Hakhout en Boomen. Liu k HOUWER Co. Pelterijen -- Chapellerie. H T E L. POSITIE ART ET MODES. C. JÖRG Jr., S.M.PEREL, shir. Pédicure, Severing van pelsmantels, ponfmanfels, Pelsjassen. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. BELOONING Dienstbode, Keukenmeid, Werkmeid, P. NIARS Co., OPRUIMING: BREGITTENSTRAAT 15 UTRECHT Bontwerker. Voorhanden eene fijne collectie in STOLA'S MOFFEN. door opgescherpt wist Gi.huis te Tertciler. dat het over een pr^t van f 30.000 liep, die van de Associatiekas ingekomen was. Ver der kwam hij evenwel niet. Getuige Esveld werd nu verzocht, het een eu ander Tnede te deelen over het bestaan van de Hollandse he Hypotheekbank van den tijd af dat bekl. De M. mededirecteur werd. Zijn verklaringen vielen zeer ten gunste uit van bekl. De M., die, niettegenstaande zijn jongen leeftijd hi] was eerst 26 jaar oud, toen hij in 1895 tot 11odedirecteur benoemd werd een menigte verbeteringen ten goede aanbracht in het Dcstuirr der vennootschap, dat in de tijden voor 1895 reeds tamelijk wankel stond. Deze verklaringen deed getuige op ver zoek van mr. Kappc-me. Ook de getuige Boom deed op verzoek van mr. Kappeyne soortgelijke verklaringen als get. Esveld deed, over liet flinke, doortas tende optreden van bekl. De M., dat. den toestand van de Kollandsche Hypotheek bank dadelijk zeer veel verbeterde. De kassen werden nagezien, do pandbrieven herzien.4 O. a. werden de noodlijdende posten ont staan door waardevermindering var. onder pand, onsoliditeifc der debiteuren enz. her steld als. ooi-zaak /orden genoemd taxa teurs, die een weinig aan den hoogen kant" waren. Bekl. De M. liet nieuwe taxateurs aanstellen, Hjv. in Rotterdam. In één woord de houding van De IX. direct na zijn be noeming tot mede-crecteur moest zeer ge roemd worden. Getuige Boom verklaarde op een vraag van mr. Muller Massis, dat het ook aan bekl. De G. niet aan ijver en toewijding man keerde. De president merko, naar aanleiding van een uitdrukking populariteit der hypo theekbanken" .van getuige Boom op, dat het de hypotheekbanken -n het algemeen waren, die door hun gemakkehjke conditie de klad er in gebracht hadden. De oorzaak van zoo veel executies, die plants" h-dden, was uit sluitend te wijten aan de banken die op rijp en groen geld voorschoten, zonder nauw- jkeurig na te gaan of de gegeven onderpan den wel in orde waren. Getuige Boom moest toegeven, dat ook bij de Hollandsche Hypo theekbank de zaken niet .vnders 9tonden. De getuigen-deskundigen Post en Van Dien kwamen nu aan de beurt. Het gebeele rapport door deze getuigen opgemaakt werd voorgelezen. Het bevatte een negental opdrachten van deskundigen over speciale punten d dagvaarding ter be antwoording gegeven. Van deze negen pun ten werden een vorig maal reeds de punten 3 en 7 behandeld. Na voorlezing het rapport, hetgeen ruim een uur tijds in beslag nam, werd op verzoek van mr. Kappeyne op doo». dezen schriftelijk gestelde speciale vraagpunten een door dezelfde Cjkundigen opgesteld contrarapport voorgelezen. De vragen lie pen over technische zV.en de boekhouding betreffende, b.v. over een definitie van het woord „kasboek," over de quae9tie van d< boekingen der bewuste depots bij de Holl Hypotheekbank van gelden aan de Zeker heidsstelling door beki. De Montigny ont trokken. Het gelukte de verdediger inderdaad van de deskundigen een in bijna alle opzichten gunstige verklaring v haar cliënt te ver krijgen. Hierop trad een k te pauze in. Na hervatting der,zitting volgde een lang durig nader verhoor van getuige Van Dien omtrent de wijze van boeking van het kas beheer van de Zekerheidsstelling, dat tus- schen De Mcmtigny en De Graaf verdeeld was De deskundige getuige bleek daarbij een geheel andere opvatting te hebben van den gang van zaken van dat beheer, dan de rechtbank zich uit het gehoorde ter terecht zitting heeft gevormd. Bij het verder verhoor der deskundigen ontstond geen geringe verwarring over .de vraag hoe of men het gesplitste beheer van de Zekerheidsstelling ten aanzien van do door bekl. De Montigny en getuige De Graaf gehouden kassen moest opvatten. Het gold de door De Graaf aan De Montigny afge dragen gelden, waarvoor bons werden afge geven. die De Graaf onder zich hield totdat hem door De Montigny de bestemming werd opgegeven. De deskundige Van Dien vond een speciale boeking van deze posten on- noodig .aangezien de gelden niet uit de al gemeen© kas weggingen. Ook trof hem dat steeds voor de gelijke groote bedragen, als op de bons vermeld stonden, boekingen moes ten geschieden van deposito's hoe het ook zij. Een poos lang werd om de groene tafel een nig'une-ne discussie gevoerd om te tradh- ten den gang van zaken tot een duidelijke on'osrino- to brengen. Men slaagde hierin echt niet. Dm 71'tt-' - werd Veror» verdaagd tot aan staanden Zaterdagmorgen. Mishandeling met. dood e- lijken afloop. De Rotterdaanscfhe recht bank veroordeelde M. C. S., 38 jaar, verla ten vrouw van J. M. A. R., wonende te Rotterdam, bijgenaamd Belze Marie, wegens mishandeling met doodelijken afloop, ge pleegd op den loeier W. R., tot 1 jaar ge vangenisstraf. De eisch was 8 maanden. De moord in de Van Ostade- straat. Do zaak tegen Vleesenbeek en Den Heyer, betreffende den doodslag en de mishandeling op van der Kwast in de Van Ostadestraat to 's Gravenhage gepleegd, zal Donderdag 10 Januari in hooger beroep voor het gerechtshof aldaar worden behandeld. K o p p e 1 a r ij. De rechtbank te 's Gravenhage veroordeelde M. van R., huis vrouw van H. van den B., aldaar, die te recht stond wegens koppelarij, door aan een tweetal gewezen Indische ambtenaren gele genheid te geven tot het plegen van ontucht met hare minderjarige dochter, tot 3 jaren gevangenisstraf. Ergerlijke dierenmishan deling. Voor de rechtbank te Haarlem heeft zich te verantwoorden gehad een 54- j3"?0 graanhandelaar uit Haarlemmermeer, ter zake dat hij aldaar op 3 Oltober jl. een du;f had opgevangen van J. P dat dier de slagpennen had uitgetrokken, de vleugel top pen had gebroken, en daarna bet dier in de Ringvaart geworpen, tengevolge waarvan het 'beest ongeschikt was gewordeu zijn jon gen te voeden, die dan ook gestorven waren. De eisch luidde f 25 subs. 10 dagen. De aanleidingtot de Deven- cer staking. De rechtbank te Zutphen veroordeelde tot f 15 boete of 15 dagen hech tenis den wever D. v. L., wegens mishand©- j ling van den touwbaas van den Deventer tapiitfabriek, op welke mishandeling out- slag en staking volgde. De vermissing van de f 7000 j te Purmerend. Op 20 November jl. is ten kantore van den rijksontvanger te Pur- merend vermist: 7 bankbiljetten van f 1000. De burgemeester van Purmerend verzoekt onderzoek bij bankiers en geldwisselaars of aldaar ook onder verdachte omstandigheden dergelijke bankbiljetten zijn ingewisseld; bij eventueele ontdekking, inbeslagname van be- doelde bankbiljetten en voor hem geleiding j van de(n) onbekende(n) dader of daders. Een inbreker gesnapt. Gis terennacht 1 uur werd door een agent van politie te Rotterdam, toen hij de Vondel straat aldaar passeerde, ontdekt, dat het raam openstond van de beneden .voning vau perceel 13 aldaar, bewoond door den wer man H. M., en dat zich een inbreker n de kamer bevond. Hij wekte den bewoner. Bij onderzoek vond men in den hoek van de kamer ver scholen den 26-jairigen schildersknecht A. de K. Van een chiffonnière waren reeds twee laden doorzooht en de inhoud op den grond omgekeerd. In het bezit van den inbreker werden ge vonden eenige papieren, gestolen uit een der laden, verder 20 valsche sleutels en een aantal loanbardbriefjes, die bij inlossing ble ken te betreffen verschillende gouden en zilveren sieraden, afkomstig van een in braak dezer dagen in het Noordeinde ge pleegd. Ook werd bij huiszoeking in de woning van den inbreker gevonden een prachtig flo bertpistool in etui, rijwiellantaarn, rij wiel- pompen enz. Vermoedeliiik heeft men den dader in han den van de talrijke inbraken, door inslui ping in de laatste maanden gepleegd. In slecht gezelschap. Woens dagnacht is te Amsterdam een ©enigszins tjeschonken diamantbewerker bij de politie aangifte komen deen, dat hij den geheelen avond met een hem onbekend persoon was uit geweest, die hem met behulp van nog een ander na ten 2 ure een bierhuis te heb ben verlaten, in de Raadhuisstraat zijne por tefeuille met 500 guiden en voor 500 gulden aan diamant zou hebben gtrold. Een der vermoedelijke daders is aangehouden Köpenickerij? Een oolijke Zaan dammer is te Amsterdam door de politie aangehouden. In een café op de Nieuwe Hoeren gracht gaf hij zich voor politiebamb- t© uit en wilde een drankwet-controle hou den. Voor nader onderzoek is hij naar het politiebureau gebracht. Plotselinge dood. Een reiziger in de eleetrisohe tram van den Haag naar Scheveningen, de heer G., eigenaar eener wasch- en strijkinrichting te 's Gravenhage, werd in de tram onwel, en, boen hij, te Scheveningen aangekomen, ten huize van dr. Roest in de Prins Willemstraat was bin nengedragen, bloek hij reeds te zijn overle den. Vreeselijkeontdekking. Naar men aan het Hrl. Dbld. uit Hoofddorp me dedeelt, is Woensdag uit een regenput opge haald het lijk van mevr. de wed. V. De kinderen misten haar moeder en kwamen na eenig zoeken weldra tot de bovengenoemde treurige ontdekking. Ouder den trein. Gisterenmor gen is op het statiousterrein te Maastricht d; wageulichter V. met den rechtervoet on der een locomotief geraakt, met het on gelukkig gevolg dat uit lichaamsdeel ver brijzeld werd. Een kasteel verbrand. Het kasteel te Wijeken, toebehoorende aan en bewoond door mevrouw Douairière va.n An- dringa de Kempenaer, is gisternacht door ombekende oorzaak afgebrand. Alle kost baarheden zijn vernield. De dienstbodenka mers zijn alleen blijven staan. Mevrouw De Kempenaer zelf kon slechts met moeite ge red worden Ontsporing. Gisterenavond circa 5 uur 45 is te Bergen op Zoom de goederen trein no. 1484 nabij den wachtpost no. 12 gederailleerd. Er kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Een remmer redde zich door tijdig uit de remkast te springen. De opgaande lijn is versperd, doordien een wagen dwars over het spoor staat. Daar thans slechts van een lijn gebruik kan gemaakt worden, ondervond de dienst, vertraging. Er zijn evenwel onmiddellijk maatregelen genomen den weg vrij te maken. O n weer. Woensdagavond om half zeven uur ontstond tijdens een zware don der. en agelbui tusschen Schoorl en Bergen brand, doordat de bliksem in een wind-wa- termolen, staande in den Aagdorperpolder, sloeg De molen brandde tot den grond toe Woensdagavond omstreeks zes uur ont lastte zich boven de gemeente Cuyk een kort maar hevig onweder, waarbij de blik sem sloeg in een landbouwerswoning toelbe- hoorende aan J. Derks eh gelegen onder liet nabijgelegen dorp Middelaar. In een mini mum van tijd stond het geheel© gebouw in lichte laaie zoodat de met bekwamen spoed aangerukte brandweer niets ter blusaching kon uitrichten. Het geheel e gebouw en de groote voor raad hooi en stroo alsmede alle landbouw gereedschappen en een groot gedeelte van den inboedel werden een prooi van het ver nielend element. "Slechts met. groote moeite kon men het vee uit het brandende gebouw redden. Naar men verneemt moeten huis en inboedel verzekerd zijn, doch zeer laag, zoo dat do eigenaar eene gevoelige schade lijdt. School- en Kerknieuws. Voor het middelbaar ouderwijs in Neder- landsch-Indië wordt gevraagd een leeraar be voegd tot het geven van onderwijs in de Emgel- sche taal en letterkunde aan eene hoogere bur gerschool met vijfjarigen cursus. Voor nadere bijzonderheden zie men de Staats courant No. 286 Examens Middelb. Onderwijs. 's-Gravenhage, 6 December. Schoonschrijven. Ongeroepen 5 cand. Ge ëxamineerd 4. Toegelaten de heeren: J. W. Oliemans, van Rotterdam, en H. W. Postma, van Rotterdam. Wiskunde, KI. Opgeroepen en opgekomen 4 cand. Afgewezen 2. Geslaagd de heer J. H. P. Janssen, uit Bussum, en mej. G. T. J. Haar man, uit Vught. Boekhouden, K XII. Opgeroepen en opge komen 8 cand. Afgewezen 5. Geslaagd de hee ren W. v. Dijk, uit Maassluis, en voor huis- akte M. Konijn, uit Amsterdam .en. H. G. L. 0. Minderman, uit Rotterdam. Fransch, akte A. Toegelaten mej. E. Oh. ter Meulen, van Amsterdam, en de heer A. J. W. van Genderen Stort, van Den Haag. Wiskunde, L. 0., art. 65. Opgeroepen en. opgekomen 3 cand. Afgewezen 1. Geslaagd de heer R Roelofs, uit Dronrijp, en mej. F. 0. A. Bak, uit Rotterdam. Hilversum, 6 Dec. Bij den raad alhier zijn ingekomen twee adressen, resp. van H. W. Jans en J. B. Aelbers, hotelhouder al hier, met verzoek om restitutie van betaal de belasting op publieke vermakelijkheden. Vroeger betaalden zij 5 pet. der entree's, des Zondags 7£ percent. Thans moeten zij evenwel een minimum van f3, des Zondags f 4.50 betalen. Deze hooge belasting drukt op hunne za ken te veelreden waarom zij genoemd ver zoek indienen. Ziji meenen, diat ihun ver zoek wel voor inwilliging vatbaar is, te meer omdat zij ver meenen, dat, toen de Raad het besluit nam, waarbij een minimum belasting van f 3 werd vastgesteld, dit werd gedaan om de belastingontduiking van ver eenig ingen tegen te gaan. Do hotelhouder Jans verzoekt bovendien nog teruggave van in den afgeloopen zomer en tijdens de najaarsmarkt te veel betaalde belasting op pubdeke vermakelijkheden we gens verkeerde opmeting. Op de voordracht voor de benoeming van een geaneente-geneedheer in kring II, vaca ture-Peters, staande volgende namen 1. J. Peters Jr., G. B. F. ten Brink, 3. M. Witmond, 4. S. Sanders. Door do afdi. Hilversum van den Ned. Be hangers-, Stoffeerders- en Beddenmakers- bond is een verzoek ingediend om f 50 sub sidie voor het oprichten van een cursus in het behangers- en stoffeerdersvak voor alle béhangjers in Hilversum woonachtig, die daaraan wenschen deel te nemen. Hbld. Do heer J. B. Gr oo ten dorst, leerling van mej. C. P. M. van der Want, slaagde voor het examen boekhouden, op 13 en 14 November te Utrecht gehouden van wege de Fjederatie van Handelb- en Kantoor bedienden in Nederland. Het gerucht hoeft geloopen, dat liet Utrecbtsoho Orkest bij het concert, Dins dag a.s. in Amdcitia te geven, niet in zijn geheel zou optreden. Wij vernemen uit volkomen betrouwbare brom, dat dit niets dan een „praatje" is. De hoer Hutschenruijiter komt met zijn voltallig orkest, bestaande uit 57 personen Tn ons nummer van morgen hopen wij het programma mede te deelen. Naar hetgeen we er van hoorden, belooft dit zeer veel. In de ooncertzaal van het café ,,De Arend", werd gisterenavond het St.-Niko- laasfeesb gevierd door de kinderen der leden van de onderoffioiersvereenigang en vaoi den Kon. Bond van Oud-Onderofficieren. Aan lange tafels werden circa 200 kinderen op anijsmelk jen andere versnaperingen ont haald. 'Voor een rijk programma was ge zorgd. De projectie-lantaarn, welwillend af gestaan door de vereeniging dé „Volksbond" weikte ter dege op de lachspieren der klei nen. Ook de „club van Tienen", voorgedra gen door 7 jongens en 3 meisjes en ,,'t Be delend paartje", gezongen door de dochter tjes van den heer H. P. S. en van den heer W. hadden veel succes. Ondertussohen zorg de ook „Pieterman", die door St. Nicolaas vooruitgezonden was, voor de keeltjes der kleuters. Om 9 uur kwam de goede Sint zelf, op oen zwarte merrie gezeten, vol' gens zijm mededeeling was de schimmel op den langen weg van Spanje naar hier ziek geworden de zaal binnen om kennis met zijn kleine feestelingen te maken Ten slotte werd een tombola zonder nieten gehouden, zoodat niemand met leege handen huiswaarts behoefde te gaan. Een wcord van hulde aan de commissie voor de goede regeling en aan de dames voor haar hulpvaardigheid. Het feest mag uitstekend geslaagd heeten. Men meldt ons uit Leusden Op initiatief van dr. H. Visscher, prakti- soerend geneesheer te Leusden, werd op Dinsdag 4 December een vergadering belegd, om te trachten een afdeeling op te richten van .het „Giroene Kruis". Voor een talrijke opgekomen pulbliek zette hij op duidelijke wijjze, in een keurige, boeien rede, doel en streviefn dier vereeniging uiteen, waaraan we het volgende ontleenon Om kruizen-verwarring te voorkomen, werd het Roode en Witte kruis even aan gestipt, om dan te komen tot de groote Groene kruis-beweging. In 1902 gesticht door den predikant Fleischer en den arts Pool man, groeide deze beweging dusdanig aan, dat or op 1 Juli j.l. in ons land 261 vereeni- gingen waren, met ruim 78.000 leden. Het doel van het Groen© Kruis is in 'tkort le. zorg -voor zieken, 2de zorg voor" gezon den. Do voorzorgsmaatregelen, genomen voor gezonden, 'bestaan in 't. bevorderen der hygi ënische toestanden, zoodat tal van ziekten kunnen worden voorkomen. In verband hier mede werden te Alkmaar een ontsmettings oven aangeschaft en een corps ontsmetters opgeleid, badhuizen en zweminrichtingen op gericht, drinkwater en voedingsmiddelen on derzocht, tal van brochures verspreid enz. Wat doet het Groene Kruis nu voor de zieken? le het richt sanatoria op, 2de het tracht te voorzien in H© behoefte aan ge schoolde ziekenverpleegsters, 3de het neemt de wijkverpleging ter hand, uitgeoefend doo»' z.g. wijkzusters, 4de de vervanging van de baker door een z.g. pleegmoeder, die spe ciaal tot dat doel wordt opgeleid, 5de het verstrekken van verplegingsmaatecriaal. El ke afdeel ing richt een magazijn op met ver- plegingsartikelen, ten dienste van iederon patiënt; brancards, dekheffetrs, ijszakken, inhalatietoestellen, kroepketels, windikussens, ondersteken, tochtschermen enz. enz. mogen niet ontbreken. Na gebruik worden de ar tikelen terug gebracht, schoon gemaakt of ontsmet onder deskundige controle van don geneesheer. Het eerste streven van een jon ge vereeniging moet zijn dit veiplegingsma- teriaal aan te schaffen. Ten slotte richt de spreker tot do aanwe zigen de vraag, of ook zij niet gaarne zagen, dat in Leusden een afdeeling van het Groe ne Kruis werd opgericht. Waar een wil is, is ook een wegmaar dan moeten ook allen willen, want de leus is„van allen voor al len." Een welverdiend applaus was de belooning voor de boeiende rede van dr. H. Visscher, welke belooning direct in daden werd om gezet, aangezien 87 aanwezigen zich aanmel den als lid der nieuw op te richten afdee ling van bet Groene Kruis, onder voorloopig bestuur van de h.h. dr. H. Visscher, S. Kolfschoten, A. Lagemaat, A. Pothoven, A. v. d. Knoop, S. J. Deetma/n, W. Derksen, C. Geertsma en G. van Raay. Een woord van dank aan den man, die het initiatief daartoe nam. Von Nosokomos, Nederl. Vereeniging tot bevcffdering der 'belangen van verpleeg sters en verplegers, ontvingen wij een gids voor verplegenden en a.s. verplegenden, uit. gave van den heer F. van Rossen te Am sterdam. Het boekje bevat voor hen, die met dj© ziekenverpleging in betrekking staan, zeer veel belangrijfke opgaven. Marktberichten. Amersfoort, 7 Doe. Op de "hou den weekmarkt bestooddo men voor Zandaard appelen f 1.80 k 2.Appelen f 4.— k 8. Peren f 5.k 8.per H.L., Hoendereioroti f 7.50 k 8.per 100 stuks. Boter f 1.15 A 1.80 per K.G. Kippen f 0.S0 k 1.10, Kuikens f 1.A 1.20, Piepkuikens f 0.40 A 0.70, Een den f 1.— A 1.20. Hazen f 1.50 a 2.—, Wilde konijnen f 0.40 a 0.50, Tamme konijnen f 1.— A 1.40 per stuk, Duiven f 0.50 a 0.70 per paar Magere Varkens f 14 A 20, Zeugen f 50 A 70, Biggen f 7.— A 12.—. Aangevoerd waren40 heet. Appelen, 10 heet. Peren, 120 heet. Zandaardappelen, 8.000 stuks Hoendereieren, 1100 kilo Grasboter stuks Vee, Vette Varkens, 70 Magere Var kens, 300 Biggen en 10 Zeugen. Kassiers en Oommlssionnalrs In Effecten. AMSTERDAMNIJMEGEN. AMERSFOORT Munrhuixen 83, beluien xioh met den in- en verkoop ren fondsen het inexsseeren en disconteeren ran wissels, het koopen en rerkoopen ran eoupons, buiten- landsche wisselsvreemd bankpapier ea muntspeciën nemen gelden k déposito, verschaffen gelegenheid tet het Ui bewaring geven van waarden in da safe-kastjes hunner gepantserde brand- en inbraakvrUe kast, waar» veer nadere condities te hunnen kantore verkrijgbaar, verleenen handelscredieten en openen reke ning-courant met renteberekening, sluiten prolongation, t' Kantoor geopend 9- -8 en TVs8Vi* De Notaris VAN HEYST, te Wijk bjj Duur stede, zal op Donderdag 20 December IOOObij den Heer J. KRONENBURG, te Langbroek, publiek verkoopeu Circa 9 Hectaren O-jarig Eikenhakhout in perc.ruim 50 perc. Eike-, Wilgo- en Iepe- boomen, Snoeihaar, liggend Hakhout, Toppen, enz.op de goederen onder Langbroek van Mevrouw de Gravin d'ALSACE geb. VAN BRIENEN; circa 14 Hectaren zeer zwuar 11 13-Jürlg Flken hakhout op het Landgoed „den Hoek" onder Over-Lang broek, van do Erven den Heer J. DAMEtf 15 Eikebooiuen achter Rijnvoott, onder Langbroek van den Heer W. A. VAN BEECK CALKOEN23 zware Iepeboo- mru, bij de oude R K Kerk te Cothen, Lindeboomon en Treuresschen aldaar; 7 zware lepebooiiien voor de Hofstede Rijnna onder Wijk b/D.; 20 Nchlelwllgen langs de Tram, onder Neer-Langbroek van Mej. de Wed. SCHWALVENBURG; enz. enz. Breeder bij biljetten. Bij inschrijving te H C UK het gunstig bekende Hól el „I. iETEÜDlB 1/* te Amerongen, bevattende 17 ruim© Kamers, met fraai aangelegden grooten Tuin bene vens Koetshuis met Stalling, gelegen nabij de halte van de Ooster-Stoomtam en in de on middellijke nabijheid van eene Boschrijke om geving waardoor het zeer gezocht is als Familiepension. Biljetten in te leveren uiterlijk 22 De cember 1900, ton kantore van den Ront- raeester van Amerongen en Zuylestein te Amerongenwaar de voorwaarden van ver huring ter lezing liggen en nadere inlichtin gen zijn te bekomen. voor het terugbrengen van een grooten gelen rtiwharlgen Smoushond luis terende naar den naam van JIMMY. Adres Oldenbarneveldlaan 42. StatloiiMdwarHMtraat 8, Utrecht, is dagelijks te consulteoren of te ontbieden Behandeling van Likdborus, Nagels en verdere ongemakkon aan den voetgeheel pijnloos en and-septisch. Loon f120. Men verlangt in klein gezin te Zeist, direct of later eene bekwame bekend met koken. Vrije wasch. Broeder plein 29. v Mr. H. J. VAN HEYST, te Wjjk bij Duurstede, vraagt tegen 1 Febr. a. s. eeno die goed kan koken en van goede getuigen voorzien is. Tegen 1 Febr. wordt gevraagd eone flinke, bekwame, verstandige P. Gm. 1.. van de beste get. voorzien. Br. fr. onder No. 351 bij de Boekh. H. B. BREIJER ZOON, te Arnhem. DlJMMilOUDKRë. Winkeliers en nette lieden met goede relaties, die voor het a. s. voorjaar onze uitgebreide collecties stalen in depot wenschen te ontvangen, om daarop te verkoopen, gelieven zich nu reeds aan te melden. Slechts aan aanvragen, welke voor den aanuiaak der nieuwe stalen in ons bezit zijn kan worden voldaan op latere aanvragen moet toezending der stalen meestal worden uitgesteld tot 03n volgend seizoen. Amsterdam. BRUNING MUHREN. aangeboden oj> een Anisterdamsch Effectenkantoor, aan iemand van eerste familie met prima relatü'a. Fr. br. met uitvoerige inlichtingen worden iugewnelit onder letter S., Höveker's Boekhandel. W. TEN HAVE. Amsterdam. UTRECHT. 7 CHOOBSTKAAT. T E Ij E 1* II. INTEHC. 9Z8. Prijscourant wordt op aanvrage toegezonden.

Amersfoortsch Dagblad | 1906 | | pagina 3