I H K JÊ Bouw-en Woningtoezicht. TERSIER i 't MODELNUIS 'STADSNIEUWS ADVERTENTIËN. Bouw- en Woningtoezicht, Trambedrijf. Timmer- en Brandhout. EreSkepaarnt8u Timmer- en Bfandliout, Timmer- en Brandhont. Nederl. Bond van Accountants. Boterfabrieken Nijkerk en Putten. S T. d ME1J. I I Uwe woning met smaak en prac- tisch overleg en vraag advies in Keizersgracht 730-732-734, „Die Fledermaus". leden waren; dat van één en dezelfde geef ster waren ingekomen twee giften: eerst een van f 150 en onlangs een van f 1000; dat de commissie voor Liederenbundels 3325 ex. van de Godsd. liederen en Lenteleven had verkocht. In aansluiting aan de verslagen werd door den heer Stenfert Kroese verslag uitgebracht over het Volksblad „Nieuw-Leven", dat niet ongunstig luidde. Financieel was de toestand minder ongunstig dan wel vroeger jaren, en het aantal a bon nés breidde zich uit. De rekening en verantwoording van het hoofdbestuur werd goedgekeurd:, waarna de begrooting voor hot volgende dienstjaar werd aan de orde gesteld. De vergadering besliste na een vrij uitvoe rig debat, dat aan de „Blijde Wereld" f 100 subsidie zal worden verleend, en vervolgens dat de f 100 lidmaatschap aan „N.-Leven" niet meer zal worden verleend. Na goedkeuring der begrooting wordt de vergadering tot den volgenden morgen ver daagd. Des avonds te 7 uur had in de Groote Kerk te Naaiden eene openbare godsdienst oefening plaats. In het geheel gevulde kerk gebouw trad als spreker op de heer A. W. van Wijk, predikant te Zwolle, die naar aan leiding van Neh. VIII: 11e. „de vreugde in God, die is uw sterkte" eene rede hield. Naast het gezang der gemeente werd het samenzijn gewijd door liederen, uitgevoerd door een zangkoor onder directie van den. heer Joh. J. II. Schoonderbeek. Na afloop der godsdienstoefening werd een vriendschappelijke uijeenkomst gehouden in het hotel „Nieuw-Bussum". Met het hoofdbe stuur, de afgevaardigden en leden waren te genwoordig de heeren Davis, afgevaardigde van de Engelsche Unitariërs, en Scipio, ver tegenwoordiger van den Duitschen „Pro- t est a n ten-Verei n Barneveld. In een alhier gehouden vergadering is besloten dé afdeeling Barne veld van -het „Roode Kruis" op te heffen en om hiervoor in de plaats op te richten een afdeeling van het „Groene Kruis". Reeds is een voorloopig bestuur benoemd, terwijl zich allo aanwezigen als lid der nieuwe op te richten afdeeling opgaven. Barneveld. De landbouwer S. kreeg ;u den stal een trap van zijn paard, ten ge volge waarvan hem vier ribben werden g£ 1 roken. De man is na korten tijd overleden. /Hoevelaken. De Utredbtsche recht bank veroordeelde P. V., 28 jaar, arbeider alhier, wegens wederspannigheid in vereeni- giug, te Soest, tot 4 maanden gevangenis straf. N ij kerk. Met ingang van 1 Januari 1906 zijn door Gedeputeerde Staten, voor den tijd van 4 jaren, benoemd tot leden en plaatsvervangende leden der commissie van aanslag voor de belasting op de be drijf s- en andere inkomsten, ter standplaats: Harderwijk (gemeenten Elburg, Doorn spijk, Harderwijk, Eamelo, Nijkerk, Hoeve laken, Putten, Blarneveld, Scherpenzeel)de hh. J. J. Schussletr, alhier; H. A. Kuijlman, te Harderwijk; H. Arendsen Az„ te Har derwijk A. J. Veldhoen, te Elburg. Apeldoorn. Tot leeraar in het hand- reekenen aan de Rijks Normaallessen alhier is benoemd de heer Tj. Hellinga, onderwij zer aan de leerschool, verbonden aan dê» Rijkskweekschool voor onderwijzeressen. Vervolg van het raadsverslag. Punt 13. Goedkeuring van de begrooting der gezondheidscommissie voor 1906. Deze begrooting wordt z. h. st. of d. goed gekeurd tot een 'bedrag van f 950. Punt 14. Goedkeuring van de begrooting van het Burgerlijk, Armbestuur voor 1906. Z. h. st. of d. goedgekeurd' tot een bedrag van f 12,200. Punt- 15. Goedkeuring van de begrooting van het. Burger-Weeshuis voor 1906. Z. h. st. of dl. goedgekeurd tot een bedrag van f 9267.06^. Punt- 16. Voorloopige goedkeuring van de begrootiug der d.d. schutterij voor 1906. Z. h. st. of d. goedgekeurd tét een bedrag vau f 1413. Punt 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de jaarwedden en het aantal van de ambtenaren ter secre tarie. Overeenkomstig het voorstel van Bi. en W. wordt z. h. st-. of d. besloten. Punt 18. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende jaarwedde van den ambtenaar, belast metl d'e vervolging van be lastingzaken (met adviezen). B. en W. zeggen in hun voorstel: Tengevolge van de vermeerdering dei be volking en het invoeren dér straatbelasting, zijn do werkzaamheden) voor dezen ambte naar in de laatste jaren, zeer toegenomen en houden, naar ons oordeel, geen verband! moer niet het vastgestelde salaris. Deae omstan digheid geeft ons, daarbij in aanmerking ne mende de wijjze, waarop de tegenwoordige titularis zijne werkzaamhedten verricht., aan leiding u voor te stellen, de toelage met f 100 te verhoogen en daarbij; te bepalen, datl deze zal worden uitgekeerd, indien de betrokken ambtenaar met goed gevolg werkzaam is ge weest-. Daarna wordit de verheoging z. h. st. of d. aangenomen. Punt! 19. Voorstel van 'Burgemeester en Wethouders tot uitbreiding van den reini gingsdienst (met adviezen). In hun advies zeggen B. en W. o. m. Wiji zijn van oordeel, dat, nu eenmaal tot de invoering van trekkracht besloten is, dé gemeente niet mag opzien tegen de meerdere kosten, benoodigd voor den reinigingsdienst, tengevolge van de uitbreiding der stad en de eisohen, welke van een hygiënisch standpunt) gesteld moeten worden. Bij de tegenwoordige organisatie wordt nog steeds een deel van die piivaattonnen uit sluitend door ménschenkracht gehaald en ge bracht. Wij meen en, dat liet noodzakelijk is in dezen toestand verandering te brengen en advisee ren dharam nog te meer de voorstel len der commissie aan te nemen. Bovendien achten wij het thans een gun stig tijdstip om tot d'e uitbreiding te beslui ten, welke in 1906 ingevoerd zal worden. In het batig slot der rekening 1904, hetwelk overgebracht wordt naar die begrooting voor 1906, is een bedrag van f 6311.964 „buiten gewoon". (Zie -toelichting op art. I der be- giooting voor 1906). Uitl dezen post. kunnen dus de buitengewone uitgaven van de uit breiding bekostigd worden, zonder dat de gemeente daarvoor geld behoeft op te ne men. Wij moeten hierbij nog opmerken, dat de kosten van uitbreiding, zooals deze dolor die commissie werden geraamd', nog verhoogd moeten worden met die voor verruiming van stalling en vergrooting van de houten loods, ■wiolko kosten dloor den gemeante-arohitect geraamd zijn op f 500. Ten slotte wijzen wij) u nog op de oplos sing, welke tevens gevonden is voor de nog steeds hangende kwestie van, het al of niet aanbesteden van het rondbrengen van cokes voor de gasfabriek. De beer Van Duinen heeft zich in de af- dleelingon verklaard tegen dé combinatie van werkzaamheden der gemeen te-reiniging en van de gemeente-gasfabriek. De maatrege len, daarvoor genomen, zullen, naar het Spr. voorkomt, de gemeente veel geld kosten. Ook zal de gemeente in onaangename con ditie komen tegenover dé afnemers. Ook de lieer Hamers is van. oordeel, dat de gemeente de cokes niet zoo goedkoop kan rondbrengen als 't op het oogenblik geschiedt en acht heb beter den tegenwoordigen tloe»- stand te bestendigen1. De Voorzittei moeö opmerken, dat beide directeuren gehoord zijn, en dat beide ver klaard hebben geen bezwaren tegen de com binatie té hebben. Ook zal deze combinatie slechts als proefneming moeten worden, be schouwd. Zijns inziens zullen moeielijkhedeu wordén voorkomen. De heer Plomp sluit zich er bij, aan, den toestand' te laten zooa.ls die op het oogen blik is. Hij gelooft, dat er geen motieven voor den raad zijn, zich met de bezorging in te laten. Nadat nog eenige heeren. de zaak hebben besproken, wordt het voorstel van dien lieer Hamers, om de bezorging niet) door de ge meentereiniging te doen geschieden, aange nomen met. 12 tegen 4 stemmen. Het gedeelte van, heb voorstel van B. én W.. betreffende de uitbreiding, wordt daarna niet- algemcone stemmen aangenomen. Punt 20. Voorstel van Burgemeester en Wethoudér® betreffende het beheer vau den dienst, der reiniging, en de heffing en in vordering van rechten voor diensten, bewe zen door de gemeentereiniging (met advie zen). Z. h. st. of d. overeenkomstig heb voorstel besloten. Punt 21. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffendte een subsidie aan de Amersfoortsche Tram (met adviezen). B. en W. stellen voor aan de Amersfoort- sche Tramweg-Maatschappij in het jaar 1906 uit de gemeentekas een subsidie vau f 800 te verleenen onder de voorwaarden 1. dat de rekening dér maatschappij over het jaar 1905 door Burgemeester en Wet houders worde goedgekeurd; 2. dat deze subsidie alleen, dian zal worden uitgekeerd, wanneer, en voor zoover de ont vangsten der maatschappij, over het jaar 1905, naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders, geen gelegenheid! geven daaruit de in dat jaar voor exploitatie en vernieu wing benoodigde uitgaven te bestrijden en niet, mag dienen tot uitbetaling van divi dend. Z. h. st. of d. wordt- dit voorstel aangeno men. Punt 22. Voorstel, van Burgemeester en Wethouders betreffende eene subsidie aan de vereeniging „Het Nederlandsch Landhuis- houdkundig Congres" (met adviezen). Z. h. st. of d. wordt besloten een subsidie van f 500 te geven. Punt 23. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende eene subsidie aan de Oudheidkundige Vereeniging „Fléhite" (met adviezen). B. en W. stellen voor aan de oudheidkun dige vereeniging „Fléhitie" tot wederopzeg- gens eene jaarlij.ksche subsidie van f 600 te verleenen, onder voorwaarde, dat de reke ning en verantwoording over iedér afgeloo- pen jaar, in de maand Januari en' dé be grooting voor het eerstkomende jaar in die maand Augustus aan de goedkeuring van Burgemeester en Wethouders, onderworpen en door dit] college goedgekeurd wordlen. Z. h. stemming of discussie wordt overeen komstig het voorstel van. B. en W. besloten. Punt 24. Gemeentebegrooting 1906. De heer Gerritsen acht liet wcnschelijk deze in een avondzitting te behandelen. De middagvergadering wordt daarop te half vijf gesloten. Te acht uur 's avonds wordt de zitting voortgezet en komt punt 24 aan de ordé. Algemeen© beschouwingen worden niét gehouden. Bij het hoofdstuk „.uitgaven" Afd. II, volgn. 97b, waar staat: het maken van een waal klinkerpad) aan de Zuidsingel tusschen de brug bij het. Pensionaat en de Heeren straat en een Waalklinkerpad aan de Zuid- singel tusschen. de Heeren- en St. Andries- straat f 690, maakt de heer D. Gerritsen bezwaar, daar er echter weinig dergelijke jiosteu. zijn uitgetrokken zal diti voor hem ditmaal een reden zijn dit bedirag toe te staan wel moét hij| eohtér zeggen, d!at er straten zijm. die er veel minder uitzien. Dé heer Hamers is dit met den heer Ger ritsen eens en wil er zich ook ditmaal bij neerleggen. De heer v. Eek ach tl dlat, dé toegangen tot de stad in de eerste plaats verbetering be hoeven, en daar dit een vau de toegangen ia, zal hij gaarne voor dezen post. stemmen. De heer Visser verdedigt eveneens dé ver betering. De Voorzitter wijst er op, diat het zeer ge- v/ensoht is tot geleidelijke verbetering over te gaan, daar we anders voor groote uitga ven komen te staan. De heer Gerritsen zegt- geen voérstel té zullen doen. Daarop wordt de post z. h. st. aangeno men. Biji heti hoofdstuk uitgaven, afdeeling IV, art. 3, volgnummer 145 staat, dat de post vau f 300 voor toelage aan het oudheidkun dig museum „Fléhite" zal gebracht worden op f 600. De heer Ooctérvcon heeft gecaen dat dit zal gebeuren, o. m. op voorwaarde dlat per week een tweetal dagen vrijen toegang tot het museum moet worden gegeven. Spr. dringt er op aan dat hiervoor werkdlagen zullen worden genomen. De Voorzitter zegt hiermee rekening te zullen houden. Bij hetzelfde hoofdstuk, afdeeling II, art. 1, volgnummer 175, betreffende de pensioe nen, vraagt de heer Gerritsen of déze toe stand nog lang zoo zal blijven. De Voorzitter zegt, dat de memorie van toelichting reeds aangeeft, dat zoo spoedig mogelijk een voorstel zal wérden gedaan naar aanleiding van de voor de leeraren aan middelbaar- en hooger onderwijsinrichtingen geopende mogelijkheid rijkspensioen te ver krijgen. Bij het hoofdstuk ontvangsten, „Bateni en opkomsten" etc., arti 3a, volgnummer 24, zegt de heer Gerritsen of B. en W. er aan denken tijdig maatregelen te treffen de Kam per binnen poort té verbroeden. De Voorzitter zegt, dat de huur van een der huizen loopt tot 1907, doch dat zij tijdig op maatregelen bedacht zullen zijn. De post. onvoorziene uitgaven, wordit goed gekeurd tot een bedrag van f 5766.35J. De geheele begrooting, vastgesteld in ont vangst en uitgaaf tot een bedrag van f 564,969.54^, wordt daarop met) algemeene stemmen aangenomen. Den secretaris wérdt daarop dank ge bracht voor dé uitstekende wijze waarop dit jaar de begrooting en de memorie van toe lichting waren ontwierpen. Aan liet einde dér vergadering stelt de voorzitter voor een schrijven te richtten aan baron en baronesse Van: Boetzolaer van Oos terhout voor dé milde wijze waarop zijl ge- durendie een reeks vani jaren, do gemeente- ziekenverzorging voor hunne rekening heb ben genomen. Aldus wérdt besloten. Niets meer aan dé orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering te kwart voor ne gen- Onze vroegere stadgenoot, gep. gene- i aal-majoor W. L de Petit, heeft in de Petit Bleu een uitvoerig artikel geschreven, waar in hij zioh, na een lang© inleiding, gunstig uitspreekt voor een toenadering van Neder land en België, maar waarschuwt tegen een niet nauwkeurig formuleeren bij de toepas sing van dit denkbeeld. Een „defensieve al liantie", in 't algemeen, kon te ver leiden^ men denke aan het groote koloniale bezit, dat België in Afrika kan erlangen, maar tot heel wat botsingen kan leiden. And? 3 is de zaak als men haar beperkt tot een sa menwerking van alle strijdkrachten in Europa, voor een bepaald omschreven dui delijk aangegeven geval, zooals b. v. de hand)- having der gezamenlijke onzijdigheid door all© mogelijke middelen, in goval de groote buren weder oorlog voeren. Over dit geval zal de generaal in een volgend schrijven rijn n-eening zeggen. Door den generaal-majoor, inspecteur van den geneeskundigen dienst der land macht., zijn, ingaand© 1 Januari 1906, de off. van gezondheid le kl. A. P. G. F. Giesa, van het le regiment veld-artillerie alhier, overgeplaatst bij het militair hospitaal, en de officier van gezondheid 2e klasse., dr. P A. Voorman, onder eervolle ontheffing van, zijne detacheering bij het Stedelijk Zieken huis aan den Coolsingel te Rotterdam, op denzelfdeu datum overgeplaatst 1 de He afdeeling van het le regiment vel.l art l'erie. Naar men verneemt, zullen de vaan drigs C. M. Schoewert en C. D. Kleijn be noemd worden bot reserve-2e luitenant. Dö. D. J. van Aalst, beroepen biji die Ned. herv. kerk te Leidén, is thans ook be roepen te Rotterdam. Uitkomsten der exploitatie van de Amera- foortsche tramover de maand October 1905 vergeleken met dezelfde maand van het vorige jaar. 1904. 1905. Aantal betalende 7445 6177 passagiers. Opbrengst passage. 574.07» f 520.87» Opbrengst diverse. 68.11 33.46 Totaal opbrengst. 637.28» 554.38 Opbrengst per dagkilometer. 11.42 9.93» Na de invoering van de tweerittenbiljetten a f 0.124 en van de vior-coupons-strooken f 0.25 is gebleken, dat van de tram meer ge bruik wordt gemaakt dan vroeger. Hedenmorgen zijn gevankelijk naar Utrecht overgebracht zekere K. en V., die tabak hadden gestolen uit de pakhuizen van dén heer Herschel. Toen de politie den dief stal ontdekte, was de tabak reeds bij een sigarenmaker verkocht. Eveneens is hedenmorgen door de po litie naar Utrecht vervoerd zekere mejuf frouw L., waarvan wijl reeds mededeelden dat zo in de kermiswook een portemonnaie met geld van een boer heeft gestolen. Burgerlijke stand. Geboren: Wilhelm Cornelia, z. v. W. C. Oosterman en W. A. Fortuin; Rika, d. v. G. Kwint en B. van Koerten; Gerardus, 2. v. P. de Waal en G. de Vries; DJrkjel, d. v. H. Renes en N. van der Wiel. Gehuwd: W. Veen en A. J. Los; P. Tost en M. FonteijnW. Berg en H. M'. Flo rijn; A. A. Montauban en A. van Vlaan deren; H. Jans en W. J. P. du Paiai- Overleden: Pieter Floras Wilhelmus, oud 9 dagen; Wilhelmus Johannes van Beek, cud 4 maanden. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Utrecht roepen bij deze op Sollici tanten naar de met 1 Jannari 19116 open vallende betrekking van HOOFDINSPECTEUR VAN HET in de genoemde Gemeente, op eene jaarwedde van ƒ8500.welke kan stjjgen tot ƒ3000.—. Voor deze betrekking komen in aanmerking Architecten Bouwkundige Ingenienrs en zij die reeds bij dezen tak van Gemeentedienst werkzaam zijn. Sollicitanten worden uitgenoodigd hun op zegel gesteld rekest róór 18 November e.k. in te zenden aan den Burgemeester der meer genoemde Gemeente. Zij die voor deze betrekking in aanmer king komenzullen tot persoonljjke kennis making worden opgeroepen. Utrecht1 November 1905. De Secretaris der Gemeente Utrecht ENKLAARL. S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dor gemeente Utrecht roepen bij deze op Sollicitan ten naar de met 1 Januari 1006, t© ver vullen betrekking van Hoofdinspecteur Chef van de afdee ling „Vervoer en Controle" van het gemeentelijk trambedrijf, in de genoemde gemeente, op eene jaarwedde van 2000.welke kan stijgen tot 3500. Voor deze betrekking komen in aanmerking zijdie reeds in eene dergelijke betrekking werkzaam zijn en over eene groote mato van ervaring in deze kunnen beschikken. Sollicitanten worden uitgenoodigd hun op Zegel geschreven rekest met opgave van leef tijd vroegere en tegenwoordige betrekkingen en verdere inlichtingen vóór 18 November e. k., in te zenden aan den Burgemeester der meergenoemde gemeente. Zijdieop grond van de door hen goge- ven inlichtingen en overgelegde bescheiden voor deze betrekking in aanmerking komen zallon tot persoonlijke kennismaking worden opgeroepen. Utrecht, l November 1905. De Secretaris der gemeente Utrecht ENKLAAR L. S. De Notaris VAN HEYST, te Wijk hij Duur stedezal op Donderdag 9 November 1905, voorm. 10 uor, op de werf bij den Heer j. DAMEN, te Cotlien, publiek verkoopent bestaande in Eikendeelen Kistdelen bollen ▼oor SpeekhoutWagenschotZangstukken Bergroeden, F" Esschenplaten Bergroedeu, Ribben, Palen, Schalen, Iepen-en EsschenplatenDennen en Populierendelen Beukenbalken en Rolblokken Deksparren en Sparrenschalen KoestakenSlieten Takken- bosson, Kloof hout, Toppen, Kerseboomen, Ap pel- en Pereboomen Brandhout, enz. Onderricht bij den Heer J. DAMEN, te Cotlien. De Notaris VAN HEYST, te Wijk bij Duurstede, zal op Dinsdag 14 November 1905 voorm. 9 uurop de Rhjjnvoortsche laan onder Langbroekpubliek verkoopen Een belangrijke partU Timmer- en Brandhout, bestaande in bekant- rechte en onbekantrechte Eikendalen Platen Kistdelen ScbrootenBalken Palen. Iepenplaten. Wagenscbot. Schalen, Beukenplaten. Kuiphout. Eikenstammen, j Eikenkrommers, gewaterde Dennenpa- len Dennenplanken. Kloofhout, Eiken en Beukenspanen, Takkenbossen, Onder- i eindenenz. Onderricht bp den Heer A. VAN DAM te Langbroek. V- DELANGREN1ER het beste VcDdtcqsmidde! voor inderen öic&darmcfcdigen, hersteiicden, grijsaards 19, rue des Saiats-Pèrts. Paris saards Candidaten voor het geheele examen of voor onderdeelen daarvan worden uitge noodigd zich schriftelijk aan te melden onder overlegging van de bewijsstukken, waaraan zij vermeenen vrijstelling te ontleenen voor eenig onderdeel van het pro gramma, vóór of op 15 November a.S.bij den Voorzitter der Examen-Commissie, den Heer j. G. de JONGH, Tolsteegsingel OZ. 4b, Utrecht. Volledige Programma's met regeling der vrijstellingen zijn verkrijgbaar aan het Secretariaat van den Bond, 2e Helmersstraat 114, Amsterdam. Het examen zal worden afgenomen in den loop van de maand December 3-S. f 1200.00. f 1200.00. Vraag uwen winkelier een VERHAGEK's Verzekerings-Ontbljtkoek a 25 cent. Onovertroffen in kwaliteit1 Elk kooper van deze koek is gratis verzekerd voor f 1200 bij „The Ocean" tegen spoor- en tramongelukken en hooft het recht haar kosteloos te laten onderzoeken door Dr. VAN HAMEL ROOS on HARMENS te Amsterdamdie voortdurende contróle uitoefenen op het geheele fabrikaat. Bijzonderheden op de polis, die zich in elke carton bevindtbovendien wordt bij olko koek verpakt een foto en oen strook, waarvan 30 met bijvoeging van 10 Cent voor porto recht geven op een prachtig photographie-album, die gratis wordt toegezonden. C. L. VERHAGEN Van Oorschot. Eersto Bossche Stoom koek fabriek „DE NIJVERHEID", 's-Bosch. 15 maal bekroond met «le hoopte onderscheidingen. 1 OEST NIET MEER-GEBRUIKT OEST NIET MEER-GEBRUIKT OEST NIET MEER-GEBRUIKT Er ii volstrekt geen ander middel dat zoo tnel en zoo volkomen werkt. Een* enkele pastille geeft verlichting; zij kunnen door de delicaatste personen gebruikt worden. EATING'S PASTILLEN EATING'S PASTILLEN EATING'S PASTILLEN Indien de hoest u verhindert te slapen, tal eene enkele Keating's pastille u helpen. Elk geneesheer zal u zeggen, tij xijn volstrekt eenig. Het publiek wordt medegedeeld, dat in plaats Van het Britsche Gouvernementa zegel, iedere dooa thans voorzien ie. als waarborg van echtheid, ven het cachet van den Eigenaar THOMAS KEATING. Chemiet te LONDEN. Hierdoor ii de prijs per doos op f. 0.70 teruggebracht, de kwaliteit van het prodnkt blijft volkomen de zelfde. Overal in al de goede apotheken verkrijgbaar ia blikken doozeu a f. o.70 en a f. z.to. Leveranciers van boter aan 's Rijks Zeemacht. Aangesloten bij het officieel Botercontróle- station voor Gelderland en Overijssel. Noteering onzer prima gepasteuriseer de Koombotervoorzien van Rijks- en contróleraerkt 1.45 per K.ti. franco. Nijkerk. Dir. STARK's Tandpasta, 12 i cents. BH LI. I VA XT h Buigzaam Staaldraadtouw Qogaraudoerdo qualiteit. Concurreoronde prijzen. HOOGERWERFF A Co. KinderdijkVlaardingen. Amsterdam. Schouwburg Utrecht. W ENSEHBLE-GASTSPIEL DER ORIGINAL WIENER OPERETTE. DirectionHEINRICH ZELLER. Operette-Gezelschap van den allereeraten rang uit Weenen. 80 personen. Een koor van 24 Dames en 18 Heeren. Velledlg Orkest. W Het grootste succes vau den dag Maandag 6 November 1905,7i/j aar Operette in 8 bedrijven van JOH ANN STRAUSS. 99* Henny Wildner, E«luar«l Stein- berger, Siegfried Adler. "W Pr ij zen der plaatuen: Baloon ƒ3.Stalles ƒ2.50; 1. Amphitheater en 1. Zijloge ƒ2.Baignoires, 2. Amphitheater en Parterre ƒ1.50; 3. Amphitheater en 2. Zijlogo ƒ1.4. Amphitheater ƒ0.76; Gaanderij ƒ0.50. Plaatsbespreking: Voor Aandeel houders Vrijdag van 10 tot 12 en voor het Publiek denzelfden dag (na loting) van 1 tot 3 uur. Verder Zaterdag en Maandag vau 10 ot 12 en van 1 tot 3 uur.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3