jr. 4" JTuargnng. Maandag 23 October 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. MIJNHEER CONNEHAYE. 113. AMERSFOORTSCH DA ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoort 1.89. Idem franco per post- 1.79. Afxonderljjke nummers0.09. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Adrerteatita, mededeelingen enz., gelieve men vöór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÊN: Van 15 regelsf 0.79. EXke regel meer- 0.19. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tok het herhaald adverteeren in dit Blad bg abonnement Benn circulaire, bevattende de voorwaarden, wor'dt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicbt Frankrijk en Duitechland. In de discussie, rit© door ao „onthullingen'' is uitgelokt, heeft de Temps van den be ginne af den weosch uitgedrukt, dat de bui- tenlandsche pers, wanneer zij er prijs op stelde zich met de zaken van Frankrijk te bemoeien, het heden zou bekijken en niet hef- verleden er er van aou afzien na te praten over gebeurtenissen, om niet te zeggen be doelingen, die met don tegenwoordigeu toe stand niets te maken hebben. Het Parijsche blad geeft thans antwoord aan de Framkf. Ztg.. die zich aan dezen wenk gehouden heeft en, het retrospectieve terrein verlaten de, de vraag gesteld heeftWanneer Duit-scli- land in oorlog mocht zijn met Engeland, zou Frankrijk dan bondgenoot van Engeland zijn of zich loyaal onzijdig houden? Erkennende, dat deze vraag om inlichting in correcten vorm wordt gedaan, zet de Temps aldus Frankrijks politiek standpunt uiteen: „Wij hebben gezegd en wij zullen onver moeid herhalen, dat wanneer conflicten, die wij niet onvermijdelijk achten en die wij zullen blijven voortgaan te verhoeden in het belang der beschaving, dat bij ons op den voorgrond staat, ongelukkig tob uitbarsting mochten komen, ons leger en onze vloot geer. andere taak zouden hebben dan in een buiten ons om aamgeganen strijd die on afhankelijkheid van ons gebied en van onze politiek te bewaren. Handhaving zonder meer van het Russische bondgenootschap ongeschonden handhaving van de bestaande vriendschapsbetrekkingen zonder aanvalsge- d ach te tegen wien ook; correcte, beleefde en zei fa van vertrouwen vervulde betrekkingen mei. allen in de uitoefening van onze volle, door onverzwakte krachten gewaarborgde vrijheid, ziedaar het doel van deze poli tiek. 9teunende op eene legerinrichting, waar van de handhaving en de ontwikkeling het eerste artikel moet zijn van de nationale geloofsbelijdenis, ondersteund door Rusland, welks belangen in dat opzicht idientiek zijn met de onzen, zou de politiek van Frankrijk cene politiek zijn van gewapende, geducht gewapende onzijdigheid, die een ieder, wie het ook zij, zou weerhouden op de gedachte te komen om ons te betrekken in een ge schil, dat niet- het onze zou zijn. „Niemand kan twijfelen aan de loyauteit van onze oogmerken. Maar niemand heeft recht op de vrijheid van caize beslissingen in breuk te maken. Onze diplomatie heeft het op niemand gemunt. Maar niemand heeft vat op haar. Men moet zich daarvan reken schap geven en dienovereenkomstig hande len dan alleen zal Frankrijk zich overgeven aan het gevoel van veiligheid, dat men het raadt, te koesteren." De Frankf. Ztg. kenschetst deze woorden aJs klaar en duidelijk. „Zij bevatten eene bepaalde politiek, die men kan overzien en waarmee men kan rekenen. Wij gelooven ook, dat de Duitsohe diplomatie er volledig mee tevreden zal zijn en niet, zooals de heer Clemcnceau vreest, waarborgen verlangt voor eene toekomst, die zich volstrekt niet laat vastleggen, zoomin aan Duitsohe als aan Fransche zijde. Het is alleen maar te hopen, dat de door de Temps geschetste politiek in Frankrijk zelf algcmeene waardeering en on dersteuning zal vinden. Dat liet Fransche volk beslist vreedzaam gezind is, daarvan zijn wij reeds lang ten volle overtuigdvan soanmige politieke partijen laat dit zich echter slechts onder zekere reserves zeggen. Het is verder te wenschen, dat de verant woordelijke staatslieden in oen eventueel uur van gevaar hetzelfde koele oordeel en den moed bezitten, dien de tegenwoordige mi nisters bij het aan den dijk zetten van Del- cas&é hebben getoond. Wanneer aan beide zij der de vrede vrienden oven vast in hunne schoenen staan als zij oprecht zijn, dan zou den wij meenen, dat het den oorlogstokers, waar zij ook mogen zitten, niet gelukken zal don vrede en de rustige ontwikkeling van den internationalen vooruitgang te staren." l)e Parijsche correspondent van de Köln. Ztg. zegt van deze verklaring van de Temps, dat daarmee het blad, dat van alle organen den Quai dr'Orsay het naast staat, nogmaals de formule heeft herhaald, die men gerech tigd is te beschouwen als die van de den toon aangevende mannen: de politiek van de vrije hand namelijk met vermijding van alle agressieve neigingen tegen welken staat ook en met inachtneming van loyale betrek kingen met allen naast het- bondgenootschap met Rusland en de vriendschap met- Enge land. Tegen de theorie van deze formule is zeken niets aan te voeren. Alles hangt er van af, hoe Frankrijk haar in de praktijk aal toepassen. Dultschland. De Berliner Politische Nachrichten kon digt aan, dat- het nieuwe voorstel betreffende de Duitsche vloot, dat bij den rijksdag zal worden ingediend, behalve de „niet langer te vermijden versterking'' ook een vlugger tempo in het- hcuwen van de schepen zal in houden. Het dagelijiksch bestuur van den Duitsclien „Stadtetag" heeft besloten het- verzoek om eene audiëntie bii den rijkskanselier te hand haven. In: November zal de Stedendag tot eene vergadering bijeengeroepen worden tot behandeling van de kwestie der vleeschver- zorging van cte Duivohe steden en der bena deel in g hunner bevolking door de tegenwoor dige duurte van het- vleesch. Berli jn, 21 Oct. Tot 14 October waren 275 gevallen van cholera, waarvan er 91 doode- lijk verliepen, voorgekomen. De stand op heden is 280 ziektegevallen met 90 sterfgeval len. Eén sterfgeval is gebleken niet ten ge volge van cholera geweest te zijn. Frankrijk. Parijs, 23 Oct. De trein van president Loubet is om half tien op het Spaansche gebied gekomen. Te Irun ontving de presi dent een telegram van den Koning. Aan alle stations werd de president toegejuicht De beschuldigden in de zaak van deu bom- men-aanslag in de Rue Rohan (tijdens het bezoek van den Koning van- Spanje aan l'a- rijs) ziijji naar het- nof van assises verwezen. De voortvluchtige anarchist Avino, genaamd Farrar zal terecht staan wegenis poging tot- moord op den Koning van Spanje, president Loubet en een aantal van hunne geleiders, Malatz en Caus&ané wegens medeplichtigheid bij deze poging tot moord en ongeoorloofd bezat van ontplofbare stoffen-, Vat-ina en Har- wey wegens ongeoorloofd bezit van ontplof bare stof feu. fengeland. De prins en de prinses van Wales zijn ver leden Donderdag op reis gegaan naar Indië. De leden der koninklijke familie deden hen te Londen uitgeleide aan het station. De zeereis wordt begonnen te Genua, waar het prinsenpaar zich zal inschepen met een ge volg van honderd personen op het pantser- schip Renown. De landing geschiedt te Bom- bav waar de prins en zijne gemalin door den aftredenden onderkoning lord Curzon, kort v or zijn vertrek naar Engeland, outvangen worden. De Indische bladen berichten over groot toebereidselen, die tot de ontvangst ge maakt worden door Indische vorsten en ste den. Van ©enigen duur zal het verblijf zijn te Lahore, de hoofdstad van Pendjab, waar de prins onder groote praal der vorsten van Pendjab zal worden ontvangen Een feest maal in het regeeringspaleis met een bal tot slot op 30 November, zal het verblijf in Lahore besluiten. Verder zal het noordwes telijke grensgebied bezocht worden, waarvan de vestingwerken zullen worden geïnspecteerd. Men verwacht van het daaropvolgende be zoek aan Culcutta en Bengalen eene goede uitwerking op de politieke omstandigheden in Bengalen, waar de bevolking ten gevolge van d-e door lord Curzon om administratieve redenen besloten spliteing van de provincie zich in gisting bevindt, hetgeen in talrijke anti-Engelsche vergaderingen van „.pogingen tot boycotten uitkomt. Volgens de laatste berichten bestaat het plan om de reis verder uit te strekken naar Japan. De uitnoodiging van den mikado aan den prins van Wales om hem te bezoeken, is ïeeds voor geruimen tijd geschied. Het Huis van Afgevaardigden eu de Se naat te Melbourne, hebben liet besluit ge nomen aan Koning Eduard van Engeland te verzoeken aan Ierland home-rule te verleo- Eergisteren. op den honderdsten verjaardag van den slag bij Trafalgar, waarin Nelson de vereenigde Fransche en Spaansche vloten ver sloeg. is de nagedachtenis van den groeten zeeheld te Londen en. ia tal van plaatsen van liet Britsche rijk gevierd. Op een feestmaal, dat- te Londen gehouden werd, werd een tele gram ontvangen van admiraal Togo, dat luidde „Bij gelegenheid van uw eeuwfeest ter cere van Nelson moet '<k onze steeds toenemende bewondering en vevcering voor den grooten admiraal uitspieken Dit gevoel wordt sterker a-ls wij ous herinneren, dat onze zeemacht op gebouwd is naar het model van de Engelscbe". Zwed.n. Dage na Nyheter schrijftWanneer over enkele dagen de overeenkomsten tusschen Zweden en Noorwegen onderteekend zullen zijn, is de taak van het Zweedsche coalitie- ministerie als geëindigd te beschouwen. Dan zal de vraag ontstaan der vorming van een nieuw ministerie, want de staatsraden Staaf f (zonder portefeuille) en Biesert (financiën), hebben beslist verklaard, dat zij niet meer deel kunnen uitmaken van een ministerie, waarvan de reden van bestaan verdwenen is. Verder verluidt, dat ook de minister-presi dent Lundeberg en de mi nister van buiten- Iandsohe zaken graaf Wachtmeister plan hebben af te treden. Noorwegen. Christiania, 22 l/ct. De gewezen minister president Blehr hisld gisterenavond Lu de Tonhalle cene rede, waarin hij, wat- den toe- komstigen regteringsvorm van Noorwegen be treft, zich uitsprak ten gunste van: eene volks stemming en d© invoering van de republiek. Hij stelt zich voor, dat de president der republiek door den storthing gekozen moet. worden. De "trgadenng, die uit omstreeks duizend persoden bestond, nam ten 9lotte met groote meerderheid een besluit aan, waai hij zij zich verklaarde ten gunste van de volks stemming- Rusland. Bij keizerlijk besluit is het gebruik van het Poolsch en het Litausch als taal voor het onderwijs in de bijzondere scholen van liet Czarendom Polen voorloopig toegelaten alleen voor het onderwijs in geschiedenis en aardrijkskunde is het Russisch verplicht. Moskou, 21 Oct. (Petersburgsch tclegraaf- agentschap.) De staking van het spoorweg personeel breidt zich in belangrijke mate uit. Bijna alle lijnen, behalve de lijn Moskou Petersburg, worden er door getroffen. Op de lijn JaroslawArchangel is de dienst ge staakt. Op de lijn MoskouRjaesan verlie ten de machinisten de locomotieven. Volgens een gerucht is op de lijn Moskou Koersk de hedenmorgen te lli uur vertrok ken sneltrein onderweg blijven staan. In, Kozlow, gouvernement Tam bow, zij n de be ambten van den Rjaesan-Oeralspoorweg he den in staking gegaan het verkeer is ge stremd. De stakers verlangen vrijheid van het woord en van de drukpers en een acht urige n werkdag. 2 2 Oct. Op de meeste van Moskou uit gaande spoorweglijnen is het verkeer ge stremd. De Al-Russische spoorwegverceniging heeft eene oproeping uitgevaardigd, om een^ alge meen© spoorwegstaking t0 ondernemen, ten einde pol"t-:eke e schen door te zetten. Turkije. Voor den strafrechter heeft de behandeling plaats gehad van hot proces tegen de wegens vermoording van den rijken Armeniër Apik Undjian aangeklaagde Armenische komi- tadji's. Vartanian, die beweert Amerikaansch burger te zijn, bekende van het comité bevel te hebben gekregen, Undjian te vermoorden. Het gerechtshof veroordeelde Vartanian ter dood en twee medeplichtigen «respectievelijk tot 15 jaren dwangarbeid en levenslange ves tingstraf. Marokko. Volgens een bericht uit Tanger aan de Vossische Ztg. heeft de sultan nog niet ge antwoord op de officieele mededeeling over de Duitsch-Fransche overeenkomst tot regeling van de Marokko-kwestie. Het- Fransche ge zantschap is voornemens Fez te verlaten, wanneer de Marokkaausche regeeriug draalt een definitief antwoord' te geven. Bet lijn, 21 Oct. Wolff's bureau verneemt uit TangerVolgens berichten uit Fez heb ben de gezanten van Duitschland en Frank rijk op 16 October bij gelijkluidende nota's aan den Marokkaanschen minister van bui- tenlandsche zaken kennis gegeven van de Duitsch-Fransche overeenkomst- vau 28 Sept Tanger21 Oct., 9.30 des avonds. De Path finder is van Tetuan teruggekeerd met den broeder van Valiente aan boord. Uit goede bron vernemen wij, dat de onderhandelingen over de uitwissel in der gevangenen afgebro ken zijn en dat thans nieuwe eischen stelt. 2 2 Oct.. 1 0 u u r v m. De Pathfinder is weer naar Tetuan vertrokken, Mulai Arnet, de sherif van Wazan, is aan boord, dio zijn invloed zal beproeven om Valiente te bewe gen de gevangenen uit te wisselen. Gisteren weigerde Valiente iets te doen, tot dat zijn broeder in zijne handen zou zijn, hetgeen natuurlijk geweigerd werd. Do Pathfinder wordt- vanavond hier terug verwacht. Tweede telegrani. De Pathfinder is heden avond'hier aangekomen met de offi cieren. die door do bemoeiingen van den she rif van Wazan zijn losgelaten. Over de behandeling van de beid© Engel scbe officieren, die zich in gevangenschap van den Angcra-stam bevinden, wordt uit Tanger bericht, dat volgens mededeeling van Angera-manncn zij goed verzorgd en gehuis vest zijn. De plaats van de gevangen-neming ligt niet ver van kaap Negro in de passen, waar de Spaansche troepen in 1860 streden. Men koestert geen bezorgdheid over het let- van de gevangenon, behalve voor het geval, dat zij door het gebergte ten westen van Tetuan in het Rif gebracht worden. Volgens tot dusver nog niet bevestigde geruchten, verlangen de roovers behalve do vrijlating van den broeder van Valiente nog een zeer hoog losgeld, de vrijlating van een dozijn gevangenen en het verleenen van do waardigheid van kaid van Angera als prijs voor de bevrijding van d© twee gevangen officieren. Japan. Tokio. 22 Oct. Admiraal Togo deed heden zijn plechtigen intocht-, om den Keizer te "be richten, dat de vloot uit den oorlog is terug gekeerd. De ministers, generaals en diploma ten gingen hein tegemoet-. Vergezeld van do admiraals Kataoka, Dewa en Kamimoera met hunne staven, reed admiraal Togo in hof rij-' tuigen naar het paleis, waar de Mikado zijn bericht in ontvangst nam en de diensten van de admiraals, de officieren en de manschappen met warmte prees. Geheel Tokio is op de been. Men loet saluut schoten en maakt muziek en doet alles om den dag goed to vieren. Londen, 21 Oct. Een hier ontvangen kabel telegram bericht, dat het Japanscbe trans portschip Sansjimaroe gestooten i9 op een drijvende mijn op de reis van Nioetsjwang naar Damy, waardoor het schip zonk. De Sansjimaroe was belast met het overbrengen van oorlogsbehoeften tusschen de Mandsjoe- riische havens. Van de bemanning van 54 man werden 51 gereddrie worden vermist. Oost-Afrika. Berlijn, 21 Oct. D? commandant van het oorlogsschip T^otis bericht uit Dar es Salaam van den 19eu: De J** luitenant ter ze© Som- merfeldt-, van de Secadler bericht-, dat hij eene schermutseling had met do opstandelin gen. Het verlies van dom vijand was 22 doo- den. Onze troep bleef zonder eenig verlies. Os nisuws vredesconferentie. Do Pol. Korr. voegt aan de mededeeling, dat Oostenrijk-Hongarij© de uitnoodiging tot- d© Haagsche conferentie heeft aangenomen, nog toe, dat to Petersburg reeds de meest© antwoorden op principieel toestemmenden zin zijn ingekomen De "rest zal zonder twijfel binnen kort inkomen, en dan zal de vaststel ling van het programma beginnen, hetgeen ndet zoo vlot is te verwachten. Het Vaticaan kreeg geen mededeeling van de circulaire van Rusland, die q© uitnoodiging inhield. 18 DOOR VIRGINIE LOVELING. Het was de patroon zelve, dien hij lust ge luk had' tot paitLnt te dienen. De man sprak eerbiedshalve geen enkel woord en daar het zeer haastig kletsend ge rucht niet m staat was hier voldoende in lichtingen te geven, ljegon mijnheer Slock naar 't nieuws der stad te vragen. Daar een, failliet, g:nder een sterfgeval of de ziekte van een in aanzien zijnde persoon Het schielijk overlijden van. een ouden man in de buurt. Aldus werd het gemakkelijk. „Iemand uit dart- poortje misschien, in nummer 23?" vroeg mijnheer Sloek schijn baar achteloos. „Neen, o neen, daar zijn geen mannen," zei de haarkaper, „ten minste er wonen geene," voegde hij1 er bed uidonisvol bij. „Maar er komen er toch," sprak mijnheer Slock, veelwetendheid veinzend. De knipper zweeg. „19 't niet- een juffrouw met haar moeder, die daar woomt?" „Men zegt. het." „Een rosharige onderhouden, zeker?" en mijnheer Slock keck om, verdrietig var- schend den, man in 't aangezicht. ,,Ik spreek, niet gaarne kwaad van iemand," betuigde hij, en het waarom di'er broederlijke -toegevendheid verradend „bet zijn goede klanten," ontsnapte hem. Niet ver gevorderd stond mijnheer Slock op en zag in den spiegel, vooreerst- bedrem meld en weldra ontzet zich zei ven aanzoo vreemd kwam hein zijn eigen hoofd voor. „Waarom mij toch zoo kort geschoren?" verweet hij. „Uw haar was reeds kort," ontschuldigdè zich de misdadiger, „er kon niet. vedl over blijven. zoodra or nog iets van af moest." Helaas ja, de ooiffeur had gelijik, die ope ratie was volkomen onnoodig geweest-; in inisbenekenden ijver had de arme vader zijn natuur lijk hoofddeksel prijsgegeven, en reeds kreeg bij een- gewaarwording van kille lucht voorbode van verkoudheid in den uek. En zonder d'rt h;: rekenschap gaf van de verbinding, dacht hij aan een berg op welks top sneeuw gevallen zou -zijin. Hijl had zijn uitgetrokken overjas weder aan en keek nog eenmaal naar 't. weerkaatsend glas, met meer dan de gewone kleine en toch onoverwinbare verlegenheid en vrees voor 't belachelijke, waarmede een man, na 't-snijden van- zijn haar im zijn familie of in gezelschap ver schijnt. Hij deed' een uiterste poging, hij: liaalde een groot zilverstuk te voorsohdjlu„Onnoo- dig," sprak li tot deu pruikmaker die dit maal beter deni naam van pruikafnemer zou hebben verdiend, toen hij wisselen wilde en daar déze letterlijk verschrikte over een dergelijke -Mdheid, ,jzeg mij hoe lieeten die twee uit nummer 23?" vroeg Slock zonder omwegen. Het geld ontsluit alle deurenwordt er gezegd, ook tongen weet het- wel te lossen. Hd deed een wonder hier. De haar kapper had menseblievend'he'd en belang vergeten, gereedielijk, toeschietelijk gaf hij overvloedig bescheid. „Van de Kapelle, Malvina- van de Kapelle, heette zij, gene juffrouw uit de Ooeberger- straatJa, zij werd onderhouden door hier aarzelde hij toch nog een nauw te mer ken wijle door... door den bestuurder van de Credietbank..." „Coimehaye?" hielp hem mijnheer Slock. „Ja, ja, sedert jaren reads. Ik wist eerst niet, wie die roodkleurige kerel met zijn krammen neus vas. dien ik op gestelde da gen dien hoek hier om zag slaan." „Maar zijt ge wel zeker van uw© bewerin gen f, onderzocht mijnheer Slock, die als bal sem voor zijn gekrenkt vertrouwen en het overhoop slaan van al zijn plannen, ten min ste de behoefte aan, een laatsten twijfel be hield. „Zeker? ha, ha, ha' mijnheer," lachte do haarka-pper, „als ik u zeg, dat de briefbestel ler zelf de eerste geweest, is om mij het is vandaag of gisteren niet oen gechar- geerden brief voor di'e zoogezegde moeder, madame van de Kapelle, te toonen met den omslag van de Credietbank zelve hot is aldus dat ik dien naam geweten heb." „Een postbode is niet veroorloofd dit te doen,, hij mag geen brieven voor bepaaldo personen bestemd gaan toonen in andere huizen," zei Slock met gestrengheid, m zijn eerlijk hart verontwaardigd over de on- kieschheid cener dergelijke handelwijze, als rechter zijne eigene grieven tijdelijk verge tend, bij het, ontmoeten eeaier strafbare wets verkrachting. „En als hij 't nu tooh gedaan heeft!ant woordde snedig de man. bevreemd over het antriggclen van de quaestie. „Zie, mijnheer," en hij, lachte weder met- luchtigen, opper vlak kigen spot, meedoogenloos voor de slachtoffers van een gesticht kwaad, dé kleine comischo zijde in1 plaats van de groote smartvolle wrangheid er van voor oogen hou dend, „zie, mijnheer, hij gaat nu trouwen, de fameuse Con lit have, en nog is hij ja- loersch als ecu tijger van diie Malvina. Niet hater dan gisteren heb ik er weder een staal tje vaai gezien. Zij was hierover bij den apo theker de discipel is liaar amant d© cceur, moet, ge weten..." „Ho. hoonderbrak Slock, niet. uiit onge loof maar uitt overstelping van afkeer „Ja, ja, zonder twijfel, stellig, het is zoo," verzekerd© de haarkapper; „welnu, Oönne- liayo had! te weten gekregen dat zo er bij was waarschijnlijkhij kwam aan, rood als een kalkoengij hadt hem moeten zien heen en weer loopen voor dien winkel als een schildwacht voor de kazerne, tot zij buiten kwam! Toen eischte hij zijn eigendom op: hij greep haar onder den aim oil hot. ging er op los, dat was wel te bemerken aan haar schrik en aan haar beven!" „Hoe is diit zoolang verborgen gebleven?" stamelde Slock voor zich zei ven „Och. wat wilt ge, do cono mensoh ia de zondenbok, alles, watt hij dioet of laat wordt •besproken of misduid, de andere leeft op zijn goede reputatie en mag veel misprik- ken, geen, haan kraait er naarnochthans, het begon nu toch in den mond te komen." „Begon het?" vroeg Slock gedachteloos, den mededeeler die hem onbewust zooveel leed lierokkend had. als eeni dwaze aansta rend. „Ja, ja, 't begon, met dat. aanstaand© hu welijk, weet ge Rechter Slock nain afscheid, met een vijf frankstuk minder in zijn zak, met zijn haar kwijt, can te behoudien dochter in 't verschiet en zijn hart van vertrouwen beroofd; me# rassche stappen zich naar huis spoedlendl om er die meegebrachte dv nam iet,bom geluks- verdelgeud', vredestoremd ter ontploffing in te werpen. XV. Het aanbod van een huwelijks- goschen k. Julie en Sylvie Baelslé, thans respectieve lijk mevrouwen Jean en Alfons Duvilers, wiaien in. hare zuinigkeidsdrift, eigen aan jonggehuwde vrouwtjes, wier geldelijke nxid- delen beperkt zijn, beangstigend getroffen d)oor de groote uitgaven van een huishouden, overeengekomen het afzonderlijk aan Lucet- t© te geven huwelijkscadeau in één te versmel ten; het zou minden" kosten en er mooier uitzien Maar... wat te geven? Iets breekbaars oen paar porseleinen vazen? Een koffieservice ook in porselein? Geslepen kristitallen roemers? Och neen, zulke dingen koopt! men zelf of krijgt meai van de ouders mede. „Een gekleurd tafellaken en twaalf thee- servetten?" „Dat. is te burgerlijkoverigens Conne- haye moet, dat hebben, hij die ingericht ia." „Ha, ha, ha!" lachte Sylvie op d)it laatste vermoeden van hare zuster, „Connehaye, dïe menschen op koffie of the© uitnoodigen zou! zijt gij van- uwe zinnen beroofd', Julie?" Deze ook schaterde 't uit.. Op dit oogen blik trad Prudence Pion bin nen. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1