Phoenix Brouwerij. Phoenix Bokbier OirecMsclie CrefetM, is weder verkrijgbaar, zoolang de voorraad strekt. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIÊN. Mr. R. HEIDEMA Tzn., is Vrijdag, 10 November e. k. Nationale Crediet-Bank, Maatschappij „De Korenschoof', Bouwterrein, nette Burgerjuffrouw, Gemeentelijk Eiectrisch Bedrijf, Koog ad Zaau. Gebr. DEKKER. filet zoo ^mistig- bekende Brillen en Pince-nez, Brillen op voorschrift van H.H. Doctoren bij W. F. A, GROENHUIZEN, DE MOOISTE Grootate GANS. „Het Nederlandsch Tooneel". HET JUBILAEUM, Opera Italiana GAVALLERIA RUSTICANA geheele maand öctolber, zelfs sedert 26 Sep tember jl. geen enkel persoon is overleden. „Punch" zou zeker ondeugend vragen of de doktere mogelijk die maand vacantie hadden De afdeeling Arnlhem van liet Roode Kruis heeft op initiatief van het hoofdbe stuur en in overleg met den inspecteur van den arbeid te Arnhem een kostelooze cursus ingesteld voor het verleenen van eerste hulp bij ongelukken in fabrieken en werkplaatsen. Deze cursus is begonnen met 10 werklieden en diitio politiebeambten. Gratificaties aan de poli tie. Door den hoofdcommissaris van politie te 's Gravenhage, den heer Versteeg, werden gisteren aan het hoofdcommissariaat, namens den Burgemeester, aan verschillende agenten van politie gratificaties uitgereikt, naar aan leiding van het door hen behaalde diploma van den Algemeenen Nederlandschen Po litiebond. Ben twaalfbal agenten, die dat di ploma met aanteekening hadden behaald, ontvingen ieder een gratificatie van f 30, ter wijl! 10 agenten, die het diploma zonder aan- teekeoiing verkregen hadden, elk f 20 ont vingen. De hoofdcommissaris hield hierbij eene toespraak, waarin hij deed uitkomen dat 't hem veel genoegen deed, dab de burgemees ter terstond op zijn voorstel was ingegaan om aan deze politiedienaren ter zake van de door hen behaalde onderscheiding, deze be- looningen toe te kennen. Bij deze gelegenheid werd tevens door den hoofdcommissaris aan den brigadier-recher cheur Van der Drift eene gratificatie, groot f 50, uitgereikt ter zake van zijn 25-jarigen dienst bij de politie. De Velserpont. Men meldt aan do N. R. Ct. Heb was Zondagmiddag al weer mis met de pont. Toen om 2,14 de tram uit Bever wijk daarover moest vervoerd worden, kon men de rails van brug en pont niet tegen over elkander krijigen. Er werd gewerkt met de bekende radertjes, met de vangarmen en met de pinnen, doch niets baatte en na een gewurm van 17 minuten gaf de pontcom mandant den brugwachter last om de brug dicht te draaien en aan en trammachinist order over de brug te gaan. De tram had daardoor uur vertraging. De Amstelruikerraffinade- r ij. Het comité dier ontslagen werklieden van de ontbonden Amsbel-Suikerraffinaderij, meldt aan het H.blad, dat hun uit een on derhoud met den heer Hellingman in geen enkel opzicht de bevestiging is gebleken van Let gerucht., als zou de fabriek worden voort gezet. De staking t e Rotterdam. Zon dagmorgen is opnieuw een vergadering ge houden van alle arbeiders, betrokken bij heb caveabedrijf, belegd door de Algemeene Ver- ec-oiiging van Meters en Wegers. Deze werd1 bijgewoond door ongeveer 1000 personen. De kalmte welke deze vergadering kenmerkte, wao wel het bewijs, dat het gros der arbei- ceirs nog niet doordrongen was van het be lang eener algemeen© staking. De voorzitter, de heer J. van Kesteren, zet te de reden uiteen, waarom de meters en wegers Vrijdag met groobe meerderheid be- s'oben hadden, door staking den strijd tegen do elevators aan te binden. Daarna hield de heer S. van den Berg, ©en lange rede, waarin hij, zich op het algemeen: standpunt stellende, aantoonde de noodza kelijkheid den strijd tegen het kapitalisme aan te binden. Daarom achtte hij het flink, dat de meters en wegers het besluit namen te staken, waar de Elevator-Maatschappij niets beoogt, dan de geldkas der aandeel houders te spekken, daardoor den arbeider? hun brood ontnemende. Spr. had er zich over verheugd, dat Zaterdag zoovelen aan den eer sten oproep gehoor' gaven den arbeid neder to leggen. Verder spoorde hij aa.n, dat ook de and era categoriën van havenarbeiders zich solidair ïouden bïtoonen. De voorzitter opende het debat over de vraag of de strijd door de meters en wegers aangebonden door de vergadering werd ge motiveerd geacht, ja of neen. Door het bestuur werd ten slotte een motie aan het oordeel der vergadering onderworpen, waarbij de vergadering zich uitsprak, dat de elevators in het madieel van alle havenarbei ders worden geacht en haar sympathie uit sprak met den strijd die door de meters en wegers gevoerd wordt. ïloovkaas verwachtte alleen heil van een gecombineerde staking' en gaf daarom in over weging', dat het bestuur de besturen der an dere categorieën van havenarbeiders tot een vergadering zou oproepen om te overwegen, wat verder gedaan moet worden. Besloten werd. dat het bestuur deze zou oproepen tegen Maandagochtend 10 uur. De vergadering, welke iutus5chen onbelang rijk gedund was, verklaarde zich ten slotte met de motie te vereenigen. De beëedigde meters en wegers hebben woord gehouden en zijjn gisterenmorgen niet aan den gang gegaan, zoodat bet werk op on geveer 30 graanibooteii in de haven stil ligt, hetwelk van merkbaren invloed in het ha venbedrijf is. Op de kolen-, erts-, liont- en stukgoedboo- ten wordt op de gewone wijze gewerkt. Op twee graanbooten wordt- slechts ge werkt en wel op de Foylemore, liggende aan paal 4 in de Maasbave, alwaar ongewogen over boord in lichters wordt gelost en op de Clarissa. Radcliffe, liggende aan paal 18 in de Maashaven, alwaar hedenmorgen de ele vators zijn gaan werken. Het- poditietoeczicht op de rivier is ver scherpt, doch van de stakers merkt men geen spoor. Het aantal graan werkers, dat al of niet vrijwillig genoodzaakt is bot staken, wordb op 3000 geschat. Een feit is, dat velen het verlangen te kennen geven te willen werken, doch de graanfirma's staan voor de moeilijkheid de ladingen niet ongewogen te kunnen lossen. In de gisterenochtend gehouden gecombi neerde vergadering van bestuurders der ha- venarbeidersvereenigingeu werd geen defini tief besluit genomen omtrent het zioh soli dair verklaren met meters en wegers. In een artikel over de werkstaking be toogt de N. R. Ct., dat de drijvende machi nes, geschikt en bestemd tot lossing en weging van graanladingcn, tegen welker in voering een deel der Rotterdamsche haven arbeiders zioh verzet, noodig zijn geworden in hot belang der haven Rotterdam. Gelijk het blad uiteenzet, werden in de laatste jaren de graanladingen, welke te Rot terdam worden aangebracht, voortdurend grooter en liet verblijf der stoomschepen in die haven steeds langduriger, vooral wanneer regen de lossing vertraagde. Het oponthoud begon een bekend en erkend nadeel van de Rotterdamsche haven te worden, waar elders bij de lossing reeds lang tot een meer mo derne wijze van werken was overgegaan. Het. bewustzijn, dat door stilzitten het vorkeer over Rotterdam ernstig bedreigd kon worden, bracht eindelijk belanghebbenden en 'belangstellenden bijeen en met ben, zij het dan ook schoorvoetend, het benoodigde ka pitaal, waarvoor de thans in exploitatie ge nomen elevators werden aangeschaft. Zeker is het, d it allerminst door vooi-spiegeling van hooge dividenten tot deelneming werd ge lokt, maar dat uitsluitend liet belang van dc haven op den voorgrond trad, zij, bot dan ook, dat veel deelnemetrs van uitbreiiding van verkeer uitbreiding van eigen zaken mooh- ten verwachten. Het blad betoogt verder, dat, wat de havenarbeiders betreft, op dit oogenblik te genover hetgeen hun door de machines worob ontnomen, niet staat een dadelijk tastbaar voordeel. Maar de havenarbeiders schenen reeds het verzet tegen de invoering der ele vators als een hopeloozen strijd tegen de na tuurlijke ontwikkeling der maatschappij te hebben opgegeven, toen de graan wegers aan hun werkgevers schriftelijk bekend maakten niet te zullen dulden, dat de elevators in bet vvegersbedrijf als hun plaatsvervangers dienst zouden doen. En toen hierop niet eveneens schriftelijk werd geantwoord, besloten zij jl. Zaterdag bet werk te staken. De N. Rott. Ct. wijst er ten slotte op, dat de elevators, aangeschaft om in buitengewone gevallen die use n te vervullen door werkge vers nog met zeker wantrouwen in hun tijid van proefnemingen gadegeslagen, thans door hen, die gemeend hebben daartegen den strijtd te moeten aanvaarden, onmisbaar zijn ge maakt. Hun hulp wordt ingeroepen door hen, die daaraan vroeger nooit gedacht 'heb ben. Dit resultaat zal wel niet bedoeld zijn. Do meter-wegers van de marktposten voor de beurtschippers te Rotterdam, dio even tueel op Maandag, ü'insdag en Woensdag alfl overslager dienst doen, hebben hunne dien sten geweigerd. De beurtschippers meten nu zelf uit. In eene gisterenavond gehouden vergade- r-tug is de navolgende motie aangenomen „De werklieden-afdeeling Kardinaal Man ning, onderafdeeling van den Ned. R. K. Volksbond, heden op 6 i\ov. in vergadering, den tegenwoordige» toestand in verband met de elevator-geschiedenis besprekende, is van oordeel dat alleen of door samenwerking alles moet aangewend worden, om de nadeelige gevolgen zooveel mogelijk te beperken, en ook andere gevaren af te wendenbesluit, alle geoorloofde middelen tot "bereiking van dat doel aan te wenden, doch blijft het standpoint handhaven, daarvoor tot geem werkstaking over te gaan." De algemeene haveniarbeiders-vereeniging Streven naar Verbetering', aid. va.ni den Ne derlandschen Söheeps- en B'ootwerkersbond, houdt morgenavond eene algemeene huishou delijke vergadering, waar de graan-eleivator- actie zal worden behandeld. Van bet Rkeinisch-Westfalische Getroide- Impoi-teure-Verein is te Rotterdam door de betrokken expediteurs een telegram ontvan gen, waarin wordt medegedeeld, dat die ver- eenfiging zich verklaard bad tegen lossing em weging van graan met den elevator. Naar ons medegedeeld werd, is ook van oen der grootste graanbeairzen aan den Rijn te Rotterdam een telegram ontvangen, inhou dende bet verzoek al heb mogelijke te doen, om de werkstaking te doen eindigen. In verband met liet schorsen van den brievengaarder N., te Makkinga, wordt gemeld, dat de ingezetenen dier ge meente pogingen in het werk stellen, o. m. door het opzenden van vier adressen aan ver schillende autoriteiten, dat hun brievengaar der niet worde ontslagen. N. heeft de be trekking als brievengaarder reeds 18 jaren vervuld. De schorsing van N. moet gegrond zijn op een slordigheid in de administratie. De Hooge Raad verklaarde gistel" nieb- onbvaugelijjk het revisie-verzoek van Maria Catlierina Swaneinburg, „de Ledidische Gift- mengster". Voorts werd vernietigd, de veroordeeling door het gerechtshof te 's Hertogenihosoh van P. B'oem, koopman te Utrecht, tot 6 maan den gevangenisstraf, wegens het aan zijn schuld te wijten hebben dat een ander zwaar lichamelijk letsel bekomt. De Hooge Raad overwoog dat de getuigenverklaring van een geneesheerdat hij bij eene vrouw zwanger schap had geconstateerd van a 3 maanden, een als getuigenbewijs ongeoorloofde meeninig (een conclusie uit wetenschappelijke feiten getrokken). De zaak werd verwezen naar het gerecl te- hof te Arnhem. De Mindrineti. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft heden de vordering van de „Mindrineti" tegen den heer Verloop ontzegd, daarbij: vernietigende bet vonnis van die Haagsche rechtbank, die den heer Verloop veroordeelde tot betaling van f 358000 wegens niet gedane stortingen op door heiii genomen aaudeelen in die maat schappij. Valschkeid in geschrifte. Zaterdagnamiddag is naar het huis van be waring te Middelburg overgebracht S. v. d. H., oud 70 jaar, koopman, geboren te Goes, wonende te Brussel, verdacht vau valschheid in geschrifte. Tegen hem is rechtsingang verleend, met bevel tot gevangenhouding. Omtrent deze zaak vernemen wij nader: Vrijdag werd bovengenoemde persoon door den inspecteur van politie uit Neuzen te Axel aangehouden. Hij moet aan een landbouwer to Zaamslag een g .aden horloge te koop hebben aangebo den en dit op proef gegeven bobben, tegen overgave van een bewijs van ontvangst, dat de landbouwer toekende. Later is van dat ontvangbewijs een wissel gemaakt, ten bedrage van f 3000, welk stuk door een kassiersfirma uit Neuzen aan den landbouwer werd gepresenteerd, die echter dé betaling er van weigerde. Nn kwam Vrijdag v. d. H. zelf over. met het doel, persoonlijk de zaak te schikken Do inspecteur van politie schijnt echter van zijn komst iets geweten te hebben en wachtte hem tAxel o]). Nadat hij met getuigen te Zaamslag was geconfronteerd, werd bij ter beschikking van den officier van justitie gesteld. M. O. In het boseh achter de woning van tien logementhouder O. B. te Rheden, die verleden week zijn geldt rommelt je miste, is dit trommeltje gisteren onder een hoop heide teruggevonden. De geldswaardige papieren waren er nog in, doch het bedrag in geld, zijnde ruim f 500, was verdwenen. Geen kwaad baantje. De burge meester der gemeente Sloteni (bij Amsterdam) beeft bij plakkaat de ingezetenen gewaar schuwd tegen het herhaaldelijk collecteeren in de gemeente, ten behoeve van de te Am sterdam gevestigde koninklijk goedgekeurde vereeniginigen. Naar liet hoofd der gemeente mededeelt, is gebleken, dat gewoonlijk 50 en meer van de opbrengjst in de zakken der collectanten terecht komt. Moordaanslag. Zondagavond] werd te Tiel met veel moeite gearresteerd een metselaar uit Dienden, IC., die uit een, revol ver, welke hij voorgeeft toevallig bij zich ge had te hebben, vijf schoten loste op zekeren E„ die met zijn vroeger meisje liep. Geen der schoten trof. Een broeder van E. kreeg oen schot, dat zijin rechterknie even ont velde. Ongeluk b ij den arbeid. Te Helmond had de machinist van de papierfa briek, bezig zijnde met de herstel ling van de electrische geleiding, het ongeluk in aanra king te komen met den draad, waardoor hij aan borst en aangezicht ernstige brandwon den bekwam. Men vreest voor heb behoud zijner oogen. Ongeluk met een revo'ver. Toen de opp-asser A Zondag ten huize van zijn meisje, de 22-jarige G. de K., in de Vin- keiisbeynstraat te 's Gravenhage, bezig was zijn revolver schoon te maken, ging onge lukkigerwijze een eohob af, waardoor het meisjo doodelijk werd getroffen. R w i e 1 o n g e 1 u k. Zaterdagavond kwamen twee wielrijders iii de Beemster, zonder licht rijdende, elkander tegendooi de duisternis reden ze op elkander in, zoodat beiden kwamen te vallen. Juist kwam de tram er aan niet het ongelukkig gevolg dat een der wielrijders er onder geraakte en zwaar gekneusd werd opgenomen- Hij wordt thans in het gasthuis te Punmerend verpleegd. Zijn toestand is zorgelijk. School- en Kerknieuws. Eenige dagen geleden is melding gemaakt van het verzoek van wege de Haagsche afdee ling van de Ver. van Vrijz. Hervormden in zake het beroepen van een modernen predikant in de vacature-dr. H. M. van Nes. Thans vernemen we, dat genoemde Vereeni ging aan de leden van het kiescollege der Ned. Herv. gemeente te 's-Gravenhage voor een zes tal predikanten aanbevelendr. I. M. J. Hoog, te Nijmegendr. C. J. Niemeijer, te Bolsward dr. G. Nij'koff, te ueeuwardeii dr. A. Rutgers van der Loeff, te 's-Hertogenboschdr. G. Visser, te Assen, en dr. R. Vorenkamp, te Leeuwarden. („\ad.") Remonstrantsche Broederschap. Dr. A. H. Haentjes is gisteren met 189 stemmen weder beroepen bij de gemeente van Haarlem, tegen 119 «temmen op ds. G. J. Hea ring, predikant te Oude-Wetering, die met hem op het tweebal stond. Dr. Haentjes had zijn ontslag genomen als predikant bij de Haarlemsche gemeente, om dat hij meende, dat. zoowel de gemeente als het bestuur zijn aanblijven wegens veranderde in zichten ongewenscht. vond. Om de gemeente te laten beslissen bracht het bestuur dr. Haentjes op het tal, en de gemeente heeft hem nu weer 'beroepen. Roomsch-Katholieke Kerk. Dr. A. C. A. Hoffman, te Gouda, deelt aan De Tijd mede, dat hij. blijkens bericht in d.n Echo de Rome, op voordracht van den Su perieuren Raad van de Romeinsche Orde der Advocaten van Sint Pieter den 25sten Oer. j.l. benoemd is tot promotor dier Orde voor Neder land in de plaats van den heer Henri F. M. Allard, te Maastricht. aDoor de commissaris dei- Koningin in deze provincie is, na toekenning van eervol ontslag aan den beer rar. dr. F. A. C. graaf van Lynden van Sandenburg te Langbroek, benoemd tot lid der gezondheidscommissie voor de gemeenten Wijk bij Duurstede c. a. de heer W. F. van Bceck Calkoen, te Cothen. Hilversum. In de Herbenstraat brand de gisteren een onbewoond huis af, toebe- boorende aan den heer K„ die er zelf in zou komen te wonen en er reeds eenige meu bel in had geplaatst. De politie bliischte het vuur met een slang op de waterleiding. Naarden. De gemeenteraad besloot, aart Gedep. Staten goedkeuring te vragen voor dé verhooging van heb salaris van den ge meentesecretaris met f 200. Naarden. Aau de Galgesteeg is een ieiiuit gezonken, geladen niet 10.000 stee- uen. De schipper en zijn vrouw, reeds be jaarde menschen, kouideai zich met .moeite iedden. Scberpenzeel. Tot directeur van de muziekvereeuiiging „Cecilia" is .benoemd do beer Van 't Hart te Hilversum. Nij kerk. De woning van Aart- Polhout, ij gisteren afgebrand. Vier geiten en 50 kip per. kwamen in de vlammen om. Het huis was verzekerd, de inboedel niet-. Nader vernemen wij, dat ds. D. J. vani Aialst bet beroep te Rotterdam] nog in r ver weging houdt. De majoor R. J. Graaf Schinimelpen:- niiick, adjudant van H. M. de Koningin, zal binnenkort den practischen dienst bij n<> infanterie hervatten. Naar wij vernemen wordt het niet onwaarschijnlijk geacht, dat hij zal worden ingedeeld bij het 5e regiment De le luitenant W. F. N. von Hom- bracht zal binnenkort tot kapitein worden benoemd. De vaandrigs C. M. Scboewcrt en O. D. Kleiju van het 5 regiment infanterie zijn benoemd tot reserve 2e luitenant bij het korps. De vereeniging „Handel e-n Nijver heid" vergadert Vrijdagavond te 8 uur, iui hotel de Zwaan. Op de agenda komen de volgende punten voor; 1. Ballotage nieuwe leden. 2. Bespreking 'van het adres der Vereen. „Handelsbelang" to Middelburg inzake vervroegde uitgifte van v acantiekaarten. 3. Bespreking der feeste lijke herdenking van het 5-jarig bestaan der vereeniging. 4. Ingekomen stukken. 5. Mede deelingen. De gep. kapitein van het O. I. leger J. P. Schoenmaker, commandant van het ■vrijwilligerscorps te Nijmegen, zal Zaterdag a.s» in een. dier lokalen van Lisiduna een le zing houden voor de leden van de pas opge richte Weerbaarheidsvereeaiigingi. Zij, die wellicht genegen zijn om na die» lezing donateur (f 5 ..per jaar) of lidi (f 2.40) to worden, zuilen ook welkom ziju. Op 23 November a.s. zal dloor moj. In- genegereai uit Utrecht, met medewerking van enkele dames en heeren, in Auiicitia* eeu concert worden gegeven, waarvan het vow- dee lig saldo bestemd is voer de vereenigiag „Liefdadigheid". Bij, de wedrennen te Woestduim be haalde Lady Beth (rijder Ellis) van Jhr. Rutgers von Rozenburg den eersten prijs in ceu reu vlakke baan, afstand 1200 Meter. Burgerlijke stand. Geboren: Arend, z. v. F. Setteur en J. H. Olicslag. Gerrit David, z. v. D. Ruiten berg en B. M. van Zwijndrecht. Gei'arda Hen- drika, z. v. W. van Surksum eu E. S. Groen- huijzen. Evertje, d. v. J. Hoegeai en T. Bet- tink. Ondertrouwd: P. W. Kjost en J. Kuijt. Advocaat en Procureur, te Utrecht niet te spreken. Arnhem, verstrekt bedrijfskapitalen en voor schotten van af f 500tot elk bedrag aan handelarenofficieren en particulieren op langen termijn, met gemakkelijke aflossing. Voor inlichtingen wende men zich ten Kan tore der Bank Koningstraat 1. Kromme Nieuwe Bracht 46, Utrecht. Koopt en verkoopt EffectenCoupons en Bnltenlandscb Geld en Bank papier sluit prolongaiiën togen den koers van den dag en opent rekening» eonrant met rentevergoeding k 8 pet. Neomt gelden in depót voor 3 maanden vast k 3y* pet. in met 14 dagon opzegging 3 10 aa 2 A A 42l/g voor een maand tegen de geno teerde prolongatie-rente in depot op langor termijn tegen nader overeen te komen conditiën, in hare Spaarkas A3 Belast zich met het in bewaring nemen van waarden in hare brandvrUe Inrichting. De Directie J. J. VAN ASCH VAN WIJCK. G. J. W. HOOFT. UTRECHT. De GEWONE ALGEMEENE VERGADE RING VAN AANDEELHOUDERS zal ge- houdoa worden Dinsdag 2S Nov. e. k. des namiddags te 81/2 uur, in het Gebonw voor Kunsten en WetenschappenMaria- plaats 24. Dividendbewijs No. 24 is na 28 November inloobaar mat f 119. V Notaris A. VOSMAER te Zeist, zal op Woensdag 15 November 1905, des na middags ten één nre, in het Hótel Zwaanin het openbaar Teilen en verkoopen: No 1 A 11. Elf perceelen DenueboMHclien, belde, bouwland en weg, gelegen te Zeist aan den Wouden bergschen straatweg, geschikt voor groot ongeveer 10.52.44 H. A. No. 12. Een perceel Dennebossclien, heide en weg, gelegen te Zeist, ten Zuiden van de hiervoor gemelde perceelen, groot ongeveer 50.72.72. H. A. Eerst ieder afzonderlijk, daarna in diverse combinatiën en in massa. Aanvaarding en Betaling vóór of op 2 Januari 1906. Breeder bij biljetten en nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van Notaris VOSMAER, voornoemd, alwaar een situatieteekening ter inzage ligtalsmede ten kantore van Notaris W. KRANENBURG, te Amsterdam. V Tegen 1 Tebr. k. b. eens ter assistentie in de Huishouding of iets der gelijks. Br. fr. lett. B. aan BLOKPOEL's Boekh. Zaltbommel. Utrecht. Bij bovengenoemd bedrijf kan een ambtenaar tijdelijk geplaatst wor den op een salaris van f600 's jaars. Vereischten zijn eenige praktische ervaring in het boekhouden of hot bezit van een der praktijkdiploma's. Zjjdie bijzonderlijk in aanmerking komen zullen tot oen mondeling onderhoud worden uitgenoodigd. Brieven franco te richten aan den Direc teur van het bedrijf, Administratiegebouw, Nicolaas Beetsstraat 3. Gevraagd direct of binnen een jaar f25.000, particulier lapitaal, tegen 4 e 4è net., In eens of b(j gedeelten. Adres onder No. 72, a h. Adv.-bur. KRUIS- MAN Co., Amsterdam. iMTmargSFT ALL I tsflTEMSOEn, is atusM vaH/r, ■miERWTÊR VERKRIJGEN in Goud, Doublé, Zilver, Nikkel en Staal. Reparatie- en Slijpinrichting voor brillen InstrumentmakerLangstraat 12. Zoo groot als een KINDERTAFEL is De Bcuzeuultgaaf met 40 zeer groote Prachtplaten van Gnstave Doré. Tip ^DPnnlnPO van Moeder de Gang, DC OJJl UUAJCOmot tokst van ANIIT. L. DE ROP, en de 40 extra Groote Pracht platen van GUSTAVE DORÉ, is in uitver koop Fraai Gebonden voor Blechts f 1.90. Van alle uitgaven spant doze de kroon. De 40 Platen van Doré zyn alleen 4 ol' 5 maal ƒ1.90 waard. Te bekomen bU D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken te Botterdam en verder alom. Franco na ontvangst Poatwlggel vau slechte 1.90, waarbij vermeldGroote Moeder de Gans. Schouwburg Utrecht. Koninklijke Vereeniging Deschermh'er Z. II. H. de Prins der Nederlanden. Donderdag 9 November 1905 No. 8 van het abonnement: Blijspel in 4 bedrijven van HEINRICII LEE. Vertaald door MARIE. RegieW. P. DE LEUR. Orkest onder leiding van den Heer H. Kuipers. Aanvang half acht ure. Schouwburg Utrecht. Direttore CavM. DE HONDT. 13 November, 8 uur, Gevolgd door PAGLI ACCI, met medewerking van Sig" AGOSTINELLI. Sla' ISALBERTI en Sig' ZEROlA.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3