale uitgaven voor het sanatorium bedroegen ongeveer f 41.000 en dit, gerekend ovor 19.000 verpleegdagcn, geeft eono som van f 2.19 per patiënt en per dag. Daar ieder© patiënt f 2 betaalt, moet de vereeniging 19.000 x f 0.19 f3610 bijpaden. Boven dien heeft de vereeniging nog een achttal vrije bedden beschikbaar, on zoo bedragen de totale jaarlijksche uitgaven ongeveer f 9450. Dit belangrijk bod rag moet grootcndeels door particuliere bijdragen bijeengebracht worden. Een 40-t-al sub. commissies zijn over ons land verspreid. In Amersfoort bestaat dit comité uit die hh E. Visser voorz.J. L. H. do Jong Schouwenburg, penningmees ter en ondergeteekende, secretaris. Daar ook hier, evenals op vele andere plaatsen, de ondervinding leert, dat dergelijke jaarlijk sche contribuanten in aantal steeds vermin deren, is het noodig. dat er nu en dan ern stig en mot aandrang gewezen wordt op het groote nut dezer Nederlandsche stichting. Door een© jaarlijksche contributie van min stens f 3 is men lid dezer vereeniging, de genoemde Bestuursleden belasten zich gaar ne met het ontvangen dezer bijdrage. Dr. H. W. 9CKREUDER. Een tocht met den Renard-treln. Eeaiigo malen reeds waa liij hier „door" gereden, maar halt gehouden) had hij hier nog niet. Half een precies kwam hiji Zater dag de gemeente binnen, do Renard-tredti, waarover al zooveel gesproken Was. Ditmaal bestond hij uit slechts een looomoteur plus twee wagens, erti volgens de verhalen moest zoo'u ding oen verschrikkelijk leven maken. Daar nader ti hij kalm de Utrechtsche stro at-, waar men liet. gerammel van rijtuigen dage Lij ka uit de oorste hand' kan genieten, ma-ar heusch, hij maakt in 't geheel niet- meer lawaai dan een gewoon voertuig. Op de Var- koiismarkt wordt halt gehouden en heeft do Arr.ersfoortsohe burgerij ruimschoots ge legenheid om alles tot in de puntjes op te nemen. Door de groote welwillendheid van den lieer L. van Duijn, burgemeester vam Bun schoten, die heK nieuwerwietsehe vervoermid del voor ditmaal had afgehuurd, werden wij in staat gesteld den proefrit naar Spaken burg mede te maken. Eenige dames en hee ren, waaronder verschillende autoriteiten, waren mede uifgenoodigdi, en, zdoala ie be grijpen is, werd van zulk een invitatie gaarne gebruik gemaakt. Te één uur precies werd! de machine in beweging gezet, op dezelfde wijze als een automobiel. Wanneer men niet het voorrecht heeft om met den chauffeur alles eens wat nader te beschouwen, zou men allicht gieneigdl zijn te denken, „wa/t heeft zoo'n auto veel te trekkenDoch van trekken is eigenlijk, geen aprake. Door een benzinemo tor van 53 paardekrachten, (in dit geval was het er een van het systeem Abei'lle, 9b. Qui-n- tin, Paris) wordt een zware as, die tot onder den laafeten wagen doorloopt, in draaiing gebracht. Zij staat rechthoekig op de assen der wagens en brengt door een min of meer gecompliceerd samenstel van tandraderen de middelste van de drie paar wielen vau de volgrijtuigen iu beweging. Met behulp van wiskundige berekeningen heeft men een zekere verhouding gevonden tussclitem den stuurboom en den afstand tusschen die eerste en de tweede as, en voorts weer van den afstand van de middelste as tot 't begin van den stuurboom vatn den volgenden wagen. „Dit ia", zeide die chauffeur, „ook te bewij zen, mmheer", en hij begon reeds met a- en b2 en het vierkante op de schuine zijde Maar als men daar wat lang „uit" is, begiut het je van die pure mathematische zekerheid te duizelen. Waar het echter op aankomt, is, dat de laatstbedoelde inrichting do volg wa gens dhvingt hetzelfde spoor te volgen als de looomoteur. Gaat dus dë looomoteur met groote gemakkelijkheid een hoek om, dan behoeft die chauffeur volstrekt niet bang te zijn dat een. van de volgwiagems hot anders zal doen, wtant dien wëg, dien hij gereden heeft, vdlgt iedere wagen. Zonder aan die machinerie iets te foroeeren, is hij. in staat met grdoti gemak bochten te maken met eten straal van 4A meter, -'t Systeem komt dus hierop i>eer, dat de looomoteur niet t-rektJ, maar zajn kracht overbrengt op iedere volg- .wiagcn, en dat voorts al de wagens het spoor van de machine moeten volgen. Maar we zouden zoo nOoit op reis komen. Met een keurige bocht ging heb den West- singe! op, daarna onder dè Koppelpoort en de Sch i mmelpenninc kstraat door naar den Hooglandscken weg. Moeten we nog vertel len dat alles bleef stilstaan om 't wonder te aanschouwen Zelfs de paarden in de weide stonden met lang gerekte halzen te kijken; maar zoodra hadden ze niet begrepen, dat dit weer een nieuw soort concurrentie was, of kwaadaardig renden ze over het grasveld en gingenja, wat ae verder deden zagen we eigenlijk niet meer, daar we 12 KM. pea' uur liepen en dus tamelijk snel voorbij war ren l>e vriendelijke chauffeur verzekerde dat dit een snelheid was, waaraan niet het minste- gevaar is verbonden. Op de officieefl© proefrit had hij met drie wagens, gevuld me« 100 personen, met een snelheid gereden van 27 KM. en die tocht werd zonder ongelukken volbraeht. Gewoonlijk wordt niet mieh groo- ter snelheid dan 18 KM. gereden, gemiddeld me a 15 KM. Bij de Haar brug stapten versaliillenidle raadsleden van Bunschoten in. Kalm zaten ze daar neer, in 't geheel niet vervuld van bewondering, doch ook niet bang dat bun iets zou overkomen. Het duurde volstrekt, zoo lang niet als een van de geachte raadsleden me verteld! had vóór we Bunschoten bereik ten. Alles was hier uitgeloopen con het won der ta aanschouwen. Volgens berekening van vele toeschouwers kwam „dat ding" nooit de brug over en de bocht dioor, maai" die looo moteur met zijn bedde volgwiagens bewezen het tegendeel. Ook op den smalllen weg naar Spakenburg ging alles even gocd. De chauf feur had er zelf schik in, hij moest voort durend zijn tevredenheid over hot regelmatig loopen van zijn machine eens even uiten. Hij waa minstens zoo tevreden als oen rui ter, wiens paard, „goed gaat". Alleen een goedkeurend op den hals kloppen bleef ach terwege. Overal langs den weg menschen, somma- gen stug kijkende, anderen (misecluen wol uit bewondering) vriendelijk groetende. Zij, dlie nog al eens in de stad komen, deden alsof ze in 't geheel met bang waren.; ande ren, ofschoon geheel veilig staande, dleden bij nadering van den trein onwillekeurig een paar stappen achteruit, en de voorzichtig- stën stelden zich achter de hokkou der lan derijen verdekt op. Inmiddels waren wij Spakenburg gena derd, en nadat de chauffeur, geroutineerd' in 't voeren van zijn trein, de verzekering had gegeven, dat 't volstrekt geen bezwaar op leverde de brug bij die luivem over te rijden en lamgs de overzijde van de vaart weer terug te keereiK werd dit kunststukje (want dat was 't voor ons) met de meeste gemakkelijk heid volbracht'. In Spakenburg werd drie kwartier stil gehouden cm maakten de ge- noodigden oen wandeling naar de haven. Wij, journalisten', bleven bij dien trein, en genoten van de (o, wonderlijke combinatie!) schuchter© vrijpostigheid vau de typische be volking. Eni dan die gesprekken'n Mooi ding, kameraad! ,,'n Mooi ding, zeg je?" Was 't m aer weer wég, 't briengt 'ti heole durp in opreur". Gelukkig voor ons dat dit „opreur" 's bur gemeesters schuld was, en voor die Spaken burgers dat het een „opreur'' waa, waarbij geen bloed gevloeid! heeft. De terugtocht ging al even prachtig als de heenreis. Bij burgemeester Vam Duijn werd oen kwartiertje halt gehouden', en. 't behoeft nauwelijks vermeld, dat hem daar, met eenige hartelijke woorden dank word gebrachtl voor hcitgeen Z.Edl.Aclitb. ons dezen, d'ag zoo wel willend had aangeboden'. Af en toe werd aan hem, die liier en daar Waren opgenomen, gelegenheid gegeven weer uit. te htappenZoo naderden we Amers foort en ging het door die Blocanemdaalsche straat de stadl in, oogemscbijmlijk geen ge makkelijke weg voor een Renard-trein, doch onze kundige chauffeur draaide met vaste hand, we zouden haast zeggen mot zeketren zwier, oön alle hoeken en door alle bochten, tot. wo weer op de Varkensmarkt waren aan gekomen. Hier wterd hartelijk afscheid ge nomen, zoowel, van hem, die ons djon aiamge- namem rit had verschaft, als van dien heer Van Eisdem, directeur van de Renard-trei- nen maatschappij, die ons met die grootste welwillendheid alle mogelijke iiiiicbtdmgien had verstrekt, alsook van den heer Vlug, dien chauffeur, die ons zonder één enkel onge lukje weer had thuis gebracht. Men «preekt hier steeds van kameraad om knecht. STAATSLOTERIJ. hoogste prijzen «Ier 5. klasse. Trekking van 2 Oct. Prijs r. 1 1000 No. 7020 4961 Prijs t. f 400 No. 12590 6823 1128» Prijs v. f 200 No. 8368 1005 18988 14748 Prijs f 100 No. 15856 9002 14895 7478 7715 13005 1T104 8824 14082 12085 1762 20953 18265 12593 18073 14513 De Credletvereenlging te Am sterdam bericht hierbijdatmet ingang van 1 October 1905den Heer Sir. A. VAN TRAAop zijn verzoekeervol ontslag is verleend als Correspondent voor Amers foort en Omstreken en in diens plaats is aangesteld de Heer Bergstraat 33, te Amersfoort. Notaris VISSCHER GORTER te Apeldoorn, zal op Dinsda gen 10 en 24 Oct. e. k., telkens n. m. 2 nar, in Café „Central" aldaar, bij inzet en toeslag vellen Een solide, modern ingerichte aan de Paaschlaan nabij de Dorpstraat aldaar, groot 6 A., 70 C. Het nUlS bevat: Sousterrein met Bad kamer, KeukenWijn- en Provisiekelder en Bergplaats voor brandstoffen. 1° verdiepingruime Suite met Waranda Spreekkamer on groote Eet- en Tuinkamer. 2' verdieping twee groote en twee kleinore Slaapkamers. VoortsZolder met Dienst bodenkamer. Een en ander bevindt zich in uitnemenden staat en is voorzien van Gas-en Waterleiding, vele vaste Kasten en andere gemakken. Te bezichtigen 's Dinsdags en 's Don derdags van 10—12 en 24 u. Aanvaarding, zoo noodig 1 Nov. a. a. Inmiddels nit de Hand te Koop. aan den Straatweg tusschen de Bilt en Utrecht. Dubbele Woning met Schuur en 100 roedon Tuin, op zich zeiven gelegen. Aanvaarding naar verkiezing. Br fr., lett. G. 73, aan BEIJERS' Adv.-Bur., Utrecht. Als zoodanig biedt zich aan een net persoon22 jaargoed kunnende rijden paardrijden en tafeldienen. Van goede getuigen voorzien. Brieven onder A 3402Bur. Ilaagsche Courantden Haag bij NIJMEGEN. Gelegenheid voor familie s tot bet ver krijgen van zeer billijk Pension, gedurende de maanden October tot April. Hoogachtend 9691 A. P. GEEL. STARK's Tandpasta, 121/2 eents. ROTTERDAM - AMSTERDAM - ROOSENDAAL - ANTWERPEN. GEVESTIGD A». 1616. Expeditie, Inklaring, Transport, Assurantie, Opslag en Bewaring. SAMENUDINGSDIENSTEN naar binnen- en buitenland, v. v. De Expeditie-Zaken tot nu door de N. V. Wilhelmlnaveem gedreven zullen door do N. V. BLAAUWHOEDENVEEM worden voortgezet, waarvoor wij het daarvoor benoodigd personeel hebben overgenomen. De daarvoor geldendo Tarieven onveranderd. Nadere inlichtingen omtrent voorwaarden enz. verstrekken de verschillende kantoren. DE DIRECTIE. De Boekhandelaar S. GOUDA QUINT, te Arnhem, zal den 16 Oct. en volg. dagen telkens des namiddags te half twee uur, verkoopeni de Bibliotheken nagelaten door den heer Mr. J. F. BIJLEVELD, Rijksarchivaris in GeUlerUmd, te Arnhemen anderenbevattende zeer vele en gezochte werken over Geschiedenis, Plaatsbeschrijving van Nederland, waarbij eene belangrijke verzameling over Gelderland, verder Ned. Oost-lndië, Genealogie, Muntkunde, Rechtsgeleerdheid, waaronder veel nieuw Nederl Recht en Rechtsgel. (ook Ned.-indische) Tijdschriften, Letterkunde met vele Romans, Tijdschriften, enz., Godgeleerd heid, Natuurl. Geschiedenis, waarbij Plantkunde eu werken over Vogels, voorts Bouw- en Schilderkunst, vele Prachtwerken, fraaie Eikenhouten Boekenkast, enz. De Catalogus (2400 nos.) wordt op aanvrage gratis toegezonden. worden overal nagemaakt. Tien kan ate evenwel direet onderaelieidcii door linn oorspronkelijk karakter. Ze /ijn niet goedkoop bij 't aanschaften: toeli behoeft de prijs niet af te selirik- ken. Herhaaldelijk werden ze bekroond om hunne uit muntende bewerking en praehtige grondstof. X Jt Keizersgracht 730-732-7&1 De KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE CACAOFABRIEK in Helmond beveelt hare fabrikaten ■IK I. VI-Cacao II KliVI-Chocolade Chocolat Exquis Petits Velours HELM-Melk-Chocolade ten Teerste aan. Zij garandeert zuivere kwaliteit en heerlijken smaak.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3