M\ 158, 4de Jaargang. Vrijdag 8 December 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. MET VOLLE ZEILEN. ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers - 0.05. Doze Corn ant verschijnt Dagelijks, met nitzondering van Zon- en Feestdagen. Adverientiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur '8 morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADYERTENTIËH: Van 1—5 regels0.75. Elke regel meer- 0.15» Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeeliue bepalingen tot hot herhaald advertoeren in dit Blad bij abonnement Ëenu circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag Kennisgeving. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter algemeen© kennis, dat in deze gemeente een geval van. miltvuur is voorgekomen. Amersfoort, 6 December 1805. De Burgemeester voornoemd, WÏULJTIERS. Politiek Overzicht De kabinetaverandering in Engeland. Het is geen verrassing geweest, veeleer het tegendeel daarvan, dat de heer Arthur James Balfour uit zijn eigen naam on uit dien va.n zijne ambtgenooten de aanvrage om ontslag bij,den Koning- heeft ingediend. Die aanvrage hing sints lang in de lucht. Het kabinet-Bialfour had zich zelf overleefd; het is gestorven aan de gevolgen van het ont bindingsproces, waartoo de heer Jozef Cham berlain de kiem gelegd heeft met zijne be keering tob het beschermende stelsel, die tijdens zijne reis naar Zuid-Afrika heeft plaats gehad. Chamberlain heeft de wig aangelegd, die de scheuring in de unionis tische partij heeft teweeg gebracht; zijn in vloed heeft ten slotte bewerkt, dat de uit barsting van de crisis werd verhaast. Het kabinet-Bialfour gaat been, zonder door eene parlementaire nederlaag daartoe gedwongen te zijn. Het zou misschien heden nog in bet lagerhuis eene meerderheid vin den, bereid om het te ondersteunen, wan neer de heer Balfour bereid was het doornen volle ambt van eersten minister te blijven bekleeden. Wanneer hij niettemin den Koning om ontslag heeft verzocht, dan komt dat, omdat hij heeft ingezien, dat de tweespalt in den boezem van de regeerings- partij zijn heengaan onvermijdelijk maakte. Op de partij vergadering te Newcastle heeft de meerderheid van de gemachtigden dei- conservatieve partij, tegen den premier, zich geschaard aan de zijde van den staatsman, die in de tariefkwestie verder wil gaan, dan het door B'alfour te Sheffield ontwikkelde stelsel van vergoldingsreohten. Daarmee was het lot van het kabinet-Balfour beslist. Do leider, door de meerderheid van zijne volge lingen in den steek gelaten, heeft het lei derschap neergelegd. De unionisten zullen, na gedurende ruim tien jaren aan het be wind te zijn geweest, van regeeringspartij nu worden de loyale oppositie van Z. M.'s regeering, en als hoofd van die oppositie zal optreden de heer Jozef Chamberlain, ge dragen door hot vertrouwen, dat dit een overgangsstadium is, dat hem den weg zal bereiden om op zijne beurt als hoofd van de regoering op te treden. Dab is echter toekomstmuziek. Thans zal het nieuwe kabinet gevormd worden, niet dooi den staatsman, wiens afval de regeerings partij heeft doen afbrokkelen, maar door Sir Henry Campbell Bannerman, den officieelen leider van de oppositie, die bet kabinet-Bal four in bet lagerhuis tegenover zich heeft gehad. Hij heeft de opdracht om een kabi net samen te stellen, aangenomen, maar heeft den Koning laten weten, dat hij eenige dagen tijd behoefde om daarmee gereed te kunnen komeneerst Maandag a.s. zal hij de lijst der nieuwe ministers aan den Ko ning ter teekening voorleggen. Wie zijne ambtgenooten zullen worden, is dus vooralsnog onzeker. De omstandigheid, dat de liberalen tien jaren lang in de op positie zijn geweest, doet op zich zelf ver wachten, dat het nieuwe liberale kabinet er boel anders zal uitzien dan liet laatst vooraf gegane. Velen der veteranen van de partij zijn inmiddels gestorven of komen door hun gezondheidstoestand niet in aanmerking voor eene minister-portefeuille; ..au den anderen kant hebben de oppositie-jaren een aantal jongeren gelegenheid gegeven om hunne sporen te verdienen. Van groote beteekenis voor den geest, waarin Campbell Banner- man zijne taak als samensteller van het ka binet zal opvatten, is de vraag of hij zich rechtstreeks zal trachten te verzekeren van de medewerking van diegenen onder de libe rale unionisten, die met den hertog van Devonshire voor twee jaren het kabinet heb ben verlaten, gelijktijdig met Chamberlain, maar om de tegenover gestelde redenom dat zij trouw wilden blijven aan de vaan van den vrijhandel, waarvan Chamberlain zich had afgewend en die Balfour halverwege verlaten wilde. Wanneer die groep in de combinatie wordt opgenomen, dan zou dat op het aanstaande kabinet den stempel druk ken van eene regeering, die met evenveel nadruk zal opkomen voor het vrijhandels stelsel als Chamberlain dat doet voor be schermende rechten. Sir Henry Campbell Bannermau, de samensteller en toekomstige chef van het kabinet, dat in wording is, staat reeds in het 70c levensjaar; hij is den 7en Septem ber 1836 geboren. Hij behoort tot het wijd vertakte Schotsehe geslacht Campbellzijn tweede naam nam hij aan van den broeder zijner moeder, wiens erfgenaam hij was. Hij is sedert 1868 lid van bet parlement voor het Schotsehe distinct Stirling. In 1882 werd hij secretaris van de admiraliteit; in 1884 kreeg hij als minister voor Ierland den rang van kabinetsminister. In Gladstone's homerule kabinet van 1886 werd hem het ambt van minister van oorlog toevertrouwd, dat hij ook bekleedde in het laatste liberale kabinet, dat van 18 Augustus 1892 tot 2 Juli 1895 duurde en waarvan eerst Glad stone, later lord Rosebery hot hoofd was. Leider van de liberale partij in het lager huis is hij sedert 1899. De schitterende ga ven van Gladstone bezit hij niet; echter wordt van hem getuigd, dat hij veel takt en bekwaamheid heeft getoond, om de par- tij bijeen te houden. Dat is hem gelukt, toen ds partij in de oppositie was; nu zal hij de liberalen als regeeringspartij moeten leiden. Dattftchland. Berlijn, 7 Dec. In het voortgezette alge meen debat verdedigt staatssecretaris Tir- pitz het vlootontwerp en verzoekt den rijks dag, vooral met het oog op de vlootverbete- ringen van andere zeemogendheden, dit goed te keuren. Bebel (soc.-democraat) critiseert Duitscli- lands buitenlandsche politiek en noemt de reis van den Keizer naar Tanger een uittar- tende reis. Dat thans de oorlog is achterwege gebleven, is de verdienste der sociaal-demo craten. (Gelach rechts). De massa's spelen, volgens Bebel, thans eene nieuwe rol in de buitenlandsche vragen. De volken laten zich niet meer tot een oorlog ophitsen. Alleen wanneer zij het doel kennen en dit goed keuren, zijn zij er voor. (Aanhoudend ru moer, krachtige tegenspraak). De West- Europeesche volken kunnen hunnen heer- schers hetzelfde toonen als het Russische volk. De geheele uitbreiding der vloot is alleen tegen Engeland gericht; daar komt nog bij, dat in geval van een oorlog, Engeland en Frankrijk samen do Noordzee geheel met oorlogsschepen kunnen beheerschen. Spr. be strijdt de ter dekking der kosten voorgestelde belastingen, en eindigt met de woorden: „Als gc den toestand van het vaderland niet zoo maakt, dat de arbeider zich daar aangenaam voelt, en het kan verdedigen, zal hij beginnen met zich af te vragen, of hij het wel zal verdedigen, en dan zijjfc gij (tot de meerderheid) verloren." Minister Rheinbaben bestrijdt de bewe ringen van Bebel en zegt, dat liij in ieder ge val de verklaring van Bebel aan de kaak wil stellen, dat do arbeiders naar hun eigen be lieven zullen kunnen uitmaken, of zij aan de roepstem des Keizers gehoor zullen geven of niet, om in geval van nood het vaderland te verdedigen. B'ebel deed beter, de fiere Engelsche spreuk tot de zijne te maken „right or wrong, my country", in plaats vau andere volken te verheffen en zijn eigen volk te smaden. Daarna verdedigt hij uitvoerig bet ontwerp tot hervorming der rijksfinan ciën Richthofen (conservatief) betoogt: „Wij moeten het buitenland toonen, dat het Duit- sche volk als één man achter zijn Keizer staat. De revolutionnaire proclamaties van onze socialistische bladen vermanen ons tot voorzichtigheid ouk tegenover den binnen- landschen vijand". (Bkavo's). Zaterdag voortzetting. Frankrijke De wet tot regeling van de scheiding van Kerk en Staat, die nu ook door den Senaat is aangenomen, zal nog deze week in het Staatsblad opgenomen worden en den len Januari 1906 in werking treden. De te Agde in hechtenis genomen man, die zich heeft uitgegeven voor Farras, den bedrijver van den aanslag tegen den Koning van Spanje, lieeft aan de gerechtelijke auto riteiten verklaard, dat hij van Spaansche nationaliteit, verscheidene malen bestraft en uit het land gezet is. Zijn werkelijke naam is Latorre Palaccio. - - -- Engeland. Het blauwboek van de Engelsche admi raliteit, dat verschenen is, bevat de volgen de opgaven over de volledige oorlogssterkte van de Engelsche vloot: 45 linieschepen, 35 pantserkruisers, 28 gedekte en 23 kleine kruisers, 8 jpatrouilleschepen, 17 kanonneer- bcoten, 142 torpedojagers, 79 torpedoboo- tec- en 17 onderzeesche booten. Denemarken. Ko-penliagen, 7 Dcc. De bestuurder van bet departement van oorlog, luitenant-kolo nel Secdocrff, is in den afgeloopen nacht ge storven. Zweden. Aftonbladet meldt, dat twee Zweedsche oorlogsschepen naar Rusland gezonden zul len worden, om zoo noodig de daar geves tigde Zweedsche onderdanen te kunnen op nemen. Vandaag zou een torpedojager naar Petersburg vertrekken; de Zweedsche ge zant keert met dat vaartuig naar zijn post t-.i Petersburg terug. Een andere torpedoja ger gaat met een koopvaardijschip naar Riga, om ter beschikking gesteld te worden van den Zweedschen consul aldaar. Oostenrijk. Weenen, 7 Dec. B'ij de behandeling van een voorstel in de Kamer over de behande ling van eene motie, betrekking hebben de op do scheiding van Oostenrijk en Hon garije en de vorming van een porsoneele Unie, dringend te verklaren, weigerde do minister-president in te gaan op de beschul diging van een pan-germaansch lid, die hem verweet een verbond met de sociaal-democra ten te zijn aangegaan. Hij kwam met nadruk op tegen de ongehoorde aanvallen op de Kroon en noodigt de Kamer uit de dringend- verklaring der motie, die slechts ten doel heeft de monarchie uiteen te doen vallen, te verwerpen. Maandag a. s. voortzetting van dit debat. Rusland. Petersburg, 0 Dec., via Eydtkuhnen. Reu- ter's bijzondere correspondent berichtDe toestand in Petersburg is onveranderd. Do stakende post- en telegraafambtenaren blij ven bij hun voornemen om den minister vaii binnenlandsche zaken Doernowe tot aftre den te willen dwingen. Betuigingen van sympathie en giften vloeien hun in groot aantal toe. De bond van staatsambtenaren drukte eveneens in een van talrijke hand- teekeningen voorzien besluit instemming uit met het streven van de post- en telegraaf ambtenaren. De aanwijzingen nemen toe, dat door de monarchale partij met groote krachtsinspan ning wordt gewerkt, om het tot stand ko men van eene constitutie te verijdelen. Moskou, G Dec. De post- en telegraaf be ambten hebben hier eent vergadering gehou den. Daarin werd een scbrijjven voorgelezen uit Petersburg, waarin die minister van bin- nenlandsche zaken de beambten er op wijst, dat wanneer zij op 9 Dec. heb werk niet her vatten, zij hunne woningen in de regeerings- gebouwen binnen 8 dagen zullen moeten, ver laten. De postdirecteur ontving 700 aanbie dingen van personen, die in plaats der sta kers den dienst wilden waarnemen. Van de 2000 stakers verklaarden er zich 50 bereid het werk te hervatten. Do toestand in Rusland wordt niet beter. Het isolement van Ruiïlaind van de overige wereld houdt aan, daar de post- en telegraaf- cimbtenaren in hunne staking volharden; do toestanden van anarchie in het rijk breiden zich steeds meer uit; de muiterijen in heb leger inemen ook aanhoudend toe. Zoo wordt bericht, dat in Riga eene muiterij is uitge broken, waarbij alle in de stadl liggende troepenafdeelingeu zich aansloten, zoodat van 'buiten bataljons moesten worden gezonden naar Riga. De correspondent van de Vossiche Ztg. be richt, dat men in de samenleving steeds meer er aan begint te twijfelen, dlat bet graaf Witte ernst is met de uitvoering van de toegezegde hervormingen. De Rups spreekt dit wantrou wen onverholen uiteerst moet Witte den tegenwoordügem minister van binnenlandsche zaken uit den weg ruimen, zegt dit orgaan dain kan hem weer in beperkte mate vertrou wen geschonken worden. Inmiddels voert Witte ijverige besprekingen met de minder heid vain het zem&two-congree. De bezittende klassen werken vlijtig aan de vorming van nieuwe partijen, die als pad destoelen na den regen uit den grond op schieten. Twee nieuwe partij-programma's werden verleden Zondag openbaar gemaakt het eene in de Russ van eene zich vrijzinnig noemende groep, liet andere absolutistisch getint in de Nowoje Wremja. Namon staan onder geen van de beide programma'smet de bespreking behoeft dus geen haast te wor den gemaakt. In 't geheel zijn er nu vier burgerlijke partijen, die een programma openbaar ge maakt hebben. In het centrum staan de demo. erotische oanstitutionaliaten, vertegenwoor digd dioor de laemstwo-meerdierheid en het rechter derde deel van de Sojus sojusow (bond der bonden). Rechts van deze groep staat de partij van 17/30 Octc/ber, vertegenwoordigd door de zemstwo-minderlieid. Deze groep schijnt iin de provincie den meesten aanhang te zullen vinden. Witte schijnt met haar te willen werken. Links van het centrum kan de vrijzinnige partij geplaatst worden. Als burgerlijke partij met sterk conservatieven tint moet do bedrijfspartij genoemd worden, die in de eerste plaats uit vertegenwoordi gers van het grootkapitaal bestaat. Dat dezo splitsingen nu reeds zijn voorgekomen, moet zeer betreurenswaard genoemd worden. Want zooals bekend is maakt eendrarhfc sterk, niet tweedracht. De sociaal-democraten en sociaal-revolutio naire^ daarentegen achten 't geraden den strijdbijl te begraven. Zij zijn 't met elkaar oe.n& in de bestrijding van elke vreedzame ont wikkeling en cultuur. Saratow, 5 Dec., via Eydtliechnen. (Peters- burgsch telegraafagentschap.) Do vrouw, die hier in de woning van den gouverneur den gewezen minister van oorlog Sacharow beeft doodgeschoten, is gevangen genomen, Zij ver klaarde, dat zij het vonnis had voltrokken, dat door de vliegende strijdafdeeling van do sociale revolutionaire partij over Saoharow was geveld. Riga, G Dec. De leerlingen der scholen, hier ter stede, hielden een optocht door de straiten der stad met rood© vlaggen voorop. Incidenten zijn niet voorgekomen. Petersburg via Eydtkuhnen, 7 Dec. Hot Petersburgscke Telegraafagentschap bericht uit Tschistopol (gouvernement Kasan) van 6 December: In de districten Tschistopol, Laischen en Spassk hebben onlusten plaats gehad onder de boerener moesten troepen worden ontboden om den opstand te onder drukken. Hetzelfde agentschap bericht uit Tschernyi Yar (gouvernement Astrakan) van 5 D.c. Tweehonderd landlieden beslotcu het land onderling te verdeelen, in dier voege, dat ieder persoon H dessjatinen verkrijgt. De boeren trachten zich meester te maken van de bossohen der regeering. Er zijn militairen te hulp geroepen. TurkfJ» Konstantinopel, 7 Dec. Men beschouwt dö kwestie van de financieel© controle in Mace donië als iin beginsel opgelost. De verschil len, die kuninen bestaan, betreffende het reglement zijn niet onoplosbaar. Volgens een telegram uit Konstantinopel aan de Köln. Ztg. verwacht men aldaar in welingelichte kringen heden of morgen de onderteekening van het protocol, dat de quaestie van de financieele controle zal op lossen en de vlootdemonstratie dus verder overbodig maken. De vlootdemonstratie wordt voortgezet, zonder zich te storen aan de nieuwe onder handelingen, waardoor de Porte tracht eene wijziging in den vorm der financieele con trole in Macedonië te krijgen, door welke de souvereiniteitsrechten van den sultan in mindere mate worden aangetast. Den 5en December is eene vlootafdeeling te Lemnos Naar het Zweedsch 11 door Pd. WIJSMAN. Dit kon althans niet door drukte of bezig heden tehuis verklaard wordenen hoe dui delijker hij merkte, dat zij hem ontweek, des te levendiger vervulde zij zijne gedachten. Had zij misschien praatjes gehoord die wer den uitgestrooid, en wilde zij. die tot zwijgen brengen? Of was het hare bedoeling om hem op een afstand te houden? In elk geval was liet, blijkbaar, dat zij met opzet handelde. Eene toespeling, als middel van uitvorschen, durfde hij niet wagen, Deze zou hunne ver houding moeilijker kunnen maken. Misschien zou zij dan nog de enkele woorden, die zij te z,amen spraken, gaan beknibbelenen daar wilde hij het niet op laten aankomen. Maar hij kon toch iets doen. Gedurende 'de uren die zij in zijn dienst doorbracht, kon hij beslissen wanneer zij. bij hem wezen moest en wanneer nietmisschien zou dit tot eeni ge opheldering leiden. Er kwam nu een tijd waarin Nina bijna voortdurend in de ontvangkamer wezen moest. Nu moest zij hierbij, dan bij iets an ders hulp bieden. Zij moest sommige patiën ten onder zijn toezicht behandelen en zelfs wanneer hij bezig was voelde zij dat Gar- voll's blik haar volgde, waar zij stond of liep. Wanneer zij toevallig eens een langere poos in hare kamer was opgehouden, dan ontmoette haar bij hare binnenkomst een verwijtende blik, zacht fluisterde hij „U zijt niet op uw post juffrouw Nina! Pas opanders zou ik wel eens boos op u kunnen worden Onder die scherts lag een grond van ernst. Zij merkte dat zij nagegaan en bewaakt werd. Maar zij was des te voorzichtiger. Ziji mocht zich vooral niet verraden. Zij wilde het aantal der vrouwen die dagelijks wierook zwaaiden voor hem, en van wien zij wist, dat hij ze uitlachte, niet met nog eene vermeer deren. Maar in stilte verheugde zij zich, telkens als zij wilde wegsluipen, teruggeroepen te worden; zij zag met zenuwachtige spanniïfg het oogenblik tegemoet dat de laatste pa tiënt was uitgelaten, want den wist zij dat hij dadelijk op de drempel van hare kamer zoude staan. „Is het eigenlijk niet dwaas, dat u zoo direct weg loopt begon hij, op een middag, toen zij juist op het punt stond van naar huis te gaan. „Ik verheeld mij. dat u en ik er eigenlijk voor geschapen zijn om onze maaltijden samen te gebruiken. Als men met elkaar arbeidt, moet men zijne ontspan ning ook samen genieten." Zij trok een spotachtig gezichtje. Ja, dat vond zij ook. Het was maar jammer dat dit niet kon gebeuren, omdat hare ouders al te vcr-af woonden. „Kunt eu 'tniet zoo inrichten dat uw ouders hierheen verhuizen, eene verdieping hooger of lager, in dit groote ruis?" „Dat was een idéé! Misschien kan ik ook wel eens hooren of er in ons huis geen wo ning beschikbaar is, zoodat u je practijk meer naar het zuidelijk gedeelte van de stad zou kunnen verplaatsen." „Ja, daar moeten wij maar eens over den ken," zeide hij, daarbij drukte hij haar zoo warm de hand, alsof dit een uitstekend plan was en hij haar ten hoogste was verplicht, omdat ziji het bedacht had. Maar Nina ging verruimd naar huis, met hare van zijn knijpen doffe hand. „Goede kameraden Goede kameraden herhaalde zij in stilte, zooals zij dit in don laatsten tijd dikwijls deed, tot een heilzame herinnering en waarschuwing. Nu moest zij toch zelf over dat woord lachen. Er was iels in, dat grappig klonk. V». Tot nu toe had Nina getracht haar ver beelding te bedwingen wanneer deze liaarc gedachten leidde naar de zonnige golven van 't geluk nu kon zij dit niet langer. Het was alsof zij door een onweerstaanbaar lot word voortgedrevon naar dc vreemde, liefelijke kust, waar zij', vroeger of later, maar zeker eenmaal landen zou. Die voorstelling kon haar met een bedwel mend, hartstochtelijk verlangen naar dat oogenblik bezielen. En tocli ook weer wensch- te zij het nog uitgesteld te zien. Juist het verlangen er naar was genotde zaligheid zoo nabij te weten dat men hare aanraking gevoelde, maar ze toch nog niet te bezitten. Zij zou geen stapje hebben willen doen, om haar vrijwillig nader te komen. Dit zoude voor haar gelijk hebben gestaan met een fijn geurig waas te verwijderen, dat nooit terug koude keeren. Een Zondagmorgen werd zij wakker met het voorgevoel dat deze dag niet als een ge wone Zondag zoude om gaan. Ben oogenblik later wist ziji waarom dit zoo wezen zou. Zij mocht heden niet zooals anders op Zon- en feestdagen thuis blijven. Zij moest opstaan en haar werk doen, dien dag ook, en nog wel op een vroeg uur. Er zou een onderzoek plaats hebben van een patiënt, die aan hare behandeling zou worden toever trouwd. Ronduit gezegd begreep zij niet goed waarom dit niet evenzoo goed op een werk dag en op bet gewone ontvanguur kon ge- beuren. Maar zij bad bare orders on moest daaraan gehoorzamen. Toen zij do huisdeur uitging, ontmoette haar een verkwikkelijke, frissche lucht eu de klokken van alle kerken begonnen te luiden. Maar in hare ooren klonken zij anders dan gewoonlijkalsof oen zilver geluid van uit den helderen Octoberhemel dc tonen weer kaatste, uit dc lichte, doorschijnende wolk jes die trilden in den zonneschijn. En dc klokkenstcmmen waren vermenigvuldigd nooit had zij er zoovele tegelijk zoo machtig en opwekkend hooren luiden. Zij schenen haar wel iets bijzonders te willen vertellen, te midden van do, uit allo straten toestroo- mende menschen, die ziji opriepen; cone boodschap aan haar te brengen als zij die maar kon verstaan. Er lag iets in dio tonen zoo plechtig, hoewel fijn en licht, dat een gulden toekomst in droombeelden zonder vorm voor haar deed opdoemen. Het was haar niet duidelijk hoe en waardoormaar zij voelde hoe zij haar, evenzoo als die an dere menschen, dreven en trokken naar een zeker doel, dat haar wachtte. Toen zij bij dokter Garvell kwam, was de patiënt daar reeds. Het was een lief vier-ja rig meisje, dat door hare moeder hier ge bracht wasde dokter had haar juist ont vangen en de gewone inleidende vragen ge daan. De kleine had reeds verscheidene ziek ten doorgestaan, die op haar gestel een na- deeligen invloed haddon geoefend, en nu vreesde men dat haar verzwakt lichaampje scheef zoude groeien. Maar na afloop van het onderzoek bleek de zaak niet zoo erg te zijn als men gevreesd had. Het kwaad kon zonder bezwaar worden tegengehouden en hot consult liep vroolijk af. De kleine patiënt was „beste maatjes" met den lieven dokter geworden, zoo zelfs, dat zij niet weg wilde gaan en hare moe der straalde van geluk. Onwillekeurig werk te die blijdschap terug op de achterblijven- den, toen zij met haar dochtertje vertrokken was. Garvell stond stil vergenoegd te glim lachen misschien om de genoemde reden misschien ook onder den indruk van 't ge not alle bewegingen van, Nina te mogen volgen. Zij had haar hoed opgegzot en was nu bezig liaar kleedje glad te strijken dat ge kreukold -was toen zij hot kind op haar schoot had gehouden. Maar hij had nog geen woord meer gezegd dan ,,ja'" oS „neen" als antwoord op hare gezegden het kind betreffende. Eindelijk verlist hij 't on zijdig gebied „Gaat u naar huis?" „Ja." ;,'DUn zouden wij, als u "tgced vindt,, een eind samen kunnen gaan?" Wordt i trvolgi,

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1