C. JORG Jr., G. G, Ph. L, BOEKELMAN, Openbare Aanbesteding;. Geneeskundig; Gesticht voor Krankzinnigen Specialiteit in Bal-, Hof- en Avondtoiletten. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVËRTËNTIÈN. Boterfabrieken Nijkerk en Putten, 8. d. MEM, Gemeente Haarzuilens. Weener Operette Ensemble, openbaar aanbesteden: Levering van uitsluitend Is" kw. bont voor Heeren- en Dames Pelsjassen, Bontmantels, Stola's [naar maat]. - F. G. Croese, daartoe door de club afge- jardigd. Door de aanbieding van het eerelidmaat •hap wenschte de Machinistenclub uiting i geven aan de erkentelijkheid der Marine- lachinisten jegens vicc-admiraal Ellis, voor c bijzondere bevordering hunner belangen tjdens diens ministerschap, waardoor het ïogelijk is geworden, dat het machinisten- orps in de marine de positie gaat innemen, raarop het reeds lang aanspraak meende te aogen maken In de Zaterdag gehouden vergadering 'an de Tweede Kamer waren ingekomen idressen van mr. J. H. P. Sinnighe Damsté, idjunct-commies aan het departement van financiënmr. J. S. L. Aghina, advocaat in procureur te Alkmaar; mr. J. Ph. Chr. pan der Burgh, te 's Gravenhage, en mr. dr. A. Heringa, adjunct-commies bij het Cen traal Bureau voor de Statistiek te 's Graven hage, houdende verzoek hen te benoemen tot commies-griffier der Kamer. *-Gisteren was het 30 jaar geleden dat prof. dr. H. Oort, hoogleeraar in het Hc- preeuwsoh en de Israëlietische Oudheidkunde pa,11 de Rijksuniversiteit te Leiden dit ambt aanvaardde. Dr. Oort was vóór dien tijd een paar jaren hoogleeraar te Amsterdam In de Zaterdag te 's Gravenhage ge houden vergadering van e Orde van Advo caten bij den Hoogen Raad werden gekozen tot lid van den Raad -in Toezicht en Disci pline, de heeren mrs. J. "W. Sipke te Leiden en jlir. W. Th. C. van Doorn aldaar; in de plaats van de heeren mrs. J. D. Veegens en Bevers, die voor het lidmaatschap be dankt hadden. Tevens werd vastgesteld het adres aan de Regeering te richten in zake den achterstand bij de Haagsche rechtbank. aNcderlandsche Heidemaat- s c h a p p ij. Donderdag 7 dezer is te Bar- woudswaarder opgericht de afdeeling „Woer- i den en omstreken" van de hoofdafdeeling ,,Zoetwatervis6oberij" der Nederlandsciie II cademaatschappij Dezo nieuwe afdeeling' telt reeds een 25-tal leden, terwijl tot leden van het bestuur wer den gekozen de heeren L. W. Barsboom, J. 1 Stouthart, D. v. Eijk, W. Griffioen, allen te Woerden, en J. Apeldoorn te Barwoutswaar- der. Postverzending „Wilhel- m i n a." De directeur-generaal der posterijen en telegrafie brengt ter kennis van belang hebbenden, dat aan Hr. Ms. pantserdekschip „Koningin Wilhelmina der Nederlanden" de navolgende gesloten brievenmalen zullen wor den verzonden: a. naar Algiers: den 12. en den 13. Deo., e.k. met den trein van 7.1 m. van Amster dam naar Antwerpen b. naar Port-Saïd, den 15. December e.k met den trein van 1.16 a. van Amsterdam naar Antwerpen, en den 19. December e.k met den trein van 4.10 a. van Amsterdam naar Emmerik; c. naar Adenden 22. December e.k., met den trein van 1.16 a. van Amsterdam naar Antwerpen d. naar Colombo den 23 December e.k., met den trein van 7.1 m. en den 29. d. a. v. met den trein van 1.16 a. van Amsterdam naar Antwerpen. Indien belanghebbenden hunne brieven en andere stukken in de aan genoemd schip to verzenden brievenmalen wenschen opgenomen tc zien, worden zij uitgenoodïgd ze tc voor zien van twee elkander snijdende lijnen over het geheele adres, loopende van den eenen hoek in den anderen. Brieven en andere, stukken voor meerge noemd sqhip, welke niet van deze aanwijzing voorzien zijn, zullen langs den gewonen weg naar hunne bestemming worden verzonden. Dc na de verzending op 29 Deoember e.k. tor post bezorgde stukken voor de Koningin Wilhelmina der Nederlanden" zullen naar Batavia worden gezonden. Spoorlijn Snee kD r a c h te n Groningen. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, is de door het Noord-Neder- landsche spoorwegcomité in overleg met don heer Van der Veen en de H. IJ. S. M. aan gevraagd concessie voor den aanleg van een spoorweglijn SneekDrachtenGroningen door de regeering voorloopig niet verleend. Pr. Gron. Ct. Een mislukte proefrit met een Renardtrein. Er worden sedert een paar dagen te Arnhem proeven genomen met een Renardtrein naar Oosterbeek. Donderdag werd weer een proefrit gemaakt. Het kan niet gezegd worden, zegt de Arnh. Ct., dat de Renard-trein op dezen rit een schitterend figuur gesmaakt heeft. Er zijn hier verscheidene hoogten minstens even 'as tig als die op den weg naar Apeldoorn die werden „genomen": maar hoe? Stapvoets mag men 't wel noemenAls dat een middel moet zijn om, zooals ,,V.V.V." gehoopt had, een „snelverbinding" tusschen Arnhem en Apeldoorn tot sitand te brengen, dan dient er eerst tooh nog heel wat aan verbeterd te worden. Een Parijzenaar, in een hotel te Arnhem gelogeerd, die op het Velperplein getuige was van het wachten op den Renard-trein vroeg: „Rijden die dingen hier nu pas bij ons hebben zo al lang afgedaan, 't gaf niemen dal. S a 1 o m o's eerste recht. De heer J. Elzinga van Suameer (Fr.), die zijn kunst werk „Salomo's eerste rechtspraak" nu het laatst eenigen tijd te Groningein heeft ten tongesteld, moet, naar het Nieuwsblad van het Noorden vernceemt, voor dit mechaniek f 10,000 diaar ter stede zijn geboden, terwijl hem elders, er voor in ruil een in volle wor king zijnde zuivelfabriek werd aangeboden Hij wil zijm kunstproduct echter vooral? nog niet van de hand doen en exposeert het thans te Uithuizen (Gron.). Elzinga is een zeer eenvoudige, arme arbei dersjongen uit Suameer, waai* hij tot voor korten tijd woorde ten huize van zijn ouders in. hun nederige woning. Hij bezocht gedurende een drietal jaren de ambachtsschool te Leeuwarden, was daar des tijds één der l>este leerlingen en bezit het einddiploma dier school in het smidsvak. Een hongerkunstenares. Uifc Arnhem schrijft men aan de N. R Ct. Flora Tosca is uit haar hongercel verlost, één dag vroeger dan de geannonceerde ter mijn (16 dagen) zou duren. De oorzaak was een onverwachte spoedige uitputting. Naar ons verteld werd, hebben op een der laatste avonden de houding en de opmerkingen van eenige Arnhemsohe „heeren" een zeer na- decligen invloed gehad op den toestand der uil den aard der zaak toch reeds nerveuze „honger-kunstenares.." Na dien tijd viel haar het spreken ontzettend moeilijk en was do uitputting zichtbaar voor ieder. Voor de RussiscKe Israë lieten. Door eenige toonkunstenaars te 's Gravenhage zal op 15 Januari 1906 in het Gebouw voor Kunsten eu Wetenschappen een concert gegeven worden len bate der slachtoffers van de vervolging der Russische Israëlieten. Brand te Vriezeveen. Voor de slachtoffers van den brand te Vriezenveen is in 't geheel ingekomen een bedrag van f 60.860. De brand te Schiedam. Men schrijft ons uit Schiedam De werklieden (een 30-tal) in de fabriek van chemische producten, welke in den nacht van 7 op 8 dezer is uitgebrand, heb ben allen ontslag gekregen. Zouden de directeuren niet meer voorne mens zijn de fabriek weder in werking te stellen 1 (Tel.) Loonregeling der typogra fen. Op het verzoek der afd. Den Haag van den Alg. Ned. Typografenbond, om samenwerking tot doorvoering van hot loon- tarief, vastgesteld door de Kamer van Ar beid, heeft de patroonsorganisatie (afd. Den Haag van den Nederlandscben Drukkers- bond), geantwoord, dat, nu de Permanente commissie zich verplicht heeft gezien haar mandaat neer te leggen en al haar moeite tevergeefs is geweest, zij geen roeping ge voelt, opnieuw met slechts één verecniging onderhandelingen te openen. Zij blijft ech ter de toepassing van het loontarief aan hare leden aanbevelen, en verklaart zich bereid, indien een voorstel door de gezamenlijke typografische vereenigingen wordt ingediend, dit nader te overwegen. Naar men mededeelt, zal de Typografen bond thans zelf de doorvoering der loon regeling ter hand nemen. De meerderheid van de jon- g o n s, die Donderdag in de spinnerij van de naaml. vennootschap Nico Hoos, stoomspin nerij en touwfabrieken aan de Langekade te Rotterdam, het werk staakten onder het eischen van hooger loon, is Zaterdagmorgen door de moeders in de fabriek teruggebracht en weder in dienst genomen. Een gedeelte van deze stakers, nl. de jongens, die 't oudst in jaren en het langst op de fabriek waren, is ontslagen. N. R. Ct. De moord te Enschedé. De 21-jarige J. to R. is Zaterdagavond, na door de justitie uit Almelo te zijp verhoord en met het lijjk der verslagen vrouw te zijn gecon fronteerd, naai* het huis van bewaring te Almelo overgebracht. Hij heeft tot nog too niet bekend, hij kan hoogstens toe geven het feit te hebben gepleegd, doch hij verklaart zich niets meer te kunnen herinne ren van wat hetgeen in den nacht van Vrij dag op Zaterdag' is voorgevallen. De diefstal uit het Rijksmu- s e u m. Nlader imeldt men uit Amsterdam omtrent het gestolen schilderij Het u:t 't Rijksmuseum ontvreemde schil derijtje behoorde tot de collectie van profes sor Lautz, welke collectie in bruikleen is af gestaan aan het Kon. Oudheidkundig Ge nootschap en door dit Genootschap in de te zijner beschikking gestelde zalen is geëxpo seerd. Het stukje is een Italiaansche primi tief van een onbekenden meester uit het be gin der 15e eeuw, groot 35 bij 22 cM. en voorstellende een „Madonna met het kind". Een suppoost van het Rijksmuseum hield tevens toezicht op het kleine zaaltje no. 249 naast de Rembrandzaal, waar het interes sante paneeltje in een fraaie lijst vervat was opgehangen. Afzonderlijk kunnen al die kleine zaaltjes niet bewaakt worden, echter moet de omstandigheid, dat het stuk slechts aan een koord hing, waarop intusschen meer dere malen door suppoosten moet zijm gewe zen, den diefstal zeer hebben begunstigd. In de galerijen met schilderijen van het Rijks museum zelf stelt de directeur zich met een veel solidere bevestiging nog ternauwernood tevreden. Do ontvreemding moet in den na middag van 5 December hebben plaats ge had. De spoedige ontdekking van den dief stal en waarschuwing van de kunstkoopers leidde des anderen daags reeds tot inbeslag neming van het paneeltje, toen het te koop werd aangeboden. De te koop aanbieder, een net gekleed persoon, die in voorloopig ar rest blijft, ontkent het schilderij gestolen te hebben en geeft voor het te hebben gevon den. De suppoosten, Vrijdag met hem ge confronteerd, hebben in hem geen bezoeker herkend. De waarde van het stukje is moei lijk te bepalenzij wordt luttel genoemd door den een en grooter (b.v. f 2000) door den eigenaar. N. C. Door den trein gedood. Vrij dagavond is tc Hoek van Holland een ran geerder der Hollandsche spoor onder een trein geraakt en gedood. Donderdagmiddag had de landbouwer S., te Ecfde, een koe naar jden stier ge bracht in een weide nabij den spoorweg. De koe was zoo lastig, dat dc eigenaar haar niet meester kon blijven. Zij rukte zich los en ging er van door. De stier rukte zich toen óók los en snelde zijn Dulcinea achterna, den weg op, onder de afsluitboom van den spoorweg door en ten slotte den spoorweg op. In de verte kwam de trein van Winters wijk aan. De gelieven zagen in hun extase geen geaar, snelden dartelend het monster tegemoet. Een locomotief kent geen erbarmen. De machine smeet de koe rechts en den stier links van den spoordijk in de sloot. Daar lagen ze, elk aan een kant, verslagen en verwond. De koe bekwam zulke verwondingen, dat zij afgemaakt moest worden. De stier kreeg minder gevaarlijke blessuren en ontkwam daardoor den slager nog. Z. Ct. Op het IJ ter hoogte van het terrein der Holl. Stoomboot-Mij. kantelde Zaterdag ochtend een met kisten geladen schuit waar op zich 3 mannen "bevonden. Twee daarvan wisten zich te redden, doch do derde die zich in het ruim bevond, kon daaruit niet meer wegkomen. Aanstonds werd de schuit naar de dertig tons kraan gesleept om weer omge kanteld to worden, doch intusechen dook het achtereind der schuit onder, waarna de schuit zonk, de in 't ruim bevindende man mede naar de diepte voerende. Levend verbrand. Te Harender- molen werd Vrijdagmiddag in hare woning het verkoolde lijk gevonden van mejuffrouw K., een vrouw op jaren. Eenige buren open den de deur, die den heelen dag gesloten was gebleven, zoodat men een ongeluk ver moedde. Het verkoolde lijk werd in zittende hou ding op een stoel gevonden, de voeten op een stoof. Een omgevallen petroleumlamp lag er naast op den grond. Waarschijnlijk is de drank aan dit treu rig voorval niet vreemd. Eigenaardig is het, dat een klein hondje rustig naast zijn ge storven meesteres lag. Een wonder mag het heeten, dat hier geen brand is ontstaan. N. Gron. Ct. Brand. Te Groningen is de klompen- fabriek met grooten voorraad, van de firma Faber, in de Steentilstraat aldaar, eene prooi der vlammen geworden. Alles wat verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. School- en Kerknieuw». Studenten te Leiden. Blijkens den pas verschenen Leidsche Studenten-al manak zijn er aan de universiteit aldaar 1352 studenten, waarvan 621 korpsleden en 731 niet- coi Het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Onderwijzers-genootschap heeft gemeend, zich niet te mogen onthouden van het uitspreken van een oordeel over de beschouwingen, waar toe het conflict aan school Letter T te Amster dam, in groote en kleine pers aanleiding heeft gegeven, en het volgende oordeel gepubliceerd Ernstig overtuigd van de verplichtingen, die op ieder onderwijzer rusten bij zijn optreden binnen en buiten de school, niet minder ern stig overtuigd nochtans van het recht, dat de onderwijzer heeft op de handhaving van zijn goe ien naam door zijne medeburgers daar eene aangetaste reputatie een onmiskenbare voor waarde is voor het welslagen van zijn arbeid, meent het Hoofdbestuur van het hied. Ond.- Gen. een woord van protest te moeten doen hooren tegen de wijze, waarop de openbare onderwijzer de laatste dagen is gemaakt tot het onderwerp van onwelwillende beschouwingen in enkele v an onze groote dagbladen. Op grond toch van feiten, die nog niet offi cieel vaststaan en die allerminst het recht zouden geven tot het uitspreken van een oor deel over den openbaren onderwijzer, is de volksschool met de ambtenaren, die haar die nen, in deze dagbladen, besproken op eene wijze, die zij, naar de ernstige overtuiging van het Hoofdbestuur, niet verdient. - Thans kan ,,De Nederl." mededeelen, dat het voorloopige oomité tot oprichting van een Kweekschool met den Bijbel te Leiden, ter op leiding van onderwijzers en onderwijzeressen van scholen met den Bijbel en van een even tueel daaraan te verbinden leerschool, bestaat uit de heeren F. Uittenbroek, hoofd eener school te Leiden, voorzitterP. de Graaf, arts te Alfen ds. J. Hoogenraad, pred. te Leiden ds. J. G. Klomp, Herv. préd. te Wassenaar J. de Lange, burgemeester van Oudshoorn J. B. Meijnen, hoofd eener school te Leiden G. Mizée, te Leiden; G. Torenbeek en J. G. Vreeswijk (le secr.), resp. hoofden te Voorscho ten en te Rijnsburg J. Schaap llzn., 2e secre taris, hoofd eener school te Leiden, en W. Warnaar, te Sassenheim. In zijne vergadering van 29 November hoeft het comité een concept ontworpen van de sta tuten der op te richten vereeniging tot stich ting en instandhouding eener kweekschool. Donderdag 21 December hoopt het in Zomer- zorg te vergaderen om te bespreken de oprich ting der Vereeniging, de statuten vast te stel len en een bestuur te kiezen. Door den hoofdinspecteur van de volks gezondheid in de provincie Gelderland is de 2e openbare lagere school te E'burg als scha delijk voor de gezondheid der schoolgaande kinderen, afgekeurd. Het' reglement on de organisatie van het beheer der kerkelijke goederen in de Gemeen ten der Ned. Herv. Kerk, door de Synode in Augustus 1.1. aangenomen en dezer dagen on derworpen aan de hoofdelijke stemming van de leden der Provinciale Kerkbesturen, is met groote meerderheid van stemmen verworpen. Niet vee! meer dan een derde der uitgebrachte stemmen was er voor. De 2e luitenants L. J. Rieber, gede tacheerd bij de Normaal» tSojhietgchool, en W. J. A. de Wolf, beiden vap het 5e regi ment infanterie, zijn benoemd tot le luite nant bij het korps. Verder zijn benoemd tot reserve-le-luite- nant de rcserve-2e-luitenants W. de Vrie6 en J. H. W. Nicolaï. De heer I. van Daal werd aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam be vorderd tot arts. De uitvoering-van de zangvereeniging van Toonkunst, morgenavond in Amicitia te geven, vangt te half acht aan. Onder verwijzing naar de advertentie in ons nummer van Vrijdag jl., brengen wij nogmaals in herinnering, dat de tentoon stelling van voorwerpen voor de „Protes- tantsche Armenloterij" morgen en overmor gen wordt gehouden in het lokaal ,,De Zaaier", Muurhuizen. Hot Centraal Bureau van „Liefdadig heid" vergadert morgenmiddag, te 4 uur, ten gemcentehuize, tot het geven van inlich tingen. Rechtszaken. De 58-jarige koopman M. A. K„ die voor de Utrechtscke rechtbank terecht stond als verdacht van meineed, is vrijgesproken. Leeraar in Piano en Zang, Utrechtsche straal, hoek Hellingstraat 36 Leveranciers van boter aan 's Rijks Zeemacht Aangesloten bij het offioieel Botercontróle- station voor Gelderland ©n Overijssel. Noteering onzer prima gepasteuriseer de Roombotervoorzien van Rijks- en contrdlemerkf 1.50 per K.ö. franco. Nijkerk. Dir. Kennisgeving. Van af heden is de oude Haarlaan definitief opgeheven, aan liet publiek verkeer onttrokken en afgesloten, en vervangen, voor hot openbaar gebruik, door de nienwe Haarlaan, loopende uit den Kantonalen weg aan de Wel airekt op de inrijpoort van het kasteel de Haar. Hilversum. De heer J. Scherpenliui- zen, proponent bij de Doopsgez. gemeente, heeft het beroep naar Den Hoorn (Texel) aangenomen. Hilversum. Het Leger des Heils on derhandelt over den aankoop van het voor malig pension van Rood, aan de Heeren straat, met het doel aldaar een verenigings gebouw te stichten. Hilversum. De groote en kleine in braken blijven hier aan ae orde van den nacbt. Thans is weer ingebroken in een in aan bouw zijnde villa aan het Melkpad, waaruit twee kisten met timmergereedschap 2ijn ont vreemd. Armoede door eigen schuld. Naar aanleiding van het in verschillende dagbladen voorkomend bericht, over het on der den blooten hemel vertoeven van een arm gezin te Eist (Betuwe) wordt ons ter wille van de waarheid het volgende gemeld Het hier bedoelde gezin moest wegens wan betaling van huur uit zijn woning worden gezet en roeds maanden te voren was het hun bekend, dat zij die moesten verlaten. De man maakt misbruik van sterken drank, terwijl de vrouw een onverschillig en verregaand slordig wezen is. Er is een poging gedaan om de kinderen des nachts onder dak te brengen, welke poging echter geheel door den onwil der ouders is mislukt. Tel. Harderwijk. Aan den heer A. Ooster ling, brigadier bij dc rijks-veldwacht alhier, is verleend de eere-uiodaille in zilver, be- hoorendc bij de orde van Oranje-Nassau. Hofgeheimen, Hofschandalen, Hof- intriges van Rusland, Oostenrijk, Frankrijk en Duitschland. 10 DEELEN. Vroeger f 32.90, nu f 3.—. De mooiste, boeiendste en Interes santste historische romans van LOUISE MÜHLBACH, nu voor f 8. Zij geven een uitstekend beeld der geschie denis en behandelen Vorston en Vorstinnen zonder aanzien des persoons. Zij bevatten 1. Mühlbach. Katharlna II van Rusland en bare gunstelingen. Een zoer merk waardig book, om de verschillende en vele liefhebberijen van deze Tzarina. 2, 3. Mühlbach. Maria Theresla on de Pandoeren-Overste Franz v. d. Trenck. 2 flinke deelen. Een zeer boeiende roman over deze Vorstin on haro verhouding tot Franz d. Trenck. 4, 5. Mühlbach. Prins Eugenlns de kleine Abt., 2 flinke deelen. Zeer interessante roman uit don tjjd van Lodewijk XIV. 6, 7. Mühlbach. Prins Eugenlns, de edele ridder. 2 flinke deelen. Do interessante voorvallen to Trianon en de intoressanto hof- geheimen nit do paleizen van den Zon-Koning. 8, 9. Mühlbach. Andreas Hofer. De gehoele interessante geschiedenis van dezen bekenden krijgsheld. 2 flinke deelen. 10. Mühlbach. Frederik de Groote en zijn lijfkoetsier, Rothschild en de Keurvorst van Hessen. Uit het leven van Froderik II. 3 zeer boeionde romans in één deel. Deze 10 boeiende en interessante romans tijdolük voor slechts 30 cent per deel; als men do goheole serie neemt dus f 3.voor 10 flinke dee'en. Afzonderlijke deelen kosten don dubbelen prijs. Op den te zenden postwissel zette menÏO deelen Historische Romans, en men ontvangt dit kolossale pak boeken franco door geheel Nederland. Bij tiebr. E. A M. COHEN te Amsterdam Keizersgracht 833. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Utrecht zijn voornemens op Zater dag 23 December 1005des namiddags te 2 nnr in het openbaar ten Stadhuize aan te besteden Het aanleggen van rioleeringbe strating enz. in geprojecteerde straten op een terrein tusschen de Kanaal straat en den Leidscben Rijn. Het bestek ligt ter inzage aan het Bureau der Gemeentewerken Achter Klarenbnrg en is_ aldaarzoomede ten Stadhuize (afdeeling Financiën) en bij de Boekbandelaren VAN TERVEEN ZOON te verkrijgen tegen be taling van f 0.25. De Secretaris der Gemeente Utrecht, J. BOOL. Utrecht, 9 December 1905. Schouwburg Utrecht. Donderdag 14 December 1905 Gastvoorstelling door het van het Rembrandt-Théater te Amsterdam. Frühlingsluft (Lentelucht). Operetto in 3 bedrijven, naar het Fransch van KARL LINDAU en JULIUS WILHELM. Muziek naar motieven van JOSEF STRAUSS. Aanvang 71/2 nnr. Prijzen der Plaatsen: Balcon f 2.25. Stalles en le Amph. f 2.le Zijloge f 1.75. Baignoires en 2e Amph f 1.50. Par terre f 1.3e Amph. f 0.80. 2e Zijloge f 0.75. 4e Amph. f 0.50. Gaanderij f 0.30. Plaatsbespreking: Voor Aandeel houders Dinsdag van 10 tot 12 en voor het publiek denzelfden dag (na loting) van 1 tot 3 unr. Verder Woensdag en Donderdag van 10 tot 12 en van 1 tot 3 uur. TE UTRECHT. Regenten van genoemd gesticht zullen op Woensdag 13 De cember 1905, des voormlddags te 10 nren, In een der lokalen van het gesticht, bij inschrijving in het dc levering gedurende een jaar, in te gaan 1 Januari ÏOOO. levensmiddelen en andere benoodigdheden. waarvan de veelheid bij raming nevens ieder artikel is uitgedrukt. 650 Kilogram Leidsche Kaas. 500 zoete melksche Kaas. 7000 stuks Hoendereieren, 400 Kilogram gebrande Siroop. van lioe- 400 Krenten. 5000 grof- en fijn Zout. 200 Liter Patentolie. 600 Kilogram Tabak. Kruidenierswaren, volgens eene a 20 Hektoliter Gort. 1200 Kilogram Rijst, le soort. 1800 Rijst, 2e soort. 15 Hektoliter Capncjjndors. 25 Groeno Erwten. 35 Bruine Boonon. 2 Witte Boonen krombekken 2200 Kilogram Witte Suiker. 1300 Bruine Suiker. 700 Zwarte Thee. 800 Suikerbakkers Siroop. 100 Liter Genna-olie. 3000 Kilogram Groeno Zeep. 1500 Soda. 300 Tarwe stjjfsol. 15 Blauwsel. 5000 Ligstroo. 8000 Zeegras. De voorwaarden van inschrijven, lovoren en betalen zijn te verkrijgen bij den nistrateur in het Gesticht. Regenten voornoemd WALAARDT SACRE, Regent-eorste huismeester. E. J. VAN DE HAGT, Secretaris-penningmeester. de voorwaarden voorhanden lijst. -v Admi- Bregittenstraat 15. Utrecht.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3