S'. 154. $w Jaargang. Dinsdag 4 December 1906. BUITENLAND. FEUILLETON. Op „Berkenrode," AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amerafeert 1.35. Idem franco per post1.75. Afzonderlijke nummer»0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering ran Zon- en Feestdagen. Adrertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 19 uur 's morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIM: Van 15 regelsf 0.75. Elke regel moer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Een* circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Duitschland. Berlijn, 3 Dec. In het voortgezette debat over de aanvulliugsbegrooting voor Zuidwest- Af rika, verklaarde de koloniale directeur Dora burg, in antwoord op de redevoeringen van Bebel, Ablasa en Roeren„Mijn be ginsel is: Schuldige ambtenaren worden ge straft, onschuldige beschermd, lasteraars worden ter vertantwaording geroepen. In het beheer der koloniën is onze eerste plicht de eerlijkheid hoog te houden daarom wor den klachten met de grootste nauwgezet heid onderzocht." De spieker bewijst de on houdbaarheid vam sommige door de afge vaardigden geuite beschuldigingen; hij ver klaart zich noch. van rechts, noch van links te zullen laten influenceere-n en besluit: „Wanmmeer ik mijn ambt niet met waar digheid en eer kan vervullen, dan zal ik heengaan." (Groote beweging.) In het verdere verloop van de zitting viel de afgevaardigde Roeren den heer Deraburg heftig aan, die ham had verweten gezegd te hebben, dat het centrum het toestaan van credietan voor do koloniën afhankelijk stel de van den uitslag van het disciplinaire on derzoek tegen den kolonialen ambtenaar Wistibo in den geest van centrum. De heer Roeren verzocht verschoond te blijven van dergelijke grove, lompe beleedi- gingen in beursspeculantentaai(Groote on rust.) De heer Dernburg betoogt, dat hij ten zeerste geprikkeld was, ook doordat men te berde had gebracht materiaal van twij felachtig gehalte. Het geheele volk moest in den waan komen, dat men geen meu- schen, maar beesten naar de koloniën had gezondenVoor het openen van den etterbuil neemt hij de volle verantwoordelijkheid op zich. (Daverende toejuichingen.) In het vonnis, dat tegen Wilhelm Volgt, den „kapitein van Köpenick", is geveld, wordt, wat de bepaling van de straf betreft, overwogen in de eerste plaats de bijzondere zware straffen, die den beklaagde wegens vroeger begane misdrijven zijn opgelegd en waarbij 't niet op den weg van de recht bank ligt te onderzoeken of zij te hard wa ren. De beklaagde heeft zich verder op zeer misdadige wijze gedragen, want hij heeft zich ernst*" g vergrepen aan het gezag van den staat en heeft op bijzonder geraffineer de wijze alles onder zijne macht weten te brengen en tot in de kleinste bijzonderheden zijn plan bedacht. Wat de valschheid in ge schrifte betreft zijn intusschen verzachtende omstandigheden aangenomen. Daarbij is overwogen, dat Voigt eenerzijds werkelijk een slachtoffer van de omstandigheden en van de bestaande staatsorde geworden is, want als de politie hem niet had aangezegd, dat. hij de stad moest verlaten, zou hij mis schien nu nog irusbig in Wismar wonen, zoodat zijne uitzetting een ernstig ongeluk over hem heeft gebracht. Anderzijds is :s aanmerking genomen, dat de gepleegde ver- valsching tegenover de andere strafbare fei ten van geringe beteekenis is en eenvoudig een uitvloeisel i9 geweest van de reeds ge- de daden. Do beklaagde verklaarde, dat. hij beredd was de opgelegde straf te ondergaan ©n niet van zijn vonnis in beroep wensehte te komen. Frankrijk. Het rapport van den afgevaardigde Hu- bert over het wetsontwerp tot bekrachtiging van de overeenkomst te Algeciras zal slechts vier bladzijden druks beslaan en slechts in het algemeen de overeenkomst beoordeelen. Het zal constateeren, dat. Marokko voortaan onderworpen is aan een internationaal régi me, hetwelk intusschen door Frankrijk zon der zelfverloochening en met onvoorwaarde lijke loyautcit kan worden erkend, nu door het mandaat, dat het gezamenlijk met Spanje is opgedragen om de politie uit te oefenen in de voor den internationalen han del geopende havensteden, zijne bijzondere positie is uitgedrukt. Tegen -•© samenwerking van Spanje en Frankrijk besbaat te minder be denking, omdat de regeeringen van de beide landen reeds het reglement voor de organi satie van de politie hebben uitgewerkt. De minister van buitenlandsche zaken Pichon zal in het Kamerdebat van Donder dag'dezelfde opvatting voorstaan en een deel van de stukken voorlezen, die betrekking' hebben op de onderhandelingen over de te genwoordige Fransch-Spaansche expeditie naar Tanger. Inzonderheid zal hij voorlezing doen van de nota. waarmee Spanje en Frank rijk aan de overige deelnemers der confe rentie mededeeling hebben gedaan van het door hen gevoerde overleg, waaruit blijkt, dat de expeditie slechts een preventief ka rakter heeft en bestemd is door haren mo reel en indruk bij te dragen om het Mairok- kaansche kustgebied tot rust te "brengen. Parijs, 3 Dec. De gemeenteraad van Parijs heeft met 39 tegen 38 stemmen het vooi-stel om de gasbereiding in eigen beheer te ne men, verworpen eu vervolgens met 47 tegen 13 stemmen besloten alle betrekkingen mei de thans likwideerende gasmaatschappij van 1 Januari 1907 af te verbreken. Do Temps" bericht uit Rome, dat volgens^ eene betrouwbare mededeeling de Paus aan het Frausche episcopaat verschillende aan wijzingen lieeft doen toekomen voor de hou ding tegenover de scheidingswet. Wat de verwijzing van de niet voor de godsdienst oefeningen bestemde kerkelijke goederen van openbare instellingen, die hetzelfde doel beoogen, wordt gezegd, dat dit kan worden geduld (tolaraxi grosse). Tot voorloopig© voortzetting van de uitoefening van den eeredienst kan het afleggen van de door de wet van 1881 voorgeschreven verklaring af gelegd worden, mits <LL slechts eenmaal in het jaar behoeft Le geschieden. Op de vraag lioe de geestelijke van eene geineerte zicii moet gedragen, warneer daar eene eere dienst vereen i ging is gevormd, die ;n hot be zit is van de kerk, heeft de Paus verklaard, dat de geestelijke moet voortgaan met de vervulling van zijn ambt, ondanks het be staan van de vereeniging. Naar aanleiding van het door Jaurès in de Humanité gegeven verhaal van een be zoek van den Russischen minister van bui ten landsche zaken Iswolski aan Parijs met het doel, de toestemming van de Fransclie regeering tot eene nieuwe leening te krij gen, wordt aan de Yossische Ztg. bericht, dat Jaurès de klok heeft hooren luiden. maar niet weet waar de klopel hangt Het is juist, dat er eene poging is beproefd in den geest als Jaurès heeft vermeld, maar niet in den vorm dien hij daarvoor aangeeft, en ook niet door den minister Iswolski„Het was dn de maand April j.l. De Russische regee ring wist reeds, dat het eerste parlement door den scherpsten oppositiegeest bezield zou zijn. Zij voorzag, dat zij met de doema en vermoedelijk ook met. het oproer in het gansche land zou hebben té strijden, en hij wilde zich voor dezen strijd financieel ster ken. Zij zond daarom den heer Kokowzew naar Parijs en deze verklaarde koelbloedig aan den heer Bourgeois, dat Rusland do rentebetaling zou moeten staken eu natuur lijk niet voor de leeningen in Fransch bezit alleen, want dat zou niet te doem zijn, maar voor alle Russische ieeningen zonder uitzon dering, wanneer de Fransclie regeering niet toestond, dat 1200 millioen van de lee ning van 2250 millioen in Frankrijk wed den geplaatst. De heer Bourgeois deed hier van mededeeling aan resident Fallières en aan het geheele kabinet. Allen ontstelden zeer en waren eenstemmig van oordeel, dat als Rusland zijtne betalimgen staakte, de Fransclie bezitters van 11 millioen Russische waarden ten zeerste verbitterd zouden wor den op de regeering, zoodat de algemeene verkiezingen niet alleen de nederlaag va a de heerschendepartij, maar ongetwijfeld het einde van de republiek zelve zouden betee- kenen. Om de republiek te redden, moest men de leening toestaan, op het gevaar af een nieuw milliard op het spel te zetten en zich voor lang, zoo niet voor altijd, de bit tere vijandschap -an de vrijzinnige Russen ••op den hals te halen. Het schijnt, dat een nagalm van dit dramatische tooneel eerst nu den heer Jaurès heeft beivikt." Engeland. Naar aanleiding van den strijd, die met het hoogerhuis te wachten is over de onder wijswet, zeide de minister van oorlog Hal- dane, dat er menschen zijn, die meenen, dat, als nu geen overeenstemming verkregen werd, er niets anders over bleef dan dat de sraat zich 'tot wereldlijk onderwijs bepaal de. Zij meenden ook dat het Hoogerhuis het recht van de regeering betwist had, om to verklaren dat cle ir-eerderheid van de kie zers de regeering opdracht gegeven had, ze kere beginselen in wetten neer te leggen. Het Hoogenhuis heeft het recht, zei Spr., om ons uitte dagen. In oat geval hebben wij on zerzijds het recht, die uitdaging aan te ne men. Mijne amlbtgeuooten in het kabinet kennen hun plicht ©r zijn volmaakt eens gezind. Het is niet raadzaam, nu meer te zeggen. Wij moeten de gebeurtenissen af wachten en zien, hoe zij in de volgende dagen zullen loopen. Spanje. Madrid, 3 Dec. Het kabinet heeft zijn ontslag genomen. Rusland. Ook de Nowoje Wremja, die eerst, den adjunct-minister Goerko verdedigd had. valt hem nu aan wegens het leverantieschandaal, waarin hij betrokken is. Op last van den Czaar is een commissie belast met een on derzoek naar de zaak. Goerko is, op eigen verzoek, zoolang dit onderzoek duurt, ont heven van de zorg om de noodlijdende streken van levensmiddelen te voorzien. Het voor schot, dat hij aan de door hem begunstigde firma Lidwall heofl laten uitkeeren, wordt nader opgegeven als 800^00 roebel, in plaats van 80,000. Aan de Frankf. Ztg. wordt bericht., dat door de beperkende uitlegging, die de Senaat heeft gegeven van U© bepaling der kieswet, 167,000 leden van het spoorwegpersoneel van de doema-verkiezing, n zijn uitgesloten. De Strana, die zeer goed ingelicht is over hetgeen in de regeeringskringen gebeurt, geeft eeaiige kenschetsende verklaringen van minister-president Stolypin weer over zijne politiek, die hij in een gesprek met een Russischen dignitaris heeft afgelegd. Hij zeide o. a.„Onze sterkte ïigt in het diep gewortelde, onwrikbare conservatisme van de breede volksmassa's Dit. conservatisme boe zemt mij het vaste vertrouwen in, dat de tweede doema de samenstelling zal hebben, die ik wil. Overigens zal de regeering, wan neer de doema niet aan hare bestemming mocht beantwoorden, haar-terstond na hare bijeenroeping weer ontbinden. Een derge lijke teleurstelling zou geen bewijs zijn, dat mijne politiek onjuist is. Wanneer mij de mogelijkheid gegeven wordt de zaak ten einde te brengen, dan zal ik de derde doema bijeenroepen en ik ben overtuigd, dat deze doema zal beantwoorden aan hetgeen wij verlangen." Uit de verdere mededeelingen van de Strana blijkt, dat Stolypin aan de tweede doema den eisch zal st nen, dat zij alle door hem bij wijze van „noodwetgeving" geno men maatregelen moet goedkeuren. Als zij dat mocht weigeren, dan wil hij haar ont binden. De mededeelingen van de Strana zijn of ficieel tegengesprokv maar worden door het blad gehandhaafd onder bijvoeging, dat de moening van Stolypin door den Ozaar niet gedeeld wordt en dat een ongunstige uits'ag van de verkiezingen naar alle waarschijn lijkheid den val van Stolypin ten gevolge zal hebben. Bij de verkiezing voor de stedelijke doema van Petersburg hebben de conservatieven ©n reactionairen met groote meerderheid over wonnen. Van do liberale leiders werd alleen Stassïbéjewitsch fltekoaen; de constitutio neel© democraten Koesrain-Karawejew eu Arsonjew werden verslagen. De correspondent van de Neue Freie Press© merkt hierbij op, dat de overwinning van de regeering bij de aanstaande verkiezingen voor de rijksdoema hierdoor wel nog niet verzekerd is, maar dat de kansen van de regeeringspartijen toch gestegen zijn. Twee jaren geleden verkregen de liberalen veel gunstiger resultaten. Marokko. Madrid, 3 Dec. Admiraal Touchard is hier om half twaalf aangekomen. Hij zal den Koning gaan begroeten en om 1 uur een onderhoud hebben met. den minister-presi dent Moret. Tanger, 3 Dec. In de bijeenkomst van het corps diplomatique van 24 November toonde de Fransclie gezant de onmacht van het maghzen aan, om de daden van willekeur van Raisoeli te belet-ten. Hij haalde daarvan talrijke feiten aan. De vertegenwoordigers van Engeland, Spanje, Italië, Rusland, Bel gië en Portugal vielen hein bij. De gezant van Frankrijk stelde voor gezamenlijk een brief te zonden aan Ben Seiman. De verte genwoordigers van Duitschland en Oosten rijk erkenden het gewicht van de grieven, maar verklaarden, dat zij, misschien omdat er maar weinigen van hunne burgers in het land waren, nooit grieven van dien aard hadden ontvangen. Er wordt oen brief aan Ben Sliman opgesteld. VMwnlgd* Statui. Washington3 Dec. De eindzitting van het congres is heden geopend. De president heeft aan het congres mededeeling gedaan van de bereids den 23en November aangekondigde benoemingen van ministers en ook van do benoeming van Garfield tot secretaris van binnenlandsche zaken en van William Moody tot bijzittend rechter in hot hoog gerechte hof. De begrooting voor het dienstjaar, eindi gende 30 Juni 1908, werd bed n ingediend. De uitgaven worden geraamd op 8 689,028,453, tegenover 8 701,551,566 voor het loopeude dienstjaar. De raming wijst de volgende ver meerderingen aandepartement van oorlog 8 7,644,832, departement van marine 8 16,671,258, publieke werken 8 42,319,830. Het totaal der ramingen is 66,306,303 hooger dan de raming voor 1906/7, toen de begroeting het vorige jaar werd ingediend, maar 8 12,523,113 lager dan het totaal van de door suppletoire credietaanvragen gewij zigde begrooting van het loopende jaar. Zuid.Afrikft. Johannesburg, 3 Dec. De „Leader" deelt mede, dat er reeds maatregelen van uitvoe ring genomen zijn voor de vestiging van eene diamantindustrie ;n Zuid-Afrika. Men schat, dat daarbij 20,000 personen werk zullen vin den. Allerlei. vSpa, het, zomerverhlijf van H. K. H. Prinses Clementine van België, is gelegen in de schilderaehtigste streek der Ardennen, beent de rijkste ijzerhoudende minerale wat teren em hare badinrichting is de prachtig ste en best ingerichte van Noord-Europa. Do gezondheidstoestand te Spa is spreek woordelijk geworden. Het seizoen duurt van van Mei tot November. Onder zulke voorwaarden is het beste ver zekerd de tentoonstelling van 't badwezon en badsta-dslevein, die zal plaats hebbeen te Spa, in Juli-Aug. 1907, onder bescherming van H. K. H. Mevrouw de Prinses Clementine en onder begunstiging van den Staat, do Provincie en de Stad. Het programma dezer Tentoonstelling om vat Baden wezen, Gezondheidsleer, Genees- en artsenijkunde, bouwkunde, meube len, en bijbehoorende vakken, Decora tieve en Graphische Kunst, Electriaitedt, Toiletartikelen. Voedingsmiddelen, Vervoer middelen, Sport en Vermakelijkheden, Ver eeniging en Publiciteit. Het algemeene secretariaat der tentoon stelling is gevestigd Avenue do Martcau 43, te Spa. vTe Toulouse is uit een postkantoor een heele postwagen gestolen. Terwijl de koetsier even afwezig was om een brieven zak te halen, grendelden de dieven de deur, zoodat hij een omweg moest- nemen ora weer bij den postwagen te komen, ©n in dien tus- schentijd reden de schelmen met den wagen weg. Toen men hem later onbeheerd terug vond, waren de pakketten van waard© ge plunderd. Br is een 20,000 fr. verloren ge gaan. 68 Roman dook JAN STORK. „Dit terrein is niet zoo gunstig gelegen, om er wat moois van te maken als Berken rode, vindt je wel Paul?" vroeg Karei, „'tls heel anders, allemaal bosch. Erg somber."' „Het is wel heel anders, maar daarom be hoeft. het niet minder fraai te worden. En wat het sombere bosch betreft, boomen zijn spoediger uit den weg geruimd, dan dat inen ze groot heeft. Ik zal Zondag een uitgewerkt plan medebrengen. Je hebt er nu verstand genoeg van een plan op papier te beoordee len. Ik beloof je, ik zal licht en lucht ge noeg maken. Ik houd zelf ook niet van som ber en donker." Spoediger dan ik dacht, was het werk af- géloopem en kon ik don knecht zeggen, om naar het. dorp te wandelen en in het loge ment den tram naar Leiden af te waditen. Daar zijn hailf uurtje theetijd er dien mid dag bij ingeschoten was, gaf ik hem eenig geld om een glas bier te koopen. Hij had wel reeds van Karei een© goede fooi gehad, maar die moest natuurlijk in den algemee- nen pot. Vroolijk pratend liepen wij door de plaats naar huis. Thuisgekomen zei de heer Dubois, dat nu het oogenbbk was aangebroken, om eens ernstig te praten, eu ik zou haast zeg gen eerbiedig, luisterden wij, naar hetgeen hij te zeggen had. „Zooals steeds kinderen," dus begon liij, „doen wij, je moeder en ik, ons best om je vooruit ie helpen en je geluk te bevorderen Karei was de eerste, die meende, dat zijpi geluk lag in het. huwelijk, en dat meenen wij met hem. Wij kwamen daarom met hem overeen, om hem de boerderij, die Brem mor gepacht heeft, af te staan opdat 'hij, mèt- hetgeen hij als advocaat hoopt te verdienen, fatsoenlijk rond kan komen. Deze boerderij is de klein ste van de drie die bij Lindenbeuvel behoo- renmaar met liet. stuk grond van de plaats, dat juist aan die hoeve grenst, en met het geld, dat zijn studeeren gekost heeft, kom ik precies aan de waarde van den grond, die de weduwe Jansen in huur heeft en welken grond ik, om straks te melden redenen, het meest geschikt vind, om Minnie mee ten huwelijk te geven. Om eerlijk te blijven tegenover Louise, die anders als jongöte te kort. zou komen, zullen wij tegelijkertijd de boerderij waarvan Mertens pachter is, op haar naam doen overschrijven, opdat de in komsten daarvan 'haar ten goede komen. Deze laatste boerderij is wel de grootste, maar daarvoor zal zij ook geen. aanspraak kunnen maken op een huis, zooals ik: voor Karei laat zetten en zooals ik voor Minmio denk te doen. Deze vordeel'ing helb ik met Karei en den notaris Wijman nauwkeurig berekend en zoo zuiver mogelijk bevonden Ook Paul zal ik als vertegenwoordiger van Minnie inzage geven van die berekeningen, opdat, nooit, nu of later, daar eenig geschil over kan ontstaan. Wij geven jo elk dio respectieve gronden, echter onder de uit drukkelijke voorwaarde, dat geen uwer conigo aanspraak kan maken op Lindenbeuvel en onze verdere bezittingen of gedeelten daar van, vóór dat je moeder en ik 'beiden d'ood zijn. De overblijvende van. ons tweeën blijft dus tot zijn dood in het onaantastbaar be zit van wat de ander nalaat. Ge begrijpt, dat deze verdéeling van een gedeelte van mijn kapitaal mijn inkomsten aanmerkelijk vermindert en ik dus voortaan niet. kan doen, wat ik tot heden deed. Maar ik schenk het met vreugde weg, in de heilige overtuiging, dat ge in mijn geest met dit geld zult handelen, niet ora ihet schraapzuch tig op te hoopen, maar om het te gebruiken tot je eigen geluk en tot heil van anderen." Toen de heer Dubois had uitgesproken, tyeven wij allen eene poos zwijgend' zitten, onder den indruk van het over ons uitstroo mend geluk, tot elk op zijne eigene, min of meer onstuimige wijze, zijn hart lucht gaf in dankbetuigingen „Nu moet ik Minnie nog zeggen," her nam mijnheer, „waar ik van plan ben haar huis te laten zetten. En dat nu is het groote nieuws, dat ik nog heb mee te doelen." Minnie werd plotseling stil en ernstig. Angstige spanning on hoopvolle verwachting streden om den voorrang op haar mooie ge- lichtje. „Na ernstig overleg mot Paul en mijnheer Laux," vervolgde hij, een weinig langzaam en zichtbaar zich vermakende met hare ang stige nieuwsgierigheid, „ben ik besloten het te doen bouwen op de plok, waar nu de hof stede staat van de weduwo Jansen." En in het kort vertelde hij, wat wij een paar uren geleden overeengekomen waren. Minnie gunde hem echter d'eu tijd' niet om uit te spreken. den uitroep: „Vadertje! lieve beste vader, wat bent u goed," vloog zij hem om don hals en kuste hem onstuimig. „Nu ben ik volmaakt gelukkig Het was voor het eerst dat ik Minnie zoo hartstochtelijk, zoo ontroerd zag. Toen stonden 'haar in de oogen. „O, u weet- niet half," vervolgde zij opge wonden, „hoe ik er tegen op zag naar N. te gaan. Dat stille, akelige, nare gat. Dat was mijn eenige verdriet. U 'bevredigt mijn eoni- gen harlewensdh, dien ik nog had: niet naar N. te behoeven gaan." „Maar kind," zei mijnheer, „daar heb ik part noch deel aan. Dat heb je te danken aan de ernergie en werkkracht van je toe- komstigen man. Door de wijze waarop en de ijver waarmode hij de zake» aanpakt, is uitbreiding van den grond noodzakelijk geworden."' „O, Paul, wat heerlijk!" riep zij, mij omhelzende, „hier te kunnen blijven. Ik heb je werkkring soms in stilte verwenscht, omdat die ons belette te wonen, waar ik het liefste wilde, maar nu heb ik jo zaak lief ge kregen en kan ik er met je in meeleven. Wat heeft, tante Bertha toch een scherp oordeel en een juisten blik, dacht ik bij mij zei ven. Dat liet aan tafel gezellig druk, soms luidruchtig vroolijk toeging, behoeft niet gezegd te worden. Vooral Louise was uitgelaten levendig- Zij beroemde zich er op, dat vader haar voor de wijste had gehouden, doordat hij van oordeel was, dat zij geen huis noodig had, ten minste niet- zoo'u groot, oindat zij toch nooit zou trouwen. Iuunors Paulus had gezegd; trouwen is goed, maar wie niet trouwt doet wijzer? 'M Zim »u fameus© erftante worden. Voor haro neefjes en nioli- jes beloofde zij ontzaglijk goed te zijn, „maar," voegde zij ier met een quasie ern- stig gezicht bij„maar ook alleen op voor waarde, dat zij mijn bezittingen niet ver doelen, vóór dat ik dood ben Na het eten stelde mijnheer voor, om tante Bertha en Mies te gaan halen. Als toekomstige buren van Minnie en mij, meende hij, dat zij er dien avond bijbehoor- den. Daar het prachtig mooi weer was, be sloten wij met ons alien te gaan. Alleen mevrouw zou thuis blijven, om, zooals zij zeide, eene heerlijke bowl klaar te maken. Mijnheer eu Louise liepen vooruit; Karei met Annaen Minnie en ik volgden op eenigou afstand. Mijmerend over mijn geluk, liep ik ceno poos zwijgend voort, toen Minnie mij vroeg „Waar deuk je aan? Je bent zoo st.il op eens." „Ik denk daaraan, dat ik zoo Lugolukkig beu ou vraag mij af, waarmede ik dat ver diend heb. Ik heb niets bizonders gedaan, ik ben niet buitengewoon goed en niet al te >locht, ik beu zooals de meeste menschen. En took loopt mij alles zoo bizoudor mee. Er is op dit oogenblik nu niets, d'ati ik nog zou wensebcn. Dat enorme geluk wordt mij haast te groot. Ik vrqes, dat het onmogelijk zóó blijven, kam. En dat kan ook niet, hot) is alles te mooi." Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1906 | | pagina 1