K°. 197. 4de Jaargang. Maandag 6 November 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. MIJNHEER CONNEHAYE. A1ERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden roor Amersfoort f 1.25. Idem franco per post. 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Doze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 'e morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF 6 C«. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADYERTENTIÉN: Van 1—5 regelsf 0.75. Elke regel meer- 0.15; Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot bet herhaald advSrteeren in dit Blad bij abonnement Eenn circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort doen- te weten, dat door den- Raad der ge meente in zijne vergadering van 31 October 1905 is vastgesteld de navolgende verordening: Verordening tot wijziging der .Ver ordening regelende do voorwaarden waarop in de Gemeente Amersfoort muntgasmeters worden ter beschikking gesteld." Art. 1. In art. 1 der Verordening, regelende de voorwaarden, waarop in de gemeente Amers foort muntgasmeters worden ter beschikking gesteld, wordt in plaats van ,.f 2.50™ gelezen „f 3.— Art. 2. Deze verordening treedt in1 werking op den dag harer vaststelling. De Secretaris, De Voorzitter, J. G. STËNFHRT iKRIÖESE. WUUTEERS. Gedaan te Amersfoort, den 1. Nov. 1905. De Burgemeester en Wethouders van1 Amersfoort. De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STENFERT KROEtfE. VTTJTEERS. Politiek Overzicht Da amnestie. Op hot verdero verloop der Russische woe iingen zal ongetwijfeld de door dear Czaar verleeude amnestie van grooten invloed zijn. Het schijnt wel, dat Witte ook dit besluit niet dan na groote inspanning heeft weten, te verkrijgen. Czaar Nico/laas beeft niet ten' onrechte don bijnaam verdiend van den cuno- tator, den draler, zooals wij hem onlangs in. een dei' bladen betiteld zagen. Maar geluk kig, het besluit is genomen en de amnestie is verleend, en laat ons hopen, dat heb nog niet te laat is. Zonder deze amnestie-verleenrng kon de rust in liet land niet terugkeeren. De con cessies gedaan in het manifest van 30 October, van welk een liberale opvatting zij ook blijk geven, zouden alleen niet voldoende zijn ge weest om de gemoederen te kalmeeren. Dit bleek al dadelijk; nadat de eerste vreugde- loes over het verkregene voorbij was, duurde het verzei voort. Heb volk was niet tevreden met beloften alleen, het wilde daden. En al was een deel voldaan, de meerderheid vrees de en dia vrees was niet zoo geheel zonder grond dat in liet tijdperk, dat verloop&b moest tusschen de afkondiging van het mar nifest, waarbij aan het volk grondwettige vrijheden werden verleend, en het oogenblik. dat die beloften waren verwezenlijkt, de reactionaire hof-camarilla weer haar invloed op den Czaar zou herwinnen en de beloften niet tot vervulling zouden komen. Beloften: maken schulden, maar schulden worden niet altijd betaald. Het volk wilde daden zien. Welnu twee gebeurtenissen zijn er nu, die althans eenigen waarborg geven, dat het manifest van 30 October geen ijdelen hollen klank zal blijken te zijn. In de eerste plaats hei ont slag van Pobjedonossew, aan wiens invloed ten kwade een eind is gemaakt, en thans de a.mnestie-ukase, die de straf kwijtscheldt aan allen die wegens politieke misdrijven zijn veroordeeld.. Dat wil zeggen, dat dnizenden vrij zullen komen uit de kazematten der Teter-Pauls-vesting of terug zullen komen uit het land der verschrikking, uit Siberië, waarheen zij wegens politieke misdrijven verbannen waren. De amnestie is de nood zakelijke aanvulling van het manifest, waar bij do burgerlijke vrijheid verleend werd en wellicht zelfs ware heb beter geweest om daarmee te beginnen. Wat het gevolg zal zijn van de amnestie- ukase laat zich moeielijk voorspellen. Hopen mag men, dat thans kalmte en rust terug zullen keeren, al is op het oogenblik de toe f-tand nog ontzettend verward. Voor Witte is het een reuzentaak om de nieuwe orde van zaken voor te bereiden, veel moeielijker dan de taak, die hij bij de vredesonderhandelin gen in Portsmouth had te vervullen. Zal hij ook thans overwinnaar zijn? Ongetwijfeld is door de amnestie-verlee ning zijn taak eenigermate vergemakkelijkt. Maar zoo heel gauw zal de rust niet terug keeren. In onderscheidene steden heerscht de anarchie, in Odessa kan men spreken van een teneur. Hoe thans de verdere loop der dingen zijn zal is een niet op te lossen raadsel. Het is te "reezen, dat dat niet zonder nieuwe schokken zal gaan. Rusland staat aan het begin van een reusachtige verandering; uit de puin- lioopen van den ouden autocratischen ge- weldstaat moet een rechtsstaat te voorschijn gebracht worden. En bij het opruimen van een puinhoop, als dat met spoed moet ge beuren, zijn ongevallen niet buitengesloten. Zoo zou liet ook kunnen gebeuren, dat het entwarren van dezen politieken chaos, met katastrophen gepaard zal gaan. Intusschen voor dit oogenblik is het uit zicht verbeterd, de toekomst hoopgevend. Het verleenen van deze amnestie geeft reden om fce vertrouwen, geeft eenigen waarborg, dat_ het volk niet met beloften alleen get- paaid zal worden. Dat deel der ontevredenen dat reeds .met het manifest van 30 October zijn doel bereikt meende te hebben, zal door de amnes-tie-ukaso volkomen tevreden gesteld zijn, terwijl aan do radicalen en de socialis ten thans een der krachtigste wapens voor de verdero reovlutionaire propaganda uit de hand genomen is. Het manifest van 30 October bevatte slechts beloften, do amnestie is een feit, dat riet herroepen kan worden. Do amnestie- verleening is de eerste, maar het is Pen groote schrede op den weg die tot de wedergeboorte van het Russische volk voert. Duitschland. Berlijn5 Nov. De Allgem. Nordd. Ztg. meldt: Zaterdag in den namiddag ontving de rijkskanselier den vorigen Nederlandschen gezant jhr. van Tets van Goudriaan, die we gens zijne benoeming tot minister van bin- nonlandsche zaken uit Berlijn heengaat. De Deutsche Tageszeitung bevat het be richt dat een ministerie van koloniën zal worden ingesteld, dat geheel onafhankelijk zal zij|ni van het departement van buitenland- sche zaken. Aan hot hoofd er van komt een staatssecretaris, die zal worden bijgestaan door verscheidene directeuren. BerlijnJf Nov. Blijkens de Reichsaneeiger zijn van 29 October tot 4 November 's mid dags in Pruisen geen gevallen van cholera of sterfgevallen aan cholera officieel aangegeven. België. Brussel, Jf Nov. Het rapport van de Kongo- cmmissie zegt, dat zij verbaasd had gestaan over de resultaten door den Kongo-Staat be reikt. Zij stelt voor, om voorloopig aan de inlanders een terrein-strook om hunne hut ten ten gebruike af te staan en hun de vrije beschikking te laten over de opbrengst. Het rapport verklaart, dat een eigenlijke inland- sehe industrie niet bestaat, er moet voor den inlander arboidsdwang zijn, hij moet hierin niet worden vrijgelaten. Dat een zekere op brengst aan caoutchouc wordt geëisclit, acht de commishie te verdedigen, maar de commis sie stelt voor die collectief te maken. Ernstige misbruiken werden veroorzaakt door de mi litaire expedities, die door de handelsagen ten naar de dorpen werden gezonden; niet tegenstaande het strenge verbod door de re- georing, moesten tal van verminkingen wor den geconstateerd. Het verminken is een oude inlaudsche gewoonte. Nooit heeft een blanke, om welke reden ook, een levenden inlander doen verminken. De commissie aoht geen reden aanwezig voor den Staat, om nieuwe, concessies te verleenen en zij zegt, dat een streng toezicht op de maatschappijen noodig is. Het rapport verklaart, dat de critieken op de openbare macht onjuist zijn. Do nood zakelijkheid van toepassing van lichamelijke straffen kan door niemand betwist worden, grove misbruiken daarbij zijn echter niet voorgekomen. De rechtstoestand van den Staat zou do vergelijking kunnen doorstaan t t dien van andere koloniën, die sedert 20 jaar bestaan. Om hetgeen in den Kongo tot stand is gebracht juist te kunnen beoor- deelcn, moet men de zaken niet beschouwen van een Europeesch standpunt, maar reke ning houden met den socialen toestand van het zwarte ras en vooral met het klimaat. Frankrijk. Koning George van. Griekenland is gisteren middag te Parijs aangekomen. Hij werd aam het station begroet door prins Nicoiaas van Griekenland en diens gemalin, alsmede door vertegenwoordigers van president Loubet en den minister-president Rouvier. In de gisteren op het Elysée gehouden ministerraad werd Roosvier gemachtigd' om de Kamer de goedkeuring van het nieuwe handelsverdrag met Rusland aan te bieden. President Loubet onderteekende het be sluit, waarbij de maire van Lyon, Augagneur, benoemd wordt tot gouverneur van Madagas car. De aftredende gouverneur, geueraa! Gai ne ui is tot grootkruis van het Legioen van Eer benoemd. De Senaat heeft besloten om den 9cn No vember de 1 ->raadslaging aan te vangen over het wetsontwerp op dc scheiding van kerk en staat. Op het onderwijs-congree te Biarritz heeft Léon Bougeois een rede gehouden waarin hij het programma dat de Republiek in de toe komst zou hebben te volgen, besprak. Ver scheidene correspondenten melden, dat die rede. die een. diepen indruk maakte, als een bewijs kam gelden, dat Bourgeois weder een werkzaam aandeel in het politieke leven zou g'aan nemen. Aan een feestmaal tijd in Biarritz werd dit beeluit in tal van toasten met levendige toe juichingen begroet., en wanneer daarop gezin speeld werd, werden de redenaars door de anderen onderbroken met oen kreet A l'Elysée! Mocht Bourgeois zich candidaat stellen om Loubet als president <ler Republiek op te velgen, dam staan zijn kans heel hoog. Noorwegen. Het Morgenblad deelt mede, dat alle con suls, die Noorwecgsch onderdaan zijn, thans ontheven zijn van hun ambt van consul van Zweden en Noorwegen. De Zweedsohe en de Noorweegsche regee- ring, wenschen elkaar echter te helpen om onaangename gevolgen te voorkomen van het onbezet blijven van sommige consulaten, en zijn daarom overeengekomen dat de con suls van elk der thans gescheiden landen voorloopig ook de belangen van het andere land zullen behartigen. De consuls, die Noor- weegsch onderdaan zijn, zullen geaccrediteerd! worden als consul van Noorwegen op de pos ten, waar zij tot nu toe hun ambt voor het vereenigde rijk uitoefenden, en zullen ge machtigd worden voorloopig ook de Zweed- sche zaken af te doen. Italië. De minister-president Fortis zal dezer dagen naar Calabrië vertrekken, ten einde zich op de hoogte te stellen van hetgeen in do ge teisterde landstreek is gedaan en welke de economische behoeften der bevolking zijn. Vervolgens zal hij naar Sicilië vertrekken met hetzelfde doel. Het wetsontwerp betreffende de bulpver- leening aan Calabrië ia gereed, maar voordat het bij de Kamer vordt ingediend, wenscht de minister-president behoorlijk op de hoogte te zijn van den werkelijken twstand, ten ein de het ontwerp zoo goed mogoLijk te kunnem motiveerem. En daarvan Wenscht hij zaehi met eigen oogen te overtuigen- Oostenrijk. De stakingen of beter gezegd de obstructie onder de beambten der spoorwegen in Bo- hemen breidt zich hoe langer hoe meer uit. Donderdag hadden te Praag onder een stort bui groote straatbetoogingen plaats. Drio (luizend sociaal-democraten trokken aingend met roode vlaggen door do straten. De lei der Sc uk up hield een heftige redevoering en dreigde met de revolutie. De socialisten maakten ketelmuziek voor het Duitse he ca sino en uitten ^bedreigingen tegen minister Gautsoh en het par'emeut. Servië. Volgens Servische bladen heeft de regee ring vam Servië het plan een aantal hoofd officieren, die deelgenomen li ebben aan de samenzwering van 11 Juni 1903 op pensioen te stellen. Rusland. Petersburg6 Nov. (Petersburgesch Tele graaf age nteohap.Bij Keizerlijk besluit is het verzoek van den minister van binnenlandsche zaken Boelygin om ontheffing uit zijn ambt goedgekeurd. De leiding van het mnisttrie is voorloopig opgedragen aan den adjunct-minister Doern- SWO- Het heet dat Pobjedonostsef een gevange ne is in zijn eigen huis, daar uit is gelekt dat men hem naar 't leven staat. Petersburg, Jf Nov. (Telegraafagentsohap). De afgekondigde amnestie oorwat ook alle tot 30 October tegen den persoon des Keizers of tegen leden van het keizorlij(ke huis ge pleegde misdrijven, alsmede de veroordcelin- fsn wegens deelneming aan revolutionaire ge- eime vereenigingen. Petersburg, Jf Nov. Een officieel communi qué bericht, dat de afkondiging van het kei zerlijke manifest van 30 Oct. de rust in het land nog niiet heeft hersteld. De regooring verklaart derhalve, dat het voor alle klassen der bevolking dringend gewen scht is, zioh te onthouden van ieoere handeling, die den toestand zou kunnen verergeren en in de onderlinge betrekkingen van de verschillen de klassen der bevolking met de meeste om zichtigheid te werk te gaan, ten einde oonf'lio- tem em botisimgen te vermijden, die de regee ring zou moeten onderdrukken, ten einde dé onschendbaarheid van leven en eigendom vam alle burgers van Rusland van iedere nationa liteit en iederen godsdienst te verzekeren. Do strengste bevelen in dezen geest zijn aan, alle plaatselijke besturen verzonden. PetersburgJf Nov. Witte ontving gisteren drie leden vani de centrale sta kings-commissie, zoomede den president van het congres van spoorweg-gedelegeerdenen machtigde hen alle stakings-eonunissie9 telegrafisch te mel den, dat alle eisohen zijn ingewilligd. Heden heeft eem vergadering plaats van spoorwegbeambten om over net eindigen der staking te beraadslagen. De post bezorgde van mddldiag om 1 uur weder aan de albonné's liunne couranten. Petersburg, Jf Nov. Met heb oog op de voor Zondag voorgenomen betooging bij de bogra- uis oer gevallenen, noodigde de gouverneur- generaal het publiek uit niet- tot demonstra ties over te gaan om de ernstige gevolgen, dio uit een krachtig optreden van de politie zouden kunnen voortspruiten, te voorkomen. Petersburg, J Nov. (Petersburgsch Tele graaf agetnbsohap). Do raad dei- arbeiders/ver tegenwoordigingen heeft besloten de voor Zondag op touw gezette betooging niet te doen doorgaan, ten einde het leven der per sonen niet in gevaar te brengen, maar heeft zich voorbehouden om die betooging te hou den op een tijdstip, dat hun daartoe geschikt zal lijken. Petersburg, 6 Nov. (Petersburgesch Tele- graafagientschap). Uit Riga wordt gemeld, dat daar een aantal oud-geloovigen, dio een betooging hielden, in botsing kwamen met een troep joden, waarbij 10 personen gedood1 en 15 gewond werden- Petersburg, 3 Nov. (Petersburgsch tolo- graafagentschap.) De berichten uit de pro vincie klinken meer geruststellend. In Ro9tow, waar door de onlusten eau schade is veroorzaakt van verscheidene mil- 1-oenen, is het spoorwegverkeer weer ge opend. In Riga had gisteren een reusachtige be- toogiryg plaats, waaraan 150.000 pfcrsonjeni deelnamen. Van 34 tribunes werd in 7 talen" het woord gevoerd over de beteekenis van he,"- manifest. I De troepen werden met den kreet „Leve het leger" begroet. In Noworossisk is het spoorwegverkeer weer hersteld. Blijkens een speciaal bericht van het Pe tersburgsch© telegraaf agentschap is de inj Reval liggende oorlogsvloot naar Helsingfora gezonden. Tornea, Jf Nov. (Ritzau-bureau). Gisteren avond werd een druk bezochte vergadering gehouden, waarin besloten werd i.n Torneai een nationale garde op te richten en de vrije invoer van wapens en litteratuur toe fce la ten. Er werd een commissie gekozen, die reeds in den afgeloopen naoht do noodigó maatregelen genomen heeft. Odessa, Jf Nov. Ook in den loop van den dag van gisteren duurden de buitensporig heden van het gepeupel voort. Eeu groot aantal Jood sche winkels, waaronder groote magazijnen in het centrum der stad werden geplunderd. Verscheidene fabrieken in de voorstad werden in brand gestoken. De hos pitalen zijn overvol met gewonden. Ook werden weder verscheidene personen gedood. De consu 1 aat-sgebouwen en de hotels worden door troepen bewaakt. 25 DOOR VIRGINIE LOVELING. XIX. Harde beproevingen. Voor het uitzet vani Eiupbemie viel veel te beredderen; heel anders was het hier ge steld dan voor dat vani Lueotte. De gansche huidshkwding moest ingericht, een huis zelf gezocht worden. De ondiertrouwden, die zoo lang voor de haven hunner verbinding gela veerd hadden, aleer de loods er toe besluiten koai er moedig naar toe te stevenen, wildlen thans den verloren tijd inhalen. Zij; schenen haast te hebben om het. huwelijk te bespoedi gen. Onmiddellijk na het verlövingsdiner werden de visite© bij dto familieleden eni vrienden van den1 kant der bruid ge maakt. De aanstaande moest rondgevoerd en voorgesteld worden. Gedurende een drietal dagen hield er om half vier vam den namid dag een rijtuig voor de woning van reelater Slock stil. waarin hij. en mevrouw in hun beste pak, benevens bruid en bruidegom stapten. Luoette bleef natuurlijk tehuis, etn daar er in de afwezigheid der oudiers en dier oudste rustel geen bezoekers ontvangen werdén en het weder voortdurend koud bleef, te koud om boven in do tegen 't- noOrdetu liggende vei-stel- en linnenkamer zonder vuur te zit ten., zoo w.as de naaister benedien. in hélt woonvertrek toegelaten met machine en toe- behooien. Bergen handdoeken lagen op de tafel, de eone gezoomd, de andere op die zoo noodige operatie wachtend; servetten en ta fellakens moesten vaneen gesneden worden. Hiermede was Luoette belast, onder de strenge, dubbele moederlijke en zusterlijke aanbeveling niet scheef te 'knippen; ook hét toeken met rood katoen G. S. en het num mer op ieder stuk viel haar te beurt. Naar stig arbeidde zij, stilzwijgend met melancho lische verbittering, omdat- men haar die las tige, naijver en naweewekkende taak niet spaarde, gehinderd door het trippend, een tonig, luid getik der naaimachine. Nóch tans was zij: er voire van af, naar die toe komst der afwezigen te verlangen; en hét was met een nieuwe aanvechting van afgun- stigen weerzin, dlat- zij omstreeks valavond het rijtuig hoorde stilstaan. Er was geen har monie tuschen haar vereenzaamd treurend gemoed en de blijdë, opgewekte, zegepralen de stemming dei- anderen, buitenshuis nog verlevendigd! door goed onthaal, gelukwen- sohèn en champagne wellicht. Gentil bleef soupeoren. Hij zat naast Euphemie, die hem -bediende van de Schoonste stukken; zij schonk hem wijn mét- wajer of bier naar «ijn verkie zen in, en Lucette bemerkte met- ergernis, dat hij, na gedronken te hebben, hun glazen verwisselde, dat Euphemie guitig ziju brood stal en meer dan1 eens, wat zij' te veel geno men had op zijn bord schoof. En papa en mama lieten dat gebeuren, on der haar oog, onder het oog der jongere meis jes en der kleine Loulou! Luoette zweeg toen merkbaar om de aan dacht óver zooveel onbetamelijkheden te trek ken en zag soms met vernedering, dat hare moeder aan de t-wee fatsoeii-vergetenden een teekeui deed, naar 't Lucette voorkwam, min ter gisping dan uit ontzag voor haar mis noegen, ten minste aldus verklaarde zij het, zelfkwellend, in onverwinbaren wrevel. Euphemie en Gentil schenen oen oogenblik tot bewustheid van den toestand teruggeroe pen, doch vergaten alles dadelpit weder, el kander plagend, liefderijk sollend terechtwij zend in opperingen van* smaak of voorkeur of te kiezen huisraad. Na het maal gingen zij op de canapé zit ten. dicht bij elkander. Gentil met den arm rond het middel van/ Euhemiezij /zaten, op de plaats, waar Lucette met Connehaye ge zeten had, ook in verzuim van beleefdheiols- inaohtneminge tegenover dé hen amringen- deni, duizelig door dén roes van elkanders on middellijke tegenwoordigheid; maar gansch anders, veel deftiger, dacht Lucette, die in derdaad 'haar bruidegom, geen verdere gunst/ dan het vasthouden van haar handje veroor loofde, iets wat indertijd Euphemie belgde als een onbetamelijkheid. In de meening der ouders was het verschil misschien niet merkbaar, maar juist dit ver schil maakte voor Lucette het punt van ge wicht uit. „Het is een soha-nde!'' zei ze inwendig, over haar borduurwerk gebogen eni echter door haar wimpers meer ziende dan ze wilde namelijk, hoe Gentil de tippen van Euphe- mio's saam gehouden vingers aan aen mond bracht- en kuste. „Miemienoemde hij haar streelend' en zij beantwoordde die kinderachtige benaming door het kinderachtige: „Titil !'- Lucette zag toen zeer rood, zoo rood als do twee gelieven zei ven; maar liet was van ingehouden toom. Het stond haar zoo schoonDe ernst en d)e smart- gaven aan haar van nature vroolijk gezichtje, met de puttekens in wangen en kin eu het wispelturig, eeuigszins omhoog kijkend neusje, een verrukkende bekoorlijk heid van contrast. Haar verhoogde kleur en de door aandoening droge, verhitte, wat vooruitgestoken lippen maakten haar tot een toonbeeld van friscliheid en lentebloei. Zij was alt-ijdl gezet geweest voor 'hare jaren en zoo gezond' en veorkraahtig van aard, dat al het onlangs doorgestane en nog te verduren wee niet- bij machte was haar lichamelijk in het geringste te hinderen. En terwijl zij daar aldus voortarbeidde aan een borduur werk, waarvan zij do nuances verkeerd koos of in een boek keek, dat ze niet las, stormde een orkaan in haar binnenste, een woeden van spijt en rouw, met een uitbundig verlan gen naar een verloren goed, dat zdj niet we- dler wilde noch weder hebben konde liefdé van Connehaye! Zij zag hem, in verbeelding met zijn leelijkheid, die haar niet afschrikte en die integendeel een besef van vrouwelijke opper-almaoht, van meerderheid bij haar ver- Wekte; met zijjiii grootere ondervinding, zijn rijperen ouderdom, die een, waarborg van stëunendc bescherming gaf; zij1 voelde zijn hartstochtelijke, kleine bruine oogen aanbid dend op haar gericht, den druk zijner war me hand, die die zachte droogheid had' van een satijnen in de zon gebakerd kleed, en al de mededeelzame trillingen zijner sprakeloos- sprekende ziel er in!... en „o, waarom heb ik 't geweten; vooraleer het te laat was V' zuchtte ze inwendig, in eene schielijke, ver blindende opsohorsing van1 alle zedelijkheids gevoel... Zij was liét, dae dé teederheklstooneelen. zooveel mogelijk ontwijkend!, thans eiken avond de kleine Loulou naar bed brachtL' Deze sliep thans bij haar. Mauia had dit- ge wild', opdat Luoette zioh minder verlaten voelen zou. En de tegenwoordigheid' van heti kind werkte troostend'. Wanneer Luoette in 't midden des nachts wakker sclieot onder dén indruk van een bangen droom, greep zij de tengere handjes vasti, eone bescherming! zoe kend, dié' enkel in do verbeelding had be staan, ware er gevaar geweest. Loulou werd niet wakker, maar eene behoefte aan sympa thie ontstond onbewust, de kinderlijke arm- kens strengelden zach van zelf rond! den hals der treurende zuster en een stil, sussend ge kreun beantwoordde den in verdooving ge- hoorden zucht of snik. Een harde beproeving hadl het noodlot voor Lucette weggelegd: mamai had) haar, na geheimzinnige) beraadslagingen met Euphe mie, aarzelend! eon gunst gevraagd, name lijk-: het afstaan van de witte brocadezijdo voor het bruidskleed. Het pak gedurende do hachelijke gebeurtenis als eene spot ternij van Parijs toegekomen, lag betaald! doch ndg onbezichtigd in een harer Iaden verhol-gen, aan een verdachtl of te verlioleni bewijsstuk gelijk, dat met een misdaad' in verbinding zou staan. Lucette schrikte bij 't heropwekken van dé gedachte cr aan; maar zij haalde 'tzon der tegenspreken, overtuigd dat het redelijk was het voor Euphemie te gebruiken en toch' diep gegriefd, omdat men hare smart niet meer dan dat eerbiedigde, en onmeed oogend uit schraapzucht, bloedende kwetsuren open reet). Dc sluier en de kroon waren nog niet' gekocht geweest, anders had) men déze insge lijks opgcëischt, dacht zij met bitterheid'. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1