ÏOO. Dinsdag 10 October 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. MIJNHEER CONNEHAYE. 4de Jaargang. ERSFOORISCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoort f 1.25. Idem franco per post. 1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers! VALKHÓFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADYERTENTIÉK Van l-*-5 regelsf0,75. Elke regel meer - U.15i Qroote lotters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen to^ het herhaald advè'rteêfen in dit Bl%d bij abonnemen» Een« circulaire,bevattendede voorwaarden; wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. Do Burgemeester en Wethouders van Amer.- foort. Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, dat een door I). II. Kijsink ingediend \erzcek, met bij lagen, om vergunning tot het oprichten van ecno werkplaats voor het stellen en monleoren van automobielen, in het perceel alhier gelegen aan den Arnhemsclienweg 110. 33, bij het Kadas ter bekend onder Sectie B, no. 2176, op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Donderdag, den 19. October aanstaande, des voormiddags te half elf uren gelegenheid ten Baadhuizc wordt gegeven om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van een of meer zijner leden, bezwaar tegen het oprichten van de in richting in te brengen. Amersfoort, den 5. October 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STEX'FERT KROESE. WULJTIEIR.S. Politiek Overzicht. De crisis in Hongarije. Heden bereikt <1© crisis in Hongarije een nieuwt station op haren lijdensweg met de heropening der zitting van den rijksdag. Sedert de laatst© zitting, dio van 15 Sep tember, aijn de politieke omstandigheden, voor zoover dit mogelijk was, nog verergerd. Weinige dagen daarna had de merkwaardige auclienüio van die vijf leaders der coalitie op den hof burg te Weenen plaats, die in de kringen van de coalitie eetne zoo ernstige ontstemming heeft opgewekt. Als antwoord daarop is in eene algemeene vergadering van de leden der coalitie een besluit genomen, waarin wordt verklaard, dat het voor de tot aanvaarding der regeering uit-genoodigde meerderheid eene zedelijke onmogelijkheid ia, op grond van de daarin gesteldie voorwaar den de regeering op zich te nemendaaraan wordt verder nog toegevoegd, dat de bedoe ling, waarmee dio voorwaarden zijn gesteld, sleahfcs kan zijn geweest te verhinderen, dat de meerderheid van het parlement aan de re- geeiing komt. De lu&t om heb bewind op zich te nemen, is ongetwijfeld bij de coalitie aanwezig. Zij' zou zich met uiterst geringe concessiën op staatsrechtelijk gebied tevreden willen stel len. Maar het schijnt, da.t al hare moeite in dit opzicht vruchteloos is; de Kroon heeft haar non po&sumus gesproken en gaat daar van niet af. Maar zij blijft in hare houding zuiver negatief. Het kabinet-Fejervary had de kwestie voor het algemeen stemrecht op geworpen, om daarmede een uitweg t© ope nen voor de cirisis, die niet te ontwarren sclieon. Het kon daarvoor echter niet de toe stemming van de Kroon verwerven. Daar om verscheen den loon September het kabi net-Fejervary voor den rijksdag als een mi nisterie, dat rijn ontslag had aangevraagd en slechts wachtte op het optreden van zijne opvolgers. Het verkoelt heden nog in den- zie lfdcm toestand; de Kroon kan er niet toe besluiten Pejervary's programma met het algemeen stemrecht aan te nemen; Fejer- vary echter wil dat niet prijsgeven en een ander ministerie is niet te vinden. Bij alle punten van diepgaand verschil tusschen do Kroon en de coalitie stemmen zij toch hierin overeen, dat zij beiden van de invoering van algemeen stemrecht af- keerig zijn. De leiders van de coalitie zijn thans geheel vergeten, dat zij bij db laatste algemeene verkiezingen met de leuze van al gemeen stemrecht duchtig hebben geschermd. Thans willen zij er in 't geheel niet va/n weten, en hunne organen in de pers doen hun best het bewijs te leveren, dat de in voering van het algemeene, directe en gedij ke stemrecht het land tot den rand van den on dergang zou voeren. En het is merkwaardig, dat de man, die als staatsman het voorwerp is van hunne felste aanvallen, de leider van do bij de laatste algemeene verkiezingen gesla- gon liberale partij graaf Stefan Tisza, hierin met hen instemt. In eene reeks artikelen van zijne hand, die zijn opgenomen in het blad Az Ujsag, heeft hij betoogd), dat alle andere gevaren niets zijn, vergeleken met die, welke uit deze hervorming zouden voort vloeien. Daardoor zouden 100 a 150 vertegen woordigers van de niet-Magyaamsohe rassen in den Hongaarschen rijksdag komen, en dat zou de zekere ondergang zijn van den natio- nalen Hongaarschen staat en tegelijk van de dynastie. Graaf Tisza bezweert daarom den souverein, dat hij niet zijne toestem ming moet geven tot de invoering van het algemeen stemrecht in. Hongarije. Er schijnt voor deze vrees van graaf Tisza wel eenigo grond te bestaan, want in den Oosten rij ksclien rijksraad kwam de rodenee- ring van dr. Lueger, dien bekenden burge meester van Weenen en leider van den christelijk-sociale partij in Oostenrijk, van oen geheel verschillend standpunt uit gaande, tot dezelfde conclusie. Dr. Lue ger, een bittere vijand van de in Hon garije hearschende richting, bepleitte de vrijmaking van de niet-Magyaarsche ras sen in Hongarije door middel van het alge meen stemrecht, cm baron Morsey, de woord voerder van het katholieke centrum, viel hem daarin bij cm waarschuwde de Kroon, dat zij niet het od'um op zich moest laden, aan de niet-Magyaarscho rassen in Hongar rije, die snakken naar vrijheid, het kiesrecht te weigeren. Ook in de vertegenwoordiging van de Oos ten rij ksche helft der monarchie, den rijks raad, is over de kwestie van het algemeen stemrecht in do vorige week een uitvoerig debat gevoerd. Voorloopig nog slechts over de vraag, of de kwestie in overweging zou worden genomen. Deze discussie leidde ttot eten negatieven uitslag. Het voorstel om eene motie in overweging te nemen, die strekte om de iifgeering uit te noodigen een wetsontwerp in te dienen tot invoering van het algemeene, gel ij te, rechtstreoksche en geheime kiesrecht, werd verworpenen zelfs voor de overweging van eene motie, die de regeering wilde uitnoodigen de kicsrechthervorming te bestudeereu, was geen meerderheid te vinden. In dat par lement is die zaak dus nog op verre na niet rijp. Geen wonder, want ook de kies rechtkwestie in Oosteair ijk staat in verband met de daar alles beheerschend© nationali teiten-kwestie. Zelfs zij, die in beginsel voor standers zijn van algemeen kiesrecht, ver langen, dat de invoering gepaard zal gaan met liet verschaffen van waarborgen, waar door wordb voorkomen, dlat de nationaliteit, die zich in de minderheid beviudt, door de meer dierheid zou worden doodgedrukt. De minister-president baron Gautsch trok uit de verklaringen, die in het debat door de leden der verschillende partijen Werden afge legd, de conclusie, dat de vlag van het alge meen stemrecht politieke waar dekt van geheel verschillenden aard. Dultschland. Over liet bezoek van prins Max van Ba den bij den rijkskanselier vorst Biilow in Baden-Baden verneemt de Neue gesel lsch aft- liclie Korrespondenz, dat liet ten doel had eene ti.seclien de hoven van Berlijn en Karls ruhe ontstane ontstemming te doen verdwij nen. De reden daarvan ligt op militair ge bied. Voor de manoeuvres had te Berlijn de plechtige wijding plaats van eenige nieuwe regimentsvaandels, waarbij ook bet vaandel van eene Badisclio troepenafdeeling gewijd werd. De groothertog van Baden is nu van meening, dat hij alleen het recht bezit do vaandei», dio voor rijn contingent bestemd rijn, te wijden. Werkelijk schijnt het vol gons de met de bondsstaten gesloten mili taire verdragen minst genomen twijfelachtig of dit recht toekomt aan den „obersten Kriegsherr" of aan den bondlsvorst. Een ge volg van dit meeningsverschil was, dat de erfgroot hertog van Baden de voor den Kei zer gehouden manoeuvres ditmaal niet bij woonde. ofschoon zijne komst vroeger was aangekondigd! en ofschoon de Badisohe troe pen aan de najaarsoefeningen deelnamen. Berlijn, 9 Oct. Van 7 October tot lieden is in Pruisen één van cholera verdacht ziekte geval en geen enkel sterfgeval aan cholera aangegeven. Noorwegen. Christiania, 9 Oct. De Storthing heeft met 101 tegen 16 stemmen de tusschen de Noor- weegsche en Zweedsche gedelegeerden te Karl stad gesloten overeenkomst goedgekeurd. Hongarije. Do gezant van Oosteiirij k-Hongarije bij het Duitsche hof von Szögyeny-Marich, een Hongaar van geboorte, die reeds vroeger als vertrouwensman van den Keizer met den lei der van de coalitie heeft onderhandeld, schijnt nogmaals bezig te zijn aan eene po ging om te bemiddelen tusschen de Kroon en de meerderheid! van den rijksdag. De voor zitter van de vereenigde linkerzijde Kossuth en de ondervoorzitter van do Kossuthpart-ij Polouyi hebben den heer Szwgyeny bezocht op zijn landgoed te Osoor en hebben een ge heel en dag bij hem vertoefd. Griekenland en RumeniS. De secretaris van het gezantschap van Ri> menië in Griekenland heeft zich naar Athene begeven, om aan de Grieksche regeering ken nis te geven van de opzegging van het han delsverdrag tusschen Griekenland en Rume- nië. das derhalve den len Juli 1906 buiten werking treedt. De gezanten van eenigo groot e mogendhe den te Konstantinopel hebben de stappen on dersteund van. den Rumeensohen gezant al daar. die bezwaren inbracht over de tegen de Kofcizowalachen losgelaten Grieksche ben den, en verlangen, dat tegen bet bedrijf van die benden maatregelen zullen worden ge nomen De grootvizier beeft dientengevolge den inspecteur-generaal voor Macedonië en den val', van Janina het nadrukkelijk bevel doen toekomen, de Grieksche benden te ver nietigen en tegelijk eene ernstige waarschu wing gericht tot den oecumenischen patri arch, die met den oecumenischen metropo liet van Macedonië moet worden beschouwd als de leider van de beweging, die den vrede en de rust van het Balkan-schiereiland be dreigt Rusland. Volgens de Russkija Wjedomosti is er nog niets bepaald wat do instelling van een ho mogeen kabinet betreft. De door graaf Sols ki gepresideerde bijzondere commissie is nog bezig met het onderzoek van de verschillen de plannen, die rijn voorgesteld; voordat dit onderzoek is volbracht, zal er niets gebeuren. De Gazette de Saint-Peter9bourg verzekert intusschen, dat de benoeming van graaf Wit te tot minister van binnenlandsche zaken waarschijnlijk is. Do buitengewone volmach ten, die vroeger rijn gegeven aan generaal Trepow als adjunct van minister Boelygin, zouden weder verleend worden aan graaf Witte; het plan der oprichting van een bij zonder ministerie van politie zou men voor goed laten varen. Men zou den weg van decentralisatie kiezen voor do maatregelen tot herstel van de orde; aan stadhouders zou de taak worden opgedragen om de on rustigste deel en van het rijk te besturen. Voorshands blijft graaf Witte, gelijk vroe ger, belast let het voorzitterschap van het minister-comité, dat, zooals bekend is, slechte een lichaam met raadgevende stem is, niet onderworpen aan het gezag van een minister president. Moskou, 9 Oct. In den nacht van Zondag werd er op de Twerskaja-bouletvard een verga derin* gehouden. De troepen schoten met los kruit, de menigte antwoordde met revol verschoten. Overdag trokken werklieden door de hoofd straten Bij eene bakkerij in de Twerskaja- straat had een bloedig gevecht plaats. Do bakkers wierpen van het dak tichelsteenen op de kozakken. Dezen gaven vuur. Acht bakkers werden gedood; twee gewond; twee politie-agenten en een kozak werden gediood. Vele politieagenten en bijzondere personen werden gewond. De voornaamste straten rijn door politie en soldaten bezet. Moskou, 9 Oct., (Petersburgsch telegraaf- agontechap). De staking van de bakkers is boden bier algemeen geworden. Moskou, 9 Oct. Het Petersburgsch© Telc- graafagentschap meldt: Gedurende de laat ste onlusten zijn in het geheel 5 kozakken, 4 gendarmen en eenige politieagenten go- wond. Gisterenavond om elf uur was de rust in de straten hersteld. Moskou, 9 Oct. (Petersburgsch telegraaf- ageaibschap). De dagbladfberiohten over de laatste onlusten, die hier rijn voorgekomen, zijn zeer overdreven. Het aantal gewonden was aan de rij|de van het publiek onbedui dend er werd niemand gedood, zoomin aan de eene als aan de andere rijde. Te M<»koui hebben Vrijdagavond de zetters van do drukkerijen, die het werk hebben ge staakt, straattooneelen verwekt; ook andere werklieden en studenten namen daaraan deel. Die rustverstoorders werden meermalen door gendarmen en troepen uiteen gejaagd, maar trachtten telkens weer zich te verza melen. Verscheidene personen werden ge- kwets'. Behalve de letterzetters rijm de werk lieden van de tabaksfabrieken en van de electrische spoorwegen in staking; er ver schijnt geen enkel blad. Eene algemeene sta king van alle faforieks- en spoorwegwerkers wordt verwacht. Ti f lis, 9 Oct. (Petersburgsch telegraaf- agentschap). In verschillende doelen van de stad werden gisteren gelijktijdig bommen geworpen. Een bom ontplofte voor de kazerne in de nabijheid van het paleis van den stad houder, waarbij oen kozak gedood! en elf gewond werden. In de buurt van eene andere kazerne wer den zes bommen geworpen, waarvan vier ont ploften. Drie kozakken werden gewond. Ver der werd op deze plek een door een geweer kogel gewonde Georgiër gevonden. Een an dere Georgiër werd! gevangen genomen; hiji wordt verdacht de bommen geworpen tie hebben. Bij eene derde kazerne ontploften drie bommen. Hier werden drie soldaten gewond. Een Armeniër werd gevangen genomen on der verdenking de bedrijver van den aan slag te rijn. Uit de ramen van twee huizen werden gis teren schoten gelost, waardoor oen persoort gewond! werd. Omstreeks middlemaohb wer den nog vijftien arrestat-iën gedaan. Turkije. Verleden Zaterdag heeft de gezant van Oostenrijk-Hongarije, baron Calico, den mi nister van buitenlandscbo zaken de door do gezamenlijke gezanten van de groet© mogend heden onderteekende nota overhandigd1, waar in met verwijzing naar de besluiten van de regeeringen dé conclusiën van de vorige no ta's gehandhaafd worden en wordt medege deeld, dat de financieele gedelegeerden bevel hebben ontvangen zich terstond naar Ueskub te begeven, om daar met de civiele agenten de in de nota van 8 Mei omschreven werk zaamheden te beginnen. In de vorige nota, van 25 September, werd leedwezen betuigd over de verklaring, dat rij onmogelijik met de voorstellen van de mogendheden kan instemmen, die d'e Turk- scho regeering heeft afgelegd met misken ning van de beteeken is der commissie, die belast is met het toezicht op de uitvoering van de financieele hervormingen in de vila- jets Kossowo, Saloniki en Mooi astir. Onder opmerking, dat elke vertraging van de toe passing van dezen maatregel de ernstigste moeielijkheden zal dloen ontstaan, werd medegedeeld, dat de mogendheden het een stemmig door hen genomen besluit niet kon den wijzigen en dat de bereids benoemde ge delegeerden vau hunne regeeringen bevel had den ontvangen, den len October (nieuwe stijl) zich in Saloniki te bevinden. De Port© antwoordde den 3Oen September, diat zij het gewicht van do financieele her vormingen in de drie vilajeta nooit had mis kend, waarvoor de door haar in vcreeniging met de Ottoanaansche bank getroffen rege ling, die den ge regelden gang van ucn finan- cieelen dienst in de drie provinciën waar borgde, een doorslaand bewijs leverde. Wan neer zij zich verzet tegen de toevoeging van vreemde gedelegeerden aan dezen dienst, dan geschiedt dit omdat daarmede rechtstreeks invloed wordt uitgeoefend op binnenlivndsche zaken van het land. De genomen maatrege len zijn van dien aard, dat elke vrees voor moeielijkheden in de drie provinciën wordt weggenomen. De Porie is daarom vast be sloten, in geen enkel opricht van haar stand punt af te wijken en verzocht voor d» 'laatste maal af te zien van het uitzenden van finan cieele gedelegeerden, tot welker erkonning de Turksche overheden niet gemachtigd zijn. Marokko. De Voss. Ztg. verneemt in een particulier telegram uit Tanger da, nadat de aanspra ken van het Duitsche huis Borgeaud Revit- nian en Co. op de toewijzing der havenbouw aldaar door do Fransche regeering erkend 9 DOOR VIRGINIE LOVELING. Zijne vrouw en dochters waren uit, terwijl het aanzoek de bespreking er over in de voorzaal plaats grepen. „Wie its er?" vroegen, ziji aan dé meid, een nlieuw ingekomen©, bij het terugkeeren, een verwart! stemmengeluid daarbinnen verne- mentL „Een vreemd' heer, die vroeg naar mijn heer." Och. wat duurde 't lang on wie zou het we zen? De meisjes werden ongeduldig, papa had beloofd liaar naar het canoert ten voordeele der spaarkas voor de weczen te leiden, men. moest nog avondmalen, weldra zou het te laat worden. „Doe aankloppen en geef voor, dat iemand zit to wachten," zei Euphemie. „Wil ik den koppejager*) halen en er eerst mede aanbellen steldé Luoette geheimzin nig en giebelend voor. Maar het was niet -néodag: tie kamerdeur kraakteluide tonen van afsheid weerklon ken nog in dé gang: Coin nel avezii herken dén zijino stem. Bui aleer ziji herstelden vara Raagborstel. hare verbazing, dat hdj in huis kwam en in de woonkamer niet binnenkwam, stond haar vader voor haar, met zulke groote oogen, zul ke buitengewone uitdrukking op het gelaat en zulke gewichtige gebaren, dat zij iets on gewoons verwachtten, nog eer hij zei: „Een huwlij ksaanvraag En in rijm gelijke liefde voor elk zijner dochters, in) zijné nieuwe blijid&chap alle vroe ger© combinatiën vergetend, breidde hij zijlne armem uit naar Lucette en drukte haar, die verwonderd was, aan zijn hart: „Voor u, mijn kind, van mijnheer Conuehaye „Ja, ja, voor haar," verzekerde hij op de uitroepingen zijner vrouw, diat het eene ver gissing moo&t rijn, en nu eerst herinnerde hij zich alles wat verlegen en sprak hjjj mededeel zaam tot. d© oudere dochter „Euphemie, het spijt' mij, iki had altijd ge hoopt-, diat gij de aam geduide zoudt geweest rijn." „O, papa, mij spijt het niet," zei deze op recht, na een eerste opwelling van bevreemd© teleut stel ling en achteraanzetti ng, herade mend in een bewustzijn vara breodé vrijheid en het ontsnappen aan een geviaar, „ik beu niet zeker, dat ik mij! zooveel gewield! had kun nen aandoen om too te stemmen." „Gij hebt gelijk, mijn dochter, volkomen gelijk," sprak mijnheer Slock, die wel van eoi andere meening zou geweest rijn. had vc'. haar gegolden „in zoo iets moet liet ha-' medewerkendwang mag hier inliet tusschen treden." Maar wat Euphemie dacht of gévoelde, wa9 hét belangrijkste niet in deze zaak. Lucette was dé heldin, Lucette, nog zoo jong, zoo on ervaren, zoo kinderlijk; Lucette was de uit verkorene l .11 '331 Zij legde haar 'hoofdje op kaars vaders schouder. Het scheen haar geheel ledig, a's waretn' alle gepeinzen er eensklaps uit wegge nomen door den slag der verrassing„Mijn heer Connehaye!" herhaalde rij bij zich zelve, trachtend te begrijpen. „Een knap main, een eerlijk man, eerai be tuijiclbare positie," prees haai* vader. „Ja, mijnbeer OonnehJaye," er kwam een helderheid in haar gevoelens,, hiji was haar zoo sympathiek geworden, als ze 'teerst ge huicheld had tegenover hare zustermaar, zij had hem nooit aangezien met de oogen eener mogelij|ke bruid; dit was zoo vreemd... ja, ja, eij hield veel van hem. haar vertrou wen in hem wias onbegrensd, rijinl oordeel 1 e- heerschte het- hare iai allerlei dimmen, waar over zij gesproken haddénrijine achting ste"'- de zij op prijs... maar... evenals bij hair© zus ter was liij ook niet de in. verbeelding gezie ne dót. aanbod was niet wat zij) verwacht had van dé fortuin. „O papa, laat mij toch wat bedenktijd, dit kan zoo gauw niet gaan," liedéng ze. terwijl rij met de hand een wegsmeltend visioen, dat van Maurice, van voor dé blikken baars gees- tes verdreef. „Neen, zeker niet, kind, ik heb 'them ook gezeid, daarom liet ik hem niet hinnenk.> men," sprak baar vader bij wiem! bedenken niets anders dan aannemen beduidde, door ingeving gerustgesteld; wel wetend, dat haai" verschuiving geen weigering insloot. Van. naar het concert gaan. Was er dien avond natuurlijk geen sprake meerover het heugelijk féit der aanvraag, werd tot laat ge redekaveld, en toen me.nl slapen ging, wals van het aanstaande huwelijk en dé te nemen maatregelen als van een vastgestelde zaak be sproken. Luoette was stil gelukkig in liet vooruit richt madame Connehaye te worden, een de- gelijken echtgenoot te hébben, een schoort huis, een© goede maatschappelijke stelling in de geboortestaddit zei haar de redeneering maar haar* hart zei nog iets meereen liefde rijke aamidiilaing welde op naar Leun. Was hij leelijk als zij, gedacht liad? Ziji wist het n;et en bekreunde er rich niet over. Era te zeggen, dat ze hem bespot had in chorus met ande ren, met nijdigen misschienDie brave man Hot was een- gevoel vara verheimelijkt zelf a-t- wiijt daarover, dat haar toon als vergeld>ug zoo strooiend, haar blik en glimlach zoo zoeo maakte, telkens als hij in hoedanigheid van verléofd© verscheen'. Het huwelijk was aan de vrienden -aangekondigd1, enkelen dezer eti de naaste familieleden -kregera hun gezami ;u- lijk lx?zoek. de bruidegom werd hun voorge steld. Luoette moest noch schimp noch afkeu ring trotsen; niemand dérst openlijk afkeu ren; vrede lag in haar binnenste, geluk straalde van haar aangericht. En nu kwam deze 1 tsbescliikking haar als do beste voor zonder exaltatie, zonder gevaarvolle begooche lingen, dlié vaak op nusrekeaiing uitïoopen, zag ze kalm en beraden de toekomst in; dank baar voor het reëelè, dat het lot haar gaf, we tend dat hare genegenheid geen© oplaaiende, Snel rich zelve verteereradé vfiaan was, mat? een gedempt en aanhoudend, stil verwarmend vuur. waarvan de gloed zou aangroeien Ge schenken waren reeds gegeven, een telkens nieuwe verrasing uitmakend, haar in een .stemming van on verzwakkende dankbaarheid behoudénd. Connehaye had tot dusver zijn middeleu van bestaan kenbaar gemaakt-, doch vermeden vara een bruidschat te gewagen en haar een diamanten parure vara rijn inceder en een prachtigen ring een saphir omzet met diamanten gegeven en men durfde dien man vaan gierigheid betichten! In haar woning had een verloovingpdiner plaats gehad, de trouwdag was bepaald en i. a- derde snel. „Maar wat hot meest tot Luootte'si volsla gen verzoening met -het huwelijksplan had bijgedragen was iets anders, iets ganach bui len haar, dat er geen betrekking mede schei n te hebben en toch nauw aan verbonden was namelijk do verloving van Mauric©; o zoo verre, verre boven haar, met een jonge, ado- lijke wees, schatrijk! Hij deed het voor haar geld beweerde de wereld, ofschoon men le vens bekenldé dlat ze allerliefst, was. ICo© wild© haar voogd toestemmeneen jongen met zulk' een losbandig gedrag, een verkwister, een speler! En thla-ns. dat hij voorgoed voor haar verloren was in bet half opgewekt, gevoel van krenking ener rijn versmadende onverschil ligheid, traden zijne gebreken in een scherp licht en) word het haar mogelijk te beseffen dat hot duurzaam) heil niet. altijd te vinden is, daar wia-ar de loszinnige phantasie het zoekt. 2: Wordt vtnolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1